Autor Wątek: Szemrana cebula, czyli o mniej znanych serwisach z tanimi kluczami Steam i nie tylko  (Przeczytany 6185 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Yeb

• Ultimate Badass
  • aka Yebaka
A gdzieś ty te gama gama wyczaił?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Offline wrobel

• Super Badass
Mają też Skyrima Legendary za jakieś 11zł i Dishonored GOTY za jakieś 13zł (golasy za mniej więcej połowę tej kwoty), ale to gry od Bethesdy więc są jakieś jaja z regionami, a ja się na tym nie znam, więc odpuściłem.

Szkoda, że yuplay.ru nie chce mi nijak płatność przejść, bo mają Wolfensteina (bez blokady bo sprawdzałem) za 199rubli czyli jakieś 11PLN. Na gama-gama chcą o połowę więcej, a tyle to ja nie dam :P

Dishonored GOTY aktywuje się bez problemów jako wersja RHCP, czyli taka sama jaka jest sprzedawana w Polsce w pudełkach. Z językiem polskim oczywiście. Potwierdzam, bo sam zakupiłem niedawno.

Natomiast Skyrim Legendary to PODOBNO wersja z językiem angielskim, rosyjskim i chińskim, która aktywuje się u nas jako Skyrim Legendary RU (info z forum Łowców Gier).

Dzisiaj doszły promocje na inne Lego gry (Harry Potter, Władca Pierścieni, Batman). Jest też dobra oferta na DIRT 3 Complete Edition za 199 rubli, kupiłem i aktywowałem bez problemu.

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
Wersja Red Hot Chilli Peppers? Nice ;D.
Moje opinie są moje i tylko moje, tzw. własne.
Cytat: Starh
EMIEL jak chesz next gena to sprzedaj konsole.. taka rada. Tak czytam Twe posty i zawsze Ci coś nie pasuje.... Czy ty kiedykolwiek byłeś w pełni z czegoś zadowolony?

Rudy_rydz

• Gość
Jezu jaka cebula w tym temacie.  ;D

Offline hazi

• I Am Robot
A gdzieś ty te gama gama wyczaił?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Nie pamiętam. Jakoś w maju, przy okazji moich pierwszych zakupów tam i starwarsowej promocji, bo mieli wszystkie LEGO star warsy za grosze. A teraz mają świąteczne promocje.
P.S. wyłącz podpis z taptalka.

@wrobel
Dzięki za info. Chyba w takim razie sobie Dishonored dokupię i może coś jeszcze.

@Simplex
Przy mojej kupce wstydu wyznaczyłem sobie górną granicę gier pc na okolice 10zł. Jak kosztuje z 11-12 to jeszcze może być, ale 15zł za grę, w którą zagram może za 2-3 lata to pieniądze w błoto :P

@Emiel
Pewnie dodają gratisem specjalną wersję soundtracka od RHCP

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
Russia Hungary Czech Poland - z tym ze już się tak nie nazywa, dobroduszny gaben zmienił mi nazwę gry w bibliotece z "Dishonored RHCP"  na "Dishonored RU". Łaskawca, bo mógł zmienić na "Dishonored chujciwdupe".

Offline hazi

• I Am Robot
Widzę, że wjechało sporo fajnych nowych promocji:
http://gama-gama.ru/?genre2=actions jakby kogoś.
Za 100 rubli to w moim banku (różowi z T-mobile) skasowali 5,55PLN
Większość gier można łykać bez problemu, ale w przypadku problematycznych wydawców (Bethesda, Acti) radzę uważać.

Offline wrobel

• Super Badass
Russia Hungary Czech Poland - z tym ze już się tak nie nazywa, dobroduszny gaben zmienił mi nazwę gry w bibliotece z "Dishonored RHCP"  na "Dishonored RU". Łaskawca, bo mógł zmienić na "Dishonored chujciwdupe".

Przy aktywacji i w liście licencji przypisanych do konta jest jako Dishonored RHCP GOTY, w bibliotece faktycznie nazywa się Dishonored RU.

A na tej gamie-gamie to generalnie jeżeli gra ma blokadę to przy opisie gry jest napisane, że klucze można aktywować tylko na terenie Federacji Rosyjskiej. Ale oczywiście lepiej zawsze sprawdzić na steamdb jak jest z blokadami w przypadku danej gry.

Tak jak pisał hazi, jest ciekawa wyprzedaż na gry Disneya. Cały katalog wydawcy za grosze, wszystko bez blokad. M.in. Tron 2.0 za 62 wróble-ruble czy Epic Mickey 2 za 104.

Offline hazi

• I Am Robot
Epic mickey bym wziął ale wolę pomachać muvem na ps3.

Nie wiesz może jak z Valkyria Chronicles:
http://gama-gama.ru/detail/valkyria-chronicles/
Darksiders 2:
http://gama-gama.ru/detail/darksiders_ii/
i Prototype 2:
http://gama-gama.ru/detail/prototype_2/

Tłumacz googla niewiele tu pomaga, a ja z pokolenia co ruskiego w szkole już nie mieli, więc dla mnie czarna magia.
Ten ostatni jest od Acti, a Ci lubią mieć blokady tak jak np. z Deadpoolem, a Valkyria Chronicles jest wydawane w rosji przez 1C, które ma np. blokadę na Tembo.

Edit. Valkyria już wiem że ma locka.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2015, 18:27:43 wysłana przez hazi »

Offline wrobel

• Super Badass
Epic mickey bym wziął ale wolę pomachać muvem na ps3.

Nie wiesz może jak z Valkyria Chronicles:
http://gama-gama.ru/detail/valkyria-chronicles/
Darksiders 2:
http://gama-gama.ru/detail/darksiders_ii/
i Prototype 2:
http://gama-gama.ru/detail/prototype_2/

Tłumacz googla niewiele tu pomaga, a ja z pokolenia co ruskiego w szkole już nie mieli, więc dla mnie czarna magia.
Ten ostatni jest od Acti, a Ci lubią mieć blokady tak jak np. z Deadpoolem, a Valkyria Chronicles jest wydawane w rosji przez 1C, które ma np. blokadę na Tembo.

Przy Prototypie i Darksiders nie ma uwagi o locku, ale wg steamdb istnieją wersje tych gier z lockiem. Trudno więc powiedzieć jakie dokładnie sprzedaje gama-gama dopóki się nie kupi i nie sprawdzi :). Jakiś czas temu ktoś pisał na forum łg, że kupił Prototype 2, aktywowało się jako "Prototype 2 + Radnet Retail (RU)", według zakładki z językami oprócz rosyjskiego był angielski. Więc tutaj sytuacja jest pewnie podobna jak przy legendarnym Skyrimie. Darksiders to jednak zagadka.

Offline hazi

• I Am Robot
Dzięki za info. To na razie kupię inne gierki, a z tymi poczekam na konkretne info.

Rudy_rydz

• Gość
Kupiłem sobie tego Dishonored'a i się aktywowało. Cebula jest we mnie silna w te święta.  ;D

Kupiłem sobie także SP do RE Revelations na XBL.  8)

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
To ja wiem drogi kolego, ale rozbawiło mnie, że się akurat literki spasowały :).
EMIEL jak chesz next gena to sprzedaj konsole.. taka rada. Tak czytam Twe posty i zawsze Ci coś nie pasuje.... Czy ty kiedykolwiek byłeś w pełni z czegoś zadowolony?

Offline SimonX

• Prezes
  • Przechodzimy na stareforumpoly.pl
Co to za nowaja cebulaja? VPNy jakieś potrzebne do aktywacji klucza, czy wszystko normalnie?

Rudy_rydz

• Gość
Wszystko normalnie, kopiujesz, wklejasz, zatwierdzasz.  8)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
Drogi kolego, żarcik z Red Hotami i Dishonored jest starszy od brody Screwballa ;)

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
Nie każdy należy do takich cebularzy, którzy by mieli gierki tak tytułowe na Steamie. Niektórzy kupują uczciwie i nie zbierają orderów :).

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
Jak sprawić żeby developerom nie opłacało się robić gier - polygamia edition.
Ale fakt, polskie ceny gier powinny być gdzieś między tymi rosyjskimi a obecnymi.

Offline hazi

• I Am Robot
Co to za nowaja cebulaja? VPNy jakieś potrzebne do aktywacji klucza, czy wszystko normalnie?

Zakładasz konto (podobno nawet bez konta można kupić, wtedy klucz na maila dostajesz), dodajesz do koszyka, płacisz normalnie polską kartą przez PayU, czyli tych samych co allegro obsługują. Sam proces płatności masz nawet po polsku. Po max kilku minutach jak przetworzą płatność klucz pojawia się w twojej biblioteczce w profilu na stronie (lub na mailu jeśli kupujesz bez konta). Klucz normalnie aktywujesz na steamie tak samo jak np. te z humble bundli. Żadnych vpnów, żadnych zabaw w zmienianie rejonów. Wszystko działa od kopa. Trzeba jedynie pilnować czy dana gra nie ma region locka na Rosję.

Offline wrobel

• Super Badass
Nie każdy należy do takich cebularzy, którzy by mieli gierki tak tytułowe na Steamie. Niektórzy kupują uczciwie i nie zbierają orderów :).
Jakbyś poszedł do jakiegokolwiek marketu w Polsce i kupił Dishonored GOTY w pudełku za 80 zł to właśnie tak samo by się nazywało po aktywacji ;).

Offline SimonX

• Prezes

Zakładasz konto (podobno nawet bez konta można kupić, wtedy klucz na maila dostajesz), dodajesz do koszyka, płacisz normalnie polską kartą przez PayU, czyli tych samych co allegro obsługują. Sam proces płatności masz nawet po polsku. Po max kilku minutach jak przetworzą płatność klucz pojawia się w twojej biblioteczce w profilu na stronie (lub na mailu jeśli kupujesz bez konta). Klucz normalnie aktywujesz na steamie tak samo jak np. te z humble bundli. Żadnych vpnów, żadnych zabaw w zmienianie rejonów. Wszystko działa od kopa. Trzeba jedynie pilnować czy dana gra nie ma region locka na Rosję.

Hmmm... payu jest, ale każą mi wpisywać dane karty

Rudy_rydz

• Gość
Bo dzięki temu przekierowują Cie na stronę banku i tam robisz przelew przecież.

Offline hazi

• I Am Robot
Bo to płatność kartą z tym, że za pośrednictwem PayU. Znaczy się ruski sklep nie dostaje twoich danych karty.

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
  • Nie liczę klatek, gram w gry
URL i certyfikat się zgadza? ;)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
Kupiłem pudełkowe Dishonored na premierze w muve.pl i miałem wersje RHCP. Gdzie jest twój bóg teraz?

Offline Krusty

• Żywa Legenda
  • Badass Beard on Win10
Kupiłem pudełkowe Dishonored na premierze w muve.pl i miałem wersje RHCP. Gdzie jest twój bóg teraz?

Tego Cenedze nie wybaczyłem... ruskie getto.

Offline SimonX

• Prezes
Kupiłem Dirt Showdown za 99 rubli dla testu.
Jeżeli chcecie tam kupować, to albo załóżcie konto od razu, albo będziecie skazani na kupowanie bez kontaktu mailowego.
Ja mam przynajmniej taki problem - nie potrafię sobie poradzić z założeniem konta...:D Zacząłem kupować i najpierw wpisałem email bez zakładania konta, doszedłem do wpisywania karty i zrezygnowałem. Chciałem tylko zobaczyć jak to działa.
Ale przez to założyło mi się na mój adres email niepełne konto (bez hasła). Nie potrafię teraz ani założyć konta na ten adres (bo mi mówi, że już jest konto), ani odzyskać hasła - nie wiem dlaczego, odzyskiwanie nie działa, nie przychodzi żaden email z tej strony do mnie.

Także udało mi się kupić i uzyskać klucz steam tylko przez WWW, na mail nie dostałem NIC. I nie mam konta z logowaniem, ale jak kupiłem podając tylko email, to teraz niby jestem zalogowany na stronie. Dziwnie to działa... Lepiej przed zakupami załóżcie sobie normalnie konto.

No i może admin wydzieliłby wątek gama-gama.ru do wątku z promocjami, albo w ogóle osobnego?

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
gama-gama.ru to nie przypadkiem ten sławny sklep sprzedający gry z kradzionych kart kredytowych?

Offline tolman

• I Am Robot
Cholera ich tam wie, bardzo możliwe. Ale w naszych internetach młodzież twierdzi, że jest legit bo jest Paypal. Witki opadają.

Offline SimonX

• Prezes
Masz jakieś info na ten temat to wrzuć, więcej tam nie kupię. A jak nie to nie oskarżaj bezpodstawnie. Ceny nie są kosmicznie niskie - imo mieszczą się w granicach rozsądku biorąc pod uwagę promocję i inne realia rynku rosyjskiego. Ale może się mylę, jak coś wiesz to pisz, a nie "witki opadają".

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
No właśnie. Skoro nie są kosmicznie niskie to jaki jest sens ryzykować?
Swego czasu badałem temat tanich kodów/kont na Allegro. 99% skupowanych jest z takich właśnie chińskich i rosyjskich sklepików, które to kupują masowo kody z innych serwisów za pomocą kradzionych kart, albo swoich pre paidów i robią później charge backa.

Ale jeżeli macie pewność, że to legalne, moralne i bezpieczne to nic mi do tego ;)

Offline mataman

• I Am Robot
Kupowanie czegokolwiek w ruskich sklepach to ryzyko +milion. Później będzie płacz jak steam konta po blokuje :P

Offline wrobel

• Super Badass
gama-gama.ru to nie przypadkiem ten sławny sklep sprzedający gry z kradzionych kart kredytowych?
Nie, to plati.ru czy jakoś tak. I nie jest to sklep tylko chyba jakiś pośrednik.
Cholera ich tam wie, bardzo możliwe. Ale w naszych internetach młodzież twierdzi, że jest legit bo jest Paypal. Witki opadają.
Nie ma PayPala tam, tylko karta kredytowa.
Kupowanie czegokolwiek w ruskich sklepach to ryzyko +milion. Później będzie płacz jak steam konta po blokuje
Kupowałem tam coś kilka razy przez ostatni rok i nic mi nigdy z konta nie zniknęło. Bo niby dlaczego miałoby, skoro to normalny sklep, a nie żadna giełda w stylu Kinguina czy G2A.

Jak twierdzicie, że to lewy sklep to dajcie jakieś linki. Samo twierdzenie że lewy bo ruski jest dosyć słabe.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2015, 10:53:52 wysłana przez wrobel »

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
Pecetowca wal z gumowca!

Nie mam żadnych dowodów, że gama gama ma lewe klucze. Dlatego też się spytałem, czy macie pewność, że nie.
Ale jeżeli kupujecie i jesteście zadowoleni to co ja mogę :)
Kody z charge backów raczej nie znikną z konto, bo ciężko je namierzyć.

Offline tolman

• I Am Robot
Nie mam żadnych dowodów, że jest lewy czy prawy. Uważam jednak, że podawanie obsługi PayU czy Paypala jako dowodu prawości sklepu za słabe. Tak samo mam z "Marek i Michał kupili tam klucz i im nie zbanowali". Żaden to dowód prawości.
I przypominam nieśmiało, że nawet tak prawe sklepy jak GmG miały klucze z niewiadomo skąd.
Żeby nie było, cebuluję wesoło ile wlezie i kiedy mogę omijam blokady regionalne. Robię to jednak ze świadomością, że czasem mogę kupić u pasera.

Offline Marcin Szymański_

• Żywa Legenda
  • Wiosło mi ukradli.
Żeby nie było, cebuluję wesoło ile wlezie i kiedy mogę omijam blokady regionalne. Robię to jednak ze świadomością, że czasem mogę kupić u pasera.
+1

Niemniej rozpierdala mnie postawa Kalego u niektórych. Sprowadzić tablet czy czytnik ze Stanów to być dobrze. Ale kupic klucz od Ruskich to już być niedobre mzimu. ;D

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
  • Nie liczę klatek, gram w gry

Niemniej rozpierdala mnie postawa Kalego u niektórych. Sprowadzić tablet czy czytnik ze Stanów to być dobrze. Ale kupic klucz od Ruskich to już być niedobre mzimu. ;D

Bo klucz jest tylko ciągiem znaków, nie wiadomo skąd pochodzącym. Nie rozumiem analogii do sprowadzenia tabletu z USA z normalnego sklepu. Poza tym - come on - porównywać kapitalizm w US z dzikim rynkiem poradzieckim?

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
Ja jak widzę sklep z końcówką .ru to zapala mi się taka sama czerwona lampka jak ta gdy gram mecz multiplayer z polakami :P

Offline Marcin Szymański_

• Żywa Legenda
  • Wiosło mi ukradli.
Nie rozumiem analogii do sprowadzenia tabletu z USA z normalnego sklepu.
Proste, tylko trzeba przymknąć jedno oko. :)

Poza tym - come on - porównywać kapitalizm w US z dzikim rynkiem poradzieckim?
Bo ja porównuję rynki, nie? ;D Proste jest, że kupujemy tam gdzie taniej - smieszy mnie tylko "piętnowanie" kupowania tańszego produktu. Bez wzgledu czy to statek kosmiczny czy aplikacja do liczenia spuszczeń wody w klopie.

Kwestie moralne zostawiam każdemu do własnej interpretacji. :)

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
No i może admin wydzieliłby wątek gama-gama.ru do wątku z promocjami, albo w ogóle osobnego?

Admin zapewne śpi, ale faktycznie przyda się temat o szemranej cebuli. Gotowe.