Autor Wątek: NIOH  (Przeczytany 52063 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
Odp: NIOH
« Odpowiedź #160 dnia: Luty 20, 2017, 09:59:30 »
Sony Polska. Ważne, że blogerzy i jutuberzy dostali promki ;)

Offline emte

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #161 dnia: Luty 20, 2017, 10:22:10 »
Porównania do Soulsów są moim zdaniem nie na miejscu. Projektowanie poziomów, klimat, rozgrywka na całkowicie innym poziomie.
Fakt, ciacha się całkiem fajnie i wciąga, ale dla mnie to zupełnie innym poziom.
Prawie przestałem grać bo nie mogłem sobie poradzić z tą wampirzycą :/ Po niej póki co bez problemów.
]

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #162 dnia: Luty 20, 2017, 10:40:39 »
Czyli co - ta gra jest trudniejsza?

Przeszedlem wszystkie Soulsy plus Bloodborne. Fakt - czasem rzucalem padem o sciane, a syn niejednokrotnie upominal mnie ze tyle slow na "K" to dawno nie slyszal (gram u niego w pokoju :) ), ale jakos dawalem rade.

Nioh jest nie dla mnie? Bo jak on trudniejszy niz te wczesniejsze gry to juz zaczynam sie obawiac :)

Np w takim Bloodbornie pierwszy boss mna zamiatal i przez nastepne 2 godziny zalowalem zakupu (oj jak ja zalowalem :)).
Pozniej jak udalo sie go zabic, to juz chyba do konca gry prawie nie ginalem - bo sobie powoli grindowalem postac (dopiero na ostatnim bossie troche sie pomeczylem)

Offline emte

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #163 dnia: Luty 20, 2017, 11:21:51 »
Generalnie trudniejszą grą chyba nie jest. Soulsy są dla mnie lepsze ze względu na klimat i inny styl walki.
Nioh nie jest taki trudny, gra się przyjemnie. To że nie mogłem sobie poradzić z wampirzycą to pewnie moje błędy tylko.
Ogólnie gra jest fajna, tylko w zupełnie innym klimacie niż DS itp.
]

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #164 dnia: Luty 20, 2017, 11:27:32 »
Zaprojektowanie poziomów w Niohu kuleje. Jeżeli widziałeś pierwszą misje to w sumie widziałeś już wszystkie. Ale klimat imo jest świetny (chociaż fabułka i filmiki są bez szału). Po zakończeniu gry zacząłem sporo czytać i oglądać o białych samurajach i yokajach.

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #165 dnia: Luty 20, 2017, 11:33:49 »
Design poziomów jest słabiutki, a porównując do DS to wręcz beznadziejny, ale to wciąż mega wciągająca i fajna gra, z dobrym systemem walki, ekscytującymi pojedynkami i ogólnie trudno narzekać. Ot po prostu DSy to gry rewelacyjne, Nioh jest troszkę poniżej tego, ale to nie oznacza, że jest złe.
Moje opinie są moje i tylko moje, tzw. własne.
Cytat: Starh
EMIEL jak chesz next gena to sprzedaj konsole.. taka rada. Tak czytam Twe posty i zawsze Ci coś nie pasuje.... Czy ty kiedykolwiek byłeś w pełni z czegoś zadowolony?

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #166 dnia: Luty 20, 2017, 11:34:56 »
Bloodergo jak skonczyles to sprzejaj mi swoja kopie :)

Btw
A jak z ekwipunkiem?
W soulsach to cieniutko z tym - sami wiece, a ja lubie jak mi co pol metra wypada milion mieczy, zbroi i innego niepotrzebnego dziadostwa.
Slyszalem ze tu tego zatrzesienie. Prawda to?

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #167 dnia: Luty 20, 2017, 11:36:39 »
Za dużo. IMO to jest akurat wada, bo dostajesz 10 kopii tego samego przedmiotu, ale jak tak lubisz to będziesz zadowolony.
Moje opinie są moje i tylko moje, tzw. własne.
Cytat: Starh
EMIEL jak chesz next gena to sprzedaj konsole.. taka rada. Tak czytam Twe posty i zawsze Ci coś nie pasuje.... Czy ty kiedykolwiek byłeś w pełni z czegoś zadowolony?

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #168 dnia: Luty 20, 2017, 11:40:07 »
Bloodergo jak skonczyles to sprzejaj mi swoja kopie :)

Niestety cyfra :(

Ekwipunku wypada zatrzęsienie, ale tak naprawdę to są te same 3-4 zbroje różniące się zazwyczaj tylko jakąś statystyką.

Offline Pistak

• Super Badass
  • !
« Odpowiedź #169 dnia: Luty 20, 2017, 12:46:02 »
Dla mnie osobiście gra jest zbyt łatwa, a poziom trudności rośnie tylko podczas walki z 2+ wrogami, albo gdy czarodziej rzuci na ciebie jakieś zaklęcie. Dobiję jeszcze do NG+ żeby zobaczyć, czy jest coś trudniej. Być może po prostu zrobiłem sobie takiego killera, mam najlżejsze zbroje + dwa miecze, punkty ładuję na różne atrybuty, nie skupiam się na jednym. Przez większość wrogów przebijam się bez problemu, a bossowie to śmiech. Trzeba będzie zmienić wyposażenie i zacząć grać toporem albo kusarigamą. Gameplay jest wspaniały, wciaga strasznie. Trzeba będzie zakupić Season Passa.

Dark Souls trzymał mnie bardziej w napięciu, widząc nowego wroga zastanawiałem się jak tu podejść, żeby zabić. W Niohu lecę "na pałę" i zabijam bez większego problemu. Prawdopodobnie taki był zamysł twórców, w końcu to nie jest kopia 1:1 darksoulsów.
"W wyścigu szczurów zająłbym ostatnie miejsce."

Offline kekeofc

• Nowy Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #170 dnia: Luty 21, 2017, 12:57:06 »
Czesc, wlaczylem gre dopiero na 30 min i na pierwszy rzut oka b mi sie podoba. Mam jedna watpliwosc - czy poza modlitwa przy kapliczce jest jakas mozliwosc zapisu gry? W soulsach dzialo sie to przy wychodzeniu z gry. W niohu kiedy wychodze do menu glownego to pokazuje sie komunikat, ze niezapisane postepy zostana utracone.

Offline Czaju

• Super Badass
« Odpowiedź #171 dnia: Luty 26, 2017, 16:25:29 »
Mam taki tam mieczyk (Bizenden tachi) na Poziomie 9, z którym jestem maksymalnie obeznany, w związku z czym mogę teoretycznie przenieść jeden z jego efektów, tutaj akurat premia do obrażeń, na inny miecz.

Dlaczego tutaj mi się to uda:

A tutaj już nie da rady:

???
PSN ID: czajuprime

Offline Pistak

• Super Badass
  • !
« Odpowiedź #172 dnia: Luty 26, 2017, 16:43:04 »
Oba przedmioty musisz mieć na max znajomości żeby przenieść specjalne efekty między nimi, oraz specjalne efekty nie stackują się ze zwykłymi. Nie da rady mieć dwóch statystyk do obrażeń od xxx, lub do obrażeń w postawie wysokiej itd. Po prostu na przedmiocie nie można umieścić 2x premii do jakiejś statystyki.

Żeby podbić znajomość wyposażonych przedmiotów możesz użyć osełki.
Specjalne efekty, które można przenosić między przedmiotami są oznaczone dwoma prostokącikami.

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #173 dnia: Luty 26, 2017, 17:31:25 »
No i imo nie ma sensu się bawić w przenoszenie efektów na tak niskich lvlach.

Offline Pistak

• Super Badass
  • !
« Odpowiedź #174 dnia: Luty 26, 2017, 17:36:47 »
No i imo nie ma sensu się bawić w przenoszenie efektów na tak niskich lvlach.
Warto to robić od samego początku choćby dlatego, że nabijasz ukrytego expa dla kowala. Później na endgame masz tańsze przekucie, wykucie itd.

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #175 dnia: Luty 26, 2017, 17:40:09 »
Ale każde przekuwanie afaik powiększa cenę kolejnego, więc pod koniec nawet zniżka od kowala nic nie da.

Offline Pistak

• Super Badass
  • !
« Odpowiedź #176 dnia: Luty 26, 2017, 17:41:32 »
Wystarczy raz przekuć i porzucić później dla lepszego gearu. Kosztuje grosze, a exp dla kowala ważny.

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #177 dnia: Luty 26, 2017, 17:46:41 »
Z tą ważnością expa dla kowala to bym nie przesadzał. Większość jego opcji to sztuka do sztuki. Jeżeli ktoś nie chce maxować broni to w sumie w ogóle nie musi z niego korzystać. A jak już się bardzo chce to można farmić expa przez rozmowę.

Offline Pistak

• Super Badass
  • !
« Odpowiedź #178 dnia: Luty 26, 2017, 17:58:28 »
Koszty dopasowania dusz mam -40%. Przekucia -30%. Kosztowało mnie to 40 punktów u kowala. Spróbuj je wyfarmić rozmowami bez korzystania z kowala. I nie piszę tutaj o glitchowaniu.
Przy endgamie to jest bardzo ważne, bo bardzo dużo grzebiesz w statach, żeby zrobić fajny build. A to zjada masę geldu.

Offline Czaju

• Super Badass
« Odpowiedź #179 dnia: Luty 26, 2017, 18:52:10 »
Oba przedmioty musisz mieć na max znajomości żeby przenieść specjalne efekty między nimi

No nie mogę się zgodzić, bo udało mi się dopasowanie z pierwszego screenshota. Tylko meteriał musi mieć znajomość na maksa.

oraz specjalne efekty nie stackują się ze zwykłymi. Nie da rady mieć dwóch statystyk do obrażeń od xxx, lub do obrażeń w postawie wysokiej itd. Po prostu na przedmiocie nie można umieścić 2x premii do jakiejś statystyki.

Acha, czyli mam rozumieć, że nie udało mi się przenieść Premii do obrażeń za zręczność, bo miecz miał już (chyba) Obrażenia od umiejętności?

Offline Pistak

• Super Badass
  • !
« Odpowiedź #180 dnia: Luty 26, 2017, 19:11:35 »
Tak, oba miecze mają buffa do obrażeń. Faktycznie moja pomyłka, tylko materiał musi być na maks znajomości.

Offline meatbag

• I Am Robot
  • "Je n'avais pas besoin de cette hypothese-la."
« Odpowiedź #181 dnia: Luty 26, 2017, 20:08:46 »
Pytanko: w grze jest tylko jedna "kraina"? Żadnych śniegów, wulkanów czy świata po drugiej stronie lustra?

Offline hadxmen

• Super Badass
  • https://stareforumpoly.pl/
« Odpowiedź #182 dnia: Luty 26, 2017, 20:22:31 »
Są, są. Etapy są nieźle zróżnicowane, fajnie wykonane, ale jednak to nie ten poziom co w Soulsach. Gra mimo to świetna.

Offline DzikiKaczor

• I Am Robot
« Odpowiedź #183 dnia: Luty 28, 2017, 00:04:43 »
Jeeest! Ubilem 3ego bossa :D :D :D

Alez ta gra frustruje, ale jak sie przejdzie jakis etap to satysfakcja niesamowita :) Szczegolnie, ze ubilem ta pieprzona diablice z (na koniec of koz) 288hp, bez eliksirow, bez antyparalizu broni miotajacej i generalnie wszystko co sie dalo to wykorzystalem, masakra jaki fart (oczywiscie czesciowo, bo ze 20-pare razy probowalem :D).

Offline Czaju

• Super Badass
« Odpowiedź #184 dnia: Luty 28, 2017, 09:12:37 »
Ja obecnie dostaję straszliwe bęcki w ostatniej misji pobocznej na Kiusiu. Chodzi o ten pojedynek w zbożu. Typ ma chyba nieskończone zapasy ki, a ja tracę swoje w tempie błyskawicznym. Zabrałem mu parę razy połowę zdrowia i to jest wszystko, co udało mi się zdziałać.

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #185 dnia: Luty 28, 2017, 11:25:15 »
Na każdego ludzkiego przeciwnika jest taki sam trick:
Dzida + spearfall i tak w kółko ;)

Offline ylam

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #186 dnia: Luty 28, 2017, 12:00:09 »
Ja obecnie dostaję straszliwe bęcki w ostatniej misji pobocznej na Kiusiu. Chodzi o ten pojedynek w zbożu. Typ ma chyba nieskończone zapasy ki, a ja tracę swoje w tempie błyskawicznym. Zabrałem mu parę razy połowę zdrowia i to jest wszystko, co udało mi się zdziałać.
Ja się z nim wokół tej skały ganiałem. Tak żeby nas oddzielała. Podchodziłem do rogu i on przyskakiwał. Z włóczni go i za skałę...
Teraz się męczę trochę dalej z wielkim glutem. Pierwszy etap banalny, a później jakoś kiepsko mi z nim idzie.

Offline Czaju

• Super Badass
« Odpowiedź #187 dnia: Luty 28, 2017, 12:58:36 »
Kombinowałem ze skałą, ale jakoś bez powodzenia. Chyba cierpliwości mi już brakło wtedy. Planowałem gościa zostawić na później, ale powalczę jeszcze w takim razie - włócznia + skała FTW.

Offline Max666

• Badass
« Odpowiedź #188 dnia: Marzec 01, 2017, 12:15:23 »

O ten skurwesyn był ciężki, mój pro tip użyj magii i czaru spowolnienia odnowy KI. Wtedy go pokonasz bez zadrapania, bo szybko się wypstryka i będziesz mógł mu bez problemów przywalić. W becie można było go zabić jedną kontrą (gołymi rękami) jego własną bronią w pełnej wersji już to znerfili.
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2017, 12:44:56 wysłana przez Max666 »

Offline Max666

• Badass
« Odpowiedź #189 dnia: Marzec 01, 2017, 12:19:22 »
Ja się z nim wokół tej skały ganiałem. Tak żeby nas oddzielała. Podchodziłem do rogu i on przyskakiwał. Z włóczni go i za skałę...
Teraz się męczę trochę dalej z wielkim glutem. Pierwszy etap banalny, a później jakoś kiepsko mi z nim idzie.

Glut to żart, wyślij mi zapke to Ci pomogę go ubić.
Ps. zapaliłeś wszystkie (3) płomienie? to znacząco ułatwia sprawę.

Offline ylam

• Aktywny forumowicz
NIOH
« Odpowiedź #190 dnia: Marzec 01, 2017, 12:32:09 »
Ognie miałem rozpalone. Pokonałem go z jakimś randomem. A w zasadzie on. W drugim etapie wezwał Feniksa i tyle było walki.
Zaproszenie poszło.

Offline Max666

• Badass
« Odpowiedź #191 dnia: Marzec 01, 2017, 12:50:38 »
Ognie miałem rozpalone. Pokonałem go z jakimś randomem. A w zasadzie on. W drugim etapie wezwał Feniksa i tyle było walki.
Zaproszenie poszło.

Mhm, jak będziesz mieć z czymś problem wyślij mi PM na PS pomimo tego, że nie jestem offline od 20 dni czy miesiąca.

Rudy_rydz

• Gość
« Odpowiedź #192 dnia: Marzec 02, 2017, 23:03:59 »
Zagrałem sobie prolog oraz tutorial i na razie spoko się gra ale bez zbędnej podniety. No ale z BB też tak miałem na początku, a potem wpadła platyna.

No ale zauważyłem, że hitboxy nie zawsze działają jak trzeba. Raz rycerzyk wyprowadził cios, widziałem, że miecz mnie nie ma prawa sięgnąć bo przecinał powietrze, że się tak wyrażę. No a jednak dostałem hita i się lekko wkurzyłem bo to nie miało prawa wejść.  :(
No i kamera jest do poprawy. Nie ma z nią jakiejś tragedii ale jednak do tej z soulsów nie ma startu. A 60fps robi robotę i w ogóle nie widzę, że gra chodzi w tych 720p. Może dlatego, że było ciemno w tej lokacji. :D

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #193 dnia: Marzec 02, 2017, 23:12:21 »
Hitboxy akurat w tej grze są niesamowicie dobrze oddane.
https://gfycat.com/PotablePrestigiousCod

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #194 dnia: Marzec 02, 2017, 23:14:59 »
Rudy GIT GUD 8)

:*
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2017, 23:22:29 wysłana przez Simplex »

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #195 dnia: Marzec 03, 2017, 11:45:47 »
Adrian nie mógł znaleźć nigdzie  Niocha:
https://twitter.com/adrianchm/status/834397364584595456

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #196 dnia: Marzec 03, 2017, 12:48:56 »
Dziwnym nie jest. W dzień premiery też nie było w sklepach :p

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #197 dnia: Marzec 03, 2017, 15:03:58 »
Ja od dwoch tygodni jak przejezdzam obok Saturna (Warszawa) to wpadam by zobaczyc czy jest .... na razie nie trafilem :)
Nie mam cisnienia (juz mi spadlo), to specjalnie jakos nie szukam.
Skonczy sie na tym ze kupie jakas uzywke od jakiegos polygamisty jak wystawi sklepik :)

Rudy_rydz

• Gość
« Odpowiedź #198 dnia: Marzec 04, 2017, 12:15:19 »
Nie wiem co jest ale kompletnie mi się nie chcę w grę grać. :(
Skończyłem drugą misję, jestem pewnie gdzieś w połowie trzeciej, drugi boss pokonany. System walki jest rozbudowany, ma sporo widowiskowych ciosów i jest z reguły satysfakcjonujący. Świat jest całkiem nieźle wykreowany ale warstwa fabularna leży i kwiczy. Nie podoba mi się system lootu bo wypada zdecydowanie za dużo śmiecia przez co w ekwipunku ma się co chwilę jeden wielki burdel. Misje poboczne są całkowicie zbędne i jakby ich nie było to nie poczułbym, że coś tracę. Sorry, ale jakoś średnio chce mi się łazić kilka razy po tej samej lokacji aby zabić kolego bandytę czy stworka dostając za to jakieś śmieci.
No i gra nie jest jakoś specjalnie trudna. Może przez to nie chce mi się w to grać bo nie daje mi aż takiej satysfakcji jaką dawało BB. Podobną sytuację miałem z Demon's Souls, w które grałem po Dark Souls i Demonsy w ogóle nie sprawiały mi satysfakcji bo były za łatwe. Trzech pierwszych bossów padło wtedy za pierwszym razem. W konsekwencji grę porzuciłem.
Pogram jeszcze dzisiaj i jutro. Jak nie zaskoczy to leci na handel. Zawsze w przyszłości mogę sobie do gry wrócić.

Offline Czaju

• Super Badass
« Odpowiedź #199 dnia: Marzec 04, 2017, 14:22:07 »
Fabuła jest na pewno źle podana. Dostajemy jakieś skrawki w postaci filmików i tekstów, z przytłaczającą liczbą nazwisk i nazw klanów. Nie wiem kto jest kim, o co chodzi i w ogóle burdel. Jak w ekwipunku - z tym też się zgadzam.

Ale poza tym, to dawno tak dobrze mi się nie grało. Dzisiaj wstałem o 6 rano, żeby w spokoju powywijać włócznią. Jeszcze kilka dni temu dostawałem niezłe bęcki, dzisiaj klepałem swojego mistrza aż miło. 8)

Kij mu w oko!