Autor Wątek: Mamy to omowione!  (Przeczytany 339182 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Cubituss

• Super Badass
Odp: Mamy to omowione!
« Odpowiedź #120 dnia: Styczeń 04, 2012, 08:56:47 »
Jak to powiedział tubylec koledze, który krzyknął po tym jak zdejmowana z haczyka pirania udziabała go w palec - "haha, like a gierl" :D

Offline aZiss

• Super Badass
« Odpowiedź #121 dnia: Styczeń 04, 2012, 11:05:18 »
W temacie gier - dzieciaki u mojej córki mają PSP i DS. W sumie chyba z 10 sztuk się uzbiera. Stacjonarkę ma tylko moja córka(bo rodzicie grają), i jeszcze jeden chłopak. I tyle. No bo przecież gry są tylko dla dzieci, stąd konsolki przenośne a nie stacjonarne...

Mam podobne teksty ze strony żony: "Nikt, NIKT w przedszkolu  ??? nie ma konsoli a Wy tylko gracie w te portale." Syn ma ponad 5 lat. Co ja zrobię, że mam konsolę :( Już gitarę sprzedałem, więcej nie dam.
(kliknij)

BluePL

• Gość
« Odpowiedź #122 dnia: Styczeń 04, 2012, 11:18:59 »
Znaczy jakby tatuś oglądał w TV kolejne wiadomości czy kiepski serial przy piwku(też relaks), a dzieciak w tym samym momencie by grał, czy bawił się sam to byłoby ok, a jak gracie razem to jest źle? Nie pojmuję zupełnie takich tekstów, chyba że cobyś nie robił to będzie źle ;).

I co to ma do rzeczy, że inni w przedszkolu nie mają? A statystyczny dzieciak w przedszkolu w bardziej bogatym państwie pewnie ma i co? :P
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2012, 11:20:42 wysłana przez BluePL »

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #123 dnia: Styczeń 04, 2012, 11:30:17 »
Gdybym 15 lat temu jako nastolatek ubrał się jak ówczesny Bieber to koledzy przybili by mi od razu odpowiednią łatkę. Ot, moda.
W mojej szkole fani Slayera, Sepultury i Cannibal Corpse przybili by cię do ściany i nakarmili tobą koty. ;)

Offline Harry Keogh

• Super Badass
  • .
« Odpowiedź #124 dnia: Styczeń 04, 2012, 11:45:03 »
To ja dam Jobsa.
[img=100x100]http://magazynt3.pl/wp-content/uploads/2011/11/steve-jobs2.jpg[/img]

Ale pora iść w 3D - figurka Jobsa to jest to: http://www.forbes.com/sites/briancaulfield/2012/01/03/say-hello-to-the-uncannily-lifelike-12-inch-steve-jobs-action-figure/

edit: było już, sorry :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2012, 11:47:23 wysłana przez Harry Keogh »

Offline ksztyrix

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #125 dnia: Styczeń 04, 2012, 12:35:58 »
Wyznawcy będą mogli zrobić ołtarzyk, a w dzień keynotów odgrywać liturgię z boskim Jobsem a nie oglądać jakiegoś Timkuka.

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #126 dnia: Styczeń 04, 2012, 12:43:54 »
Rozumiem, ze palenie banknotow 100 zlotowych zamiast swieczek obowiazkowe? ;)

Offline aZiss

• Super Badass
« Odpowiedź #127 dnia: Styczeń 04, 2012, 13:10:04 »
Znaczy jakby tatuś oglądał w TV kolejne wiadomości czy kiepski serial przy piwku(też relaks), a dzieciak w tym samym momencie by grał, czy bawił się sam to byłoby ok, a jak gracie razem to jest źle? Nie pojmuję zupełnie takich tekstów, chyba że cobyś nie robił to będzie źle ;).

Tatuś ma z synem grać w piłkę, spacerować, budować z klocków, uczyć go czytać i pisać, grać w gry planszowe a nie pakować w nałóg, w którym tkwi i to od najmłodszych lat. No cóż ... relaksem dla tatusia ma być czas spędzany z dzieckiem, w przeciwnym wypadku jest złym tatusiem. Tyle teorii :) Jak tatuś nie spędza czasu z dzieckiem to ma zarabiać hajs. Tak wygląda życie dorosłych  :P
(kliknij)

BluePL

• Gość
« Odpowiedź #128 dnia: Styczeń 04, 2012, 13:14:13 »
Tatuś ma z synem grać w piłkę, spacerować, budować z klocków, uczyć go czytać i pisać, grać w gry planszowe a nie pakować w nałóg, w którym tkwi i to od najmłodszych lat.
Znaczy oprócz grania na konsoli nie spacerujesz, nie grasz w piłkę nie budujesz klocków, nie uczysz i nie grasz z synem w gry planszowe? ;)
Umiar we wszystkim i zróżnicowanie, nie widzę problemu.

Offline aZiss

• Super Badass
« Odpowiedź #129 dnia: Styczeń 04, 2012, 13:15:30 »
Dlatego gram na konsoli najwcześniej po 22:00. Jak się "odrobię" :)

Dlatego zawsze dziwiłem się jak ktoś ma dzieci, pracę, prowadzi bloga, wyjeżdża na weekendy, chodzi na basen i siłownię itp. do tego kończąc 2 gry w tygodniu.

Ale to taka dygresja.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2012, 13:18:11 wysłana przez aZiss »
(kliknij)

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #130 dnia: Styczeń 04, 2012, 13:26:33 »
Tatuś ma z synem grać w piłkę, spacerować, budować z klocków, uczyć go czytać i pisać, grać w gry planszowe a nie pakować w nałóg, w którym tkwi i to od najmłodszych lat. No cóż ... relaksem dla tatusia ma być czas spędzany z dzieckiem, w przeciwnym wypadku jest złym tatusiem. Tyle teorii :) Jak tatuś nie spędza czasu z dzieckiem to ma zarabiać hajs. Tak wygląda życie dorosłych  :P

Ale bycie z dzieckiem jest też męczące :) Chyba, że przy konsoli.

Offline Cubituss

• Super Badass
« Odpowiedź #131 dnia: Styczeń 04, 2012, 13:29:21 »
Dlatego zawsze dziwiłem się jak ktoś ma dzieci, pracę, prowadzi bloga, wyjeżdża na weekendy, chodzi na basen i siłownię itp. do tego kończąc 2 gry w tygodniu.

Może nie robię aż tyle, ale dużo z tych rzeczy ;) Otóz, mój drogi Azissie, kluczem jest odpowiedni time management, ograniczenie snu do minimum i niepoświęcanie czasu na pierdoły :D

BluePL

• Gość
« Odpowiedź #132 dnia: Styczeń 04, 2012, 13:32:28 »
odpowiedni time management ... i niepoświęcanie czasu na pierdoły :D
Co robisz na forum? ;)

Offline salezian

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #133 dnia: Styczeń 04, 2012, 13:34:11 »
odpowiedni time management ... i niepoświęcanie czasu na pierdoły :D
Co robisz na forum? ;)
no i pewnie posiadanie odpowiedniego skill'a  ;D

Offline aZiss

• Super Badass
« Odpowiedź #134 dnia: Styczeń 04, 2012, 13:44:17 »
No ze snem się zgodzę. Zazwyczaj wysiadam koło czwartku :)
Syn jeszcze rok, dwa a stanie się "samozajmowalny" :)
Pierdoły to jak rozumiem "rozmowy z żoną o sprawach bieżących, którymi i tak powinna zająć się sama" :)
Jak Ci Cubituss time management wychodzi widać po blogu poświęconym grom na iOS ;) usilnie czekam na aktualizacje.
No a skill w szybkim kończeniu gier też się przydaje.

Na razie ćwiczę w domu, gram po nocach, blogi/twittery/różne fora ograniczyłem do minimum.
Stąd nie gram w BF3 ile bym chciał, bo wolę poświecić ten czas na Brotherhood. Daje mi więcej frajdy.
(kliknij)

Offline KuFeL

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #135 dnia: Styczeń 04, 2012, 14:03:22 »

Kurcze, daję ciała jako ojciec. Wczoraj cały wieczór grałem z synem w R&C:A4O...

Offline KuFeL

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #136 dnia: Styczeń 04, 2012, 14:12:44 »

Da się, ale imho podstawą są sztywne godziny pracy i nie spędzanie połowy życia w korkach na dojazdach do domu/pracy. Ja wychodzę z biura chwilę po 17, 10 minut później jestem w domu, tak jak i reszta domowników. Dopóki dzieciaki grasują to jest tzw. czas dla rodziny. A po 21 jest czas na wszystko inne, łącznie ze sportem - bo np. z zimą z żoną męczymy się na trenażerach oglądając filmy. Ale jest też czas na bloga, na granie, i tysiąc innych rzeczy...

Na przekór wcześniejszym wpisom powiem, że sen to podstawa. Staram się spać minimum 7h na dobę.

Offline chick3nowa

• Ultimate Badass
  • IRC Team
« Odpowiedź #137 dnia: Styczeń 04, 2012, 15:49:20 »

Na twoim miejscu pogadalabym z zona. Granie to hobby jak kazde inne. Moj facet na poczatku tez krzywo patrzyl na granie ale jak zobaczyl ze to nic zlego i potrafie wywazyc wszystko to to zaakceptowal i sam w cos tam czasem ze mna gra. Tlumaczylam mu od poczatku, ze on ma swoje hobby, a ja mam swoje i musi to zaakceptowac jesli chce ze mna byc bo ja z tego nie zrezygnuje.
Choc w naszym przypadku, chyba taniec byl wiekszym "wrogiem" niz granie... bo zajmowal mi wiecej czasu-a grac mozna zawsze razem.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #138 dnia: Styczeń 04, 2012, 15:56:13 »
Moj facet na poczatku tez krzywo patrzyl na granie (...)

To jakis oszust, a nie facet. 8)
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline chick3nowa

• Ultimate Badass
  • IRC Team
« Odpowiedź #139 dnia: Styczeń 04, 2012, 16:04:40 »
Moj facet na poczatku tez krzywo patrzyl na granie (...)

To jakis oszust, a nie facet. 8)

On gral ale dawno temu na pc i czasem w jakas fife  8) A ze ja caly czas o grach nawijalam to myslal, ze jestem jakas uzalezniona i ze nic innego nie robie tylko siedzie 12 godzin i gram  8) A owszem.. Tak tez bywalo  :P

Offline Cubituss

• Super Badass
« Odpowiedź #140 dnia: Styczeń 04, 2012, 16:06:48 »
Jak Ci Cubituss time management wychodzi widać po blogu poświęconym grom na iOS ;) usilnie czekam na aktualizacje.

To musi Apple przemyśleć strategię afiliacyjną niestety :) Sama satysfakcja to jak się okazało za mało na dwa blogi, zostaję przy jednym. Widzisz? Time management w praktyce! :D

Offline wojbb

• Badass
« Odpowiedź #141 dnia: Styczeń 04, 2012, 18:11:26 »
jakiegoś linka poprosimy ;)

Offline aZiss

• Super Badass
« Odpowiedź #142 dnia: Styczeń 04, 2012, 19:12:41 »
jakiegoś linka poprosimy ;)

Link do igranie Cubitussa - o to pytałeś ??

Ostatni wpis 9 listopada. Niestety. Internet pełen jest wymarłych blogów z czasów boomu na blogaski  :P
(kliknij)

Offline wojbb

• Badass
« Odpowiedź #143 dnia: Styczeń 05, 2012, 10:05:34 »
tak, dzięki :)

Offline Cubituss

• Super Badass
« Odpowiedź #144 dnia: Styczeń 07, 2012, 01:39:31 »
Ważne, że się niekomercyjnie spełniam cały czas na zagraceni.pl ;)

Offline wojbb

• Badass
« Odpowiedź #145 dnia: Styczeń 07, 2012, 02:13:43 »
Znam i zaglądam ;)
Przyjemnie czyta się tego typu blogi, póki nie trafią w ręce korporacji. Na Poly trafiłem jakoś pod koniec 2008 i było zupełnie inaczej (nie wiem czy to było już po zmianach). Teraz zerkam na główną Poly ale czytam znaaaaacznie mniej, bo większość pierdół po prostu mnie nie interesuje.

Na blogach więcej pisze się o grach, natomiast większe serwisy to tylko newsy, plotki i pierdoły. Czesem jakiś felieton skopiowany z zaprzyjaźnionego serwisu.

Offline SirMike

• Forumogadka Team
  • I Am Robot
    • SirMike's blog
« Odpowiedź #146 dnia: Styczeń 07, 2012, 02:36:16 »
Znam i zaglądam ;)
Przyjemnie czyta się tego typu blogi, póki nie trafią w ręce korporacji. Na Poly trafiłem jakoś pod koniec 2008 i było zupełnie inaczej (nie wiem czy to było już po zmianach). Teraz zerkam na główną Poly ale czytam znaaaaacznie mniej, bo większość pierdół po prostu mnie nie interesuje.

Na blogach więcej pisze się o grach, natomiast większe serwisy to tylko newsy, plotki i pierdoły. Czesem jakiś felieton skopiowany z zaprzyjaźnionego serwisu.

Niestety taki jest cykl życia każdego bloga, który ma aspiracje być czymś większym a jego autorzy chcą czerpać w końcu zyski bo nie mają stałego zajęcia. Najpierw jest blogasek, potem przychodzi ktoś kto chciałby z tego zrobić coś większego i ładnie doprowadzamy to do maszynki generującej spory ruch, niezłe pieniądze i marne treści. Te ostatnie są zazwyczaj wynikiem potrzeby większej ilości odsłon.
Tak czy inaczej każdy serwis ma też bardzo dobre treści jednak giną przysypane dużą ilością nawozu.

O ile jest się dziennikarzem z dużym stażem, robiącym to za pieniądze w osobnej redakcji to można sobie blogaskować na boku nawet dla małej publiki (vide jawnesny czy właśnie zagraceni). W ramach hobby po prostu. Wtedy wychodzi to najlepiej. Utrzymanie serwera i koszt domeny to jak wydatek na grę. Jeden wpis na kilka dni to też nie problem bo liczy się treść.

Offline wojbb

• Badass
« Odpowiedź #147 dnia: Styczeń 07, 2012, 11:14:35 »
Samo życie, za coś trzeba jeść a czasem nawet się napić :)
Podziwiam gości, którzy robią to dla hobby i poświęcają swój czas. Jednak tak jak wspomniałeś, osobiścię wolę Jawne Sny z kilkoma dobrymi artukułami, niż duży serwis z sieczką wiadomości, które w większości są do niczego. Poly dobrze zrobiła wrzucając teksty z blogów na główną, ciekawie się je czyta.

Ehhh dwa lata temu czytałem każdy jeden news od początku do końca :) Teraz tylko tytuły przeglądam, a artykuły głównie na blogach wszelkiej maści.

Offline szpynda

• I Am Robot
« Odpowiedź #148 dnia: Styczeń 16, 2012, 17:54:28 »
Aby odciążyć wątek z crapami Katanki ( minus dzisiejszy The Darkness który dobrą grą jest) stwierdzam tu wszem i wobec, że wszelkie grajki ze stajni zgniłego jabłka nie nadają się do słuchania mp3 ani żadnego innego formatu dźwięków. Ewentualnie jeśli ktoś jest głuchy jak pień to może iPoda do muzy zakupić. I tu nie chodzi nawet o gównianej jakości słuchawki ale o podstawową funkcję w tego typie urządzeniach: EQUALIZER! Apple nie wie co to takiego i raczy nas gotowymi ustawieniami dla głuchych.

Jak jest z kompami spod znaku jabłka nie wiem i nie interesuje mnie to. Nawet jakbym miał kasę to i tak kupiłbym PC, bo przynajmniej pograć można, a za resztę kasy pojechałbym do Egiptu na wczasy ;)
Tak. Nie każdy jest zniewolony własnymi decyzjami życiowymi.

Offline chick3nowa

• Ultimate Badass
  • IRC Team
« Odpowiedź #149 dnia: Styczeń 16, 2012, 17:56:21 »
Tak w nawiazaniu do posta wyzej:

:)

Offline jinofthelamp

• Super Badass
  • moczę nogi w musztardzie
« Odpowiedź #150 dnia: Styczeń 16, 2012, 18:36:18 »
I tu nie chodzi nawet o gównianej jakości słuchawki ale o podstawową funkcję w tego typie urządzeniach: EQUALIZER! Apple nie wie co to takiego i raczy nas gotowymi ustawieniami dla głuchych.

A po co Ci ten equalizer? Ipod/phon na EQ - normal elegancko reprodukuje dźwięk (jeśli można tak mówić o mp3, w ogóle). Nie dodaje nic od siebie. Potrafi pociągnąć nawet wymagające słuchawki bez zewnętrznego wzmacniacza. IMO spoko. Gdyby Itunes rozumiał drag'n'drop i nie robił kupy pod windowsem...

Offline chick3nowa

• Ultimate Badass
  • IRC Team
« Odpowiedź #151 dnia: Styczeń 16, 2012, 18:37:56 »
Ipod ma "automatyczny" EQ-ustawiamy  po prostu pod gatunek muzyki jakiej sluchamy.

Offline Googiel

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #152 dnia: Styczeń 16, 2012, 18:40:11 »
Ja chyba jakiś głupi jestem bo słucham muzyki w takiej formie, w jakiej została wyprodukowana, beż żadnych equalizerów.

Jak idę do kina to też nie zakładam na oczy jakichś soczewek filtrujących obraz. Zadowala mnie 1:1.

Offline scooby666

• I Am Robot
  • scarface
    • rolki.com
« Odpowiedź #153 dnia: Styczeń 16, 2012, 18:41:04 »
coś co jest automatyczne jest do niczego :P każdy lubi co innego i zdefiniowane sa do kitu

Offline Googiel

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #154 dnia: Styczeń 16, 2012, 18:50:28 »
Powiedzmy że muzyk zaprasza cię do swojego studia i odtwarza swój utwór. Rozumiem że pierwszą rzeczą którą się zajmujesz, to stwierdzasz że brzmi to do dupy i pytasz gdzie jest equalizer?

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #155 dnia: Styczeń 16, 2012, 19:24:59 »
Klasyka jesli produkt z jablkiem czegos nie ma to nie jest to wada tylko feature :D

BluePL

• Gość
« Odpowiedź #156 dnia: Styczeń 16, 2012, 19:31:05 »
Na forach o odtwarzaczach zawsze Ci powiedzą, że trzeba słuchać na neurtralu, bo wszystkie inne cyfrowe udziwniacze na pewno psują dźwięk ;).
Problem w tym, że mało który zestaw odtwarzacz+słuchawki będzie można w ogóle uważać za referencyjny. Nigdy też nie wiadomo, czy po drodze do neutrala nie ma czegoś w sofcie ustawionego co boostuje dźwięk. Także wszystko dla ludzi. Miałem w swoim życiu ładnych kilka odtwarzaczy( i słuchawek) jak się popularne w pl robiły. Ipody, creative, iRivery, iAudio. Skończyłem na iRiverze E10 ze zmodyfikowanymi ustawieniami w EQ na stałe pod moje aurvany, nie narzekam. A nie ruszanie EQ, bo tak jest naturalniej... naturalniej to by było jakbym wiedział na jakim sprzęcie koleś składał dany utwór w studio i mógł się do tego odnieść.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2012, 19:33:56 wysłana przez BluePL »

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #157 dnia: Styczeń 16, 2012, 20:09:03 »
Tylko w sumie fajnie by bylo jakby taki wybor byl pozostawiony userowi ;)

Offline szpynda

• I Am Robot
« Odpowiedź #158 dnia: Styczeń 16, 2012, 20:09:11 »
coś co jest automatyczne jest do niczego :P każdy lubi co innego i zdefiniowane sa do kitu

Jakże delikatnie to ująłeś!

Powiedzmy że muzyk zaprasza cię do swojego studia i odtwarza swój utwór. Rozumiem że pierwszą rzeczą którą się zajmujesz, to stwierdzasz że brzmi to do dupy i pytasz gdzie jest equalizer?

Miszczu!
U muzyka w studio to nawet nie wiedziałbym które suwaki są od czego i dlaczego EQ ma ich kilkadziesiąt.
Z poziomem słuchu i jego wrażliwością jest jak z dupą. Każdy ma własny. Dlatego gotowe ustawienia są nie do przyjęcia. Jedni mogą słuchać mp3 z jakością głośników dworcowych i dla nich iPod będzie OK, inni wolą "kryształ" i ci zawsze będą ustawiać audio pod własne ucho, a nie czyjeś. 

Klasyka jesli produkt z jablkiem czegos nie ma to nie jest to wada tylko feature

W samo sedno! ;)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2012, 20:15:36 wysłana przez szpynda »
Tak. Nie każdy jest zniewolony własnymi decyzjami życiowymi.

Offline Googiel

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #159 dnia: Styczeń 16, 2012, 20:27:04 »
A ja się nie zgadzam. IMHO equalizer to wymysł marketingu, na tej samej zasadzie jak sztuczne dorabianie klatek w telewizorach czy podkręcanie kontrastu ("oooo, ale śliczne kolory"). Nie używam tych wynalazków mimo iż mam taką możliwość.

W kinie nikt nie oczekuje że dorobi się sztucznie pośrednie klatki zwiększające płynność. W kinie domowym to normalka, w końcu jakoś trzeba sprzedawać coraz to nowszy sprzęt z bajerami.