Autor Wątek: NIOH  (Przeczytany 52067 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline randydisher

• Badass
Odp: NIOH
« Odpowiedź #280 dnia: Luty 26, 2018, 08:59:54 »
Dlatego ja w Nioh jak mam tego typu problem to przechodzę misje w coopie :)

Ta gra jest tak okropnie długa, że pomimo "wspomagania" mam na ten moment pewnie z ok. 70h przy niej i została mi ostatnia misja główna do zrobienia (oraz kilka pobocznych).

Wkurzyła mnie końcówka Nioha, ze względu na skoki w lvlu sugerowanym dla danej misji. W tej chwili mam lvl 118, a ostatnia misja ma sugerowany z tego co pamiętam lvl 145.

Cały ten region OMI (ostatni w podstawce) wymaga masy grindu. Jest to wyjątkowo żmudne i ciężkie bo w misjach typu "The Samurai of Sawayama", "The Demon King Revealed" bardzo dużo przeciwników robi mi z dupy jesień średniowiecza.

A zostały jeszcze DLCki...

Offline hadxmen

• Super Badass
  • https://stareforumpoly.pl/
« Odpowiedź #281 dnia: Luty 26, 2018, 09:06:45 »
Ja na razie bawię się sam, a wymóg grindu już zauważam - lecę wszystko jak leci, czasem pomogę innym graczom w coopie, poboczne misje czyszczę, a już mój lvl jest niższy od zalecanego.

Druga sprawa, że większość znalezionych pierdół to śmieci, naprawdę tylko z nagrobków graczy można coś fajnego upolować. Pod tym względem grze daleko do Soulsów, aż odechciewa się eksplorować.

Offline randydisher

• Badass
« Odpowiedź #282 dnia: Luty 26, 2018, 09:20:22 »
Druga sprawa, że większość znalezionych pierdół to śmieci

Bo tak naprawdę Nioh to jest gra w stylu Diablo lub Borderlands. W grach od From Software z bronią, którą znajdziemy na początku zabawy można przejść pół gry. W Nioh potrafiłem zmieniać broń/zbroję kilka razy w przeciągu jednej misji.

Ten grind to już mnie od kilku godzin naprawdę zaczyna męczyć, dla mnie to absurd, że na awans na następny poziom potrzebuję w tej chwili ok. 800 000 amrity a dostaję:
- 58 000 amrity - za ukończenie najtrudniejszej misji
- 2 000 - 50 000 amrity - tyle wypada z kamieni dusz, zazwyczaj bliżej tej dolnej granicy

A misje są teraz kurewsko trudne, wystarczy wspomnieć, że w misji "Demon King Revealed" mamy tak naprawdę 7 (!!!) bossów:
(kliknij)

Za przejście tej misji dostaje się ok. 1 500 000 amrity, ale umówmy się - jest to kurewsko ciężkie zadanie, oprócz bossów mamy całą chmarę dużych przeciwników, którzy mnie kładą na 1 cios!.

Jak żyć?

Offline Czaju

• Super Badass
« Odpowiedź #283 dnia: Luty 26, 2018, 09:27:18 »
Z wysoką postawą nie umiem grać, za wolny jestem. No i wolę jednak czuję się bezpieczniej atakując po kostkach. Niedługo wrócę do mendy. Nie wiem czy 5 księgi reinkarnacji nie kupić i nie spróbować z magią.

Wystarczy jeden celny cios w rogi. Chodzi o to, że wyzerujesz mu ki i padnie jak długi. Będziesz mógł go wtedy bezkarnie łatać przez chwilę. Taka sama taktyka jak na Yoki.

Z tymi levelami to coś jest nie tak. Bez problemu zaliczam misje o 100 leveli wyżej niż mój. Chyba bardziej gear ma tutaj znaczenie. Może to jest właśnie sugerowany poziom sprzętu? Poziom trudności określają z kolei te ikonki grobów.
PSN ID: czajuprime

Offline randydisher

• Badass
« Odpowiedź #284 dnia: Luty 26, 2018, 10:09:29 »
Bez problemu zaliczam misje o 100 leveli wyżej niż mój. Chyba bardziej gear ma tutaj znaczenie. Może to jest właśnie sugerowany poziom sprzętu? Poziom trudności określają z kolei te ikonki grobów.

Możliwe, że tak jest.

Ja niestety często mam duże problemy jak sugerowany lvl jest powyżej lvl'a mojej postaci. Przynajmniej w tym ostatnim regionie, do tej pory udawało mi się wszystko przejść :)

Offline hadxmen

• Super Badass
« Odpowiedź #285 dnia: Luty 26, 2018, 15:00:29 »
Zainwestujcie w magię, to naprawdę easy mode. Od kiedy choć trochę się pod tym względem wzmocniłem idzie bardzo dobrze. Jestem w płonącym miasteczku i nie czuję się słaby. Oczywiście do końca gry jeszcze dużo zostało, nie mówiąc już o DLC. Gra jest zajebista, ale pod wieloma względami nierówna.

Offline randydisher

• Badass
« Odpowiedź #286 dnia: Luty 26, 2018, 15:53:58 »
Prawda.

Ja odkryłem magię dopiero w okolicach 100 lvla i to był błąd. Walka z bossami jak się rzuci na nich kilka debuffów jest o wieeeele łatwiejsza.

Offline hadxmen

• Super Badass
« Odpowiedź #287 dnia: Luty 26, 2018, 16:24:00 »
Mam wrażenie, że byli projektowani tak, aby tej magii używać. Starcia z więcej niż jednym bossem/mini-bossem bywają bez tego okropnie trudne. W normalnej walce prawie magii nie używam.

Offline randydisher

• Badass
« Odpowiedź #288 dnia: Luty 27, 2018, 11:07:23 »
Udało mi się ukończyć Nioh.

Ostatni boss przy korzystaniu z magii padł bardzo szybko, aż byłem zaskoczony tym faktem. Za to ile nerwów kosztowało mnie dotarcie do bossa - ostatni kill room był naprawdę jednym z najtrudniejszych momentów w grze. Walka z 3 mini bossami na raz nie należała do przyjemnych i była dla mnie najtrudniejszym momentem w grze.

Teraz zostały DLC i robienie niektórych osiągnięć, o calaku mogę zapomnieć, nie chce mi się zbierać tych zielonych fiutków.

Gra jest fenomenalna, dla mnie top3 zeszłego roku.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #289 dnia: Luty 27, 2018, 13:48:51 »
Ja na razie odstawiłm bo mania PESa wróciła. Czytam co piszecie i mam szyszke w gaciach ze strachu :)

Offline Czaju

• Super Badass
« Odpowiedź #290 dnia: Luty 27, 2018, 19:48:12 »
W grze mamy statystyki. Czy jest statystyka czasu gry? Bo albom slepy, albo nie widze

Menu TITLES / GAMPLAY RECORDS / OTHER

Czas jest na samym dole. Mam nadzieję, że ten licznik jest popsuty i działa przy uśpieniu konsoli, bo pokazuje mi 307 godzin. :P

Offline Czaju

• Super Badass
« Odpowiedź #291 dnia: Marzec 02, 2018, 18:29:16 »
Łooojezusicku! Na misji pt. The Grand Tournament (z ostatniego DLC) zarobiłem właśnie 60 mln amrity. Trwało to może z 20 min. Ależ się tam podpakuję przed NG++.

Offline Acrid

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • pank rok
« Odpowiedź #292 dnia: Marzec 03, 2018, 13:37:40 »
Ja farmiłem na Marobashim :) np.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=oyUS0gopTdY[/youtube]

Wiadome, możliwości wiele. Ja podkładałem bomby. Pamiętam, że jak zaczynałem to każdego miałem na kilka ciosów, dopiero po czasie przyszły one shooty. Piękne ;d

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #293 dnia: Marzec 03, 2018, 18:50:48 »
Ja spedziłem z mocno pnad h pakujac w poczatkowej lokacji. No ok, ide potem dalej i...nie czuje tych punktow włozonych. W atak wszystko wbiłem (serce bodajze bo miecza uzywam).

Offline hadxmen

• Super Badass
« Odpowiedź #294 dnia: Marzec 05, 2018, 23:17:51 »
Została mi finałowa walka z podstawowej kampanii Nioh, do tej pory zaliczyłem każde zadanie sam - zarówno główne jak i poboczne, tym razem nie będzie inaczej. Boss daje w kość - ciężko mi ogarnąć ataki z każdej strony na raz w dalszej fazie. Najwięcej 2/3 zdrowia mu zabrałem. Brakuje też żywej broni. Gra kozak, nie odpuszczę i skończę:).

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #295 dnia: Marzec 06, 2018, 00:16:22 »
I tak trzymaj. Ja po zaliczeniu ostatniego bossa z Soulsow 3 w co op to ze wstydu 3 dni piłem

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #296 dnia: Marzec 06, 2018, 07:39:13 »
Dlaczego? To tylko giereczka. Chyba ze potrzebowałes pretekstu do picia ;)

Offline Marcin Szymański_

• Żywa Legenda
  • Wiosło mi ukradli.
« Odpowiedź #297 dnia: Marzec 06, 2018, 09:21:45 »
Po tym co wczoraj zrobil mi Darkest Dungeon powinienem lezec skuty koksem we wlasnych odchodach. ;)

Nioha biere na wakacje - chyba, ze mnie znow na DkS3 wezmie. Taka tradycja.

Offline Czaju

• Super Badass
« Odpowiedź #298 dnia: Marzec 06, 2018, 10:58:57 »
Ja farmiłem na Marobashim :) np.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=oyUS0gopTdY[/youtube]

Wiadome, możliwości wiele. Ja podkładałem bomby. Pamiętam, że jak zaczynałem to każdego miałem na kilka ciosów, dopiero po czasie przyszły one shooty. Piękne ;d

Nie no, rewelka! 20 x szybszy sposób. Wchodzę w to.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #299 dnia: Marzec 06, 2018, 12:05:40 »
Dlaczego? To tylko giereczka. Chyba ze potrzebowałes pretekstu do picia ;)
ten zawsze jest.
Nie, wlasnie wezwac gracza to splugawic gre. Ale z 70 razy probowalem...

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #300 dnia: Marzec 06, 2018, 12:09:04 »
Splugawić jakąś bieda-giereczkę, która fabularnie nie umywa się do pierwszego lepszego filmu? ;)

Offline randydisher

• Badass
« Odpowiedź #301 dnia: Marzec 06, 2018, 12:20:47 »
Sprawdziłem na liczniku, ja mam ok. 80h w Nioh.

Przeszedłem podstawkę
Przeszedłem DLC #1
Mam 150 lvl i zielone kompletne ubranka

Włączam DLC#2 i pierwszy lepszy boss mnie zabija na 2 ciosy... (poziom trudności mi gra ustala na 3/5 mieczy).

Już powoli mój entuzjazm do dalszego grania odpadł, chyba już mam dość grindu...

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #302 dnia: Marzec 06, 2018, 12:23:54 »
Splugawić jakąś bieda-giereczkę, która fabularnie nie umywa się do pierwszego lepszego filmu? ;)
fabulatnie to nie wiem (sposob podania), ale ma zacna mechanike. Ja nie szanuje gier ale pod wzgledem fabuły

Ostatni boss padł w 20 sek. Wpadł mi jakis cyborg gracz i jak go jebnał to az iskry poleciały. To juz nawet nie było orzełaczenie sie na easy, to był skip mode

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #303 dnia: Marzec 06, 2018, 12:39:15 »
Gra to legalnie umożliwia, więc nie przejmuj się tak.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #304 dnia: Marzec 06, 2018, 12:45:26 »
Do dzis sie gryze :) co ciekawe zrobiłem to...przypadkiem. Multi w Soulsach to ponoc druga gra grze, ja....nigdy nie probowałem. Nie wiedziałem jak to sie robi wcale, nagle patrze "o, coś na podłodze", dotykam tego...Pojawia sie onny gracz, kłania mi sie w pas :o (oto Soulsy, on mej matki nie rucha!) po czym pierdzielnal bossa i bylo koniec

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #305 dnia: Marzec 06, 2018, 13:03:18 »
No to tym bardziej nie Twoja wina, przestań się samobiczować, ciesz się życiem ;)
Odpuszczam Ci winy, idź w pokoju.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #306 dnia: Marzec 06, 2018, 13:03:48 »
Chciałbym,,chciałbym chlip ;)

Offline randydisher

• Badass
« Odpowiedź #307 dnia: Marzec 06, 2018, 13:08:36 »
Nie wyobrażam sobie grać w Nioh bez wzywania innych graczy - spędziłem w tej grze ok. 80h i gra w coopie zaoszczędziła mi dziesiątek godzin grindu.

Przychodzi high lvl gracz -> robi rozpierdol -> mi wpada amrita -> wbijam lvl -> robię następne misje fabularne

Sorry, ale o ile do ok. 80% gry, grind nie był uciążliwy, tak nagle dojebali go tyle na sam koniec, że wiele misji głównych robiłem po 6-7 razy.

Gdybym musiał robić to sam to miałbym ok. 40 dodatkowych godzin grindu.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #308 dnia: Marzec 06, 2018, 14:03:41 »
No ale na tym polegaja te gry. Mozna przejac na niskim lvl jak masz skila, a jak nie to grind.
To tak dziwne bo wziales gre ktora slynie z wyzwania i ulatwiasz sobie ja w ten sposob.

Offline friedrich

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #309 dnia: Marzec 06, 2018, 14:19:43 »
Nie zgodzę się. Z obu DLC przeszedłem wszystkich bossów (obowiązkowych i opcjonalnych) sam - jednak nie z ambicji lecz z braku ochotników do pomocy bo niektórzy opcjonalni potrafili dopiec. Natomiast z podstawki poprosiłem o pomoc i ją otrzymałem przy
(kliknij)
Co ciekawe w NG+ i NG++ przeszedłem ich sam ale dla postaci bez podpakowania byli ciężcy. I robię sobie wyrzutów - w końcu to tylko gra.

Bloodborne przeszedłem w 100% sam - bo dopiero w NG+ dowiedziałem się jak przyzywać innych graczy :) Ale gdybym część bossów przeszedł z pomocą - np. sporo krwi popsuł mi Ojciec Gascoine - to sen w nocy nadal miałbym niczym dziecko. Bloodborne jest genialne klimatem, ukrytą fabułą i poziomem trudności panującym na ulicach. Bossowie to wisienka. Nie muszę jej jeść sam.

Zresztą mam wrażenie, iż w From Software w Dark Souls 3 poszedł właśnie w tym kierunku: wydaje mi się - ale to moja tylko opinia - iż sama rozgrywka z szeregowymi NPC stała się nieco trudniejsza ale za to walki z większością - wszystkimi(?) bossami głównej linii fabularnej stały się łatwiejsze zarówno w porównaniu do DS2 jak i Bloodborne. Opcjonalni nie ale główni i owszem.

Offline randydisher

• Badass
« Odpowiedź #310 dnia: Marzec 06, 2018, 14:35:08 »
No ale na tym polegaja te gry. Mozna przejac na niskim lvl jak masz skila, a jak nie to grind.
To tak dziwne bo wziales gre ktora slynie z wyzwania i ulatwiasz sobie ja w ten sposob.

Kompletnie się nie zgodzę. To co ty piszesz ma odniesienie do np. Bloodborne. Żaden boss w Bloodborne nie był tak przekozackim chujem jak te skurwysyny z Nioha.

Nigdy nie miałem sytuacji, że idąc głównym wątkiem fabularnym w Bloodborne jakiś boss brał mnie na 1 hita. W Niohu przechodzą z jednej krainy do pod koniec gry twoja postać jest kompletnym gównem i musisz każdego questa przechodzić wielokrotnie, aby bossowie w tej krainie musieli Ci zadać więcej niż 2 ciosy zanim padniesz.

Offline Acrid

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • pank rok
« Odpowiedź #311 dnia: Marzec 06, 2018, 14:43:51 »
Piękne jest to, że oni później też są na hita :)

a ile zabawy jest na pietrach Otchłani? (Abyss)

liczę, że 2 się już robi. Nioh musi mieć kontynuacje, MUSI.

Offline randydisher

• Badass
« Odpowiedź #312 dnia: Marzec 06, 2018, 14:57:35 »
Kontynuacja mam nadzieję, że będzie.

Wydaje mi się, że skoro Nioh jest sukcesem i twórcy są zadowoleni z wyniku to teraz pójdą za ciosem i zrobią dwójkę. Jednak technicznie ta gra jest dość biedna.

Chciałbym dostać Nioh 2 w stylu Borderlands 2

Offline Czaju

• Super Badass
« Odpowiedź #313 dnia: Marzec 06, 2018, 15:03:26 »
Sequel musi mieć więcej kasy na produkcję, żeby levele były ciekawsze, milsze dla oka, więcej cutscenek itd.

A póki co Bloodborne w kolejce czeka. Chyba dam radę, z tego co piszecie. Szkoda mi tylko tej pamięci mięśniowej w posługiwaniu się odachi, impulsów ki i odruchowych bloków.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #314 dnia: Marzec 06, 2018, 15:29:55 »
Bloodborne nie skonczyłem, okolicznosci zyciowe przeszkodziły, moze teraz sie uda. Z tego co kojarze to jest o tyle łatwiejsze ze jak 2 h pofarmiłem to szedłem jak przecinak. Nioh z tego co zauwazylem az tak farmy nid premiuje.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #315 dnia: Marzec 07, 2018, 14:40:55 »
Dzis wrociłem, troche pofarmiłem i ide wieczorem dalej. Przerzucam sie na włocznie, mobkow kosi mi sie wzorowo. Moze z bossami bedzie zle, wczesniej mieczem walczyłem

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #316 dnia: Marzec 08, 2018, 12:35:59 »
Jestem przy pierwszym bossie. Trudny :)

Wiadome, ze pierwszy moze byc paradoksalnie najtrudniejszym, jak pierwszy dzien w pracy. Najgorsze wzgledem Soulsow jest to, ze strasznie mało mu zabieram
Ale ciezko pakowac w jedna bron...jak dwie sie bardzo przydaja. Ciezka rozkmina

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #317 dnia: Marzec 11, 2018, 18:59:08 »
Wracam do gry. Ten pierwszy boss uswiadamia mi różnice miedzy Soulsami (chyba): tu jak i w Soulsach boss jest w stanie dwoma ciosami zabic, ale tu zabisramy mniej energii niz w Soulsach

Pytanie:

1 pakowac w atrybut jednej bronii czy w dwie? Sprzydały by sie dwie, co sugeruje gra, ale szkoda surowca.

2 co z ta magia? Ktos pisał, ze znacznie ułatwia.

3 skad mam brac jakies hmm butelki, ktore umozliwiaja przyzwanie drugiego gracza?

4 te żabki na kapliczce to co daja?

5 mam złoto. Tu jest sklep jakis bo bym sobie butelek z mikstura leczaca nakupił

Offline randydisher

• Badass
« Odpowiedź #318 dnia: Marzec 11, 2018, 19:57:32 »
1. Ja ładowałem w obie - szczerze mówiąc wątpię czy to ma jakikolwiek wpływ, statystyki w Nioh są śmiechu warte - ładując na tym etapie w cokolwiek i tak nie poczujesz różnicy, większe znaczenie ma broń i zbroja. Potem jest jeszcze gorzej, na 150 poziomie zadawałem ok. 1100 obrażeń, a za 1 pkt do statystyk dostawałem max +4 do obrażeń (szalone +0,3% obrażeń)

2. Magia onmyo - na początek skup się na debuffach obniżających: pancerz wrogów oraz zadawane obrażenia przez przeciwników

3. Wypadają losowo za zabicie duchów innych graczy (czerwone groby), po tej misji odblokujesz pełnoprawny tryb coop. Ale czy to nie psucie gry? ;)

4. Kodamy - im więcej ich masz tym więcej flaszek leczących możesz nosić przy sobie. Są też inne bonusy - najlepiej wygooglować bo jest to dość złożone.

5. Sklep odblokujesz po tej misji.

Na tą chwilę masz 2 opcje:

1. Farmienie na duchach innych graczy z nadzieją że wypadnie Ci lepsza broń i zbroja.

2. Powyższe + wezwanie drugiego gracza do pomocy
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2018, 19:59:45 wysłana przez randydisher »

Offline friedrich

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #319 dnia: Marzec 12, 2018, 08:12:10 »
O właśnie! Generalnie całą podstawkę przeszedłem korzystając z broni i zbroi zdobytych na duchach innych graczy. Dopiero w NG+ przestało to mieć sens. Ogólnie warto atakować duchy graczy wyższym od naszego poziomie bo szansa na dobry loot wówczas jest większa. Poza tym gra pokazuje co duch nosi na sobie dzięki czemu można sobie oszczędzić rozczarowań.