Autor Wątek: Red Dead Redemption 2  (Przeczytany 106761 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
Odp: Red Dead Redemption 2
« Odpowiedź #3120 dnia: Listopad 08, 2018, 22:42:31 »
Ja nie umiem w skradanki w otwartym swiecie. MGS V mnie totalnie zarypał. Ale tu jest mega skrypt: oni sie odelwracaja wrecz specjalnie plecami bys tylko guzik wcisnał. I ok. Nie ma tego duzo, to nie jest skradanka przeciez

W ogole Pikacz co ty robisz w watku spojlerowym? Nie zalezy ci juz na fabule?
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2018, 22:44:30 wysłana przez Orson. »

Offline Marcin Szymański_

• I Am Robot
  • Verified by Żabka and Freshmarket
« Odpowiedź #3121 dnia: Listopad 09, 2018, 09:16:18 »
Przeciez wiem jak to sie skonczy. :)

• I Am Robot
« Odpowiedź #3122 dnia: Listopad 09, 2018, 10:30:03 »
Wlasnie sie dowiedzialem jak rozwijac zycie.
Nigdy na to sam bym nie wpadl.
Otoz, trzeba uzywac broni miotanej w walce.

Offline olas

• Super Badass
    • http://www.woollenteddies.net
« Odpowiedź #3123 dnia: Listopad 09, 2018, 10:33:38 »
Ciagle na 3cim rozdziale i nie jestem z tych co sie rozpisuja na temat czegokolwiek, ale ta gra to jest taki wypas ze normalnie chyba tylko (mam nadzieje) Cyberpunk 2077 bedzie na tym poziomie. Ilosc malych szczegolow i grafika to juz ociera sie o fotorealizm: efekty pogodowe to tak jak to powinno byc zrobione. Chlopaki z R* podniesli poprzeczke tak wysoko ze bedzie porownywanie wszystkiego do RDR2

Gram codziennie po 2h i ciagle chce mi sie wracac, chyba najlepsza rekomendacja - te "losowe" akcje powoduja ze kazda sesja jest inna.

RDR bylo super, to tutaj to jest mistrzostwo

Pozdr

Offline nier

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #3124 dnia: Listopad 09, 2018, 12:22:18 »
Ja robiłem dużo losowych głównie dla honoru ale po pewnym czasie zauważyłem jakby postęp się zatrzymał. Okazało się, że jest sztuczny cap aż do rozdziału 5 więc sobie odpuściłem i robię tylko misje główne i nieznajomych. 

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
  • HANG ON TO YER HELMET...
« Odpowiedź #3125 dnia: Listopad 09, 2018, 14:27:12 »
Ja robiłem dużo losowych głównie dla honoru ale po pewnym czasie zauważyłem jakby postęp się zatrzymał. Okazało się, że jest sztuczny cap aż do rozdziału 5 więc sobie odpuściłem i robię tylko misje główne i nieznajomych. 

Dobrze wiedzieć, bo na siłę jestem miły wszem i wobec, a główka kowboja ani drgnie na tej kresce.

Offline Bolton

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #3126 dnia: Listopad 09, 2018, 15:00:49 »
System honoru to jednak potrafi człowieka zdenerwować. Jadę do Valentine bo w końcu pojawiła się możliwość popchnięcia dalej zadania z tym pisarzem który pisał książkę o rewolwerowcu (to że jechałem tam tylko po to żeby usłyszeć, że mam jechać w inne miejsce to inna sprawa). Na ulicy zaczepia mnie O'Driscoll, a od kiedy usłyszałem że w grze są misje do których można podejść tylko mając odpowiedni poziom honoru, wybieram opcję "uspokój" i odchodzę. Po chwili facet wyciąga broń i jeszcze za nim zdążyłem wyciągnąć swoją zupełnie losowy npc przejeżdżający na koniu zaczyna do mnie strzelić.  :D Z konieczności odstrzeliłem obu co oczywiście zaowocowało zmniejszeniem paska honoru i grzywną.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
  • Specjalizuje się w starych linkach.
    • www.facebook.com/skrubolski
« Odpowiedź #3127 dnia: Listopad 09, 2018, 15:09:08 »
Mnie kilka razy zirytowało jak komuś pomogłem, później wsiadłem na konia i przez to zjebane sterowanie przypadkowo tę osobę potrąciłem. No i ryki, krzyki, pifpaf, czerwone kropki, idziesz do więzienia, nie przechodzisz przez start :'(

pozdr
psn - Skrubolski
www.facebook.com/skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline meatbag

• I Am Robot
« Odpowiedź #3128 dnia: Listopad 09, 2018, 15:11:05 »
Właśnie.
Systemy moralności są zjebane, a ten szczególnie.

Offline Arcybibosz

• Prezes
  • Jasiu, jak ja nie cierpię tych wstrętnych myszy!
« Odpowiedź #3129 dnia: Listopad 09, 2018, 15:12:42 »
Trochę jest. Za ograbienie zwłok w jaskini rysia dostaje minus. Ostatnio jadę koniem i przede mną jakiś ledwie dyszący gość spadł z konia i wykitował. Wyciągnąłem mu 4 złote zęby i nic mi nie spadło.

Offline Punkstyler

• Badass
  • Best game ever? Counter-Strike 1.6
« Odpowiedź #3130 dnia: Listopad 09, 2018, 15:51:16 »
Tak powinno się grać.

// Tapatalk. Sorry za ewentualne błędy.
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2018, 16:29:22 wysłana przez Punkstyler »

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #3131 dnia: Listopad 09, 2018, 15:52:13 »
Jaka imersja :)

Offline Arcybibosz

• Prezes
« Odpowiedź #3132 dnia: Listopad 09, 2018, 16:43:32 »
Czy ja dobrze widzę ze nie można ryb na dynamit łowić?

Ale realizm...

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #3133 dnia: Listopad 09, 2018, 17:41:57 »
78 misja. Wciaz nowe zdarzenia na mapie. Kapitalny spektakl dymu i luster, ma sie wrazenie, ze ten swiat naprawde zyje.

A moloch z gry jest przeogromny. R mowilo o 60 h? No dzis 2 tyg mijają. Tłuke po 4 h minimum per dzien. I jeszcze z 15 godzin pewno.

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #3134 dnia: Listopad 09, 2018, 18:07:37 »
Czy ja dobrze widzę ze nie można ryb na dynamit łowić?

Ale realizm...

Oczywiście, że można. Ja tylko tak łowię.

Offline Arcybibosz

• Prezes
« Odpowiedź #3135 dnia: Listopad 09, 2018, 21:05:52 »
To spróbuje jeszcze raz, ale 2x wrzucałem dynamit w miejsce gdzie były ryby i nic nie wypłynęło.

Offline Funkorama

• Super Badass
  • Czasem lubię sobie zalać Chivasa oranżadą Hellena
« Odpowiedź #3136 dnia: Listopad 10, 2018, 10:16:22 »
Ja do nich strzelam i wyławiam

...był podpis, ale ktoś mi go zaj*&%ł :(

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #3137 dnia: Listopad 10, 2018, 10:41:18 »
Co robią NPC w grze:

https://youtu.be/MrUJJgppMn4

Offline Funkorama

• Super Badass
  • Czasem lubię sobie zalać Chivasa oranżadą Hellena
« Odpowiedź #3138 dnia: Listopad 10, 2018, 11:25:56 »
Co robią NPC w grze:

https://youtu.be/MrUJJgppMn4

W GTAV zabijanie npc to była rozrywka z nudów i testowanie fizyki, tutaj naprawdę mam palec daleko od spustu, R* zrobił coś co chyba nie udało się nikomu innemu no może prócz W3, że naprawdę czujesz ze ci ludzie maja swoje własne sprawy i problemy i my nie jesteśmy najważniejsi w tej grze, a jak już kogoś zabije, przecież to tylko gra, to przynajmniej próbuje pozbyć się ciała ;) Trudno Artur i ja będziemy musieli z tym żyć ;)

...był podpis, ale ktoś mi go zaj*&%ł :(

Offline knur

• Prezes
  • 8==>
« Odpowiedź #3139 dnia: Listopad 10, 2018, 11:35:20 »
Dzisiaj dokończyłem epilog, ładne uzupełnienie całości. :)
Ocenę i krótki opis wrzucę później do odpowiedniego wątku, to była długa i tłusta przygoda.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #3140 dnia: Listopad 10, 2018, 11:35:46 »
Osoba nr 2

9.45. Przerwa na picie.

• I Am Robot
Red Dead Redemption 2
« Odpowiedź #3141 dnia: Listopad 10, 2018, 11:44:53 »
Ze co? :)

W nocy ogladalem Hateful Eight i kompletnie pomijajac, ze film jest slaby jak mucha co nie donosila ciazy, to oko przykuwa dbalosc o detale.

Tu jest to samo. Jak bardzo by mnie ta gra nie wkurwiala, to wszystko dookola tych durnych mechanik jest najwyzszej jakosci.
Gdyby R* wyjal kij z dupy i dostosowal sie do standardow 2018 roku, to by bylo moje goty.

Offline Arcybibosz

• Prezes
« Odpowiedź #3142 dnia: Listopad 10, 2018, 11:45:55 »
Ja do nich strzelam i wyławiam

Legendarne tez tak da radę?

Ja łowić i tak lubię, w niejednego jrpga się grało ;).

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #3143 dnia: Listopad 10, 2018, 11:58:31 »
Dzisiaj dokończyłem epilog, ładne uzupełnienie całości. :)
Jak długi jest epilog? Bo wyczerpującym emocjonalnie szóstym rozdziale trochę teraz ciężko mi się zabrać do grania :D

Offline meatbag

• I Am Robot
« Odpowiedź #3144 dnia: Listopad 10, 2018, 12:31:40 »
2x po kilka h, może więcej. Sidequesty są, więc różnie.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #3145 dnia: Listopad 10, 2018, 12:43:04 »
Jest 107 misji plus prolog? Czy misje z prologu licza sie na te 107 misji?

Offline knur

• Prezes
  • 8==>
« Odpowiedź #3146 dnia: Listopad 10, 2018, 12:57:28 »
Łącznie.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #3147 dnia: Listopad 10, 2018, 13:01:05 »
 :(

Aczkolwiek mega szacun. Gdyby zrobili gre 2 x krotsza to nikt by słowa nie powiedział.

Offline Rudy_rydz

• I Am Robot
  • 50 twarzy Rudego_Rydza
« Odpowiedź #3148 dnia: Listopad 10, 2018, 15:20:55 »
Właśnie lecą napisy końcowe. Dobra gra, ale nie jest to poziom jakiego oczekiwałem ale o tym w moich obszernych wrażeniach już niedługo. :)

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #3149 dnia: Listopad 11, 2018, 12:51:21 »
Mam nadzieje, że sama końcówka to wynagrodzi, ale epilog to póki co straszne rozczarowanie. :/

Offline knur

• Prezes
  • 8==>
« Odpowiedź #3150 dnia: Listopad 11, 2018, 13:02:47 »
No tak średnio bym powiedział. :)

Offline Rudy_rydz

• I Am Robot
  • 50 twarzy Rudego_Rydza
« Odpowiedź #3151 dnia: Listopad 11, 2018, 13:03:28 »
No epilog mógłby zostać wrzucony jako kilkuminutowa cutscenka + ostatnia misja i by wystarczyło.

Przed chwilą wjechałem do Strawberry, wchodzę wysłać list i nagle totalnie z dupy stróż prawa się zaczął do mnie sapać i 15$ bounty. XD
Ale ten system jest zjebany po całości.

Offline knur

• Prezes
  • 8==>
« Odpowiedź #3152 dnia: Listopad 11, 2018, 13:05:01 »
Ja miałem prawie minimalny poziom honoru i tylko na pustkowiach co jakiś czas mnie ganiali jacyś łowcy głów, w miastach poruszałem się jak u siebie. :)

Offline Rudy_rydz

• I Am Robot
  • 50 twarzy Rudego_Rydza
« Odpowiedź #3153 dnia: Listopad 11, 2018, 13:07:21 »
Spoilery z 5-6 rozdziału
(kliknij)

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #3154 dnia: Listopad 11, 2018, 14:53:01 »
Mam nadzieje, że sama końcówka to wynagrodzi, ale epilog to póki co straszne rozczarowanie. :/

Wynagrodziła! Koniec.
Niesamowita gra!

Offline Rudy_rydz

• I Am Robot
  • 50 twarzy Rudego_Rydza
« Odpowiedź #3155 dnia: Listopad 11, 2018, 15:14:30 »
   Na żadną grę tak mocno nie czekałem w ostatnich latach jak na kontynuację, a w zasadzie prequel, Red Dead Redemption. Rockstar już na filmikach promocyjnych pokazał, że to będzie przełomowa produkcja co najmniej w kwestiach technicznych. I faktycznie gra okazała się hitem nie tylko sprzedażowym ale recenzenci również się rozpływali w samych superlatywach nad przygodami Arthura Morgana. Ja niestety nie jestem taki przychylny do wszędobylskich zachwytów zwłaszcza, że Red Dead Redemption 2 jest w pewnym sensie dosyć sporym rozczarowaniem.

Historia zaczyna się bardzo klimatycznie, a kadry są rodem wyjęte z The Hateful Eight Quentina Tarantino. Nie wiadomo co się stało, dlaczego bohaterowie są w tym miejscu i jaki jest ich cel. Brakowało tutaj prologu z akcją w Blackwater, żeby potem w formie cutscenki przejść do umieszczonej w grze sekcji zimowej. Owszem, wszystkiego można dowiedzieć się z dziennika jednak to nie to samo co zobaczyć czy nawet brać udział w przyczynie ucieczki. Początek jest dosyć monotonny, a sama historia dosyć wolno się rozkręca jednak jak już się rozkręci to trzyma wysoki poziom do samego końca, a nie raz i nie dwa zaskakuje po drodze. Postaci są wykreowane znakomicie, zarówno te pierwszoplanowe jak i drugo-, a nawet trzecioplanowe. Wszystko w tej kwestii jest na najwyższym poziomie i widać, że aktorzy głosowi spisali się fenomenalnie wprowadzając życie w postaci na ekranie.

Misje w większości przypadków są różnorodne jednak pierwsze kilkanaście z nich jest zwyczajnie nudnych i nie mogłem doczekać się kiedy w końcu będzie coś bardziej złożonego w tej kwestii. Przez całą grę miałem wrażenie, że jest ona dosyć rozwleczona i spora część misji mogłaby zostać wywalona lub zmieniona na misje poboczne, a historia by na tym w ogóle nie ucierpiała. Misje z epilogu pozwalają się wyciszyć po wydarzeniach z poprzedniego rozdziału chociaż jakby większość z nich zostało ukazane w kilkuminutowej scence przerywnikowej to też bym nie płakał. Misje poboczne w większości są świetnie napisane, a przede wszystkim zaskakujące jednak troszkę boli, że część z nich to typowe zbieranie znajdziek. Przypadkowe zdarzenia przez kilkadziesiąt godzin bawią jednak gdy się zaczynają powtarzać to lepiej je zwyczajnie ignorować.

Poza standardowymi zadaniami jest jeszcze masa aktywności pobocznych, zarówno tych mniej lub bardziej interesujących. W wolnej chwili można polować na przeróżne zwierzęta, w tym legendarne odmiany po wcześniejszym ich wytropieniu; grać w pokera czy blackjacka, szukać skarbów czy wykonywać poszczególne wyzwania, których w grze jest kilka rodzajów, a każdy etap wymaga coraz większego wysiłku. Poza tym jest mnóstwo mniejszych lub większych aktywności, na które natykamy się po prostu zwiedzając świat i to od nas zależy czy zainteresujemy się z pozoru nic nie znaczącym znaleziskiem czy je zignorujemy. W tej kwestii każdy znajdzie coś dla siebie i jak dla jednego cudownym relaksem będzie partyjka w pokera tak dla drugiego taką aktywnością będzie łowienie ryb.
   Aktywnością, którą najczęściej się wykonuje to jednak strzelanie. Po materiałach przedpremierowych wyglądało na to, że system ten zostanie zaczerpnięty z trzeciego Maxa Payne'a. I po części tak jest jednak sama satysfakcja z oddawanych strzałów jest o wiele gorsza niż we wspomnianej grze. W ogóle nie czuć frajdy z oddawania kolejnych strzałów chociaż kule w widowiskowy sposób przeszywają ciała przeciwników. System Dead Eye został usprawniony i z każdym jego poziomem dostajemy większe możliwości. Ponadto można łatwo zmieniać się między strzelbą a rewolwerem, strzały z łuku w widowiskowy sposób wbijają się w głowy przeciwników , ale trzeba pamiętać o tym aby mieć na wyposażeniu coś więcej niż zwykły rewolwer gdyż w przeciwnym wypadku niektóre potyczki mogą być uciążliwe.

Cichym bohaterem jest jednak świat, który naprawdę żyje, a przy tym jest zjawiskowo piękny i różnorodny. Tak wyglądającej gry w otwartym świecie jeszcze nigdy nie było i przez długie lata raczej nic się w tej kwestii nie zmieni. Ilość detali jakie Rockstar zaimplementował jest po prostu porażająca i co chwila jesteśmy zaskakiwani jakimś drobnym szczegółem czy to w kwestii graficznej czy realizmu wykreowanego świata. Ludzie mają swoje zajęcia, zwierzęta żerują w konkretnych regionach, a warunki pogodowe płynnie się zmieniają. Mgła mocno ogranicza widoczność, słońce przebija się przez korony drzew, a blask Księżyca oświetla drogę w nocy chociaż deszcz wygląda momentami strasznie słabo. Do tej pory najładniejszym śniegiem był ten z Horizon: Zero Dawn, ale Red Dead Redemption II podniósł poprzeczkę jeszcze wyżej i to jak kształtuje się na ziemi to jedna kwestia, ale to jak się zachowuje na postaci to kompletnie inny poziom realizmu. Najlepsze jest jednak to, że nawet na podstawowej wersji konsoli PlayStation 4 tytuł przez większość czasu jest stabilny, a jedyne spadki są zauważalne w większych miastach jak Saint Denis i są one raczej chwilowe. Nie mogę tego samego powiedzieć o dosyć sporej liczbie błędów znalezionych podczas gry, które dosyć mocno psują doświadczenie z grą.

Niestety, wraz z realistycznym podejściem do gry Rockstar chyba zapomniał, że to dalej jest gra wideo. Wprowadzając elementy survivalowe mógł je bardziej rozwinąć, żeby faktycznie miały wpływ na rozgrywkę. Zamiast tego nad mapką są poszczególne ikonki odpowiadające za zdrowie, staminę czy poziom Dead Eye, które tak naprawdę można totalnie olać bo odnawiają się z czasem a przez całą grę użyłem przedmiotów maksymalnie kilka razy w kryzysowych sytuacjach. Cieszy, że jest dużo nowych animacji jednak czasami Arthur potrafi się miotać w jednym miejscu przez kilka sekund zanim wykona animację, a ta z ograbianiem zwłok mogłaby mieć swoją alternatywną, znacznie krótszą wersję. Poruszanie się postacią też mogłoby być przyjemniejsze, a niestety bohater porusza się jak wóz z węglem i interakcja z przedmiotami w wąskim miejscu jest zwyczajnie niewygodna, a nie każdy ma ochotę na granie w pierwszej osobie.

Poziom sztucznej inteligencji przeciwników został wyraźnie ulepszony i podczas starć nie rzucają się na nas jednocześnie wystawiając się na ostrzał a chowają się za przeszkodami, a dosyć często zakradają się za plecy próbując nas zaskoczyć. Stróże prawa za to działają czasem w dosyć nieprzemyślany sposób wrzucając bounty za czyny, które w większości przypadków były zwykłą samoobroną. No bo jak nazwać sytuację kiedy niechcący kogoś popycham, następnie go przepraszam, ten zaczyna do mnie strzelać nie powodując żadnej reakcji otoczenia, a kiedy ja odpowiadam ogniem to nagle rzuca się na mnie całe miasteczko łącznie z kotami. Brakowało mi szybkiej podróży do dowolnego miejsca na mapie, ale duży plus za autopilota w koniu, który częściowo rozwiązuje ten problem.

Red Dead Redemption II to z pewnością rewolucyjna produkcja, która w wielu aspektach wyznacza kierunek innym grom jednocześnie zawieszając poprzeczkę bardzo wysoko. Z drugiej jednak strony dosyć ważne mechanizmy są tak niedopracowane, że czasem się upewniałem czy na pewno gram w produkcję od Rockstar Games, które przyzwyczaiło graczy do najwyższej jakości oferowanego produktu. Tak czy inaczej każdy znajdzie w tej produkcji coś co przyciągnie go do ekranu na kilkadziesiąt wspaniale spędzonych godzin.

Offline kolmasilma

• Junior
  • *
  • ten wirtualny świat to tylko pixele, nic poza tym.
« Odpowiedź #3156 dnia: Listopad 12, 2018, 00:41:21 »
W przypadku kiedy nasz koń ginie podczas pościgu jest możliwość jego odzyskania czy już po ptokach ?
pzdr
kot zdrajca

Offline komarek78

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #3157 dnia: Listopad 12, 2018, 08:11:03 »
Wczytanie sejwa.

Offline Muzi

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #3158 dnia: Listopad 12, 2018, 10:23:35 »
@Rudy

ważne mechanizmy niedopracowane, czy nie takie jakie ty byś subiektywnie chciał aby były? bo tempo rozgrywki i animacje towarzyszące praktycznie wszystkiemu to decyzja na poziomie projektowania gry a nie brak dopracowania ( rzucam animacje jako przykład )

Offline muminek

• Super Badass
  • PS4: fisiek_ck
« Odpowiedź #3159 dnia: Listopad 12, 2018, 11:00:01 »
Wczoraj znalazłem wiochę i cmentarz, zabite dechami z napisem zaraza czy cos w tym stylu. Do tego misja z grabarzem... wyczuwa zombie dlc :)