Autor Wątek: Oxenfree  (Przeczytany 14151 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kaniu

• Padawan
  • **
Odp: Oxenfree
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 18, 2016, 13:57:34 »
A mi się podobało , powiew swieżości(przynajmnije dla mnie). W miarę ciekawa fabuła, nietypowy sposób prowadzenia rozgrywki i muzyka - zdecydowanie na plus. Była to też pierwsza gra którą przeszedłem po dwu i pół miesięcznej przerwie od grania na Xbocie spowodowanej znudzeniem i przesytem po  totalnym ograniu wszystkiego na co mialem ochote(a było tego trochę),takze dodatkowy plusik za to ze okazało sie ze jednak jest dla mnie nadzieje i granie nie przestalo mnie obchodzic;).
Jednak zeby nie było tak słodko dwa minusy:
1. Loadingi na Xboksie to zart przy takiej grafice 30+sek to gruba przesada
2. Brak mozliwosci biegania , wiem ze to poniekąd było wymuszone masą dialogów ktora podczas eksploracji wyspy ma miejsce jednak kiedy dreptalismy w ciszy zeby przejsc na drugi koniec wyspy z automatu włączało sie ziewanie.

Offline maxplastic

• Prezes
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 18, 2016, 20:20:22 »
I do tego nic sie w niej nie robi tylko wybiera odpowiedzi ktore nie maja zadnego wplywu na to jak gra sie skonczy!

To akurat nieprawda, tzn gra faktycznie polega na gadaniu i wybieraniu odpowiedzi, które mają wpływ na to jak gra się kończy, a jest takich możliwości chyba z 6.

Offline MsbS

• I Am Robot
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 18, 2016, 20:26:12 »
Jak w takim wątku może jeszcze nie być tego kawałka?!

! No longer available

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 05, 2016, 22:33:30 »
Zagrałbym, ale zły gatunek.

Kłamstwo! Dobry gatunek, bo to nie jest żadna nudna przygodówka, a bardziej intrygujący, tajemniczy symulator chodzenia, ale tym razem dla odmiany mocno gadany, a nie w samotności.

Na szczęście poczytałem więcej i zakupiłem swego czasu, żeby wesprzeć dewelopera z ciekawym pomysłem na grę. Teraz mi Tartaq przypomniał, że zamiast grać w gnioty to mogę odpalić Oxenfree i tak też zrobiłem.

#26 Świetne, ciekawe doświadczenie, które wyróżnia się nawet na tle w tej chwili już bardzo różnorodnych gier indie. Przede wszystkim gra sama w sobie jest lekka i prosta, ale to dobrze, bo pozwala skupić się na klimacie i chłonąć tę dziwną atmosferę. Historia jest całkiem zgrabna, postacie mają mocne charaktery, ale również prawdziwe cechy ludzkie, co jest rzadkością względem generic hero z gier AAA czy też po prostu rasowych morderców, którym się emocje odpalają raz na godzinę w cutscence. Dobrze wypada dubbing i rewelacyjnie muzyka. Gdy już skończyłem to myślałem sobie, że nie działało to jakoś mocno na mnie, aż się nie położyłem i chociaż panowała totalna cisza to w głowie miałem nadal specyficzną melodię z gry. Faktem jest, że skończyłem grę prawie w jednej sesji, ale mimo wszystko, jeśli chodzi o udźwiękowienie to uważam, że twórcy odwalili kawał świetnej roboty.

Sialalala pytał czy przez większość czasu tylko chodzimy i gadamy - odpowiedź nie jest oczywista, ale tak poza wątkiem eksploracyjnym, gdzie znajdujemy trochę dodatkowych informacji i bawimy się radiem do odkopania znajdziek to głównie chodzimy i rozmawiamy. Od czasu do czasu są drobne zagadki, ale nic co by nas powstrzymywało od pójścia naprzód. Twórcy postawili na prostotę, ale tutaj ma to rację bytu ze względu na to, że postacie i ich historia są w miarę ciekawe i łatwo się z nimi związać. Dlatego, że te rozmowy są naturalne, emocjonalne i nie wszystko jest takie 0/1 jak u Telltale albo przynajmniej tak to się odbiera, że oni mnie rzeczywiście słuchają.

Grę polecam, na pewno jedna z bardziej nietypowych produkcji tego roku. Ode mnie mocne 8/10 i gra ląduje w obszarach kandydatów do listy gier roku.
Moje opinie są moje i tylko moje, tzw. własne.
Cytat: Starh
EMIEL jak chesz next gena to sprzedaj konsole.. taka rada. Tak czytam Twe posty i zawsze Ci coś nie pasuje.... Czy ty kiedykolwiek byłeś w pełni z czegoś zadowolony?

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 05, 2016, 22:38:20 »
No ale grafika jak we flashu, więc to nie może być dobra gra przecież!
Dzięki za opinię, wskoczyła wysoko na listę w poczekalni.

Offline Irreversible

• I Am Robot
  • Huc venite pueri ut viri sitis
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 06, 2016, 09:11:37 »
Emiel, napisz prosze ile czasu Ci zajelo przejscie.
Ja zagralem tylko chwile, na tyle by skatalogowac w obszar 'pograc jak bedzie wiecej wolnego czasu'. Obawialem sie ze jak zacznie sie fabula, a ja bede mial kilkudniowe przerwy w grze to sporo strace... wiec tytul siedzi w 'szafie' i czeka na lepsze dni.

Steam, GoG, Origin: Irr3versible; Battlenet: Irr3versible#1100; Uplay: Nutshell
Serdeczna prosba o dopisanie krotkiego komentarza wskazujacego na forum przy zaproszeniu.

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 06, 2016, 11:21:36 »
Ja tez zagralem, ale jedynie 30-40 minut moze -

(kliknij)

i na razie srednio wciagnelo. Pewnie dam jeszcze szanse, zeby miec prawo do krytyki, ale jesli ta gra trwa 4 godziny, to rozkreca sie slabo. Firewatch IMO lepiej sie zaczynal.

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 06, 2016, 11:44:22 »
Emiel, napisz prosze ile czasu Ci zajelo przejscie.
Ja zagralem tylko chwile, na tyle by skatalogowac w obszar 'pograc jak bedzie wiecej wolnego czasu'. Obawialem sie ze jak zacznie sie fabula, a ja bede mial kilkudniowe przerwy w grze to sporo strace... wiec tytul siedzi w 'szafie' i czeka na lepsze dni.

Około pięć godzin, przy czym ja wyzbierałem wszystko, bo podczas normalnego chodzenia miałem już całkiem sporo zrobione.

Rzeczywiście lepiej to wziąć na jeden, dwa razy. Szczególnie, że gra jednak intryguje, więc człowiek nie chce do końca jej tak zostawić.

Ja tez zagralem, ale jedynie 30-40 minut moze -

(kliknij)

i na razie srednio wciagnelo. Pewnie dam jeszcze szanse, zeby miec prawo do krytyki, ale jesli ta gra trwa 4 godziny, to rozkreca sie slabo. Firewatch IMO lepiej sie zaczynal.
Albo po prostu nie jest to gra dla Ciebie ;).

Realnie, jak każdy tego typu fabularny indyk to gra specyficzna, nie każdemu wejdzie. Podobnie jak było z Her Story czy Life is Strange. Swoją drogą w pewien sposób gra nawiązuje do tego ostatniego, bo dotyczy też nastolatków i coming of age, a w tle dziwne rzeczy się dzieją.

Nie wiem do końca, gdzie dotarłeś, ale jeśli piszesz o tym, co się wydarzyło w jaskini to pograj więcej. Natomiast Tobie się od początku ta gra nie podobała, więc wątpię, żeby chwyciła jednak. Dla mnie grafika przykładowo jest bardzo ładna i pasowało mi chodzenie po tych malowidłach tła.
Moje opinie są moje i tylko moje, tzw. własne.
Cytat: Starh
EMIEL jak chesz next gena to sprzedaj konsole.. taka rada. Tak czytam Twe posty i zawsze Ci coś nie pasuje.... Czy ty kiedykolwiek byłeś w pełni z czegoś zadowolony?

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
  • Nie liczę klatek, gram w gry
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 10, 2016, 19:43:26 »
Czy w tej grze jakieś wybory mają znaczenie? Chodzi mi np. o wybór w dialogu z kim mamy gdzieś pójść, albo kto z nami zostanie. Albo jakichś innych opcji dialogowych. Czy to coś zmienia? Być może to tylko takie wrażenie, nie chciałem specjalnie restartować.

Offline maxplastic

• Prezes
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 10, 2016, 20:06:13 »
Mają i to duże. Jest kilka zakończeń i tutaj spoiler z RODZAJU zakończeń, a nie ich treści. Simplex może się przyczepić, ale śmiało można zajrzeć bez psucia sobie zabawy.

(kliknij)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2016, 20:07:49 wysłana przez maxplastic »

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 10, 2016, 21:33:28 »
To jakie to było zakończenie? Nie wiem czy dla małego indyczka warto tworzyć wątek ze spoilerami? Zwłaszcza, że to takie krótkie.

(kliknij)

Generalnie bardzo dobry indyk, chociaż GOTY bym nie dał, bo za mały i zbyt indyczy. ;) Przypominało mi to tę pixel artową grę - To The Moon, chociaż tu chyba jest więcej gry. Pytam o te wybory, bo to się wydaje być takim kolejnym experience, a nie prawdziwą grą, ale jednocześnie miałem wrażenie, że te wszystkie dialogi wcale nie są popierdółką.

Warto zagrać, zwłaszcza że to gra na maksymalnie dwa wieczory.

(kliknij)

Offline Daggett

• I Am Robot
  • #nikogo
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 10, 2016, 21:35:18 »
Ja w to bardzo chętnie zagram. Tylko ta cena  :-\

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 10, 2016, 21:40:04 »
Kupiłem za 54 PLN, nie żałuję. Gra na 5 godzin, jakieś małe studio coś zarobi, a cena wychodzi jak z wyjście na dwugodzinny nieinteraktywny film w dwie osoby do multipleksu.

Offline Daggett

• I Am Robot
  • #nikogo
« Odpowiedź #53 dnia: Wrzesień 10, 2016, 21:42:11 »
O, to musiałem przespać, bo teraz widzę za 84.

Offline maxplastic

• Prezes
« Odpowiedź #54 dnia: Wrzesień 10, 2016, 21:44:56 »
Całości już nie pamiętam. BTW nie umiem w spoilery na Tapatalku, gdyby to kogoś obchodziło. Wybrałem zakończenie gdy
(kliknij)

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #55 dnia: Wrzesień 10, 2016, 21:49:39 »
Ha, lepsze niż Telltale!!1 :D 

Tak serio, to chyba KAŻDY jest teraz lepszy niż Telltale ::) , DONTNOD, teraz jakieś czterosobowe studio, o którym nikt nie słyszał.

O, to musiałem przespać, bo teraz widzę za 84.

W sierpniu było promo na PSN, kupiłem od razu, bo akurat byłem po Forumogadce, w której Tartaq powiedział, że to kandydat na jego GOTY, a zagrałem dopiero wczoraj. Wypatruj na psprices.com :)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2016, 21:51:11 wysłana przez DarkStar »

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #56 dnia: Wrzesień 11, 2016, 07:33:54 »
jakieś czterosobowe studio, o którym nikt nie słyszał
Hmm, z AFAIK, to są ludzie którzy odeszli z Telltale ;).

Offline aZiss

• Super Badass
« Odpowiedź #57 dnia: Październik 11, 2016, 20:01:50 »
Kupiłem na promocji. Dużo angielskiego na raz. Tu rozmawiają, tu tekst z radia, jednocześnie coś klikać i jeszcze po trzy dymki bohaterki na raz z treścią znikające zanim ktoś coś skończy gadać.
Trzeba się skupić.
W sieci dostępne są jakieś spolszczenia do tej gry z instalatorami -> trochę mi to śmierdzi  ???
Z tego co widzę deweloperzy nie aktualizowali gry od początku roku. Wtedy też nowe języki zapowiadali.
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2016, 20:03:55 wysłana przez aZiss »
(kliknij)

Offline jakubor

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #58 dnia: Październik 11, 2016, 20:42:33 »
Dobrze, że Ci śmierdzi, bo ta gra nie ma spolszczenia. Pewnie instalator zainstaluje Ci masę toolbarów do przeglądarki i inny syf. Graj po polsku miało takie spolszczenie w planach, czekali(info z marca) na dostęp do napisów z wiadomości z radia. Miały się ukazać w jakimś patchu, ale ja sam wiesz od dawna nie było żadnej aktualizacji.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #59 dnia: Październik 29, 2016, 19:43:57 »
Autosuchar - 5 euro na wyprzedaży: http://store.steampowered.com/app/388880/

Offline wrobel

• Super Badass
« Odpowiedź #60 dnia: Październik 29, 2016, 19:56:32 »
Autosuchar - 5 euro na wyprzedaży: http://store.steampowered.com/app/388880/

Jest też na Win 10 Store za 21,50 zł wersja UWP ;D.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #61 dnia: Październik 29, 2016, 19:59:40 »
To info dla mmgla ;)

Offline niewierze

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #62 dnia: Październik 29, 2016, 20:20:07 »
Do humblebundle też wrzucili, aktualna cena 4,41$

|SCPH-102|SCPH-30004R|SCPH-39004|SCPH-90004|CECH-3004B|CECH-4304A|CUH-7016B|PSP-2004|PCH-1104|VTE-1016|SCPH-1000R| i żeby nie było że jestem fanboyem - |AGB-001|JAN-001|

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
  • HANG ON TO YER HELMET...
« Odpowiedź #63 dnia: Październik 30, 2016, 01:02:24 »
Już jest $4.24.
"Co się tak kurwa patrzysz? Nas tu nie ma!"

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #64 dnia: Październik 30, 2016, 01:27:03 »
Przepłaciłem! ;) Tendencja spadkowa, w sumie jak popatrzyłem to też byłem średnio zainteresowany. Średni próg broni się głównie oxenfree, a nie każdy to musi znać, albo kupować koncepcję. Massive Chalice zbierało takie sobie oceny, a do tego remaster starego jak świat kotleta... Nie zdizwie się jak się skończy na jakimś 3,80$ pod koniec ;).

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 03, 2017, 11:31:28 »
Znakomita i świetnie zrealizowana przygoda. Idealnie uszyta pod moje potrzeby - fabuła głupcze! Do tego intrygujący klimat, bardzo naturalne dialogi i bardzo przekonujące udźwiękowienie i dubbing. Gameplay mało wyszukany, ale jak dla mnie idealnie dobrany skomplikowaniem i poziomem trudności (zerowym) do opowiadanej historii. Bardzo mi się podobało i zważywszy na fakt, że w produkcję zaangażowani byli ex-pracownicy Telltale - tak właśnie widziałbym rozwój gier fabularno-przygodowych. Muszę poczytać o innych zakończeniach, choć ja jak zwykle nie zamierzam zmieniać swoich wyborów. Najwyższa rekomendacja!
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline draak

• I Am Robot
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 03, 2017, 13:08:06 »
Brawo, Don Simonku, jak dobrze przeczytać pozytywna opinie Twojego autorstwa, pod która mogę się w pełni podpisac! Rok 2017 dobrze rokuje ;)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 03, 2017, 16:37:12 »
I zepsuty zegar dwa razy dziennie pokazuje dobrą godzinę ;)

Offline Gregys

• Żywa Legenda
  • pukier cuder
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 26, 2017, 22:51:33 »
Zagrałem. Już na promie zacząłem nienawidzić swoich współtowarzyszy więc postanowiłem się do nich nie odzywać. Gadałem tylko wtedy, gdy "czytałem" jakieś obiekty, z przyjemnością nie wykonywałem zadań. Gra fajna, tylko szkoda, że dzieciaki zamiast dorosłych. Spodziewałem się gorszego zakończenia niż dostałem. Warto zrobić kontynuację?
Gregys out.