Autor Wątek: Socom 4  (Przeczytany 6572 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Qu84

• Ultimate Badass
Odp: Socom 4
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 23, 2011, 22:31:34 »
Pograłem dokładnie 24 minuty:) Mam 21 "zabójstw" i 20 "zgonów". Krótko i na temat... REWELACJA! Oczywiście zdaję sobię sprawę, że to nie jest taki do końca "mainstreamowy" shooter. Mimo to bardziej "mainstreamowy" niż taki MAG. Grafika (również płynność) zrobiła na mnie świetne wrażenie. Moim zdaniem najwyższa półka. Chociaż "realistyczny" setting sprawia, że nie jest tak efektowna jak mogłaby być. Wracam do gry...
Ceterum censeo reviewers esse delendam!

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 23, 2011, 22:57:09 »
W sumie trudno się nie zgodzić. Przynajmniej początkowe wrażenie jest raczej pozytywne - bardziej staroszkolna strzelanina, w której liczy się też podejście taktyczne, a nie bieganie po całej planszy w stylu Rambo (czytać: Call of Duty). Poniekąd jest to raj dla kamperów, ale to wszystko jeszcze wyjdzie w praniu, bo na razie spora grupa osób nie wie za bardzo co robić i jest łatwym celem dla wszystkich. Myślę, że SOCOM może być świetną grą do zabawy w klanach/grupkach znajomych. Szczególnie ciekawią mnie mapki 4 na 4 i 8 na 8, bo na tych największych gra wydaje się być odrobinę zbyt chaotyczna.

Poprawili zdecydowanie grafikę od czasu jak widziałem SOCOMa w zeszłym roku, gra wyładniała, są lepsze animacje i przede wszystkim jakby więcej detali otoczenia.

Szału w ocenach i ogólnie na rynku nie zrobi, ale jak dla mnie to może zyskać sobie stałą grupę oddanych graczy, zresztą już teraz widać jak niektórzy wymiatają mając średnie pokroju 20 zabić/1 śmierć.

Ach i zapomniałbym - polska wersja straszliwie mi nie odpowiada. Może da się to wyłączyć, ale co granat czy jak ktoś padnie słyszymy "umieram", "dowódco mamy rannego". Po godzinie gry dostawałem lekkiego szału od tego.
Moje opinie są moje i tylko moje, tzw. własne.
Cytat: Starh
EMIEL jak chesz next gena to sprzedaj konsole.. taka rada. Tak czytam Twe posty i zawsze Ci coś nie pasuje.... Czy ty kiedykolwiek byłeś w pełni z czegoś zadowolony?

Offline SirMike

• Forumogadka Team
  • I Am Robot
    • SirMike's blog
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 24, 2011, 13:40:36 »
W sumie trudno się nie zgodzić. Przynajmniej początkowe wrażenie jest raczej pozytywne - bardziej staroszkolna strzelanina, w której liczy się też podejście taktyczne, a nie bieganie po całej planszy w stylu Rambo (czytać: Call of Duty). Poniekąd jest to raj dla kamperów, ale to wszystko jeszcze wyjdzie w praniu, bo na razie spora grupa osób nie wie za bardzo co robić i jest łatwym celem dla wszystkich. Myślę, że SOCOM może być świetną grą do zabawy w klanach/grupkach znajomych. Szczególnie ciekawią mnie mapki 4 na 4 i 8 na 8, bo na tych największych gra wydaje się być odrobinę zbyt chaotyczna.

Jak dla mnie to lepszy byl multiplayer w Uncharted 2. Podejście taktyczne w ogóle nie zdaje egzaminu bo i tak jak jest 20 osób na mapie to każdy nap**** gdzie popadnie. Oby single dał radę.

Poprawili zdecydowanie grafikę od czasu jak widziałem SOCOMa w zeszłym roku, gra wyładniała, są lepsze animacje i przede wszystkim jakby więcej detali otoczenia.

Animcje w stosunku do konkurencji są tak sprzed 3 lat :)

Ach i zapomniałbym - polska wersja straszliwie mi nie odpowiada. Może da się to wyłączyć, ale co granat czy jak ktoś padnie słyszymy "umieram", "dowódco mamy rannego". Po godzinie gry dostawałem lekkiego szału od tego.

So true :) Zobaczymy jak np. gen. Polko się spisał bo póki co to nie brzmi jak odgłosy z pola walki.

Offline Qu84

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 24, 2011, 14:02:36 »
Co konkretnie w kwestii animacji jest z przed 3 lat?

Offline mihau

• Junior
  • *
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 24, 2011, 14:09:31 »
Dla mnie beta to niestety porażka. Gra za bardzo odbiega od tego czym byl SOCOM, a kieruje się w strone call of duty. Zipper chciał stworzyć grę dla wszystkich, jednocześnie zapomniał o starych fanach. Tryb classic jest za mało klasyczny, a standard to straszny chaos i delikatne lagi.
"Jak dla mnie to lepszy byl multiplayer w Uncharted 2. Podejście taktyczne w ogóle nie zdaje egzaminu bo i tak jak jest 20 osób na mapie to każdy nap**** gdzie popadnie. Oby single dał radę."
Niestety strzela sie podobnie jak w Unacharted 2 co jest dla mnie wadą.Polecam Ci grać w classic, tam nie ma chaosu,jest wtedy bardzo taktycznie i trzeba myśleć,a nie lecieć na pałe jak na respach.

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 24, 2011, 15:45:55 »
Jak dla mnie to lepszy byl multiplayer w Uncharted 2. Podejście taktyczne w ogóle nie zdaje egzaminu bo i tak jak jest 20 osób na mapie to każdy nap**** gdzie popadnie. Oby single dał radę.

No dlatego napisałem o rozgrywce 4 na 4, bo te największe mapy to większy chaos. Inna sprawa, że ja grałem w wersję klasyczną i stąd może różnice w odbiorze.
Moje opinie są moje i tylko moje, tzw. własne.
Cytat: Starh
EMIEL jak chesz next gena to sprzedaj konsole.. taka rada. Tak czytam Twe posty i zawsze Ci coś nie pasuje.... Czy ty kiedykolwiek byłeś w pełni z czegoś zadowolony?

Offline SirMike

• Forumogadka Team
  • I Am Robot
    • SirMike's blog
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 24, 2011, 19:39:19 »

No dlatego napisałem o rozgrywce 4 na 4, bo te największe mapy to większy chaos. Inna sprawa, że ja grałem w wersję klasyczną i stąd może różnice w odbiorze.

Do klasycznej nie chciał mi się dołączyć. Dziś jeszcze spróbuję.

Offline Qu84

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 24, 2011, 21:11:38 »
Zamiast średnio kompetentnych komentarzy na temat animacji z przed 3 lat proponuję obejrzeć i wysłuchać tego materiału:
http://www.youtube.com/watch?v=SGDqYJm-_2A

Co do chaosu....czy wy czasem nie mówicie o suppression czyli deathmatchu? Deatchmatch to od zawsze spora dawka chaosu (zwłaszcza na małych mapach z dużą liczbą graczy). Tak było za czasów Quake'a i tak jest teraz w przypadku CoDów, BFów Killzonów i SOCOMa. W przypadku innych trybów, z innymi zasadami (chociażby klasyczny suppression czy Uplink) sprawa wygląda inaczej, albo zupełnie inaczej.

Poza tym to trochę tak jakby obserwując podwórkową drużynę 10-latków mówić, że piłka nożna to chaotyczna gra, w której wszyscy biegają bez ładu i składu "w kupie" i za piłką. W SOCOMa tak jak w wiele innych gier trzeba się po prostu nauczyć grać.

Offline mihau

• Junior
  • *
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 24, 2011, 22:10:59 »
Respy są chaotyczne i to jest niepodważalny fakt, wtedy SOCOM nie różni się od innych online'owych szuterów. Niestety gra stara się być jak najbardziej nowoczesna i gubi swój dawny charakter.Co do animacji to jest ona świetna i w tym przypadku nie ma co narzekać.Mam jeszcze zastrzeżenia odnośnie kamery,powinna być troche dalej i wyżej,tak jak classic cam w Confrontation.

Offline SirMike

• Forumogadka Team
  • I Am Robot
    • SirMike's blog
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 25, 2011, 00:24:35 »
Zamiast średnio kompetentnych komentarzy na temat animacji z przed 3 lat proponuję obejrzeć i wysłuchać tego materiału:
http://www.youtube.com/watch?v=SGDqYJm-_2A

I co niby z niego wynika? Że animacja żołnierzy jest zajebista?

Offline Qu84

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 25, 2011, 01:00:07 »
Nie, ale zawsze lepiej zobaczyć grę w akcji i posłuchać ludzi, którzy mają do powiedzenia coś wiecej niż czerstwe teksty typu "animacja sprzed 3 lat"

PS. I kajam się za kardynalny błąd ortograficzny - "z przed" zamiast "sprzed"
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2011, 01:02:36 wysłana przez Qu84 »

Offline szewsiu

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 01, 2011, 14:33:53 »
Jako fan strzelanek TPP mam nadzieję, że w singlu gra zapewni mi dobrych wrażeń przez co najmniej 8h. Multi jakoś mnie nie interesuje, chociaż kto wie, może mnie wciągnie jak spróbuję.

Offline charlesz

• Badass
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 07, 2011, 06:41:32 »
Wczoraj w koncu i plebs dostal mozliwosc przetestowania kodu. Mi sie podoba i to nawet bardzo. Graficznie jest swietnie tym bardziej ze to tylko multi, laczenie do gry to jakies "czary mary", wybralem opcje graj teraz i po sekundzie bylem w lobby. Szok. Bronie, modyfikacje, nagrody itp wszystko jak nalezy. Nigdy wczesniej nie gralem w zadnego Socoma ale jako fan pierwszej czesci GRAWa jestem mile zaskoczony. Trzeba bedzie chyba nabyc fulla. 

(kliknij)

Offline Torin

• Super Badass
  • Forumowicz Roku 2049
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 07, 2011, 08:25:53 »
Wrazenia bardzo sympatyczne, obstawiam, ze znajdzie sie w moich planach zakupowych.
Brakuje mi tylko killcama w mp bo nie wiem skad mnie wiara sprzata czesto :)
Steam/Origin/UPlay: Toriniasty

Czezare

• Gość
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 07, 2011, 09:02:50 »
Brakuje mi tylko killcama w mp bo nie wiem skad mnie wiara sprzata czesto :)
Normalnie z ust mi to wyjales! :D To jedyna powazna wada. Reszta jest w porzadku. Spodziewalem sie crapa, ale nie jest tak zle...

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 15, 2011, 09:30:33 »
Gameplay z polskiej wersji - fajne to

http://www.youtube.com/watch?v=quu2tj1uFAQ

Offline szewsiu

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 22, 2011, 06:19:02 »
Zakupił ktoś może tą grę? Jestem strasznie ciekawy jak wyszła kampania singlowa.

Offline charlesz

• Badass
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 22, 2011, 06:29:57 »
Dolaczam sie do pytania. Wciaz bije sie z myslami kupic-nie kupic. Pewnie sporo osob zrezygnowalo po recce Destructoida. Mnie bardziej interesuja odczucia tych, ktorym nie placa za granie.

(kliknij)