Autor Wątek: Sea of Thieves  (Przeczytany 18949 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline hadxmen

• Super Badass
  • https://stareforumpoly.pl/
Odp: Sea of Thieves
« Odpowiedź #120 dnia: Marzec 20, 2018, 20:47:07 »
Próbowałem sam grać z 20 min i nie wiedziałem co robić, później dołączyłem do cheebkens i po 5min Alt+F4 :p

Zero wprowadzenia.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #121 dnia: Marzec 20, 2018, 20:49:04 »
Czyli jak w becie. Jak dla mnie to do zsypu, ale pewnie i tak odniesie sukces, bo strimerzy bedo strimować.

Offline Pistak

• Super Badass
  • !
« Odpowiedź #122 dnia: Marzec 20, 2018, 20:57:32 »
Są mini tutoriale co robić na start (tego nie było w becie).  Statkiem to raczej każdy 15+ potrafi pływać. Czytać mapy chyba jeszcze młodsi potrafią?
"W wyścigu szczurów zająłbym ostatnie miejsce."

Offline psxfan

• Ultimate Badass
  • Rozwalmy te bude
« Odpowiedź #123 dnia: Marzec 20, 2018, 21:00:18 »
podobno najlepsza gra od Rare od lat, ludzie  :) to musi być dobre

Offline Acrid

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • pank rok
« Odpowiedź #124 dnia: Marzec 20, 2018, 21:01:29 »
Jak to podkreślił eurogamer:

There will be those that hate Sea of Thieves, its limited questing, the unguided experience and the lack of progression-based gameplay rewards. Others, though, will relish the freedom. This is role-playing in its purest form, offering just enough tools to help you forge your own destiny across the ocean.

Jeżeli ktoś lubi zwiedzać świat, zaglądać pod każdy kamień to mu się spodoba. W dodatku gra jest bardzo przyjemna wizualnie, HDR, woda. Mnie od alfy odrzuca i wątpię, że się to zmieni.

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #125 dnia: Marzec 20, 2018, 21:46:03 »
Ej. Nie wiem w czym problem. Właśnie skrzynkę dostarczyliśmy z cheebkensem i mamy opaski na oko. Statek mały we dwóch bezproblemowo obsługujemy. Nawet z armaty salwa poszła po goniącym nas statku.

Woda genialna w HDR jest. Bosko wygląda, można autentycznie choroby morskiej dostać podczas sztormu ;)

Super jest też np. swiecenie z latarenki na stół, aby drugi gracz lepiej mapę w nocy widział.

Offline Acrid

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • pank rok
« Odpowiedź #126 dnia: Marzec 20, 2018, 21:50:16 »
day one patch ;)

Offline aZiss

• Super Badass
« Odpowiedź #127 dnia: Marzec 20, 2018, 22:44:59 »
Gra czysty relaks. Wystarczy chociażby forumogadkowy stream z bety zobaczyć i wszystko jasne. Jakoś w Elite potrafią ludzie oglądać multum poradników na YT a tutaj 15 minut byle filmiku jak już ktoś nie ogarnia nie łaska. Mechanika prosta jak konstrukcja cepa. Jak to będą dobrze rozwijać to będzie ok. W abonamencie jest za free, do wszystkich modeli xboxa to teraz dają, więc szybko stanieje. Nawet z randomami przy podstawowym angielskim można spokojnie pograć.
Jedno z osiągnięć jak zwykle przegięte. Trzeba zebrać jednocześnie dwadzieścia skrzynek na statku. Niewykonalne :)
Ktoś chętny późnymi wieczorami popływać ??
(kliknij)

Offline Marcin Szymański_

• Żywa Legenda
  • Wiosło mi ukradli.
« Odpowiedź #128 dnia: Marzec 20, 2018, 22:47:11 »
Pograłem z Szozim, opierdoliliśmy kilka skarbów, potem nas zatopili. Ale po oddaniu skarbów. :)

Widzę już na czym ta gra polega i nawet solo można tam coś grać, ale większość ludzi odbije się od tej gry. Dla mnie to bedzie chill pod podcasty i pływanie po skarby. Nic więcej, chyba, że coś tam odkryję.

Offline Szozi

• Badass
« Odpowiedź #129 dnia: Marzec 20, 2018, 22:51:49 »
Pograłem z Szozim, opierdoliliśmy kilka skarbów, potem nas zatopili. Ale po oddaniu skarbów. :)

Widzę już na czym ta gra polega i nawet solo można tam coś grać, ale większość ludzi odbije się od tej gry. Dla mnie to bedzie chill pod podcasty i pływanie po skarby. Nic więcej, chyba, że coś tam odkryję.
Boże jakie to nudne. 14 dniowy pass to o 13 za dużo. Zdecydowanie na nie. Ile można kopać i zabijać szkielety. Żadnego wyzwania. Ok, są inni gracze ale jest ich za mało. Jedna bitwa na 3 h+?
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2018, 22:53:27 wysłana przez Szozi »

Offline cheebkens

• Badass
« Odpowiedź #130 dnia: Marzec 20, 2018, 23:28:06 »
No i dupa serwery leżą nawet zalogować się już nie da :(

Offline hadxmen

• Super Badass
  • https://stareforumpoly.pl/
« Odpowiedź #131 dnia: Marzec 20, 2018, 23:36:45 »
Może jutro wieczorem uda się chwilę pograć.

• Żywa Legenda
  • Wiosło mi ukradli.
« Odpowiedź #132 dnia: Marzec 21, 2018, 08:59:44 »
Pograłem samemu i nie wróżę tej grze długiego żywota. Aktywności są trzy: skarby, pływanie z kurczakami i rozwalanie grup szkieletów na wyspach (z bossem).
Solo mogę pływać po skarby i umrzeć z nudów. Próbowałem z podcastem, ale nadal nie mam po drodze praktycznie nic do roboty i mógłbym tej gry nie odpalać.

Najgorsze są bugi z bety, których nie usunęli - a one psują rozgrywkę.

Mniej wkurwiający jest bug z gościem od skrzynek ze skarbami, który liczy monety w nieskończonośc i zwiesza grę - tzn nie da się wyjść z ekranu zliczania.

Bardziej wkurwiający jest taki, że przy respie może nam się zbugować postać i nie możemy używać żadnej rzeczy z ekwipunku. Trzeba wyjśc z gry i wejśc do niej jeszcze raz. I mieć nadzieję, że nie zbuguje się ponownie - przed chwilą tak miałem trzy razy pod rząd i po prostu to wyłaczyłem, bo nie mogłem używać żadnej rzeczy ani zbierać żadnych rzeczy.

Szczerze przyznam, że rozumiem już dlaczego dają te grę praktycznie za darmo. Ładnie wygląda, nawet nieźle chodzi (poza lagami i fatalnym pingiem), jest klimat i... To wszystko. Tam nie ma nic więcej, a niejedna gra z komórki ma więcej zawartości.

Szkoda, że nie pomysleli o trybie fabularnym z coopem - no, ale wtedy nie dodawaliby tej gry do płatków.

Jestem totalnie na nie i przewiduję, że za tydzień nawet na Twitchu nikt w to nie będzie grał. Góra za dwa.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #133 dnia: Marzec 21, 2018, 09:01:27 »
Co oni tyle lat robili?
No i obecnie gry typu GoW, Forza, Destiny, etc zajmują 60-100GB.
SoT zajmuje 19.

Offline Szozi

• Badass
« Odpowiedź #134 dnia: Marzec 21, 2018, 09:02:39 »
Co oni tyle lat robili?
No i obecnie gry typu GoW, Forza, Destiny, etc zajmują 60-100GB.
SoT zajmuje 19.
To akurat jedyna zaletą tej gry

• Żywa Legenda
  • Wiosło mi ukradli.
« Odpowiedź #135 dnia: Marzec 21, 2018, 09:06:46 »
Co oni tyle lat robili?
Pseudo MMO, które ma mniej zawartości niż dowolne darmowe koreańskie MMO robione przez trzech kolesi w ziemiance niedaleko Yangdong.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #136 dnia: Marzec 21, 2018, 09:15:22 »
Ładną wodę robili. Voice actingu też chyba nie ma? Czyżby nawiązanie do czasów gdy Rare robiło gry dla Nintendo? ;)
Wygląda na kolejny dowód że że starego Rare zostało już tyko logo.

Gra na windows store kosztuje 260zl ;D

The basic gameplay pattern of Sea of Thievesisn?t that complicated. Players go to an outpost and take a selection of three types of missions?treasure hunt, bounty hunting or trading. A treasure hunt involves sailing to an island, digging up a treasure chest and bringing it back to an outpost for a reward. Bounty hunting involves sailing to an island, killing skeletons until a named skeleton appears, killing it and bringing its skull back to the outpost for a reward. Trading involves gathering items and taking them back to the outpost for a reward. These aren?t particularly diverse goals.

Wierzyc się nie chce ze są 3 rodzaje prościutkich zadań i nic więcej.
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2018, 09:23:16 wysłana przez Simplex »

Offline randydisher

• Badass
« Odpowiedź #137 dnia: Marzec 21, 2018, 09:40:18 »
Za 2 miesiące jak już nikt nie będzie w to grał to zaorają Rare.

W ogóle nie rozumiem czemu MS nie zaorał pierwotnego zamysłu na tą grę i nie zrobili z tego pirackiego Battle Royale.

Na pewno byłoby to ciekawsze niż ta nudna walka ze szkieletami.

« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2018, 10:10:18 wysłana przez randydisher »

Offline knur

• I Am Robot
  • 8==>
« Odpowiedź #138 dnia: Marzec 21, 2018, 09:55:37 »
Dostaliście silnik gry i to Wy go macie zapełnić contentem a nie developer.  ;D

Offline pablos_83

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #139 dnia: Marzec 21, 2018, 10:02:58 »
Solo to masakra. Jedyny fun to 4 znajomych na słuchawkach. Wtedy gra się super

Choć cross play działa do dupy, więcej ustawialiśmy niż graliśmy  a i strasznie lagowało (2xpc i 2xXO)

Offline xpogox

• Stały bywalec
« Odpowiedź #140 dnia: Marzec 21, 2018, 10:12:59 »
Hmmm wygląda na alpha early acces  ;D

Offline Szozi

• Badass
« Odpowiedź #141 dnia: Marzec 21, 2018, 10:14:05 »
Piękne - "In order to resolve the issues players are seeing with the servers, we will be temporarily suspending new players joining the game. We'll get everyone back in and playing as quickly as we can!" hahahahahahahahhahahahahahahah

• Żywa Legenda
  • Wiosło mi ukradli.
« Odpowiedź #142 dnia: Marzec 21, 2018, 10:16:04 »
Dostaliście silnik gry i to Wy go macie zapełnić contentem a nie developer.  ;D
Ale czym? Jak? Tam nic nie ma poza pływaniem i tymi trzema aktywnościami. NIC.

W DayZ mam chociaż crafting, serwery z persistance itd, miejscówki z pvp. Tu nie ma absolutnie nic fajnego poza pływaniem. Jak pisał Szozi wczoraj po kilku godzinach spotkaliśmy pierwszy statek. Dzisiaj pływałem około 3 godziny i nie spotkałem żadnego. To nawet nie kwalifikuje się jako pseudo MMO. The Division - fail. Destiny - fail. Sea of Thieves - epic fail.

Oglądam teraz stream jednego kolesia i widzę, że ma wypasione pistolety, hak zamiast dłoni itd itp. Gra od dwóch dni solo i nawet ludzie na czacie piszą mu, że nudy w chuj i niech lepiej włączy Dark Souls.

Hmmm wygląda na alpha early acces  ;D
Chyba nie widziałeś gier z apha early access. :)

EDYTA

A nie, przepraszam, jest jeszcze czwarta aktywność: Przeszukiwanie zatopionych statków. No fun w chuj!
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2018, 10:18:22 wysłana przez Marcin Szymański_ »

• Żywa Legenda
  • Wiosło mi ukradli.
« Odpowiedź #143 dnia: Marzec 21, 2018, 11:25:26 »
Aż musiałem to sprawdzić, bo mi nie dawało spokoju. Na plażach można znaleźc butelki z listem w środku - myślę sobie, o to będzie coś innego. No musi.
Chuja. W butelkach są te same czynności co na lądzie. ;D

No i gratuluję serwerów, które nie są podzielone jak w PUBG, tylko wszyscy wrzuceni do jednego wora. Płynąc solo świetnie walczy się z inną dwuosobową załogą - szczyt taktyki w tej sytuacji to zapędzenie ich w ślepy punkt na dziobie, bo tam nie mogą obrócić armat. Strzelać w takiej sytuacji w ogóle nie polecam, bo to bez sensu - oni mogą i sterować i strzelac.

• Żywa Legenda
  • Wiosło mi ukradli.
« Odpowiedź #144 dnia: Marzec 21, 2018, 12:06:35 »
Na forum Sea of thieves znalazłem odpowiedź dlaczego jest tak mało zawartości: Bo to jest gra PvP. To, że twórcy podczas bety mówili o tym, ze w becie jest tylko 20% z pełnej wersji jakoś wszystkim umyka. ;D Podobnie jak to, że nie rozbicie na solo, dwójki i pełne załogi powoduje grief fest.

No i mój ulubiony wątek: Dlaczego sam sobie jesteś winny, że gra ci się nie podoba. Perła po prostu. ;D

Offline Acrid

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • pank rok
« Odpowiedź #145 dnia: Marzec 21, 2018, 12:12:15 »
Wiadomo, fanbase najważniejszy, ale w przypadku tego tytułu nie jestem w stanie w jakikolwiek sposób ogarnąć zadowolenia tych ludzi. Chodzi o to, że jest ładny świat i można pływać bez celu? A czasem wyskoczy kraken?

To ma mniej treści niż vanilla Destiny, powinno być zaorane od alfy, a jest wprost przeciwnie. Szał macicy. Ścisła czołówka patrząc na staty twitcha. Teraz jestem tylko ciekaw ocen/recenzji. Jeżeli będzie wysoko to nie ma dla branży ratunku.

Offline pablos_83

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #146 dnia: Marzec 21, 2018, 12:16:29 »
MS kręci hype bo lepszych exów nie mają. Realnie to taka gra 7-/10.

Bawisz się świetnie o ile masz zgrany team na słuchawce, ale to samo albo dużo lepiej masz w dziesiątkach innych gier i bez bugów i problemów z łączeniem

Offline knur

• I Am Robot
  • 8==>
« Odpowiedź #147 dnia: Marzec 21, 2018, 12:18:02 »
Wiadomo, że w coopie to nawet mieszanie kijem g.. sprawia fun ale czy to do końca tak powinno wyglądać? Dostajesz czystą kartkę i namaluj sobie co chcesz a jak nic Ci nie przychodzi do głowy to "nie nadajesz się do tej gry"? :)

• Żywa Legenda
  • Wiosło mi ukradli.
« Odpowiedź #148 dnia: Marzec 21, 2018, 12:23:30 »
Realnie to taka gra 7-/10.
Minus źle ci się postawił. Powinien być przed "7". ;)

Ja jeszcze trochę dzisiaj popływam (zobaczę ile da się solo zrobić) i na tym chyba zakończy się moja przygoda z Sea of Thieves.

Offline Szozi

• Badass
« Odpowiedź #149 dnia: Marzec 21, 2018, 12:24:52 »
A to da się zalogować? Z tego co widzę to serwery leżą i kwiczą

• Żywa Legenda
  • Wiosło mi ukradli.
« Odpowiedź #150 dnia: Marzec 21, 2018, 12:26:34 »
U mnie działa.

Offline aZiss

• Super Badass
« Odpowiedź #151 dnia: Marzec 21, 2018, 13:46:10 »
Może popularność wynika z tematyki. W ilu grach z ostatnich kilku lat jest tak miło odwzorowane kierowanie statkiem. Szum fal, trzeszczenie kadłuba. Do tego nie potrzeba wielkiego skilla żeby czuć się potrzebnym. Każdy na łajbie ma swoje miejsce. Czekam jak to się rozwinie.
(kliknij)

• Żywa Legenda
  • Wiosło mi ukradli.
« Odpowiedź #152 dnia: Marzec 21, 2018, 16:39:15 »
Może popularność wynika z tematyki. W ilu grach z ostatnich kilku lat jest tak miło odwzorowane kierowanie statkiem. Szum fal, trzeszczenie kadłuba. Do tego nie potrzeba wielkiego skilla żeby czuć się potrzebnym. Każdy na łajbie ma swoje miejsce. Czekam jak to się rozwinie.
To na pewno. Do tego aspektu nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń.

Fajną akcję miałem. Zrobiłem misję ze skarbem i odpływam radośnie, gdy wtem zza skał wypływa galeon. No to nieźle, myślę sobie, dwie skrzynki i ponad godzina grania psu w dupę. Stwierdziłem jednak, że tanio skóry nie sprzedam i będą musieli się trochę namęczyć. Postawiłem szmatę, odkorkowałem statek, ustawiłem żagiel i płynę na wielką skalistą wypsę, za którą jest outpost (i tam mogę oddać skrzynki). Galeon wiadomo, że mnie dopadnie, ale ten sloop jest dość zwinny i odsadziłem ich na zakręcie za wypsę, gdzie od razu odbiłem w drugą stronę żeby podpłynąć do outposta od tyłu (bliżej namiotu). Był taki moment gdy przepływałem obok skał i straciłem ich z oczu - niewiele myśląc wyjebałem jedną skrzynkę za burtę w takim cypelku i popierdalam dalej. Galeon coraz bliżej, zaczynają mnie ostrzeliwać, a ja na pełnej kurwie przepłynąłem obok pomostu, skrzynka w łapy i heja na brzeg zostawiając statek na kursie "w pizdu". Pobiegłem szybko do namiotu sprzedać, wracam ... a ci debile dalej gonią mój statek, który jest bez załogi. :) Wróciłem pieszo po drugą skrzynkę, w międzyczasie oni się kapnęli i zaczęli zawracać. Tymczasem w wodzie pojawił się tryton.
Podpłynąłem i poczekałem aż całkowicie się obrócą i teleportowałem na statek.

Stamtąd z fakiem wycelowanym w burtę galeonu odpłynąłem ku zachodzącemu słońcu. Uratowałem skarb, siebie, statek i chciałbym zobaczyć miny tych kolesi. ;D

Z tym, ze jedna akcja na dwa dni grania to trochę słabo...

Offline Szozi

• Badass
« Odpowiedź #153 dnia: Marzec 21, 2018, 16:48:18 »
Jak się uda zalogować, wykonamy 2 super akcję

Offline Acrid

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • pank rok
« Odpowiedź #154 dnia: Marzec 21, 2018, 21:11:31 »

Podobno kraken nie ma ciała? ;d

Offline pablos_83

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #155 dnia: Marzec 22, 2018, 00:08:13 »
Drugi wieczór i już nikt w friendlisty w to nie gra. Dziś pograłem pawilnie na słuchaweczce z ekipą. Fajnie się pływa w czwórkę w okolicznościach przyrody tylko why, why,  why w tej grze nic nie ma. Kolejne questy to żart. Wszystko identyczne, nawet na wyspę 1osoba schodzi bo nie ma po co. Wykopać skrzynie i po kolejną.
Pojawiają się pierwsze recki typu 5,5/10 i dalekie od prawdy nie sa

Offline Gregys

• Żywa Legenda
  • pukier cuder
« Odpowiedź #156 dnia: Marzec 22, 2018, 08:33:13 »
Dla mnie 3/10, bo widoczki ładne. Wiadomo, że to kwestia gustu, ale reszta grafiki mi się nie podoba. Sama gra również nie zrobiła na mnie dobrego wrażenia, a próbowałem i solo i w drużynie. Chętnie sobie poczytam wasze wrażenia, ale na pewno w to grał nie będę.
Gregys out.

Offline pablos_83

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #157 dnia: Marzec 22, 2018, 08:38:07 »
Ta gra za full price to kryminał.

XGP ratuję sytuację, bo od kwietnia np pogram sobie w Cities Skylines czy cokolwiek innego.

Offline kislawa

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #158 dnia: Marzec 22, 2018, 08:54:32 »
Woda, słońce i niebo w nocy to jest mistrzostwo ale nie wiem o co chodzi w tej grze.
psn: kislawa
xbl: milojohnes

Offline xpogox

• Stały bywalec
« Odpowiedź #159 dnia: Marzec 22, 2018, 09:03:13 »
Cena tej gry to chyba celowo zmusza zainteresowanych do subskrypcji game pass  ;)