Autor Wątek: Mafia 2  (Przeczytany 150957 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bolek

• Nowy Forumowicz
  • *
Mafia 2
« dnia: Kwiecień 18, 2009, 00:18:31 »
Witam. Kilka razy próbowałem zarejestrowac się na stronie ale bez skutku. Kilka razy wysłałem maila do redakcji Polygamii, ale również bez skutku. Postanowiłem więc zarejestrować się na forum i wziąść sprawy w swoje ręce.

Czy wy zapomnieliście kurczę o Mafii 2 ?? Ostatnio pojawiło się wiele ciekawych newsów.

---------------------
- Henry Tomasino jest złodziejem dla którego przyjdzie nam pracować w początkowej fazie gry i to właśnie on wprowadzi nas do podziemnego świata mafijnych struktur
- Gra podzielona została na 3 akty, każdy akt będzie składał się z 18 misji
- Dostępne będą 2 tryby AI - standardowy oraz brutalny
- W grze mają występować psy. Nie wiadomo na razie jaką dokładnie rolę będą pełnić
- Będzie można kupić auta w salonach samochodowych
- Ma być około 60 modeli samochodów
- Realistyczny model uszkodzeń modeli sprawia, że gra wygląda niesamowicie
- Będzie możliwość mycia aut, ich naprawy, tankowania oraz zmiany tablic rejestracyjnych
- Ponad 2 godziny cutscenek
- Wykonywanie dodatkowych misji nie jest konieczne, ale dzięki nim można zarobić trochę pieniędzy, co może wpłynąć na stan Twojej pozycji
- Empire City podzielone zostało na 20 różnorodnych dzielnic. Znamy już nazwy połowy z nich (Southport, Oysterbay, Millville, Chinatown, Little Italy, Hunters, Greenfield, Kingston, Riverside, Sand Island),
- podczas gry będziemy mieli możliwość korzystania z transportu publicznego,
- do rozgrywki dodano system łapówek, które będzie można wręczać policji,
- twórcy dodali system ostrzału "na oślep",
- wrogów eliminować można będzie za pomocą np. krzeseł czy butelek,
- do gry wprowadzono unikalne i realistyczne metody destrukcji,
- potwierdzono, że w Mafii II nie zobaczymy HUD-u (wskaźnik życia postaci, amunicji itd.),
- dzięki radiu dowiemy się o aktualnych wydarzeniach mających miejsce w Empire City,
- wszystkie obiekty użyte w kontynuacji Mafii tworzone są w technologii 3D.
- Jest 90% szans, że w grze poajwii się Thomas Angelo (bohater pierwszej części). Spoiler: Najprawdopodobniej Vito będzie świadkiem morderstwa Tommy'ego przez Joe'a.
- Gameplay w lepszej jakości będzie pokazany 23 kwietnia
- Akcja toczy się pomiędzy latami 1947, a 1957.
------------------------------------
Porcja screenów:
http://mafia.czech-games.net/2009/04/tresnicka-na-dortu/
http://games.tiscali.cz/clanek/screen.asp?id=12318
-----------------------------------------
Nie warto kupować CDA dla Mafii. Jest tam dosłownie 2,5 strony. Oto skrót:
- Programiści stworzyli różne typy sztucznej inteligencji mieszkańców (np. policjant, złodziej, kobieta na zakupach), które zachowują się różnie w danej sytuacji, np. podczas strzelaniny, stłuczki czy mijając sklep z odzieżą
- W radiu leci muzyka z lat 50-tych (oryginalne utwory)
- Ludzie będą robić zakupy, jeść hot-dogi, czytać gazety, czyścic buty u pucybuta, naprawiać swoje samochody, a faceci oglądać za atrakcyjnymi kobietami
- Miasto nazywa się Empire Bay
- Dostępne są cztery zakończenia gry
- Możliwość w kilku miejscach dokonania kluczowych wyborów (które poprowadzą do tych 4 zakończeń)
- Aby kogoś przejechać trzeba się postarać
- Będziemy mogli skorzystać z systemu osłon
- Zastosowano tryb zdrowia znany w Call of Duty: gdy bohater zostanie trafiony, ekran nabiera czerwonej barwy, ale wystarczy trochę poczekać aż energia wróci do pierwotnego stanu
- Gra będzie prawdopodobnie przeznaczona tylko dla dorosłych

Została jeszcze opisana jedna z misji:
Vito, Joe i pewien młodzieniaszek jadą na misje, będzie ona miała miejsce w luksusowym hotelu. Chłopaki znajdują przebranie i przedostają się na górę. Muszą wyeliminować Clemente, mafioza z innej rodziny. W przebraniu sprzątaczy dostają się do pokoju w którym ma odbyć się narada. Muszą sprzątnąć tam pewne zwłoki, czego oczywiście nie robią tylko podkładają bombę pod biurkiem, wychodzą z pokoju i przedostają się na platformę do mycia szyb (zanim to zrobią dochodzi do malej strzelaniny z grupką mafiozów). Jadą na górę by zdetonować ładunek, niestety po drodze bomba przedwcześnie wybucha sama. Muszą się cofnąć, spotykają Clemente wychodzącego z toalety, ten ucieka, gonią go, dochodzi do strzelaniny. Zabijają go i wracają do bazy.
--------------------
I wreszcie gameplay z BETY
http://www.youtube.com/watch?v=oZbYUtAy_-4

P.S. Liczę na to, że chociaż część opublikujecie na stronie głównej

pozdrawiam,
bolek
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2009, 08:47:33 wysłana przez bolek »

Offline Niekumaty_

• Ultimate Badass
  • GoW, GoW2, GoW3, GoW4!
Odp: Mafia 2
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 18, 2009, 10:38:06 »
Łoooj, dużo tego :) Bardzo dużo. Bardzo fajnie :)

Słówko o rejestracji - rejestrujesz się na stronie www.gazeta.pl, może być konto bez skrzynki mailowej. To konto będzie działać na wszystkich serwisach, które są pod patronatem Agory (np. gamecorner.pl, zczuba.pl, pobandzie.pl i dziesiątki innych).

Sama gra, a raczej jej zapowiedzi działają na moją wyobraźnię od samego początku. Pierwszej części nie widziałem na oczy, nie mówiąc już o graniu, dlatego podchodziłem do tytułu bez jakiegoś szczególnego zainteresowania, a tu proszę... Zapowiada się kawał dobrej rozgrywki.

Co mnie ostatnio naprawdę ujęło, to genialna gra światła na lakierze samochodów. Chociażby tutaj:
http://games.tiscali.cz//images/mafia2/img3.jpg
Zobaczcie, w odbiciu widać całe otoczenie! Ciekawe, czy tylko w cut-scenkach, czy w normalnej grze też?

SimonX

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 18, 2009, 11:19:13 »
ej no przecież takie efekty odbicia są w grach od lat :)
nie mów mi, że na konsolach to jakaś nowość, na pewno ps2 obsługiwała takie efekty

Offline Niekumaty_

• Ultimate Badass
  • GoW, GoW2, GoW3, GoW4!
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 18, 2009, 11:49:38 »
@SimonX, pewne tak, ale ja się bawię w konsole od niecałych 5 miesięcy ;)

Offline HanSatan

• Stały bywalec
  • Üßer Fuhrer
    • HanSatan's BLOG
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 18, 2009, 14:05:54 »
Życie mnie nauczyło, że screeny nie mówią wszystkiego, zawsze jest jakiś myk ;] Poczekamy i zobaczymy jak to działa w praktyce. Chociaż pierwsza mafia swego czasu też miała świetną grafe ;]

Offline Byniek

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 18, 2009, 15:06:34 »
Pierwsza część miażdżyła pod względem klimatu jakiekolwiek GTA. Biorąc pod uwagę szmirę jaką jest najnowsza czwarta część tym razem Mafia również zostawi ją daleko w tyle. Jedna z niewielu gier których autentycznie nie mogę się doczekać i pewnie kupię w dniu premiery.

Offline Ser

• Super Badass
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 18, 2009, 15:39:46 »
No kurrr jak dajesz cos jako SPOILER to moze uzyj mniej "oczojebnego" koloru bo jak czlowiek patrzy na takie cos to od razu wychwtuje...

Offline charlesz

• Badass
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 18, 2009, 16:42:43 »
Mafia jest dla mnie grą nr 1 od momentu ukazania się jej na rynku aż do dnia dzisiejszego. Nie istnieje dla mnie inna gra na którą bym tak czekał jak na Mafię 2.

(kliknij)

Offline wugie

• Badass
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 18, 2009, 21:28:10 »
Mafia 2 to jeden z najbardziej wyczekiwanych przeze mnie tytułów w tym roku. Mam nadzieje, że się nie zawiodę. Obyśmy doczekali się jakiegoś dema przed premierą.

Offline BaRiBaL

• Mieszkaniec tego forum
  • Hardcore casual gamer
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 18, 2009, 21:39:37 »
Obrazkami sie nie ma co podniecac bo pewnie z wersji pecetowej pochodza. Ja co prawda na pewno kupie gierke na ktoras z konsol, kwestia tylko na ktora? Nie chce wtopic jak na poczatku z F3 (brak DLC na PS3), wiec bede musial poczekac do pierwszych recenzji i poczytac nt. ew. DLC?
W kazdym razie i ja bardzo czekam na ta gierke. Jedynke pamietam doskonale, byla swietna.

CoZaBzduraa

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 18, 2009, 23:36:58 »
co jak co gra byla super...

ale koncowka gry Mafii no mnie tak zaskoczyla ze szok!!!

Nie pamietam kto kogo :) ale tekst typu X przesyla pozdrowienia! i... :)
Dla mnie takie "happy endy" to cos nieoczekiwanego i jednoczesnie podkreslajacego emocje w grze :)
No i pare misji tez sie ma w pamieci ;) jak wyscig bolidami :)
Za to szkoda mi bylo Franka (ten co uciekal z kraju, co go pozniej i tak dorwali)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2009, 23:40:19 wysłana przez CoZaBzduraa »

Offline niebieski

• Stały bywalec
  • welcome to warp zone
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 18, 2009, 23:58:47 »
ale koncowka gry Mafii no mnie tak zaskoczyla ze szok!!!

O tak, dla mnie jedno z najlepszych, najbardziej filmowych zakończeń gier ever. Pierwsze, co mi się nasunęło, to "cholera, to nie fair!"  >:(
zakończenie na YT: http://www.youtube.com/watch?v=8Pl-BMGNcJY

bolek: zamiast ukryć jakoś spoilery, to jeszcze kolorujesz. Szkoda, że całej fabuły nie opowiesz, podkreślając, kolorując i wrzucając wielką czcionką. Wielkie dzięki... :(

Offline DoubleR

• Super Badass
  • Gamer Since 1993
    • Twitter
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 19, 2009, 00:32:50 »
co jak co gra byla super...

No i pare misji tez sie ma w pamieci ;) jak wyscig bolidami :)

Była i jest super :) Wyścig bolidami? Bardziej zapadły mi w pamięć napad na bank, misja w muzeum, w garażu czy ta w dokach... ogólnie nie można było narzekać na poziom jakościowy żadnej z misji... no może tylko początek z tą taksówką :)

EA wyskakuje z grami na licencji "Ojca Chrzestnego", które mafijnym klimatem nie dorównują produktowi programistów z Illusion Softworks

Offline bolek

• Nowy Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 19, 2009, 08:46:38 »
Panowie spokojnie. Przepraszam, że takim kolorem napisałem, ale wydawał mi się bardziej jasny ;/ A poza tym dotyczył tylko pierwszej części i to są przypuszczenia. Już to poprawiłem. Ale czemu Ja tak sądzę ?

http://img510.imageshack.us/img510/2701/resemblancevo8wz2.jpg
Akcja toczy się od 1947 do 1957 (roku śmierci tommy'ego.
Jeden z twórców nieoficjalnie powiedział, że pojawii się posać z pierwszej części
http://img26.imageshack.us/img26/5833/czy.jpg

Offline Ser

• Super Badass
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 19, 2009, 10:23:14 »
@Bolek
Spoko :)
@Rockboy84
Osobiscie to specjalnie sie nie przejmuje tym "Ojcem Chrzestnym"... Wiadomo ze zajebisty ale fajnie by zrobilo Illusion Softworks wyupujac licencje do "Czlowieka z blizna" :)

Offline DoubleR

• Super Badass
  • Gamer Since 1993
    • Twitter
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 19, 2009, 12:16:21 »
Osobiscie to specjalnie sie nie przejmuje tym "Ojcem Chrzestnym"... Wiadomo ze zajebisty ale fajnie by zrobilo Illusion Softworks wyupujac licencje do "Czlowieka z blizna" :)

Sama gra bazująca na filmie była już zrobiona i wątpię żeby programiści z Czech chcieli zrobić jakąś nową wersję... ale właściwie po co? Oni mają markę "Mafii", która w zupełności im wystarczy :) Natomiast wybiegając w przyszłość, kto wie, może Mafia 3, która w przyszłości powstanie, zaczerpnie jakiś fragment historii z "Scarface'a".

Zresztą Czesi pokazali, że żadna licencja książkowa-filmowa o wielkich mafijnych dziełach nie jest potrzebna do stworzenia, wspaniałej gry i wspaniałej historii osadzonej w gangsterskim półświatku ;)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2009, 12:19:12 wysłana przez rockboy84 »

Offline MoszeUsz

• Badass
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 22, 2009, 23:01:46 »
Chyba najbardziej oczekiwana przeze mnie gra roku.

Offline abc

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 23, 2009, 14:56:10 »
- Empire City podzielone zostało na 20 różnorodnych dzielnic.
- dzięki radiu dowiemy się o aktualnych wydarzeniach mających miejsce w Empire City.
- Miasto nazywa się Empire Bay
Trochę nie teges ;).

Oczywiście, Czesi znów pokażą. Mafia to była moja ulubiona gra z otwartym miastem. Mafia II podetrze się GTA IV jak papierem toaletowym.

UltimateBasic

• Gość
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 24, 2009, 14:42:37 »
Mafia 2 miażdży jedyny poważny konkurent dla Grand Theft Auto 4. Jednak przyznam, że mafia jest bardziej dojrzała.   

Offline Nesti

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 29, 2009, 22:48:24 »

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 29, 2009, 23:35:03 »
Warto dodać, że sama gra również nie jest wciąż płynna w pełni i oscyluje jak GTA IV w granicach 20-25 klatek. No, ale wiadomo jeszcze optymalizacja przed nimi.
Moje opinie są moje i tylko moje, tzw. własne.
Cytat: Starh
EMIEL jak chesz next gena to sprzedaj konsole.. taka rada. Tak czytam Twe posty i zawsze Ci coś nie pasuje.... Czy ty kiedykolwiek byłeś w pełni z czegoś zadowolony?

Hidden PL

• Gość
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 30, 2009, 10:13:34 »
W Mafię grałem 2 razy i zawsze dochodziłem do misji z wyścigiem bolidami,na tym moja gra się kończyła.Strasznie tym zarzucało.
Co do optymalizacji,to ja wolę v-sync od lepszej rozdzielczości,tak jak było to z GTA IV na PS3.Sceny statyczne swoją drogą,ale w ruchu na PS3 wyglądało to płynniej.

Offline charlesz

• Badass
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 30, 2009, 11:06:39 »
W Mafię grałem 2 razy i zawsze dochodziłem do misji z wyścigiem bolidami,na tym moja gra się kończyła.

W takim razie nie skończyłeś IMO najlepszego tytułu poprzedniej generacji (a dla mnie w ogóle). Zatrzymałeś się prawie na samym początku gry. W sumie się dziwię bo pamiętam jak swego czasu był wielki bum i krzyk na temat tego właśnie wyścigu, że za trudny i tak dalej ... nawet jakiś patch wyszedł ułatwiający przejście gry w tymże momencie. Ja za to, jako totalny (wówczas) laik i gracz nie mający kompletnie nic wspólnego z grami wyścigowymi moment ten przeszedłem za trzecim czy czwartym podejściem. Może jakiegoś farta miałem czy cuś ?

(kliknij)

Offline jojok21

• Stały bywalec
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 30, 2009, 11:25:56 »
Ja także przeszedłem ten wyścig z łatwością, nie wiem nawet czy to nie było za pierwszym razem :)
Samej gry nie skończyłem jednak do końca - jakoś nie poczułem, że jest to najlepszy tytuł poprzedniej generacji.

Offline Kondzio

• Junior
  • *
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 30, 2009, 13:25:52 »
Już się nie mogę doczekać tej gry. Czytając wasze posty o pierwszej części zapragnąłem przypomnieć sobie ją ;] Właśnie nie pamiętam za dużo z niej i bardzo mi to przeszkadza. Tak więc chyba jeszcze dzisiaj skoczę do najbliższego sklepu...

Offline wugie

• Badass
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 30, 2009, 14:34:54 »
Cofam swoje ostatnie zdanie z poprzedniej wypowiedzi. Po tym co zobaczyłem na powyższych filmikach i wcześniej udostępnionych materiałach, nie potrzebuję wersji demo. Właściwie sam się sobie dziwie, dlaczego wtedy to napisałem, skoro pierwsza część to jedna z lepszych gier w jakie grałem. Fragmenty z gry robią na mnie duże wrażenie. To chyba głównie zasługa klimatu i różnorodnych misji. Wypada też zauważyć, że wnętrza wyglądają całkiem nieźle.

Hidden PL

• Gość
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 30, 2009, 15:06:59 »
Charlesz@ No widzisz,nie przeszedłem jednej z najlepszych gier ever,a i tak uważam ją za jedną z najlepszych na PC.Na pewno nie był to sam początek,zdanie o grze zdążyłem wyrobić.To co do tej pory zobaczyłęm o "dwójce" nawet mi się podoba,ale po cichu liczyłem na coś więcej.Oczywiście nie mówię o fabule,a raczej o sprawach technicznych.Pierwsze obrazki z gry jakoś bardziej mi się podobały,co nie zmienia faktu,ze jest to dla mnie must 've.

Hidden PL

• Gość
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 05, 2010, 16:33:18 »

Offline ProChaoS

• Stały bywalec
  • PSN ID: ProChaoS
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 05, 2010, 16:41:46 »
Pojawiło się kilka nowych screen'ów:

http://uk.gamespot.com/ps3/action/mafia2/images.html?sid=6244844

Wygląda to bardzo klimatycznie. Jeśli dotrzyma poziomu jedynki to będzie must have 2010. Wiecie kiedy premiera?

Michael_999

• Gość
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 05, 2010, 16:42:56 »
Pojawiło się kilka nowych screen'ów:

http://uk.gamespot.com/ps3/action/mafia2/images.html?sid=6244844

Wygląda to bardzo klimatycznie. Jeśli dotrzyma poziomu jedynki to będzie must have 2010. Wiecie kiedy premiera?

Premiera jest jakoś w maju 2010.

Offline Naked Blaze

• Badass
  • When I Play I'm Naked
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 05, 2010, 16:53:05 »

Tiaaaaa :D Chyba 2011 :D

MeriB

• Gość
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 05, 2010, 16:55:34 »
Nie wiem czy to tylko moje wrażenie, ale troszeczkę niepokoją mnie 4 możliwe zakończenia gry. W pierwszej części (dla mnie) główną zaletą była świetnie poprowadzona fabuła, a jeśli zamierzają robić 4 zakończenia, to boję się że może na tym stracić opowiadana historia.

Michael_999

• Gość
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 05, 2010, 17:02:32 »

Nie, nie ;D. 2010 :D Przynajmniej na razie tak jest ;D

Offline wugie

• Badass
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 05, 2010, 22:16:22 »

Nie, nie ;D. 2010 :D Przynajmniej na razie tak jest ;D

Czyli szykuje się prezent na urodziny. Nice :D

Hidden PL

• Gość
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 02, 2010, 15:05:26 »
Fragment wywiadu z Denby Gracem, producentem Mafii II(dla serwisu Incgamers):

"Żadne inne miasto [z gier] nie dorasta naszemu do pięt pod względem jakości tekstur, przywiązania do detali i zniszczalności otoczenia.To samo tyczy się historii, poziomu szczegółów i uświadomienia sobie obecności świata. To naprawdę wspaniałe technologiczne osiągnięcie dla ekipy z 2K Czech."

Offline skowron

• Badass
    • http://skowrons.digart.pl/
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 02, 2010, 22:15:30 »
Oby sprostała oczekiwaniom graczy. Nie ma co się oszukiwać, ale każdy uważa, że po wspaniałej 1 części zagramy w super część II.  :)

Offline marcinwks

• Stały bywalec
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 02, 2010, 23:11:40 »
Niech knedle nie ściemniają wzorem Molyneuxa, bo po premierze będzie płacz.
Mnie ciekawi tylko to, czy gra będzie chociaż w połowie tak udana jak pierwsza częśc. Już się nie mogę doczekac jakiegoś dema, aby na spokojnie ocenic pojedynek gigantów w postaci GTA 4 vs. Mafia 2 vs. Yakuza 3 vs. Red Dead Redemption. Wszystkie te gry mam zamiar ograc, GTA 4 od dawna ukończone i kupione na nowo :), a na pozostałe czekam z niecierpliwością.

Offline ProChaoS

• Stały bywalec
  • PSN ID: ProChaoS
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 05, 2010, 09:26:09 »

Offline l0s r0b3rt0s

• Badass
  • a.k.a. pernaq
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 05, 2010, 10:06:08 »
Nowy trailer.

http://www.gametrailers.com/video/exclusive-boom-mafia-ii/62665

Rewelacyjny klimat! Zresztą jak w większość trailerów tego tytułu :)

Offline sivy_

• Badass
  • Blue is the colour...
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 12, 2010, 18:30:22 »
Mafia 2 coraz bliżej;] Ja osobiście nie mogę się doczekać. Jedynka pochłonęła mnie na maxa. To będzie gra która zakończy powakacyjną posuche i miejmy nadzieje że bedzie to bardzo dobry początek wysypu hitów.