Autor Wątek: Muzyka w grach  (Przeczytany 31450 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Świt

• Aktywny forumowicz
Muzyka w grach
« dnia: Maj 25, 2009, 22:21:43 »
Kwestia poruszona przez Toreada w serwisie wydała mi się baaardzo ciekawa i warta poruszenia, ale nie tylko w kwestii staroci. Jakie gry, według Was, miały najlepsze ścieżki dźwiękowe, jakie konkretne utwory uważacie za najlepsze?

Moim zdaniem prawdziwym arcydziełem jest utwór zespołu Yes, "Homeworld (The Ladder)" (niestety MV z tym utworem zostały z serwerów youtube usunięte, a szkoda, bo się świetnie scenki z gry komponują z piosenką), broniący się samodzielnie i zasługujący w pełni na miano piosenki idealnej, przy której mój umysł osiąga inne stany świadomości (mam 130 odsłuchań na last.fm, ale naprawdę słuchałem jej wiele razy więcej).

Wysoko w moim rankingu jest też muzyka z Jade Empire, skomponowana przez Jacka Walla: tutaj przykład, main theme. Symfonia, do tego orientalne instrumenty - wszystko to wzmaga niesamowity klimat gry i świetnie pasuje do prowadzenia sesji RPG w klimatach Dalekiego Wschodu lub grania w grę planszową w takich realiach osadzoną. Słuchanie jej dla odprężenia też jest dobrym pomysłem i często to robię. :-)

Mówiąc o muzyce w grach trzeba oczywiście wspomnieć o Nobuo Uematsu. Cała seria Final Fantasy to arcydzieło muzyczne, o czym świadczą kawałki takie jak To Zanarkand czy Theme of lvoe. Koniecznie trzeba słuchać wersji koncertowych z pełną orkiestrą, kolejna szansa na niesłychane przeżycia duchowe - piękno w czystej postaci. Ale jeżeli mowa o FF, to muszę podrzucić, moim zdaniem cudowną, piosenkę z tej serii - Roaming sheep. Aż się ciepło robi na sercu, jak jej słucham.

Wykorzystując ostatni hype (moim zdaniem słuszny) na "Heavy Rain", wypada przypomnieć muzykę do "Fahrenheita", skomponowaną przez bezbłędnego Angelo Badalamenti, tutaj próbka. Niestety, z uwagi na ostatnie zabiegi cenzorskie ekipy YT, ciężko o dłuższy kawałek. :-(

Z takich bardziej luźnych propozycji, to cały czas mi po głowie chodzi piosenka Schweine zespołu Glukoza z Vladivostok FM z GTA 4. :-D Bomba. :-D
Bandits are coming, you fool. Why worry about the beard, when the head is about to fall?

A.K.A. Wehr

Offline HanSatan

• Stały bywalec
  • Üßer Fuhrer
    • HanSatan's BLOG
Odp: Muzyka w grach
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 25, 2009, 22:30:15 »
Metal Gear Solid (wszystkie ale MGS3 zdecydowanie)
Hitman (wszystkie glownie codename47)
Stary DOOM (covery)
Mass Effect
Starcraft

achh... byłbym zapomnial wszystkie command & conquer (oprocz syfu typu generals czy renegade) szczególnie red alerty (2 & youris revenge) :] ogólnie gry westwood miały zawsze dobre OST np. Dune 2000 czy emperor battle for dune (pamiętam jak kupiłem oryginalny ost za 10zł w media buehehe)
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2009, 22:37:42 wysłana przez hansatan »

Offline Wynmacher

• Stały bywalec
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 25, 2009, 22:39:31 »
"Homeworld (The Ladder)" to jeden z najbardziej epickich utworów użyty w grze ever..i do tego tak świetnie pasuje do treści gry

O muzyce z gier mógł bym gadać godzinami...
z takich mniej znanych ale równie dobrych gier które teraz przychodzą ci do głowy mogę polecić :

Master Of Orion 2 {doskonały klimatyczny OST który sprawia że czujesz się malutkim odkrywać ogromnego kosmosu}
http://www.youtube.com/watch?v=q21g_giYUhI

Planescape: Torment {kolejny świetny OST który wchłonie cię w świat sfer}
http://www.youtube.com/watch?v=SfEjKBPZNYU

Muzyka Alexandra Brandona {choć możecie nie kojarzyć gościa z imienia jest on odpowiedzialny za jedyną w swoim rodzaju muzyke do takich gier jak...}
http://www.youtube.com/watch?v=eVHVNAkyMIE
http://www.youtube.com/watch?v=1yUvMuple5I
http://www.youtube.com/watch?v=iwbapurrmzo

Freedom Fighters {genialna muzyka stworzona przez Jespera Kida który stworzył też OST do Hitmana}
http://www.youtube.com/watch?v=dwMqksh3xNY
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2009, 22:44:22 wysłana przez Wynmacher »

Offline HanSatan

• Stały bywalec
  • Üßer Fuhrer
    • HanSatan's BLOG
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 25, 2009, 22:41:07 »
Zfixuj te linki bo post wygląda jak du*sko świni ;] i fakt freedom fighters OST tez kozaczy zreszta cala muza jespera ;]

Offline Wynmacher

• Stały bywalec
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 25, 2009, 22:50:44 »
Tak już naprawiłem :P Mogę jeszcze polecić:

Fallout {najbardziej postapokaliptyczna muzyka ever}
http://www.youtube.com/watch?v=Y5RsgMo_i3A

Muzyka Franka Klepackiego {człowiek od muzyki do gier Westwooda}
http://www.youtube.com/watch?v=L2-89XZTBOE
http://www.youtube.com/watch?v=agJcvo-19NY
http://www.youtube.com/watch?v=P8z62Ej4fQg
http://www.youtube.com/watch?v=1Ok8XDtN_5k

Jutro coś więcej napisze :D

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 26, 2009, 07:55:03 »
Niesamowicie klimatyczna i pasująca do całosci jest muzyka z Ferrari Challenge na PS3. Zerknijcie sami:

http://www.youtube.com/watch?v=om0vEO0TFe4

W wyścigiwych grach (może z wyjątkiem wipeout HD oraz Gran turismo 1 NTSC) zawsze wyalczam muzykę podczas jazdy i wsłuchuję się w odgłosy silnika/otoczenia. W FC aż chce się jeździć z muzyką ... ona zwyczajnie porywa do ostrej jazdy :)

Offline m1sza

• n00b mod
  • Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 26, 2009, 08:54:55 »
Motyw z Call of Duty 4 (w końcu to H.G.Williams).

Muzyka z WoW jest genialna (podstawka + dodatki)
Diablo :>

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 26, 2009, 10:13:25 »
Nie bylo juz takiego watku na forum?
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 26, 2009, 10:22:56 »
Był, ale nieco krótszy :)

Offline abc

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 26, 2009, 11:36:12 »
Gran Turismo 2, ale tylko wersja amerykańska. Najlepsza ścieżka jaką zapamiętałem. Do odsłuchania i zobaczenia tutaj (!). Do tego nieobecna na płycie muzyka tytułowa - Moon over the castle  (wersja z GT4, mz. najlepsza, z chórem i większą mocą). Nigdy więcej żadna gra nie miała kolekcji takiej super muzy.
Później Ace Combat 3, WipeOut 2 i Wip3out.
Z aktualnych gier -- przekozackie intro z BF:Bad Company ze świetnie odświeżonym BF theme oraz oczywiście MGS4, zwłaszcza finał. Więcej grzechów nie pamiętam.

Offline dziki

• Prezes
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 26, 2009, 11:58:32 »
1. Xenosaga - zdecydowanie moj nr 1 na liscie "naj" OSTkow (http://tinyurl.com/osn4yk). A tu jedna z piekniejszych piosenek z tej plyty jakie dane mi bylo slyszec w grach:

http://www.youtube.com/watch?v=dCMXfoXrTHc

2. Chrono Cross - bo Matsuda jest wielki

pozostala kolejnosc po czesci przypadkowa:

3. FF VII i skladanka koncertowa z data w tytule (nie pamietam teraz dokladnie tytulu)
4. Onimusha 2
5. God of War
6. MGS 3
7. Neverhood
8. ICO - taki chilloutowy ambient, calkiem przyjemne na spanie-leniuchowanie
9. ReZ - a tu juz adrenalinka lubi podskoczyc jak sie podglosni

to tak na szybko :)
gram w gry, a nie polygony! :P

Offline MsbS

• I Am Robot
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 26, 2009, 12:10:49 »
Jak to możliwe, że w wątku o muzycie do tej pory nie pojawiło się Katamari Damacy? Z muzyką, która jak raz do łba wejdzie, będzie prześladować latami?

Bardzo przyjemny soundtrack ma SSX 3, niezłe jest też Dark Chronicle. Co do Finali - to jak dla mnie są nieco zbyt podobne do siebie... Natomiast podpisuję się pod pochwałami dla serii Metal Gear. Motyw przewodni z dwójki, albo "bondowska" czołówka trójki - miodzio!

Offline dziki

• Prezes
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 26, 2009, 12:27:32 »
no wlasnie katamari przypomnialo mi sie teraz. Jest jeszcze boski Red Dead Revolver, przy ktorym maczal palce Morricone i... pewnie znowu o czyms zapomnialem ;)
gram w gry, a nie polygony! :P

Offline Świt

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 26, 2009, 16:02:42 »
Jeżeli mowa o muzyce z CoD, to nie można zapomnieć o ścieżce z pierwszego Calla: o, tej. Cud, miód, Kompania Braci. :-) Pamiętam, jak przed premierą CoD słuchałem tego kawałka w kółko, jest kapitalny. I CoD1 też - najlepsza część serii (oczywiście z UO).

Ajajaj, zapomniałem o Star Wars: Republic Commando, najlepszej grze z uniwersum poza KotORami. Dwa kawałki są boskie: ten i ten.
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2009, 16:08:02 wysłana przez Świt »
Bandits are coming, you fool. Why worry about the beard, when the head is about to fall?

A.K.A. Wehr

Offline abc

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 26, 2009, 17:39:22 »
Jeżeli mowa o muzyce z CoD, to nie można zapomnieć o ścieżce z pierwszego Calla: o, tej. Cud, miód, Kompania Braci. :-) Pamiętam, jak przed premierą CoD słuchałem tego kawałka w kółko, jest kapitalny. I CoD1 też - najlepsza część serii (oczywiście z UO).
Dupa tam ;), odsłuchaj tego. MoH na PSone nie tylko muzę miał świetną, ale jeszcze te wszystkie SFX i dźwięki ulicy nigdy nieumykające z pamięci.

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 26, 2009, 18:30:48 »
Best soundtrack ever

ktos moze polaczyc te dwa tematy?

Offline Świt

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 26, 2009, 19:44:24 »
@abc, zacne. W MoH grałem tylko na PC (AA) i swego czasu ta gra miażdżyła. Ale i tak zmiażdżyło ją później Call of Duty. ;-) Gra, w którą od premiery gram do dzisiaj. :-P

@Sialala, przecież tamten temat ma inną formułę, bazuje na głosowaniu. Ten zaś na dyskusji.

A.K.A. Wehr

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 26, 2009, 22:28:18 »
ale i tak nikt tam ani nie glosuje, ani nie podlicza glosow, natomiast toczyla sie dyskusja ;-)
to tak, jakby powstal watek Najlepsza Strzelanka FPS a obok Strzelanki FPS...

Offline Świt

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 27, 2009, 08:15:34 »
Raczej "najlepszy fps głsoowanie" i "fpsy" :-P

Tu może być nawet kijowa muzyka. I właśnie, skoro o tym mowa, to IMO najgorszą muzykę (i ogólnie udźwiękowienie) miałą, skądinąd sympatyczna, przygodówka Woodruff. Niestety na youtube nie am ścieżki dźwiękowej z tej gry, ale pamiętam, że zawsze ją wyłączałem podczas gry, bo była... creepy. :-P

A.K.A. Wehr

Offline theigor666

• Mieszkaniec tego forum
  • I'd rather be broke than muf
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 27, 2009, 14:22:36 »
A ktos pamieta muzyke z DREAMWEB?

Offline Wynmacher

• Stały bywalec
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 27, 2009, 18:33:41 »
Gra była KAPITALNA

Bardzo lubię kawałek o nazwie Like Killing Hitler
http://www.youtube.com/watch?v=JDkl9eTue2w

Offline Cybran06

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 27, 2009, 21:21:22 »
Ja zawsze lubiłem to:http://www.youtube.com/watch?v=S2hGqJdD0v8 i to http://www.youtube.com/watch?v=zhpwyVkje9Q

Zawsze mnie nastrajały do walki ;]

Offline abc

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 27, 2009, 21:29:02 »
Jeszcze tylko ten się pcha. Warty odsłuchania.

Offline MsbS

• I Am Robot
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 27, 2009, 21:43:09 »
A radyjka z GTA? Cała masa świetnie pasującej do klimatu muzy. No i przerywanej kapitalnymi reklamami - Cocoa Fizz, Pogo The Monkey, albo S-UZI.

Offline Świt

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 27, 2009, 22:05:48 »
Jeżeli chodzi o radyjka, to w GTA: San Andreas najlepsze były stacje K-DST (każdy kawałek świetny, a za wrzucenie CCR należy się big hug), K-Rose (Mamma Don't Let Your Babies Grow Up To Be Cowboys, Louisiana Woman, Mississippi Man i inne, ogólnie bardzo fajne country) i Radio:X (mało słuchałem, bo ma kilka fajnych kawałków jak Alice'a Coopera, Gunsów i Depechów, reszta mi nie pasuje za bardzo).

W Vice City był fajne radia V-Rock, Emotion 98.3 i ewentualnie Espantoso.

Z GTA4 zazwyczaj słucham Vladivostok (najlepszy kawałek w całej grze: Glukoza-Schweine), Liberty City Rock Radio (cała masa świetnych kawałków, w tym moje ukochane The Who), czasem puszczę sobie JNR lub The Journey.

Generalnie w każdym GTA są dwie stacje, których dużo słucham. Ale w czwórce jest wybitnie dużo stacji z niemal taką samą (jak dla mnie) muzyką. :-P Brakuje stacji z country i folkiem.

A.K.A. Wehr

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 27, 2009, 22:08:22 »
Ze starych gier, to genialną muzykę miał Disruptor na PSX. A juz z takiego totalnego OldSchoolu to świetna muzyczka była w Henrys House na Atarynie :)

Offline HanSatan

• Stały bywalec
  • Üßer Fuhrer
    • HanSatan's BLOG
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 28, 2009, 13:02:26 »
Panowie tak się zastanawiam po co dajecie te linki do jotuba przecież tam jakość dźwięku jest tak straszna, że aż żal tego słuchać ;] Jak posłuchać OST to tylko w b. dobrej jakości ;]

Offline Wynmacher

• Stały bywalec
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 28, 2009, 14:18:26 »
A co wolisz linki do torentów z OSTami  ;)

Offline HanSatan

• Stały bywalec
  • Üßer Fuhrer
    • HanSatan's BLOG
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 28, 2009, 15:52:25 »
Ech jak zawsze ten cholerny sarkazm w dyskusji, odpuść sobie. Mówię tylko że słuchanie takiej jakości muzy to coś w porównaniu do oglądaniu CAM release z p2p ;]

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 28, 2009, 16:58:13 »
Dawajcie linki, dawajcie. Zawsze to lepiej tak posluchac, zamiast "nie-posluchac-w-dobrej-jakosci".
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline pehx

• Nowy Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 31, 2009, 19:07:55 »
Aż musiałem się w końcu zarejestrować na forum polygamii bo nie strzymiem, że nie padło jeszcze OST z Halo.
Dla mnie jest to po prostu doskonałość, bardzo często go słucham.

No i Rock Band 1/2 ma fajną listę, ale to chyba nie fair. ;p

Offline mihn

• Badass
  • #e3-pl team
    • Polygamia
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 31, 2009, 19:45:16 »
Aż musiałem się w końcu zarejestrować na forum polygamii bo nie strzymiem, że nie padło jeszcze OST z Halo.
Dla mnie jest to po prostu doskonałość, bardzo często go słucham.
Mówisz o Halo czy Halo2? :-) Bo Vol. 1 z dwójki dla mnie wymiata. :-)

GŁODZENIE TROLLI WSKAZANE

Offline pehx

• Nowy Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 01, 2009, 00:18:31 »
Mówisz o Halo czy Halo2? :-) Bo Vol. 1 z dwójki dla mnie wymiata. :-)
O trójce, szczerze mówiąc jedynki ani dwójki niestety nie dane mi było przesłuchać :/

Ale trójka absolutnie "miażdży cyce", aż się nakręciłem i lecę słuchać :p

Offline Gibon

• Stały bywalec
  • Monkey
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 22, 2009, 21:58:49 »
Lekka odgrzewka, ale co mi tam ;)

Muzyka gra jest dla mnie bardzo ważnym każdej gry. Nie ważne, czy to strzelanka, strategia, rpeg czy też samochodówka muzyka wydobywająca się z głośników powinna pomagać budować klimat, albo przynajmniej go nie psuć. Poza tym do gier z dobrym soundtrackiem chętniej się wraca (a przynajmniej w moim przypadku). Moje ulubione osty pochodzą w większości z rpegów, gdyż mimo wszystko w nich chyba najbardziej są one najbardziej widoczne.

Kolejność przypadkowa:
1. Mass Effect - ta futurystyczna muzyka genialnie wpasowywuje się w klimat uniwersum ME. Każdy utwór odzwierciedla to co się dzieje na ekranie, a poza tym nie traci nic gdy słucha się go oddzielnie.
Main Theme
Kawałek, który mnie urzekł

2.Wiedźmin - również świetna robota. Kawałki 'bitewne' z powodzeniem 'zagrzewają' do walki, spokojne umilają pobyty w mieście lub na wsi, a gdy znajdujemy się w nieco mniej przyjemnych miejscach, jak np. kanały, skórę potrafi przejść dreszcz. Pamiętam, jak przechadzałem się po Wyzimi Handlowej, tylko po to żeby posłuchać kawałka, któy tam leciał.
Peaceful Moments
Kingdom and Betrayal
Prepare for battle

3.KoTOR 1 i 2 - kolejne rpegi, w tym jeden znowu od BioWaru. Tych gier chyba nie muszę za bardzo zachwalać ;)
The Old Republic
Bastila Shan's Theme
The Final Battle
The Sith Lords Theme

4.The Force Unleashed - kolejna produkcja ze świata Gwiezdnych Wojen, których soundtrack zawsze stał na baaaardzo wysokim poziomie za sprawą Johna Williamsa ;)
The Force Unleashed music

5. Znana chyba wszystim piosenka z Portala

I na koniec coś, co odkryłem ostatnio - Dragon Age: Main Theme <- dla muzyki z tej gry, chyba kupię EK

Wszystkich tych ścieżek dźwiękowych słucham dosyć często i muszę stwierdzić, że spuntracki (zarówno filmowe jak i growe) to chyba mój ulubiony rodzaj muzyki.

Offline Gregys

• Żywa Legenda
  • pukier cuder
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 08, 2010, 10:16:49 »
Zainspirowany dyskusją z tego wątku chciałem zapytać was o ulubioną muzykę z gier. Co was poruszyło, wywarło jakieś niezapomniane wrażenia, czym chcecie się podzielić z innymi? Mile widziane linki do posłuchania.
Gregys out.

Offline Acrid

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • pank rok
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 08, 2010, 10:31:30 »
Kojarzę pojedyncze themy, może jakieś sample mówione, ale całe soundtracki już nie. Nie mam chyba czegoś takiego, jak ulubione. Ogólnie, to wiadome, że rządzi: http://www.youtube.com/watch?v=F7XiXQ6wEyM#t=3m21s  :D Czasem jest tak, że nie zwracam nawet na nią uwagi, znaczy jest jakieś plumkanie w tle, ale nic wybitnego.

Zresztą, identycznie mam z filmami, jedyny wyjątek, to chyba ścieżka z Pulp Fiction.

Offline SirMike

• Forumogadka Team
  • I Am Robot
    • SirMike's blog
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 08, 2010, 10:38:20 »
Linków nie ma ale moje ulubiona muzyka z gier to:

- Heroes of Might and Magic III
- King's Bounty
- Warcraft 2
- Trine

Obecnie trochę brakuje mi melodyjnej, wpdającej w ucho muzyki, wszystko jakieś takie patetyczne i mocno orkiestrowe. Co nie znaczy, że złe :)

gurafikku

• Gość
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 08, 2010, 10:40:14 »
Jeśli chodzi o oprawę audio-wizualną gier to muzyka jest dla mnie najważniejsza. Delektuję się przede wszystkim utworami specjalnie skomponowanymi do danego tytułu. Wiem, że są one często stworzone do danej sytuacji tworząc tło dla obrazów, przez co bez nich mogą stać się nieprzyswajalne, jednakże takie kompozycje mają dla mnie znaczenie sentymentalne. I choć w przypadku muzyki w grach ciężko jest powiedzieć o uniwersalności, to bardzo chętnie sięgam po te utwory:

Shadow Of The Colossus OST - Prologue ~ To The Ancient Land  http://www.youtube.com/watch?v=--6-9LnvRXA

ICO You Were There http://www.youtube.com/watch?v=XWVij6r4QBw

Shenmue Orchestra 'całość' http://www.youtube.com/watch?v=M0SmPIyo-h8&feature=PlayList&p=EE5FC23F50D4E87F&index=0&playnext=1

Lair O.S.T - Main title http://www.youtube.com/watch?v=Qhy2hCcCQ8w

Jest w nich coś co chwyta mnie za serce i nie mam na myśli wartości sentymentalnej. Samo brzmienie wywołuje we mnie uczucia radości-smutku, waleczności-kontemplacji.
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2010, 11:06:25 wysłana przez gurafikku »

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 08, 2010, 10:50:34 »
Halo.

Offline ksztyrix

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 08, 2010, 10:51:46 »
Half Life 2. Muzyka wchodzi tylko w niektórych momentach, ale robi to z pier.dolnięciem:

http://www.youtube.com/watch?v=UlQRyuKSsFc&feature=related