Autor Wątek: NIOH  (Przeczytany 52062 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
Odp: NIOH
« Odpowiedź #320 dnia: Marzec 12, 2018, 11:45:22 »
Randyisher

Czyli nie warto pakowac w grze? :(

Offline friedrich

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #321 dnia: Marzec 12, 2018, 12:33:24 »
Warto ale przy okazji.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #322 dnia: Marzec 12, 2018, 13:17:30 »
Yeah pierwszy boss kaput :)

Offline randydisher

• Badass
« Odpowiedź #323 dnia: Marzec 12, 2018, 13:18:39 »
Gratki :)

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #324 dnia: Marzec 12, 2018, 13:40:42 »
Nie był trudny, ale u mnie tak jest ze jak ma mało energii to zamiast zachowac zimna krew to ide jak polski bokser, na wymiane czyli  :)

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #325 dnia: Marzec 14, 2018, 13:28:24 »
Rozpoczałem jakies zadanie dodatkowe, chce zrezygnowac i wyjsc do mapy. Yyyu jak to sie robi? ;D
Nie widze zadnej opcji.

Mam 22 h a prawiecnic nie zrobiłem jeszcze :(

Offline Czaju

• Super Badass
« Odpowiedź #326 dnia: Marzec 14, 2018, 13:29:40 »
Gałązka Himorogi bodajże.
PSN ID: czajuprime

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #327 dnia: Marzec 14, 2018, 13:34:56 »
Własnie znalazłem. Jedna miałem skads. Troche przesada.

Sklep miał mi sie po bossie odblokowac pierwszym. Nie widze go.
Edit (mam)

Eliksirow nie mozna kupic? Cooooooo?
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2018, 13:45:51 wysłana przez Orson. »

Offline hadxmen

• Super Badass
  • https://stareforumpoly.pl/
« Odpowiedź #328 dnia: Marzec 14, 2018, 14:01:17 »
Orson  to nie jest chyba gra dla ciebie.

Offline knur

• I Am Robot
  • 8==>
« Odpowiedź #329 dnia: Marzec 14, 2018, 14:03:51 »
A to nie takie call of duty w japońskich klimatach? :)

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #330 dnia: Marzec 14, 2018, 14:14:04 »
Orson  to nie jest chyba gra dla ciebie.
bo?

Nie, zadne CoD, hardkorowa gierka

Offline jac3k5

• I Am Robot
    • Ev1lMustache
« Odpowiedź #331 dnia: Maj 13, 2018, 15:10:23 »
Skonczylem drugi region i zaczyna mi sie nudzic. Glowne misje jak na razie to wyczysc lewel + walka z bossem, jedynie poboczne wprowadzaja jakies urozmaicenie. Walka z Umi-bozu bardzo frustrujaca, 2-3 razy zginalem od lasera a ponad 10 przez wpadniecie do wody. W malych i waskich pomieszczeniach kamera glupieje i jest trudno walczyc, trzeba wyciagac przeciwnikow do wiekszych pomieszczen.

Ta gre chyba trzeba dawkowac w malych dziennych ilosciach.

Offline hadxmen

• Super Badass
  • https://stareforumpoly.pl/
« Odpowiedź #332 dnia: Sierpień 19, 2018, 22:04:11 »
Nioh made in China.

https://www.youtube.com/watch?v=pCjJiqlWNCE

Ctrl+c Ctrl+v

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #333 dnia: Sierpień 19, 2018, 22:29:14 »
Bez problemu nabrałbym sie, ze to Nioh.

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #334 dnia: Sierpień 20, 2018, 14:36:50 »
Pochwale sie ze ... wrocilem do tej gry i mam nawet progres :-)

Kupilem te gre na premiere. Taki wyjadacz jak ja przeciez musial w to zagrac.
Przeszedlem Demon Soulsa, wszystkie Dark Soulsy i Bloodborna, wiec Nioh byl kolejny w kolejce.
Kupilem, doszedlem do pierwszego bossa i po 2ch dniach probowania go zabic "rozjeb...lem" pada o sciane :-(
Z placzem sprzedalem pudelko w cholere i obiecalem sobie ze nie bede sie juz denerwowal.

Jednak taki niesmak pozostal (ze ze mnie taka lama). Co chwila ta gra byla w promocji na PSNie i co chwila myslalem czy nie kupic i sprobowac jeszcze raz. Przeszlo 2 miesiace mi to zajelo by kupic. Wreszcie kupilem i ...

... naprawde nie mam pojecia jak ja gralem wczesniej ze nie moglem zabic tego "Goryla" (pierwszy boss). Padl z biegu.
Drugi boss, ktory podobno moze napsuc najwiecej krwi padl - i tu wcale nie klamie - w 8 sekund.
Chyba naprawde gdy gralem pierwszy raz to musialem byc pijany (albo cholera wie co).

W tym momencie jestem juz na drugiej wyspie (miejscowce) i ciagle chce mi sie grac.
Polecam :) jak Magda Gessler

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #335 dnia: Sierpień 20, 2018, 14:49:07 »
Ja pierwszego przeszedłem spoko,ale sie odbiłem. Zabrakło mi tego co uwielbiam w Soulsach tj farmienia. Owszem- jest, ale bardzo mało wpływa na efekty.

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #336 dnia: Sierpień 20, 2018, 14:54:04 »
Hmmm malo czy nie ja sobie (tak jak w soulsach) biegam po miejscowkach, staram sie zajrzec w kazda dziure.
Jak mi brakuje do malo do levela to nie szarzuje w nieznane, tylko dobijam na znanych obszarach i powoli posowam sie do przodu.
Na razie na tej pierwszej wyspie nie pokonalem tylko tego mistrza miecza (pojedynek na lace).
Jak tylko naucze sie czaru spowalniajacego wrogow to tam wroce i sie zemszcze :)

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #337 dnia: Sierpień 21, 2018, 09:02:19 »
Bede co jakis czas pisal w tym watku - pewnie tylko dla siebie, ale nic to :)

Wczoraj pisalem, ze w tym pierwszym regionie pozostal mi do pokonania mistrz miecza, ktory wyzwal mnie na pojedynek.
Kilka prob wczesniejszych (walki z nim) okazalo sie porazka, bo walczylem z nim "twarza w twarz" (bez uciekania sie krazenia wokol takiej malej skałki). Wystarczylo tylko ze mistrz zrobil to swoje super kombo i lezalem z pyskiem w ziemi.
Zaopatrzylem sie w czar obnizajacy ruchy przeciwnika - alez to jest dobre.
Strzal w mistrza i od razu ten ruszal sie jak slimak. Uskok na plecy przeciwnika. Pach, pach i bylo po walce :)
Chyba bardziej pojde w magie (na rowno ze zrecznoscia).
Zostala mi jedna misja poboczna, wsiadam na statek i plyne do trzeciego regionu.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #338 dnia: Sierpień 21, 2018, 11:29:39 »
Trzeba przyznac, ze jak piszesz, Nioh ma bardzo bogaty system walki.

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #339 dnia: Sierpień 21, 2018, 12:55:12 »
Na razie jestem zauroczony systemem walki.
Zeby nie sklamac - bardzo dlugo nie moglem sie zdecydowac w jaka bron "isc" (oczywisce moge w kazdym momencie zmienic, ale ja mam tak ze jak juz w cos ide to nie zmieniam tego do konca gry - ewentualnie porzucam i zaczynam wszystko od poczatku).
Gdy teraz kupilem gre to doszedlem do pierwszego bossa uzywajac siekiery.
Kolowrotek i jak sie dobrze ustawilem to zamiatalem :) Jednak jakos tak ... to nie byl moj styl gry.
Kasacja postaci i zaczalem od nowa z Kusarigama (mam nadzieje ze nie przekrecilem nazwy).
Z ta bronia juz zostane do konca :)
Zrecznosc podbija te bron, a jednoczesnie daje punkty Ninjitsu. Jak w cos rzuce ta wielgachna wybuchajaca kula to pol ekranu wybucha :)
Dodatkowo magia na rowni ze zrecznoscia i walki robia sie o niebo latwiejsze.

Jakbym gral drugi raz to sie chyba zdecyduje na pojedyncza katane (ewentualnie duale).

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #340 dnia: Sierpień 21, 2018, 13:37:58 »
Z tych moich ok 8 h to katana najlepsza. Myslałem, ze włocznia ale jednak nie. To nie jest gra pod trzymanie wrogow na dystans. Masz refleks, albo spierdzielaj  ;)

Offline Czaju

• Super Badass
« Odpowiedź #341 dnia: Sierpień 21, 2018, 13:55:45 »
Pierwsze DLC dodaje do gry odachi, wielki miecz przypominqjący te z japońskich erpegów, jak dla mnie najlepszą broń w grze. Dodatek jest teraz chyba przeceniony, warto. Najfajniejsze combosy wychodzą mi tą bronią, bo ma skille pozwalające płynnie przechodzić pomiędzy postawami. Czyli np. zaczynam 2 ciosami w postawie niskiej (mam odachi które odzyskuje w ten sposób HP), mocny cios na koniec powodujący autoprzejście do postawy wysokiej i tu leci kolejne combo ciosów lekkich, zakończone mocnym, czyli jakimś skillem. Może nawet do 10 ciosów w jednej sekwencji. No i są odachi, które przez jakiś czas odzyskują HP za każdym razem jak zbierzesz amritę. Bardzo przydatna rzecz.
PSN ID: czajuprime

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #342 dnia: Sierpień 22, 2018, 08:37:33 »
Pytanie do tych co zjedli zeby na tej grze :)

W tym momencie gram postacia z glownym naciskiem wydanych punktow na Zrecznosc i Magie.
Czyli przy okazji zwieksza mi sie sila Ninjitsu i Omnyo (czy jak to sie tam zwalo).
Jako bron glowna (i w zasadzie jedyna do walki wrecz) uzywam Kusarigamy (bonus ze zrecznosci).

Wyladawalem wlasnie na trzeciej "miejscowce" i odblokowal mi sie nowy duch opiekunczy - nietoperz (Aya-Komori).
Do tej pory uzywalem pieska czy tam wilka (Kato).
Dopoki nie odblokowalem nietoperza to wilk wydawal mi sie najlepszy jesli chodzi o walke na bliski dystans. Teraz mam zagwozdke :)
Nietoperz leczy (tak mi sie wydaje) do tego jest bonus do uderzen w plecy przeciwnika. Sam nie wiem na ktorego sie teraz zdecydowac.
A moze olac to bo to ma male znaczenie lub za chwile zdobede duzo lepszego ducha (tylko ile tam punktow trzeba wpakowac?).

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #343 dnia: Sierpień 22, 2018, 10:15:14 »
Nie moge juz edytowac a mam jeszcze jedno pytanie.
Czy ta gra ma tak jakby jednego save (zapis gry)?

Chodzi mi o to ze chcialbym sobie troche poekseprymentowac z postacia. 
Zapisalbym sobie "starego" save, zeby ewentualnie jakbym cos spierniczyl mogl do niego wrocic.
Kupil u kowala ten przedmiot do resetowanie skilli i calkowicie pozmienialbym punkty umiejetnosci i skille.
Jakby cos nie wyszlo, nie podobalo mi sie itd, to chcialbym miec mozliwosc powrotu do starej postaci.
Moge to zrobic w samej grze (jest tam kilka slotow na zapisy), czy trzeba zgrac save np na pendrive?

Offline tolman

• I Am Robot
« Odpowiedź #344 dnia: Sierpień 22, 2018, 11:33:51 »
W grze to wątpię że będzie taka możliwość. Możesz oszukać sam kopiując z systemu plik z zapisem gry na pendrajwa albo (jak masz opłaconego plusa) do chmury.

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #345 dnia: Sierpień 23, 2018, 09:18:49 »
Umiescilem save gry w chmurze, odpalilem gre, kupilem u kowala ksiege reinkarnacji (resetowanie skilli i punktow) i zaczalem zabawe.
Skonczylo sie na tym ze wrocilem "starego" save, bo tym mi sie najlepiej gralo.

Chyba teraz odpuszcze troche magie na rzecz wiekszej ilosci punktow w zrecznosc.
Zainwestowalem w kunai, surikeny, bomby ceramiczne (lacznie z tam MEGAbomba) itd i kosi to niesamowicie. Dodatkowo u kowala zrobilem sobie zbroje w ktorej w kazdej czesci jest bonus do Ninjitsu i to wszystko razem sprawuje wysmienicie.
Az chce sie grac

Btw
Wczoraj bilem sie z jakas (boss w trzeciej lokacji):
(kliknij)
Balem sie tych wszystkich dotychczasowych bosow, ale jesli bez przygotowania (wlazlem na miejscowke z bossem nie wiedzac ze tam bedzie boss) walka konczy sie w kilka sekind, a boss nie zabiera mi nawet milimetra HP to cos jest nie tak :)
To juz po drodze te wieksze pajaki mnie zabijaly skokiem na glowe :)

Zobacze co bedzie dalej :)

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #346 dnia: Sierpień 23, 2018, 12:11:46 »
BTW
Czy aby w magii Omnyo odblokowac np trzeci stopien debufa zbroi przeciwnika musimy miec podbita magie (punktami) do jakiegos stopnia czy wystarczy np. miec tylko 15 punktow magii, by odblokowala sie ta misja "veteran" i ja wykonac?

Moze przyklad bardziej zobrazuje co mialem na mysli.
Wbijam magie na 15 punktow.
Robie te questy w dojo po kolei: novice, adept,  veteran
W tym momencie nie inwestujac wiecej punktow w magie moge wybrac np czar ognia nakladany na bron na trzecim poziomie?
Czy moze kolejne stopnie czarow maja jakies wymagania (ze np trzeba miec 30 punktow magii)

Offline Irreversible

• I Am Robot
  • Huc venite pueri ut viri sitis
« Odpowiedź #347 dnia: Sierpień 23, 2018, 22:54:34 »
Wszystkie wymagania sa opisane na drzewku, czytaj nie ma - chyba ze stopniowanie mocy tego samego.

Steam, GoG, Origin: Irr3versible; Battlenet: Irr3versible#1100; Uplay: Nutshell
Serdeczna prosba o dopisanie krotkiego komentarza wskazujacego na forum przy zaproszeniu.

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #348 dnia: Sierpień 30, 2018, 08:22:13 »
Wczoraj zobaczylem literki koncowe - zatem nastepna gra z serii: zabija cie to tracisz caly urobek (jesli nie dasz rady calo dojsc do "ciala") mam zaliczona.
Bawilem sie swietnie do tego stopnia, ze jeszcze nie odpuszczam, tylko zagram sobie od nowa.
Wiem, ze jest ten calu NewGame+, ale nigdy sie w to w tych grach nie bawie, tylko ewentualnie gram od nowa na calkiem innym zestawie ekwipunku czy umiejetnosci.
Gre przeszedlem walczac tylko kusarigama, a na koncu zainwestowalem w kunai i shurikeny - czyli zrobilem najbardziej bezpieczny i ofensywny build. Jak cos nie moglem zabic wrecz (choc to moze zle slowa, bo ciosy kula na lancuchu masakrowaly) to dokanczalem rzucajac nozykami. Latwo i przyjemnie :)

Teraz sprobuje pojedyncza katana lub wlocznia.