Autor Wątek: Offtopy do wątku z promocjami  (Przeczytany 24176 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dziki

• Prezes
Odp: Offtopy do wątku z promocjami
« Odpowiedź #280 dnia: Maj 25, 2019, 10:00:38 »
pewnie, ze tak; odsprzedaz cyfrowej wersji komus innemu. Nie rozni sie to niczym od sprzedania pudelka. No moze poza tym, ze jest szybsze i wygodniejsze jak zreszta ogolnie cyfrowe wersje. Zreszta steam moze na to nalozyc jeszcze dodatkowy kaganiec, zeby biedni wydawcy/devy nie umarly z glodu (dziwne, ze nie umieraja skoro tyle tych pudelek lata w te i we wte), bo ma swoj marketplace, wiec moze kontrolowac caly proces sprzedazy. Ten kaganiec to np:
-gra moze byc aktywowana jedynie n razy, kupujacy widzi ile aktywacji zostalo
-przy odsprzedazy moze byc automatycznie pobierany procent, ktory nie leci do sprzedajacego tylko do wydawcy/sklepu.

I to jest uczciwy deal; ja kupuje, ja posiadam, ja decyduje. Technicznie to nie jest zadna filozofia. Obecny model biznesowy, a wiec niezbywalna ikonka to mydlenie oczu, zeby trzepac jak najwiecej kasy.
gram w gry, a nie polygony! :P

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #281 dnia: Maj 25, 2019, 10:35:08 »
Ale ty nic nie "posiadasz". Płacisz za licencje/możliwość używania. Od zawsze tak bylo, tyko wczesnej licencja była na transferowalnym nośniku bo nie było innego.

To co opisujesz jest fajne dla konsumenta, więc nie ma szans na realizację bez wymuszenia przez regulatora. Tak jak likwidacja fikcyjnych oplat za roaming.

Offline dziki

• Prezes
« Odpowiedź #282 dnia: Maj 25, 2019, 12:31:27 »
no teraz ja nic nie posiadam wlasnie i to jest rak. Ogolnie do softu zawsze byla przypisywana licencja. 1 licenja, 1 stanowisko, mozliwosc odsprzedazy, ale to bylo za proste i sensowne wiec optymalizatorzy zyskow zaczeli kombinowac i krok po kroku jestesmy w obecnej patologii. W kwestii obecnego rynku gier na pieca na usta cisna sie slowa klasyka: #4theplayers.
Nie wiem jak ty, ale mi prawo do odsprzedazy licencji jak najbardziej pasuje i wyglada na to, ze nawet biurokraci z ue dostrzegli, ze cos tu jest nie halo (nie 1, nie ostatni raz kiedy prawo nie nadaza za internetami):
https://regulaminywsieci.pl/odsprzedaz-licencji/
zreszta gierki to jedynie czubek gory lodowej, kupno pojedynczej licencji, za kilka kilo jurkow, ktorej ponoc (wg sprzedajacego) nie mozesz odsprzedac boli baaardzo mocno :)
gram w gry, a nie polygony! :P

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #283 dnia: Maj 25, 2019, 12:34:47 »
No i co sie z Metro Exodus okazało? Sprzedaż zadawalająca?

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #284 dnia: Maj 25, 2019, 12:40:16 »
https://www.game-debate.com/news/27134/epic-fail-absolute-majority-of-metro-exodus-sales-came-on-console-says-thq-nordic-ceo

@dziki Mi jako konsumentowi jak najbardziej pasuje odsprzedaż licencji więc mam nadzieję ze znienawidzona Unia coś wymusi :)

Niestety teraz mantrą jest "[X] as a Service" bo najwięcej pieniążków daje.

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #285 dnia: Maj 25, 2019, 14:39:04 »

Ale ty nic nie "posiadasz". Płacisz za licencje/możliwość używania. Od zawsze tak bylo, tyko wczesnej licencja była na transferowalnym nośniku bo nie było innego.

To co opisujesz jest fajne dla konsumenta, więc nie ma szans na realizację bez wymuszenia przez regulatora. Tak jak likwidacja fikcyjnych oplat za roaming.

Dementuję, żeby wymienić uszkodzony nośnik z zawartością którą już wykupiłem dystrybutor borderlands zaproponował mi 100 procent ceny oryginału. Więc wcześniej nie płaciło się za licencję tylko za mydlącą oczy hybrydę podwójnie ograniczonych praw.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #286 dnia: Maj 25, 2019, 16:17:34 »
Jestes właścicielem licencji na nośniku, tracisz nośnik, tracisz licencje ;)