Autor Wątek: Super Mario Odyssey  (Przeczytany 15770 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xpogox

• Stały bywalec
Odp: Super Mario Odyssey
« Odpowiedź #200 dnia: Maj 23, 2018, 14:06:33 »
Gra jest naprawdę dobra ale ja jednak wolę bardziej zamknięty format Mariana. 3d Wolrd jakoś bardziej mi się podobało. Przytłoczyła mnie w tym Odyssey ilość tych księżycy, a szukanie ich to wcale nie jest taka frajda. Pozbierałem na tyle aby odblokować ostatni dodatkowy level. Niektóre są naprawde bzdurnie poukrywane. Jakieś prowadzenie owiec, gonienie królika, walenie tyłkiem o ziemie. Trochę chyba za daleko popłynęli z tym otwartym światem.

aha no i co-op bardzo słaby

Online Arcybibosz

• Prezes
  • Jasiu, jak ja nie cierpię tych wstrętnych myszy!
« Odpowiedź #201 dnia: Maj 23, 2018, 14:10:39 »
Jakieś prowadzenie owiec, gonienie królika, walenie tyłkiem o ziemie.

A to rozumiem twoja pierwsza platformówka w życiu że takie rzeczy są dla Ciebie bzdurne ;)?

Co Mario miałby robić? Napad na bank z księżycami?

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #202 dnia: Maj 23, 2018, 14:13:30 »
Czemu nie. Miasto uratował ;).

Online Screwball

• Żywa Legenda
  • Specjalizuje się w starych linkach.
    • www.facebook.com/skrubolski
« Odpowiedź #203 dnia: Maj 23, 2018, 15:47:23 »
Gra jest naprawdę dobra ale ja jednak wolę bardziej zamknięty format Mariana. 3d Wolrd jakoś bardziej mi się podobało. Przytłoczyła mnie w tym Odyssey ilość tych księżycy, a szukanie ich to wcale nie jest taka frajda. Pozbierałem na tyle aby odblokować ostatni dodatkowy level. Niektóre są naprawde bzdurnie poukrywane. Jakieś prowadzenie owiec, gonienie królika, walenie tyłkiem o ziemie. Trochę chyba za daleko popłynęli z tym otwartym światem.

aha no i co-op bardzo słaby

W tej grze właśnie fajne jest to, że te wszystkie księżyce wpadają po drodze i wcale nie trzeba ich jakoś super mocno szukać. A nawet jak jakiś po drodze pominiesz (w zasadzie to całkiem pewne, jak nie liżesz każdej ściany i kamyczka) to i tak wpadnie jakiś inny. No ale trzeba chociaż trochę lubić eksplorację.

pozdr
psn - Skrubolski
www.facebook.com/skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #204 dnia: Maj 23, 2018, 16:15:13 »
Dokładnie, dla mnie to gra eksploracyjna, gdzie mechaniką rozgrywki jest platformówka, a nie czysty platformer, których formuła mi się już jakiś czas temu przejadła.
Moje opinie są moje i tylko moje, tzw. własne.
Cytat: Starh
EMIEL jak chesz next gena to sprzedaj konsole.. taka rada. Tak czytam Twe posty i zawsze Ci coś nie pasuje.... Czy ty kiedykolwiek byłeś w pełni z czegoś zadowolony?

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #205 dnia: Maj 23, 2018, 21:42:45 »
a nie czysty platformer, których formuła mi się już jakiś czas temu przejadła.
Mów za siebie!  :-*

Online Arcybibosz

• Prezes
« Odpowiedź #206 dnia: Maj 23, 2018, 22:33:11 »
Przecież mówi ;).

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #207 dnia: Maj 24, 2018, 07:11:20 »
Wiem!;)

Offline xpogox

• Stały bywalec
« Odpowiedź #208 dnia: Maj 24, 2018, 08:49:48 »
Chyba trochę nie do końca sie zrozumieliśmy. prowadzenie owiec, gonienie królika, walenie tyłkiem o ziemie w wystający punkt (bo coś tam może jest pod) jako nie zaliczałbym to kanonu grania platformowego. Mario raczej zwykle polegało na doskoczeniu, przeskoczeniu gdzieś, sięgnięciu czegoś itp. Prowadzenie owcy przez 1/4 mapy się raczej do tego nie zalicza.

Zgadza się natomiast, że sporo księżycy wpada samych ale wcale nie jest ich tak dużo. Oczywiście nikt nie zmusza do szukania wszystkich kilkuset, ale byłem ciekaw i  chciałem odblokować wszystkie światy. Na końcu miałem juz niestety problem aby połączyć szukanie z przyjemną grą. Co w sumie jest dziwne bo raczej lubie eksploracje w grach.

W moim odczuciu gra lepiej działa na zasadzie krótszych, idących bardziej po sznurku leveli. Tutaj mam wrażenie, że później robiłem pełno pustych przebiegów i latałem za poukrywanymi księżycami. Ale muszę też przyznać, że się trochę czepiam bo z perspektywy czasu to o czym piszę to chyba jedyny minus tej produkcji.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #209 dnia: Maj 24, 2018, 09:03:57 »
Fakt faktem to jest inna gra. W głównej linii platformówka jest zupełnie niewymagająca. Dopiero po skończeniu albo w niektórych ukrytych drzwiach zaczyna czegoś wymagać(albo wręcz frustrująco wymaga momentami ;) ). Dla mnie to też jest minus, bo mario w odsłonach 3d umiało balansować tak, że czułem satysfakcję z tego jak przechodziłem kolejne platformówkowe levele w głównej linii, a potem "po odblokowaniu" dla hardcorów też coś było. Tutaj było prosto całą grę i nagle potem skacze poziom trudności do tego z wyzwań po skończeniu galaxy.

Nadal to jest 2 miejsce zaraz za królikami przy grach z zeszłego roku i pomimo tego niskiego poziomu trudności jest mega zabawa i świetne pomysły / różnorodność. Eksploracja też mi się podobała.

Online Arcybibosz

• Prezes
« Odpowiedź #210 dnia: Maj 24, 2018, 09:41:47 »
Chyba trochę nie do końca sie zrozumieliśmy. prowadzenie owiec, gonienie królika, walenie tyłkiem o ziemie w wystający punkt (bo coś tam może jest pod) jako nie zaliczałbym to kanonu grania platformowego. Mario raczej zwykle polegało na doskoczeniu, przeskoczeniu gdzieś, sięgnięciu czegoś itp. Prowadzenie owcy przez 1/4 mapy się raczej do tego nie zalicza.

Zgadza się natomiast, że sporo księżycy wpada samych ale wcale nie jest ich tak dużo. Oczywiście nikt nie zmusza do szukania wszystkich kilkuset, ale byłem ciekaw i  chciałem odblokować wszystkie światy. Na końcu miałem juz niestety problem aby połączyć szukanie z przyjemną grą. Co w sumie jest dziwne bo raczej lubie eksploracje w grach.

W moim odczuciu gra lepiej działa na zasadzie krótszych, idących bardziej po sznurku leveli. Tutaj mam wrażenie, że później robiłem pełno pustych przebiegów i latałem za poukrywanymi księżycami. Ale muszę też przyznać, że się trochę czepiam bo z perspektywy czasu to o czym piszę to chyba jedyny minus tej produkcji.

Ja tam owce goniłem przez pół mapy już przy spyro na psxa, więc nie wiem czy to nie jest kanon platformówek.

Swoją drogą Emiel słusznie zauważył że to jest gra o eksploracji z mechaniką platformówki.

A jak nie możesz znaleźć księżyców to zawsze możesz wykupić podpowiedź od Toada.

Online Screwball

• Żywa Legenda
  • Specjalizuje się w starych linkach.
    • www.facebook.com/skrubolski
« Odpowiedź #211 dnia: Maj 24, 2018, 09:45:21 »

My, jako gracze, mamy wypaczoną perspektywę i nam w sumie trudno ocenić czy gra nas do czegoś zmusza czy nie. Dlatego powołam się na swoją żonę, która ostatnio w co grała to był Spyro na PS1 w latach 90. No więc nie mogłem wyjść z podziwu jak bardzo zassała ją ta gra i że prawie z niczym nie miała tam problemu (trochę pomogłem jej przy jednym czy dwóch bossach). Ciężko mi więc zrozumieć jak (domniemywam) doświadczony gracz mógł mieć problemy z czymś, z czym nie miał kompletny laik.

Ja tam owce goniłem przez pół mapy już przy spyro na psxa, więc nie wiem czy to nie jest kanon platformówek.

Hmm... to trochę rozwiewa moje wątpliwości ;)

pozdr
psn - Skrubolski
www.facebook.com/skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Online Arcybibosz

• Prezes
« Odpowiedź #212 dnia: Maj 24, 2018, 09:51:34 »
Dokładnie - moja dziewczyna ma doświadczenie co najwyżej w Super Mario 3D Land, a w Mario radzi sobie elegancko (o ile coś nie jest na czas).

Swoją drogą fajnie się tą grę nawet ogląda, bo druga osoba może rzucać spostrzeżeniami gdzie mogą być jakieś księżyce. Przy Zeldzie osoba obserwująca może co najwyżej iść spać.

Online Arcybibosz

• Prezes
« Odpowiedź #213 dnia: Październik 11, 2018, 09:04:04 »
W końcu "wycalakowałem". 999 księżyców zebrane, wszystkie fioletowe monetki również (farmienie strojów po kilka tysięcy monet sobie podarowałem.

Jakby ktoś był ciekawy jakież to nagrody dostaniemy za zebranie wszystkiego to są lekko rozczarowujące:

(kliknij)

Głowy nie urywa, ale gra i tak rewelacyjna. Czekam na kolejne 3D Mario jak dziki. Niech się Nintendo wysypuje z tych kotletów i dadzą nam cośnowego.