Autor Wątek: Modern Warfare 2 - dyskusja ogólna  (Przeczytany 231515 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jojok21

• Stały bywalec
Odp: Modern Warfare 2 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #560 dnia: Listopad 07, 2009, 10:04:19 »
W Mad Games jest dość tanio wczoraj nie pojechałem bo mi się nie chciało ale chyba jednak...
Nie zdążę tam na czas, zamykają już o 14, myślę że zakupię w Ultimie albo Świecie Gier (czynne do 17). Trochę przepłacę, ale trudno, nie kupiłem żadnej gry konsolowej od dobrych paru miechów ;).

Offline Slateer

• Junior
  • *
    • Gamersite
« Odpowiedź #561 dnia: Listopad 07, 2009, 11:51:45 »
W Mad Games jest dość tanio wczoraj nie pojechałem bo mi się nie chciało ale chyba jednak...
ale kupowac u nich to tylko na miejscu, bo jak przez zamowienie to tylko walki kreca, w ogole to nic bym u nich nie bral...

Gry, konsole, PC: www.gamersite.pl

Offline Ser

• Super Badass
« Odpowiedź #562 dnia: Listopad 07, 2009, 12:27:30 »
ale kupowac u nich to tylko na miejscu, bo jak przez zamowienie to tylko walki kreca, w ogole to nic bym u nich nie bral...
Nie wiem nie brałem nic u nich przez pocztę, w ogóle w Polskich sklepach wolę odbierać osobiście jeśli mam możliwość. Nie ufam im.

Offline paputek

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #563 dnia: Listopad 07, 2009, 13:21:37 »
7h na veteranie O_o. Albo jesteś robotem, albo to zupełnie inny veteran niż w poprzednich CoDach...
Nie, robotem nie jestem:). Myślę ,że każdy kto przeszedł pierwszą część na veteranie nie powinien mieć problemu z przejściem w podobnym czasie do mnie;) Oczywiście jest kilka WKURZAJĄCYCH momentów ale są o wiele prostsze niż np. ostatnia misja w pierwszej części lub epilog z pierwszej części(jak o tym sobie przypominam to już się zaczynam denerwować ;))

gurafikku

• Gość
« Odpowiedź #564 dnia: Listopad 07, 2009, 13:44:52 »
A jak odczucia, wrażenia?

Offline paputek

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #565 dnia: Listopad 07, 2009, 14:22:45 »
Wg. mnie kampania trzyma poziom chociaż mało rzeczy się zmieniło żeby nazwać to pełnoprawną częścią.Raczej misson pack ale nie zmienia to faktu ,że grę naprawdę warto ukończyć.Jest dużo zwrotów akcji w fabule oraz dynamizm gry sprawia ,że naprawdę chce się grać(oczywiście występuje syndrom jeszcze jednego chechpointa/misji:)...
Moje odczucia z gry są jak najbardziej pozytywne i myślę ,że można ją polecić każdemu(w końcu to kontynuacji jednej z najlepszych gier roku 2007). W Special Ops grałem jedynie 5 min ale raczej warto podchodzić z przyjaciółmi niż samemu bo niektóre misje wydają się hardcorowe:)

gurafikku

• Gość
« Odpowiedź #566 dnia: Listopad 07, 2009, 14:40:09 »
A mnie po 2 początkowych misjach potem do połowy cholernie nudziło. Oczywiście są zagrania pod amerykańców tradycyjnie żeby było w ocenach 10/10 (sami dla siebie robią grę jakby nie było). Do tego za duży chaos, przeskakiwanie z lokacji na lokacje i obrzydliwie przegięty patos. Oprawa graficzna zestarzała się na tyle, że zwiększenie ilości modeli okupiono bardzo nierównymi teksturami i bardzo kiepskim AA (x360). Muzyka zwłaszcza w końcowych misjach świetna!! Mam wrażenie, że zrobiono tę część bardzo na siłę, a przynajmniej środek gry, który mi się dłużył. Liczyłem na troszkę więcej innowacji, tak jak wspominasz taki mission-pack. Imo za mało skryptów, spektakularnych wstawek animowanych, miejscami niesamowite babole (jak przelot F18 trzy metry pod śmigłowcem). Podsumowując: fabularnie nadal jedynka ciekawsza, bardziej byłem zżyty z bohaterem, zwłaszcza w pamiętnej misji snajperskiej w Pripyat. Tam też był ciąg przyczynowo skutkowy. Jako kontynuacja daje rade i każdy kto grał w jedynke powinien zagrać, ale nie spodziewając się zbyt wiele. Czas na weterana i na multi.

ps. misja na lotnisku niepotrzebna
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2009, 11:19:43 wysłana przez gurafikku »

Offline Padre

• Super Badass
« Odpowiedź #567 dnia: Listopad 07, 2009, 20:16:55 »
Ważne pytanie: jest lokalne multi na 4 graczy (poczwórny split screen), jak w jedynce?

Offline Mr.P.

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #568 dnia: Listopad 07, 2009, 20:36:40 »
Ważne pytanie: jest lokalne multi na 4 graczy (poczwórny split screen), jak w jedynce?

Tak.

Offline Padre

• Super Badass
« Odpowiedź #569 dnia: Listopad 07, 2009, 20:44:42 »

Tak.

Dzięki. Trzeba pady dokupić. Nie ma jak split-screen na 4 :P

Hidden PL

• Gość
« Odpowiedź #570 dnia: Listopad 07, 2009, 21:42:56 »
Mógłby mi ktoś udzielić odpowiedzi (pod poilerem oczywiście) na pytanie, czy w grze znajduje się Cpt Price? :D

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #571 dnia: Listopad 07, 2009, 22:08:45 »
Mógłby mi ktoś udzielić odpowiedzi (pod poilerem oczywiście) na pytanie, czy w grze znajduje się Cpt Price? :D
Google udzielił mi odpowiedzi na Twoje pytanie, zajęło mi to jakieś 15 sekund
http://modernwarfare2.pl/news/full/63
http://www.modernwarfare247.com/news/captain-price-back-in-mw2
http://www.oxm.co.uk/article.php?id=14393

Potęga internetu ! :P

Hidden PL

• Gość
« Odpowiedź #572 dnia: Listopad 07, 2009, 23:03:28 »
Google udzielił mi odpowiedzi na Twoje pytanie, zajęło mi to jakieś 15 sekund
http://modernwarfare2.pl/news/full/63
http://www.modernwarfare247.com/news/captain-price-back-in-mw2
http://www.oxm.co.uk/article.php?id=14393

Potęga internetu ! :P
Dobrze, że zajęło ci to tylko 15 sekund, bo pytanie było retoryczne (dlatego też zaznaczyłem, że koniecznie pod spoilerem).To było tak pewne jak to, że w kolejnej grze z serii Mario wystąpi Mario.Niemniej dzięki.  ;)

Offline jojok21

• Stały bywalec
« Odpowiedź #573 dnia: Listopad 07, 2009, 23:45:19 »
Pograłem przez ponad 2 godziny w singla i jest... dobrze. :)
Niemniej chaos w misjach jest czasem w moim mniemaniu ZBYT duży, dzieje się aż ZA DUŻO. Zewsząd do nas strzelają, tylko nie wiadomo często nawet skąd tak naprawdę... ;) A weź tu w takim natłoku wydarzeń zwracaj jeszcze uwagę na to co gadają do siebie i do nas kompani. Chaos, chaos, chaos. Był na początku i jest nadal :). Nie do końca rozumiem przez to fabułę, bo nie wiem na czym się skupić - czy na podziwianiu otoczenia (żeby nie przegapić jakiegoś efektownego skryptu) czy to na szukaniu intelów, czy to na szukaniu celów i walce, czy to na słuchaniu rozkazów dowództwa i innych gadek.  Cóż, jestem dziś już trochę przemęczony, być można rano moja uwaga będzie "bardziej podzielna"  :).
Singiel  IMO nie jest przez to na raz - nie ma możliwości zobaczenia wszystkiego co jest tego zobaczenia warte przy pierwszym podejściu. Zresztą, na razie gram na normalu żeby się nie denerwować zbytnio, ot obejrzeć jak film praktycznie. I faktycznie, na normalu gra się przechodzi prawie sama, miałem problem tylko podczas MEGA przesadzonej misji pt. SPOILER  Takedown, pod koniec aktu I - co tam się wyprawia to masakra... KONIEC SPOILERA
Co do grafiki to jest ładna, nie ma co narzekać, naprawdę, tym bardziej, ze całość chodzi prawie zawsze w 60 FPS. :)
Więcej wrażeń może jutro.

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #574 dnia: Listopad 08, 2009, 10:02:20 »
Niemniej dzięki.  ;)
Proszę bardzo, zawsze chętnie napiszę retoryczną odpowiedź, na retoryczne pytanie...

Offline Cubituss

• Super Badass
« Odpowiedź #575 dnia: Listopad 08, 2009, 11:05:40 »
Pobiegałem sporo w multi, co za jazda kapitalna :)

Single się gra na vecie, specops się gra... zadowolony jestem z zakupu :)

gurafikku

• Gość
« Odpowiedź #576 dnia: Listopad 08, 2009, 11:28:36 »
Pierwszy raz nam się zdarzyło, że przebiegnięcie weterana trwało krócej niż zaliczenie na normalu  :o

Offline jojok21

• Stały bywalec
« Odpowiedź #577 dnia: Listopad 08, 2009, 12:34:42 »
Eh, to multi jest fajne, ale camperskie na maksa :). Wszyscy się chowają po jakiś kątach, zasada pierwszy cię zauważyłem mam fraga oczywiście obowiązuje, dochodzą do tego zbyt duże i nieco przekombinowane mapki, które z racji "camperskiego" stylu gry wydają się być puste.
No i za szybko się ginie, często nie ma szansy zareagować.
Klucz do sukcesu to znajomość mapek (dobrych, kamperskich spotów) i oczywiście fart :).
Mam pytanie: czy w trybie spec-ops mogę grać z jakimś przypadkowym kolesiem, który do mnie dołączy, tzn. na zasadzie dobierania kompana przez konsolę do co-op jak GoW (jak tak, to w jaki sposób?), czy mogę tylko grać z przyjaciółmi?

Offline afwi

• Ultimate Badass
  • Evul One
    • Vivid Games
« Odpowiedź #578 dnia: Listopad 08, 2009, 12:47:09 »

a tak sie plules jak zobaczyles gameplay z lotniska :) coz za odmiana :D

Offline dominn

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #579 dnia: Listopad 08, 2009, 13:23:38 »
Kurcze, patrząc po waszych reakcjach to ta gra jest chyba gorsza od piątki.

Multi słyszę skopane, camperskie :(

Czas rozgrywki skandaliczny :( (sorry ale biadolenie "nie mam czasu" przy 5,5h rozgrywki nie ma sensu)

Nawet veteran nie-pado-pierdolnąc-o-ścianę-zmuszający :(

Grafika średniawka 2007 :(

Special ops to też taki dziwny co-op, na 5-10 minut, przy jedzeniu obiadu, dlaczego nie ma epickiej terrorist-hordy na 2 godzinne posiadówy w 4 osoby ??

Czy można stwierdzic, iż Uncharted 2 > MW2 ?

(i proszę bez gadki, że to dwie inne gry, któraś musi byc lepsza)

« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2009, 13:26:08 wysłana przez dominn »

Offline afwi

• Ultimate Badass
  • Evul One
    • Vivid Games
« Odpowiedź #580 dnia: Listopad 08, 2009, 13:26:39 »
to dwie inne gry :P

Offline Ser

• Super Badass
« Odpowiedź #581 dnia: Listopad 08, 2009, 13:27:16 »
Gearsy 2 lepsze.

Offline Harry

• Stały bywalec
« Odpowiedź #582 dnia: Listopad 08, 2009, 13:43:12 »
Moim zdaniem prym wiedzie FIFA10 i nie podlega to zadnej dyskusji.  [Jak mozna porownywac do siebie dwie zupelnie odmienne gatunkowo gry? ::)]

Hidden PL

• Gość
« Odpowiedź #583 dnia: Listopad 08, 2009, 14:10:48 »
No, ale nie da się ukryć, że przy premierze(wiem, premiery jeszcze nie było, ale preorderów sporo już dotarło) CoD4 "ochy i achy" były większe.Powiedzcie prosto z mostu, że GENIALNY Call of Duty Modern Warfare 2 nie spełnił waszych oczekiwań.IW robi się zbyt pewne siebie, a skutki tego już kilka razy były nieporządane w przypadku innych serii (ileż to już świetnych marek się stoczyło...).

Odpaliłem wczoraj po dość długim czasie CoD WaW i  daje mi ona tyle samo frajdy, co na początku(oczywiscie w multi).Ale i tak znajdą się tacy, którzy powiedzą, że WaW jest słaby, a CoD4 genialny.Ja, pomimo tego, że wolę WWII dostrzegam geniusz "czwórki".

Wyjdzie Mafia 2 i pozamiata. :)

Offline jojok21

• Stały bywalec
« Odpowiedź #584 dnia: Listopad 08, 2009, 14:27:06 »
Singiel pękł na normalu w 5,5 h. Było świetnie.  :)  Lepszy od tego w Modern Warfare, ale nie jakoś znacząco.
Im bliżej końca tym lepiej, od połowy gra zaczyna nabierać coraz to większego tempa. Dużo jest, co ciekawe, etapów pseudoskradankowych jak misja w Prypeci w MW 1. Oczywiście nie są one aż tak klimatyczne ;)
Muzyka bardzo dobra, aczkolwiek nie genialna :) Są lepsze i gorsze kawałki. Aha, Hans Zimmer nie jest, wedle napisów końcowych, odpowiedzialny za całość soundtracka. Wykonał tylko główne motywy muzyczne. Pewnie był za drogi, żeby opłacić więcej kawałków jego autorstwa ;)
Grafika OK - super, że wszystko chodzi tak płynnie i wygląda naprawdę dobrze, miejscówki są baardzo klimatyczne. Oczywiście nie obyło się bez uproszczeń takich jak tła 2D w niskiej rozdzielczości gdzieś w oddali... Nie można tez stwierdzić, że nad każdym z etapów graficy pracowali z taką samą starannością, są lokacje wyraźnie lepsze i wyraźnie gorsze.
Ponawiam pytanie: czy w misje z Spec-Ops da się grać tylko z ludźmi, których mamy na liście przyjaciół?
Hidden PL: CoD: WaW sux  :P
Ja tam nie jestem zawiedziony, nie wiem co mogli tu poczynić więcej. No, może poza trochę dłuższym singlem.
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2009, 14:29:41 wysłana przez jojok21 »

Offline Cubituss

• Super Badass
« Odpowiedź #585 dnia: Listopad 08, 2009, 16:50:53 »

a tak sie plules jak zobaczyles gameplay z lotniska :) coz za odmiana :D

Plułem się, że cała gra będzie słaba, i będzie miała słabe multi, i że specops będzie słaby?

Nie.

Plułem się, że jest jedna misja, która do tej gry (i do żadnej gry) nie pasuje. Zdania nie zmieniłem i nie zmienię - żadnego grania terrorystą w grze, choćby nie wiem z jaką motywacją. Co więcej, ta scena cała (fabularnie) jest IDIOTYCZNA I NIEUZASADNIONA, o czym w żółtym spoilerze. Spoiler: jak mogę kibicować Amerykanom, skoro Ruscy mają w tej grze RACJĘ? Wszyscy widzieli, jak amerykański agent masakruje lotnisko, bardzo dobry casus belli. W rzeczywistości pewnie byłoby zamrożenie lub ochłodzenie stosunków dyplomatycznych, ale w tej wojnie to Rosja "ma rację". Tym bardziej ta misja jest niepotrzebna.

gurafikku

• Gość
« Odpowiedź #586 dnia: Listopad 08, 2009, 17:24:58 »
Spec-opsy są świetne! 3min trwa tylko jedna akcja, tak są po 10-20 min i nie są wcale takie łatwe. Dziwi mnie, że kilka z nich nie było w normalnej fabularnej rozgrywce, bo chętnie zobaczył bym je wplątane w singlu (np. most czy ładunki na bazarze). Pewnie mają coś wyciętego z singla i już czyhają na nasze ciężko zarobione kolorowe papierki, żeby wydać jakiś dodatek?

Offline ksztyrix

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #587 dnia: Listopad 08, 2009, 17:33:28 »
A ja mam pytanie. Czy autorzy w końcu zdecydowali się z kim walczymy. Bo w pierwszej części była mowa że walczymy z rosyjskimi nacjonalistami którzy chcą przejąć władzę w kraju. Jednocześnie widzę w filmikach w dwójce że posługują się symboliką Związku Radzieckiego. To w końcu nacjonaliści czy komuniści, bo zaczynam się gubić?

Offline jojok21

• Stały bywalec
« Odpowiedź #588 dnia: Listopad 08, 2009, 17:59:45 »
Spec-opsy są świetne! 3min trwa tylko jedna akcja, tak są po 10-20 min i nie są wcale takie łatwe. Dziwi mnie, że kilka z nich nie było w normalnej fabularnej rozgrywce, bo chętnie zobaczył bym je wplątane w singlu (np. most czy ładunki na bazarze). Pewnie mają coś wyciętego z singla i już czyhają na nasze ciężko zarobione kolorowe papierki, żeby wydać jakiś dodatek?
Może ty mi wreszcie odpowiesz, ponawiając pytanie już po raz ostatni, czy w Spec-Ops kompana można uzyskać tylko poprzez zaproszenie go z listy przyjaciół, nie ma możliwości żeby dołaczył ktoś randomowy, tak jak konsola dobiera graczy w multi? :)

Offline Tartaq

• Forumogadka Team
  • Super Badass
  • recovering WoW addict
« Odpowiedź #589 dnia: Listopad 08, 2009, 18:04:58 »
A ja mam pytanie. Czy autorzy w końcu zdecydowali się z kim walczymy. Bo w pierwszej części była mowa że walczymy z rosyjskimi nacjonalistami którzy chcą przejąć władzę w kraju. Jednocześnie widzę w filmikach w dwójce że posługują się symboliką Związku Radzieckiego. To w końcu nacjonaliści czy komuniści, bo zaczynam się gubić?

jedno nie wyklucza drugiego

Offline Cubituss

• Super Badass
« Odpowiedź #590 dnia: Listopad 08, 2009, 18:42:22 »
Fawela na wecie pękła, mówicie, że dalej z górki? :P

Offline jojok21

• Stały bywalec
« Odpowiedź #591 dnia: Listopad 08, 2009, 18:57:49 »
Fawela to najtrudniejszy etap w nowym CoD. Grałem na normalu, ale właściwie tylko tam zatrzymałem się na krótką chwilę. :)
Więc dalej powinno być już z górki i na veteranie.
Ej, dodawać mnie do przyjaciół, żeby misje porobić w Spec-Ops :P Samemu na veteranie jest ciężko.

Offline dominn

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #592 dnia: Listopad 08, 2009, 19:37:49 »
Zadałem proste pytanie:

Masz 200 złotych i dwie gry do wyboru, U2 i MW2, co bierzesz ?

Offline Cubituss

• Super Badass
« Odpowiedź #593 dnia: Listopad 08, 2009, 19:44:48 »
Absolutnie MW2, lepsze multi :P

rafi5451

• Gość
« Odpowiedź #594 dnia: Listopad 08, 2009, 19:47:37 »
Zadałem proste pytanie:

Masz 200 złotych i dwie gry do wyboru, U2 i MW2, co bierzesz ?
U2 lepszy single MW2 lepszy multi  ;) ;D

Offline mihn

• Badass
  • #e3-pl team
    • Polygamia
« Odpowiedź #595 dnia: Listopad 08, 2009, 20:11:15 »
z blipa http://blip.pl/s/19655850
#drogimikolaju pod choinkę chcę drugą plazme albo lcd bo przeciez jak pan zapuści #XBOX #MW2 to nie ma chuja we wsi, jestem bez szans na dostęp do TV #wyraz

GŁODZENIE TROLLI WSKAZANE

gurafikku

• Gość
« Odpowiedź #596 dnia: Listopad 08, 2009, 21:53:25 »
z blipa http://blip.pl/s/19655850
#drogimikolaju pod choinkę chcę drugą plazme albo lcd bo przeciez jak pan zapuści #XBOX #MW2 to nie ma chuja we wsi, jestem bez szans na dostęp do TV #wyraz

Biedactwo skazana na M jak Multiplayer ;)

Offline jojok21

• Stały bywalec
« Odpowiedź #597 dnia: Listopad 08, 2009, 22:20:03 »
Muzyka bardzo dobra, aczkolwiek nie genialna :)
Przepraszam, ale zbluźniłem, to były zbyt pochopne słowa. Teraz przesłuchałem "na spokojnie" (podczas pierwszego podejścia do gry intensywność akcji nie pozwalała mi się na tej muzyce skupić ;)) wszystkie kawałki na YT i jestem zachwycony. Muzyka jest genialna. ;)
Nie wiem w jakiej mierze to jest dzieło Hansa, a w jakiej drugiego kompozytora, ale... No, filmowy, epicki OST jakby nie patrzeć i wielki plus dla Infinity Ward.
Link do wysłuchania soundtracka na YT: (to jest Montage 2, a jest ich póki co 8, każdy po około 6-9 minut)
http://www.youtube.com/watch?v=NxJ75Nla-tU&feature=related

Offline dazzlerazzle

• Badass
« Odpowiedź #598 dnia: Listopad 08, 2009, 22:41:27 »

:P :P :P

Offline qbar

• Polygamia Team
  • Prezes
« Odpowiedź #599 dnia: Listopad 08, 2009, 22:53:28 »

Fajnie, ze ktoś w ogóle rozważał ukaranie graczy za to ! Dziś bylem w GameStop i do kupienia jest już używana kopia gry. Premiera pojutrze.