Autor Wątek: Mafia III  (Przeczytany 96576 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
Odp: Mafia III
« Odpowiedź #720 dnia: Wrzesień 27, 2017, 22:08:42 »
A to nie jest w misjach pobocznych?

Offline hadxmen

• Badass
  • Fire walk with me.
    • YOUTUBE
« Odpowiedź #721 dnia: Wrzesień 28, 2017, 01:37:26 »
Tak, ale główne w postaci odbijaniu miejscówek to ten sam poziom kreatywności.

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
  • Nie liczę klatek, gram w gry
« Odpowiedź #722 dnia: Wrzesień 28, 2017, 08:33:41 »
Ciężarówkę może dwa razy ukradłem. O ile powtarzalne misje polegające na ubiciu kogoś były znośne, to tych już nie dałem rady.

Offline Marcin Szymański_

• I Am Robot
  • Verified by Żabka and Freshmarket
« Odpowiedź #723 dnia: Wrzesień 28, 2017, 10:06:28 »
Ja nie jestem w stanie skończyć, jeździ się fajnie, strzela się fajnie, muzyka jest super, ale gra zabija nudą. Okropnie zły projekt misji. Jak widzę, że mam jechać na bagna gwizdnąć ciężarówkę z bimbrem to odpadam na trzy miesiące.
Wytrwały. :) Ja odpadłem chyba po dwóch godzinach, gdy kapnąłem się, ze to już trzecia taka sama misja. Odstawiłem i nie wróciłem.

Offline Acrid

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • pank rok
« Odpowiedź #724 dnia: Wrzesień 28, 2017, 10:10:49 »
Tam nie było nic do roboty, bo czarny jest na zemście i nie może się rozerwać w międzyczasie.

Ciekawe co robi teraz Hangar 13 i jak bardzo przerzedził im się skład.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #725 dnia: Wrzesień 28, 2017, 10:14:25 »
Ja nie jestem w stanie skończyć, jeździ się fajnie, strzela się fajnie, muzyka jest super, ale gra zabija nudą. Okropnie zły projekt misji. Jak widzę, że mam jechać na bagna gwizdnąć ciężarówkę z bimbrem to odpadam na trzy miesiące.
Wytrwały. :) Ja odpadłem chyba po dwóch godzinach, gdy kapnąłem się, ze to już trzecia taka sama misja. Odstawiłem i nie wróciłem.
A ja dzięki Pikaczowi przeszedlem grę w szeringu :D

Offline Marcin Szymański_

• I Am Robot
  • Verified by Żabka and Freshmarket
« Odpowiedź #726 dnia: Wrzesień 28, 2017, 10:20:40 »

;)

Online LukeSpidey

• Stały bywalec
« Odpowiedź #727 dnia: Kwiecień 06, 2018, 19:28:03 »
Gra ukończona wraz z wszystkim fabularnymi dodatkami.

Na wstępie muszę powiedzieć, że jestem w stanie zrozumieć, czemu świat znienawidził tę grę. Powtarzalność misji rzeczywiście nie jest dobrym wyznacznikiem kreatywności, ale 68 punktów na Metacritic, czy 52 od graczy to chyba jednak spora przesada.

Żeby się nie rozpisywać co mi się podobało, a co nie to może krótko w punktach wymienię plusy oraz minusy.

PLUSY
- rewelacyjny model jazdy (tutaj bym się trochę rozpisał, bo wielu zarzuca grze, że właśnie w tym aspekcie ssie, ale nie mogę się zgodzić - model jazdy jest rewelacyjny), czuć wagę i siłę pojazdu i wielu twórców gier z otwartym, współczesnym światem powinno się uczyć od Hangar 13.
- rewelacyjny system strzelania. W sumie jak wyżej. Korzystając z broni i systemu osłon czułem frajdę (w przeciwieństwie do tego, co do tej pory dawał Rockstar w serii GTA).
- rewelacyjny otwarty świat - New Bordeaux zostało wykreowane znakomicie, z różnorodnymi miejscówkami, a każda z nich przesiąknięta klimatem lat 60-tych XX w.
- rewelacyjna muzyka - co jak co, ale ścieżka dźwiękowa do gry jest tak klimatyczna, że to była pierwsza gra, w której nie zdarzyło mi się wyłączyć radio podczas jazdy. Czasami nawet siedziałem w samochodzie, aby dosłuchać do końca kawałka.
- grafika na bardzo dobry poziomie - owszem były niedociągnięcia, ale koniec końców efekt pozostaje po właściwej stronie.
- narracja - fajna sprawa z wywiadami różnych osób, które miały jakiś tak kontakt z głównym protagonistą. Taka forma dokumentalna ciekawie wprowadziła w historię i ciekawie ją skończyła.
- porucznicy - bardzo podobało mi się to, że można było przydzielać rewiry trójce naszych pomagierów. Sam osobiście obłożyłem ich po równo, tak aby każdy pozostał lojalny, ale wiem, że w tej kwestii też można sobie urozmaicić grę.

MINUSY:
- powtarzalność misji - tu chyba nie trzeba wyjaśniać, ale akurat w moim przypadku tak bardzo mi to nie przeszkadzało. Może dlatego, że po wykonaniu większej partii uderzałem w fabularne dodatki, które trochę odbiegały schematem. Do tego system strzelania był na tyle przyjemny, że z chęcią ładowałem ołowiem w ciała przeciwników. Ale zgodzę się, że jest to jeden ze słabszych elementów gry.
- SI przeciwników - w sumie po kilku misjach wrogowie nie byli w stanie mnie niczym zaskoczyć. Od wypełniali swoją powinność w sposób zgodny z przyjętymi standardami w tego typu produkcjach. Daję zatem do minusów, bo myślę, że można tu było powalczyć o coś więcej.
- betonowe krzaki i drzewka - nic tak nie wkurwia jak jazda na pełnym gazie i dzwon na krzaku, który rośnie obok drogi. Auta przebijają się przez ogrodzenia i płoty a nie są w stanie sforsować flory.
- policja - fajny motyw z tym, że na ekranie pojawia się wskaźnik za każdym razem, kiedy jesteś w zasięgu wzroku policji - co z tego skoro rzadko kiedy stróże prawa wkraczali, kiedy łamałem przepisy drogowe czy popełniałem wykroczenia. Dla przykładu policja ruszy za tobą w pościg jak w kogoś hukniesz tylko wtedy, kiedy to zrobisz przed ich radiowozem - z tyły zupełnie tego nie widzą. Do tego agresywne zachowanie też na minus. Policja nie upomina tylko od razu traktuje ołowiem - nawet za najdrobniejsze wykroczenie. Dlatego właśnie nie podobało mi się to, co Rockstar zrobił z gliniarzami w GTA V.
- mało aktywności poza fabularnych - w grze w sumie nie ma nic do roboty poza misjami głównymi i pobocznymi. Nie pograsz w karty, nie pójdziesz do nocnego klubu, nawet nie możesz strzelić głębszego - szkoda, bo czas akcji gry dawał duże pole popisu.
- misje poruczników - trochę to słabe było. Robienie w kółko tego samego. Widać, że przy DLC ludzie z Hangar 13 odrobili lekcje.

Koniec końców cieszę się, że ograłem gierkę. Po cichu liczę, że Mafia jeszcze do nas wróci, ale to chyba raczej nie prędko nastąpi.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #728 dnia: Kwiecień 06, 2018, 19:37:06 »
68 punktów na Metacritic, czy 52 od graczy to chyba jednak spora przesada.
Żebyś mógł to naprawdę ocenić to musiałbyś grać na premierze, a nie 1,5 roku później, po wielu tam patchach, zmianach i poprawkach. Ja wtedy grałem i uważam, że to zasłużona ocena.

Online LukeSpidey

• Stały bywalec
« Odpowiedź #729 dnia: Kwiecień 06, 2018, 19:38:27 »
Zgadzam się z tym, że 18 miesięcy pozwoliło tej grze załatać niejedną dziurę i przyznaję, że moja ocena i opinia dotyczy gry załatanej.  ;)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #730 dnia: Kwiecień 06, 2018, 20:14:40 »
I jeszcze jedna olbrzymia różnica - gracze na premierze oczekiwali hitu i godnego następcy Mafii II a dostali wiadomo co. A Twojej oczekiwania były już zaniżone, spodziewałeś się crapa.

Offline DzikiKaczor

• I Am Robot
« Odpowiedź #731 dnia: Kwiecień 06, 2018, 20:22:23 »
Ja tam ciągle czekam na godnego następce Mafii I ;)

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #732 dnia: Kwiecień 06, 2018, 20:29:48 »
68 punktów na Metacritic, czy 52 od graczy to chyba jednak spora przesada.
Żebyś mógł to naprawdę ocenić to musiałbyś grać na premierze, a nie 1,5 roku później, po wielu tam patchach, zmianach i poprawkach. Ja wtedy grałem i uważam, że to zasłużona ocena.
ale co jest zlego w ocenie 68? Zwlaszcza dla takiej gry.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #733 dnia: Kwiecień 06, 2018, 20:32:23 »
Jest poza skalą.
7 średniak
8 dobra
9 bardzo dobra
10 gotg

66 na OpenCritic: "Mafia 3 is in the bottom 30.6% of games scored on OpenCritic".
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2018, 20:34:25 wysłana przez Simplex »

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #734 dnia: Kwiecień 06, 2018, 20:38:55 »
No i nawet tak sie zgadza bo jest mniej niz sredniak :) gra pod pocasty- mowimy o grach Ubi. Ale tam jest jakas kampania a "kropki" sa pod podcasty. A tu sa w 90 proc kropki i to jest przesada.

Offline Rolek

• Moderator Globalny
  • I Am Robot
  • #nikogo
« Odpowiedź #735 dnia: Kwiecień 06, 2018, 22:04:02 »
Ja tam ciągle czekam na godnego następce Mafii I ;)
+1

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #736 dnia: Kwiecień 06, 2018, 22:05:13 »
Nie grałem, potem było to juz retro, ale dwojeczka jest zacna przeciez.

Offline DzikiKaczor

• I Am Robot
« Odpowiedź #737 dnia: Kwiecień 06, 2018, 23:49:38 »
No nieee... Zabrakło kluczowych smaczków. No i to co moim zdaniem w dużej mierze robiło Mafię to półotwarty świat. Wartka akcja, nie dało się zgubić gdzieś wątku, cały czas pod napięciem no i naprawdę ciekawe były te misje.

Mafia II to była dobra gra, ale w porównaniu do jedynki przegrywa sromotnie. Przeszedłem, ale jak większość gier. Nic mi specjalnie nie zapadło w pamięć. Za to z jedynki niektóre akcje pamiętam do dzisiaj, a ile to już lat minęło.

Akcja w kościele, potem ucieczka po dachach, akcja w hotelu z wybuchem bomby, znowu dachy :), przejebana misja samochodowa z dojazdem na lotnisko (i jeszcze gorsza na samym początku z wyścigiem), potem zajebista akcja na lotnisku. W ogóle super jeździło się tymi starymi samochodami, gdy jeszcze trzeba było uważać na przepisy drogowe. Klimat i wczucie over 9000. No i to wszystko, tak jak to pamiętam przynajmniej, fabularnie było jak dobry film. No dla mnie to jest gra która zasługiwała na 10/10.

Aj, zagrało by się w jakąś odświeżoną wersję :)

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2018, 23:57:25 wysłana przez DzikiKaczor »

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #738 dnia: Kwiecień 07, 2018, 00:20:51 »
Tylko broń boże nie graj w oryginał teraz, bo drewno przeokrutne. Wzorzec z Sevres drewna. Lepiej żyć wspomnieniami :)

Offline DzikiKaczor

• I Am Robot
« Odpowiedź #739 dnia: Kwiecień 07, 2018, 00:45:27 »
Wiadomo. 16 lat dla gry to jednak kupa czasu. Ale pamiętam jak dziś jak się zachwycałem dymem z cygara w jednej z pierwszych scen :D

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #740 dnia: Kwiecień 07, 2018, 01:28:26 »
Ja pamiętam niesamowicie szczegółowe i realistyczne twarze, które niestety były sztywnymi maskami i już wtedy bardzo słabo wyglądało to np w niektórych scenach:
https://www.youtube.com/watch?v=j3oNM_CiRvc

Offline Acrid

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • pank rok
« Odpowiedź #741 dnia: Kwiecień 13, 2018, 20:57:42 »
How The Makers Of Mafia III Lost Their Way
https://kotaku.com/how-the-makers-of-mafia-iii-lost-their-way-1825242177

Many of the people who helped make Mafia III are now gone, including the game?s art director, technical art director, senior producers, design director, many design leads, and a number of other key staff. Some left voluntarily; others were let go or asked to move.

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
  • HANG ON TO YER HELMET...
« Odpowiedź #742 dnia: Kwiecień 13, 2018, 21:28:09 »
Fajnie się czytało. Dziękuję bardzo.
Rhapsody zapowiadało się zajebiście, dopóki do konceptu nie dorwał się na kwasie i z gry szpiegowskiej osadzonej w Berlinie lat osiemdziesiątych dwudziestego wieku, stała się superbohaterską grą rytmiczną, której akcja działa by się w San Francisco i mógłbyś na przykład słuchając "Eye of the tiger" wezwać prawdziwego tygrysa na pomoc :v
Grałbym gdyby w pudełku znajdował się kartonik nasączony LSD ;D

Offline krzyhu923

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #743 dnia: Maj 11, 2018, 13:13:23 »
Z tego czytam parę postów wyżej odpowiedź na moje pytanie nie będzie pozytywna, ale upewnię się: czy twórcy zrobili coś z tymi dodatkowymi misjami w podstawce? Nie wiem, wycięli może trochę tego w łatkach od premiery?
Steam, Origin, PSN: krzyhu923

Offline Arcybibosz

• Prezes
  • Jasiu, jak ja nie cierpię tych wstrętnych myszy!
« Odpowiedź #744 dnia: Maj 11, 2018, 13:20:01 »
To by dopiero było jakby łatki usuwały zawartość ;d.

Offline krzyhu923

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #745 dnia: Maj 11, 2018, 13:21:43 »
Skoro i tak poboczne są takie same i jest ich dużo, nikt nie zauważy jak kilku zabraknie. 8) Mogłaby to być opcjonalna łatka i wszyscy zadowoleni.

Offline Arcybibosz

• Prezes
« Odpowiedź #746 dnia: Maj 11, 2018, 13:24:29 »
Ja mam dla Ciebie najlepszą łatkę dla tej gry - olej i nie graj. Wtedy unikniesz wszystkich nudnych pobocznych zadań :D.

Offline krzyhu923

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #747 dnia: Maj 11, 2018, 13:34:32 »
Ale serio warto odpuścić sobie całą grę z powodu tych pobocznych, jeśli nie toleruje się sporej monotonii, czy jednak plusy tej gry jakoś to rekompensują? Mafia pierwsza wiadomo, druga bardzo mi się podobała (po części dobra gra, a po części dlatego, że brak alternatyw w tym klimacie).

Offline Arcybibosz

• Prezes
« Odpowiedź #748 dnia: Maj 11, 2018, 13:36:54 »
Ja tak zrobiłem, nie będę marnował czasu, bo developerzy poszli na łatwiznę.

Offline krzyhu923

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #749 dnia: Maj 11, 2018, 13:45:20 »
Prawdopodobnie nie, ale może wyjdzie kiedyś jakiś remaster to się ogra.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #750 dnia: Maj 11, 2018, 13:46:49 »
Ale serio warto odpuścić sobie całą grę z powodu tych pobocznych, jeśli nie toleruje się sporej monotonii, czy jednak plusy tej gry jakoś to rekompensują? Mafia pierwsza wiadomo, druga bardzo mi się podobała (po części dobra gra, a po części dlatego, że brak alternatyw w tym klimacie).
w takim przypadku odpuscic

Mechanika jest całkiem fajna, ja sluchalem oczywiscie podcastow i bawilem sie niezle, gdy wreszcie do scenki doszedlem to je ogladalem. Ale jak nie chcesz powtarzalnosci to odpusc totalnie

Online LukeSpidey

• Stały bywalec
« Odpowiedź #751 dnia: Maj 11, 2018, 17:18:55 »
Ja się bawiłem przednio. Monotonnia wkrada się z czasem, ale moim rozwiązaniem było odpalanie fabularnego DLC. Po kilku godzinach z dodatkiem wracało się do rutyny i już tak nie kuła w oczy. A uważam, że dla samego klimatu i ścieżki dźwiękowej warto w grę zagrać. No i mechanika strzelania super a model jazdy zajebisty.

Offline Duplo65

• Badass
« Odpowiedź #752 dnia: Czerwiec 13, 2018, 17:00:53 »
No ta gra ma coś w sobie, to trzeba przyznać - wtórna jak cholera, ale też zaliczyłem w szeringu i bawiłem się świetnie. Cieżarówki tez kradłem, i to z przyjemnością. Jak teraz o tym pomyślę to nie wiem czemu tak mnie to wszystko pochłonęło.

Offline SinfulScholar

• Prezes
  • Drop It Like It's Hot
« Odpowiedź #753 dnia: Czerwiec 26, 2018, 21:57:55 »
Sporo chodzi edycji z season passem na ktore kody maja waznosx do października 2017 a wiec sa juz przeterminowane. Czy spotkaliscie sie kiedys z gra ktora rzeczywiscie na psn miala przeterminowany kod ktory. Ie wchodzil?

Ja jeszcze za czasow ps3 mialem jakas kolekcjonerke zakupiona na ntej przecenie ktora miala dawno przeterminowane kody - ale weszly bez problemu. Zastanawiam sie, czy cos sie zmienilo w tej kwestii :)

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #754 dnia: Czerwiec 27, 2018, 08:04:54 »
Kod mozna sprawdzic i anulowac jego realizacje w razie gdyby byl wazny. Zapytaj sprzedawce.

Offline SinfulScholar

• Prezes
  • Drop It Like It's Hot
« Odpowiedź #755 dnia: Czerwiec 27, 2018, 09:00:52 »
ale to są gry nowe, w folii. sprzedawca zaznaczył, że kod ma ważność bodajże do 17.10.17 i nie bierze odpowiedzialności w razie jakby nie działał :(

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #756 dnia: Czerwiec 27, 2018, 09:21:01 »
To pozostaje nam gdybac. Obstawiam ze bedzie dzialac, jesli to cie pocieszy ;D

Offline tolman

• I Am Robot
« Odpowiedź #757 dnia: Czerwiec 27, 2018, 09:24:26 »
A ja obstawiam, że nie jeśli to Cię zasmuci.

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
  • Hejter MGS i Death Stranding
« Odpowiedź #758 dnia: Czerwiec 27, 2018, 09:31:20 »
W komentarzach na Amazonie do edycji deluxe nie ma narzekań na przeterminowanego passa, a wiele z nich jest z 2018 roku.

PS na pewno jest to termin przydatności czy przypadkiem ktoś nieuważnie przeczytał info, że zawartość passa pojawi się do października 2017, czyli do roku od premiery?

Wymagana jest gra Mafia III, sprzedawana osobno. Jeżeli posiadasz już grę Mafia III Deluxe Edition, nie kupuj przepustki sezonowej, bo zapłacisz dwa razy za jej zawartość. Cała zawartość przepustki sezonowej będzie dostępna najpóźniej w październiku 2017.

Śmiałbym się jakby ten grafoman Kojima upadł i sobie głupi ryj rozwalił!

Offline SinfulScholar

• Prezes
  • Drop It Like It's Hot
« Odpowiedź #759 dnia: Czerwiec 27, 2018, 10:14:55 »
no jest info na ultoce Voucher code expires: 07.10.17