Autor Wątek: Modern Warfare 2 - Problemy z połączeniem  (Przeczytany 7163 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nadrill

• Stały bywalec
Modern Warfare 2 - Problemy z połączeniem
« dnia: Listopad 14, 2009, 11:25:52 »
O co biega w menu multiplayera z 'Typ NAT: średni'? U kolegi jest 'Otwarty', jak to zmienić?
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2009, 23:44:03 wysłana przez qbar »

Michael_999

• Gość
Odp: Modern Warfare 2 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 14, 2009, 12:29:21 »
O co biega w menu multiplayera z 'Typ NAT: średni'? U kolegi jest 'Otwarty', jak to zmienić?

U mnie również to występuje, więc przyłączam się do pytania.

Offline Harry

• Stały bywalec
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 14, 2009, 13:53:19 »

Jak mniemam siec w domu dzieicie pewnie przez router? W taki razie musicie forwardowac port 3074. Jest to port z ktorego korzysta Live!

Offline afwi

• Ultimate Badass
  • Evul One
    • Vivid Games
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 14, 2009, 13:55:26 »
a z ktorego portu korzysta PS3 do PSN?

swoja droga ja nic o NAT nie widze na PS3 w opcjach mutli w CoDMW2. gdzies to ukryte jest?
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2009, 14:00:02 wysłana przez afwi »

Offline Qu84

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 14, 2009, 14:04:22 »
Jest gdzies "na wierzchu". Nie chce mi sie odpalac, zeby sprawdzic. Co do NAT to wystarczy "umiescic" konsole w DMZ. To nie PC, niczym nie grozi, a pozwala grac bez zbednych komplikacji.
Ceterum censeo reviewers esse delendam!

Offline Nadrill

• Stały bywalec
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 14, 2009, 14:14:42 »

Jak mniemam siec w domu dzieicie pewnie przez router? W taki razie musicie forwardowac port 3074. Jest to port z ktorego korzysta Live!

W końcu mi się udało, MW2 wyświetla nat 'otwarty' :D
Mam router, ale wszedłem w zakładkę Applications & Gaming -> DMZ -> DMZ Hosting - Enable ->  DMZ Host IP Address: i tu wpisałem IP Xboxa, czyli 192.168.1.101. Działa, i mam wrażenie że loguję się do Live'a z 2-3 razy szybciej, zobaczę jak z pingami(miałem zawsze 2 lub 3 paski sieci na 4).

Offline mrjinks

• Padawan
  • **
  • Pan Znienackowy
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 14, 2009, 14:44:05 »
Co do natu - pingi Ci się nie zmienią, dzięki wpisaniu klocka do DMZ możesz się połączyć z każdym graczem(nawet z tymi za natem - ma to znaczenie w matchmachingu bo z tego co widziałem, gra wybiera hosta/serwer spośród graczy).
Zasada jest mniej więcej taka:
KLIENT                  SERWER:               POŁĄCZENIE:
NAT  ->                 OPEN NAT/OPEN IP  TAK
NAT -> <-              NAT                      NIE
OPEN IP/NAT  -> <-  NAT                      TAK

@Kondzio, thx, sprobuje jednak na nizszym poziomie, a na razie to multiplayer ;).
Tu była ładna stopka z profilem na x360...
Jednak konsoli jak i profilu już nie ma i nie będzie(na pewno
nie Microsoftu).
www.kontrakcja.pl
www.wewantlive.com

Offline afwi

• Ultimate Badass
  • Evul One
    • Vivid Games
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 14, 2009, 16:12:31 »
ja mam taki problem ze mam Livebox'a i tam generalnie nie moge ustawic sobie DMZ'ki - porty niby przekierowane ale dalej ni ma NATu na czyms wiecej niz Sredni. any ideas?

moje PS3 laczy sie bezprzewodowo z netem btw.

Offline Qu84

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 14, 2009, 16:26:39 »
a mozesz tam kompletnie wylaczyc firewall?

prezii

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 14, 2009, 16:31:58 »
W końcu mi się udało, MW2 wyświetla nat 'otwarty' :D
Mam router, ale wszedłem w zakładkę Applications & Gaming -> DMZ -> DMZ Hosting - Enable ->  DMZ Host IP Address: i tu wpisałem IP Xboxa, czyli 192.168.1.101. Działa, i mam wrażenie że loguję się do Live'a z 2-3 razy szybciej, zobaczę jak z pingami(miałem zawsze 2 lub 3 paski sieci na 4).

Wyjaśni mi ktoś łopatologicznie jak sprawdzić jakie ip ma xbox? W kompie wpisałem cmd-->ipconfig i po wyświetleniu wydaje mi się, że to komp ma u mnie 192.168.1.101. Chętnie zrobię w moim linskysie DMZ dla xboxa na rzecz grania online, ale nie chcę strzelać numeru ip.

Na chłopski rozum, jeśli starting ip, to 192.168.1.100, to dostał je właśnie xbox. Jest jednak jedno ale, router bierze zmienne ip netii i przydziela net podłączonym urządzeniom. Jak to robi? Czy zawsze urządzenie dostaje to samo ip? Czy np. jeśli włącze najpierw kompa to dostaje przydział jako pierwszy? Sorki za offtop ale to dość istotna sprawa, nie chcę się bawić później pół dnia w usuwanie śmieci z kompa.

Offline Kondzio

• Junior
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 14, 2009, 16:39:34 »
@prezii ja sprawdziłem w konsoli. Wchodzisz w ustawienia systemu -> ustawienia sieci -> konfiguruj sieć itam masz napisany IP konsoli.

Pozdrawiam

Offline mrjinks

• Padawan
  • **
  • Pan Znienackowy
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 14, 2009, 16:41:27 »
Najprostszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie przydzielanie xboksowi stałego adresu IP z puli przydzielanej przez DHCP na Twoim routerze. Czyli jak zaczyna przydzielać od od 192.168.1.100 do np. 192.168.1.110 to ustaw na stałe w xbox360 192.168.1.110(albo inny z tej samej klasy) i będzie po problemie. Można też ustawić w routerze, żeby adres był przydzielany za każdym razem taki sam(np. po adresie MAC).
Zasada działania jest taka, że adres przydzielany jest po kolei w miare dołączania się urządzeń aż do wyczerpania puli adresów.
W przypadku odłączenia się danego urządzenia, adres po jakimś(zdefiniowanym) czasie jest uwalniany i przydzielany ponownie.
Tłumacząc łopatologicznie adres przydzielany przez operatora(w Twoim przypadku netia) jest czymś innym niż adres przydzielany przez router(router przydziela adresy tylko w lanie, wszystkie urządzenia podpięte pod router widoczne są z zewnątrz jako jeden adres ip przydzielany przez netie).
Jeżeli chcesz zgłębić temat, zadaj pytanie google o klasy adresów, adresy routowalne i nieroutowalne i będziesz wiedział o co kaman:).
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2009, 16:45:12 wysłana przez mrjinks »
Tu była ładna stopka z profilem na x360...
Jednak konsoli jak i profilu już nie ma i nie będzie(na pewno
nie Microsoftu).
www.kontrakcja.pl
www.wewantlive.com

Offline Qu84

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 14, 2009, 16:47:22 »
Twoj router nie przydziela adresow Netii, tylko "swoje" z prywatnej klasy adresowej 192.168. albo 10.0 ktore nie sa widziane "na zewnatrz". Tak czy owak z tego co piszesz Twoj router ma dzialajacy server DHCP, ktory przydziela adresy zazwyczaj wedlug reguly "pierwszy wolny". tzn jesli wlaczasz peceta najpierw dostanie on pierwszy adres z puli 192.168.1.100, Xbox wlaczony po nim powinien dostac 192.168.1.101. Czasami jest jednak tak, ze server pamieta komu i kiedy przydzielil adres i trzyma go dla "prawowitego" wlasciciela przez jakis czas (lease time). Tak czy owak jesli masz w domu dwa urzadzenia to ze stwierdzeniem, ktore jest ktore nie powinienes miec problemu:). Jesli natomiast chcesz miec pewnosc, ze twoj Xbox ma zawsze ten sam adres to ustaw go statycznie i wywal z puli DHCP na routerze (to nie jest konieczne bo DHCP przed zaoferowaniem adresu sprawdza tak czy owak czy jest wolny) albo ustaw Xboxowi na DHCP tzw "rezerwacje".

prezii

• Gość
Odp: Modern Warfare 2 - Problemy z połączeniem
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 15, 2009, 09:51:31 »
Dzięki za odpowiedzi panowie i moderatorowi za przeniesienie do oddzielnego wątku. Poradziłem sobie, chociaż nie odbyło się bez problemów. Początkowo próbowałem wszystko ustawić przy pomocy setupu Linksys Wag200g. Znam się na kompach, ale tutaj poległem. Ustawiałem DHCP na disable, podawałem adresy ip ręcznie, internet wogóle mi nie działał. Zacząłem jak się okazało od złej strony.

Wystarczyło w ustawieniach konsoli ustawić ręcznie ip, podać maskę podsieci itd. i już śmiga. Dałem wybrany adres, ustawiłem DMZ dla tego adresu, w puli dhcp mam tylko komputer, xbox bez problemu łączy się z siecią.

Jak to wpłynie na rozgrywkę online jeszcze nie wiem, ale chyba lepiej mieć niż nie mieć. Dzięki za podpowiedzi jeszcze raz.

Offline afwi

• Ultimate Badass
  • Evul One
    • Vivid Games
Odp: Modern Warfare 2 - Problemy z połączeniem
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 15, 2009, 10:33:56 »
to ja mam pytanie - jezeli w moim Livebox'ie ustawilem porty PSN'a zeby byly otwarte, a nastepnie nadalem statyczne IP w PS3 (w przedzialem od 192.168.1.10 do 50) to powinienem miec NAT na czyms wiecej niz sredni? dodam tylko ze PS3 laczy sie przez Wi-Fi z Livebox'em.