Autor Wątek: Slasher (hack and slash/beat 'em up)  (Przeczytany 8601 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wugie

• Badass
Slasher (hack and slash/beat 'em up)
« dnia: Grudzień 25, 2008, 11:26:33 »
Przymierzam się powoli do nadrobienia zaległości w jednym z moich ulubionych gatunków gier (dlaczego u nas to slasher, a za granica hack and slash lub beat 'em up nie mam pojęcia). Jak narazie na oku mam Ninja Gaiden 2, Star Wars: the Force Unleashed oraz Viking: Battle for Asgard. Powoli zbliża się także Afro Samurai. Zastanawiam się też nad Too Human.

Jak widzicie nie wszystkie tytuły powyżej definiowane są jako slashery (Star Wars, Too Human), ale generalnie chodzi o ten typ rozgrywki. Czy są jeszcze jakieś tytuły z tego gatunku w które warto zagrać na X360 ? Tytuły wyłącznie na PS3 też są mile widziane - będą na przyszłość. O istnieniu Heavenly Sword wiem i niewątpliwie zamierzam kiedyś w to zagrać.

Offline Tartaq

• Forumogadka Team
  • Super Badass
  • recovering WoW addict
Odp: Slasher (hack and slash/beat 'em up)
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 25, 2008, 12:34:27 »
CONAN. Jedna z moich ulubionych gier. Conan się nie pitoli; zrywa łańcuchy z pół nagich kobiet i "wiesza" bandziorów za kark na gwoździach.

Offline michal

• Badass
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 25, 2008, 13:54:14 »
ninja gaiden black (z rynku)/ninja gaiden sigma (ps3)
castle crashers
devil may cry 4
The Bourne Conspiracy
powiedzmy Assasins Creed
dynasty warriors
ninety nine nights
teenagent ninja mutant turtles (x360)
tmnt
golden axe?

troche tego jest

Michal

Offline wugie

• Badass
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 25, 2008, 14:58:44 »
O właśnie zapomniałem wspomnieć o Devil May Cry 4, którego już mam i za którego będę się niedługo zabierał.
Assassins i Bourne to trochę inna półka, podobnie zresztą Castle Crashers i żółwie, ale dzięki za propozycje :)

Czezare

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 25, 2008, 15:07:45 »
Na pewno zdecydowanie najlepszy jest Ninja Gaiden 2.Reszta bijatyk jest tak daleko w tyle, ze nawet ich nie widac...Dopiero gdzies tak daleko na horyzoncie majaczy Conan, ktory IMVHO jest chodzona bijatyka nr 2 w tej generacji konsol. DMC4 wogole mnie nie wciagnal. Polecam rowniez bardzo nieslusznie niedocenianego Ninety Nine Nights.Too Human rowniez potrafi bardzo wciagnac, o ile wybierze sie najwlasciwsza IMO kamere ISO, oraz przywyknie do wcale nie najglupiej pomyslanego systemu walki polegajacego na sterowaniu galkami...

Offline sinned

• Junior
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 25, 2008, 23:43:01 »
Mnie to sterowanie w Too Humanie odrzuciło kilometr do tyłu i roztrzaskało o mur. Obojętnie jak ją ustawiłem, kamera i tak ne dawała mi żyć (czasem dosłownie w grze). Apropo umierania - w Zbyt Człowieczym się ne umiera. Jak "umrzesz" to przychodzi Walkiria czy co oni tam mają w mitologii i Cię wskrzesza. I ne śpieszy jej się.

DMC4 jest ok, Castle Crashers fajne z kumplami. Poczekaj trochę na konsolowego Sacreda 2. Wersja na piece jest średniawa, ale słyszałem, że głównie przez bugi.

Offline qbar

• Polygamia Team
  • Prezes
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 26, 2008, 00:39:53 »
oj tak, Too Human byl fatalny tak samo jak Force Unleashed ktorego nawet nie skonczylem co rzadko mi sie zdarza...

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 26, 2008, 09:56:51 »
Cholernie mi isę demo LOTRa podoba. Oj, będzie rzeźnia !!!

Offline wugie

• Badass
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 26, 2008, 11:12:50 »
Ogólnie wychodzi na to, że jest to dosyć zaniedbany gatunek. Szkoda, szkoda. Zmuszony będę przez to łyknąć także te tytuły o których się mówi, że są średniakami. Mam nadzieję, że z Afro Samurai wyjdzie coś dobrego.

Offline Gregys

• I Am Robot
  • pukier cuder
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 26, 2008, 16:28:29 »
A dla mnie dobrze, że zaniedbany. Wszystkie wymienione tu tytuły są dla mnie totalnym nieporozumieniem :)
Gregys out.

Offline wugie

• Badass
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 28, 2009, 22:29:13 »
Ninja Gaiden 2... i wszystko jasne. Po prostu - WOW. Ta gra jest świetna. Jak dla mnie jest to przykład idealnego slashera. Zawiera w sobie chyba wszystko: szybką i dynamiczną akcję, zróżnicowanych wrogów, dużą liczbę bossów, pokaźny arsenał (w tym możliwość upgrade'owania go), niezłą grafikę i animację, świetnie dopracowaną i ukazaną walkę, mnogość lokacji i etapów, długi czas rozgrywki, podziwiać możemy konkretnie ukazaną walkę z hektolitrami krwi i efektownymi ciosami, combosami. Znając życie z całą pewnością pominąłem jeszcze coś istotnego. Jedyną wadą tej gry, jaką mogę wymienić jest przesadzony momentami poziom trudności. Potrafił on czasami nieźle wyprowadzić człowieka z równowagi.

Czekam teraz na Afro Samurai i Ninja Blade. Niestety ten pierwszy według pierwszych recenzji na metacritics przedstawia się mocno średnio. Pozostaje więc jeszcze nadzieja związana z drugim tytułem.

Offline Cascad

• Aktywny forumowicz
  • argonauta
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 28, 2009, 23:28:50 »
Jak ktoś ma okazję kupić za niewielką cenę Viking: Battle for Asgard to śmiało. Gra się świetnie prezentuje na dużym hdtv, jest łatwa, przyjemna i nieraz naprawdę pięknie wygląda (fale rozbijajace się o skaliste wybrzeża dają radę). Dużo rzeźni.

Offline Ser

• Super Badass
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 29, 2009, 00:47:43 »
Potwierdzam Viking jest fajny, taka grafa podobna troszke do Fable tyle ze biega sie Wieslawem z mieczem i toporem... Ninja Gaiden powiadacie najlepsze? Hm... pewnie tak biorac pod uwage mozliwosci kombosow itd, ale dla mnie wydaje sie zbyt chaotyczne czasami. Kiedy wyskakuje na ciebie ze 20 zamaskowanych pajacow albo jakies psy z piekiel(ktore rzucaja mieczami? WTF?) i tak ograniczam sie do nawalania po przyciskach jak leci hehe... Oł mam pytanie podobno w Conanie mozna modelowac pyski przeciwnikow wszystkim co w lapy wpadnie? Tego troche brakuje wlasnie w Viking. Aha a serii Dynasty Warriors i inne nie polecam, nudy jak cholera jak sie przejdzie kilka razy :/

Offline wugie

• Badass
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 06, 2009, 21:12:37 »
Ach... nadciągają dobre czasy dla slasherów. Niedawno ukazał się nie najgorzej przyjęty Wolverine, a przed nami jeszcze God of War 3, Dante's Inferno, Bayonetta, Darksiders, Wh 40.000 Space Marine, NIER, Castelvania oraz częściowo Brutal Legend. Będzie ciekawie. Mam tylko nadzieję, że więcej niż 2-3 tytuły z nich będą warte sprawdzenia.

Offline kinetiKc

• Super Badass
  • zamaskowany muczaczo.
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 06, 2009, 21:54:04 »
Wszyscy tutaj tak wielbicie Ninja Gaiden 2, i po części słusznie, ale dla mnie ta gra jest trochę kiczowata. To znaczy, rozgrywka jest bardzo fajna, dynamiczna, wymagająca. Ale fabuła, i co za tym idzie oprawa - już nie. Wygląd potworów, bohaterów, scenerie - to wszystko wygląda jak z filmów o ninja produkowanych w USA albo w Chinach za psie pieniądze, nie sądzicie?
leukemia, schizophrenia, polyethylene.

Offline Michał Broda

• I Am Robot
    • M2- Podcast
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 06, 2009, 22:00:00 »
Ninja Gaiden 2 jest zdecydowanie jedną z bardziej kiczowatych gier, ale co z tego? Rozgrywka jest niemal idealna więc nie ma co narzekać :) Jedyne co mi się nie podobało to walki ze strzelającymi przeciwnikami i poroniony pomysł z odradzającymi się minami w wodzie.

Offline Genshin

• Aktywny forumowicz
  • quo vadis konsole
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 06, 2009, 23:17:36 »
Ninja Gaiden 2 - kocham tą grę! Oczywiście że jest mega kiczowata, fabuła to żal nad żale, a oprawa graficzna jest bardzo nierówna. Ale te wady bledną przy arcymiodnym gameplayu jaki ten tytuł posiada. System walki jest genialny i sprawia ogromną frajdę, przeciwników i bossów jest cała masa. Miejscówki świetne i różnorodne. Gra jest dość długa jak na dzisiejsze stardardy. I nie można powiedzieć że jest łatwa i dla casuali. A na dodatek wydana po polsku. Więc popieram przedmówców chwalących ten tytuł.

Mam ogromne zaległości w grach, ale chyba się wreszcie wezmę za wspomnianego tu Conana i Vikinga.
Aktualnie grane: Left4Dead

Czezare

• Gość
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 07, 2009, 10:26:52 »
Mam ogromne zaległości w grach, ale chyba się wreszcie wezmę za wspomnianego tu Conana i Vikinga.
Vikinga omin szerokim lukiem, ale w Conana musisz zagrac! :) Kapitalna gra, przy tym bardzo nie doceniana.Skonczylem ja ze trzy razy i jeszcze bylo mi malo ;) Oprawa nie jest moze najwyzszych lotow, ale system walki wszystko rekompensuje z naddatkiem.Polecam!

Offline Genshin

• Aktywny forumowicz
  • quo vadis konsole
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 07, 2009, 11:45:34 »
OK, biorę Conana. A powiedz coś o Ninja Blade, jak się prezentuje w porównaniu do NG2. Oceny widziałem że zebrała całkiem dobre, ale martwi mnie trochę to ciągłe QTE o którym piszą.
Aktualnie grane: Left4Dead

Offline wugie

• Badass
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 07, 2009, 12:19:11 »
Czezare, a grałeś w ogóle w Vikinga ? Nie widać w GC. W sumie to taka przeciętna gra. Co do Conana to odrzucił mnie po demie, ale jak mówisz, że jest taki dobry, a recenzje zbiera zbliżone do Vikinga to może dam mu drugą szansę.

Offline wachu

• Badass
  • Wassup?
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 07, 2009, 16:21:18 »
BEOWULF !

Czezare

• Gość
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 07, 2009, 17:30:25 »
OK, biorę Conana. A powiedz coś o Ninja Blade, jak się prezentuje w porównaniu do NG2. Oceny widziałem że zebrała całkiem dobre, ale martwi mnie trochę to ciągłe QTE o którym piszą.
Ninja Blade to w sumie niezla gra, ale od Conana znacznie mniej przyjemna.O najwiekszej wadzie NB juz wspomnialem w innym watku.Jest to system sejwowania.Gra ma oczywiscie checkpointy, ale "twardego" sejwa otrzymujesz dopiero po przejsciu od A do Z calego rozdzialu!Nierzadko trwa to potorej godziny lub nawet wiecej.Jesli sie nie ma sporo czasu to nie warto zasiadac do gry.QTE sa oczywiscie czestsze od pierdzenia po zjedzeniu fasolki po bretonsku, ale da sie to przezyc wg mnie ;)
wugie-->Nie dziwie sie, ze demko Cie troche zniesmaczylo, ale musisz wiedziec, ze tworcy na demo obrali sobie moim zdaniem zdecydowanie NAJGORSZY level w grze.No i nie pokazano w nim zadnych bossow, a walka z nimi - musisz mi wierzyc na slowo - naprawde rzadzi!
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2009, 19:41:21 wysłana przez Czezare »

Offline Świt

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 07, 2009, 22:00:09 »
Co do Conana, to mnie też odrzuciło demo. Viking zaś ostro ssie, zawiodłem się. Zero klimatu jak dla mnie, wyjadacza slasherów i chodzonych bijatyk.

Absolutnie najlepsze na PS3 są HS i DMC4, które można dość tanio już dorwać. A najfajniejsze IMO jest Dynasty Warriors - ta seria ma nieskończone pokłady funu i jest z gatunku nigdy niekończącej się zabawy. A ten klimat, coś cudownego. Teraz przymierzam się do kupna DW:Gundam, choć demo nie wprawiło mnie w zachwyt (ale makabry też nie ma).
Bandits are coming, you fool. Why worry about the beard, when the head is about to fall?

A.K.A. Wehr

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 08, 2009, 02:39:22 »
Tak apropo gundama to ktos gral w druga czesc ?

Offline qbar

• Polygamia Team
  • Prezes
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 08, 2009, 03:49:25 »
Dynasty Warriors - ta seria ma nieskończone pokłady funu i jest z gatunku nigdy niekończącej się zabawy.

You got that one right. Co roku wychodzi kolejna czesc nie rozniaca sie absolutnie niczym od poprzedniej - poprostu niekonczaca sie zabawa ;)

@Michaelius: Gralem w 2 czesc. Pogralem 10 min i wylaczylem. Osobiscie nie polecam. Mysle, ze gry z serii Dynasty Warriors powinny przestac wychodzic.

Offline Padre

• Super Badass
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 08, 2009, 08:11:39 »
Vikinga omin szerokim lukiem, ale w Conana musisz zagrac! :) Kapitalna gra, przy tym bardzo nie doceniana.Skonczylem ja ze trzy razy i jeszcze bylo mi malo

Ostatniego bossa trzy razy? Masoch :> (przymierzam do odkupienia Conana w celu puknięcia calaka, ale ten boss...)

Offline Ser

• Super Badass
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 08, 2009, 09:09:42 »
Co do serii DW zgadzam sie calkowicie z qbarem ile mozna tego samego wydawac, po prostu wstyd. Ostatnio swietnie mi sie gralo w Afro Samurai, moze i ma srednie oceny ale chlastanie wrogow naprawde przyjemne (reka, noga, glowa, cycki hehe) tylko tak bola te cholerne nieskracalne przerywnik. Najbrdziej chcialbym zobaczyc odnowiona wersje Streets of Rage i Cadillacs & Dinosaurs. To by bylo cos!

Offline Świt

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 08, 2009, 09:11:19 »
Dużo można. :> Moja ulubiona seria gier, kupuję każdą wersję, teraz czekam tylko na zakup PSP i wersja na PSP wpadnie.
Bandits are coming, you fool. Why worry about the beard, when the head is about to fall?

A.K.A. Wehr

Offline Hubert Taler

• Padawan
  • **
    • http://www.hubert-taler.info/blog
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 08, 2009, 10:11:22 »
Nowy Wolverine! Hack / slash jak się patrzy :)

Offline kinetiKc

• Super Badass
  • zamaskowany muczaczo.
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 08, 2009, 20:37:17 »
Absolutnie najlepsze na PS3 są HS (...)
Zastanowiłbym się nad tym. HS może i jest niezły na początku, ale potem gra przytłacza beznadziejną fabułą. Ponadto, Noriko jest taka "drętwa", źle się nią gra.

Offline Świt

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 08, 2009, 22:58:06 »
Podtrzymuję swoje słowa. Fabuła była bardzo fajna, voice-acting genialny, Nariko smakowita. Świetna gra.

A.K.A. Wehr

Offline kinetiKc

• Super Badass
  • zamaskowany muczaczo.
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 09, 2009, 00:44:49 »
I fajnie, o! Zapomniałem powiedzieć, Nariko miała, czy tam ma, super akcent.

Offline Świt

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 09, 2009, 08:26:36 »
Toteż pisze - lepiej dobranych aktorów czy w ogóle lepszych aktorów ze świecą w innych grach szukać.

A.K.A. Wehr

Offline kinetiKc

• Super Badass
  • zamaskowany muczaczo.
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 09, 2009, 13:01:21 »
Napisałem tylko o Nariko. Reszta taka sobie.

Czezare

• Gość
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 09, 2009, 13:10:13 »
W sumie to sie dziwie, ze w samych superlatywach wypowiadacie sie o Heavenly Sword. Mnie najdelikatniej rzecz ujmujac demko nie zachwycilo.

Offline Kraven

• Badass
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 09, 2009, 14:53:43 »
A ja po kontakcie z demem glosuje na "tak".

Offline kinetiKc

• Super Badass
  • zamaskowany muczaczo.
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 09, 2009, 20:53:52 »
W sumie to sie dziwie, ze w samych superlatywach wypowiadacie sie o Heavenly Sword. Mnie najdelikatniej rzecz ujmujac demko nie zachwycilo.
Sama gra jest dużo lepsza. Demo mnie odrzuciło dość znacznie, ale kupiłem grę, bo była fajna okazja. Jak napisałem, gra nie jest jakaś kosmiczna i w ogóle, ale na pewno demo nie pokazuje jej walorów.

Offline Świt

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 10, 2009, 13:24:25 »
No nie mów, że Bohan jest taki sobie?  >:( >:( >:( Przecież to jest Andy Serkis.  >:(

IMO ta gra to absolutny must-have z ładną grafiką, genialnym udźwiękowieniem, świetnymi postaciami i fajnym gameplayem. Tym bardziej, że teraz jest tania.

A.K.A. Wehr

Offline kinetiKc

• Super Badass
  • zamaskowany muczaczo.
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 10, 2009, 17:05:38 »
Wybacz, ale ani fanem Andego, ani takich postaci, jak Bohan, nie jestem. Niemniej jednak szanuję to, że gra Ci się podoba :)

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 11, 2009, 01:15:29 »

Demo jest marne bo to kawalek gry wyrwany po tutorialu wiec nawet nie wiesz za bardzo co ten miecz potrafi. Do tego demo nie prezentuje genialnych wstawek z Kai. No i glowny wrog to naprawde konkretny psychopata:)

Imho świetna gra , ale jakbym to kiedyś kupił w cenie 200 zeta to byłbym naprawdę mocno wk... zdenerwowany :D W cenie platynki jest dobra. Zal tylko ,ze trofea nie wyszly bo moglyby dodac grze sporo ponownej grywalnosci, a tak jest na jedno przejscie.