Autor Wątek: Modern Warfare 2 - dyskusja ogólna  (Przeczytany 225181 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

SimonX

• Gość
Odp: Modern Warfare 2 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #800 dnia: Listopad 13, 2009, 12:35:32 »
to jest jakiś wypadek przy pracy, na pewno to załatają, ale wstyd zostanie :)

Offline elssair

• Junior
  • *
« Odpowiedź #801 dnia: Listopad 13, 2009, 12:37:15 »
Własnie dostałem swoja kopie MW2 w wersji angielskiej takze takie " kwiatki" mnie ominą. Testuje multi na razie , mapki jakieś dziwne , moze dlatego ze sie duzo dzieje na TV , trzeba bedzie się oswoić.

Offline emte

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #802 dnia: Listopad 13, 2009, 13:09:26 »
Problem lokalizacji nie występuje tylko w polskiej wersji. Z tego co czytałem na innych forach wersja norweska przykładowo, oferuje podobne kwiatki.
]

SimonX

• Gość
« Odpowiedź #803 dnia: Listopad 13, 2009, 13:19:30 »
Problem lokalizacji nie występuje tylko w polskiej wersji. Z tego co czytałem na innych forach wersja norweska przykładowo, oferuje podobne kwiatki.

to może acziwmenty nie były tłumaczone wcale przez LEM?

Offline skylight

• Mieszkaniec tego forum
  • A felon, a father, sleeping pill addict...
« Odpowiedź #804 dnia: Listopad 13, 2009, 13:20:14 »
Czy to prawda, że za jakiś czas będziemy musieli mieć tylko polonizowane gry, według jakiegoś zarządzenia UE?

Nie wydaje mi się żeby jakakolwiek unijna dyrektywa zakazywała pozostawienia oryginalnego języka w grze, tym bardziej jeśli jest to angielski czyli jeden z urzędowych języków UE. Co najwyżej może być tak, że użytkownik musi mieć możliwość wyboru swojego języka narodowego. Natomiast do MW2 podejście było zapewne typu "po co się wysilać skoro i tak się sprzeda".

Offline Padre

• Super Badass
« Odpowiedź #805 dnia: Listopad 13, 2009, 13:39:51 »
W szybkim skrócie: Puknąłem kampanię - 7,5h (Veteran), zaciąłem się tylko kilka razy i zwykle na krótko. Myślę, że gra wydaje się w całości łatwiejsza ale w rzeczywistości prostsze są tylko "czasówki" - najbardziej wk*rwieniogenny element CoD. Czas gry IMHO dobrze dobrany - więcej takiej galopady mogłoby już męczyć. Fabuła nie taka zła, ale momentami bardzo słabo jest wyjaśnione, co my właściwie mamy robić. Dużo urozmaiceń, klimatycznych scenek (choć nie ma już takiego zaskoczenia, jak na początku MW). Grafika nierówna, MW było bardziej dopieszczone. Ciekawe gadżety, świetny gameplay, bardzo intensywna, przyjemna siekanina.

Spec Ops świetne, split-screen rządzi (szkoda, że nie na 4 osoby).

Aha, no i sorki dla ludzi, którzy wyciągali mnie na multi - dwa dni tłukłem z bratem Spec Ops i singla przy piwku i innych płynach. W multi jeden z nas by musiał siedzieć i dopingować, zresztą po paru głębszych i tak byśmy nie pomogli drużynie ;)

Offline afwi

• Ultimate Badass
  • Evul One
    • Vivid Games
« Odpowiedź #806 dnia: Listopad 13, 2009, 14:14:48 »
to jest jakiś wypadek przy pracy, na pewno to załatają, ale wstyd zostanie :)

mysle ze nie zalataja. lepiej by bylo jakby po prostu udostepnili jezyk ang. do wyboru ale to wiaze sie z dodaniem opcji do opcji co tez raczej odpada. wiec pozostanie syf kila i mogila ale glownie w multi. singiel nie jest taki zly. tylko to nieszczesne multi ;/

Offline Verminaard

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #807 dnia: Listopad 13, 2009, 14:53:26 »
Czy to prawda, że za jakiś czas będziemy musieli mieć tylko polonizowane gry, według jakiegoś zarządzenia UE?

Nie wydaje mi się żeby jakakolwiek unijna dyrektywa zakazywała pozostawienia oryginalnego języka w grze, tym bardziej jeśli jest to angielski czyli jeden z urzędowych języków UE. Co najwyżej może być tak, że użytkownik musi mieć możliwość wyboru swojego języka narodowego. Natomiast do MW2 podejście było zapewne typu "po co się wysilać skoro i tak się sprzeda".

UE ma to gdzieś. Taka decyzja leży w gestii rządów krajowych i np. Francja tak zrobiła. Każdy produkt ukazujący się we Francji, musi być zlokalizowany, ale nie zabraniają dokładania innych języków. W przypadku gier kończy się to najczęściej wspólnym  masterem zachodnioeuropejskim, tzw. EFIGS.

Vv

Hidden PL

• Gość
« Odpowiedź #808 dnia: Listopad 13, 2009, 15:22:09 »
Komentarz Macieja Turskiego z LEM odnośnie lokalizacji:

"Na razie mamy przytoczone kilka - może i niefortunnych - tłumaczeń. O ile dobrze pamiętam 5 do 6 z czego kilka z nich to dość trudne do przetłumaczenia 'pseudonimy', które można sobie wybierać w MP. Jak na 40 000 słów nie jest to zły wynik.

Nie uważam również żeby przytoczone przykłady upoważniały do nadania artykułowi tytułu 'Porażka podwójna'. No ale cóż - widać przy MW2 trzeba się liczyć z "WIELKIMI" tytułami - vide słynne mordowane matki z dziećmi, których jakoś nie mogłem się dopatrzyć.

Nie ma lokalizacji idealnych. Każdemu tłumaczowi coś się prześlizgnie - jeżeli słowo Terminal jest w XLS pod tekstem o misji na lotnisku a opis jest kilkaset linii dalej - nie ma szans aby tłumacz złapał kontekst. Ale cóż na razie mamy 5 - przykładów (w tym kilka dyskusyjnych) - i wielki tytuł o Porażce.

Oczywiście jeżeli będzie taka możliwość (patche, dodatki DLC) to naniesiemy zasugerowane przez autora tekstu poprawki - natomiast na dzień dzisiejszy nie widzę wielkiego powodu do alarmowego bicia w dzwony."

Michael_999

• Gość
« Odpowiedź #809 dnia: Listopad 13, 2009, 15:29:53 »

Offline Czaju

• Super Badass
« Odpowiedź #810 dnia: Listopad 13, 2009, 15:30:37 »
Zgadzam się z Turskim. Jakaś zbiorowa histeria Was ogarnęła z powodu kilku źle przetłumaczonych zwrotów, nie mających żadnego wpływu na rozgrywkę jako taką. Owszem pośmiejecie się/pozżymacie w menusach, ale gdy usłyszycie "let's go marines" zapomnicie...
PSN ID: czajuprime

Offline Mexx

• Super Badass
  • Magnificent.
    • Twitter
« Odpowiedź #811 dnia: Listopad 13, 2009, 15:35:57 »
Tylko teraz dylemat MW 2 czy DA: O...Do singla tylko tak btw.

Offline tytacz

• I Am Robot
« Odpowiedź #812 dnia: Listopad 13, 2009, 15:53:43 »
Tylko teraz dylemat MW 2 czy DA: O...Do singla tylko tak btw.

Jak do single to wybór tylko jeden. Około 200zł za 50h czy 5h? :)

MW2 bym kupił jak zejdzie do 100zł :).

Offline Verminaard

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #813 dnia: Listopad 13, 2009, 16:11:23 »
Zgadzam się z Turskim. Jakaś zbiorowa histeria Was ogarnęła z powodu kilku źle przetłumaczonych zwrotów, nie mających żadnego wpływu na rozgrywkę jako taką. Owszem pośmiejecie się/pozżymacie w menusach, ale gdy usłyszycie "let's go marines" zapomnicie...

Hello,

Turski gada od rzeczy. Bardzo łagodnie określając.

Tak samo jako opowiada bzdury w temacie zabijania matek z dzieckiem.

W pierwszym przypadku mógłby się po prostu zamknąć, a nie ciągnąć tego żenującego tematu. Chyba, że chciałby przeprosić i powiedzieć kiedy będzie patch.

W drugim przypadku istnieją dziesiątki lepszych metod obrony tej durnej misji, niż udawanie, że nic się właściwie nie stało.

No ale Lem tylko udaje, że wydaje gry w Polsce, więc jest dość logiczne, że jego szef udaje, że udziela odpowiedzi.

Vv

Offline afwi

• Ultimate Badass
  • Evul One
    • Vivid Games
« Odpowiedź #814 dnia: Listopad 13, 2009, 16:46:49 »
zamiast paczowac polskie tlumaczenie super by bylo jakby dali j. angielski + poprawke do tlumaczenia dla zapalonych fanatykow polonizacji.

Turski mowi ze jest pare przypadkow - tych przypadkow jest wiecej jezeli liczyc by podwojne spacje czy brak duzych liter na poczatku zdan, czy literowek.

Offline Max666

• Badass
« Odpowiedź #815 dnia: Listopad 13, 2009, 16:54:13 »
Gdyby gre tlumaczyl Rysiu do takich absurdow by nie doszlo.. place i wymagam albo dostaje porzadne tlumaczenie albo orginalnie po ang do wyboru co kto lubi. No ale jak widac sa jeszcze pewne firmy na rynku ktore tego nie rozumia.

Offline Max666

• Badass
« Odpowiedź #816 dnia: Listopad 13, 2009, 16:55:03 »

Offline Harry

• Stały bywalec
« Odpowiedź #817 dnia: Listopad 13, 2009, 18:47:55 »
Widac ze Turski przyjmuje podobna linie obrony do osoby, ktora mowi ze nikt nie powie jej ze czarne jest czarne a biale biale:) przeciez to tlumaczenie po pierwsze jest strasznie nieestetyczne, po drugie nazwy trybow gry sa tak dziwnie przetlumaczone, ze musialem odpalic kazdy, zeby zorientowac ktory jest ktorym. Najlepszym rozwiazaniem byloby udostepnienie wersji angielskiej, w podobny sposob jak to bylo np w GOW2. Wystarczylo miec Locale ustawione na UK i menu i napisy byly automatycznie po angielsku.

SimonX

• Gość
« Odpowiedź #818 dnia: Listopad 13, 2009, 19:05:03 »
W Saturnie w Krakowie można obejrzeć MW2 w akcji na PS3 i można pograć - jest włączona pełna wersja na standzie .
Gra wygląda bosko - nie wiem, może ja się nie znam - słyszałem narzekania, że nic specjalnego, że ciut lepiej niż CoD4. Dla mnie gra prezentuje się super. Właściwie po zobaczeniu jej na żywo stwierdzam, że może jednak kupię (kiedyś), a miałem sobie odpuścić, bo dla mnie w grze najważniejszy jest tryb dla jednego gracza.

prezii

• Gość
« Odpowiedź #819 dnia: Listopad 13, 2009, 19:23:50 »
Widac ze Turski przyjmuje podobna linie obrony do osoby, ktora mowi ze nikt nie powie jej ze czarne jest czarne a biale biale:) przeciez to tlumaczenie po pierwsze jest strasznie nieestetyczne, po drugie nazwy trybow gry sa tak dziwnie przetlumaczone, ze musialem odpalic kazdy, zeby zorientowac ktory jest ktorym. Najlepszym rozwiazaniem byloby udostepnienie wersji angielskiej, w podobny sposob jak to bylo np w GOW2. Wystarczylo miec Locale ustawione na UK i menu i napisy byly automatycznie po angielsku.

Rozumiem oczywiście, że sprawdzałeś i przy nie-polskich ustawieniach Locale, także nie ma możliwości grania po angielsku?

BTW. MW2 zamówiłem w zeszłą sobotę z allegro, nie zwróciłem uwagi na język - błąd numer 1 jak się okazuje, nie zwróciłem uwagę na sprzedającego - kurierem dojdzie do piątku - błąd numer dwa. Liczyłem, że skoro jest to kurier i jest to ULTIMA na alledrogo, to nie będzie problemu. Jak widać zasłyszana marka niekoniecznie jest tak dobra jak się wydaję, nie powiadomili mnie o wysyłce, nie odpowiadają na moje ostatnie dwa maile. Pieniążki otrzymali już w poniedziałek rano a tu ani widu ani słychu. Poczekam ale szkoda mi wolnej niedzieli, jutro jestem w Poznaniu to bym sobie kupił w markecie. Chciałem szybciej, będę miał wolniej.

Kończąc offtop, nachodzi mnie taka myśl: nie zarobi na mnie już Ultima, zawalili z przesyłką, nie zarobi już na mnie LEM, zawalili lokalizację i następnym razem będę brał wersję angielską(Odpowiedź przedstawiciela LEM skomentowałem na Gamezilli). Jeśli dwie znane firmy zajmujące się dystrybucją gier w Polsce tak traktują klientów to nie ma się co dziwić, że rynek gier na konsole w Polsce wygląda jak wygląda.

Michael_999

• Gość
« Odpowiedź #820 dnia: Listopad 13, 2009, 20:53:13 »
Po tych kwiatkach z Modern Warfare 2, nasuwa mi się jedna myśl: rodzimego rynku nie ma co wspierać. Pozostaje import albo kupowanie wersji ENG na allegro. Nie dość, że brak Live działa u nas na niekorzyć, są fatalne polonizacje i jeszcze jak dojdzie do tego brak kompatybilności DLC z Polską wersją gry to już w ogóle będzie komplet. Ech, a miałem kupić wersję ENG :-\. Dobrze, że chociaż gra jest ekstra :)

Offline afwi

• Ultimate Badass
  • Evul One
    • Vivid Games
« Odpowiedź #821 dnia: Listopad 13, 2009, 20:58:21 »
sluchajcie, wysiadlem. w calej grze w napisach pisza Roach to , Roach tamto a w misji na platformie wiertniczej we wstepie (jak pojawia sie tytul misji) jest napisane: Gary "Robal" Sanderson. brak spojnosci w tlumaczeniu na miare inFamous (izolator zamiennie z przewodnikiem) czy Uncharted 2 (ciezkie czasy/trudne czasy/icosjeszczeczegoniepamietam). jak sie tlumaczy cholera, to sie obiera jedna wersje na calosc a nie. chyba ze kontekst sie zmienia, ale w tym wypadku nie!

Offline qbar

• Polygamia Team
  • Prezes
« Odpowiedź #822 dnia: Listopad 13, 2009, 21:00:18 »
Gary "Robal" Sanderson  HOORAH !! :)

Offline afwi

• Ultimate Badass
  • Evul One
    • Vivid Games
« Odpowiedź #823 dnia: Listopad 13, 2009, 21:02:48 »
jestem pelen podziwu dla Pana Turskiego - jest taki dumny, wszak tylko 5-6 bledow na 40.000 mozliwych. no dobra, 7 bledo, 8, 9 , 10... sugestia do Sony, ich tlumaczy (czy tez firmy jaka do tego wynajmuja) i do LEM - wezta zainwestujcie w korkte do k**** nedzy.

Offline Harry

• Stały bywalec
« Odpowiedź #824 dnia: Listopad 13, 2009, 21:59:49 »
temat 'boskiego' tlumaczenia trafil juz nawet na wykop http://www.wykop.pl/ramka/259384/demotywator-tlumaczenie-call-of-duty-modern-warfare-2 Kto wie, moze jutro w wieczornych Faktach beda nabijac sie z nieudolnosci polskich tlumaczy:)

Offline lutoslav

• I Am Robot
  • RDR
« Odpowiedź #825 dnia: Listopad 13, 2009, 23:20:10 »
SPOILER ALERT!

Jakos zbytnio nie sledzilem fabuł obu czesci, ale w jaki sposob Price przezyl i jak trafil do Gułagu?

Offline afwi

• Ultimate Badass
  • Evul One
    • Vivid Games
« Odpowiedź #826 dnia: Listopad 13, 2009, 23:24:17 »
w pierwszej czesci ruski robily mu reanimacje a w zwiazku z tym ze Soap zemdlal a reszta team'u padla martwa pewnie wzioneli go do Gulagu zeby miec go z glowy na przyszlosc (bo np. wiedzial za duzo czy chcieli go wykorzystac do przetargu jakiego kiedys w przyszlosci) :P

Offline ProChaoS

• Stały bywalec
  • PSN ID: ProChaoS
« Odpowiedź #827 dnia: Listopad 14, 2009, 00:32:03 »
Znacie jakąś stronkę, gdzie jest dokładnie opisana fabuła mw1 i mw2?

Offline Fader

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #828 dnia: Listopad 14, 2009, 12:45:19 »

w pierwszej czesci ruski robily mu reanimacje (..)   

Ale przecież ratowali go "ci dobrzy" rosjanie. Jeśli nawet powiedzieli by że nie żyje to przeciez musieli by oddać ciało czy coś w tym stylu. Oczywiście można naciągać tutaj różne teorie, ale goście z IW powinni to jakoś wyjaśnić. Powrót Price'a w MW2 to naprawdę przegięcie...

Offline mrjinks

• Padawan
  • **
  • Pan Znienackowy
« Odpowiedź #829 dnia: Listopad 14, 2009, 13:13:18 »
A ja mam pytajnik odnośnie trybu weteran. Ukończyłem kampanię na poziomie normalnym, spróbowałem weterana i utknąłem na pierwszej misji?

SPOILER

W pierwszej misji strzały padają niewiadomo skąd, nie mogę nawet się podnieść bo nim mnie zabiją to trwa jakieś 3 sekundy, później wchodzą na most, próbuję strzelać i mission fail, bo rozwalają czołg. Dać sobie spokój(nie mam po prostu skilla), czy jednak jest na to metoda? Dużo jest takich "zacięć" na tym poziomie?(może glupie pytanie, pewnie favela będzie jeszcze trudniejszym poziomem
Tu była ładna stopka z profilem na x360...
Jednak konsoli jak i profilu już nie ma i nie będzie(na pewno
nie Microsoftu).
www.kontrakcja.pl
www.wewantlive.com

Offline afwi

• Ultimate Badass
  • Evul One
    • Vivid Games
« Odpowiedź #830 dnia: Listopad 14, 2009, 13:44:56 »

w pierwszej czesci ruski robily mu reanimacje (..)   

Ale przecież ratowali go "ci dobrzy" rosjanie. Jeśli nawet powiedzieli by że nie żyje to przeciez musieli by oddać ciało czy coś w tym stylu. Oczywiście można naciągać tutaj różne teorie, ale goście z IW powinni to jakoś wyjaśnić. Powrót Price'a w MW2 to naprawdę przegięcie...

pewnie w MW3 sie wyjasni, bo mamy stary duet on the run wiec pewnie bedzie jakas retrospekcja. po prostu nie bylo na to czasu podczas wydarzen z MW2.

Offline Kondzio

• Junior
  • *
« Odpowiedź #831 dnia: Listopad 14, 2009, 14:09:20 »
@mrjinks

Nie ma jakiegoś sposobu na to. Musisz się dobrze kryć oraz celnie i szybko strzelać ;] Potem będzie jeszcze ciężej więc może lepiej potrenuj na poziomie doświadczonym.

gurafikku

• Gość
« Odpowiedź #832 dnia: Listopad 14, 2009, 14:45:33 »
A nam zostały tylko 2 gwiazdki czyli 67/69 (97%) i chrzanimy się z misją "Snatch&Grab". Łapiemy walizkę, przechodzimy wrak i na wyczyszczonym terenie wybiega juggernaut, czasami udaje się go ubić, to pojawia się drugi za plecami. Innym razem atakuje juz we wraku od tyłu. Udało się komuś to zrobić na weteranie? Jakieś podpowiedzi?

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #833 dnia: Listopad 14, 2009, 18:57:19 »
http://zagraceni.pl/polonizacja-mw2-podwojna-porazka istna parodia ubawilem sie po pachy. ;D

Dla mnie sprawa jest ewidentna.
Jak przychodzi do nas tłumaczenie tekstu z duzej miedzynarodowej "profesjonalnej" firmy translatorskiej z ich "profesjonalnego" softu to po zlozeniu go w calosc tez tak wyglada i potem nastepuje zmudna korekta linia po linii patrzac w orginal by wylapac takie babole.

Tutaj sprawe olano badz korektor nie otrzymal informacji co odpowiada jakiemu fragmentowi w grze.

Offline Shellac

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #834 dnia: Listopad 14, 2009, 21:58:49 »
Gra skończona,końcówka szybka i efektowna,ale sama gra pozostawia niedosyt,za krótko i zbyt chaotycznie.Teraz czas na multi i "misje specjalne".

Offline Karol-ek

• Aktywny forumowicz
  • Casualcore?
« Odpowiedź #835 dnia: Listopad 14, 2009, 23:34:34 »
Misje Charlie nawet na normalnym poziomie trudności to imo przegięcie nawet jak się idzie we dwóch. :o

Offline DoubleR

• Super Badass
  • Gamer Since 1993
    • Twitter
« Odpowiedź #836 dnia: Listopad 14, 2009, 23:58:44 »
OMG! ale zawodnik... 17h ciągłego grania w MW2, które nie trafiło w jego gusta... też bym się "zdenerwował" :D
http://www.vg247.com/2009/11/14/video-youth-plays-mw2-for-17-hours-straight-goes-mad/#more-67315
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2009, 00:13:21 wysłana przez DoubleR »

Offline qbar

• Polygamia Team
  • Prezes
« Odpowiedź #837 dnia: Listopad 15, 2009, 00:05:16 »
Wejdź sobie na jego stronę i wszystko zrozumiesz :) Ludzie, którzy twierdza, ze gry są brutalne zakochają się w tym filmiku.

Offline DoubleR

• Super Badass
  • Gamer Since 1993
    • Twitter
« Odpowiedź #838 dnia: Listopad 15, 2009, 00:08:10 »
Wejdź sobie na jego stronę i wszystko zrozumiesz :) Ludzie, którzy twierdza, ze gry są brutalne zakochają się w tym filmiku.

Whoooa! Nieźle pojechany dzieciak... normalnie psycho :D

Offline afwi

• Ultimate Badass
  • Evul One
    • Vivid Games
« Odpowiedź #839 dnia: Listopad 15, 2009, 00:28:30 »
ja sie autentycznie balem ogladajac ten film. straszne...