Autor Wątek: Ori and the Blind Forest  (Przeczytany 31814 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline draak

• I Am Robot
Odp: Ori and the Blind Forest
« Odpowiedź #80 dnia: Marzec 12, 2015, 15:42:41 »
Dzięki, jeśli podobne, nie znaczy zauważalnie trudniejsze, to powinienem dać radę. Chyba

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #81 dnia: Marzec 12, 2015, 15:50:26 »
Jak wygląda najważniejszy aspekt gry?

(kliknij)

A tak serio, zanim cyferkowa policja mnie zaaresztuję, to ośmielę się pochwalić fakt że gra działa w 1080p60, bo w tego typu grach ta płynność i czas reakcji robi różnicę.

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #82 dnia: Marzec 12, 2015, 16:01:24 »
Są dropy ;).
Moje opinie są moje i tylko moje, tzw. własne.
Cytat: Starh
EMIEL jak chesz next gena to sprzedaj konsole.. taka rada. Tak czytam Twe posty i zawsze Ci coś nie pasuje.... Czy ty kiedykolwiek byłeś w pełni z czegoś zadowolony?

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #83 dnia: Marzec 12, 2015, 16:22:15 »
Na pewno ułatwiają grę ;)

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #84 dnia: Marzec 12, 2015, 16:29:33 »
Nie, zwykle są tylko, gdy jest wiele efektów świetlnych czyli w trakcie walki i są raczej delikatne. Podczas skakania praktycznie się nie zdarzają.

Jeśli chodzi o trudność to jak mówię - ja nie jestem wymiataczem (skończyłem Raymana, żeby była jasność), ale gra mnie nie sfrustrowała jeszcze bardzo konkretnie. Bardziej rozdrażniła moją głupotą, że nie stawiam więcej soul linków, chociaz mam energię :D.
EMIEL jak chesz next gena to sprzedaj konsole.. taka rada. Tak czytam Twe posty i zawsze Ci coś nie pasuje.... Czy ty kiedykolwiek byłeś w pełni z czegoś zadowolony?

Offline Iron_medic

• Badass
« Odpowiedź #85 dnia: Marzec 13, 2015, 08:26:38 »
...
Jeśli chodzi o trudność to jak mówię - ja nie jestem wymiataczem (skończyłem Raymana, żeby była jasność), ale gra mnie nie sfrustrowała jeszcze bardzo konkretnie. Bardziej rozdrażniła moją głupotą, że nie stawiam więcej soul linków, chociaz mam energię :D.
Polejcie mu bo dobrze gada. Gra mi się strasznie przyjemnie, a całe wkurzenie jakie od czasu do czasu mam to tylko przez przeliczenie sił na zamiary. Myślenie w stylu "Skoro podobny fragment przeskoczyłem już z 4 razy to czemu tym razem miało by mi się nie udać", a potem jest skok na kolce lub inny badziew i orientujesz się że jesteś 10 min w plecy bo nie ppstawiłeś soul linka xD

Offline Furio

• I Am Robot
  • R=2Gm/c2
« Odpowiedź #86 dnia: Marzec 13, 2015, 19:33:52 »
Zacząłem na klawiaturze pykać, skończyłem 2 etapy i jednak podłączę sobie DS4 do tego, bo gra jest jak dla mnie rewelacyjna, a na PC spadków nie zarejestrowałem. Wygląda obłędnie. Najładniejsza platformówka jaką w życiu widziałem.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #87 dnia: Marzec 13, 2015, 20:46:21 »
Ta gra fajnie pokazuje że grafika ma ogromne znaczenie. Radocha z gry byłaby o wiele niższa gdyby przy dokładnie tej samej mechanice grafika byłaby uboga, gdybyśmy skakali nieanimowanym kwadratem po jednolitych tłach. Ludzie po prostu lubią ładne rzeczy i nie na w tym nic złego.

Czekam na obniżkę, bo nie będę powiększał kupki wstydu płacąc za to 20?.

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #88 dnia: Marzec 13, 2015, 21:33:08 »
Przecież to oczywiste, że lubimy ładną grafikę. Chyba nikt nie twierdzi inaczej. Chciałem sprostować, bo od kilku dni powtarzasz jak mantrę ;)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #89 dnia: Marzec 13, 2015, 21:59:07 »
A zwrot "grafika nikogo" to pewnie ja sam wymyśliłem? :) Zresztą już wkrótce okrzyk "grafika nikogo!" znowu powróci w pełnej chwale jak gry na PC graficznie odskoczą od konsolowych na kilka długości.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #90 dnia: Marzec 13, 2015, 22:07:29 »
Grafika (rozumiana jako piksele, klateczki i skroty powodujace wzwod u nerdozy taboretowej) nikogo! A pie*dolenie o grafice w kazdym watku jeszcze bardziej nikogo.
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #91 dnia: Marzec 13, 2015, 22:22:30 »
Dzięki za zmotywowanie do dalszej wytężonej pracy!

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #92 dnia: Marzec 13, 2015, 22:56:43 »
Zresztą już wkrótce okrzyk "grafika nikogo!" znowu powróci w pełnej chwale jak gry na PC graficznie odskoczą od konsolowych na kilka długości.

Bo to dla większości nadal element składowy gry, a nie jej być lub nie. Omówione (gameplay>grafika). Jak w dyskusji jest z twojej strony nacisk na te kwestie, to pada, bo ile można? Po prostu nie każdy na takiego bzika na tym punkcie. Jak DS napisał, cyferki nikogo. Jest ładne - szerokie pojęcie - to fajnie, nie to nie. Bywa ;D

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #93 dnia: Marzec 13, 2015, 23:53:11 »
Spoko, ja gram w przygodowki w 320x200, w BF3 na PS3 gralem w 480p zeby nie mieć laga, a Crysisa 3 do dziś nie przeszedlem, więc wiem ze dla mnie grafika nie jest jedynym ważnym elementem - chodziło mi o to że w tej konkretnej grze śliczna grafika jest bardzo ważnym elementem i gdyby jej nie bylo gra bardzo dużo by straciła (Podobnie jak Hotline Miami bez muzyki to nie było by to samo). Pierwsze zdania recenzji Eurogamera: "First things first, Ori and the Blind Forest is gorgeous. Absolutely jaw-droppingly eye-poppingly gorgeous. You'd have to look back to Okami for a game so visually beguiling. It's the sort of game where you'll actually stop and give an involuntary "ooh" sound when you first see it in motion.".

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #94 dnia: Marzec 14, 2015, 00:06:34 »
Jasne, tylko mówiłem o ogólnie, nie ma ten konkretny tytuł nic do rzeczy. Zaczęło się przy The Order, parafrazując - haha konsolowi chłopi jednak lubią ładną grafikę?! ;) i tak ciągnie się przy każdej ładnej grze. Jakby ktoś był kiedykolwiek innego zdania. Po co ta krucjata/"wytężona praca"?

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #95 dnia: Marzec 14, 2015, 00:52:35 »
Żeby bylo co przypominać za parę lat jak wróci moda na "grafika nikogo" :) Pamietam to dobrze z końca poprzedniej generacji.

Ty mowiles ogólnie a ja mówiłem konkretnie o tej grze, w odniesieniu do tego co napisał Furio.
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2015, 00:55:16 wysłana przez Simplex »

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #96 dnia: Marzec 14, 2015, 01:30:06 »
Chciałem sprostować, bo od kilku dni powtarzasz jak mantrę ;)

Nie odwracaj kota ogonem. Napisałem o co mi chodzi już za pierwszym razem. Nie o tę konkretną wypowiedź, a twoje zachowanie ogólnie, to o którym piszesz - Żeby bylo co przypominać za parę lat jak wróci moda na "grafika nikogo". Gdyby to dotyczyło tylko jednej wypowiedzi, to by nie było dyskusji. Jakaś krucjata przeciwko nie wiem sam czemu, ot co. Lubisz tak powtarzać rzeczy, które ci leżą na wątrobie. Uważam też, że przeinaczasz pisząc teraz o tym, jak nagle grafika ma znaczenie, bo zawsze miała, bo i dlaczego by mieć nie miała? Tylko nie tak bardzo, jakbyś może chciał ;) I warto rozróżnić coś, co pakujesz do jednego wora - oprawa, a cyferki.

Jak DS napisał, cyferki nikogo. Jest ładne - szerokie pojęcie - to fajnie, nie to nie. Bywa ;D

I to całe przypominanie. Tak jakby nie było oczywistym, że po czasie można złożyć PC, który odpala gry w lepszych ustawieniach za niewielkie pieniądze. Faktycznie, przerabialiśmy to pod koniec generacji. Jakieś zawody? Nadal nie rozumiem zachowania.

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
  • HANG ON TO YER HELMET...
« Odpowiedź #97 dnia: Marzec 14, 2015, 07:51:12 »
@Simplex
Mylisz ładną grafikę z cyferkowym pierdololo i wypatrywaniem ząbków.
"Co się tak kurwa patrzysz? Nas tu nie ma!"

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #98 dnia: Marzec 14, 2015, 08:02:12 »
Spoko, ja gram w przygodowki w 320x200, w BF3 na PS3 gralem w 480p zeby nie mieć laga, a Crysisa 3 do dziś nie przeszedlem, więc wiem ze dla mnie grafika nie jest jedynym ważnym elementem - chodziło mi o to że w tej konkretnej grze śliczna grafika jest bardzo ważnym elementem i gdyby jej nie bylo gra bardzo dużo by straciła (Podobnie jak Hotline Miami bez muzyki to nie było by to samo). Pierwsze zdania recenzji Eurogamera: "First things first, Ori and the Blind Forest is gorgeous. Absolutely jaw-droppingly eye-poppingly gorgeous. You'd have to look back to Okami for a game so visually beguiling. It's the sort of game where you'll actually stop and give an involuntary "ooh" sound when you first see it in motion.".
Pierwsze (i jedyne) zdanie recenzji Simplexa:
"Gra ma 30 fps, spadki sa, rozdzielczosc to marne 900p, brak anizo, nedzne aa, tekstury bardzo slabe na dywanach, ale nie ma tearingu. (zepsuty-link-do-df)"

Znajdz roznice.
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #99 dnia: Marzec 14, 2015, 08:09:40 »
Ja pierdolę... Różnica jest identyczna jakbys postawił inzyniera i nonejma obok siebie i kazał opisac mechanizm.

Dlatego juz tu nie piszę o grach. Jedna cyferka i jesteś potepiony.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #100 dnia: Marzec 14, 2015, 08:20:20 »
Jedna?

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #101 dnia: Marzec 14, 2015, 08:21:27 »
Jedna wystarczy żeby rozpoczeła się krucjata.

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #102 dnia: Marzec 14, 2015, 09:54:50 »
Pikacz, ja nawet nie wspomniałem o cyferkach, kiedy zwróciłem Simplexowi uwagę. On tak ma, że sobie coś obierze za cel i powtarza, jak mantrę w co drugim poście dotyczącym tematu. Napisał nawet dlaczego. Nie rób z tego teraz PC tu biją, bo nie w tym rzecz.

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #103 dnia: Marzec 14, 2015, 10:06:45 »
Nie rób z tego teraz PC tu biją, bo nie w tym rzecz.
Ke? Stwierdziłem po prostu stan rzeczy panujący na forum i tyle. Nie wiem po kiego odnosisz to do jakiejś rozmowy, której nawet nie czytałem.

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #104 dnia: Marzec 14, 2015, 10:13:32 »
Skoro nie czytałeś, to ma to teraz sens :)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #105 dnia: Marzec 14, 2015, 11:09:18 »
Chciałem sprostować, bo od kilku dni powtarzasz jak mantrę ;)

Nie odwracaj kota ogonem. Napisałem o co mi chodzi już za pierwszym razem. Nie o tę konkretną wypowiedź, a twoje zachowanie ogólnie, to o którym piszesz - Żeby bylo co przypominać za parę lat jak wróci moda na "grafika nikogo". Gdyby to dotyczyło tylko jednej wypowiedzi, to by nie było dyskusji. Jakaś krucjata przeciwko nie wiem sam czemu, ot co. Lubisz tak powtarzać rzeczy, które ci leżą na wątrobie. Uważam też, że przeinaczasz pisząc teraz o tym, jak nagle grafika ma znaczenie, bo zawsze miała, bo i dlaczego by mieć nie miała? Tylko nie tak bardzo, jakbyś może chciał ;) I warto rozróżnić coś, co pakujesz do jednego wora - oprawa, a cyferki.

Jak DS napisał, cyferki nikogo. Jest ładne - szerokie pojęcie - to fajnie, nie to nie. Bywa ;D

I to całe przypominanie. Tak jakby nie było oczywistym, że po czasie można złożyć PC, który odpala gry w lepszych ustawieniach za niewielkie pieniądze. Faktycznie, przerabialiśmy to pod koniec generacji. Jakieś zawody? Nadal nie rozumiem zachowania.
Dyskutujesz sam ze sobą? Popraw cytaty to możemy dyskutować.

« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2015, 11:12:09 wysłana przez Simplex »

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #106 dnia: Marzec 14, 2015, 11:10:38 »
Nie, przypominam, co padło, bo skupiasz się na czymś zupełnie innym. Nie ma co cytować, twój post był nad moim. Znowu odwracasz kota ogonem, teraz o cytaty. Dodaj dwa do dwóch.
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2015, 11:17:22 wysłana przez Xian »

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #107 dnia: Marzec 14, 2015, 22:18:06 »
Skończyłem, bajeczna wręcz opowieść. Mój pierwszy tytuł na liście kandydatów do gry roku :).

Offline Misiakk

• I Am Robot
  • Viva Yuri!
« Odpowiedź #108 dnia: Marzec 15, 2015, 00:18:51 »
Opowieść serio tak dobra,  czy "oj dał mu ostatni kawałek jabłka" serowo wyciskająca łzy?

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
Odp: Ori
« Odpowiedź #109 dnia: Marzec 15, 2015, 02:36:30 »
Masz jakiś niezdrowy hejt na punkcie tej szczególnej gry czy po prostu nie lubisz indyków?

W trajlerze spojler, czarny typ umiera. Powoli mnie zaczyna nudzić to granie na emocjach u indyków, w stylu "o patrz, tak bardzo się lubili, teraz jeden nie żyje, czuj that feels".

:D

Po tym cytacie raczej wątpię, żeby Ci się spodobała. Nie ma tu zawiłej fabuły i dialogów, scenek jest raczej mało i zwykle są krótkie. Czy mają wywoływać emocje? Oczywiście, ale decydujące jest tutaj, jak zostało to podane. Samej opowieści nie nazwałbym cheesy, ale to tylko podkładka do zwiedzania tego kolorowego świata. Przez większość czasu człowiek nie zaprząta nią sobie głowy :).

Offline Misiakk

• I Am Robot
  • Viva Yuri!
« Odpowiedź #110 dnia: Marzec 15, 2015, 11:43:49 »
Lubię indyki ale ten schemat "platformówka, ktoś umiera,  czuj feels" zaczyna mnie męczyć.
Do tego oglądałem jakiś podcast gdzie kobieta płakała jak opowiadała o tej historii,  dlatego pytam czy serio jest taka głęboka.

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #111 dnia: Marzec 15, 2015, 12:14:54 »

podkładka do zwiedzania tego kolorowego świata. Przez większość czasu człowiek nie zaprząta nią sobie głowy :).

Zupelnie jak w Mario!

trololo

Offline Furio

• I Am Robot
  • R=2Gm/c2
« Odpowiedź #112 dnia: Marzec 15, 2015, 18:31:11 »
Że to niby jest indyk???

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #113 dnia: Marzec 15, 2015, 18:51:07 »
A nie jest?

Offline arian

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #114 dnia: Marzec 15, 2015, 19:06:40 »
Nie bardzo. Nawet stronę www ta gra ma firmowaną przez Microsoft. Czuję, że nazywanie się "independent" stało się modne, a tyle to warte, co nazywanie prostytutki dziewicą.

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #115 dnia: Marzec 15, 2015, 19:14:53 »
Proszę nie mylić pojęć indie dewelopera z indie produktem :).

Moon Studios is an independent, distributed Games Studio founded by former AAA developers.

Myślałem, że już dawno przestaliśmy mówić o indie grach skoro za marketing, a często nawet dewelopment płaci Microsoft/Sony?

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #116 dnia: Marzec 15, 2015, 19:37:02 »
Moon studio jest tak bardzo AAA ze nie ma nawet swojej strony na wikipedii!

Offline arian

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #117 dnia: Marzec 15, 2015, 19:56:03 »
Moim zdaniem ten termin w takiej formie nie ma już sensu, bo zwyczajnie nic nie znaczy. I to zarówno w odniesieniu do gier jak i studiów. Oni określają siebie jako independent, a z drugiej strony w sieci widnieją jako Microsoft first-party developer. Przecież to niedorzeczne. Skoro duże firmy mogą zlecać robienie "małych" gier z niewielkim budżetem, to po co dzielić to na jakieś indie i resztę świata, skoro można po prostu nazywać je mniejszymi grami. Komuś się w to lepiej gra, jeśli grę pisze dwóch kolesi w garażu, a nie oddelegowana grupa w Ubi, czy EA? :)

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #118 dnia: Marzec 15, 2015, 20:20:17 »
W mojej sieci nie widzę informacji, że Moon to studio first party ;). Różnica jest spora i moim zdaniem warto o niej pamiętać :).

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #119 dnia: Marzec 15, 2015, 20:28:53 »
Mniejsza typu arcade? Przed całym tym halo na pikseloze była cała gałąź tego typu gier, nadal jest. Zrobili sami w garażu, wydali sami - indie. Ja tak to widzę.