Autor Wątek: Prince of Persia  (Przeczytany 45010 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
Odp: Prince of Persia
« Odpowiedź #160 dnia: Maj 19, 2009, 13:15:37 »
no to mi niezle namotaliscie ;-)

skonczy sie pewnie tym, ze kupie tego PSNowego Ratcheta ;-)

Offline Świt

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #161 dnia: Maj 19, 2009, 18:21:29 »
PoP kończy się kapitalnie, ba! Pięknie i wzruszająco.

A Epilogue sobie kiedyś w końcu kupię, bo chcę platynkę, a w sumie z podstawki niewiele mi trofeów brakuje.
Bandits are coming, you fool. Why worry about the beard, when the head is about to fall?

A.K.A. Wehr

Offline Yeb

• Ultimate Badass
  • aka Yebaka
« Odpowiedź #162 dnia: Maj 19, 2009, 18:46:36 »
no to mi niezle namotaliscie ;-)

skonczy sie pewnie tym, ze kupie tego PSNowego Ratcheta ;-)

Mnie dodatek do Ratcheta rozczarował, za to do PoP'a nie.

Offline Padre

• Super Badass
« Odpowiedź #163 dnia: Maj 21, 2009, 11:32:52 »
Nadrabiam wreszcie PoP (jestem fanem poprzedniej trylogii, nie wiem czemu mi to tyle zajęło). Fajny restart serii, jak najbardziej godny tytułu. Poprzednich części jednak nie przebija, trochę to wszystko za bardzo uproszczone, zwłaszcza walka. Mimo wszystko jednak jestem z gry bardzo zadowolony. Dobra rzecz.

Offline Świt

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #164 dnia: Maj 21, 2009, 19:10:00 »
Ja Ratcheta kupiłem na allegro taniej, niż stoi na PSN o trzy złote. :-P Przy okazji kupowania kilku innych gier.

@Padre
Ta część nawiązuje do pierwszego PoPa sprzed... no, tego całkiem pierwszego. :-) Dlatego jakiekolwiek porównania do poprzednich odsłon raczej jest nie na miejscu, bo sama idea rozgrywki jest inna. I chwała twórcom za to, wymagało to nie lada odwagi. I się udało wg mnie w stu procentach.
Bandits are coming, you fool. Why worry about the beard, when the head is about to fall?

A.K.A. Wehr

Offline skylight

• Mieszkaniec tego forum
  • A felon, a father, sleeping pill addict...
« Odpowiedź #165 dnia: Maj 22, 2009, 10:01:25 »
PoP kończy się kapitalnie, ba! Pięknie i wzruszająco.

A Epilogue sobie kiedyś w końcu kupię, bo chcę platynkę, a w sumie z podstawki niewiele mi trofeów brakuje.

No ale chyba nie trzeba kupować DLC żeby zdobyć platynę ?

SimonX

• Gość
« Odpowiedź #166 dnia: Maj 22, 2009, 10:14:20 »
nigdy nie trzeba - platyna zawsze jest za podstawkę

Offline Świt

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #167 dnia: Maj 22, 2009, 11:24:07 »
Hmm, myślałem, że trzeba. :-P

A.K.A. Wehr

Offline skylight

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #168 dnia: Maj 22, 2009, 11:42:14 »
Nie będziesz miał po prostu 100% pucharów za dany tytuł w statystykach.

Offline michal

• Badass
« Odpowiedź #169 dnia: Maj 23, 2009, 01:58:01 »
Chcialem sie pochwalic ze wlasnie skonczylem Prince of Persia :)

Jedyne co mnie zastanawia to ... jakim cudem otrzymalem achievementa "Be gentle with her" (uratowany mniej niz 100 razy przez Elike) Ratowala mnie przynajmniej 200(!) razy.

Jutro czas przejsc epilog, a pozniej go sprzedac (ha!) :)

Offline Świt

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #170 dnia: Maj 23, 2009, 13:56:27 »
@Michał

Co do "Be gentle with her" to miałem podobne odczucia. :-P Spadałem co chwilę, ratowała mnie non-stop, a dostałem. Komuś się ta "sztuka" nie udała?

A.K.A. Wehr

SimonX

• Gość
« Odpowiedź #171 dnia: Maj 23, 2009, 14:02:17 »
podobno jest bug i ten pucharek zawsze wpada

Offline Anorak

• Stały bywalec
« Odpowiedź #172 dnia: Maj 23, 2009, 14:11:43 »
podobno jest bug i ten pucharek zawsze wpada

chyba nie , bo musialem przechodzic gre 2 raz

Offline michal

• Badass
« Odpowiedź #173 dnia: Maj 23, 2009, 14:12:16 »
No i dzisiaj z rana skonczylem Epilog..
Nie powiem - jest trudniejszy od podstawki.

Co prawda troche monotonne bylo walczenie ale gralo sie przyjemnie
Gre przeszedlem w... 2 godziny 5minut (peszek - achievementa brak) i jak za taki krotki czas grania 800msp to stanowczo za duzo.

Dobrze ze mialem kod :)

Teraz pytanie, bo nie jestem pewny.. jak stworzylem oddzielny gamertag pod ktorym sciagnalem epilog.. to teraz jak ktos na innym xboxie zaloguje sie na ten gamertag to bedzie mogl sciagnac ponownie ten epilog?

Mithos

• Gość
« Odpowiedź #174 dnia: Maj 24, 2009, 00:02:24 »
Zacząłem w to grać i mam mocno mieszane uczucia. Gra jest fajna i sympatyczna (jak już zrobimy heal) ale jakaś taka mega prosta : zawsze wiadomo gdzie iść (kompas), nie da się zginać, nie da się nic zepsuć. W zasadzie schemat jest banalny : biegniemy do boss'a, po czym jak go załatwimy (dotychczas max 30 sekund roboty, jedno/dwa komba na pałę i 1/3 energii schodzi, a nawet jak coś nie wyjdzie to i tak nie da się umrzeć  ??? ) to biegamy po kolorowej lokacji i zbieramy "moce", po czym jak ich zbierzemy odpowiednią ilość to możemy odblokować dalsze lokacje (gdzie zapewne robimy znowu to samo).

Z tego co widzę to cały myk polega na tym aby tej mocy zebrać tyle, żeby "odpalić" wszystkie lifty  ;D i wtedy pewnie będzie final fight (czy tam coś innego).

Tak ma to wyglądać do końca ? Na razie pograłem z 40 minut i odblokowałem jednego "lifta" i praktycznie już mogę odblokować drugiego (brakuje mi z 20/30 "mocy").

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #175 dnia: Maj 24, 2009, 12:58:09 »
Dokladnie tak to wyglada. Za wiele urozmaicen nie ma, co nie przeszkadza grze byc mila, basniowa i dosyc prosta opowiescia. Mi sie podobala.
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline Padre

• Super Badass
« Odpowiedź #176 dnia: Maj 24, 2009, 13:31:32 »
Dokladnie tak to wyglada. Za wiele urozmaicen nie ma, co nie przeszkadza grze byc mila, basniowa i dosyc prosta opowiescia. Mi sie podobala.

Dokładnie tak. Wczoraj skończyłem i gra sprowadzała się do "dokicaj do heala, wlej bossowi, pozbieraj orby, powtórz". Jak już mówiłem, poprzednia trylogia bardziej mi się podobała ale ta część trzyma poziom. Na pewno jest to świetny punkt wyjścia dla sequeli, które powinny nieco "pogłębić" gameplay, tak jak zrobił to Warrior Within i The Two Thrones.

SimonX

• Gość
« Odpowiedź #177 dnia: Maj 24, 2009, 13:32:38 »
Mithos - ale co Ci przeszkadza, że się nie ginie?
Jak walczysz z bossem i "zginiesz" kilka razy to Bosso ma spowrotem pełen pasek energii - naprawdę musisz mieć ekran śmierci + load game? Przecież wychodzi na dokładnie to samo.

Większym wyzwaniem są niektóre sekwencje platformowe - niektóre przechodziłem po parę razy - zwłasza żółte moce były miejscami upierdliwe :)

No i w dodatku jest bardzo fajnie - bo sekwencje są naprawę długie.

A walki też nie są banalne - przynajmniej ja się trochę nad bossami napociłem - tak w sam raz - nie robi się samo, trzeba się postarać, ale człowiek się nie irytuje :)

Pod koniec gry i w dodatku zacząłem dopoiero robić dłuższe combosy - są bardzo widowiskowe.

Jak dla mnie bardzo sympatyczna gra.

Mithos

• Gość
« Odpowiedź #178 dnia: Maj 24, 2009, 14:31:54 »
Jak dla mnie to etapy "mroczne" tj. przed wykonaniem uzdrowienia to zło konieczne. Prawdziwą frajdę czerpię z biegania po uzdrowionym świecie i zbierania orbów z przygrywającą w tle baśniową muzyką.

Co do walk to ja miałem ich dotychczas kilka (jeden boss definitywnie kaput) i chyba cały jeden raz musiałem zostać odratowany (tak, ze boss odzyskał 1/4 hp) - po prostu jest to przegięcie w drugą stronę i jest zwyczajniej zbyt łatwo. Nawet jak nam się nie uda to mamy jedną/dwie szanse, że by się uratować (wystarczy w odpowiednim momencie wcisnąć odpowiedni klawisz), a jak to i się nie powiedzie to dopiero wtedy jesteśmy ratowani i boss odzyskuje jakiś tam % hp.

Osobiście uważam, że poprzednia trylogia to była zupełnie inna gra i nie ma sensu tego porównywać. Tam walki i elementy zręcznościowe były koszmarnie trudne (zwłaszcza niektóre potyczki), nie było kompasu i nie miał nas kto ratować jak coś poszło nie tak.

Na chwilę w nowym POP nie odnalazłem żadnych wyzwań, biegam, zabijam boss'a, zbieram orby i ciągle to samo. Gra się fajnie i bezstresowo :)

Mithos

• Gość
« Odpowiedź #179 dnia: Maj 25, 2009, 21:23:22 »
A jednak nudne to ??? Odpuszczam  ::)

Offline skylight

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #180 dnia: Maj 26, 2009, 09:54:01 »
Ja dopiero zacząłem PoP i szczerze mówiąc zalatuje mi to trochę Assassin's Creed jeśli chodzi konstrukcję rozgrywki. Niby rozmowy z Eliką dokładają pewną historię do całości ale niewiele to pomaga. Po Bioshocku który mnie ostatnio wcisnął w fotel PoP wydaję mi się prosta jak futerał na cepy.

Mithos

• Gość
« Odpowiedź #181 dnia: Maj 26, 2009, 15:09:58 »
W AC walki były DUŻO lepsze. No i klimat tamtych miejscówek i czasów znacznie bardziej mi podszedł, nie mówiąc już że wspinaczka była fajniejsza. Nie wspominając o tym, że rozgrywka była znacznie bardziej urozmaicona.

W POP w zasadzie cała wspinaczka robi się sama wystarczy w niektórych momentach naciskać jeden klawisza a postać sama robi wszystko, a gra jest wtórna i prosta jak konstrukcja cepa  :D

Cezar

• Gość
« Odpowiedź #182 dnia: Maj 26, 2009, 15:23:05 »
W AC walki były DUŻO lepsze. No i klimat tamtych miejscówek i czasów znacznie bardziej mi podszedł, nie mówiąc już że wspinaczka była fajniejsza. Nie wspominając o tym, że rozgrywka była znacznie bardziej urozmaicona.

OT: Właśnie jestem na etapie grania w AC - jestem zaszokowany tą grą...Całe to Uncharted wymięka przy AC - rozmiar, rozmach, dbałość o szczegóły, tłum ludzi, zachowanie - szczęka mi opada coraz bardziej. Grałem do 2 w nocy, po zobaczeniu katedry w Acre rozdziawiłem japę, przestało mi się chcieć spać i powiedziałem sobie - będę na szczycie i zrobię Leap of faith... Szkoda tylko, że jednak trochę obraz rwie - cóż, choroba dziecięca PS3.

Offline Świt

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #183 dnia: Maj 26, 2009, 15:56:02 »
Po kilku godzinach zaśniesz. AC jest niesamowity na początku - sam jedyne co robiłem, to wskakiwałem na budynki i ratowałem przechodniów. Ale gdy byłem w 3/4 fabuły się znudziłem - ile można robić dokładnie to samo? A system skakania IMO lepszy w PoPie, bardziej intuicyjny. Ogólnie PoP mi bardziej podszedł, głównie dlatego (tak sądzę), że jest krótszy i nie zdążył mi się znudzić.

A.K.A. Wehr

Mithos

• Gość
« Odpowiedź #184 dnia: Maj 26, 2009, 22:29:47 »
Mi się jakoś AC nie znudziło. Biegałem po dachach dla funu i robiłem jakieś durne achivmenty (nie wiem ile miałem GS, bo już nie pamiętam jeśli kogoś to ciekawi to niech sprawdzi GT obok) dla samej frajdy z grania. I tak do samego końca. Pomijam już fakt, że zakończenie jest bardzo fajne (zarówno to realne jak i wirtualne).

Offline skylight

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #185 dnia: Maj 27, 2009, 08:18:36 »
A mnie AC znudził do tego stopnia, że odłożyłem grę na półkę i wróciłem do niej po około miesiącu kiedy stwierdziłem, że trzeba ją skończyć i sprzedać. Zakończenie owszem ciekawe ale rozgrywka była monotonna do bólu. Obawiam się, że z PoP będzie podobnie.

Mithos

• Gość
« Odpowiedź #186 dnia: Maj 27, 2009, 08:25:45 »
W POP jest dużo bardziej monotonnie  ::)

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #187 dnia: Maj 27, 2009, 10:09:49 »
Ja skonczylem obie. I win!  8)
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline Cubituss

• Super Badass
« Odpowiedź #188 dnia: Maj 27, 2009, 10:23:57 »
Ja też. Co więcej, obie mi się bardzo-bardzo podobały :)

Mithos

• Gość
« Odpowiedź #189 dnia: Maj 31, 2009, 20:07:53 »
Ok skończyłem :) Zakończenie bardzo fajne aczkolwiek jak dla mnie to powinna później być 2 część, a nie jakieś DLC w które nie zagram  :-\

Offline Yeb

• Ultimate Badass
  • aka Yebaka
« Odpowiedź #190 dnia: Maj 31, 2009, 20:26:40 »
Druga część będzie na bank, a dlc jest fajne polecam ściągnąć jeśli masz wersje angielską :)

Offline Świt

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #191 dnia: Czerwiec 01, 2009, 10:14:32 »
Ja miałem ostatnio sen, że to był tylko jednorazowy wyskok i następna część będzie miała zupełnie inną formułę, bliższą starej trylogii i będzie bez cell-shadingu.

A.K.A. Wehr

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #192 dnia: Czerwiec 02, 2009, 16:52:24 »

e tam - ale za to gra sie konczy na tyle szybko, ze tej monotonii sie nie czuje az tak. a poza tym kraina po ktorej sie skacze w POPie podoba mi sie bardziej niz te w-kolko-takie-same miasta w AC ;-)

Offline quong

• Badass
« Odpowiedź #193 dnia: Lipiec 30, 2009, 22:29:47 »
Nie chciałem zakładać, drugiego topicu ale mam pytanie. Czy po przejściu gry, można sobie jeszcze potem biegać po krainie i robić jeszcze jakiejś zadania dla Trophy'eów ? Czy po prostu, po przejściu gry, wszystko się kończy i czego nie zrobiłem, to przepada? Pytam, bo chciałbym się zmieścić w 12 godzinach żeby zdobyć puchar, ale jednocześnie chciałbym potem pozbierać wszystkie ziarnka!

Cezar

• Gość
« Odpowiedź #194 dnia: Lipiec 30, 2009, 22:39:12 »

e tam - ale za to gra sie konczy na tyle szybko, ze tej monotonii sie nie czuje az tak. a poza tym kraina po ktorej sie skacze w POPie podoba mi sie bardziej niz te w-kolko-takie-same miasta w AC ;-)

To jest jedyna gra ostatnio przy której udało mi się zasnąć... Rutyna skok - bieg, skok, bieg, bieg, skok mnie uśpiła. A już gadki z Eliką powodowały skurcze żołądka - jednak przebrnąłem bo to było łatwe trofeum.

Offline quong

• Badass
« Odpowiedź #195 dnia: Lipiec 30, 2009, 22:44:53 »

To jest jedyna gra ostatnio przy której udało mi się zasnąć... Rutyna skok - bieg, skok, bieg, bieg, skok mnie uśpiła. A już gadki z Eliką powodowały skurcze żołądka - jednak przebrnąłem bo to było łatwe trofeum.

Run, jump, die, repeat ;) - jedna z kwestii księcia :P. Co z tym zakończeniem, wie ktoś?

Offline marcinwks

• Stały bywalec
« Odpowiedź #196 dnia: Lipiec 30, 2009, 22:48:12 »
quong---> z tego co pamiętam, ale od razu zaznaczam, że mogę się mylić, to po skończeniu gry, jak polecą litery, gra się od nowa. Jednak jak wspominałem, nie jestem do końca tego pewny. Gra mnie tak wynudziła, wręcz uśpiła, że jak tylko zobaczyłem napisy końcowe, to jak najszybciej wyłączałem grę i pozbyłem się tego crapu.

Offline jojok21

• Stały bywalec
« Odpowiedź #197 dnia: Lipiec 30, 2009, 23:08:12 »
Kończysz gre -> napisy końcowe -> wracasz do menu, nie ma mozliwości gry potem. Tym samym nie da się jednoczesnie wyrobic w czasie i zebrac wszystkie ziarnka. :)
PS: Gra IMO nudna nie była, wspominam bardzo miło.

Offline jac3k5

• I Am Robot
    • Ev1lMustache
« Odpowiedź #198 dnia: Sierpień 02, 2009, 02:13:20 »
Kończysz gre -> napisy końcowe -> wracasz do menu, nie ma mozliwości gry potem. Tym samym nie da się jednoczesnie wyrobic w czasie i zebrac wszystkie ziarnka. :)
Save przed temple, konczysz gre na autosave a platyne dorobisz na swoim save.

Offline ols

• Stały bywalec
« Odpowiedź #199 dnia: Sierpień 06, 2009, 11:39:15 »
Troszke odkopie tego starocia.
Ale przelazlem to (niestety wersje PL) i chcialem sie dowiedziec, czy epilog nadal nie dziala na naszej rodzimej wersji? Ktos probowal?

To i ja odkopię, bo odpowiedzi nie było - da się ściągnąć DLC do .pl wersji PoPa?