Autor Wątek: No i stało się - God of War Collection na PS3  (Przeczytany 29637 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Furio

• I Am Robot
  • R=2Gm/c2
Odp: No i stało się - God of War Collection na PS3
« Odpowiedź #200 dnia: Wrzesień 07, 2011, 21:59:12 »
Fajne demo. Takie półtora levela :-) No i kurcze, ta seria po prostu jest czystym gameplayem, że tak to ujmę. Pewnie jakby po ekranie latały 3 pixele na krzyż, to dalej było by świetnie. Tak samo dobrze gra mi się w te remastery jedynki i dwójki. Zajebistą graficznie trójkę (tak wiem, zaraz ktoś powie, że dwójka jest najlepsza), jak i te najnowsze porty z PSP.
Gra mistrz!

Czezare

• Gość
« Odpowiedź #201 dnia: Wrzesień 07, 2011, 22:06:35 »
Fajnie, ze przypomniales, Furio, o tym demie. :D
A demo jest dla plusiorów czy dla wszystkich?

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
  • HANG ON TO YER HELMET...
« Odpowiedź #202 dnia: Wrzesień 07, 2011, 22:27:25 »
Dla wszystkich.
"Co się tak kurwa patrzysz? Nas tu nie ma!"

Offline RudolV

• Badass
  • Just call me... Kakolookiyam!
« Odpowiedź #203 dnia: Wrzesień 07, 2011, 23:14:05 »
Jest polska wersja językowa. I obsługa 2-ego analoga. I gra wygląda o wiele lepiej niż się spodziewałem. Miodzio.

Offline Tidus

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #204 dnia: Wrzesień 07, 2011, 23:25:52 »
Sony zawsze się bardzo stara przy HD-edycjach gier z ps2 (psp). A oprawą tych GOWów się we wszystkich reckach zachwycają...must have dla mnie :)

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #205 dnia: Wrzesień 08, 2011, 07:05:31 »
bedzie w wersji pudełkowej, czy tylko psn?

Offline RudolV

• Badass
  • Just call me... Kakolookiyam!
« Odpowiedź #206 dnia: Wrzesień 08, 2011, 08:04:18 »

Offline Vramin

• Żywa Legenda
  • Non serviam
    • https://twitter.com/Vramiin
« Odpowiedź #207 dnia: Wrzesień 09, 2011, 08:13:44 »
Ha właśnie ograłem demo God of War Collection Volume II (Ghost of Sparta), i muszę powiedzieć, że świetnie im to wyszło. Grafika jest bardzo ładna jak na konwersję z psp. Dawno nie grałem w remaster pierwszej i drugiej części, ale Ghost of Sparta na ps3 wygląda tak samo dobrze jak pierwsza kolekcja.

Mam wrażenie że to demo wygląda ładniej niż remaster jedynki i dwójki, ale dawno w pierwsze Collection nie grałem więc może memoria fragilizuje. Dla mnie must-have, strasznie się wkręciłem w demo, przechodziłem już chyba ze trzy razy bawiąc się w odnajdywanie sekretów :).

BluePL

• Gość
« Odpowiedź #208 dnia: Wrzesień 09, 2011, 08:22:07 »
Ja Was podziwiam. 1 część mi się podobała, ale jak zacząłem po niej prawie od razu 2(gdzieś miesiąc przerwy) na PS2 to poczułem taką wtórność i znudzenie konwencją, że nie mogłem dalej grać mimo fajnych kilku rozwiązań i większej epickości. Myślałem, że Dante`s Inferno to zmieni i fakt design i klimat mnie wciągnął(małe dzieci wychodzące z wklęsłych sutków żądzy... poezja! W dead space 2 wszyscy się tyli małymi dzieciakami zachwycali jakby to była nowinka, a przecież to już było w DI), ale sam gameplay dalej wynudził. Nie wiem kurcze, żałuję trochę że tak się stało u mnie, ale dziwię się, że ludzie potrafią grac praktycznie w to samo już 5 raz z pełną przyjemnością.

PS.Dla GoW kupiłem PS2.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2011, 08:26:13 wysłana przez BluePL »

Czezare

• Gość
« Odpowiedź #209 dnia: Wrzesień 09, 2011, 08:25:25 »
Ha właśnie ograłem demo God of War Collection Volume II (Ghost of Sparta), i muszę powiedzieć, że świetnie im to wyszło. Grafika jest bardzo ładna jak na konwersję z psp. Dawno nie grałem w remaster pierwszej i drugiej części, ale Ghost of Sparta na ps3 wygląda tak samo dobrze jak pierwsza kolekcja.

Mam wrażenie że to demo wygląda ładniej niż remaster jedynki i dwójki, ale dawno w pierwsze Collection nie grałem więc może memoria fragilizuje. Dla mnie must-have, strasznie się wkręciłem w demo, przechodziłem już chyba ze trzy razy bawiąc się w odnajdywanie sekretów :).
To ze demko Ghost Of Sparta wyglada lepiej od zremasterowanej jedynki i dwojki to nie zludzenie. To niezaprzeczalny fakt. Mam innego rodzaju zapytanie. Czy bedzie mozna kupic tylko i wylacznie GoS wlasnie z wylaczeniem jedynki i dwojki, ktorymi zupelnie nie jestem zainteresowany?

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #210 dnia: Wrzesień 09, 2011, 08:30:08 »
Ja Was podziwiam. 1 część mi się podobała, ale jak zacząłem po niej prawie od razu 2(gdzieś miesiąc przerwy) na PS2 to poczułem taką wtórność i znudzenie konwencją, że nie mogłem dalej grać mimo fajnych kilku rozwiązań i większej epickości. Myślałem, że Dante`s Inferno to zmieni i fakt design i klimat mnie wciągnął(małe dzieci wychodzące z wklęsłych sutków żądzy... poezja! W dead space 2 wszyscy się tyli małymi dzieciakami zachwycali jakby to była nowinka, a przecież to już było w DI), ale sam gameplay dalej wynudził. Nie wiem kurcze, żałuję trochę że tak się stało u mnie, ale dziwię się, że ludzie potrafią grac praktycznie w to samo już 5 raz z pełną przyjemnością.

PS.Dla GoW kupiłem PS2.
Tak jakby dziwilo cie, ze ludzie co roku graja w FIFA/PES czy CoDa czy <wstaw dowolna serie, ktora ma trzy czesci i nie rozni sie settingiem>. :) Goscie od GoWa poszli w swietna postac, fajny setting, rozpierdol i niezla fabule - po co zmieniac cos, co jest dobre? :)

Ja tez na 100% zagram, bo demo baaaaardzo mi sie podobalo.

BTW, tam beda dwie gry. Jak one chronologicznie leza wzgledem pierwszej i drugiej czesci? Bo cos czuje, ze zrobie sobie malutki maratonik. :)

Czezare, tam bedzie tylko Ghost of Sparta i Chains of Olympus. Ale jak masz na miar na Collection zlozone z w/w i jedynki oraz dwojki, to prosze o namiar. Serio. :)

Czezare

• Gość
« Odpowiedź #211 dnia: Wrzesień 09, 2011, 08:34:12 »

PS.Dla GoW kupiłem PS2.
Z podejsciem jakie reprezentujesz powinienes zatem jak ognia unikac wszelakich sequeli. Nie ma innej rady, zwazywszy na to, ze w kolejnych czesciach 99% wszystkich serii jest z grubsza to samo. Wyobrazasz sobie co by sie dzialo gdyby np Blizzard Activision calkowicie przemodelowal i zmienil rozgrywke w Diablo 3 w stosunku do poprzednich czesci? Fani urwaliby im jaja! Takze powinienes odtad skupic sie tylko na oryginalnych i swiezych pozycjach, jak np Catherine...

BluePL

• Gość
« Odpowiedź #212 dnia: Wrzesień 09, 2011, 08:40:39 »
No właśnie kurcze nie wiem, bo np Ratcheta i Clanka łyknąłem całą serię(wszystko na ps3+jedynka z ps2, ponoć kolejne z ps2 były mniej platformówkowe, więc zrezygnowałem) mimo wtórności kolejnych części. Nie rozumiem dlaczego nagle mój zapadł opadł tak do GoW skoro 1 część mi się podobała, a nagle jak się urwało. Może to monotonia designu+ten sam gameplay+fabuła która jest może zbyt pompatyczna i nudna dla mnie? I sam "Twist", że znów ten Kratos daje się wydymać i znów się wnerwia ;]. Kurde nie wiem.

W diablo 2 grałem non stop 2-3 lata i jakoś się kurcze nie nudziło, ponad rok w jedynkę, ale fakt faktem boję się kupować sequeli w obawie o przesycenie.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2011, 08:53:50 wysłana przez BluePL »

Offline Vramin

• Żywa Legenda
  • Non serviam
« Odpowiedź #213 dnia: Wrzesień 09, 2011, 08:56:39 »
Ja Was podziwiam. 1 część mi się podobała, ale jak zacząłem po niej prawie od razu 2(gdzieś miesiąc przerwy) na PS2 to poczułem taką wtórność i znudzenie konwencją, że nie mogłem dalej grać mimo fajnych kilku rozwiązań i większej epickości.

A dzięki wielkie ;). Mnie bardzo podoba się sam pomysł na grę, setting. Skończyłem kilka razy jedynkę, dwójkę (na PS2 i później na PS3) oraz trójkę, a także Chains na PSP. Inni gracze łykają bez popitki każdą kolejną część CoD, Final Fantasy i innych tasiemców, a ja tak mam z serią God of War. Jeszcze pamiętam jak jedynkę przeszedłem przez dwie nieprzespane noce na PS2, jedno z fajniejszych growych doświadczeń :).

Przypomniało mi się - nareszcie jest broń inna niż ostrza, której chce się używać i która działa naprawdę fajnie - włócznia z tarczą. Zwykle w GoW nie używałem innych broni, biegałem tylko z ostrzami a te inne włączałem sporadycznie tam gdzie scenariusz wymagał. Za to w tym demie włócznia z tarczą sprawdzają się imho rewelacyjnie, na długi i krótki zasięg.

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2011, 09:01:34 wysłana przez Vramin »

SimonX

• Gość
« Odpowiedź #214 dnia: Wrzesień 09, 2011, 09:18:46 »
Przypomniało mi się - nareszcie jest broń inna niż ostrza, której chce się używać i która działa naprawdę fajnie - włócznia z tarczą. Zwykle w GoW nie używałem innych broni, biegałem tylko z ostrzami a te inne włączałem sporadycznie tam gdzie scenariusz wymagał. Za to w tym demie włócznia z tarczą sprawdzają się imho rewelacyjnie, na długi i krótki zasięg.

Dokładnie to sobie pomyślałem grając wczoraj w demko - jaka fajna broń, która się do czegoś nadaje! :)
Po demku stwierdzam, że kupie sobie kiedyś Ducha Sparty na PSP.
Na PS3 odpuszczam, co prawa spodziewałem się większej nędzy graficznej, niż ostatecznie zobaczyłem, ale mimo wszytsko wolę sobie w to na PSP pograć.

BluePL

• Gość
« Odpowiedź #215 dnia: Wrzesień 09, 2011, 09:24:34 »
Aż sprawdzę demo, a co!

W demko 3 grałem zupełnie bez emocji, ale może to ze względu po części na to, że widziałem je wcześniej na necie? I do tego ten lot kilkaset metrów jak nie kilka kilometrów w górę na złożonych skrzydłach między spadającymi kamieniami. :> Wiem to już szukanie pierdół do przyczepienia się przez hatera xD.

Offline Vramin

• Żywa Legenda
  • Non serviam
« Odpowiedź #216 dnia: Wrzesień 09, 2011, 10:04:53 »
Aż sprawdzę demo, a co!

Patrząc po twoich poprzednich postach, może się nie spodobać ;)

I do tego ten lot kilkaset metrów jak nie kilka kilometrów w górę na złożonych skrzydłach między spadającymi kamieniami. :> Wiem to już szukanie pierdół do przyczepienia się przez hatera xD.

Mnie też to na początku wkurzało. Potem nauczyłem się jak przechodzić te sekcje i przeszło ;).

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
  • HANG ON TO YER HELMET...
« Odpowiedź #217 dnia: Wrzesień 09, 2011, 10:17:34 »
Jak one chronologicznie leza wzgledem pierwszej i drugiej czesci? Bo cos czuje, ze zrobie sobie malutki maratonik. :)

God of War: Chains of Olympus
God of War
God of War: Ghost of Sparta
God of War: Betrayal
God of War II
God of War III

edit: zapomniałem o wersji na komórki ;)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2011, 10:39:08 wysłana przez SzczwanyGapa »
"Co się tak kurwa patrzysz? Nas tu nie ma!"

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #218 dnia: Wrzesień 09, 2011, 10:32:05 »
God of War: Chains of Olympus
God of War
God of War: Ghost of Sparta
God of War II
God of War III
Nice. ;D Thx. :)

BluePL

• Gość
« Odpowiedź #219 dnia: Wrzesień 09, 2011, 11:27:24 »
Mnie też to na początku wkurzało. Potem nauczyłem się jak przechodzić te sekcje i przeszło ;).
:) Tylko mnie nie wkurzała sama mechanika, bo ta jako taka była ok. Szczególnie, że jest prędzej rodem z platformera niż slashera. Wkurzał mnie sam fakt, że machnął raz malutkimi skrzydełkami i leci kilka km w górę skręcając w powierzu itp itd. Po kiego mu te skrzydła, superman czy jak? ;) Także jak widzisz to już jest czysto haterowa uwaga.

Offline jac3k5

• I Am Robot
    • Ev1lMustache
« Odpowiedź #220 dnia: Wrzesień 09, 2011, 13:58:47 »
To ze demko Ghost Of Sparta wyglada lepiej od zremasterowanej jedynki i dwojki to nie zludzenie. To niezaprzeczalny fakt.

No way, pomijajac filmiki dwojka wyglada o niebo lepiej.

Po demku stwierdzam, że kupie sobie kiedyś Ducha Sparty na PSP.

Jak dla mnie psp ma za maly ekran na takie gry.

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #221 dnia: Wrzesień 09, 2011, 15:07:25 »
Ekran spoko. Brak drugiego analoga jest znacznie gorszy.

SimonX

• Gość
« Odpowiedź #222 dnia: Wrzesień 09, 2011, 15:17:51 »
:) Tylko mnie nie wkurzała sama mechanika, bo ta jako taka była ok. Szczególnie, że jest prędzej rodem z platformera niż slashera. Wkurzał mnie sam fakt, że machnął raz malutkimi skrzydełkami i leci kilka km w górę skręcając w powierzu itp itd. Po kiego mu te skrzydła, superman czy jak? ;) Także jak widzisz to już jest czysto haterowa uwaga.

ekhm... GOD of War :)

BluePL

• Gość
« Odpowiedź #223 dnia: Wrzesień 09, 2011, 22:35:27 »
Uwaga wyznań hatera ciąg dalszy :).

Zagrałem w demo.
Spodobało mi się, fajny urywek fabuły, może nie genialna ale przynajmniej Kratos coś tam pomarudził, fajny dubbing, fajnie rozlokowane skrzynki z czerwonymi orbami - czyt łaź wszędzie zawsze coś znajdziesz, fajna tarcza z włócznią, sporo platformera i ogólnie naprawdę przyjemnie się grało :). Mam ochotę na tą część.

Teraz uwaga, odpaliłem jeszcze demo GoW III i tak, pierwsze wrażenie jest gorsze od demka ghost of sparta - duuużo gorsza płynność(sory dla mnie to istotne bardziej niż grafika)dużo ciemnych tonów (w demie nie można zmienić brightnessa) co mi się po prostu nie podoba wizualnie, ale raziło to wszystko tylko na początku, po kilku minutach przestało przeszkadzać i grało się naprawdę fajnie. I nawet ten numer ze złożonymi skrzydłami odszczekuję, nie wiem jakim cudem ale to miejsce to był jakiś szyb wentylacyjny, więc powiedzmy ze miał tam prawo tak śmigać do góry :].

Czyli hater już nie hatuje, chyba że kupi i znów go zmierzi w połowie ;). Wniosek - może trzeba było mi odwyku? Może hype wszystkich w około na premierze GoW 3 mnie zniechęcił do niego? ... kto wie ale najprawdopodobniej jakaś część GoW zawita niedługo w czytniku mojej konsoli.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2011, 22:37:38 wysłana przez BluePL »

Offline Qu84

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #224 dnia: Wrzesień 09, 2011, 22:46:37 »
Demo Good of War 3 w porównaniu do pełnej wersji to straszna padaka. W żadnej innej grze nie widziałem tak wielkiej różnicy. Oprócz tego, że wygląda gorzej to ma jakieś 15 klatek/s mniej. Pełna wersja chodzi średnio w okolicach 40, więc jest więcej niż płynnie.
Ceterum censeo reviewers esse delendam!

Offline lutoslav

• I Am Robot
  • RDR
« Odpowiedź #225 dnia: Wrzesień 09, 2011, 22:57:37 »
Nie wiem jakie demko lezy teraz na PSN, ale swego czasu byla to wersja specjalnie na E3 2009 wiec jest dosc malo reprezentatywna w stosunku do fulla. W GoW: Collection gralem po trojce (tzn. dokanczalem dwojke, bo nie zdazylem kiedys tam:P ) i musze przyznac, ze brakowalo mi troche tej jakosci graficznej jaka byla w 3 czesci.

A co do Ducha Sparty. Gralem w to demo na PSP i jakos mnie nie wciagnelo, a na PS3 zupelnie na odwrot. Nawet bezsensownie zbieralem wszystkie czerwone orby, tak sie wkrecilem :P Kupie na pewno jakas uzywke jak bedzie jakis spokojniejszy okres.

Czezare

• Gość
« Odpowiedź #226 dnia: Wrzesień 09, 2011, 23:05:47 »
Demo Good of War 3 w porównaniu do pełnej wersji to straszna padaka. W żadnej innej grze nie widziałem tak wielkiej różnicy. Oprócz tego, że wygląda gorzej to ma jakieś 15 klatek/s mniej. Pełna wersja chodzi średnio w okolicach 40, więc jest więcej niż płynnie.
+1. Demo GoW3 bylo staaaare i z grubsza nie licowalo z jakoscia fulla pod wzgledem plynnosciowo-wizualnym. Powiem tak...malo jest w historii gamingu  wyrazistrzych przykladow, kiedy to demo az tak bardzo odstaje jakoscia od fulla...

Oczywiscie to co napisalem wyzej odnosi sie li tylko oprawy. Co do merytoryki to GoW3 lekko mnie rozczarowalo jako calosc...

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #227 dnia: Grudzień 01, 2011, 13:05:59 »
Te 3 platyny w podpisie to za GoW I, II, III, czas uzupełnić zaległości, mikołaj sie ucieszy  ;D

W związku z tym mam sakramentalne pytanie o wersje językowe. Czy mikołaj przyniesie mi GoW Collection Vol 2 wydane w polsce, to czy po zmianie dasha na angielski (uscislajac ja dasha mam zawsze ustawionego na angielski ;) ) bedzie sie dzialo grac w 100% po angielsku? (dubbing, napisy)

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #228 dnia: Grudzień 01, 2011, 13:07:16 »
Chains jest eng, Ghost PL. Jak ze zmianą dasha to nie wiem.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #229 dnia: Grudzień 01, 2011, 13:09:54 »
No wlasnie ten chains mnie martwi. Z tego co kojarzę, to w GoW III mozna było elegancko grać w pełni po angielsku, mam nadzieję że tu jest tak samo.

Offline Vramin

• Żywa Legenda
  • Non serviam
« Odpowiedź #230 dnia: Grudzień 01, 2011, 13:11:36 »
Jak nie zapomnę, to jutro sprawdzę. W polskim dashu jest jak pisze Pikacz. Po premierze BF3 przestawiłem u siebie na angielski i GoW jeszcze nie odpalałem. Ale Pikacz i ja mamy tę grę z PSN, nie wiem jak to będzie z wersją z płyty.

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #231 dnia: Grudzień 01, 2011, 13:12:08 »
Ale co cie martwi w Chains, skoro jest eng? Po zmianie dasha na eng, dubbing w Ghost też jest eng - sprawdzone przed chwilą, bo się opierdalam w domu. :)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #232 dnia: Grudzień 01, 2011, 13:21:59 »
Pomylilo mi sie-  martwila mnie ta czesc ktora sie na polskim dashu odpalala po polsku.
Dzieki za sprawdzenie - to dotyczy wersji cyfrowej, czy płytowej? (z tego co napisał vramiin widze, ze cyfrowej, mam nadzieje ze w plytowej bedzie tak samo).

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #233 dnia: Grudzień 01, 2011, 14:05:02 »
Dokładnie, sprawdzałem na wersji cyfrowej.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #234 dnia: Grudzień 01, 2011, 17:41:18 »
Jakis sprzedawca na allegro (ktory mnie wczesniej przez telefon zapewnial 10x ze Ghost of Sparta nie ma polskiego dubbingu ;) ) sprawdzil i ponoc jezyk mozna zmienic nawet z menu gry.

Offline jac3k5

• I Am Robot
    • Ev1lMustache
« Odpowiedź #235 dnia: Grudzień 01, 2011, 17:55:44 »
Nie wiem czy to pomoze. Moja wersja na psp kupiona w zavvi miala wersje polska i angielska, a zmienic mozna bylo przy stacie gry.

Offline Tidus

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #236 dnia: Grudzień 01, 2011, 17:56:25 »
Nie można zmieniać z menu gry - jak odpalisz na PL XMB to masz Ducha Sparty, a jak na ENG to Ghost of Sparta ;) Także w obie części z PSP można grać na PS3 po angielsku (i jest to jedyne słuszne rozwiązanie :P).

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #237 dnia: Grudzień 01, 2011, 18:06:31 »
No to mnie sprzedawca podwójnie zdezinformował, ale najwazniejsze, ze da sie grac po angielsku, one way or another :P