Autor Wątek: Dokąd zmierza branża - o zmianach, ocenach, recenzjach itp.  (Przeczytany 229847 razy)

Offline tolman

• I Am Robot
Odp: Dokąd zmierza branża - o zmianach, ocenach, recenzjach itp.
« Odpowiedź #1360 dnia: Czerwiec 27, 2017, 14:20:02 »
Napisał kolo co robi klona Overwatch. Cliffy skończył się na Gears of War!

(kliknij)

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
  • Hejter MGS i Death Stranding
« Odpowiedź #1361 dnia: Czerwiec 27, 2017, 14:20:35 »
@Screwball - no jakby to kosztowało 40 mln USD, a nie PLNów i miało hype/kampanię marketingową większą niż miało, to byłoby AAA, a tak to tak trochę na AA wygląda.

Śmiałbym się jakby ten grafoman Kojima upadł i sobie głupi ryj rozwalił!

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1362 dnia: Czerwiec 27, 2017, 14:22:52 »
Ja za nimi nie przepadam, ich oświadczenia mnie po prostu śmieszą. Pojawiają się tylko, żeby kurs akcji się zgadzał. No i dziwnym trafem od zawsze się im nie udaje. Niech zaczną tworzyć gry na miarę ich możliwości.

O to! to! +1000000
http://polygamia.pl/quot-polski-steve-jobs-quot-ujawnia-quot-zorganizowana-akcje-hejterska-quot/

Offline Screwball

• Żywa Legenda
  • Specjalizuje się w starych linkach.
    • www.facebook.com/skrubolski
« Odpowiedź #1363 dnia: Czerwiec 27, 2017, 14:32:27 »
@Screwball - no jakby to kosztowało 40 mln USD, a nie PLNów i miało hype/kampanię marketingową większą niż miało, to byłoby AAA, a tak to tak trochę na AA wygląda.

Czyli o grze AAA mówi marketing, nie sama gra, tak?

pozdr
psn - Skrubolski
www.facebook.com/skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1364 dnia: Czerwiec 27, 2017, 14:37:54 »
Nakłady na marketing jak i na samą grę.

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #1365 dnia: Czerwiec 27, 2017, 14:40:38 »
Wiem, że trudno to zaakceptować, ale w obecnych realiach branży odpowiedź na to pytanie brzmi: Tak, marketing decyduje. Tyle tylko, że zwykle na marketing idzie duża kasa, gdy jest pewność, że gra po prostu to odrobi z palcem w tyłku, więc jedno i drugie musi mieć skalę i się samo napędza jakby.
Moje opinie są moje i tylko moje, tzw. własne.
Cytat: Starh
EMIEL jak chesz next gena to sprzedaj konsole.. taka rada. Tak czytam Twe posty i zawsze Ci coś nie pasuje.... Czy ty kiedykolwiek byłeś w pełni z czegoś zadowolony?

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1366 dnia: Czerwiec 27, 2017, 14:50:33 »
No okej.

pozdr
psn - Skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline m1sza

• n00b mod
  • Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #1367 dnia: Czerwiec 27, 2017, 15:53:39 »
pozdr!

Rudy_rydz

• Gość
« Odpowiedź #1368 dnia: Czerwiec 27, 2017, 15:56:05 »
CI Games zaprezentowało strategię na lata 2017-2019. Co najważniejsze, polskie studio zamierza zrezygnować z produkcji gier klasy ?AAA? i postawić na mniejsze projekty.
http://www.eurogamer.pl/articles/2017-06-27-polskie-ci-games-rezygnuje-z-produkcji-gier-klasy-aaa

;d
Czyli co? Powrót do kioskowych crapów za 19,99? :D

Offline tytacz

• I Am Robot
« Odpowiedź #1369 dnia: Czerwiec 27, 2017, 18:01:15 »
Najbardziej mnie rozwalił ich cel na przyszłość, gdzie chcą łatać gry PRZED premierą.

To takie bezczelne przyznanie się do świadomego wypuszczania zabugowanego gówna na premierę. Jakbym miał na półce Snipera 3 to bym się poczuł opluty przez prezesa CI ::)

Offline Irreversible

• I Am Robot
  • Huc venite pueri ut viri sitis
« Odpowiedź #1370 dnia: Czerwiec 27, 2017, 18:09:26 »
Ktos wczesniej wspominal o powrocie do gier AA, powtarzam wciaz jestem bardzo za takim kierunkiem i mocno licze ze Hellblade sie zwroci.
Z innych rejonow mielismy calkiem niezlego Styxa czy Gravity Rush 2 itp. Wiecej gier za 100-150 (zamiast startowych 250 - mowie o cenach konsolowych) utrzymanych na wysokim poziomie, ale bez zbednych wypelniaczy.
Pytanie zatem czy City chce celowac w dobre gry w mniejszej skali (liniowe zamiast otwartego swiata, na 6 godzin zamiast 12 itp, wzmozony recycling assetow miedzy produkcjami) czy po prostu crapy do koszyka za 69 z przecena po miesiacu. Tak czy siak zycze im powodzenia, pomimo ze prezes mocno sie osmiesza z komentarzami.

Steam, GoG, Origin: Irr3versible; Battlenet: Irr3versible#1100; Uplay: Nutshell
Serdeczna prosba o dopisanie krotkiego komentarza wskazujacego na forum przy zaproszeniu.

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #1371 dnia: Czerwiec 27, 2017, 18:15:40 »
Tylko, że Gravity Rush 2 to nie było AA, bo to miało pełną cenę przecież? No i sprzedało się koszmarnie źle. Styx to była budżetówka, więc od początku nie planowała się sprzedać dobrze teraz tylko na promocjach sporych za jakiś czas. Nie do końca widzę w tym potencjał na AA.
EMIEL jak chesz next gena to sprzedaj konsole.. taka rada. Tak czytam Twe posty i zawsze Ci coś nie pasuje.... Czy ty kiedykolwiek byłeś w pełni z czegoś zadowolony?

Offline Irreversible

• I Am Robot
« Odpowiedź #1372 dnia: Czerwiec 27, 2017, 18:21:39 »
Przysiaglbym ze GR2 bylo po 150 (acz moge sie mylic). Jesli nie, to tyle wlasnie powinna kosztowac ;)

Styx to jednak bym podciagnal za uszy, wartosc gry, oprawa, gameplay w miare dopracowane ale koszty marketingowe skromne. To chyba AA w takim razie...
Zreszta nie istotne, chcialem powiedziec ze nie mam nic przeciwko grom ktore nie udaja ze 'zbawiaja swiat', tylko sa otwarcie przedstawione jako ciekawe pozycje w rozsadnej cenie (relatywnosc). Budzetowka to byl wspomniany wczesniej snajper 1...

Serdeczna prosba o dopisanie krotkiego komentarza wskazujacego na forum przy zaproszeniu.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1373 dnia: Czerwiec 27, 2017, 18:22:22 »
To CI robilo gry z komando Dick Marcinko w roli głownej?

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #1374 dnia: Czerwiec 27, 2017, 20:48:17 »
Dyrektor kreatywny Prey i Dishonored odchodzi z Arkane. Harvey przeniósł się do Austin, więc nie wróży to dobrze teamowi w Lyonie, ale może szybko znajdą zastępstwo.

https://bethesda.net/en/article/5WUTxSzVbUmm0KGmwwuGUK/a-message-from-raphael-colantonio

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1375 dnia: Czerwiec 28, 2017, 07:19:41 »
To CI robilo gry z komando Dick Marcinko w roli głownej?

To ci od Sniper Elite robili. Teraz remasterują grę sprzed z szóstej generacji, co bardziej widać po gameplayu niż grafice.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline Acrid

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • pank rok
« Odpowiedź #1377 dnia: Lipiec 01, 2017, 21:29:57 »
Było, w innym wątku.

Bardziej jestem pod wrażeniem, że małe gliwickie studio, wydajać wcześniej tytuły, które wywołały u wielu ogromny ból dupy tak elegancko sobie poczyna. Z kilku osób zrobiło się ich tam bodajże ~20-30. Mam nadzieję, że Ancestors im się uda i kolejny projekt już bardziej mnie zainteresuję.

Offline psxfan

• Ultimate Badass
  • Rozwalmy te bude
« Odpowiedź #1378 dnia: Lipiec 01, 2017, 23:19:39 »
ciekawe czy tomek wysłał cv do cdp red, sądzę ze nie bo wydaje mi sie ze znalazło by sie miejsce dla kogoś kto lubuje się w mechanice, moze dzięki temu następny wiedzmin miał by lepszy sytem walki bo raczej musi mieć(moze nie tak hadrcorowy ale w strone souls)

Offline hadxmen

• Super Badass
  • https://stareforumpoly.pl/
« Odpowiedź #1379 dnia: Lipiec 01, 2017, 23:29:40 »
Wystarczy, że pracował przy dwójce, która miała system walki nawet gorszy od QTE z jedynki :D.

Offline Astarot

• Super Badass
« Odpowiedź #1380 dnia: Lipiec 01, 2017, 23:39:52 »
Dopiero od trójki Wiedźmin ma sensowny system walki.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1381 dnia: Lipiec 05, 2017, 21:32:35 »
Dopiero od czwórki raczej.

(kliknij)

pozdr
psn - Skrubolski

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #1382 dnia: Lipiec 05, 2017, 21:35:58 »

Offline kr4wi3c

• Junior
  • *
  • Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
    • Na Pograniczu
« Odpowiedź #1383 dnia: Lipiec 06, 2017, 14:04:58 »
Co do CI Games to śmiesznie zaczyna wyglądać sytuacja z nimi.
Jeśli faktycznie jest tak, że cały zespół stojący za produkcją SGW3 wyleciał - co wydaje się prawdopodobne biorąc pod uwagę wypowiedź Gopa dla cda oraz pojawienie się ogłoszeń o pracy na stronie CI Games, to można przypuszczać, że dalsze losy SGW3 nie zapowiadają się ciekawie. Ciekawe co w takim razie z modem multi do SGW3. Albo jest rozgrzebany i nie ma teraz komu tego skończyć, albo z ekonomicznego punktu widzenia prace nad nim zostały wstrzymane bo się zwyczajnie nie opłaca już tego kończyć. Szczerze wątpię żeby go wypuścili. Produkcja LotF2 też stoi pod znakiem zapytania. Póki co CI Games szuka partnera biznesowego, który wspomoże ich w procesie produkcji. Znaczy takiego, który zrobi ten projekt za nich. Ehh, kiepsko to wszystko wygląda. A zmiana nazwy miała odciąć ich od słabej przeszłości i produkcji gier kioskowych.
A najbardziej to mnie rozwaliło oświadczenie, że rezygnują z produkcji gier AAA, jakby kiedykolwiek wydali grę z tego segmentu :D
Tu se czasem cośtam piszę: Na Pograniczu

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1384 dnia: Lipiec 06, 2017, 14:14:23 »
No i co z season passem? Przecież jak DLC nie wydadzą to się pozwy posypią. A, że season pass był w zestawie z podstawką, to nawet ratować się nie mogą poprzez zwrot kasy za niego.

Offline kr4wi3c

• Junior
  • *
  • Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
    • Na Pograniczu
« Odpowiedź #1385 dnia: Lipiec 06, 2017, 14:20:51 »
Dobre pytanie.
Jakieś DLC się pojawiły - jakieś mało istotne skórki na broń i coś tam i jakaś dodatkowa misja chyba doszła. I to chyba wszystko póki co.
Ciekaw jestem jak się sytuacja dalej rozwinie.
Tu se czasem cośtam piszę: Na Pograniczu

Offline Acrid

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • pank rok
« Odpowiedź #1386 dnia: Sierpień 08, 2017, 14:03:47 »
Sterling wyrzucił swoją recenzje Hellblade i najpewniej przygotuje nową. Może faktycznie kliki się nie zgadzały? Jakaś drama wynikła, że postanowił skasować poprzednią?

http://www.youtube.com/watch?v=Mpv2acIgzYE#ws

tl;dw

Offline Maciej Kowalik

• Polygamia Team
  • Mieszkaniec tego forum
    • Polygamia.pl
« Odpowiedź #1387 dnia: Sierpień 09, 2017, 13:53:52 »
Idea, że recenzję negatywną czy pozytywną robi się dla klików to idea rodem z przedszkola.. Taki gówniarski ostracyzm, że jak się nie zgadza z moją opinią to tylko dlatego, że mu ktoś płaci. Bo przecież ja mam rację. A gry są towarem. Każdy widzi ile gra waży, jaka jest długa, czy jest ładna. Czy się w niej szczela czy bije czy tylko chodzi. To jest poziom dialogu o grach. Oczywiście nie tu. Forumowicze są kwiatem branży. Ale tak ogólnie. Sterling jest Sterlingiem. Moim zdaniem w przypadku Hellblade mocno zjebał, ale trochę honoru uratował wycofując się rakiem.
Każdy Bloodergo zarzucający mu, że robi coś dla klików, bo mu spadają (hehe, nie mam o tym zielonego pojęcia, ale napiszę bo co tam) chyba nie wie na czym polega Patreon.  W sumie nie wie też na czym polegają kliki. Bo nie chodzi o kliki, tylko o reklamy, wyświetlane przy wejściu na stronę po tym kliku. Zobaczmy ile ich ma Jim effin Sterling http://www.thejimquisition.com/ . No gość po prostu jest uzależniony od nich. Dlatego pisał co pisał i mówi co mówi.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1388 dnia: Sierpień 09, 2017, 13:57:59 »
Kliki to nie tylko reklamy ale wejścia na stronę, czyli popularność, każde wejście ma szanse skonwertowac na Patreona albo merch w sklepiku. Czyli reklamami sterlinga jest link do patreona i sklepiku. Im więcej klikow wpadnie tym większa szansa ze któryś z tych klikow zostanie patronem albo kupi kubek z podobizną Jimbo.

Juz zresztą straszyli go niektórzy w komentarzach że za usunięcie recenzji przestaną patronować.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 09, 2017, 14:01:15 wysłana przez Simplex »

Offline Maciej Kowalik

• Polygamia Team
  • Mieszkaniec tego forum
    • Polygamia.pl
« Odpowiedź #1389 dnia: Sierpień 09, 2017, 14:00:22 »
Kliki to nie tylko reklamy ale wejścia na stronę, czyli popularność, każde wejście ma szanse skonwertowac na Patreona. Czyli reklamami sterlinga jest link do patreona.

To co napisałeś nie ma żadnego sensu.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1390 dnia: Sierpień 09, 2017, 14:01:55 »
Twoje merytoryczne uzasadnienie czemu to nie ma sensu całkowicie mnie przekonało i przyznaję Ci rację.

Offline Maciej Kowalik

• Polygamia Team
  • Mieszkaniec tego forum
    • Polygamia.pl
« Odpowiedź #1391 dnia: Sierpień 09, 2017, 14:26:26 »
Sorki, że nie jesteśmy w twojej szkole. Brak uzasadnienia był argumentem dotyczącym mizerności twojego rozumowania. Szkoda na nie czasu. Ale...
Ok, załóżmy, że wolisz sieciowy hivemind od ludzi, którzy zawodowo recenzują gry (jesteś w większości). Klikasz na neogafie link do recki Sterlinga na tubce. Podoba się albo nie, ale poświęcasz jej na tyle uwagi, że scrollujesz i widzisz link do jego Patreonu. I nawet jak się podoba, to płacisz? Serio? Tak o? A jak się nie podoba? Jak wszedłeś tam z roju komciów "zrobił to dla klików"? Tak to działa? Nie ma już genialnego wpisu na blogu Radka Zale(w?)skiego o tym, że czytelnik to tylko towar sprzedawany reklamodawcy. Domena się skończyła, a każdy powinien to przeczytać.
Jest jedna rzecz, którą recenzent ma na swoją obronę i na którą musi zapracować. Rzetelność. Sterling na nią zapracował, nawet jeśli będę się śmiać wspominając jego reckę AC2.
Bez rzetelności nie mógłby odejść z Destructoida na własny rachunek. I tu trochę klęknę, bo wiemy jak jest. Mnóstwo dzieciaków chce gierki za friko, błaznuje w social mediach zwracając na siebie uwagę (widziałem wpis na stronie pt. "Byliśmy na urodzinach Techlandu by opowiedzieć wam jak dobrze się bawiliśmy") czy zakłada albo zatrudnia się za orzechy w różnych stronkach. Ale dla takiego Sterlinga reputacja jest kwestią życia i pracy na 3 zmiany w miejscu, w którym nie ma marzeń. Gracze powinni - za przeproszeniem - kurwa zacząć doceniać krytyków (do sprawdzenia w słowniku znaczenie słowa) gier wideo, a nie klakierów czy hejterów.
Pewnie ktoś zaraz mi dopiecze, czy przyczepi się do czegoś. Spoko. Ale ja tu już kończę, bo szkoda mi czasu, więc tak jakby EOT. Ale śmiało.

Offline Jay

• Żywa Legenda
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #1392 dnia: Sierpień 09, 2017, 14:34:39 »
List czytelnika GameInformera sprzed prawie 10 lat (sierpien 2008) :O

Offline regisek

• Ultimate Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #1393 dnia: Sierpień 09, 2017, 14:44:42 »
Nie wiem kim jest Matt Richards, ale od dzisiaj dla mnie jest wizjonerem gejmingu :)

Offline arian

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #1394 dnia: Sierpień 09, 2017, 15:33:29 »
Przecież to co on opisuje zupełnie się nie sprawdziło. I na pewno nie będzie zmierzać dalej w takim kierunku. ;)

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #1395 dnia: Sierpień 09, 2017, 15:41:37 »
Jest jeszcze nadzieja, że ktoś nam pokaże jak naprawdę zły jest to rynek i uratuje ludzkość zanim nastąpi koniec świata :D.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1396 dnia: Sierpień 09, 2017, 19:37:28 »
jakby EOT. Ale śmiało.
Jak EOT to EOT. Papatki.
I pościerać trzeba, bo się ulało.

Edit: A Jimbo zrobił nową recenzje:
http://youtu.be/n4v7BQoMTGU

Bezpośrednio pod nią jest link do patreona i sklepiku.

« Ostatnia zmiana: Sierpień 09, 2017, 20:23:30 wysłana przez Simplex »

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #1397 dnia: Sierpień 09, 2017, 22:07:44 »
A to reklamy sa juz tylko platne za przekierowania w giereczkowie? Jesli tak to raczej slabo, ja reklamy sprzedawalem w serwisach biorac kase za liczbe odslon i pozycje bannera, placone z gory. I takim kupujacym reklame sie pokazywalo ile bylo wejsc, naczy klikow na strone. W ten sposob kliki na strone generowaly pieniadze bez klikania w reklamy.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1398 dnia: Sierpień 10, 2017, 11:01:27 »
Prosze panią a Maciej Kowalik to niemiły jest ;)

Offline Irreversible

• I Am Robot
« Odpowiedź #1399 dnia: Sierpień 10, 2017, 15:18:24 »
Gracze powinni - za przeproszeniem - kurwa zacząć doceniać krytyków (do sprawdzenia w słowniku znaczenie słowa) gier wideo, a nie klakierów czy hejterów.

Przepraszam, ale zyjemy w swiecie gdzie jest miejsce dla krytykow, klakierow i hejterow - niestety ;)
Jesli jednak rzekomy krytyk wystawia grze 1/10, to zbliza sie do poziomu niebezpiecznie bliskiego wspomnianych przez Ciebie 'klaunow' (jesli moge uzyc takiego slowa zastepczego). Z rzetelnoscia nie ma to nic wspolnego, takiej oceny nie da sie uzasadnic. 'Historia dobrego dziennikarza' czy reputacja, na ktorej stworzyl projekt niezaleznej instytucji Jimquisition jest tylko rekomendacja do sprawdzenia! acz na pewno nie powodem do wielbienia niezaleznego* krytyka.
Gdybym spotkal sie z tym panem po raz pierwszy przy ocenie Hellblade, nigdy wiecej bym nie odpalil jego materialu - w ocenie 1/10 widze frustracje i glupote, nic czym moim zdaniem powinien kierowac sie dobry krytyk. Nie oceniam dlaczego tak zrobil, nie interesuje mnie to. Jego 'osobowosc' sceniczna dla mnie jest nie do przyjecia - zreszta jak Angry Joe. Dwa lub trzy razy odpalilem gdy ktos cos wrzucil, ale po prostu nie jestem jego targetem :)

*Zreszta, w swiecie patreona niezaleznosc to tylko ladne slowo.
Nie wierze, ze Jima nie interesuje jego wlasna grupa odbiorcow. Swiadomie (lub nie) bedzie adresowal swoje wypowiedzi wlasnie pod katem utrzymania zaangazowania, raz na jakis czas robiac skok w bok aby pozyskac i przekonac nowa grupe odbiorcow. Dlatego tez nie wierze, ze samemu doszedl do wniosku ze to byl blad. Gowno trafilo w wiatrak i najlepsze co mogl zrobic to wlasnie wycofac sie rakiem - collateral damage control! Krytyk? to tylko biznes. Choc milo gdy polaczony z pasja.

Side note.
Wybieram inne zrodla pozyskiwania informacji, ba!
Dodam nawet bezczelnie, ze czasem dyskryminowane forum jest dla mnie czesto lepszym zrodlem informacji niz 'niezalezni' krytycy. Why?
a/ bo w wypowiedziach sa niezalezni
(no moze oprocz: 1/ Simplexa, bo on Ci sprzeda VR za prowizje :P 2/ Emiela, bo 'on jest z branzy' i dla niego ftp to mobilki :D 3/ Marcina Sz, bo to zwyrol co jak sie zafixuje to juz nic mu sie nie odwidzi ;) 4/ Orsona, bo jak masz zone to usilnie bedzie Cie kusil bys gral w PokemonGo :) 5/ Draaka, bo sprzedaje samochody (a kazdy sprzedawca aut klamie :D) 6/ Astarota, DarkStara, Blue_, SimonX, serkala, biomedica, kaczora (dziki tez!), Rudego, Rolka, Meatbaga... dobra wystarczy tych zartow, mialem wymienic pol aktywnego ostatio forum ale czas wrocic do pracy :p )
b/ bo przez kilka lat 'poznalem' uzytkownikow oraz ich 'growe osobowosci' wiem co ich interesuje oraz czym sie kieruja podczas swoich rekomendacji.
Sam sobie odcedze co dobre a co zle. 
Proste.

#TeamForum
;)