Autor Wątek: Steam - informacje, promocje, dyskusja.  (Przeczytany 849283 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
Odp: Steam - informacje, promocje, dyskusja.
« Odpowiedź #8080 dnia: Marzec 08, 2019, 09:25:43 »
To akurat jest najbardziej absurdalne w USA. W Europe chyba mniej.

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #8081 dnia: Marzec 08, 2019, 09:27:24 »
Nie muszę wyjaśniać, angh już wyjaśnił.
Wyjaśnił to tak, jak mówi Ergo.

Offline regisek

• Ultimate Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #8082 dnia: Marzec 08, 2019, 09:28:10 »
To może tez o gwałceniu dzieci grę zrobić? Jakąś granicę trzeba postawić. Wolność słowa nie oznacza anarchii.
+100

+100

Offline Marcin Szymański_

• Żywa Legenda
  • Wiosło mi ukradli.
« Odpowiedź #8083 dnia: Marzec 08, 2019, 09:30:27 »
No mamy znieczulicę na zabijanie i to nie jest dobre (moim zdaniem).
Pytanie brzmi, czy skoro mamy już znieczulicę na zabijanie, to czy to znaczy ze powinniśmy też mieć znieczulicę na gwałt i pedofilę, bo rzekomo "nie ma żadnej różnicy"?
Bo załatwienie takiej znieczulicy jest do zrobienia, ale zajmie wiele lat.
Bardzo chcialbym zajac stanowisko w tej dyskusji (o gwaltach szczegolnie - nie, nie hobby, przepisywalem kiedys prace o pedofilii i refleksje pozostaly do dzis), ale nauczony doswiadczeniem siade z popcornem.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #8084 dnia: Marzec 08, 2019, 09:30:32 »
Skoro mógłbyś, a gry to rozrywka, to chyba znamy odpowiedź.
Ale obaj wiemy że tak naprawdę nie mógłbyś, bo nie jesteś zwyrolem.
Ponownie napiszę. Jeżeli przedstawiasz tezę, iż coś powinno być zabronione

Nie mam "tezy" ze coś powinno być zabronione, bo to już jest zabronione. Więc to Ty powinieneś podać jakies merytoryczne argumenty dlaczego nie powinno być. Pewnie jestem ślepy, ale poza podchwytliwymi pytaniami to argumentow w dyskusji nie zauważyłem. Odpowiedzi na argument angha też nie. Łatwo zadawać podchwytliwe pytania, trudniej sformułować jakieś argumenty.

czegoś nie wolno i nie chcesz jej bronić, ponieważ podchwytliwe pytania ktoś zadaje to proponuję nie dyskutować, a już z całą pewnością, nie wymyślać bzdur.
Mamy już jednego eksperta od zastawiania subtelnych pułapek. Retorykę masz rozwiniętą, ale nie idź tą drogą.  Łatwo takim sposobem "wygrać" w takiej dyskusji, ale czyli warto?
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2019, 09:32:36 wysłana przez Simplex »

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #8085 dnia: Marzec 08, 2019, 09:36:52 »
Skoro mógłbyś, a gry to rozrywka, to chyba znamy odpowiedź.
Ale obaj wiemy że tak naprawdę nie mógłbyś, bo nie jesteś zwyrolem.
Ponownie napiszę. Jeżeli przedstawiasz tezę, iż coś powinno być zabronione

Nie mam "tezy" ze coś powinno być zabronione, bo to już jest zabronione. Więc to Ty powinieneś podać jakies merytoryczne argumenty dlaczego nie powinno być. Pewnie jestem ślepy, ale poza podchwytlowymi pytaniami to nie argumentow w dyskusji nie zauważyłem. Odpowiedzi na argument angha też nie.
Gry o gwałtach są zabronione? Przez kogo? Problem jest ze znalezieniem wydawcy oraz późniejszym wydaniem gry. Chyba, że twórcy wspomnianej gry w więzieniu siedzą?

Zadaję pytania, ponieważ argumenty mają luki i niejasności. Ja żadnej tezy nie stawiam w ogóle. Jedyną rzeczą o której piszę jest to, iż dla mnie zabijanie jest identycznie skrajną czynnością, jak gwałt chociażby.

Swoją drogą, raz piszesz, że pifpaf jest ok, ponieważ kultura, a później pifpaf to jednak nie ok, ponieważ znieczulica. No co zrobisz? Nic nie zrobisz. To jakaś huśtawka poglądów?
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2019, 09:40:40 wysłana przez Rolek »

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #8086 dnia: Marzec 08, 2019, 09:39:42 »
Za ciężki temat, nawet na piątek. Niepotrzebnie wrzucałem tego newsa.

Znieczulica wynika między innymi z powszechności w kulturze. Też jestem znieczulony.
Jeśli napisałem ze "ok" to byl skrót myślowy, ze ogólnie dla społeczeństwa jest ok.

Ja w grach zawsze gram dobrym, w grach gdzie można sie skradac i unieszkodliwiac bez zabijania to robię to.
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2019, 09:45:50 wysłana przez Simplex »

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #8087 dnia: Marzec 08, 2019, 09:54:54 »

No mamy znieczulicę na zabijanie i to nie jest dobre (moim zdaniem).
Pytanie brzmi, czy skoro mamy już znieczulicę na zabijanie, to czy to znaczy ze powinniśmy też mieć znieczulicę na gwałt i pedofilę, bo rzekomo "nie ma żadnej różnicy"?
Bo załatwienie takiej znieczulicy jest do zrobienia, ale zajmie wiele lat.
Bardzo chcialbym zajac stanowisko w tej dyskusji (o gwaltach szczegolnie - nie, nie hobby, przepisywalem kiedys prace o pedofilii i refleksje pozostaly do dzis), ale nauczony doswiadczeniem siade z popcornem.

Ej, ale tak nie wolno. Napisz coś, zwłaszcza jeżeli będzie to coś interesującego.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #8088 dnia: Marzec 08, 2019, 10:56:47 »
Za ciężki temat, nawet na piątek. Niepotrzebnie wrzucałem tego newsa.

Znieczulica wynika między innymi z powszechności w kulturze. Też jestem znieczulony.
Jeśli napisałem ze "ok" to byl skrót myślowy, ze ogólnie dla społeczeństwa jest ok.

Ja w grach zawsze gram dobrym, w grach gdzie można sie skradac i unieszkodliwiac bez zabijania to robię to.
O, dopiero co narzekałem że Aidenem bardzo niewygodnie jest grać humanitarnie, więc gra zmusza do grania jak psychopatyczny morderca co mi sie nie podobało. Więc może nie jestem tak do końca znieczulony ;) Granie Trevorem tez mi niezbyt pasowało, choć tutaj to było trochę trolololo rockstara.

Offline angh

• Badass
« Odpowiedź #8089 dnia: Marzec 08, 2019, 11:07:09 »
--1--
Gwałt czy tortury nie są w żadnym prawie normalnych krajów dopuszczalne. Konwencja genewska traktuje zabijanie podczas wojny jako normalna sprawę ale znęcanie się i powodowanie cierpienia jest już zbrodnia.
W którym normalnym kraju zabijanie jest dopuszczalne? 
Konwencja Genewska najwidoczniej strwa się zminimalizować czyn i tak już konkretnie skrajny.
--2--
Zabijanie w grach nie ma tej samej wartości bo to taki pacman. Usuwasz przeszkody, niezależnie od ich prezentacji czy rozdzielczości. Nie zastanawiasz się nad tym, bo to tylko kropka nad i. Nie myślisz że fajnie było władować kulkę w standardowego wroga bo przecież nie to jest tu jedynym celem.
W grze o gwałcie jest inaczej. Celem jest złamanie innego człowieka. Tu nie ma nic innego. W dodatku zmniejsza to odbiór problemu. Wiadomo, nas imprezie człowieka nie zabijesz, ale podpita koleżankę, hmm...
Czyli zabijanie problemu nie zmniejsza bo to kulki i piksele, a gwałt zmniejsza, ponieważ to już nie kulki i piksele. Gdzie logika w tym wywodzie?

--3--
Gry są nowoczesnym medium, jak filmy czy książki. Ile mamy filmów o zabijaniu i jak bardzo ktoś ma to zwraca uwagę, a ile mamy filmów o tym, jak główny bohater gwałci swoje cele? Chciałbyś to oglądać i to w wersji z nieletnimi?
Dlaczego mam oglądać treści dla osoby pełnoletnich z nieletnimi?

@1 - zabijanie jest dopuszczalne pod pewnymi warunkami w wielu krajach, od USA do Szwajcarii, Holandii, Brukseli i Luxemburga.
Konwencja genewska nie minimalizuje niczego. Konwencja genewska okresla jakie dzilania podczas wojen sa dopuszczalne, a jakie sa uznawane jako zbrodnie.

@2 - jeszcze raz. Zabijanie w wiekszosci gier to usuwanie przeszkod do celu. Czasem, jak w hitmanie, zabicie celu jest w zasadzie malo waznym ukoronowaniem wielu krokow, ktore musza byc podjete, zeby udalo sie ten cel osiagnac. Do takiego stopnia, ze mozna to traktowac jako zabawe logiczna. W tej grze o gwalcie gwalt jest zarowno celem, jak i droga. To nie jest przeszkoda, to jest celowe i dlugotrwale dreczenie, uzywanie przemocy fizycznej i psychicznej przez bardzo dlugi okres czasu. Zabicie celu trwa pol sekundy. Gwalt jednej osoby to pare minut zabawy w tej niby grze.

@3 - co? pytam, czy chcialbys ogladac film w ktorym bohater gwalci swoje cele, jezeli te cele w dodatku bylyby nieletnie.

Problem ten sam. Grasz w grę z wyrywaniem serc/sikaniem na zwłoki/rozrywaniem przeciwnika na pół - jesteś zaawansowanym graczem. Grasz w sex grę - jesteś gimbusem.

Absolutnie nie to samo;) Gra z tematami seksualnymi jest jak najbardziej OK - uwielbiam Yakuze, na przyklad.
Ale gwalt to nie jest seks. W zasadzie, u gwalcicieli sam akt jest jedynie malo wazna czescia calosci. To przemoc, dominacja, poczucie wladzy tutaj rzadzi. Jezeli kobieta nie jest wystraszona, nawet po biciu, to tym kolesiom nawet nie stanie... nie mylmy seksu z gwaltem nigdy wiecej, please.

I tak, nie znosze tej amerykanskiej pruderii. Nie mam nic przeciwko ludziom chodzacym topless gdzie tam sobie chca. Choc widok najczesciej bylby nieco malo przyjemny. Ale szlag mnie trafia na te szlenstwo USA w sprawie seksu... z tym ze ponownie, to sa dwie absolutnie rozne rzeczy.

Nie pierwszy raz i nie pierwsze miejsce gdzie jest taka dyskusja, ale za każdym razem przeraża mnie jedno - to jak wielką znieczulice mamy już na mordowanie ludzi. Zabijanie jest ok, bo jest szybkie, jest w filmach.. no i nie różni się za bardzo od Tetrisa czy innego Pacmana :D

Wiekszosc gier, w kotrej zabijasz ludzi ma tematy wojenne, zagrozenie i tak dalej. Jest wojna, bierzesz M1, zabijasz wrogow. Albo terrorystow.
Co ciekawe, gdyby wybuchla wojna, z wielkim prawdopodobienstwem tak wygladala by rzeczywistosc.

W tej grze ktos jest jakims pracownikiem biurowym, ktory wieczorami atakuje i gwalci ludzi.
Co ciekawe, gdybys byl pracownikiem biuro... ups...

Offline meatbag

• I Am Robot
  • "Je n'avais pas besoin de cette hypothese-la."
« Odpowiedź #8090 dnia: Marzec 08, 2019, 11:09:08 »
Kobieta to spawnpoint i nie można poniszczać. Do cywilów też się nie strzela, bo ekran zamiga na czerwono. A jak ktoś żołnierzyk (czyli wybrał drogę zarabiania na chleb poprzez strzelanie do ludzi) to kuj mu w żopu, przysługa dla ludzkości usuwanie takich psycholi z puli genów. Ergo, strzelanie jest społecznie pożyteczne.

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #8091 dnia: Marzec 08, 2019, 11:14:22 »
Wiekszosc gier, w kotrej zabijasz ludzi ma tematy wojenne, zagrozenie i tak dalej. Jest wojna, bierzesz M1, zabijasz wrogow. Albo terrorystow.
Co ciekawe, gdyby wybuchla wojna, z wielkim prawdopodobienstwem tak wygladala by rzeczywistosc.

Przy wybuchu wojny rzeczywistość była taka, że ludzie by się zaczęli gwałcić, a większość nerdów z biur po wzięciu karabinu w dłoń, by sobie odstrzeliło palce ;P

Ja samej gry nie bronie - ba, nawet się nie wczytywałem co tam się dokładnie robi i jak wygląda. Sądzę, że to kolejny crap zrobiony tylko po to żeby wzbudzić emocje. Ale uważam, że da się zrobić dobrą grę o seksie, gwałcie czy wąchaniu stóp - tak samo jak da się zrobić dobrą grę o mordowaniu. Ale tabu i ban na sprzedaż, więc takich gier nie ma i cały czas siedzimy w zaścianku, i gdy widzimy sutek w grze to krzyczymy OMG, TO GRA DLA GIMBUSÓW!!

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #8092 dnia: Marzec 08, 2019, 11:24:18 »
@1 - zabijanie jest dopuszczalne pod pewnymi warunkami w wielu krajach, od USA do Szwajcarii, Holandii, Brukseli i Luxemburga.
Podobnie jak branie za żonę pięciolatkę w niektórych krajach jest dopuszczalne. Marginalizowane są również gwałty. Prawa kobiet, gdzie stanowią one własność, jak wielbłąd itp. itd. To nie dowodzi niczego konkretnego.

Konwencja genewska nie minimalizuje niczego. Konwencja genewska okresla jakie dzilania podczas wojen sa dopuszczalne, a jakie sa uznawane jako zbrodnie.
W jakim celu Konwencja Genewska określa co jest czym całkowicie bez celu? Czy może określa granicę, aby znimimalizować pewne skrajne działania? Monetą rzucili, aby było dobrze czy może zakaz strzelania do ludności cywilnej albo odcinanie genitaliów czy głów przeciwnikom to nie jest próba zminimalizowania skrajnych działań?

@2 - jeszcze raz. Zabijanie w wiekszosci gier to usuwanie przeszkod do celu. Czasem, jak w hitmanie, zabicie celu jest w zasadzie malo waznym ukoronowaniem wielu krokow, ktore musza byc podjete, zeby udalo sie ten cel osiagnac. Do takiego stopnia, ze mozna to traktowac jako zabawe logiczna. W tej grze o gwalcie gwalt jest zarowno celem, jak i droga. To nie jest przeszkoda, to jest celowe i dlugotrwale dreczenie, uzywanie przemocy fizycznej i psychicznej przez bardzo dlugi okres czasu. Zabicie celu trwa pol sekundy. Gwalt jednej osoby to pare minut zabawy w tej niby grze.
W dalszym ciągu nie rozumiem tego wywodu. Zabijanie, które jest celem to logiczna zabawa (nie wiem dlaczego nie jest to droga, przecież we wspomnianym Hitmanie zabicie to droga i cel sam w sobie, gramy zabójcą na zlecenie, a dostajemy cały arsenał możliwości na zabijanie), a gwałt to poważna sprawa.

Zastrzelić cel, aby nikt nie zauważył to gra logiczna. Zgwałcić cel, aby nikt nie zauważył to okrucieństwo, patologia i degradacja psychiczna.

@3 - co? pytam, czy chcialbys ogladac film w ktorym bohater gwalci swoje cele, jezeli te cele w dodatku bylyby nieletnie.
Chciałbyś oglądać film w którym bohater zabija populację mniejszego miasta? Na czym różnica polega?
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2019, 11:30:14 wysłana przez Rolek »

Offline Marcin Szymański_

• Żywa Legenda
  • Wiosło mi ukradli.
« Odpowiedź #8093 dnia: Marzec 08, 2019, 11:41:34 »
Ej, ale tak nie wolno. Napisz coś, zwłaszcza jeżeli będzie to coś interesującego.
Temat zbyt obszerny i nie mam zbytnio czasu w fabryce. DO ciekawych rzeczy, to musiałbym się cofnąc do tej pracy.
Ale z tego, co pamiętam i tortury i pedofilia mają cechy składowe. Zdobycie zaufania, przekonanie do siebie, obietnice, groźby itp itd. Jedyne IMO co różni, to intensywność i okres czasu. No i efekt końcowy, że tak napiszę.
W jednym przypadku mamy traumę trwającą przez lata, wyparcie czy nawet i sympatię do oprawcy - co się dzieje w naszym mózgu, to masakra.
W drugim tortury można podsumować słowami Trevora z GTAV, który kończąc akcję wyjaśnia dlaczego ten cały akt jest pozbawiony jakiegokolwiek sensu i służy tylko i wyłącznie zaspokojeniu sadystycznych potrzeb oprawcy*. A typ i tak powie nam to, co chcieliśmy usłyszeć. Wiadomix od czasów średniowiecza.

Osobiście nie koniecznie chciałbym grać w grę o gwałceniu dzieci. Z drugiej strony na scenie tortur w GTAV (a także w DayZ, bo można zabawić się z delikwentami) "bawiłem" się nawet spoko. Z tym, ze dla mnie to tylko ruchome obrazki nie mające nic wspólnego z rzeczywistością. W których bierzemy czynny udział, z własnej woli, ale jednak ruchome obrazki.

IMO trochę widły z igły.

* nie do końca się z tym zgadzam, bo czasami ludzie zostają oprawcami wbrew własnej woli - niemniej trzeba mieć w sobie jakiś pierwiastek zwyrola

Offline szpynda

• I Am Robot
« Odpowiedź #8094 dnia: Czerwiec 25, 2019, 22:14:38 »
Steam u,marł  był, bo wyprzedaż letnia się zaczęła. Sklep leży.
Chyba Project Cars sobie łyknę. Da się w to grać na padzie? W jedynce nawet coś tam grałem.
Tak. Nie każdy jest zniewolony własnymi decyzjami życiowymi.

Online tolman

• I Am Robot
« Odpowiedź #8095 dnia: Czerwiec 25, 2019, 22:20:51 »
Steamowe promocje są kiepskie a plebs i tak się rzuca.

Offline Ja Być z Polska_

• I Am Robot
  • Nuż, Widelec Klienta Hydzę
« Odpowiedź #8096 dnia: Czerwiec 25, 2019, 22:24:49 »
Kiedyś te wyprzedaże były tak ekscytujące, że nie można się było doczekać. I same wydarzenia były fajne, bo głosowania, flashe itd.

A odkąd to wszystko wywalili jest totalna nuda. Nawet nie wiedziałem, że ma być wyprzedaż.

:(
III-v materials can only result in n-channel HFETs or NPN BJTs. You can't make an active pull-up device, which is required for any VLSI use. Only very high power resistive pull-up or current steering logic is possible.

Offline szpynda

• I Am Robot
« Odpowiedź #8097 dnia: Czerwiec 25, 2019, 22:32:00 »
No nie wiem, mi tam PC2 za 21 PLN wychodzi w Argentynie to chyba wezmę. AC ostatnie też jakaś tanioszka.
Na lowcach w komentarzach jest wyjaśnione jak działaja boosty do cen.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2019, 22:38:08 wysłana przez szpynda »

Online tolman

• I Am Robot
« Odpowiedź #8098 dnia: Czerwiec 25, 2019, 22:36:38 »
Jest jakieś Grand Prix, że za granie czy tam acziwmenty można dostać jakieś punkty które można zmienić na zniżkę 5$. Ktoś tu tłumaczy po angielsku, ale nic z tego nie rozumiem:
https://www.resetera.com/threads/steam-grand-prix-summer-sale-2019-june-25th-to-july-9th-i-live-my-life-one-sale-at-a-time.125496/post-22212375

No ale oczywiście te wyścigi nie działają bo za dużo ludzi weszło. Valve pewnie jak co roku zaskoczone tłumami.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2019, 22:45:12 wysłana przez tolman »

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #8099 dnia: Czerwiec 26, 2019, 11:55:04 »
Po raz pierwszy w zyciu przegladam sobie ta wyprzedaz na Steamie, o ktorej slyszalem legendy, ze takie okazje to panie nigdzie indziej i... Znalazlem dla siebie Steam Full Collection (nieco ponizej 10EUR) i nic wiecej. Ceny czesto wyzsze niz na wyprzedazach na PSN - np. Doom jest za 15EUR, na PSN kupilem za 10EUR, Tekken 7 za 20EUR vs 18EUR na PSN jakis czas temu. No dupy mi tam nic nie urwalo szczerze mowiac.
No i dodatkowo czy to moj brak silla czy nie ma zadnej listy w sklepie z promocjami?

Offline angh

• Badass
« Odpowiedź #8100 dnia: Czerwiec 26, 2019, 12:04:05 »
chyba kupię w końcu warhammer total war 2. tak do kolekcji. może jeszcze jakieś dlc do kilku tytułów. a poza tym nudy. łatwiej mi znaleźć dobre promocje na psn.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #8101 dnia: Czerwiec 26, 2019, 12:31:02 »
Po raz pierwszy w zyciu przegladam sobie ta wyprzedaz na Steamie, o ktorej slyszalem legendy, ze takie okazje to panie nigdzie indziej i... Znalazlem dla siebie Steam Full Collection (nieco ponizej 10EUR) i nic wiecej. Ceny czesto wyzsze niz na wyprzedazach na PSN - np. Doom jest za 15EUR, na PSN kupilem za 10EUR, Tekken 7 za 20EUR vs 18EUR na PSN jakis czas temu. No dupy mi tam nic nie urwalo szczerze mowiac.
No i dodatkowo czy to moj brak silla czy nie ma zadnej listy w sklepie z promocjami?
Od kilku lat te wyprzedaże są słabe.

Offline regisek

• Ultimate Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #8102 dnia: Czerwiec 26, 2019, 12:56:41 »
Bardzo słabe, ba niektóre ceny po promocji nadal wyższe niż regularne w dobrych key shopach.

Online tolman

• I Am Robot
« Odpowiedź #8103 dnia: Czerwiec 26, 2019, 12:58:07 »
No dupy mi tam nic nie urwalo szczerze mowiac.
To jest ta wspaniała cyfrowa przyszłość. Nie trzeba produkować, transportować, składować i na końcu utylizować pudełek z grami, dzięki czemu jest taniej. Teraz zamiast tych kosztów płaci się infromatykom (splunięcie).

Listy nie ma bo prawie wszystko jest przecenione, czyli tysiące gier, są jakieś listy "mniej niż 20 zł" i mniej niż coś tam. Proponuję zrobić sobie listę życzeń.

Pytanie do koneserów, po co we wtyczce Augmented Steam do Chroma/FF pokazuje mi ceny z innych regionów? Tylko po to żeby mnie zdenerwować? Czy da się jakoś kupić grę w innym regionie?

Offline hadxmen

• Super Badass
  • https://stareforumpoly.pl/
« Odpowiedź #8104 dnia: Czerwiec 26, 2019, 14:42:21 »
Steam bedzie miał coraz ciężej przez EGS, Gamepassa itd. Wyprzedaż nie jest zla, ale nie porywa.

Offline regisek

• Ultimate Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #8105 dnia: Czerwiec 26, 2019, 14:47:39 »
Ja się zastanawiam jak skończy Humble Bundle z ich cenami z kosmosu, gdzie miałem abonament nawet ale po Xbox Game Pass for PC od razu anulowałem.

Offline SimonX

• Prezes
  • Przechodzimy na stareforumpoly.pl
« Odpowiedź #8106 dnia: Czerwiec 26, 2019, 16:06:43 »
Lista jest gdzieś w sklepie i nazywa się "wishlist" ;). Patrzysz tam, jak coś jest nieprzyzwoicie tanie, to bierzesz, choć i tak nie zagrasz, ale jak nic tam nie ma w przecenie, to się cieszysz, że nie musisz wywalać kasy na nikomu niepotrzebne przeciętniaki.

Offline szpynda

• I Am Robot
« Odpowiedź #8107 dnia: Czerwiec 26, 2019, 16:16:55 »
...
Czy da się jakoś kupić grę w innym regionie?

Oczywiście, ze się da. Możesz założyć konto z VPN i coś tam sobie kupić. Ja już nigdy potem nie używałem VPN na tym koncie, a ceny i tak podaje mi w ARS. Ewentualnie możesz zmienić adres rozliczeniowy karty na Argentynę choćby i "dla bezpieczeństwa" użyć VPN. Czy to cię uchroni przed strata tytułów to nie wiem. Konta raczej się nie banuje, nie słyszałem. Gram w grę, przechodzę i już nigdy do nich nie wracam to nawet gdybym miał je stracić to mi nie szkoda.