Autor Wątek: Path of Exile  (Przeczytany 122392 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Acrid

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • pank rok
Odp: Path of Exile
« Odpowiedź #640 dnia: Grudzień 20, 2017, 12:47:40 »
mierniczek, dzięki, to ogarniam, nie wiem czemu ale liczyłem, że jest jakiś inny sposób ;)

Ja odpadłem w momencie gdy "build" kazał mi kupić jakieś legendarne przedmioty od innych graczy.
ano. mnie się wydaje, że trade to jedyny sensowny sposób. farmisz sobie chaos orby i na market. unikalne itemy wypadają baaardzo rzadko, a jak już się pojawi, to w moim przypadku 99.9% jest nieadekwatne do klasy bądź zupełnie nieprzydatne.

na markecie ceny znośne, da się wyhaczyć coś bardzo łatwo. są naturalne osoby, które sprzedają Ci za 10 orbów coś z jednym socketem i marnymi statami, ale na szczęście nie ma tego wiele. gorzej jest raczej z aktywnością, długo się czeka na rozpatrzenie.

dam sobie jeszcze kilkanaście godzin, jak nie uda się kupić/zmienić nic w bulidzie to może z ciekawości stworze kolejną postać. już ostatnią ;p

Offline Marcin Szymański_

• I Am Robot
  • Verified by Żabka and Freshmarket
« Odpowiedź #641 dnia: Grudzień 20, 2017, 12:53:37 »
I jak ten handel wygląda? To jest gdzieś w grze czy na zewnątrz gry?

Nawet nie sprawdzałem, bo mam niemiłe doświadczenia z innych gier gdzie handlowałem z graczami.

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #642 dnia: Grudzień 20, 2017, 13:01:45 »
Ja odpadłem w momencie gdy "build" kazał mi kupić jakieś legendarne przedmioty od innych graczy.

Dlatego na start robi sie buildy typu:
Beginer frendly lub te na start ligi.

Jak sie liga zaczyna to wiadomo ze kazdy startuje od zera. Pusta skrzynka, a czyms trzeba grac. Zreszta jest takze liga "SSF" (self found) - czyli gramy tylko sami, z tym co znajdziemy i nie mozna handlowac z innymi.

Jest cala masa buildow, ktorymi mozna grac z pusta skrzynka i mozna nimi dojsc do kontentu koncowego. A jak juz sie troche wzbogacimy (Chaos orbami czy Exalted orbami) to wtedy mozna handlowac.

Offline Acrid

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • pank rok
« Odpowiedź #643 dnia: Grudzień 20, 2017, 13:02:37 »
Nie wiem jak jest na PC, widziałem tylko strony wspomagające proces (jak np http://poe.trade ), na konsolach mamy tablicę w każdym mieście. Wbijasz, szukasz, oferujesz (możesz dodać msg), czekasz na odpowiedź. Nie jest to może cud UI/UX, ale po ostatnim patchu daje nawet radę.

Np za 2 orby chaosu kupiłem 3 slotową maczugę:

najgorsze jest to, że nie mogę jeszcze z niej skorzystać bo brakuje mi siły ;)) 'strace' 3 punkty i wezmę w drzewku albo kupię jakieś ringi z + do siły.

• I Am Robot
« Odpowiedź #644 dnia: Grudzień 20, 2017, 13:04:34 »
Hmm, to poszukam na PC - może jest gdzieś ten przycisk otwierający trade. Ktoś kiedyś mi pisał o jakimś forum gdzie ludzie się umawiają jak w 1999 na wymianę sprzętu, ale coś takiego w ogóle mnie nie interesuje.

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #645 dnia: Grudzień 20, 2017, 13:16:09 »
Marcin - na PC to inaczej dziala.

Wlazisz na strone

http://poe.trade/

Wyszukujesz tam sobie zadany przedmiot wpisujac jego nazwe lub parametry (liczbe dziur, linkow, level itp)
Oczywiscie zaznaczasz ze to ma byc na odpowiedniej lidze (standard lub ta ktora obecnie jest).
Na koncu zaznaczasz zeby wyszukiwalo wsrod ludzi "online" i masz cala liste tych przedmiotow z ofertami.
Pozniej klikasz na odpowiedniej osobie (z automatu kopiuje sie informacja od kogo, co i w jakiej cenie chcemy kupic) i przechodzisz do samej gry.
Klikasz na zakladke Trade i wklejasz te wiadomosc.
Sprzedawca otrzymuje info - zazwyczaj szybko odpowada i zaprasza cie do party i swojejo Hideoutu. teleportujesz sie tam i robisz wymiane :)

To naprawde mega szybka sprawa.
Na konsoli to jest w takich powijakach - milion lat ze pc :(

• I Am Robot
« Odpowiedź #646 dnia: Grudzień 20, 2017, 13:20:58 »
Eeee.., nie dzięki jednak. Jak muszę się kontaktować z jakimś randomem, to dziękuję, mam alergię na nonejmy z netu.
I w sumie dobrze, zwolni się trochę miejsca na dysku.

Offline Acrid

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • pank rok
« Odpowiedź #647 dnia: Grudzień 20, 2017, 13:25:21 »
ano, wole konsolowe rozwiazanie :)

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #648 dnia: Grudzień 20, 2017, 13:26:39 »
ano, wole konsolowe rozwiazanie :)

Arcid - tyle ze w konsolowym rozwiazaniu nie znajdziesz przedmiotu o konkretnych parametrach, ktore akurat tobie pasuje.
Tzn moze znajdziesz - ale to graniczy z cudem.
No chyba ze po patchu cos sie zmienilo.

Offline Acrid

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • pank rok
« Odpowiedź #649 dnia: Grudzień 20, 2017, 13:40:40 »
Zgadza się, na konsolach jedyny filtr to szukanie po osobach online. Resztę trzeba przeglądać samemu. Tych itemów rzadko jest więcej niż strona-dwie, to nie jest jakiś problem czy uciążliwość. Nie wiem czy mają w planach coś z tym zrobić, w teorii powinni bo na tym zarabiają (sprzedawanie jest za paywallem, trzeba wykupić. nie sprawdzałem ile dokładnie, podobno groszowe sprawy).

Wolę konsolowe rozwiązanie odnosiło się do spotykania w kryjówkach i wymiany, to jest dopiero '99. Od tego jest właśnie trade board, odbierasz kiedy chcesz, a nie kiedy sprzedający ma czas się spotkać.

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #650 dnia: Grudzień 20, 2017, 13:59:51 »
Acrid - a jak Ci gra "chodzi" na konsoli?
Dla przykladu - czy nie masz czasem doczytywania przedmiotow po otworzeniu ekwipunku (przedmioty pojawiaja sie po kilku sekundach)?
Podczas rozgrywki masz czasem lagi?

Offline Acrid

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • pank rok
« Odpowiedź #651 dnia: Grudzień 20, 2017, 14:05:10 »
Doczytywanie przedmiotów występuje tylko w momencie zalogowania (o ile oczywiście od razu klikniesz menu postaci), potem nie występuje. Lagi? Bardzo rzadko z naciskiem na wcale. Z tego co kojarzę to serwer we Frankfurcie, więc może mam dobre połączenie ;)

Mowa o Xbox One X, bo jest szansa, że to istotne.

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #652 dnia: Grudzień 20, 2017, 14:09:44 »
No to widac wersja Xbox One X górą, a biedacy z magnetowidami czy Skami sa juz poza uprzywilejowana grupa.
Ja sprawdzalem gre i na magnetowidzie i na Sce  - doczytywanie przedmiotow w ekwipunku jest nagminne - no chyba ze to wina sieci :)

Offline Acrid

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • pank rok
« Odpowiedź #653 dnia: Grudzień 23, 2017, 08:28:59 »
Miałem zrezygnować z grania, ale skoro jest nowa liga to czemu nie sprawdzić? Dodatkowo, jak to mówią do trzech razy sztuka. Dodałem dramatyzmu nazywając swojego sciona OstatniaSzansa i rozpocząłem zabawę.

Jak na złość wszystko mi wychodzi, elementale na poziomie ~75%, w pewnych momentach lecę jak przecinak, skończyłem IV akt bez śmierci (co wcześniej nie miało nawet miejsca) a sam mechanizm Otchłani jest po prostu bezbłędny w swojej prostocie. Widzimy zielony punkcik na mapie, podchodzimy, otwiera się mekka mniejszych i większych mobów. Nie sprawdzałem tego, więc nie jestem do końca pewny na jakiej zasadzie otrzymujemy skrzynkę, czy muszę wszystkich zabić sprawnie i w określonym czasie? Na pewnej mapie otworzyło mi się nawet przejście do ich świata, gdzie walka z ostatnimi mobami była już na czas i niestety nie dałem rady.

Sam scion to totemiarz, zaczynałem bardzo prosto, jeden z aoe plus moje spelle, chwile później zamieniłem na to:
http://xboxdvr.com/gamer/AcridPL/video/41346520
http://xboxdvr.com/gamer/AcridPL/video/41347204

'Punktowy' totem, moje aoe + dodatkowe spelle. Kilka leveli później odkryłem w drzewku opcje, damy Ci 2 totem, ale nie będziesz mógł korzystać z zaklęć dających obrażenia. Łaj not? Teraz latam se po mapie, a totemy robią swoje.

Co zauważyłem? Nie sprawdzałem opisu ligi/patcha, ale wypada mi znacznie więcej unikalnych przedmiotów. Zwłaszcza przy zabijaniu mobów z Otchłani. Naturalnie nie idzie to w parze z walutą, wcześniej chaos orbów miałem znacznie więcej, teraz z ~10 unikalnych, gdzie 80% mi nie pasuje i nigdy nie użyję.

Obecnie jestem w VI akcie, cały czas mam te same łachy, cały czas nie ginę, jakoś to idzie. Niestety itemy, które potrzebuje są kurewsko drogie, może do kilku dni się to zmieni, wystarczy, że więcej osób dostanie w swoje łapy. W teorii chcę 3 totem i przejście na dark pact, czy się uda to zobaczymy. Jestem ciekaw czy będę w stanie przejść IX akt, gdzie wcześniej ginąłem od byle pierdnięcia.

Jedyny minus to walka z bossami, trochę to trwa i trzeba się nabiegać, ale działa :)

Offline raggnarok

• Super Badass
« Odpowiedź #654 dnia: Grudzień 23, 2017, 12:59:31 »
Ja podchodzilem do PoE chyba z 5 czy 6 razy zanim naprawde zaskoczylo. Ale jak juz zaskoczylo, to wessalo jak czarna dziura :) Tyle ze to byly czasy bety jeszcze, chyba 2014 rok :) Anyway, totemy to dobry pomysl na build, szczegolnie jak sie gre zaczyna czy na pierwsza postac w nowej lidze. Widze ze uzywasz z totemem Firestorma, polecam ci sprawdzenie umiejetnosci Flameblast+Totem :)

Offline Acrid

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • pank rok
« Odpowiedź #655 dnia: Grudzień 29, 2017, 19:46:29 »
Tak, korzystałem. Potem skleiłem coś na zasadzie tego: https://www.pathofexile.com/forum/view-thread/1990431/page/1

Po ~130h grania, 3 postaci, dotarłem do endgame i mogę przechodzić mapy z Atlasu. Jak na razie udało się skończyć kilka T9, ale jest szansa, że uda się wyżej/więcej. Mam też ostatni labirynt do odblokowania, ale to jest taki random, że nie wiem czy się uda, na razie miałem 3 trialsy, a skończyłem już tego wiele. DPS na poziomie ~10k/s * 3 totemy, HP 3.2k, rezystencje ~75% oprócz chaosu ;) DPS mógłby być lepszy, ale armor mam niepołączony. Zrobienie 6 socketów graniczy z cudem, wydałem już z ~100 orb of fusing i nie udało się nawet dojść do 5. Zdobycie tego też jest niestety uciążliwe.

Wypadło mi już ~80 unikalnych przedmiotów, które leżą i się kiszą bo nikt nie chce tego kupić za żadne przedmioty. Ogólnie największy problem/zarzut konsolowy to ekonomia, wiele osób rezygnuje z gry i nie ma się co dziwić. Coś co na PC jest warte 1 Orb of Alchemy na konsoli dobija do Chaos Orbów. Część unikalnych sprzętów dochodzi do 30-80 orbów. Dodatkowo, tam tylko statystyki są dobre, nie ma wszystkich socketów, a już tym bardziej połączonych. Ciężko powiedzieć czy uda się cokolwiek z tym zrobić. Może, gdy GGG zmieni trade board, a na to się jak na razie nie zanosi. Pomimo tego da się spędzić tu świetnie czas a i stworzyć jakiś build, który daję radę.

Jeden plus jest taki, że mają plany na wersję konsolową, chcą łatać/wprowadzać zmiany. Stawiam jednak, że to jest garstka developerów i mówimy tu o dość srogich terminach. Aczkolwiek może się mylę.

Offline Acrid

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • pank rok
« Odpowiedź #656 dnia: Luty 15, 2018, 21:36:01 »
Łatają aż miło. Nie odpalałem od miesiąca ale staram się być na bieżąco z łatkami. Coraz bliżej do cyklu co na PC to i na konsolach. Nowa liga startuje 2 marca, zapowiada się zabawnie.

In the Bestiary Challenge League, hunter-scavenger Einhar Frey teaches you to hunt, capture and sacrifice beasts in order to craft powerful items.
https://www.pathofexile.com/bestiary

http://www.youtube.com/watch&v=zPyyo8_Ndyo#ws

Offline Acrid

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • pank rok
« Odpowiedź #657 dnia: Marzec 08, 2018, 14:16:37 »
Dzisiaj wchodzi Bestiary League na Xbox.

Patch Notes:
https://www.pathofexile.com/forum/view-thread/2102647

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #658 dnia: Listopad 06, 2018, 12:30:43 »
Wiem, ze pewnie wiekszosc "kladzie na to laske", ale ... nadchodzi to na PS4 (7 grudnia).
Ja na pewno odpale ... tylko jaki build jest "'odpowiedni dla pada" :)

https://www.youtube.com/watch?v=gZD8HWCDV2U

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #659 dnia: Listopad 06, 2018, 12:33:43 »
Nie kładzie. Ja się jaram niesamowicie.

Tylko gdzie są teraz te wszystkie osoby co mówiły "NIE WYJDZIE NIGDY NA PISFOR, BO DIRECTX I MS NIE POZWOLI" ;)

Offline gieeres

• Badass
« Odpowiedź #660 dnia: Listopad 06, 2018, 12:45:39 »
Ja też jestem zainteresowany. Ostatnio nawet odpaliłem na PC, chętnie sprawdzę na ps4.

Offline SinfulScholar

• Prezes
  • Drop It Like It's Hot
« Odpowiedź #661 dnia: Listopad 06, 2018, 13:05:04 »
też jestem zainteresowany :) i to bardzo.
ostatnio miałem ochotę na diablowe klimaty. vikinga przeszedłem i nawet lekko zaspokoił głód. myślałem o powrocie do Diablo 3 aby obronić calaka i kupić dodatek z nekromantą. w takiej sytuacji, nie widzę potrzeby by to czynić :)

ma to osiągnięcia na x'ie?? i PL napisy?
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2018, 13:08:05 wysłana przez SinfulScholar »

Offline raggnarok

• Super Badass
« Odpowiedź #662 dnia: Listopad 06, 2018, 13:49:23 »
Wiem, ze pewnie wiekszosc "kladzie na to laske", ale ... nadchodzi to na PS4 (7 grudnia).
Ja na pewno odpale ... tylko jaki build jest "'odpowiedni dla pada" :)

https://www.youtube.com/watch?v=gZD8HWCDV2U

Stawiam, ze totemy beda fajne pod gamepada, chyba dobrze sprawdza sie tez pulapki, albo Siege Ballista (tez taki ala totem). Najlepiej podpytac bedzie na reddicie Path of Exile.

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #663 dnia: Listopad 06, 2018, 14:00:49 »
Przez chwile gralem na xklocku (jak jeszcze mialem klocka) wiedzma na essence drain.
Doszedlem do 3 czy 4 aktu i dalej nie sprawdzilem bo pozbylem sie tej konsoli.
Essence drain byl dobry pod pada, bo nie trzeba bylo celowac :), a i tak wszystko padalo (im wieksze grupy przeciwnikow tym lepiej).

Offline Acrid

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • pank rok
« Odpowiedź #664 dnia: Listopad 06, 2018, 19:49:10 »
Jeżeli nic się nie zmieniło, to za wersje konsolową odpowiada zewnętrzny team, kilku osobowy, co przekłada się naturalnie na jakość. Ostatni raz odpalałem w grudniu, więc sporo mogło się zmienić, ale z tego co widzę po forum, to każdy kolejny patch powoduje większe lub mniejsze problemy (w tym najgorsze = crashe do 'pulpitu'). Pomimo nędzy w grafice czy sterowaniu (da się odczuć, że powinno się użyć myszki i klawiatury) grało się bardzo przyjemnie, spędziłem wiele godzin na testowaniu poszczególnych klas czy rozwiązań. Nie mówiąc o przeklinaniu na RNG. Na szczęście jest market i kilkukrotnie udało się sprawnie pohandlować.

Ogólnie to must have do sprawdzenia, zwłaszcza dla konsolowców.

Online Biskup

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #665 dnia: Listopad 07, 2018, 00:30:07 »
Będzie po polsku, czy ta gra jest tylko po angielsku?

Offline knur

• Prezes
  • 8==>
« Odpowiedź #666 dnia: Listopad 07, 2018, 00:34:56 »
Tylko eng.

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #667 dnia: Listopad 07, 2018, 08:43:35 »
Jakis czas temu byly pogloski ze to spolonizuja, ale umarlo to smiercia naturalna.