Autor Wątek: Podsumowanie 2017  (Przeczytany 1607 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sir Łapencjo

• Badass
Podsumowanie 2017
« dnia: Grudzień 28, 2017, 11:50:13 »
To ja zacznę.

Najlepsze gry i największe niespodzianki:.
Największą niespodzianką tego roku było odkrycie Yakuzy.
Yakuza 0, krórą ogrywałem jako pierwszą sprawiła, że zakochałem się w tej serii i (mimo znacznie słabszej moim zdaniem Kiwami) czekam z wytęsknieniem na kolejne części lub remastery. Yakuza daje czystą radość z grania. Fabuła, postaci, muzyka, tempo, czyste rafinowane wariactwo.

Yakuza sprawiła, że odważyłem się zagrać w coś takiego jak Nier: Automata. Gra, która odstręczała mnie już samymi zwiastunami, szarością, slasherowoatością, japońskim podejściem do głównej protagonistki, ech no dajcie spokój. Po pierwszej godzinie chciałem to ciepnąć z konsoli w niebyt. Ale muzyka była niezła, jakieś niedopowiedzenia fabularne się pojawiły, coś tam jednak kusiło by zagrać i przebrnąć do końca, jak dostawałem w bęcki to zjeżdżałem z poziomem trudności i jakoś skończyłem, potem raz drugi, i trzeci, i jeszcze trochę, i jeszcze.... No i okazał się, że Automata dostarczyła tyle emocji, ciekawych rozwiązań i wrażeń co niewiele gier przed nią. Dostarczyła też scenę, która nie mogła się wydarzyć w żadnym inny medium
(kliknij)
Coś, co zapamiętam chyba już na zawszę. No i ta muzyka!

Ocean przyjemności to również nowy Assasyn. Tu się nie ma co rozpisywać, ale dla mnie jako dla osoby, która uwielbia ostatnimi czasy eksplorację i turystykę w grach to były naprawdę niezwykle przyjemne wakacje. Wincyj!!!!

I na koniec małe honorowe wyróżnienie dla polskiego Get Even. Ta gra mnie nieustannie oszukiwała, ale w ten inteligentny, świadomy sposób.  W czasach, gdy gry robią wszystko by wciągnąć gracza w pierwszych kilku, kilkunastu minutach najdalej w godzinie grania ta gra zrobiła wszystko na opak. Po pierwszej godzinie plułem sobie w brodę jak można było tak beznadziejnie pieniądze wydać i to jeszcze na gatunek bieda-horrorów którego nie znoszę. W przeciwieństwie jednak do większości gier Get Even daje coraz więcej dobrego im bliżej jesteś końca, okazując się nie tym za co się ją brało. A najlepsze jest to, że ta sytuacja się zmienia nie raz.

Honorowe wzmianki na plus:

Horizon Zero Dawn - za technologiczne cudeńko, fajny design, ciekawą genezę zagłady i nowe IP. Oraz za super modele NPC:
https://i.pinimg.com/736x/72/f0/c2/72f0c2588f4c6c06c6b22df0403fa247--zero-dawn.jpg

Sniper Ghost Warrior 3 - za miodne strzelanie ze snajperki i super muzykę, zwłaszcza w menu (serio, bez niej nie dałbym rady doczekać się wgrania gry).

Watch Dogs 2 - za San Francisco.

Destiny 2 - za strzelanie i muzykę.

Wolfenstein II: The New Colossus  - za wariactwo, voice acting, odjechane klimaty i cutsceny (zwłaszcza kłótnia z Hortonem) ale same poziomy to słabizna.

Największe rozczarowania:

Mass Effect: Andromeda - za potencjał fajnego nowego otwarcia położony przez durne dialogi, durną fabułę, durnych bohaterów (poza starym kroganinem), durnego protagonistę i durnych nemezis. Zajechaliście moją ukochaną markę, bando wieśniaków!

Niehonorowe wzmianki na minus:

South Park: The Fractured But Whole - za to, że jak ktoś grał w Kijek to już mu chyba wystarczy RPG ze świata South Park.

Star Wars Battlefront II - za pasek doświadczenia który nie ma żadnego sensu, za cholernie długie oczekiwanie na powrót do menu, za misję z robalami i za wiele innych rzeczy (ale samo granie w multi jest spoko).

Torment: Tides of Numenera - za oszukiwanie w dubbing.

Postanowienia na nowy rok?

Dokończyć zaległości oraz spróbować Persony 5 i Final Fantasy XV.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2017, 11:52:35 wysłana przez sir Łapencjo »

Online Misiakk

• I Am Robot
  • Viva Yuri!
Odp: Podsumowanie 2017
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 28, 2017, 12:40:28 »
Trochę inne podsumowanie. Microsoft z zerową ilością nowych ip.
(kliknij)

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 28, 2017, 12:49:26 »
Raz, że suchar, dwa że nieprawda, trzy że nie ten wątek. Idź sobie do System Wars.

Online Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 28, 2017, 13:11:07 »
Moja gra roku 2017 to PES 2018

Zabawnie wygląda ta numeracja w zestawieniu z rokiem. Fanatykiem jestem od 1997 roku, niestety seria zdechła w roku 2007. Potem były dobre odsłony jak 2013 ale gra na tron wraca dopiero teraz. Fuck off Fifa :)

Wyróżnienie: Nintendo i Switch. Pomysł naprawdę fajny, nie obraził bym się gdyby konsole poszły w takim kierunku

Na minus: lootboxy. Wiadomo, że to biznes jest a nie robienie nam dobrze, ale tu granica jest przekroczona. Chcą tak bardzo naszych pieniędzy, że robi się niedobrze.

I zachowanie prasy klasycznie? lootboxy obsikali ale grom dali wysokie noty.

Offline xpogox

• Aktywny forumowicz
  • Nowy na forum :>
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 28, 2017, 13:55:56 »
Moim zdaniem duże brawa dla Nintendo za solidny powrót po "delikatnej" porażce z WiiU. Zawsze darzyłem ich sympatią, wszyscy wiemy ile cały przemysł growy im zawdzięcza. Więc dobrze dla nich i w sumie dobrze dla nas wszystkich - graczy.

Moje wyróżnienia:

Zelda Breath of the Wild - widać można wywrócić do góry nogami znaną nam formułę gry z otwartym światem oraz podać to wszystko jeszcze w wersji przenośnej.

AC Origins - za tchnienie nowego ducha w serię.

Horizon Zero Dawn - za odwagę i wykonanie. Chyba nikt się nie spodziewał, że tak dobrze będzie wyglądał wynik pracy Guerrilla Games znając ich dorobek. Świetna i pomysłowa mechanika walki połączona z niebanalną fabułą. Plus oczywiście wyśmienita oprawa graficzna wykonana na własnym silniku.

Evil Within 2 - udana kontynuacja, gra bardzo klimatyczna i o dziwo z trochę innym ale równie udanym gameplayem. Gratka dla fanów klimatu.

Prey - nie wiem w sumie po co ten tytuł nawiązujący do znanej wszystkim strzelanki. Gra działa praktycznie jak nowe IP. Świetnie wykonane, gameplay w deseń DeusEx. Uwielbiam takie gry, totalne przeciwieństwo CoDa.

Mario Oddysey - jak widać da się również nadal zrobić nowatorską platformówkę na opartą na schematach stworzonych lata temu. Brawo za desgin leveli, zagadek, wrogów.

Robo Recall - moja ulubiona gra VR po dziś dzień. Napiszę tylko, że znów poczułem się jak dziecko  ;D

PUBG - wyróżnienie oczywiście niezasłużone  :P ale wciąga cholernie  ;D

Poza tym było jeszcze sporo ciekawych tytułów: Wolf, Persona 5 (na razie mam 14h), planuje jeszcze nadrobić Nier, świetnie się bawię sporadycznie przy Forza 7, Cuphead, Mario+Rabbids.

Offline kolson

• Junior
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 28, 2017, 14:50:19 »
Odkrycie roku i zarazem najlepsza gra - Persona 5. Nie przepadam za jrpg-ami, kultowe Final Fantasy VII czy Chrono Trigger niespecjalnie mnie wciągnęły, Dragon Questy i inne takie szybko mnie znudziły, ale Persona 5 to majstersztyk - wielowymiarowa fabuła, znakomity humor, ale i autentycznie wzruszające sceny, postaci, których losy naprawdę mnie obchodziły, a to niezbyt częste zjawisko, styl graficzny, który nieprędko się zestarzeje, o ile w ogóle. W tej grze jest więcej treści niż we wszystkich tegorocznych grach razem wziętych. Persona 5 to trochę taki odpowiednik literatury z wyższej półki, wielowątkowej, poruszającej mnóstwo różnych tematów, nie jakiejś taniej beletrystyki, gdzie liczy się tylko prosta historia zmierzająca z punktu A do B.

Po Personie 5 dosyć długo nic, a dalej: Prey, Nioh (mimo że utknąłem w połowie :)) i Yakuza 0. Potem zwyczajne średniaki, o których za rok o tej porze pewnie w ogóle nie będę pamiętał: Shadow of War, Mass Effect: Andromeda, Horizon: Zero Dawn.

Mam problem z Nier: Automatą. Gra wyróżniająca się na tle wielu produkcji AAA, ale nie do końca spełniła moje oczekiwania. Gdybym przed zakupem nie czytał recenzji i komentarzy, umieściłbym ją pewnie dosyć wysoko w moim osobistym rankingu. Spodziewałem się głębokiej, poruszającej opowieści, a otrzymałem niezłą (choć momentami strasznie upierdliwą) siekaninę w gustownym otoczeniu, z zapadającą w pamięć muzyką, intrygującymi pojedynczymi scenami, ale z fabułą majaczącą gdzieś w tle, wcale nie taką fascynującą i powalającą, oraz przeciętnymi zadaniami do wykonania. Dla mnie jednak rozczarowanie roku.   

Online Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 28, 2017, 14:57:28 »
Fajne była ta drabinka na Poly, gdzie gra x mierzyła sie z grą y. Zabawne bo Fifa mogła walczyc z np Mass Efectem o nastspną runde. Szkoda, ze nie ma w tym roku.

Łapencjo jak by ci sie chciało to podepnij ankiete np na gre roku Forum

Offline sir Łapencjo

• Badass
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 28, 2017, 15:13:07 »
@Orson
Mogę dodać, ale tych gier jest od pyty. Z historii forum pamiętam, że ankiety się źle kończą.
Zaraz ktoś przyleci z widłami, że nie dodałem w ankiecie Don Bradman Cricket 17 albo Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku o! Kono Yokubukai Game ni Shinpan o!,
i się zacznie dopiero kołomyja....

Online Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 28, 2017, 15:14:20 »
Wpisz najpopularniejsze plus PES 2018 :) jak ktos bedzie chcial cos dodac to niech wpisze dzis.

Offline Qu84

• Super Badass
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 28, 2017, 15:52:34 »
@Orson
Mogę dodać, ale tych gier jest od pyty. Z historii forum pamiętam, że ankiety się źle kończą.
Zaraz ktoś przyleci z widłami, że nie dodałem w ankiecie Don Bradman Cricket 17 albo Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku o! Kono Yokubukai Game ni Shinpan o!,
i się zacznie dopiero kołomyja....

Naprawdę miałeś zamiar pominąć "Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku o! Kono Yokubukai Game ni Shinpan o!" w ankiecie? W takim razie dobrze, że jej nie ma!
Ceterum censeo reviewers esse delendam!

Online Acrid

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • pank rok
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 29, 2017, 21:08:17 »
Z roku na rok mam coraz mniej czasu na gry, wielu nie sprawdziłem, a z wieloma spędziłem więcej niż przypuszczałem. Najbardziej żałuje, że nie dane mi było sprawdzić Zeldy. Niestety z konsolami Nintendo mam od zawsze wielki problem, kupuje i dość szybko kurz na nich ląduje. Stawiam, że ze Switchem będzie podobnie. Aczkolwiek jest tam coraz więcej tytułów, które bym ograł, więc kto wie co przyniesie nam 2018.

Przechodząc jednak do rzeczy, opisy w spoilerach, aby nie zajmować miejsca, kto będzie chciał to poczyta. Nic nie zdradzam fabularnie.

Najlepsze gry i największe niespodzianki:

(kliknij)

(kliknij)

(kliknij)

(kliknij)

Niespodzianki, mają swoje wady, ale jednak dobrze spędziłem przy nich czas i powinny się tu znaleźć:
- Horizon: Zero Dawn,
- Assassin's Creed Origins,

Dodatkowo:
- Yakuza 0.

Największe rozczarowania:

(kliknij)

Offline Rudy_rydz

• Prezes
  • 50 twarzy Rudego_Rydza
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 29, 2017, 21:59:02 »
Najlepsze gry i największe niespodzianki:

Nier: Automata

Ogromne pozytywne zaskoczenie i najlepsza gra w jaką grałem w tym roku. Początkowo byłem bardzo sceptycznie nastawiony bo Japonia, ale jak zagrałem w demo to wiedziałem, że to jest ciut inna Japonia niż zawsze. No i się nie myliłem. Gra zachwyciła mnie niemal w każdym aspekcie. Od scenariusza, przez postaci i dynamiczną rozgrywkę, a na muzyce kończąc. Yoko Taro to pieprzony geniusz, chylę czoła.

Hitman: First Season

Nie jestem fanem Hitmana, w zasadzie to w pierwsze części grałem bardzo mało i żadna mnie nie wciągnęła. Dopiero Hitman: Absolution skończyłem i mi się podobało, ale to najnowszy Hitman dał mi to co zawsze chciałem widzieć w tej serii - ogromną swobodę działania w starym stylu ale nowoczesnym podejściu. Kilka misji do przejścia, ale wspomniane możliwości sprawiają, że na każdej spędza się średnio 1,5h co w ogólnym rozrachunku daje całkiem dużą liczbę godzin. Mało tego, ta gra tak mnie wciągnęła, że wyciągnąłem z niej naprawdę dużo wbijając każde możliwe trofeum. Drugi sezon to obowiązkowy zakup.

Serial Cleaner

Nie sądziłem, że gra z tak prostym systemem wciągnie mnie tak mocno, że w dwa dni wbiję wszystkie osiągnięcia. Tryb fabularny mimo scenariusza na doczepkę ma na siebie oryginalny pomysł gdzie trzeba wykazać się pomysłowością, taktyką i szybkością działania. Polskie studio iFun4All zdecydowanie dało radę zapewniając mi kilkanaście godzin wspaniałej zabawy.

Honorowe wzmianki na plus:

Nioh - za to, że mimo bycia soulsową gierką to było czuć świeżość i oryginalne wykonanie.

Resident Evil VII - za to, że okazał się bardzo dobrą grą czego nie można było być pewnym po naprawdę crapowatej 6. Oby to nie był chwilowy wzrost formy Capcomu.

Horizon: Zero Dawn - za to, że Guerilla Games udowodniło iż umie robić nie tylko fpsy, ale też gry z otwartym światem. I to dobre gry.

Assassin's Creed: Origins - za fantastyczny Egipt.

Prey - za oryginalny scenariusz i dymy z twistem. ;D

Największe rozczarowanie:

Nie wiem co mógłbym tutaj wpisać, bo z gier, które skończyłem najbardziej rozczarował mnie mimo wszystko Wolfenstein II za dosyć poważne problemy z poziomem trudności, systemem leczenia i detekcją ostrzału. W dodatku scenariuszowo twórcy troszkę za bardzo pojechali z niektórymi motywami nie za bardzo mając powód.

Jednak z gier, których nie skończyłem mocno rozczarowałem się tym co zrobiono z Mass Effect: Andromeda. Nie mogłem przetrawić nawet triala bo wszystko mnie tam odrzucało - durna fabuła, beznadziejni bohaterowie, misje z mmo i ogrom bugów. Chociaż to ostatnie akurat dało mi sporo uśmiechu. :D

South Park: The Fructured but Whole to gra całkowicie niepotrzebna. Kijek Prawdy wyczerpał temat na kolejne 10 lat i próba zrobienia lepszej albo chociaż tak samo dobrej gry spełzła na niczym bo jedyne słowo jakie przychodzi mi tutaj na myśl to: recykling.

Aha i rozczarowałem się, że singiel Battlefronta II nie okazał się singlem z prawdziwego zdarzenia tylko jakąś popierdółką z celami rodem z multiplayera. :/

Niehonorowe wzmianki na minus:

Zdecydowanie zamieszanie ze skrzynkami w Battlefront II, NfS: Payback i Shadow of War. Tak się nie robi, ale ludzie ładnie roznieśli zarozumiałych garniturów.

Postanowienia na nowy rok?

Przede wszystkim - nabyć Switcha i ograć te kilka świetnych gier.
I jak się uda to w wolnej chwili nadrobić starocia z PS3 i Vity.

Online Acrid

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • pank rok
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 30, 2017, 16:12:50 »
Eurogamer podał TOP 50 2017, lista zabija.

(kliknij)

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 30, 2017, 16:20:04 »
Lista calkiem spoko chociaz Arms i destiny chyba za wysoko, ale generalnie dobre tytuły...

Offline meatbag

• Prezes
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 30, 2017, 16:21:17 »
Automaty #36. Seems legit, dobry rok musiał być. FIFA pewnie wyszła.

Offline maxplastic

• Prezes
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 30, 2017, 16:29:32 »
Ja jestem jak zwykle opóźniony i z bieżącego roku grałem tylko w indyki, pięć z nich jest wymienionych na tej liście Eurogamera i mógłbym je umieścić na swojej prawie w tej samej kolejności:

What remains of Edith Finch, Rime, Night in the woods, Tacoma, Observer.

Każdy ma coś ciekawego, wyjątkowego, ale jakoś żaden nie zachwycił mnie tak albo nie poruszył, jak kiedyś chociażby Gone Home, Oxenfree, Journey.

Offline Funkorama

• Badass
  • Czasem lubię sobie zalać Chivasa oranżadą Hellena
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 30, 2017, 16:36:16 »
Jak dla mnie to 2017 to był rok :

Gdzie czekałem na PsVr oraz Ps4pro, a gdy doczekałem się to bardzo posmutniałem z powodu gogli

Gdzie hejtowałem ogromnie Switcha i Xbox One X przed premierą aby się przekonać, że będą to dwie najbardziej ulubione konsole roku 2017

Gdzie AC:O na którego nie czekałem okazał się kapitalną grą oraz Elite Dangerous wciągnął mnie na prawie 300h

2017 ogólnie jest dla mnie rokiem zawodów gdzie gry na które czekałem okazywały się nie takie jakie sobie wymarzyłem i gry o których wcale nie myślałem aby zagrać okazały się wspaniałe

2017 okazał się też rokiem gdzie pierwszy raz zrobiła mi się kupka zaległości gdzie zawsze miałem ograne wszystko na rynku, i wcale mi z tym nie jest źle

2017 rok jest też rokiem w którym zmieniłem obozy z niebieskich na zielonych i jak na ten moment sobie tu zostanę bo dobrze mi :>

Bonus - 2017 rok to też rok kiedy u przyjaciela grałem w większość gier na PSVr po "wspomagaczu doświadczeń" i to jest najlepsza rzecz ever :) TYLE :>

...był podpis, ale ktoś mi go zaj*&%ł :(

Offline grzyboslav

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 30, 2017, 16:45:28 »
Eurogamer podał TOP 50 2017, lista zabija.
#47. Persona 5
#46. XCOM 2: War of the Chosen

#26: Mass Effect: Andromeda
#05. Mario+Rabbids: Kingdom Battle

No faktycznie trochę kontrowersyjne pozycje Persony i Xcoma2 na tle bezpośredniej konkurencji w ramach gatunków.

A co do forumowego podsumowania w tym roku grałem w głównie w zeszłoroczne gry. Z nowości na plus zaskoczyły Pyre i Expeditions Viking.
Torment Tides of Numenera w sumie też bo nie był tak słaby jak o nim pisano i grało się przyjemnie.

Z gier których spodziewałem sie crapów a wyszło nienajgorzej: Watch Dogs 2 i South Park Fractured But Whole.

Rozczarowanie: Mass Effect: Andromeda wiadomo za co.

Zaskoczenie roku: Assassin's Creed: Origins za reanimacje podupadającej serii.

Offline Rudy_rydz

• Prezes
  • 50 twarzy Rudego_Rydza
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 30, 2017, 17:08:31 »
Watch Dogs 2 to 2016 rok.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 30, 2017, 19:42:03 »
Ale xcom to chyba dodatek? Kłółiki zasługują na taka pozycje imho.

Online Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 06, 2018, 22:57:11 »
Dopiero teraz ograne- Resident 7

Wspominam bo obok PES2018 to najlepsza gra imo 2017. Do tego najwieksze zaskoczenie rowniez bo po fatalnej 6 skreslilem serie na amen

Offline dKc

• Badass
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 07, 2018, 10:51:47 »
GOTY
Zelda

A podsumowanie już swoje pisałem. Jak ktoś chce poczytać ile platyn wbiłem w tamtym roku to zapraszam:
https://www.ppe.pl/blog/14947/9148/platynowy-rok-2017.html

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 07, 2018, 12:50:52 »
Gra roku
Nier Automata - najlepsza gra ostatnich lat. Wybitna na wielu płaszczyznach, będę na zawsze o niej pamiętał.

Film roku
Blade Runner 2049 - nie mógł dorównać legendzie, ale i tak to niesamowite i niestety rzadko obecnie spotkane kino.

Serial roku
Stranger Things 2 albo Black Mirror 4 - oba znakomite, choć gorsze niż poprzednie sezony.

Rozczarowanie roku
E8 wiadomo dlaczego

Gra, w którą chciałbym zagrać, ale nie wychodzi
Persona 5 - widać oryginalny i znakomity pomysł, ale wykonanie mogłoby być bardziej wypolerowane. Ale może jeszcze wrócę.

Postać roku
2B - wiadomo dlaczego. Chloe ukochana też wróciła, ale w innym wydaniu niestety.

Książka roku
Mało czytałem, ale na pewno zapamiętam:
The Art of Game Design

Wydarzenie roku
Pomijając sprawy osobiste - przekazanie Dziedzicowi Star Wars. Świetna zabawa i obserwacja reakcji nowego pokolenia.

Gra roku grana z dzieckiem
Talos Principle i Tearaway - obie wybitne w inny sposób. Obie bardzo polecam.

To był dobry choć emocjonujący rok. Growo mało ale jak się udało to na bardzo wysokim poziomie.

Zobaczymy jak 2018. Cała nadzieja w indykach.
Filmowo raczej zapowiada się gorzej.
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Online Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 07, 2018, 12:55:13 »
E8- co to?

Offline Starh

• Badass
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 07, 2018, 12:55:56 »
Piękny rok :)
Niestety nie miałem tyle czasu na granie jak wy, ale udało się przejść Zelde, AC:O, nowego wolfa, nabić 70h w Personie 5 (nadal gram), Niera (Moje goty), Horizon ZD, Crasha, Rise of TR, Forze 7.

Było trochę tych gier i kupa wstydu rośnie. Najlepszy gier dla branży od 2007.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 07, 2018, 13:02:31 »
E8- co to?
"Brzydkachinka i muzin rujnują uniwersum"
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline m1sza

• n00b mod
  • Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 07, 2018, 13:31:02 »
Gra roku
Wolfenstein: The New Colossus - znakomity shooter w znakomitej oprawie ze świetnymi postaciami i klasyczną fabułą z filmów z lat 80 :) . Niektóre sceny totalnie przesadzone aż się za głowę łapałem. Ale w pozytywnym sensie.

Film roku
Blade Runner 2049 - co tu dużo mówić :) .

Serial roku
Stranger Things, bo dwójki jeszcze nie oglądałem. Świetny klimat, fabuła, historia
"egzekfo!" Brooklyn 9-9: durne to strasznie, ale od dawna nie śmiałem się na głos przy serialu/filmie

Rozczarowanie roku
Mass Effect: Andromeda. Chciałem to skończyć i się nie dało. Durne postaci, durna fabuła. :(

Gra, w którą chciałem zagrać, ale się nie udało:
Nier - wiem, wstyd :(

Postać roku:
Brak

Komiks roku:
Batman: Długie Halloween - świetny, klimatyczny komiks z dobrą fabułą.

Książka roku:
Podręcznik do Wine & Spirit Education Trust level 3. Nie wiem ile czasu nad tym spędziłem ;) .

Wydarzenie roku:
Decyzja o wyjeździe do Kanady. Sama decyzja, bo to było bardzo, ale to bardzo ciężkie.

Mam nadzieję, że w 2018 roku nam się uda okrzepnąć w miarę w nowym miejscu, że nas praca nie zajebie i że będę miał czas pograć. No i oczywista, że się uda bez problemu to prawo jazdy zdobyć i pojeździć jak najszybciej. Chociaż w niektóre miejsca to i tak samolotem.
Plany wyjazdowe:
Trekking w Albercie https://www.ualberta.ca/mountains
Polska i Polcon w lipcu
Weekend w NYC gdzieś w październiku

(o ile coś się nie zesra i mi nie odmówią pozwolenia na pracę lol)

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 07, 2018, 15:35:10 »
Najlepsze gry:

01. Zelda: Breath of the Wild
(kliknij)

02. Nier Automata
(kliknij)

03. What Remains of Edith Finch
(kliknij)

04. Super Mario Odyssey - po prostu Mario, uznana marka i całkiem świeże podejście. Jak nie jestem fanem platformówek tak tutaj bawiłem się przednio.
05. Cuphead - doskonały styl, świetna i wymagająca gra. Nie spodziewałem się, że będzie tak dobrze, ale bardzo się cieszę, że po tylu latach ciężkiej pracy jednak się udało.
06. Assassin's Creed Origins - jeden z najlepszych asasynów
07. PUBG - nie do końca mój typ zabawy, ale jednak tylko PUBG potrafi wywołać takie uczucia, gdy się siedzi za jakimś drzewem/krzakiem, a serce wali jakbyśmy naprawdę byli tam na polu walki.
08. Wolfenstein - Gra stoi fabułą, ze świetną reżyserią i postaciami. Ze strzelanim niestety jest już odrobinkę gorzej (level design itp.) i przez te zastrzeżenia gra nie wylądowała wyżej.
09. Gorogoa - bardzo lubię gry puzzle, a ta nie tylko jest świetnie zaprojektowana, ale również zaskakuje nietypową formą, dopracowaniem.
10. Mario + Rabbids - w sumie jedno z zaskoczeń roku. Ta gra nie miała prawa się udać, tym bardziej pod wodzą Ubisoftu, a jednak wyszło naprawdę fajnie.

Zaskoczenia:

Shadow Tactics - wiem, że na PC wyszło wcześniej, ale zagrałem na konsoli zupełnym przypadkiem i wessało całkowicie. Polecam, bo takich gier już nie robią, a ta jest naprawdę dopracowana.
Evil Within 2 - nie jest to jakaś wybitna gra, ale prawdziwe zaskoczenie tego roku. Pomimo typowych japońskich naleciałości i głupotek chciało mi się ukończyć i naprawdę dobrze się bawiłem .Pierwsza część była dla mnie nie do ukończenia przez techniczne babole i ogólnie nierówny poziom trudności.
Metroid Samus Return - zaskoczyło mnie to, że jeszcze jakaś gra na 3DSa mnie zainteresuje na tyle, żebym sięgnął po tę konsolę mając Switcha. Mimo niedoróbek fajnie widzieć, że Nintendo nadal nie porzuciło całkowicie tej marki.

Rozczarowania:

Horizon: Zero Dawn - bardzo chciałem się polubić z tą grą. Był hajp, ale im dalej w las, tym większe znudzenie. Odpadłem po 3 próbach pomimo, że graficznie jest super. Widać słaba ze mnie graficzna dziwka.
Forza Motorsport 7 - zawód, bo ja ogólnie jestem fanem serii i z każdą grą spędzam mnóstwo czasu, ale w tym roku po 10-15 godzinach mi się odechciało i nadal leży, a nawet kończyłem jakieś inne wyścigi. Może najdzie mnie ochota, ale chyba pierwszy raz od dawna pojawiło się zmęczenie materiału pomimo znakomitej oprawy.

Wielcy nieobecni:

Divinity Original Sin 2 - mam, ale za mało zagrałem, żeby (d)ocenić
Moje opinie są moje i tylko moje, tzw. własne.
Cytat: Starh
EMIEL jak chesz next gena to sprzedaj konsole.. taka rada. Tak czytam Twe posty i zawsze Ci coś nie pasuje.... Czy ty kiedykolwiek byłeś w pełni z czegoś zadowolony?

Offline Ja Być z Polska_

• Ultimate Badass
  • Nuż, Widelec Klienta Hydzę
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 08, 2018, 11:56:46 »
Forza Motorsport 7 - zawód, bo ja ogólnie jestem fanem serii i z każdą grą spędzam mnóstwo czasu, ale w tym roku po 10-15 godzinach mi się odechciało i nadal leży, a nawet kończyłem jakieś inne wyścigi. Może najdzie mnie ochota, ale chyba pierwszy raz od dawna pojawiło się zmęczenie materiału pomimo znakomitej oprawy.

Coś w tym jest. Przeszedłem chyba dwa pierwsze mistrzostwa, potem odstawiłem do czasu XBOX-a. A na X-ie pojeździłem chyba raz.

Wrócę jeszcze na pewno, ale w tej generacji nie potrafi mnie ta seria porwać tak jak na X360, gdzie te gry były fantastyczne i robiłem w nich 100%. Chyba przydałaby się dłuższa przerwa i jakaś większa rewolucja.
Zdecydowanie lepiej bawię się w Horizonach (ale skończenie dodatków tez odstawiłem do czasu patcha na XBOX-a).
Pozdrawiam mamę, tatę, ciotki i stryjków.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
  • Specjalizuje się w starych linkach.
    • www.facebook.com/skrubolski
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 08, 2018, 12:01:53 »
Bez wątpienia największym wydarzeniem tego roku w świecie gamingu, a przy okazji najważniejszą grą w którą nie grałem w 2017 jest PUBG.

pozdr
psn - Skrubolski
www.facebook.com/skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline m1sza

• n00b mod
  • Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 11, 2018, 17:21:27 »
Zajebista frekwencja w wątku. W sumie nic dziwnego, łatwiej potrollować ;).

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 11, 2018, 17:26:12 »
Forum umiera, nic nie poradzisz.

Online Acrid

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • pank rok
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 11, 2018, 17:28:19 »
Przecież wiadome, że na forum 'mało' kto gra ;p Widać to co roku po temacie: Ile gier skończyłeś.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 11, 2018, 17:32:05 »
Ale za to wszyscy kupuja nowy sprzet ;).

Online Arcybibosz

• Super Badass
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 12, 2018, 08:38:07 »
Zajebista frekwencja w wątku. W sumie nic dziwnego, łatwiej potrollować ;).

Jak dla mnie to ten wątek to "Najlepsze gry 2017" i "Największe rozczarowanie 2017" wrzucone w jeden worek - jak już ktoś coś pisze to powtarza to co pisał wcześniej.