Autor Wątek: Slasher (hack and slash/beat 'em up)  (Przeczytany 8761 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Świt

• Aktywny forumowicz
Odp: Slasher (hack and slash/beat 'em up)
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 11, 2009, 07:47:55 »
Generalnie każdy boss to psychopata i taki konkretny. Druga postać zdatna do sterowania (Kai) też jest chora psychicznie. Tworzy to fajną atmosferę. :->
Bandits are coming, you fool. Why worry about the beard, when the head is about to fall?

A.K.A. Wehr

Offline bloodlust72

• Junior
  • *
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 11, 2009, 19:55:26 »
Bardzo fajny czwarty Devil My Cry i całkiem niezły The Force Unleashed. w tymdrugim może poziomy troche schematyczne, ale jest sporo smaczków, które zdecydowanie to rekompensują. Ja z wywieszonym językiem czekam na Bayonettę. Zapowiedzi w branżowych pismach narobiły mi ogromnego smaka na ciasno opiętą lateksem wiedźmę o ciętym dowcipie. Takiej symfoni fajerwerków jeszcze nie było! Totalna rozpierducha przesycona erotyzmem (kamera często robi najazdy na najintymniejsze sfery Nettki). Kasę już mam odłożoną.

Offline Gregys

• Żywa Legenda
  • pukier cuder
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 12, 2009, 11:52:20 »
Erotyzmem? Przecież ona wygląda jak trans - obrzydliwie. Sama gra może być fajna dla fanów gatunku.
Gregys out.

Offline bloodlust72

• Junior
  • *
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 12, 2009, 15:56:09 »
Obrzydliwe? No nie żartuj. Jak świat długi i szeroki - tyle gustów, jeden woli blondynki, drugiemu bardziej pasują czarne, a trzeciego kręcą ognisto-rude. Według mnie Bayonetta ma kozacki design i trudno jest mi wyobrazić sobie inaczej wygladającą rzeźniczkę. Gdybyś zobaczył, jak kamera przejeżdża dołem pomiędzy jej długaśnymi udami i kieruje się na zadymę, to zmieniłbyś zapewne zdanie.A te jej teksty w stylu : "Nie lubię dzieci, ale robić je......to co innego". Fajna jest. Kiedyś szefowie z Capcom stwierdzili jednoznacznie i stanowczo: "Naszymi bohaterami MUSZĄ zawsze być faceci, poniewarz ponieważ w przeciwnym razie gra nie ma szans powodzenia". Moim zdaniem nie mają racji, gdyż Lara Croft z Tomb Raidera i złotowłosa Nariko z Hevenly Sword udowodniły, że jest zgoła inaczej. A teraz miażdżącym argumentem na błędność tej teorii będzie Nettka. Trzymam kciuki za ten projekt.

Edit by Don Simon
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 18, 2009, 17:44:32 wysłana przez Don Simon »

Offline Kraven

• Badass
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 18, 2009, 13:23:01 »
Demo jest marne

Z tym demem jest jeszcze jeden powazny problem. Ono... przycina. Dziwie sie, ze taka wersje wypuszczono do sieci, aczkolwiek jeszcze dziwniejsze jest to, ze w dwa lata po tym w niezmienionej wersji w dalszym ciagu wisi na PSS. :D

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 26, 2010, 11:38:28 »
Tutaj wrzuce, bo nie ma sensu zakladac oddzielnego watku.

Z cyklu "gram w starocie, sam nie wiem po co" - Conan.

Gra to sredniak, ale bez pretensji do bycia czyms wiecej, co wychodzi mu na zdrowie. Grafika uroda nie grzeszy (co bardziej boli na "filmikach"), dubbing jest biedowaty (glos Onana zupelnie wyprany z emocji i jakiegokolwiek charakteru), ale sama rozgrywka jest fajna. Ot klepiemy wrogow, ciosy nie sa zbyt trudne, ale warto stosowac rozne, bo lepiej idzie zabijanie wrogow. Mamy 3 style walki (z wielgachnym mieczem, z dwoma mieczami i z mieczem i tarcza), z czego glownie stosuje ten z dwoma mieczami, wrogow jest momentami kupa, trzeba grac uwaznie, ale zbyt trudno nie jest. Sama fabula jest dosyc sztampowa i jest tylko pretekstem do rzezi. Gra przypomina Vikinga - ale jest prostsza i bardziej liniowa. Na plus sa polnagie kobiety i krew, ale obie rzeczy w zbyt malych ilosciach, by zawazyly na ocenie koncowej :).

Po dluzszej grze wylaza wszystkie wady - gra jest oblesnie brzydka , loadingi po smierci trwaja masakrycznie dlugo (a jak sie umiera przy jakims skoku albo przy rozgryzaniu bossa to mozna przysnac podczas tego oczekiwania), o ile checkpointy sa w miare ok (przynajmniej poki co mnie nigdy nie cofalo za bardzo), to miejsca, gdzie mozna robic save sa rozlozone dosyc rzadko (przez to czasem trzeba grac dobre 20-25 minut zanim mozna wreszcie zapisac). Do tego kamera, ktorej nie mozna ruszac (co powinno byc zakazane) sprawia, ze skoki to najwiekszy przeciwnik gracza.

Koncowa walka zajela mi az 40 minut i jest zrobiona zupelnie bez pomyslu - przez cala gre pakujemy sie, uczymy ciosow, mocy itp., a na koncu i tak wszystko zalezy od tego czy umiejetnie skaczemy. Bez sensu.

Ten sredniak kiedys by mogl byc interesujacy, a teraz po premierze tylu dobrych tytulow tego rodzaju juz nikogo nie zachwyci.

Ciekawe, ze szkice koncepcyjne, ktore mozna obejrzec w menu sa naprawde ladne, z pomyslem i rozmachem. Widac, ze tworcom zabraklo pieniedzy, czasu lub umiejetnosci (albo wszystkie na raz) - gra jest obrzydliwie brzydka, a przeciez swiat Conana mimo swej prostoty oferuje duzo wieksza glebie, niz ta oferowana przez gre.

Nie ma co tej gry polecac - zagraja w nia tylko wielcy milosnicy tego gatunku. Reszta powinna poszukac nowszych i lepszych produkcji. 5/10
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2010, 15:33:48 wysłana przez Don Simon »
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Czezare

• Gość
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 26, 2010, 12:54:19 »
Pytanie: grasz na PS3?Jesli tak to wcale sie nie dziwie, ze wybrzydzasz na grafe. Jak z ciekawosci wrzucilem sobie demo na ta konsole (gre wogole kiedys skonczylem na X360), bo chcialem ja kumplowi pokazac to szybko z tego zrezygnowalem.Gdybym mu pokazal to kolega nigdy, ale to przenigdy nie kupilby sobie PS3, a przed wizyta u mnie byl umiarkowanie zainteresowany zakupem.Grafika jest ponizej wszelkich standardow jakosciowych.Dno i kilometr mułu.Na X360 wyglada to trzy razy lepiej, bez wstawiania kitu.Pomijam juz fakt, ze na demko w obu wersjach wybrano zdecydowanie najgorszy level.
A wracajac do samej gry to Conana obok Jericho i Turoka, nie wdajac sie w szczegoly uwazam za najbardziej nie doceniona gre tej generacji...

Offline Vramin

• Żywa Legenda
  • Non serviam
    • https://twitter.com/Vramiin
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 26, 2010, 13:11:20 »
A u mnie "Untold Legends: Dark Kingdom". Całkiem niezły h&s, choć nienowy i ma swoje wady, to jednak za 45 zł warto było kupić a i gra się całkiem fajnie.

Offline tomee

• Super Badass
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 26, 2010, 13:23:53 »
A jak się gra w co-op na jednym ekranie (bo jest taka możliwość, tak?)? Bo w sumie tylko po to chciałbym kupić tę grę :>

Offline Vramin

• Żywa Legenda
  • Non serviam
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 26, 2010, 13:27:01 »
Nie wiem, grałem tylko solo.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 26, 2010, 14:06:41 »
Pytanie: grasz na PS3?Jesli tak to wcale sie nie dziwie, ze wybrzydzasz na grafe. Jak z ciekawosci wrzucilem sobie demo na ta konsole (gre wogole kiedys skonczylem na X360), bo chcialem ja kumplowi pokazac to szybko z tego zrezygnowalem.Gdybym mu pokazal to kolega nigdy, ale to przenigdy nie kupilby sobie PS3, a przed wizyta u mnie byl umiarkowanie zainteresowany zakupem.Grafika jest ponizej wszelkich standardow jakosciowych.Dno i kilometr mułu.Na X360 wyglada to trzy razy lepiej, bez wstawiania kitu.Pomijam juz fakt, ze na demko w obu wersjach wybrano zdecydowanie najgorszy level.
A wracajac do samej gry to Conana obok Jericho i Turoka, nie wdajac sie w szczegoly uwazam za najbardziej nie doceniona gre tej generacji...

Gralem na X360, gra wyglada jak kupa - puste przestrzenie, jednolite podloze, zero ozdobnikow, pustka, nedza. Jesli na PS3 jest jeszcze gorzej to juz zupelny dramat.
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Czezare

• Gość
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 26, 2010, 14:12:38 »

Gralem na X360, gra wyglada jak kupa - puste przestrzenie, jednolite podloze, zero ozdobnikow, pustka, nedza. Jesli na PS3 jest jeszcze gorzej to juz zupelny dramat.
Bo jest dramat, jednak dziwi mnie, ze az tak narzekasz na grafe.Przyznaje, ten level z demowki jest ponizej krytyki, ale pozniej jest juz znacznie lepiej.Nie wiem jak daleko zaszedles.Zreszta...jesli sie porownuje dajmy na to z God Of War 3 to prawie wszystko wyglada jak kupsko, ale Conan to bardzo stara gra jest...

Offline BooLoo

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 26, 2010, 14:13:39 »
A dla mnie UL:DK był straszną drętwicą. Zabugowane multi, z tego co pamiętam, porażka. Mimo iż jestem zwolennikiem tego gatunku. Za to Vikinga polecam, bo choć singiel, to pewnych combosów nie doświadczam nawet w GOW3. Cena chyba już też przystępna.
Z coop slasherów to Sacred2 zabrał naprawdę wiele godzin, a jeszcze wiele przede mną.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 26, 2010, 14:20:18 »
Bo jest dramat, jednak dziwi mnie, ze az tak narzekasz na grafe.Przyznaje, ten level z demowki jest ponizej krytyki, ale pozniej jest juz znacznie lepiej.Nie wiem jak daleko zaszedles.Zreszta...jesli sie porownuje dajmy na to z God Of War 3 to prawie wszystko wyglada jak kupsko, ale Conan to bardzo stara gra jest...

W GoW 3 nie gralem, Conana skonczylem (co mam nadzieje wyraznie sugeruja slowa
Koncowa walka zajela mi az 40 minut
8)). Wiem, ze ma juz te 3 lata, ale nie zmienia to faktu, ze granie w te gre teraz to momentami gwalt na oczach ;).
Viking mi sie bardziej podobal.

Offline aZiss

• Super Badass
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 26, 2010, 15:05:23 »
Ja nie skończyłem, bo mnie odrzucały walki z bossami. Mało zacięty na nie byłem. No i były wtedy jakoś tak ciekawsze tytuły. Jednak całości nie wspominam źle. Przerywniki tylko moim zdaniem należałoby zasłaniać.
(kliknij)

boski roman

• Gość
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 26, 2010, 15:13:59 »
Viking to jedna z niedocenionych gier obecnej generacji tuż obok The Darkness. Bardzo miła rozgrywka, tysiące przeciwników na ekranie, grafika też całkiem przyjemna. Ja osobiście wsiąkłem.

Offline Vramin

• Żywa Legenda
  • Non serviam
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 26, 2010, 15:16:47 »
Viking to jedna z niedocenionych gier obecnej generacji tuż obok The Darkness.
Pograłem w Vikinga chwilę ale nie spodobał mi się zupełnie, więc wymieniłem dzień później. Nie tego oczekuję od slashera.

Offline Qu84

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 26, 2010, 15:30:49 »
Rece przecz od Conana! Z fajnych slasherow wymienie jeszcze Ninja Gajden Sigma 2. Powiem szczerze, ze, pomijajac kwestie audio-wideo, gralo mi sie w to lepiej niz w GoWIII. Zreszta grafika to i tak ciagle  pierwsza liga.
Ceterum censeo reviewers esse delendam!