Autor Wątek: Ryse: Son of Rome  (Przeczytany 86900 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rip van Winkle

• Mieszkaniec tego forum
  • all work and no play make rip a dull boy
Odp: Ryse: Son of Rome
« Odpowiedź #600 dnia: Lipiec 08, 2015, 18:18:55 »
Sami twórcy gry sugerują, że zamiast zagrać lepiej obejrzeć na youtube  ;D

http://www.youtube.com/watch?v=OVxpELu4vpA#ws

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
  • Nie liczę klatek, gram w gry
« Odpowiedź #601 dnia: Lipiec 15, 2015, 22:26:41 »
Przepraszam, że się nie zgodzę z niektórymi, ale... jaka ta gra jest słaba. :( Setting jest świetny, byłem trochę nahajpowany na ten tytuł, pograłem półtorej godziny i chciałbym zwrócić - niestety minął miesiąc od zakupu. Finishery podobały mi się przez pierwsze 15 minut, potem zaczęły się powtarzać i już mi się nie chce ich robić. Tyle że jak się nie wykonuje egzekucji, to chyba nie dostaje się bonusów do zdrowia, skupienia, xp i obrażeń. Nawet wizualnie mi się niezbyt podoba, The Last of Us na PS3 lepiej wygląda. Dlaczego tak twierdzę? Bo Ryse jest sztuczne, wszystko jest jakieś takie plastikowe, a twarze powodują ból zębów. Do tego Atak Klonów, twórcy zrobili trzy modele postaci i jakiś generator je spawnuje, po prostu masakra. Niby w innych grach też tak jest, ale tutaj wyjątkowo rzuca mi się to w oczy. Mogliby chociaż kolory ubrań i włosów losować, a tak mam dwóch grubasów bliźniaków z tą samą bronią, tą samą brodą, tą samą koszulą. Jest źle, nie takich Rzymian chciałem. :(

Offline JasonX44

• Badass
« Odpowiedź #602 dnia: Lipiec 15, 2015, 22:30:23 »
Te 3 model przeciwników to serio przegięcie było. #nextgen

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #603 dnia: Lipiec 16, 2015, 11:09:21 »
Te same modele postaci to akurat nie wina #nextgena, bo wyrenderować na ekranie ich i tak trzeba, a 6 miesięcy rzeczywistego czasu produkcji ;).

@DarkStar - przepraszać nie ma za co, akurat jeśli chodzi o rozgrywkę to wszyscy mówili, że drewno przecież i nie było co się łudzić, że będzie inaczej. Nawet trochę się dziwię, że spodziewałeś się czegoś innego :).

Natomiast nie rozumiem zarzutu odnośnie grafiki i twierdzenia, że jest plastikowo i twarze powodują ból zębów. Może nie podoba Ci się renderer w CryEnginie albo ja już zapomniałem całkowicie jak to wygląda, ale mi się grafika bardzo podobała. Może poza laską tych barbarzyńców, bo to był babochłop, ale efekt zamierzony, bo na szkicach koncepcyjnych też wyglądała podobnie ;).

Zrozumiałbym całkowicie narzekanie na korytarze tak wąskie, że się dwie postacie ledwo mieszczą, ale jak dla mnie klimat Rzymu oddali całkiem fajnie. Rzymu rządzonego przez psychopatów. Fajne widoczki, architektura, różne miejscówki. Historia też nie jest najgorsza - ot generic zemsta jednego żołnierza, ale bez krwawienia z uszu pokroju God of Wara.

Nie zmienia to faktu, że najgorsza jest tutaj rozgrywka ;D, więc sama gra jest słaba z automatu, chociaż ja się bawiłem ok, zajarany grafiką na premierze. Dobry benchmark, kumple oceniając po grafie mówili, że Xbox lepszy od PlayStation (Killzona im pokazałem).
Moje opinie są moje i tylko moje, tzw. własne.
Cytat: Starh
EMIEL jak chesz next gena to sprzedaj konsole.. taka rada. Tak czytam Twe posty i zawsze Ci coś nie pasuje.... Czy ty kiedykolwiek byłeś w pełni z czegoś zadowolony?

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #604 dnia: Lipiec 16, 2015, 11:12:05 »
Ja tez się dobrze bawiłem, grałem nie na samej premierze, ale parę miesięcy po. I grało się fajnie, dobrze że gra nie jest długa.
O co chodzi z 6 miesiącami rzeczywistego czasu produkcji?

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #605 dnia: Lipiec 16, 2015, 11:19:25 »
O to, ile naprawdę czasu robili tę wersję.
EMIEL jak chesz next gena to sprzedaj konsole.. taka rada. Tak czytam Twe posty i zawsze Ci coś nie pasuje.... Czy ty kiedykolwiek byłeś w pełni z czegoś zadowolony?

Offline Vramin

• Żywa Legenda
  • Non serviam
    • https://twitter.com/Vramiin
« Odpowiedź #606 dnia: Lipiec 16, 2015, 11:22:04 »
AFAIR to chyba najpierw miała chyba być gra tylko na Kinecta, dopiero w produkcji dorobiono sterowanie padem?

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #607 dnia: Lipiec 16, 2015, 12:38:36 »
@Emiel: na screenshotach jest OK, ale jak przyszła jego mama i zaczęli rozmawiać, to zrobiłem takie oczy O_O, bo dawno tak dziwnych ust w grach nie widziałem. ;D Mimika twarzy była, ale jakaś dziwaczna, tak jakby obcy przebrali się za ludzi i próbowali używać ich ciał, ale nie do końca im wychodziło. Inaczej tego nie określę, specjalnie przytoczyłem TLoU, bo Naughty Dog to mistrzowie świata jeżeli chodzi o animację.

Grałem trochę więcej i zaczęło się robić bardziej interesująco. Możliwe, że właśnie CryEngine mi nie pasi, Rzym na początku gry mnie zupełnie nie porwał, poza dwoma fajnymi grafitti na temat Nerona. ;)

Teraz miałem cutscenkę gdzie Marius rozmawia ze swoim dowódcą w lasku i tutaj już twarze były w porządku. Może kto inny robił ten fragment? :)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #608 dnia: Lipiec 16, 2015, 12:42:01 »
Tam na początku to  był stary build ;)

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #609 dnia: Lipiec 16, 2015, 13:07:04 »
Ja tez się dobrze bawiłem, grałem nie na samej premierze, ale parę miesięcy po. I grało się fajnie, dobrze że gra nie jest długa.
O co chodzi z 6 miesiącami rzeczywistego czasu produkcji?
Grę robili 7 lat, 3 razy praktycznie zaczynano od nowa (dwie wersje +mnóstwo dodatkowych prototypów na 360, jedna z myślą o One).

Można sobie poczytać tutaj: http://www.unseen64.net/2014/12/15/ryse-kingdoms-xbox-360-cancelled/

To czego tam nie wspominają to właśnie ostatnia część o projektowaniu wersji, która była już z myślą o Xboxie One i bez wykorzystania Kinecta. Frankfurt urósł wtedy dość znacząco, co jest swoją drogą częściowym powodem problemów finansowych bo z jednego zespołu zrobiły się nagle dwa, a po skończeniu projektu nic się nie zmieniło. Assetów było sporo, ale ze względu na wersję Kinectową/360 itd. sporo z tego nie było do wykorzystania, plus kreatywni mieli swoją wizję i chcieli ją utrzymać, więc budowali od nowa we wspomnianym przeze mnie czasie. Klasyczne deweloperskie piekło :).

@Emiel: na screenshotach jest OK, ale jak przyszła jego mama i zaczęli rozmawiać, to zrobiłem takie oczy O_O, bo dawno tak dziwnych ust w grach nie widziałem. ;D Mimika twarzy była, ale jakaś dziwaczna, tak jakby obcy przebrali się za ludzi i próbowali używać ich ciał, ale nie do końca im wychodziło. Inaczej tego nie określę, specjalnie przytoczyłem TLoU, bo Naughty Dog to mistrzowie świata jeżeli chodzi o animację.

Grałem trochę więcej i zaczęło się robić bardziej interesująco. Możliwe, że właśnie CryEngine mi nie pasi, Rzym na początku gry mnie zupełnie nie porwał, poza dwoma fajnymi grafitti na temat Nerona. ;)

Teraz miałem cutscenkę gdzie Marius rozmawia ze swoim dowódcą w lasku i tutaj już twarze były w porządku. Może kto inny robił ten fragment? :)
Mi się podobało, że gra nie jest w tej samej miejscówce, tylko trochę przemieszcza bohatera. Różne otoczenie, kolorki itd. Tunele oczywiście nadal takiej samej wielkości, nawet las to dwa korytarze, ale mi klimat pasował bardzo.

Co do mimiki coś sobie teraz przypominam, że miejscami nie była najlepsza, ale to chyba dlatego, że część rzeczy już nie zdążyli nagrać ponownie i poszło, jak poszło. Natomiast same twarze moim zdaniem były ok. Last of Us to najładniejsza gra na poprzedniej generacji konsol prawdopodobnie, więc to żaden przytyk. Jak dla mnie Ryse to wciąż czołówka na tej. Co jest w sumie przykre, bo wiedząc w jakim stanie była robiona to liczyłem, że to dopiero początek ładnych gier, a tu psikus :D.

Tam na początku to  był stary build ;)
Tam cała gra jest poskładana z różnych elementów z różnych czasów także możliwe, że to prawda ;).

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #610 dnia: Lipiec 16, 2015, 13:50:25 »
Dlatego to napisalem :)

Ciekawy artykuł, właśnie czytam.

Offline Michau

• Badass
« Odpowiedź #611 dnia: Lipiec 16, 2015, 18:00:21 »
Ja grałem w to na PC, dużo po premierze i dla takich widoczków, warto było grać :)

http://imgur.com/a/K26YF
----------

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #612 dnia: Lipiec 27, 2015, 20:56:07 »
Na początku mi się nie podobało. Rzym wydawał mi się bardzo sztuczny (dość sterylny, pusty - nie da się zapomnieć, że to gra), a animacje twarzy postaci były tak dziwne (zwłaszcza usta), że miałem wrażenie, iż to obcy przejęli ludzkie ciała i niezbyt udaje im się nimi kierować. Potem rozpoczął się etap w Brytanii i było coraz lepiej. Przez jakiś czas. Generalnie Brytania, Basilius i Piktowie to dla mnie najciekawszy i najlepiej zrealizowany motyw. Chciałbym, żeby cała gra była taka. Etapy w Rzymie jakoś mnie nie porwały. Grze też przydałoby się więcej gameplayu, bo ten jest dość monotonny. Wielka wada to również brak różnorodności wśród przeciwników - dosłownie cały czas przewijają się trzy modele. Niemniej jednak bawiłem się niezgorzej i mogę polecić ten tytuł, zwłaszcza na przecenie. Chyba 6,5/10 będzie odpowiednią oceną, za Brytanię dałbym 7. :)

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #613 dnia: Lipiec 27, 2015, 22:20:35 »
Mi się Rzym podobał, ale ocena uczciwa sam bym wystawił 6, może 6.5, gdyby przyszło oceniać, choć nie bawiłem się źle to gra nie domaga w najważniejszych aspektach.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #614 dnia: Październik 20, 2017, 23:35:59 »
Dobry.
Pograłem ponad godzinę.
Grafa piękna, animacje super, płynie się. Aż dziwne że to jest gra z początku generacji. Gram ofc na PC, ale szczerze nie widzę w nowych tytułach wielkiego postępu względem tego co tutaj się dzieje, jedna z ładniejszych gier.

I możecie się śmiać, gameplay mi się podoba :P. Fajny ten system i ładnie gładko wchodzi, bez poczucia że nie jestem postacią jak z batmana :P.

Offline niewierze

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #615 dnia: Październik 21, 2017, 10:32:24 »
Pograj trochę dłużej.

|SCPH-102|SCPH-30004R|SCPH-39004|SCPH-90004|CECH-3004B|CECH-4304A|CUH-7016B|PSP-2004|PCH-1104|VTE-1016|SCPH-1000R| i żeby nie było że jestem fanboyem - |AGB-001|JAN-001|

Offline knur

• I Am Robot
  • 8==>
« Odpowiedź #616 dnia: Październik 21, 2017, 11:25:00 »
Przeszedłem kilka miesięcy temu jak dawali za darmo i mi się podobała. ;)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #617 dnia: Październik 21, 2017, 14:24:51 »
A ja przeszedlem niedługo po premierze na One i też mi się podobało. W sumie to pograłbym w coopa, moze Blu się skusi.

Offline Marcin Szymański_

• Żywa Legenda
  • Wiosło mi ukradli.
« Odpowiedź #618 dnia: Październik 21, 2017, 14:32:26 »
W sumie to pograłbym w coopa, moze Blu się skusi.
Helooł? ;)

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #619 dnia: Październik 21, 2017, 14:34:10 »
Tam jest co-op? :D

Offline Marcin Szymański_

• Żywa Legenda
  • Wiosło mi ukradli.
« Odpowiedź #620 dnia: Październik 21, 2017, 14:36:38 »

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #621 dnia: Listopad 05, 2017, 14:52:04 »
Skończyłem.
1. Hostoria mi się podobała. Ofc zemsta blabla, ale miała fajne postaci - najlepsi byli sonowie nerona fajnie zrobieni, fajnie zagrani(no i mo-cap był super).
2. Model walki mi się nie znudził, nie miałem wrażenia braku kontroli jak z batmana pomimo slow-mo. Co prawda jest prosty, ale dla mnie przyjemny. Ostatnia walka mnie wymęczyła.
3. Gra jest naprawdę ładna, nawet dziś się broni i gdyby wyszła jako nowość to bym nie narzekał na oprawę.
4. Gra ma trochę bugów, np jednej walki z bossem nie mogłem ukończyć bo się okazało że się w nim nie triggeruje to co powinno. Zbieranie włóczni było wkurzające bo nie zawsze załapało tak jak powinno etc.
5. Dość zróżnicowane lokacje, co też przyczynia się do tego że się dobrze na tą grę patrzy.

Jestem zadowolony, przyjemnie spędzony czas 8/10.