Autor Wątek: Dokąd zmierza branża - o zmianach, ocenach, recenzjach itp.  (Przeczytany 230071 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
Odp: Dokąd zmierza branża - o zmianach, ocenach, recenzjach itp.
« Odpowiedź #1280 dnia: Kwiecień 13, 2017, 10:38:52 »
Cały rynek AAA siadł. W ostatnim roku chyba nic się nie sprzedało zgodnie z oczekiwaniami (mówię o tych z dużymi budżetami).
Nie wiem jak BF1, ale reszta słabo.

Budżet trzeba będzie zmniejszyć.

I nie sądzę, że cyferki tu miały wpływ - wydaje mi się, że zdecydowana mniejszość czyta o tym i by mogła być zniechęcona przez klatki. Już prędzej memy z gumiakami z Andromedy miały większy zasięg.
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline olas

• Super Badass
    • http://www.woollenteddies.net
« Odpowiedź #1281 dnia: Kwiecień 13, 2017, 10:55:15 »
Fajnie ze dadza demo przed premiera: bedzie czas jak co skasowac pre-ordera, ale to moze byc oznaka ze sa pewni ze gra jest dobra, ale chca aby ludzie sie przekonali

Nie wiem czemu ale ten screen z informacja o demie skojarzyl mi sie z Half Life (pierwszym). Ten koncept a la Blade Runner byl ciekawy - na pewno byl lepszy niz ten myk z indianinem

Pozdr

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #1282 dnia: Kwiecień 13, 2017, 11:15:58 »
D2 sprzedał się słabo, ale nie przez technikalia, a przez fakt, że był otoczony wysokobudżetowymi grami z hajpem i multi. Tak naprawdę to mało kto czekał na tę grę (wystarczy sprawdzić ile stron ma wątek o grze). Gatunek też jej w ogóle nie pomógł (Deux Ex anyone?) plus jest grą tylko z singlem, gdzie w tym wypadku wiele osób czeka na drugi obieg, żeby zaoszczędzić pieniądze, bo za wiele nie tracą.

Wiem w sumie po sobie, że w zeszłym roku kupiłem znaczącą większość AAA na premierze, prawie wszystkie, a Dishonored 2 nawet nie myślałem.

Sprzedaż była naprawdę słaba, Bethesda mocno cisnęła, żeby sklepy brały więcej i stąd szybkie zniżki, bo zalegały pudełka i zbierały kurz. Podejrzewam, że z Preyem będą bardziej ostrożni.

Cały rynek AAA siadł. W ostatnim roku chyba nic się nie sprzedało zgodnie z oczekiwaniami (mówię o tych z dużymi budżetami).
Nie wiem jak BF1, ale reszta słabo.

Budżet trzeba będzie zmniejszyć.

I nie sądzę, że cyferki tu miały wpływ - wydaje mi się, że zdecydowana mniejszość czyta o tym i by mogła być zniechęcona przez klatki. Już prędzej memy z gumiakami z Andromedy miały większy zasięg.
Nie wszystkie, było kilka tytułów poniżej oczekiwań, ale powody ich słabej sprzedaży są różne, to nie jest wspólny trend. BF1 sprzedał się bardzo dobrze, podobnie Forza sprzedała się lepiej niż oczekiwano, Uncharted 4 sprzedało się bardzo dobrze, Dark Souls 3 poszło też ładnie. No i przykładowo jest jeszcze Overwatch, które nie tylko jest nowym IP, ale jeszcze sprzedało się wybitnie.

Gry, którym się nie udało: Battleborn (;D), Gears of War 4 (fani mają PS4, rynek poszedł naprzód), Dishonored 2, Deus Ex (oba opisane wyżej), Last Guardian (brak zainteresowania mainstreamu), Gravity Rush 2 (brak zainteresowanie mainstreamu), Infinite Warfare (zmęczenie materału, negatywny odbiór settingu), Titanfall 2 (podziękowania należą się EA), Street Fighter V (wiadomo Capcom), Dead Rising 4 (wiadomo Capcom), Steep (#nikogo), Watch Dogs 2 (Ubi przeliczyło się po jedynce), Quantum Break (brak hajpu, tylko singiel, mieszane opinie). Więcej nie pamiętam :).
Moje opinie są moje i tylko moje, tzw. własne.
Cytat: Starh
EMIEL jak chesz next gena to sprzedaj konsole.. taka rada. Tak czytam Twe posty i zawsze Ci coś nie pasuje.... Czy ty kiedykolwiek byłeś w pełni z czegoś zadowolony?

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
  • Hejter MGS i Death Stranding
« Odpowiedź #1283 dnia: Kwiecień 13, 2017, 11:34:03 »
A Mafyja Trzecia? Nie kojarzę żadnego info o tym, że się sprzedało ileś tam milionów sztuk, za to były liczne (i zasadne) narzekania.

Śmiałbym się jakby ten grafoman Kojima upadł i sobie głupi ryj rozwalił!

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #1284 dnia: Kwiecień 13, 2017, 11:44:21 »
A jak Andromede raportują?
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #1285 dnia: Kwiecień 13, 2017, 11:47:43 »
Mafia sprzedała się dobrze w pierwszym tygodniu, bo był spory hajp. Dopiero potem sprzedaż poleciała na łeb na szyję. Nawet gościu z 2K się chwalił sprzedażą, poszło 4.5 milionów i był to "fastest selling 2K title", ale w następnych tygodniach poszło już mniej niż 0.5 miliona i ogólnie zaczęły się ostre wyprzedaże sklepowe. Zasadniczo przy tych liczbach trudno mówić o porażce, ale biorąc pod uwagę, że budowali nowe studio od zera to koszty pewnie były wysokie. Przypuszczalnie całościowo będą jednak na plusie.

A jak Andromede raportują?
Poniżej oczekiwań, ale nie tragicznie.
EMIEL jak chesz next gena to sprzedaj konsole.. taka rada. Tak czytam Twe posty i zawsze Ci coś nie pasuje.... Czy ty kiedykolwiek byłeś w pełni z czegoś zadowolony?

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #1286 dnia: Kwiecień 13, 2017, 11:52:40 »
Czyli zarówno Dishonored jak i Deus idą do lodówki? :(

A Andromeda jakoś pociągnie, ale jak nie zrobią podsumowania uczciwego z mocnym wsparciem dla community to kolejna część będzie tragedia (a jak jeszcze jakiś inny SF RPG wyjdzie to już w ogóle).

Chyba do branżowego wątku by to trzeba było przenieść.

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #1287 dnia: Kwiecień 13, 2017, 11:59:36 »
Deus już zamrożony na bank, Dishonored w teorii Bethesda może im dać robić dalej, bo prestiż, ale jak mam obstawiać to kazałbym im robić coś bardziej dla ludzi z czego będzie i marka i kasa, a nie pod siebie. Jest jeszcze malutka szansa, że odrobią to w jakimś DLC/standalone, jeśli sprzedaż podstawki na promocjach będzie wystarczająco duża, ale szczerze wątpię.

Andromeda powinna dać radę na tyle, że nie zamkną studia, ale następna gra od Bioware musi kopać tyłki. EA pokłada duże nadzieje w tym niezapowiedzianym tytule co go pokażą na E3.

Przeniosę zaraz.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
  • Specjalizuje się w starych linkach.
    • www.facebook.com/skrubolski
« Odpowiedź #1288 dnia: Kwiecień 13, 2017, 12:16:55 »

Nie wszystkie, było kilka tytułów poniżej oczekiwań, ale powody ich słabej sprzedaży są różne, to nie jest wspólny trend. BF1 sprzedał się bardzo dobrze, podobnie Forza sprzedała się lepiej niż oczekiwano, Uncharted 4 sprzedało się bardzo dobrze, Dark Souls 3 poszło też ładnie. No i przykładowo jest jeszcze Overwatch, które nie tylko jest nowym IP, ale jeszcze sprzedało się wybitnie.

Gry, którym się nie udało: Battleborn (;D), Gears of War 4 (fani mają PS4, rynek poszedł naprzód), Dishonored 2, Deus Ex (oba opisane wyżej), Last Guardian (brak zainteresowania mainstreamu), Gravity Rush 2 (brak zainteresowanie mainstreamu), Infinite Warfare (zmęczenie materału, negatywny odbiór settingu), Titanfall 2 (podziękowania należą się EA), Street Fighter V (wiadomo Capcom), Dead Rising 4 (wiadomo Capcom), Steep (#nikogo), Watch Dogs 2 (Ubi przeliczyło się po jedynce), Quantum Break (brak hajpu, tylko singiel, mieszane opinie). Więcej nie pamiętam :).

Z ważniejszych, którym się udało, a o których nie wspomniałes (poza sportówkami) to na pewno dużym sukcesem było Division. Final Fantasy XV też chyba się udało (z tego co pamiętam w styczniu raportowali sprzedaż na poziomie 6mln). Natomiast nie jestem pewien po której stronie barykady postawić Dooma. Na pewno odbiór tej gry był więcej niż dobry, ale nie wiem jak ze sprzedażą. Aha, no i trzeba pamiętać, że Infinite Warfare nie był żadną porażką. Sprzedał się gorzej od poprzednich CoDów, ale i tak cały czas znacznie lepiej niż np. BF1.

pozdr
psn - Skrubolski
www.facebook.com/skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #1289 dnia: Kwiecień 13, 2017, 12:39:46 »
Zgoda, Division to bardzo duży sukces biorąc pod uwagę, że to również nowe IP. Co do FF XV to wynik niezły oczywiście i oni się chwalili, ale to przy założeniu, że liczyli czas robienia gry od momentu zmiany ojca prowadzącego i przemianowania tytułu na XV, Versus XIII na pewno im się nie zwrócił, biorąc pod uwagę też, że puścili mnóstwo kasy w marketing. Mimo wszystko wizerunkowo to rzeczywiście był sukces i ożywił markę Finala, która po XIII pachniała dość nieładnie ;).

Doom to ciekawy przypadek, sprzedaż była raczej niska na początku, ale z czasem budowała się dzięki word of mouth. Jak dla mnie gra nie sprzedała się wybitnie, ze względu na dość szybkie obniżki, choć tu przyznaję, że trudno cokolwiek oszacować. Porażką nie była, ale zakładam, że Bethesda raczej traktowała to jako odbudowywanie marki, żeby zacząć zarabiać później. Podejrzewam, że kilka milionów poszło jednak.

IW sprzedał się bardzo źle, jak porównać na standardy CoDa. W porównaniu do Black Ops 3, które już było na równi w dół, IW sprzedało się o połowę gorzej w premierowym tygodniu, co do startu do BFa to akurat się mylisz w niektórych terytoriach sprzedaż była bardzo bliska i porównywalna między obydwiema grami.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2017, 12:48:39 wysłana przez Emiel »

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1290 dnia: Kwiecień 13, 2017, 13:00:19 »
A ja jeszcze o Mafii 3 - te 4,5 + 0,5 miliona kopii to były chyba egzemplarze wysłane do sklepów, no ale widać tak czy siak siłę hajpu w tym przypadku. Za to względnie słaba sprzedaż IW IMO pokazuje siłę anty-hajpu.

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #1291 dnia: Kwiecień 13, 2017, 13:08:51 »
Tak, tak, do sklepów +cyfra oczywiście, ale zasadniczo, jak było omówione bardzo rzadko sklepy biorą, gdy nie ma chęci zakupu. Dystrybutorzy względnie znają rynki i nie pchają czegoś za dużo chyba, że jest presja i idzie jakiś dobry deal na marketing, ale to się koniec końców kończy po prostu dużymi wyprzedażami szybko jak w przypadku Dishonored 2.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1292 dnia: Kwiecień 13, 2017, 13:35:31 »
IW sprzedał się bardzo źle, jak porównać na standardy CoDa. W porównaniu do Black Ops 3, które już było na równi w dół, IW sprzedało się o połowę gorzej w premierowym tygodniu, co do startu do BFa to akurat się mylisz w niektórych terytoriach sprzedaż była bardzo bliska i porównywalna między obydwiema grami.

Cały czas jednak sprzedawał się na tyle, zeby zająć pierwsze miejsce sprzedaży wg NPD. A trudno pierwsze miejsce w rocznej sprzedaży na takim rynku jak USA uznać za porażkę, nawet pomimo faktu, że były to znacznie gorsze wyniki niż wczesniej.

pozdr
psn - Skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline Astarot

• Super Badass
« Odpowiedź #1293 dnia: Kwiecień 13, 2017, 13:54:45 »
RE7? Gra bardzo dobra, a jak sprzedaż? Trzyma cenę, Wiec raczej się sprzedaje.

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1294 dnia: Kwiecień 13, 2017, 14:16:42 »
Niedawno była promocja na Xbox Store - podstawka - 25%, wersja deluxe... całe - 17%. Mogli przynajmniej do 20% zaokrąglić to bym kupił. Niedawno też pass staniał o jakieś 10%, ale to był chyba jakiś błąd, bo już jest stara cena.

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #1295 dnia: Kwiecień 13, 2017, 14:32:38 »

Cały czas jednak sprzedawał się na tyle, zeby zająć pierwsze miejsce sprzedaży wg NPD. A trudno pierwsze miejsce w rocznej sprzedaży na takim rynku jak USA uznać za porażkę, nawet pomimo faktu, że były to znacznie gorsze wyniki niż wczesniej.

pozdr
Jak jesteś Activision i od 8 lat zajmujesz to miejsce to tak, uznajesz to za porażkę, gdy sam wypadasz słabo, a Twój główny konkurent po raz pierwszy od dawna siedzi Ci naprawdę na plecach. Przypominam dodatkowo, że przecież oni pchali jeszcze Modern Warfare Remastered, więc $ value było nawet lepsze. Wycinek z ich raportu finansowego:

Activision had the biggest online player community in its history in 2016, with annual MAUsA of 50 million for the year, up 3% from 2015 and up 23% since 2014. Fourth-quarter MAUsA were 51 million. Call of Duty? was the number one console franchise globally in 2016, and in North America for the 8th year in a row.1 Life-to-date on current-generation consoles, the Call of Duty franchise had 3 of the top 10 games.1

Activision had record levels of Q4 and full-year in-game revenues. Call of Duty: Black Ops III add-on revenues outperformed Season Pass and ? la carte map packs combined, even with record Season Pass participation.

Zwróć uwagę, że wspominają o Call of Duty jako marce i o Black Ops 3. Czego brakuje, no właśnie Infinite Warfare.

oraz sama wypowiedź COO:

In a recent earnings call with investors, Activision CEO Bobby Kotick and COO Thomas Tippl revealed that the company wasn?t particularly pleased with how the game sold, or its overall reception.

?Activision?s November Release [Infinite Warfare] was a high quality, innovative game that paired with Modern Warfare Remastered offered a tremendous amount of value and gameplay variety,? Tippl said. ?However, sales underperformed our expectations, and it?s clear that for a portion of our audience the space setting just didn?t resonate.?

Nie wiem, kto jeszcze musi Ci potwierdzić, że to była porażka skoro COO się zgadza ;).

RE7? Gra bardzo dobra, a jak sprzedaż? Trzyma cenę, Wiec raczej się sprzedaje.
W porządku, w okolicach marca lutego byli na dobre drodze do osiągnięcia ponad 3 milionów, które były ich targetem. Zakładając, że sporą część z tego projektu sfinansowało Sony to powinni być raczej zadowoleni i wyjść na plus długoterminowo (4 miliony z back catalogu pewnie osiągną plus wpadnie kasa z DLC/Passa).

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2017, 14:38:30 wysłana przez Emiel »

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1296 dnia: Kwiecień 13, 2017, 15:01:00 »
Emiel, chyba mnie nie zrozumiałes. Ja bardzo dobrze wiem, że Acti jest nie zadowolone, bo dlaczego miałoby być, skoro gra się sprzedawała znacznie gorzej niż poprzednie? Ale zauważyłem też, że panuje błędne przekonanie o jakims kolosalnym flopie tej marki, które wynika m.in z tego, że się mówi o sukcesie BF1 i porażce IW. A przecież EA i każdy inny wydawca dałby się pokroić za takie "porażki". Należy więc pamiętać o skali i perspektywie przy wrzucaniu gier do worków z napisem sukces i porażka.

pozdr
psn - Skrubolski

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1297 dnia: Kwiecień 13, 2017, 15:02:17 »
Porażka to by była jakby BF1 faktycznie wyprzedził dudi. Ale żadne dane nie wskazują aby to nastąpiło, bo jakby wskazywały, to EA by odtrąbiło zwycięstwo.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2017, 15:13:55 wysłana przez Simplex »

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1298 dnia: Kwiecień 13, 2017, 15:07:47 »
Otóż to.
psn - Skrubolski

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #1299 dnia: Kwiecień 13, 2017, 15:24:17 »
Emiel, chyba mnie nie zrozumiałes. Ja bardzo dobrze wiem, że Acti jest nie zadowolone, bo dlaczego miałoby być, skoro gra się sprzedawała znacznie gorzej niż poprzednie? Ale zauważyłem też, że panuje błędne przekonanie o jakims kolosalnym flopie tej marki, które wynika m.in z tego, że się mówi o sukcesie BF1 i porażce IW. A przecież EA i każdy inny wydawca dałby się pokroić za takie "porażki". Należy więc pamiętać o skali i perspektywie przy wrzucaniu gier do worków z napisem sukces i porażka.

pozdr

Ja Cię zrozumiałem, ja po prostu biorę pod uwagę również worki z napisem budżet i wpływy właśnie pod względem skali i perspektywy.  Przy Infinite Warfare pracowały już praktycznie wszystkie studia Acti poza Treyarchem. Nie da się określić jednego bez drugiego. EA miało duży sukces, bo BF sprzedał się lepiej niż założenia i został dobrze przyjęty, czyli nie tylko jest w tendencji zwyżkowej cała marka, ale również sprzedaż DLC i dalsza sprzedaż katalogowa. Nie bez powodu Acti utrzymało wsparcie DLC dla Black Ops 3, bo to jest dodatkowa kasa, której zobaczą dużo mniej z Infinite Warfare. To jest cały biznes i to się wszystko składa do kupy, a jak się okazuje, że Twoja gra sprzedała się dwa razy gorzej niż zakładałeś to nagle zaczynają się chociażby delikatne cięcia (zwolnienia w IW były). Wiadomo, że Acti ma kasy jak lodu i Blizzard ładnie ciśnie również, ale jak ustawiasz budżety na miliony dolarów to nie możesz się pomylić o połowę, bo wtedy jest to kolosalny flop. Nawet jeśli jesteś pierwszy na rynku. Te pieniądze po prostu przepadły i poszły do innych wydawców, dlatego EA jest zadowolone, bo to oni zyskali na tej stracie najwięcej i dlatego mówi się o sukcesie BF1, bo sprzedał się lepiej niż powinien i bardzo blisko CoDa. Oczywiście to są porażki i zwycięstwa na szczycie świata gier wideo, ale też nie każdy wydawca inwestuje jak w największe gry na świecie, nie zapominajmy o tym.

Ten rok będzie ciekawy, bo to będzie prawdziwy test czy będą potrafili zatrzymać równię pochyłą CoDa. Myślę, że zmęczenie materiału jest duże i nawet setting może być mało.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1300 dnia: Kwiecień 13, 2017, 15:28:44 »
Ale z drugą wojna to mogli trafić w dziesiątkę. "Społeczność" od lat dopomina się o powrót do korzeni i w końcu go dostanie.

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #1301 dnia: Kwiecień 13, 2017, 15:39:50 »
Grałem w CoD Black Ops 3 i już ten mój egzemplarz sprawił, że gra sprzedała się lepiej niż powinna.

Rudy_rydz

• Gość
« Odpowiedź #1302 dnia: Kwiecień 13, 2017, 15:50:51 »
Ale z drugą wojna to mogli trafić w dziesiątkę. "Społeczność" od lat dopomina się o powrót do korzeni i w końcu go dostanie.
Ja tylko mam nadzieję, że to nie będzie tak, że WWII to będzie jakaś symulacja a gra i tak się będzie dziać w przyszłości.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1303 dnia: Kwiecień 13, 2017, 16:08:02 »
Wypluj to!

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1304 dnia: Kwiecień 13, 2017, 16:11:45 »
Ta seria wymaga znacznie więcej niż zmiany settingu.

pozdr
psn - Skrubolski

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #1305 dnia: Kwiecień 20, 2017, 10:27:43 »
Mistrz:

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1306 dnia: Kwiecień 20, 2017, 10:30:53 »
Gdzie jest mail do Marka? ;)

pozdr
psn - Skrubolski

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1307 dnia: Kwiecień 20, 2017, 11:09:10 »
co to znaczy "na jeden dzień do premiery"?

Offline Biskup

• Prezes
« Odpowiedź #1308 dnia: Kwiecień 20, 2017, 11:12:56 »
Dzień przed premierą.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1309 dnia: Kwiecień 20, 2017, 11:13:27 »

No że możesz grać tylko jeden dzień, a później musisz oddać. A premiera to taki premier, tylko damski. I jej musisz oddać.

pozdr
psn - Skrubolski

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1310 dnia: Kwiecień 20, 2017, 12:47:51 »
I znou przez 5 lat II WŚ?

Inne konflikty niech na tapecie się znajdą. Wietnam choćby. Technologia pozwoli na fajne odwzorowanie rzeczywistości Albo Bałkany.

Albo CoD dziki Zachód :P

Offline Arcybibosz

• I Am Robot
  • Jasiu, jak ja nie cierpię tych wstrętnych myszy!
« Odpowiedź #1311 dnia: Kwiecień 20, 2017, 13:13:50 »

No że możesz grać tylko jeden dzień, a później musisz oddać. A premiera to taki premier, tylko damski. I jej musisz oddać.

pozdr

Jak bandyta porywa samolot, to możemy go żądać z powrotem właśnie na zasadzie tej tradycji. To stara tradycja, jeszcze od początków lotnictwa, ekstradycja!

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1312 dnia: Kwiecień 20, 2017, 14:28:49 »
No tak.
psn - Skrubolski

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1313 dnia: Kwiecień 21, 2017, 15:58:44 »
psn - Skrubolski

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #1314 dnia: Kwiecień 21, 2017, 16:13:00 »
No kurwa, próbuję pobrać rzeczy z mojej półki i na każdej wyskakuje, że nie mam permission.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1315 dnia: Kwiecień 21, 2017, 16:14:37 »
CDP.PL pada? Kiedy padło gamesrepublic?

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #1316 dnia: Kwiecień 21, 2017, 16:16:03 »
Merlin kupił CDP.

Offline maxplastic

• Prezes
« Odpowiedź #1317 dnia: Kwiecień 21, 2017, 16:24:01 »
A Merlin sam nie padał?

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #1318 dnia: Kwiecień 21, 2017, 16:24:20 »
No kurwa, próbuję pobrać rzeczy z mojej półki i na każdej wyskakuje, że nie mam permission.
Wyślij mi przelew i doładuj plusha to Ci odblokuje

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1319 dnia: Kwiecień 21, 2017, 16:41:30 »
A Merlin sam nie padał?

Padał, ale znalazł inwestorów i próbuje teraz - m.in. za sprawą zakupu cdp - zmartwychwstać. Trochę to pogmatwane, ale ten tekst to wyjasnia:
http://businessinsider.com.pl/finanse/firmy/grupa-merlin-kupuje-cdppl-za-3-mln-zl/063fb3y

pozdr
psn - Skrubolski