Autor Wątek: Sunset Overdrive  (Przeczytany 43921 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline knur

• I Am Robot
  • 8==>
Odp: Sunset Overdrive
« Odpowiedź #360 dnia: Maj 23, 2018, 14:31:30 »
Niedawno się właśnie zastanawiałem czemu tej gry nie ma na pc (w sumie gry z play anywhere pisane są od niedawna i mogą być jakieś tam kłopoty z portem) skoro ms już zrezygnował z exów, powinien czym prędzej swoje starsze produkcje wrzucić na pieca, czysty zysk. No i szansa na kontynuację, nie za wszelką cenę kolejne halo/gearsy ale właśnie sunset 2.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?

Offline hadxmen

• Super Badass
  • I wish i was dead.
« Odpowiedź #362 dnia: Listopad 16, 2018, 20:59:17 »
No i doczekaliśmy się wydania na PC, z automatu wskoczył na szczyt bestellerów, a premiera była o 18:

Gra działa dobrze (u mnie 60FPS w 4K; zużycie GPU 60-70% podczas rozgrywki, w cutscenkach 80-93%; lekkie i sporadyczne przycinki podczas rozgrywki do 56-58FPS niezależnie od ustawień), wygląda nieźle (trochę jak remaster po przesiadce z Xboxowego 900p; nadal nie dodali dobrego AA, ale w 4K jest przyzwoicie).

Sama gra chyba nadal mnie nie jara, ale dam jej szansę - może z czasem zaskoczy, na XOne pograłem z 4h przez kilka miesięcy i sprzedałem konsolę :). Przy 60FPS flow jest całkiem fajny, gra jest bardzo dynamiczna.

Wady wersji PC:
- wycięty multiplayer, który praktycznie nikogo,
- poza rozdzielczością i możliwością wyłączenia śmieci jak film grain czy motion blur brak większych zmian w oprawie,
- lekkie spadki klatek niezależnie od ustawień, gra nie jest idealnie płynna pomimo zapasu mocy,
- jest pełne wsparcie dla myszki i klawiatury, ale mysz działa całkiem słabo - prawdopodobnie emuluje gałkę analogową :D,
- brak wsparcia dla rozdzielczości innych niż 16:9,
- brak możliwości wyłączenia dubbingu przy zachowaniu spolonizowanych napisów (to samo co na XOne) - to samo rakotwórcze działanie miało miejsce w przypadku Spidera na PS4,
- gra działa tylko w tzw. fullscreen windowed, co uniemożliwia poprawę wydajności z poziomu sterowników.

Poza tym to ta sama gra co na Xbox One, ze wszystkimi jej wadami i zaletami, wielu graczom zapewne się spodoba.

Offline knur

• I Am Robot
  • 8==>
« Odpowiedź #363 dnia: Listopad 17, 2018, 11:47:09 »
Ciekawe czy jak się weźmie na win store to będą sejwy z x. Pewnie nie, bo to nie Play anywhere?

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #364 dnia: Styczeń 07, 2019, 10:44:16 »
W koncu pogralem w to troche i mocno mieszane uczucia mam.
Z jednej strony podoba mi sie koncept - skaczemy, jezdzimy na poreczach, nabijamy kombosy. Troche to chaotyczne jest (choc to moze kwestia mojego braku doswiadczenia jak na razie), ale te bronie, ktore mam na razie maja male pierdolniecie (ze sie tak kolokwialnie wyraze) - choc tutaj ponownie obstawiam to, ze to poczatek dopiero. Wstawki lamiace czwarta sciane fajne, podoba mi sie to, ze dowolnie moge zmieniac wyglad bohatera - dzieki czemu jedna misje gram nakoksowanym czarnym olbrzymem z warkoczykami i w sukience, a kolejna filigranowa blondynka z wasem i w kaloszach. Jest plynnie (choc motion blur momentami jest mocno przegiety), ale niestety widac ze gra nie dziala w 1080p, obraz jest rozmyty i przywodzi na mysl czasy PS3. A szkoda, bo design i artstyle jest super i az sie prosi o ostre jak brzytwa krawedzie (screenshoty z wersji PC wygladaja super).
Najwieksza wada tej gry jest cos zupelnie nie zwiazane z sama gra i to kwestia osobistych preferencji - kontroler. No nie potrafie sie do tego dziadostwa przyzwyczaic. Konkretnie LB/RB sa dla moich palcow wybitnie niewygodne, a do tego uklad zwyklych przyciskow - A,B,X,Y - jest jakos dziwnie rozlozony przez co po godzinie grania bolaly mnie palce. Jedyna inna konsola w ktorej mialem podobny problem z ukladem przyciskow to byl GameCube. Nie chce rozpetywac kolejnej burzy, ale dla mnie pad od XOne jest ekstremalnie niewygodny i chyba nigdy sie do niego nie przyzwyczaje.

Mimo to planuje grac dalej, bo frajda z rozwalania kolejnych przeciwnikow jest powyzej sredniej zdecydowanie i momentami bawie sie niemal tak dobrze jak w DMC3 grajac Gunslinger-style. Brakuje mi takich gier w tej generacji (zreszta juz w poprzedniej bylo ich zdecydowanie za malo).

Wielkie dzięki, drogie panie, wielkie dzięki koleżanki, za poparcie, za zachętę bym w wyborcze stawał szranki. Wielkie dzięki, ale przyznam, że gdy tyle pań dookoła, nie wybory mi się marzą, ale inne kwestie zgoła - B. Komorowski

Online tolman

• I Am Robot
« Odpowiedź #365 dnia: Styczeń 07, 2019, 10:46:23 »
Kup se przejściówkę i graj na innym padzie.
Mam nadzieję, że pomogłem.

Offline knur

• I Am Robot
  • 8==>
« Odpowiedź #366 dnia: Styczeń 07, 2019, 12:12:20 »
Nie trzeba żadnej przejściówki, DS4 normalnie współpracuje z bluetoothem, steam ma natywne wsparcie.
Co do portu to czytałem, że jest strasznie niskiej jakości i stąd taka grafika i problemy z płynnością.

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #367 dnia: Styczeń 07, 2019, 12:20:23 »
Ale ja gram w to na XOne :|

Wielkie dzięki, drogie panie, wielkie dzięki koleżanki, za poparcie, za zachętę bym w wyborcze stawał szranki. Wielkie dzięki, ale przyznam, że gdy tyle pań dookoła, nie wybory mi się marzą, ale inne kwestie zgoła - B. Komorowski

Offline knur

• I Am Robot
  • 8==>
« Odpowiedź #368 dnia: Styczeń 07, 2019, 12:26:12 »

Sorry, jakoś tak pobieżnie przeleciałem i byłem przekonany, że pc. :P