Autor Wątek: PSVITA - Dyskusja o grach  (Przeczytany 956390 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline abc

• Ultimate Badass
PSVITA - Dyskusja o grach
« dnia: Styczeń 27, 2011, 10:29:33 »
Some things will never change :).

Sony dalej kontynuuje swoje politykę: harder, better, faster, stronger. Podoba mi się to. Myślałem, że już nie przebiją mojego zainteresowania nad 3DS-em, ale udało im się. Wydaje mi się, że teraz król konsol przenośnych może być zdetronizowany przez Sony. 3D zacznie szkodzić wzrokowi, a grafika w 2D na 3DS-ie będzie niewystarczająca za 3 lata.

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 03, 2014, 12:22:02 wysłana przez Emiel »

Michael_999

• Gość
Odp: PSVITA - Dyskusja o grach
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 27, 2011, 10:33:05 »
Nawet nieźle wszystko opisane na temat konsolki i nie tylko:

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=56695

Offline Luszeq

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 27, 2011, 11:03:17 »
NGP jest ciekawe, ale nie powala. Spodziewałem się jakiegoś ładnego cacka z bajerami, a tutaj mamy tylko odświeżone PSP z dwoma dodanymi grzybkami i nowym oprogramowaniem. Bez szału.

Offline Buster Dogg

• I Am Robot
  • Pitagoras siłowni
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 27, 2011, 11:12:33 »
Są trofea = kupione  :D
Ważne, żeby tego nie spiracili zaraz bo skończy tak samo jak poprzednik, z zerowym zainteresowaniem developerów.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2011, 11:14:39 wysłana przez Buster Dogg »
(kliknij)

Offline izi

• Super Badass
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 27, 2011, 11:19:09 »
NGP jest ciekawe, ale nie powala. Spodziewałem się jakiegoś ładnego cacka z bajerami, a tutaj mamy tylko odświeżone PSP z dwoma dodanymi grzybkami i nowym oprogramowaniem. Bez szału.

+1, nawet zastąpiłbym słowo "ciekawe" na "normalne"...

Offline okoo

• Badass
    • fajne obrazki robiem
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 27, 2011, 11:26:34 »

bajerami czyli dodykowym ekranem, możliwością włożenia karty sim, i ekranem w wysokiej rozdzielczości, to fajnie bo internet w psp to był fail, tutaj najwyraźniej będzie się z niego korzystało całkiem przyjemnie,
myśle że jako hardcorowi gracze mamy sie z czego cieszyć, sony nadal robi sprzęt dla nas, mimo że psp nie sprzedało się jakoś mega.
Swoją drogą innowacje psp-nsg wcale nei są jakoś mniejsze niż te w nds-3ds gdzie mamy tylko nieco większą moc obliczeniową i wizualny bajer w postaci ekranu3d.
Właściwie mamy tą samą sytuacje co 6 lat temu tylko świat poszedł naprzód.

Michael_999

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 27, 2011, 11:31:09 »
Ważne, żeby tego nie spiracili zaraz bo skończy tak samo jak poprzednik, z zerowym zainteresowaniem developerów.

Brak napędu UMD może to ukrócić. Choć kto wie co tam wymyślą.

Offline mark24

• Badass
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 27, 2011, 11:44:38 »
+1 za trofea
-10 za brak fizycznego nośnika = brak rynku wtórnego = zawyżone ceny = ciągłe przepłacanie...
No chyba, że koszta będzie można dzielić na 5 osób - to jestem kupiony.

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 27, 2011, 11:51:36 »
Jak to brak fizycznego nosnika?
Beda gry na kartach SD (pewnie wymysla jak zrobic by nie mozna bylo skasowac, przekopiowac, slowem spiracic -  takiej gry).

Co do wygladu.
Mi odpowiada. Po co tworzyc jakies sztuczne klapki, zamykania, otwierania i inne takie.
Ma dwie galki, dotykowy ekran plus te wszystkie bajery - a ze wyglada prawe tak samo jak PSP1 - to dobrze.

Ciekawe ile bedzie to cacko kosztowac.
Jak znam zycie ok. 1000zl - no, ale za te cene to "prawie" mozna miec PS3 :)

Offline biomedic

• I Am Robot
  • aka Biomm
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 27, 2011, 11:57:02 »
Mi się podoba, fajnie że są analogi, ale już się boję o Cenę jaką dowalą :D

Offline Buster Dogg

• I Am Robot
  • Pitagoras siłowni
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 27, 2011, 11:59:22 »
Cena? Obstawiam 1499zł w Bolandii.

Swoją drogą zastanawiam się po co w niej to 3G? Dzwonić się z tego nie da, a wkładać kartę SIM tylko dla internetu? Hmmm
Aha pojawiły się pierwsze niepotwierdzone informacje, że bateria będzie trzymać 4-5 godzin. Słabo, ale w sumie to żaden zaskok.
(kliknij)

Offline Alexej

• Moderator Globalny
  • I Am Robot
  • Nowa generacja nikogo, ja chcę kolejnej!
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 27, 2011, 12:01:00 »
Niestety, nic co by mnie interesowało. Za dużo smartfonowych pierdół. Czekam wciąż na 3DS Lite ;p

Zarzut, że wygląda jak PSP jest chyba trochę niepotrzebny, 3DS wygląda jak NDS i nikomu to nie przeszkadza.

PSN ID: AlexejPL Steam: Alexej Origin: Alexejpl Uplay: AlexejPL

Offline Ser

• Super Badass
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 27, 2011, 12:02:13 »
Ile calowy ekranik w to montują? Znalazłem wymiary całego urządzenia ale nic na temat wyświetlacza.

Offline Buster Dogg

• I Am Robot
  • Pitagoras siłowni
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 27, 2011, 12:03:35 »
Ekran (dotykowy): 5 cali (16:9), 960 x 544,ok. 16 milionów kolorów, OLED
Multi touch screen (pojemnościowy).

Ciekawe jak ten OLED będzie się sprawował w porównaniu z Applową Retiną?
(kliknij)

Czezare

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 27, 2011, 12:05:13 »

Swoją drogą zastanawiam się po co w niej to 3G? Dzwonić się z tego nie da, a wkładać kartę SIM tylko dla internetu? Hmmm
Aha pojawiły się pierwsze niepotwierdzone informacje, że bateria będzie trzymać 4-5 godzin. Słabo, ale w sumie to żaden zaskok.
No wlasnie...z ta bateria to juz cos pewnego? Moim zdaniem jest to kluczowa sprawa...

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 27, 2011, 12:07:59 »
Hmm PS3ka w momencie premiery w Polsce tez miala dosc pokazna cene ok. 2600zl.
Teraz w sklepach jest za polowe tego.

Mam nadzieje ze PSP2 pojdzie ta sama droga :)

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 27, 2011, 12:09:42 »

Żeby pograć w coś po necie jak jesteś poza zasięgiem wi-fi ?  Zresztą u nas chyba jeszcze nie ma , ale w cywilizowanych krajach są już abonamenty z samym netem dla tabletów itp.

Offline jac3k5

• I Am Robot
    • Ev1lMustache
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 27, 2011, 12:12:30 »
Specification:   
    * CPU: ARM? CortexTM-A9 core (4 core)
    * GPU:SGX543MP4+
    * External Dimensions: Approx. 182.0 x 18.6 x 83.5mm (width x height x depth)
    * Screen: 5 inches (16:9), 960 x 544, Approx. 16 million colors, OLED ? Multi touch screen (capacitive type)
    * Rear touch pad: Multi touch pad (capacitive type)
    * Cameras: Front camera, Rear camera
    * Sound: Built-in stereo speakers, built-in microphone<
    * Sensors: Six-axis motion sensing system (three-axis gyroscope, three-axis accelerometer), three-axis electronic compass<
    * Keys / Switches: PS button, Power button, Directional buttons (Up/Down/Right/Left), Action buttons (Triangle, Circle, Cross, Square), Shoulder buttons (Right/Left), Right stick, Left stick, START button, SELECT button, Volume buttons (+/-)
    * Wireless communications: Mobile network connectivity (3G), IEEE 802.11b/g/n (n = 1×1)(Wi-Fi) (Infrastructure mode/Ad-hoc mode), Bluetooth? 2.1+EDR ?A2DP/AVRCP/HSP

http://www.thesixthaxis.com/2011/01/27/official-psp2-ngp-fact-sheet/

Czezare

• Gość
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 27, 2011, 12:12:48 »
Uwazam, ze nalezy spodziewac sie premierowej ceny w okolicach 1400-1500 zeta, nie mniej.W kazdym razie bedzie ona znacznie wyzsza niz 3ds-a na starcie...

Offline ksztyrix

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 27, 2011, 12:34:45 »
Sony dalej kontynuuje swoje politykę: harder, better, faster, stronger. Podoba mi się to. Myślałem, że już nie przebiją mojego zainteresowania nad 3DS-em, ale udało im się. Wydaje mi się, że teraz król konsol przenośnych może być zdetronizowany przez Sony. 3D zacznie szkodzić wzrokowi, a grafika w 2D na 3DS-ie będzie niewystarczająca za 3 lata.

Nie widzi mi się to. PSP też miało być mocniejsze i lepsze od DSa, a jak się skończyło to wiemy. Mi to wygląda na grubsze PSP. Na plus dwa analogi i dotykowy ekran ale czy to wystarczy żeby pokonać 3DS? Wątpię. Grafika 3D za trzy lata będzie niewystarczająca? DS ze słabą grafą przebije w sprzedaży to PSP2.

Offline Furio

• I Am Robot
  • R=2Gm/c2
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 27, 2011, 12:36:55 »
Ekran (dotykowy): 5 cali (16:9), 960 x 544,ok. 16 milionów kolorów, OLED
Multi touch screen (pojemnościowy).

* CPU: ARM? CortexTM-A9 core (4 core)
    * GPU:SGX543MP4+
    * External Dimensions: Approx. 182.0 x 18.6 x 83.5mm (width x height x depth)
    * Screen: 5 inches (16:9), 960 x 544, Approx. 16 million colors, OLED ? Multi touch screen (capacitive type)
    * Rear touch pad: Multi touch pad (capacitive type)
    * Cameras: Front camera, Rear camera
    * Sound: Built-in stereo speakers, built-in microphone<
    * Sensors: Six-axis motion sensing system (three-axis gyroscope, three-axis accelerometer), three-axis electronic compass<
    * Keys / Switches: PS button, Power button, Directional buttons (Up/Down/Right/Left), Action buttons (Triangle, Circle, Cross, Square), Shoulder buttons (Right/Left), Right stick, Left stick, START button, SELECT button, Volume buttons (+/-)
    * Wireless communications: Mobile network connectivity (3G), IEEE 802.11b/g/n (n = 1×1)(Wi-Fi) (Infrastructure mode/Ad-hoc mode), Bluetooth? 2.1+EDR ?A2DP/AVRCP/HSP

Dla mnie to duuużo ciekawsze "bajery" niż marne 3d, 3ds, gdzie trzeba być nieruchomym, żeby je zobaczyć, a bateria padnie po 2 godzinach.
3d to ja chcę na dużym tv, a nie na ekraniku wielkości pudełka zapałek.
3ds i jego 3d, to imo tylko chwyt marketingowy. Co zostaje z 3ds, gdy znudzi nam się wpatrywanie w 3d??? Słabiutka grafika i ciekawe gameplayowo gry.
Ja wolę mieć wszytko na raz, tylko bez 3d, które zawita u mnie na dużej konsoli.

Cena imo będzie na początku oscylować w okolicach 1800-2000 tyś.
peace

Offline Czaju

• Super Badass
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 27, 2011, 12:42:10 »
Najsłabszą stroną tej konsolki są zapowiedziane gry. Bez sensu grać w to samo w domu i na wynos.
PSN ID: czajuprime

Offline Iron

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 27, 2011, 12:42:53 »
osobiście wolałbym zwyczajna nazwę PSP 2, bo do tego trudno się przyzwyczaić.
Ale za to gabarytowo może faktycznie pobić 3DS, i o dziwo chyba nawet na siłę tam nie wpychali 3D

Offline okoo

• Badass
    • fajne obrazki robiem
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 27, 2011, 12:46:36 »
no właściwie to co ma teraz n/3ds czego by nei miał ngp? poza 3d wyświetlaczem.
jak połamią tą konsole tak szybko jak psp to bawiąc się w proroka zgaduje że za 3 lata będziemy mieli w pełni sprawny emulator n/3ds na ngp.
inna sprawa że nintendo to nintendo i chyba nie do końca o konkurencje z nim tu chodzi.

Offline Furio

• I Am Robot
  • R=2Gm/c2
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 27, 2011, 12:47:31 »
3ds za 2 lata będzie wręcz śmieszny. Teraz takie 3d to bajer, ale za jakiś czas spora ilość graczy będzie miała 3d w domach. Zarówno z, jak i bez okularów i wtedy rozwiązanie z 3ds'a będzie wręcz straszyć. Tym bardziej, że te wystające elementy 3d, będą składały się z małej ilości poligonów.
Dla mnie 3ds, to oprócz tego 3d żaden krok na przód.
Nowa konsola przenośna Sony oferuje o wiele więcej.
O gry się ani trochę nie martwię. Sony ma kupę marek w zanadrzu.

peace

Czezare

• Gość
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 27, 2011, 12:54:14 »
W ogolnym rozrachunku 3DS i tak sprzeda sie 2x lepiej od PSP2 czy to sie komus podoba czy nie...

Offline blazej

• I Am Robot
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 27, 2011, 12:59:20 »
3DS wygra grami tak samo jak DS wygrał z PSP. Dużo więcej gier ciekawych, innowacyjnych gier, a nie odgrzewanych kotletów z dużych konsol. Uncharted może sobie wyglądać i lepiej niż na PS3, ale granie na takim małym ekraniku to żadna przyjemność.

Offline RexNebular

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 27, 2011, 13:01:27 »
3ds za 2 lata będzie wręcz śmieszny. Teraz takie 3d to bajer, ale za jakiś czas spora ilość graczy będzie miała 3d w domach.

Idąc tym tokiem myślenia - spora część graczy już dzisiaj ma w domach to, co ma oferować NGP, więc po co im ta konsola?

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 27, 2011, 13:03:39 »
@blazej - no wlasnie widzimy te nowe nowatorskie gry w lineupie 3DSa - Street Fighter, DOA, MGS, RE, Zelda. Wali innowacja i nowym IP na kilometr ;)

W ogolnym rozrachunku 3DS i tak sprzeda sie 2x lepiej od PSP2 czy to sie komus podoba czy nie...

No i?
Wiesz jaki był najlepiej sprzedający się handheld konkurujący z Nintendo do czasów PSP?
Sega Game Gear której sprzedało się 11 milionów.
PSP sprzedało się ponad 60 baniek i ciągle schodzą nowe więc pewnie dobije do 70.

Naprawde sadzisz , ze 1/3 rynku z 200 milionow to malo ?

Offline mozgu

• Ultimate Badass
    • Czasem coś tam skrobnę...
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 27, 2011, 13:04:19 »
Jeśli o mnie chodzi (a jestem odwiecznym fanem marki PlayStation), to 3DS robi jednak lepsze wrażenie.  Wydaje mi się, że będzie po prostu fajniejszą konsolką do pogrania na kiblu :D Z fajniejszymi grami, których na próżno mi szukać na dużej konsoli.

Offline SirMike

• Forumogadka Team
  • I Am Robot
    • SirMike's blog
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 27, 2011, 13:07:11 »
I znowu urządzenie do grania, na które nie będzie nowych gier na starcie :(

Czezare

• Gość
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 27, 2011, 13:12:18 »
@blazej - no wlasnie widzimy te nowe nowatorskie gry w lineupie 3DSa - Street Fighter, DOA, MGS, RE, Zelda. Wali innowacja i nowym IP na kilometr ;)

No i?
Wiesz jaki był najlepiej sprzedający się handheld konkurujący z Nintendo do czasów PSP?
Sega Game Gear której sprzedało się 11 milionów.
PSP sprzedało się ponad 60 baniek i ciągle schodzą nowe więc pewnie dobije do 70.

Naprawde sadzisz , ze 1/3 rynku z 200 milionow to malo ?

Nie twierdze ze malo. Stwierdzilem po prostu, ze sytuacja jesli chodzi o przenosny sprzet do grania w lustrzany sposob przeniesie sie na nowa generacje. Jesli PSP do tej pory sprzedalo sie 60 baniek, to NDS-ow i jego odmian sprzedalo sie ZTCW 120 milionow sztuk.Dokladnie to samo bedzie w temacie 3DS versus PSP2.

Offline Qu84

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 27, 2011, 13:18:04 »
Chyba, że 3DS będzie takim samym sukcesem jak Virtual Boy;-)
Ceterum censeo reviewers esse delendam!

Offline kksk

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 27, 2011, 13:22:41 »
Mam nadzieję, że da się ją zarejestrować na USA, bo takie mam główne konto (trofea itp.) na PS3. A jak się nie da - mogliby dać w końcu możliwość migracji profili pomiędzy państwami... :(

Mithos

• Gość
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 27, 2011, 13:29:38 »
Chyba, że 3DS będzie takim samym sukcesem jak Virtual Boy;-)

Na co wiele wskazuje, bo samo 3D w wykonaniu przenośnym wydaje się być kompletnie bezużyteczne, sama jakość grafiki generowana przez 3DS jest obecnie (a dysproporcja będzie się zwiększać na niekorzyść 3DS) na poziomie telefonów komórkowych.

PSP2 wydaje się eliminować największe wady PSP (brak drugiego analoga) oraz to przez co konsolka się zestarzała (brak ekranu dotykowego, słabe już wnętrzności).

Natomiast kompletnie nie rozumiem wywodów na temat słabej baterii. Owszem, też bym chciał żeby sprzęt śmigał bez konieczności ładowania 20h ale to jest obecnie niewykonalne. W czasach gdy bardzo często telefon musimy ładować każdego dnia to chyba 4-5h czas pracy na baterii tak zaawansowanego sprzętu jak PSP2 nie powinien chyba nikogo dziwić  ::)

Offline jac3k5

• I Am Robot
    • Ev1lMustache
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 27, 2011, 13:36:54 »
Podobno cena ma byc przystepna, oczywiscie w znaczeniu Sony. 150F?
http://www.eurogamer.net/articles/2011-01-27-sony-ngp-price-will-be-affordable

psxfan

• Gość
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 27, 2011, 13:49:11 »
Ja na razie skupiam sie na wspierani ps3(taka masa gier na ten sprzęt wyjdzie ze kasy brakuje a kupno przenośki za 1k nie wchodzi w grę)

Ale załóżmy ze mam kase to i tak wolał bym 3ds ze względu na ciekawość tego mistycznego 3d bez gogli ;)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2011, 13:50:50 wysłana przez psxfan »

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 27, 2011, 13:57:13 »
Ja na razie skupiam sie na wspierani ps3(taka masa gier na ten sprzęt wyjdzie ze kasy brakuje a kupno przenośki za 1k nie wchodzi w grę)
Dokladnie. Ja jeszcze planuje po wakacjach kupic X360 i zrobic zalegle tytuly na te konsole. Na PS3 mam mase nieskonczonych gier. W sumie jak juz gram poza domem, to na iPadzie - wiec przenosne cos jest mi absolutnie zbedne.

Sony musialoby mnie naprawde zaskoczyc jakims zajedwabistym ficzerem zebym w ogole zwrocil uwage. No i przypominam, ze w tym roku Sharp startuje ze smatfonami z ekranem 3D - jeszcze cos wspominali o monitorach i TV. Oczywiscie wszystko bez okularow.

Offline raggnarok

• Super Badass
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 27, 2011, 14:06:18 »
Ja cie krece, ten rok jest NIEPRAWDOPODOBNY!!!!! Dostajemy sequele (mniej lub bardziej oficjalne) poteznych growych marek (Shogun, Deus Ex, Mass Effect, Dragon Age, Elder Scrolls), a do tego dwie nowe platformy do grania. Analitycy i cala branza chyba slini sie juz na mysl artykulow, podcastow i calej otoczki, ktora bedzie napedzac ten rynek :) E3 zapowiada sie poteznie w tym roku, M$ i Nin beda chcieli za wszelka cene pokazac, ze to ich konsola zawojuje swiat :)

Ja tam na razie wrzucam na luz, wszystko ostatecznie sprowadzi sie do GIER! Kupie konsole, ktora bedzie miala wiecej rpgow i strategii rpg, bo takie gry mnie interesuja, pozostale gatunki tylko mnie na malych konsolkach frustruja :)

Jedno pytanko: wiadomo juz cos o wstecznej kombatybilnosci z PSP? Jak to wyglada w 3DS i DS/DSLite/XL?

Offline Alexej

• Moderator Globalny
  • I Am Robot
  • Nowa generacja nikogo, ja chcę kolejnej!
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 27, 2011, 14:10:13 »
3DS ma kompatybilność wsteczną aż do pierwszego gameboya, ale taką udawaną (softwareową poprzez virtual console). Za to jest pełna kompatybilność kartridżowa z NDS.

PSN ID: AlexejPL Steam: Alexej Origin: Alexejpl Uplay: AlexejPL