Autor Wątek: OnLive  (Przeczytany 37558 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shadowriver

• Mieszkaniec tego forum
Odp: OnLive
« Odpowiedź #120 dnia: Grudzień 14, 2010, 15:42:49 »
Dlatego też chciałbym żeby np. sprawdził to Qbar - bo może być tak, że ten lag wynika tylko z odległości od serwera.

Zdecydowanie tylko z odległości, jak mówiłem prędkość łączą w niczym tu nie pomoże (co najwyżej to jakości obrazu) co tu najbardziej się liczy to dobra ścieżka do serwerów i opóźnienie (ping/latency), bo:

-po pierwsze, to co nasze ISPy nazywają "prędkością łącza" jest tak naprawdę "ograniczeniem prędkości łącza", a ta prawdziwa prędkość jest losowa zależna od niezliczonych ilości czynników. OnLive potrzebuje 3 mbit przepływu, bo tyle znośnej jakości obraz SD potrzebuje, masz taki z US to powinno działać, inna historia to opóźnienie.
-po drugie, każdy router przez który przepływają dane z serwera do klienta i vice versa, generuje opóźnienie nie zależnie jak szybko płyną dane, im większa odległość tym przez więcej routerów nasze dane muszą przejść, im więcej routerów tym większe opóźnienie.

Wpiszecie sobie w wierszu poleceń "tracert onlive.com" (lub jak wychwycicie IP z którym łączy się klient OnLive), i zobaczycie sobie przez ile routerów dane przechodzą i nawet wypisze jakie opóźnienia generują.

A czy nie będzie tak, że gra przez Onlive [lag] w np. Diablo III przez Battle.net [2Lag] będzie niegrywalna z powodu nakładania się tych lagów?

Wątpię by gry Blizzarda by się tam znalazły, oni są bardziej jak Apple czy Nintendo, stawiają na ekskluzywność
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2010, 15:56:58 wysłana przez Shadowriver »

mateuszgreloch

• Gość
« Odpowiedź #121 dnia: Grudzień 14, 2010, 15:56:52 »
A czy nie będzie tak, że gra przez Onlive [lag] w np. Diablo III przez Battle.net [2Lag] będzie niegrywalna z powodu nakładania się tych lagów?

Wątpię by gry Blizzarda by się znalazły, oni są bardziej jak Apple czy Nintendo, stawiają na ekskluzywność

Wstaw tam obojętnie jakiego MMORPG albo typową grę sieciową.

Offline Shadowriver

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #122 dnia: Grudzień 14, 2010, 16:06:53 »

Wątpię by gry Blizzarda by się znalazły, oni są bardziej jak Apple czy Nintendo, stawiają na ekskluzywność

Wstaw tam obojętnie jakiego MMORPG albo typową grę sieciową.
I właśni
Trzeba zacząć od tego że tam jest multiplayer zamknięty tylko do użytkowników OnLive, tak samo jak Xbox Live, zobacz sobie Unreal Tournament na przykład. I tak jak z tego samego powodów co developerzy MMO nie lubią  xbox live, nie będą lubili OnLive.

Jako że wszystkie wirtualne maszyny OnLive stoją jednej serwerowni i na nich są realizowane połączenia multiplayer, pingi będziesz miał takie same jak w sieci LAN, nieprzekraczające 10ms.

mateuszgreloch

• Gość
« Odpowiedź #123 dnia: Grudzień 14, 2010, 16:58:43 »
Good to know. Dzięki za wyjaśnienie.

Offline kimsim

• Mieszkaniec tego forum
  • It's Good To Be Bad
« Odpowiedź #124 dnia: Grudzień 14, 2010, 17:03:53 »
Testowałem rano przed godziną 8 Borderlands. Efekt genialny. Zero lagów. Grało się płynnie i przyjemnie. Dźwięk też dobry.

Grę testowałem także dzień wcześniej o godzinie 21 i mnie wywalało.

Offline gamer360

• Stały bywalec
« Odpowiedź #125 dnia: Grudzień 14, 2010, 17:45:48 »
Miało być tak pięknie, chodzić na wszystkim co ma ekran, a wyszło i tak że tylko na windozie chodzi.
Ja mam Linuxa i dla mnie to jest kupa.
Jak będę miał czas to w robocie sprawdzę na windach jak to chodzi i może zmienię zdanie, ale na pewno nie będę sobie spowalniał kompa w domu jakimś windowsem.

Offline lutoslav

• I Am Robot
  • RDR
« Odpowiedź #126 dnia: Grudzień 14, 2010, 20:06:30 »
Woah...

Odpalilem to cudo na netbooku mamy (1,6 Ghz, 1 gb ram, jakas zintegrowana karta intela) i powiem tylko jedno: Holy shit fucknut! To dziala! W Arkham Asylum lag totalnie nie wyczuwalny, natomiast w takiego Dirta raczej nie da rady grac. Biorac pod uwage, ze serwery sa daleko stad na zgnilym zachodzie, to double respect dla tworcow, ze to funkcjonuje. Jezeli to sie upowszechni i serwerownie stana w kazdym wiekszym miescie to klekajcie narody. Future is now.

Offline mark24

• Badass
Onlive
« Odpowiedź #127 dnia: Styczeń 30, 2011, 09:51:29 »
Osobiście fanem tego rozwiązania nie jestem. Ale jak to się uda następna generacja konsol nie będzie miała racji bytu.
Popatrzcie jakie to ma plusy - oczywiście piszę o pudełeczku OnLive dołączanym do telewizora - bo jako program działający na PC można to traktować jako ciekawostkę.

koszta - znikome, same pudełko będzie kosztowało grosze, w końcu nie ma tam ani potężnego procka, ani kilku GB RAM-u, ani wyspecjalizowanej karty graficznej z pierdylionem potoków, ani zasilacza który to wszystko pociągnie. Onlive to w sumie usługa więc bardzo mozliwe, że po podpisaniu umowy na rok, sam sprzęt dostaniemy gratis lub za przysłowiową złotówkę.
multiplatformowość - teoretycznie nie ma znaczenia, czy na onlive zobaczymy gry z PC-ta, gry od Sony, Microsoftu, Nintendo czy nawet z handheldów na dużym ekranie. Co prawda wymienione firmy mogą absolutnie nie być zainteresowane współpracą z Onlive bo to przecież konkurencja - ale już teraz 95% gier to multiplatformy (na X360 - 99% ;). Kwestia odpowiednich umów.
Prostota obsługi i konsolowatość Onlive bije na głowę obecne konsole. Funkcje społecznościowe też - nie tylko mozna pogadać znajomym, a wręcz wejść do jego gry i zobaczyć jak sobie radzi na żywo. Udzielać mu wskazówek na żywo.
System dystrybucji i finansowania moim zdaniem też jest genialny w swojej prostocie. Po co komu dema? Po co komu godzinne triale? Po co ściągać 5GB danych by zobaczyć, że ta gra jest nie dla nas? Odpalamy OnLIve i w każdy tytuł możemy pograć godzinkę za darmo. Jak chcemy więcej płacimy za każdą godzinę gry. Jak wiemy, że to jest to wykupujemy stały dostęp na miesiąc, lub na zawsze. Żadnych DRM-ów i zawyżonych cen dystrybucji cyfrowej. Zadnych płaczy, że gra kosztuje 200zł, a oferuje 4h rozrywki.

Moim zdaniem za 2-3 lata (akurat na nową generację konsol) będziemy mieć jeszcze jednego bardzo mocnego zawodnika, którzy może potrząsnąć światem konsol tak jak to kilka lat temu zrobiło Wii (no przecież to się miało nie przyjąć)

Offline m1sza

• n00b mod
  • Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
Odp: Onlive
« Odpowiedź #128 dnia: Styczeń 30, 2011, 09:52:35 »

Offline mark24

• Badass
Odp: Onlive
« Odpowiedź #129 dnia: Styczeń 30, 2011, 10:01:45 »
to poproszę o przeniesienie  8)

Offline Twój ojciec

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #130 dnia: Wrzesień 23, 2011, 15:57:03 »
Właśnie ściągnąłem OnLive, ale mam problem bo logując wyskakuje mi błąd:

Mam Internet 6Mb/s od Multimedii. W wymaganiach jest mowa o 5MB/s, więc wymagania spełniam. Próbowałem też zagrać - Homefront na niskiej rozdziałce ścina jak ch$j.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #131 dnia: Wrzesień 23, 2011, 15:59:47 »
Latency (opóźnienei) nie ma nic wspolnego z predkoscia lacza - moglbys miec i 100mbitów, ale jak masz wysokie pingi do serverów onlive, to i tak dupa blada.
onlive nie ma serwerów w Polsce wiec takie partyzanckie wpychanie sie na siłę do onlive wlasnie sie tak kończy, że bedzie dzialac "jak ch$j".
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2011, 16:01:38 wysłana przez Simplex »

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #132 dnia: Wrzesień 23, 2011, 16:03:08 »
Serwer jest daleko i masz laga.

Czyli jak zwykle realiści zwani dla niepoznaki haterami mieli racje.

Ziew

• Gość
« Odpowiedź #133 dnia: Wrzesień 23, 2011, 16:03:18 »
Mam Internet 6Mb/s od Multimedii. W wymaganiach jest mowa o 5MB/s, więc wymagania spełniam. Próbowałem też zagrać - Homefront na niskiej rozdziałce ścina jak ch$j.

No właśnie, raz że masz pewnie wysokie opóźnienie do ich serwerów, a dwa że niekoniecznie te 6Mb/s jest osiągalne w tym konkretnym przypadku. No i nie robisz tego oczywiście po WIFI? ;)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #134 dnia: Wrzesień 23, 2011, 16:21:17 »
Dla mnie onlive to kompletna pomyłka i nie wiem jak mozna grac z lagiem, artefaktami kompresji i makroblokami, nie będąc posiadaczem kopii gry i będąc na łasce i niełasce providera i serwerów po drodze - ale akurat w tym przypadku to nie wina onLive ze twoj ojciec próbuje polaczyc sie z obszaru na którym onlive nie swiadczy usług. Na pewno w krajach w ktorych onlive oficjalnie dziala, jakosc jest duzo lepsza (choc dla mnie nadal nie do zaakceptowania).
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2011, 16:24:10 wysłana przez Simplex »

Offline lutoslav

• I Am Robot
  • RDR
« Odpowiedź #135 dnia: Wrzesień 23, 2011, 16:31:07 »

A u mnie smiga bardzo elegancko. Wczoraj pogralem w trail Batmana i lag jest niewyczuwalny. Szczerze to jestem zaskoczony jak sprawnie to dziala i widze w tym spory potencjal.

Jezeli wystartuje kiedys w Polsce to oczekuje serwerowni w kazdym wiekszym miescie tak zeby nikt nie mial problemow z lagami i polepszyla sie jakosc przesylanego video.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #136 dnia: Wrzesień 23, 2011, 16:34:13 »
I kto za te serwerownie zaplaci? Społeczeństwo? ;) (konkretnie chodzi mi o to ze w polsce dłuuugo jeszcze nie bedzie na tyle rozwiniety rynek gier, zeby oplacilo sie komukolwiek stawiać serwery "w każdym większym mieście").

Offline Twój ojciec

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #137 dnia: Wrzesień 23, 2011, 16:41:10 »
Ajj no co za bida. Mieszkam w niedużym mieście - 70 tys. mieszkańców także nawet jakby wchodził OnLive wątpię czy by się u mnie dobrze zadomowił.
To gdzie teraz postawiono to serwy? W UK? Jeśli postawią w Berlinie to chyba powinno być lepiej.

Offline lutoslav

• I Am Robot
  • RDR
« Odpowiedź #138 dnia: Wrzesień 23, 2011, 16:45:25 »
I kto za te serwerownie zaplaci? Społeczeństwo? ;) (konkretnie chodzi mi o to ze w polsce dłuuugo jeszcze nie bedzie na tyle rozwiniety rynek gier, zeby oplacilo sie komukolwiek stawiać serwery "w każdym większym mieście").

A co mnie to obchodzi :P? Moga postawic je w honolulu jezeli beda dzialaly tak sprawnie jak powinny. Ja mowie tylko o tym, ze jezeli ma to byc przyszlosc naszej branzy to takie dzialania beda konieczne jezeli ma to dobrze dzialac.

Offline Twój ojciec

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #139 dnia: Wrzesień 23, 2011, 16:47:09 »
Myślę, że mam opóźnienie ze względu na start usługi - zapewne masa osób rzuciła się na OnLive - chyba wszyscy z Europy i pewnie teraz serwy nie wyrabiają. Ma ktoś to na kompie i mógłby potwierdzić moją teorię?

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #140 dnia: Wrzesień 23, 2011, 16:47:56 »
A da sie pograc w jakies demka czy cos bez podawania danych karty kredytowej?

Offline Alexej

• Moderator Globalny
  • I Am Robot
  • Nowa generacja nikogo, ja chcę kolejnej!
« Odpowiedź #141 dnia: Wrzesień 23, 2011, 16:48:20 »
No, jako że praktycznie mieszkam w rzeszy (ach te ziemie "odzyskane" - szybciej do Berlina, Pragi, Amsterdamu, Kopenhagi niż do Stołecznego Królewskiego) to serwer w Berlinie byłby super sprawą.

PSN ID: AlexejPL Steam: Alexej Origin: Alexejpl Uplay: AlexejPL

Offline Kazz

• Kazz Krul Podcastu Rozgrywka
  • Stały bywalec
« Odpowiedź #142 dnia: Wrzesień 23, 2011, 16:48:51 »
Ja w ogóle nie mogę tego onlive odpalić. Przy włączaniu występuje jakiś problem z łączem. Dziwne, zważywszy na to, że mam 20Mb.
Edit: Widzę, że inni też mają taki problemu - latency.

Offline Twój ojciec

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #143 dnia: Wrzesień 23, 2011, 16:49:35 »
Są wersje trialowe.

Offline lutoslav

• I Am Robot
  • RDR
« Odpowiedź #144 dnia: Wrzesień 23, 2011, 16:49:42 »

Da sie. Do prawie kazdej gry jest 30 minutowy free trial. Rejestracja i instalacja OnLive trwa max 3 minuty. Polecam sprawdzic.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #145 dnia: Wrzesień 23, 2011, 16:51:30 »
Mam tam konto, kiedys eksperymentowalem bodajże w trakcie bety (dalo sie pograc w AvP) - sciagne sobie klienta.

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #146 dnia: Wrzesień 23, 2011, 17:39:25 »
No to kurde musicie miec jakies masakryczne pingi. U mnie nie ma zadnego problemu, niewielki lag jest, ale do przyjecia - i lacze sie po WiFi.

Wlasnie pojechalem wyscig w Dirt3 na normalu i spokojnie, bez spinania wygralem.

Offline Twój ojciec

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #147 dnia: Wrzesień 23, 2011, 18:18:54 »
No to kurde musicie miec jakies masakryczne pingi. U mnie nie ma zadnego problemu, niewielki lag jest, ale do przyjecia - i lacze sie po WiFi.

Wlasnie pojechalem wyscig w Dirt3 na normalu i spokojnie, bez spinania wygralem.

A pokazuje ci się to okienko z pingami?

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #148 dnia: Wrzesień 23, 2011, 18:23:21 »
Nie. Odpalam aplikacje, wpisuje login i pass, potem jedyne co mi wskoczylo to info, ze gram po WiFi i moge miec gorsza jakosc. Po tym odpala sie usluga i menu.

Offline Twój ojciec

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #149 dnia: Wrzesień 23, 2011, 18:27:25 »
No kurczę przed chwilą sprawdziłem Duke'a i też ścina. Jak mogę zmniejszyć ping, jest jakiś dostępny szaremu użytkownikowi sposób?
EDIT: na speedteście mam 22ms to chyba nie dużo.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2011, 18:35:56 wysłana przez Twój ojciec »

Offline Twój ojciec

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #150 dnia: Wrzesień 23, 2011, 19:33:38 »
Dziwne, grałem w LEGO Piraci z Karaibów i DiRTa 3 i było bez lagów. Póxniej odpaliłem Borderlands i lagi już miałem.

MeriB

• Gość
« Odpowiedź #151 dnia: Wrzesień 23, 2011, 19:57:12 »
Jezus maria. Wczoraj jeszcze byłem w średniowieczu, ale dzisiaj obudziłem się w cyberpunku.
Wszystko śmiga, nic się nie wysypuje (grałem 2h), nie ma lagów, grafika jak na konsoli.
Internet kablówka, 15mega, wifi.
Kumpel gra sobie właśnie w batmana na netbooku - how cool is that?

Oglądałem sobie też jak grają inni gracze i świetnie się bawiłem. Za promocyjnego funta kupiłem deusa który z amazonu leci mi już tydzień - łaski bez, mam onlajwa teraz.

Pomimo tego że wysmarowałem kiedyś post A4 o tym jak efemeryczne jest prawo własności, kiedy sprzedaje się usługę a nie towar - to zmieniłem zdanie. Nie potrzebuję nowej generacji, mogę mieć onlive. Czekam na pudełeczko które postawię pod TV bo na bank je biorę.

tl;dr - gram w gry w które nigdy bym nie zagrał (macos), on live to przyszłość

Offline lutoslav

• I Am Robot
  • RDR
« Odpowiedź #152 dnia: Wrzesień 23, 2011, 20:08:02 »
Piknie powiedziane. Ja co prawda wolalbym sie w 100% nie przerzucac na ten sposob grania, ale bede traktowal OnLive (i tym podobne uslugi) jako wypozyczalnie gier ktorych nigdy bym nie kupil. 20 zl za wypozyczenie nowej gry na weekend? I'm in.

Offline Twój ojciec

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #153 dnia: Wrzesień 23, 2011, 22:42:53 »

>:( >:(

Ziew

• Gość
« Odpowiedź #154 dnia: Wrzesień 23, 2011, 22:47:19 »
Też to mam aktualnie. U mnie sprawa wygląda tak, że mam stare konto na USA jeszcze, kiedyś działało, potem miałem taki właśnie error, później znowu działało i aktualnie ponownie nie pozwala mi się zalogować. Założyłem więc dzisiaj konto na UK z użyciem VPNa (na wszelki wypadek, by mieć pełnoprawne konto) ale jakiś skomplikowany ten proces, chyba zatwierdzają to ręcznie i czekam.

Offline Jabol

• Super Badass
« Odpowiedź #155 dnia: Wrzesień 23, 2011, 23:39:59 »
A ktoś pomoże z tym jak skorzystać z tej brytolskiej promocji na gry za 1 funta? Napiszcie krok po kroku co i jak :P

Offline chick3nowa

• Ultimate Badass
  • IRC Team
« Odpowiedź #156 dnia: Wrzesień 24, 2011, 01:05:33 »
Czy ktoś sie orientuje czy Onlive dziala pod systemem 64bitowym?
Chcialam sobie wyprobowac usluge na szybszym laczu ale wywala mi blad wersji 32 bitowej  ::)

Ziew

• Gość
« Odpowiedź #157 dnia: Wrzesień 24, 2011, 01:11:55 »
Działa, przynajmniej na Win7. Sama aplikacja jest niesamowicie zgrabna, to właściwie jeden kilkumegabajtowy plik wykonywalny.

Mam już konto założone na onlive.co.uk i dupa, nie wpuszcza mnie przez niby za słabe łącze. Kasy bym temu nie powierzył :P

Offline chick3nowa

• Ultimate Badass
  • IRC Team
« Odpowiedź #158 dnia: Wrzesień 24, 2011, 01:17:39 »
Ja teraz na szybko chcialam sobie sprawdzic, sciagnelo mi automatycznie jakas apke i wywala mi blad, ze niezgodnosc z systemem blablabla  ::)
Dobra, nie chce mi sie juz nad tym myslec  ;)
Zrobie to innym razem
Oczywiscie tez mam siodemke
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2011, 01:22:44 wysłana przez chick3nowa »

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #159 dnia: Wrzesień 24, 2011, 10:23:29 »
Działa, przynajmniej na Win7. Sama aplikacja jest niesamowicie zgrabna, to właściwie jeden kilkumegabajtowy plik wykonywalny.
Mam już konto założone na onlive.co.uk i dupa, nie wpuszcza mnie przez niby za słabe łącze. Kasy bym temu nie powierzył :P
A jaki jest dokladnie komunikat? Nie ma sie co dziwic, ze sa problemy z dzialaniem w polsce skro oficjalne onlive w polsce nie działa.