Autor Wątek: PES 2008  (Przeczytany 13595 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ryszard Chojnowski

• Mieszkaniec tego forum
PES 2008
« dnia: Październik 25, 2007, 15:14:07 »
Dostałem właśnie PES2008. Specjalnie zamówiłem wersję na PS3 z powodu kontrolera...

Pierwsze wrażenia mogę opisać jednym słowem - ZGROZA!

Liczba FPS w trybie kamery Wide spada koszmarnie nisko, zaś przy powtórkach akcji mamy może 2-3 klatki na sekundę.

Gra wygląda okropnie i działa badziewnie. Opcja instalacji na dysku nic nie pomaga. Dam jej jeszcze jedną szansę, ale chyba wyląduje na Allegro.

Na razie rozczarowanie roku :(

Offline Maciej Kowalik

• Polygamia Team
  • Mieszkaniec tego forum
    • Polygamia.pl
Odp: PES 2008
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 25, 2007, 15:25:46 »
Instalacja nie pomaga? Hmm, no to faktycznie kiszka. Swoją drogą ciekawe skąd biorą się tak dramatycznie różne opinie o wersji na PS3. Na jednym z forów poświęconych PES czytałem, że gra chodzi płynnie i w ogóle, cód - miód. O co biega, ja się pytam...

sialala

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 25, 2007, 16:39:16 »
wez mnie nie zalamuj - ja specjalnie dla PESa w koncu zmobilizowalem sie do kupna routera...

chociaz obawiam sie, ze tylko potwierdzasz to, co napisali w tej recenzji :(

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 25, 2007, 17:19:33 »
Pograłem jeszcze chwilę. Konkluzja taka -- jeśli nie pojawi się aktualizacja w ciągu tygodnia/dwóch, to gra leci na allegro. Chociaż w sumie wstyd mi będzie takiego bubla sprzedawać.

Wydajność gry jest TRAGICZNA - w kamerze Wide nie da się praktycznie grać. W Long jest trochę lepiej. Ale tylko trochę. Na dodatek gra wygląda jak kupa. Murawy to jakieś maziaje o rozdzielczości godnej C64 a nie konsoli nowej generacji.

Powtórek praktycznie nie da się oglądać. Wyświetlane są 2-3 klatki na sekundę, więc totalnie nic nie widać.

Wkurzyłem się i włączyłem PES6 z PS2 i gra wygląda znacznie lepiej, a sama rozgrywka jest super wręcz płynna, w porównaniu z PES2008.

Wygląda jakby wzięli wszystko, co było złe w PES6 na X360 i dodatowo podkręcili wykorzystując całą moc PS3 - żeby tylko się nie dało grać.

Zdecydowanie najgorszy zakup growy w tym roku i wielkie rozczarowanie.

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 25, 2007, 20:50:06 »
To tragedia. Tym większa, że na padzie od 360 nie jestem w stanie w PESa w ogóle grać. Kurcze pozostaje gra na komputerze, gdzie znowu wygląda to brzydko graficznie :(. Co z wami Konami, przecież to wasz flagowy tytuł.
Moje opinie są moje i tylko moje, tzw. własne.
Cytat: Starh
EMIEL jak chesz next gena to sprzedaj konsole.. taka rada. Tak czytam Twe posty i zawsze Ci coś nie pasuje.... Czy ty kiedykolwiek byłeś w pełni z czegoś zadowolony?

Offline Maciej Kowalik

• Polygamia Team
  • Mieszkaniec tego forum
    • Polygamia.pl
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 25, 2007, 20:58:43 »
Też nie mogłem grać w PES6 na padzie od 360, ale w demo PES 2008 grało mi się świetnie. Zdaje się, że na play-asia jest do dostania przejściówka umożliwiająca podłączenie DualShocka, ale nie miałem z nią bliższego kontaktu, więc nie wiem jak się sprawdza.

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 25, 2007, 21:29:32 »
Trick polega właśnie na tym, że ja grałem w demo 2008 i niestety nie daje rady tej grze. Z przejściówką to nawet nie taki głupi pomysł. Pomyślę, choć zobaczę też jak wygląda ten framerate na PS3 bo na razie bardzo sprzeczne informacje słyszę. Poza tym podobno na 360 są problemy jakieś z murawą, więc tak źle i tak niedobrze :).
EMIEL jak chesz next gena to sprzedaj konsole.. taka rada. Tak czytam Twe posty i zawsze Ci coś nie pasuje.... Czy ty kiedykolwiek byłeś w pełni z czegoś zadowolony?

Offline Anorak

• Stały bywalec
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 25, 2007, 21:30:44 »
Instalacja nie pomaga? Hmm, no to faktycznie kiszka. Swoją drogą ciekawe skąd biorą się tak dramatycznie różne opinie o wersji na PS3. Na jednym z forów poświęconych PES czytałem, że gra chodzi płynnie i w ogóle, cód - miód. O co biega, ja się pytam...

nie wiem :) u mnie po instalacji chodzi plynnie , na wide wszystko ok. Czasami przy duzym zamieszaniu pod bramka minimalne przyciecie nastapi , ale nie ma to wpływu na gre.
Gra jest duzo trudniejsza od poprzedniczki jesli chodzi o defensywe, ale to kwestia ogrania.Coz , jesli chodzi o skrajne opinie to przeciez zawsze tak bylo po paru tygodniach wszystko wroci do normy:)
Dla mnie bomba .

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 25, 2007, 21:35:52 »
Będzie patch:
http://www.pro-g.co.uk/ps3/pes7/news-6754.html

Zobaczymy czy coś tam poprawią.

sialala

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 26, 2007, 09:51:37 »
Będzie patch:

no to jest k...a skandal.
i tak kupie tego PESa dzisiaj, bo na zadna gre w tym roku nie mialem takiego hype'a, ale jesli to wszystko sie potwierdzi i rzeczywiscie do komfortowego grania off-line bedzie potrzeba instalowac patcha, to bedzie to ostatnie Pro Evolution Soccer jakie zakupie w dniu premiery. nie po to czekam rok czasu, zeby dostawac jakis bubel za ciezka kase. Konami moze sobie mocno zaszkodzic ta niedorobka. dam znac wieczorem, jak to z tym PES2008 na PS3 faktycznie jest. na razie jestem nastawiony negatywnie...

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 27, 2007, 00:38:06 »
Będzie patch:

no to jest k...a skandal.
i tak kupie tego PESa dzisiaj, bo na zadna gre w tym roku nie mialem takiego hype'a, ale jesli to wszystko sie potwierdzi i rzeczywiscie do komfortowego grania off-line bedzie potrzeba instalowac patcha, to bedzie to ostatnie Pro Evolution Soccer jakie zakupie w dniu premiery. nie po to czekam rok czasu, zeby dostawac jakis bubel za ciezka kase. Konami moze sobie mocno zaszkodzic ta niedorobka. dam znac wieczorem, jak to z tym PES2008 na PS3 faktycznie jest. na razie jestem nastawiony negatywnie...

Jak tam da się grać? Piszą, że zwolnienia są częściej niż kiedyś, a powtórki to pokaz slajdów. Cóż okazuje się, że nawet Konami nei daje rady pisać na PS3 :). Jako nie oni to chyba już tylko Square Enix zostało.

sialala

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 27, 2007, 19:43:50 »
pierwsze uruchomienie to bylo jakies kompletne nieporozumienie.
skakalo tak, ze az sie we mnie zagotowalo.
zainstalowalem na dysku - to samo.
porazka na calej lini.
i nie wiem od czego to jest uzaleznione - wylaczenie komentarza, instalka, reset konsoli - nie mam pojecia - bo jak po kilku godzinach odpalilem ponownie, to gralem do 4 nad ranem prawie. bo przestalo skakac!
moge narzekac godzinami - a to, ze publika do dupy, a to, ze powtorki to jakis ponury zart panow z Konami (10FPS moze?), a to, ze menu jest jakies spieprzone - ale gra dziala plynnie (!!!) - czasami w widoku wide zdarzaja sie zwolnienia - nie przyciecia, tylko wlasnie zwolnienia. ale to potrzeba przynajmniej z 12-14 zawodnikow na raz na ekranie do tego. w trybie Normal Long zadnych zwolnien nie uswiadczylem. plynnie jak maselko zostawione na sloncu latem.
online z kolei to porazka - pingi po 3000 - 4000 (mimo, ze przed meczem jest 60-120) - obstawiam cos z synchronizacja gry/klatek. kod sieciowy jest tak spieprzony, ze bardziej sie nie da.

sialala

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 27, 2007, 19:51:04 »
sorki, ze post pod postem, ale pisze z PS3.
tak w ogole to widzialem dzis wersje na XBoxa360. nie chce wdawac sie w dyskusje, ale wersja na PS3 wyglada zdecydowanie najlepiej z wszystkich 3 (PC/XO/PS3).
a tak w ogole, to najlepszy PES - pomimo tych wszystkich wad.
za zwolnienia w powtorkach winie antyaliasing - ktory na 100% jest w powtorkach lepszej jakosci niz w trakcie gry.
czyli: gameplay - nie ma sie do czego przyczepic, mozna sie tylko zakochac. cala reszta: czy oni nie maja tam w ogole betatestow? bo tak niedopracowanego produktu to nie widzialem od czasow... sam nie wiem, nie przychodzi mi na mysl zadna gra, ktora by byla tak schrzaniona.
jesli online nie poprawia, to bedzie zaloba. jesli poprawia, to jestem w stanie wybaczyc te powtorki, choc wiecej juz PESa z niedorobkami nie kupie nigdy.
ale powtorze: w sferze gameplayu (i UDZWIEKOWIENIA!!!) to najlepszy PES w historii serii.

Offline Maciej Kowalik

• Polygamia Team
  • Mieszkaniec tego forum
    • Polygamia.pl
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 27, 2007, 20:51:43 »
Dobra, postanowione - w poniedziałek kupuje, bo już nie wytrzymuję.

Offline ghost79

• Nowy Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 28, 2007, 00:38:10 »
podobno premiera dopiero  8go a  tu juz niektorzy graja no no...

Offline Maciej Kowalik

• Polygamia Team
  • Mieszkaniec tego forum
    • Polygamia.pl
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 28, 2007, 00:41:53 »
W każdym porządnym sklepie od paru dni jest do kupienia.

sialala

• Gość
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 28, 2007, 09:21:49 »
nie wszyscy siedza w Polsce ;)
a i w Polsce tez sa ludzie, ktorzy juz gre posiadaja.
nadal online nie poprawiony :(

Offline Anorak

• Stały bywalec
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 28, 2007, 11:02:29 »
podobno premiera dopiero  8go a  tu juz niektorzy graja no no...

jesli bedziesz czekal az pojawi sie w empiku lub mm to mozesz zagrac na gwiazdke dopiero:)
swoja droga to nie wiem jak w innych miastach , ale w Toruniu ilosc dostepnych tytulow w wymienionych placowkach to KPINA.MM ma od 2 miesiecy ten sam zestaw (2 tyg. temu pojawil sie GRAW2 za 259) a za to empik to juz mistrzostwo swiata jest - 3 (trzy!!!) tytuly.
Mowa oczywiscie o PS3 , bo support dla x360 jest niesamowity i moze sie rownac z rynkiem pc .Szacunek dla Microsoft .

Offline Maciej Kowalik

• Polygamia Team
  • Mieszkaniec tego forum
    • Polygamia.pl
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 28, 2007, 11:42:24 »
Szczerze mówiąc, Empiki i MM to dla mnie ostatnie miejsca, w których szukam gier. Głównie z powodu ceny i opóźnień najnowszych tytułów. Zawsze, gdy wybieram się do jednego z tych molochów, mam w tyle głowy pytanie - do I feel lucky? :] Większość moich potrzeb załatwiają sklepy internetowe. Jutro zamówie PES w ultimie i mam nadzieję, że we wtorek już będę grał. Jest to o tyle szajbnięte, że wersja do recenzji już jest w drodze, ale po prostu para leci mi już uszami na myśl o tej grze. Z jednej strony przeraża mnie to, że nie mogę usiedzieć i spokojnie poczekać na kuriera z darmową wersją, ale z drugiej... to całkiem miłe uczucie, odejmuje trochę lat, szkoda, że ostatnio pojawia się tak rzadko.

Offline Anorak

• Stały bywalec
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 28, 2007, 12:10:56 »
wlasnie chodzi o to ze ja nie chce wciaz kupowac gier przez net,Jak najdzie mnie ochota na gre w sobote to chce pojsc wybrac i kupic , a nie czekac do poniedzialku lub wtorku na kuriera.Poza tym sklepy internetowe nie powalaja jakos zbytnio cena , a jesli juz nie cena to wprowadzilyby jakis "program lojalnosciowy"  by przyciagnac klientow.
Powiem tak,  jesli chce kupic gre np. Assassin Creed i mam do wyboru zakup w mm za 269 albo czekac 2 dni na kuriera za 219 to pie....ć kuriera:), ale jesli sklep netowy by mi powiedzial - ok jak kupisz u nas 2 hity za 230/szt to 3 gre masz za 150 i nie musi to byc jakis przeboj  ,ale gra fajna lecz nie warta ponad 200 zl to tu mnie maja:)

Offline Maciej Kowalik

• Polygamia Team
  • Mieszkaniec tego forum
    • Polygamia.pl
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 28, 2007, 12:27:17 »
Różnice cenowe między sklepami internetowymi a MM, są dla mnie wystarczające, żeby jednak zacisnąć zęby i przeczekać weekend. Program lojalnościowy? Jasne, że fajna sprawa, ale chyba wciąż jest u nas za mała konkurencja, żeby coś takiego miało miejsce.

sialala

• Gość
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 28, 2007, 13:07:30 »
Dobra, postanowione - w poniedziałek kupuje, bo już nie wytrzymuję.

okresle to tak: nie biore odpowiedzialnosci za to, co sobie o mnie pomyslisz po kupnie gry ;)
bo jednak nie potrafilbym jej nikomu z czystym sercem polecic, zeby wydal te 200-250 PLN.
ja jestem zachwycony i bawie sie swietnie. tylko czesto wywala z PSNetwork po wlaczeniu gry. jakis glitch czy cus... wlasnie siedze u znajomego z XO i gramy w wersje XBoxowa - plynnosc jest identyczna jak na PS3, wyglada moim zdaniem gorzej. moze nie duzo gorzej, ale zauwazalnie. przynajmniej moim zdaniem - jutro kumpel wpadnie do mnie i zdam relacje z tego, jak on widzi to porownanie :)

Offline Maciej Kowalik

• Polygamia Team
  • Mieszkaniec tego forum
    • Polygamia.pl
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 28, 2007, 13:21:08 »
Kupuję wersję na 360. Demo mnie zauroczyło, czego chcieć więcej? Jestem fanatykiem PESa, więc wiem na co się porywam. Widziałem u znajomego wersję na PS2 i ... już nie chcę w to grać. O wiele bardziej odpowiada mi to, co widziałem w demie na 360. Martwi mnie tylko sprawa płynności, jeśli na wide będzie chrupać, to chyba będę zmuszony grać na long, bo spadki animacji są dla mnie niedopuszczalne. Wciąż natomiast nie rozumiem skąd się bierze tyle różnych opinii o płynności PESa, w każdym razie jest to strasznie wkurzające, że wciąż nie wiem co się dzieje.

sialala

• Gość
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 28, 2007, 13:50:31 »
wersja na PS3 zwalnia - nie chrupie - w czasie gry na Wide. ale musi byc co najmniej te 13-15 zawodnikow. na XO dzieje sie dokladnie to samo - ale obraz jest nieco bardziej rozmyty. dla mnie wyglada to tak, jakby wersja na PS3 renderowana byla w natywnym 720p bez skalowania, a wersja na XO w nieco nizszej rozdzialce i skalowana do 720p - nie ma tego efektu pixel-do-pixela, choc to moze wina telewizora (moj ma 1280x768, a znajomego 1366x768)

sialala

• Gość
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 31, 2007, 16:01:12 »
gra ktos jeszcze w nowego PESa czy informacje o babolach odstraszyly wszystkich i preordery wycofane?

Offline Toread

• Badass
    • http://discordia.pl/~toread
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 31, 2007, 16:09:00 »
Rysław gra, posłuchaj podcastu.
[url=http://pl.playstation.com/psn/profile/Toread

sialala

• Gość
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 31, 2007, 16:40:18 »
fizycznie jest to niemozliwe (nie wiem dlaczego, ale na PS3 wasze podcasty w mp3 sie nie odtwarzaja - za niski/dziwny bitrate? - to samo mam w telefonie - N6630). a zona nie chce sie podzielic iPodem, wiec jesli moglbym slicznie sie usmiechnac i zapytac co Ryslaw w podcascie mowi na ten temat, to bylbym wdzieczny ;-)

Offline Toread

• Badass
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 31, 2007, 16:41:50 »
A m4a?

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 31, 2007, 17:25:39 »
sialala --> mówię to samo, co napisałem tutaj. Czyli, że gra jest technicznym bublem, choć sama mechanika jest jak zwykle świetna.

sialala

• Gość
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 31, 2007, 20:20:00 »
wiem ;)
przerobilem iTunesem na aac.

Offline Maciej Kowalik

• Polygamia Team
  • Mieszkaniec tego forum
    • Polygamia.pl
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 31, 2007, 21:06:34 »
No i super, dzień cały waruje pod domofonem i nic. Nie wiem, kto nawalił-ultima czy kurier, ale faktem jest, że co najmniej do piątku w pesa sobie nie pogram. Oj, ależ się we mnie gotuje!

Offline Toread

• Badass
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 31, 2007, 22:09:52 »
No ale masz aac, wystawiamy dwie wersje - mp3 i m4a (aac). Dla każdego coś miłego.

sialala

• Gość
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 01, 2007, 02:27:38 »
no to ladny ze mnie gapa ;)

Offline ghost79

• Nowy Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 01, 2007, 12:46:33 »
wiem ze eu premiera byla juz 26go i wlasnie o to mi chodzilo ze polski dystrybutor dal d.. a ludzie i tak sobie poradza bo jest duzo zrodel skad mozna dostac te gre a wracajac do tematu moim zdanie  najlepsza ver PES 2008 jest na ps2 i juz tlumacze czemu: po pierwsze zero zwolnien przyciec wszystko chodzi plynnie po drugie gralem juz jakies 80 meczy i jak narazie zadnych razacych bledow nie wylapalem poprawili grafike dodali kilka nowych animacji naprawde teraz sie fajnie gra w ta pileczke w pes 6 mialo kilka wad ktore naprawde skutecznie zniechecaly ... na poczatku moich rywali ale w sumie potem i mnie...przyznam sie ze wykorzystywalem niedociagniecia i wszelkiego rodzaju tanie zagrywki...teraz jak napisalem  juz tak nie wchodzi "strzal z polobrotu" ;) mialem kupic odrazu pes 2008 na ps3 ale teraz chyba jednak wybiore nba 2k8 - gralem w demo i naprawde uwazam ze jest to bardzo dobra gra. szkoda ze na pss nie ma dema pes...

Offline Maciej Kowalik

• Polygamia Team
  • Mieszkaniec tego forum
    • Polygamia.pl
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 01, 2007, 13:06:23 »
Zagrałem kilka meczów w PES 2008 na PS2 z kumplem i muszę stwierdzić, że nie chcę w to więcej grać. Po zagraniu w demo na 360 coś mi się przełączyło w głowie i o wiele bardziej pasuje mi rozgrywka na next-genie (kwestie grafiki pomijam, aczkolwiek przychodzi mi to niełatwo). To jest coś nowego, a na PS2, to wciąż to samo, tyle że dopracowane. Mi się już po prostu przejadło.

sialala

• Gość
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 01, 2007, 14:50:04 »
o to to
mam tak samo - wczoraj pogralem troche u znajomego na PS2 w nowego PESa i wersja na PS3 mimo calej swej niedoskonalosci miazdzy wersje na stara plejke.

edit:
na PSStorte pojawilo sie demo PES2008. nie wiem, co zawiera, ale teraz kazdy moze sie sam przekonac jak z ta gra naprawde jest.
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2007, 21:12:03 wysłana przez sialala »

Offline Toread

• Badass
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 01, 2007, 22:10:08 »
A wg Gamespotu jest tak:
The Xbox 360 version does have some bonuses over the PlayStation 3 iteration. Firstly, it runs in 1080p, whereas the PlayStation 3 doesn't even support this display mode and is jerky even running in 720p. Secondly, you can use a Live Vision camera to scan logos and faces into the game, although the results are somewhat low-res in the game.

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 01, 2007, 23:00:47 »
A wg Gamespotu jest tak:
The Xbox 360 version does have some bonuses over the PlayStation 3 iteration. Firstly, it runs in 1080p, whereas the PlayStation 3 doesn't even support this display mode and is jerky even running in 720p. Secondly, you can use a Live Vision camera to scan logos and faces into the game, although the results are somewhat low-res in the game.

Zaraz, zaraz tą samą możliwość widziałem przy użyciu Playstation Eye na jakimś filmiku. Czy mógłby ktoś potwierdzić, że jest to możliwe tylko w wersji na 360, a może gamespot ładnie dał ciała.
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2007, 23:55:46 wysłana przez Emiel »

Offline Maciej Kowalik

• Polygamia Team
  • Mieszkaniec tego forum
    • Polygamia.pl
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 02, 2007, 09:53:32 »

sialala

• Gość
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 02, 2007, 09:56:41 »
jest to mozliwe na PS3 - jest juz nawet jakis patch z poprawionymi druzynami Premiership - wiekszosc emblematow, nazwy, transfery - wszystko cacy. chociaz rozdzielczosc tych obrazkow z patcha jest nienajlepsza.
mozliwosc skanowania twarzy takze znalazla sie w wersji plejowej - ale z braku kamerki nie uskutecznialem tego w praktyce.
oczywiscie ponownie 95% recenzji gry to przepisane slowo w slowo to, co bylo w recenzji wersji na PS3, ze zmianami polegajacymi na zamienieniu PS2 na old XBox i PS3 na X360 ;) ja wiem, ze to niby ta sama gra itp itd - ale mogliby po prostu dac jedna recenzje i zwyczajnie wypunktowac ewentualne roznice (tu pisza, ze wersja na PS3 ma troche ostrzejsza i wyrazniejsza grafike - o czym juz pisalem w tym watku).

wczoraj probowalem rozegrac kilka spotkan online - po 3 kompletnych klapach w trybie imprezowym (nie rankingowym), stwierdzilem, ze moze lepiej bedzie w meczu rankingowym - rezultat: 5:2 w plecy, przeciwnik teleportujacy sie co chwila Ronaldhinio, 4 bramki nie zaliczone, bo mimo iz u mnie wpadly do siatki, to sedzia odgwizdal rozny itp itd - gra jest niegrywalna po sieci w trybie normalnym, ale w trybie rankingowym to rownie dobrze mozna grac z zamknietymi oczami.

zdecydowanie najwiekszy bubel tego roku na PS3, jesli chodzi o dopracowanie produktu. Konami na maile nie odpisuje, ich infolinia dla UK informuje tylko (po wybraniu po polaczeniu PES2008 na PS3), ze pracuja nad patchem i prosimy czekac na polaczenie - po 15 minutach wiszenia na linii zrezygnowalem.

a UK Official Playstation Magazine dal grze 9, zachwalajac tryb sieciowy, ze spisuje sie swietnie i w ogole ah oh, ekstaza i spelnienie marzen. i tylko dlatego, ze w przyszlym roku bedzie pewnie jeszcze lepiej, wystawili 9. IGN, ktorego reklamy sa na co drugim boisku tez dal ponad 90%. praktycznie kazda recenzja tej gry, ktora ukazala sie przed premiera rozplywa sie w ahach i ohach, nie wspomina ni slowem o problemach z plynnoscia, rozpisuje sie jakie to powtorki sa sliczne i ze mozna na nie patrzec godzinami itp itd.

ja podjalem juz decyzje - wiecej krolikiem doswiadczalnym Konami nie bede. chcialem miec PESa w wydaniu nextgenowym i w sumie mam - bo w grze z zywym przeciwnikiem ramie w ramie przy piwku to dalej jest ten sam swietny, bardzo grywalny i niezwykle rajcujacy szpil. i po raz pierwszy od PES3 grajac z kumplem nie narzekamy na nowe bledy tylko cieszymy sie ze zmian, bo moim zdaniem sa bardzo na korzysc. ale to nie zmienia faktu, ze obiecano nam tryb online - jest niegrywalny. obiecano nam nextgenowa grafike - i niby jest (powtorki), ale nie da sie tego ogladac bez podnoszacego sie cisnienia. przy okazji wczoraj odswiezylem sobie filmik z gameplayu PES2008, sciagniety kilkanascie dni temu z PSStore - exclusive PS3 gameplay bla bla bla. i tak: kibice na filmiku wygladaja 2 razy lepiej niz w grze. powtorki sa tak plynne jak powinny byc. i tylko murawa jest taka, jaka jest w tym filmiku. w przyszlym roku nie kupie juz PESa - chyba, ze okaze sie (ale tym razem poczekam na relacje graczy - i poczekam co najmniej 2-3 tygodnie), ze tryb online jest dopracowany w kazdym szczegole, ze nie ma najmniejszych problemow nigdy i w ogole gra stworzona do online. bo ze znajomymi w domu to moge grac w PES2008 jeszcze przez 3 lata - tak jak w PES3 swego czasu.

przy okazji Konami zalapalo u mnie ogromnego minusa - i wiem, ze juz na hype gier z Konami sie nie nabiore. MGS4 kupie jak GRACZE powiedza mi, ze koniecznie musze ta gre miec (poprzednie MGSy uwielbialem za fabule i filmiki i nienawidzilem za cala reszte). Silent Hilla nowego kupie jak GRACZE powiedza, ze to powrot do klimatu z pierwszych 2-3 czesci a nie rozwiniecie kupowatej czworki. i mowi to czlowiek, ktory PS3 kupil wlasnie ze wzgledu na gry od japonczykow...

jedyna pociecha to zapowiedz nowego Katamari na PS3 ;)

P.S.
sciagnal juz ktos demko? bo az mnie korci, zeby zassac i porownac, ale dobijam do limitu i wole poczekac na Uncharted :D