Autor Wątek: LittleBigPlanet 2  (Przeczytany 6749 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline abc

• Ultimate Badass
LittleBigPlanet 2
« dnia: Maj 08, 2010, 13:53:58 »
Byłem przeciwny nowemu LBP, ale nigdy więcej -- TO po prostu nie zmieściłoby się w DLC:

"Na NeoGAF już zdążyli się dobrać do najnowszego numeru Game Informera. Dowiedzieliśmy się z niego kilku bardzo ciekawych i zaskakujących informacji o nowej grze Media Molecule.

• LBP2 ma być w dużo większym stopniu platformą do tworzenia gier i to nie tylko platformowych.
  • Gra ma posiadać narzędzia pozwalające robić strzelaniny, wyścigi, gry logiczne, klony Space Invaders, a nawet RPG.
  • Twórcy będą mogli przygotowywać własne scenki przerywnikowe, a nawet tworzyć krótkie filmy.
  • Możemy dopasować interfejs do danego typu gry. Podano przykład paska życia wyświetlanego w bijatykach.
  • Media Molecule stworzyło w pełni funkcjonalny klon Command & Conquer.
  • Nowym bardzo ważnym narzędziem w kreatorze będzie direct control seat, pozwoli on na dopasowanie sterowania np. do pojazdu, który zbudujemy.
  • Można też wykorzystywać ustawienia SIXAXISa choćby do przyspieszania i zwalniania. Tę nową funkcję można również przydzielać części pojazdu, czyli np. osobna obsługa działa na czołgu czy też koparki.
  • Koniec z posługiwaniem się ustalonymi z góry dźwiękami. Teraz będziemy mogli nagrać własne odgłosy czy dźwięki i dołączyć je do postaci lub obiektów.
  • W grze znalazł się osobny obiekt ? kalkulator, będący odpowiedzią na dzieło pewnego twórcy z pierwszego LBP.
  • Będzie można zaprojektować bardziej skomplikowanych przeciwników w LBP2 oraz zaprogramować ich reakcje na odpowiednie wydarzenia, słabe punkty i ogólny sposób działania.
  • Każdy gracz w LBP2 otrzyma własny profil na stronie LBP.me. Będzie tam można sprawdzać ich aktywność oraz rzucić okiem na tworzone przez nich plansze.
  • LBP2 obsłuży również kody QR. Będą one mogły być wydrukowane na reklamówkach, wizytówkach i innych rzeczach. Jak tylko przyłożymy taki kod do PS Eye to LBP 2 zacznie ładować odpowiedni poziom. Wygląda na to, że w końcu LBP 2 uzyska większe możliwości promocji.
  • Twórcy plansz będą mogli tworzyć dłuższe historie, gdzie podobnie jak w LBP będziemy szli po sznurku od razu do kolejnej planszy.
  • Pojawiła się nowa zabawka ? linka do chwytania się i zapewne bujania na różnych powierzchniach. Media Molecule obiecuje, że to nie koniec atrakcji i kolejne będą się pojawiać z czasem.
  • DLC z LBP1 będzie działać w drugiej części. Chodzi tu nie tylko o kostiumy, ale również paczki z planszami czy materiałami.
  • Tym razem historia w trybie dla pojedynczego gracza skupiać się będzie na różnych okresach czasu. Na razie znane plansze to:
    technologiczny renesans ? alternatywna wersja znanej nam epoki. Leonardo da Vinci w stylu sackboyowym przeprowadzi nas przez świat technikaliów.
    para i ciasto: Steampunk i impreza z ciastkami oraz herbatką. Nie pytajcie mnie?
    neonowa propaganda ? zimna wojna i sackboy wyzwalający robotników. Mroczna natura tego poziomu będzie w opozycji z oświetlającymi go neonami.
    Puchowy High-tech. Zaawansowana technologia i zajączki, owieczki, czyli zimny, futurystyczny świat ze słodkimi zwierzątkami. Pasuje do sackboyowych przygód.
    Organiczny projekt. Mają to być plansze, w których sackboy zbliży się do natury. Zawierać będą różnego rodzaju rośliny".

Za niezgrani.pl (Emiel).

WOW. Jestem kupiony.

Offline Świt

• Aktywny forumowicz
Odp: LittleBigPlanet 2
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 08, 2010, 15:13:00 »
A ja za bardzo dałem się ponieść hype'owi związanemu z LBP i byłem zawiedziony, wobec czego teraz podchodzę do tych zapowiedzi z dużą rezerwą. Niemniej brzmi to bardzo zachęcająco i trzymam kciuki. :-)
Bandits are coming, you fool. Why worry about the beard, when the head is about to fall?

A.K.A. Wehr

Offline Matin83

• Stały bywalec
  • PS3 konsolą tej generacji ;)
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 09, 2010, 11:08:38 »
Wg mnie jakby była opcja dodania zdobycia choćby 1 brązowego trofeum do stworzonej przez siebie gry, to gra sprzedałaby się znakomicie z wiadomych powodów ;)

Online olas

• Super Badass
    • http://www.woollenteddies.net
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 09, 2010, 11:55:15 »
Cokolwiek wychodzi pod marka LBP to to biore :)

Moja TŻ już nie może sie doczekac, jest to jej ulubiona gra czy na PSP czy PS3

Offline Furio

• I Am Robot
  • R=2Gm/c2
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 09, 2010, 12:15:17 »
Same here! Biorę i nie pytam o szczegóły. Usprawnione LBP to jest to na co czekam. GoSonyGoSony!

Offline Cybran06

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 09, 2010, 13:52:03 »
Szczerze? Lubiłem LBP jako platformera i mimo, że na papierze brzmi to super to zastanawiam się czy nadal nie chcę aby Sackboy był skoczkiem. Kupić kupię ale mam wątpliwości. Czekam do E3

Offline skowron

• Badass
    • http://skowrons.digart.pl/
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 09, 2010, 14:03:15 »
Mimo, że LBP zostało pojechane przez wielu ludzi z powodu dziecinności to i tak kupię:)

Offline kinetiKc

• Super Badass
  • zamaskowany muczaczo.
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 10, 2010, 02:51:50 »
Siostra się ucieszy. Ja przejdę kampanię i odstawię, chyba że jakimś cudem znajdę motywację na naukę edytora poziomów.
leukemia, schizophrenia, polyethylene.

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 10, 2010, 06:53:30 »
Matko, ten edytor to będzie potęga !!! Kolejny mocny ex się szykuje. Ja pewnie nie kupię od razu, bo LBP jedynka mnie nie wciągnął, ale założę się, że ponad połowa mojej friend listy będzie w to ciorac zaraz po premierze.

SimonX

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 10, 2010, 06:59:42 »
ja się obawiam, że w edytorze nie będzie mi się chciało dłubać, ale jedno jest pewne - znajdą się tacy, którym się będzie chciało, a ja będę miał w co grać :)
dla mnie pewniak do zakupu, LBP to był dla mnie system seller obok ratcheta i uncharted - kupiłem ps3 z powodu samych zapowiedzi tej gry :) LBP2 też na 100% kupię

Czezare

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 10, 2010, 08:40:46 »
ja się obawiam, że w edytorze nie będzie mi się chciało dłubać, ale jedno jest pewne - znajdą się tacy, którym się będzie chciało, a ja będę miał w co grać :)
dla mnie pewniak do zakupu, LBP to był dla mnie system seller obok ratcheta i uncharted - kupiłem ps3 z powodu samych zapowiedzi tej gry :) LBP2 też na 100% kupię
Ja kupie w przyszlym roku pod koniec czerwca, co by z moim 10-cio letnim chrzesniakiem, ktory na wakacje przyjedzie pograc w coopa.
Teraz, tzn za miesiac czeka mnie zakup wersji GOTY PL jedynki rowniez w w/w celu...
W singlu to bardzo przecietna gra jest.Do pogrania samemu nie kupilbym nawet taniej uzywki...

SimonX

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 10, 2010, 09:48:01 »
no widzisz, kazdy ma swe gusta - LBP jest dla mnie jedną z najlepszych gier na ps3 - jak najbardziej do grania samemu, bo multi online ssało, a do multi kanapowego potrzeba by drugi gracz radzil sobie z gra tak dobrze jak ty - inaczej nie ma zabawy, tylko irytacja, ze ten drugi zawsze gdzies spadnie gdzie nie trzeba
gra tez sprawdzila sie jako gra dla dzieci, ale to wylacznie dzieki latwym i slicznym poziomom potworzonym przez spolecznosc

Offline Shadowriver

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 10, 2010, 13:17:30 »
Dzisiaj ma być więcej informacji :) miejmy nadzieje że jakiś trailer czy teaser się pojawi ;]

kemiru

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 10, 2010, 15:27:07 »
Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=Fs0T5l24JL0&feature=player_embedded

Nie mam słów, wygląda przeuroczo  :)

Edit:
Toro mnie uprzedził
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2010, 15:31:13 wysłana przez kemiru »

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 10, 2010, 16:21:13 »
Wygląda to smerfastycznie O.o

Online olas

• Super Badass
    • http://www.woollenteddies.net
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 10, 2010, 18:03:40 »
Super, mam nadzieje ze bedzie wiecej etapow zrobionych przed MM  co by mozna od razu bylo grac (i to dlugo), bo z pierwsza czescia trzeba bylo czekac troche po premierze na pojawienie sie dobrej jakosci poziomow..

Offline Deshirey

• Stały bywalec
  • Lubię placki!
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 10, 2010, 18:18:36 »
Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=Fs0T5l24JL0&feature=player_embedded

Nie mam słów, wygląda przeuroczo  :)

Edit:
Toro mnie uprzedził
Nie grałem nigdy w LBP, bo nie posiadam PS3, jednak to, co twórcy pokazali tym trailerem jest... genialne! Jeżeli naprawdę stworzą jakby całą platformę do tworzenia takich mini gier, będziemy mieli do czynienia z małym fenomenem! :) Jak wynika z trailera, już aktywność graczy w pierwszej części była wręcz niesamowita, to co może wydarzyć się teraz...

Offline Cubituss

• Super Badass
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 10, 2010, 19:14:23 »
O_O

Holy shit!

Już jedynka zaskakiwała mnie projektami poziomów, teraz widzę będzie już po prostu cały SYSTEM do mikrogier w stylu retro. Przeurocze!

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 10, 2010, 19:22:37 »
Mikrogry w stylu retro, ale w jakiej cudnej oprawie !!! Warto, aby pomysleli o jakiejs dobrej wyszukiwarce takich poziomów.

Czezare

• Gość
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 10, 2010, 19:55:45 »
Najwazniejsze jest to, ze zapowiada sie o wiele bogatszy i glebszy podstawowy gameplay, ktory w jedynce byl IMO najslabsza strona gry.Juz nie tylko bedzie skakanie i lapanie sie linek i przedmiotow, ale dojdzie zabawa strzelankowa tudziez uzywanie linki a la Bionic Commando czy Just Cause 2.

Offline Buster Dogg

• I Am Robot
  • Pitagoras siłowni
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 10, 2010, 20:50:42 »
Ja się tylko obawiam, że za bardzo się nastawią na ten edytor, a nie na samo granie, przez co lenie takie jak ja, którym nie chce się spędzać tygodnia w edytorze, zwyczajnie tą grę oleją  :P Miałem tak z jedynką. Przeszedłem główny wątek, a potem gra poleciała na półkę.

Ale trzeba przyznać, że jak ktoś lubi takie dłubanie to szykuje się prawdziwa gratka. Szkoda tylko, że grafa wydaje się na takim samym poziomie.
(kliknij)

Offline Vir

• Ultimate Badass
  • Burp.
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 10, 2010, 20:55:50 »
Jedynka to gra, ktorej szczerze nienawidze. Od postaci suckboya, przez absolutny brak jakiejkolwiek fabuly, najgorsze z mozliwych sterowanie z taka iloscia bugow, ze glowa mala i kretynizmy obliczone na udupienie gracza w kazdym mozliwym momencie.

Po dwojce spodziewalbym sie poprawienia przynajmniej sterowania i wrzucenia do gry chociaz szczatkowego sensu rozgrywki dla jednego gracza. Ale pewnie i tak walna sobie edytorek i to bedzie wszystko.

Tak czy owak dwojka jest u mnie na totalnie czarnej liscie i musieliby chyba cudu dokonac, zebym siegnal po LBP2 :)

Steam, Origin: EvilVir; UPlay: Virek
---
The time has come for me to kill this game
Now open wide and say my name
Space Lord Motherfucker

Offline Deshirey

• Stały bywalec
  • Lubię placki!
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 10, 2010, 20:58:05 »
Ja się tylko obawiam, że za bardzo się nastawią na ten edytor, a nie na samo granie, przez co lenie takie jak ja, którym nie chce się spędzać tygodnia w edytorze, zwyczajnie tą grę oleją  :P Miałem tak z jedynką. Przeszedłem główny wątek, a potem gra poleciała na półkę.

Ale trzeba przyznać, że jak ktoś lubi takie dłubanie to szykuje się prawdziwa gratka. Szkoda tylko, że grafa wydaje się na takim samym poziomie.
Nie musisz sam ich tworzyć, będziesz mógł skorzystać z innych stworzonych już przez fanów. Zapewne nie jest to postawa oczekiwana przez twórców gry, ale jest to jakieś wyjście. W dodatku za każdym razem, gdy odpalisz grę, znajdziesz w niej coś nowego. Fenomenalne :)

Offline Buster Dogg

• I Am Robot
  • Pitagoras siłowni
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 10, 2010, 21:01:11 »

Nie musisz sam ich tworzyć, będziesz mógł skorzystać z innych stworzonych już przez fanów. Zapewne nie jest to postawa oczekiwana przez twórców gry, ale jest to jakieś wyjście. W dodatku za każdym razem, gdy odpalisz grę, znajdziesz w niej coś nowego. Fenomenalne :)

Tylko może się pojawić problem z odfiltrowaniem wartościowych plansz od totalnego szmelcu, który istnieje żeby nabijać trofiki, albo pokazywać wielkie penisy  :P Jak to poprawią to ja jestem za!
(kliknij)

Offline Padre

• Super Badass
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 10, 2010, 23:43:35 »
LBP zupełnie mi nie podeszło - na tworzenie nie mam czasu a gameplayem absolutnie się nie broniło. Dlatego LBP2 interesuje mnie raczej jako zjawisko. Jak MM wybrnie z dwóch paradoksów:
  • Swoboda tworzenia vs złożoność edytora: jak będzie za prosty, twórcy będą ograniczeni. Jak będzie zbyt rozbudowany, to już lepiej napisać sobie grę od podstaw.
  • Jakość gier: nie mogą być lepsze niż to, co jest na XBLA/PSN, bo nikt by nie kupował gier na XBLA/PSN. A skoro będą gorsze, to po co mam w nie grać?

Na wszelki wypadek kupuję środki przeciwwymiotne, bo LBP miało tak nachalną reklamę, że rzygałem sackboyami. ;)

Offline tytacz

• I Am Robot
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 11, 2010, 09:48:54 »
LBP zupełnie mi nie podeszło - na tworzenie nie mam czasu a gameplayem absolutnie się nie broniło. Dlatego LBP2 interesuje mnie raczej jako zjawisko. Jak MM wybrnie z dwóch paradoksów:
  • Swoboda tworzenia vs złożoność edytora: jak będzie za prosty, twórcy będą ograniczeni. Jak będzie zbyt rozbudowany, to już lepiej napisać sobie grę od podstaw.
  • Jakość gier: nie mogą być lepsze niż to, co jest na XBLA/PSN, bo nikt by nie kupował gier na XBLA/PSN. A skoro będą gorsze, to po co mam w nie grać?

Na wszelki wypadek kupuję środki przeciwwymiotne, bo LBP miało tak nachalną reklamę, że rzygałem sackboyami. ;)

Padre trochę więcej optymizmu :). Gra się sprzedała w 3,5mln egzemplarzy, a ludzie stworzyli ponad 2 mln plansz (są tam crapy, ale też i prawdziwe perełki lepsze od podstawowych 50 poziomów).

Samo udostępnienie myszki i klawiatury pozwoli na dużo przyjemniejszą i szybszą prace z edytorem. Gdzieś czytałem, że każda plansza/gra ma ma mieć swój "profil" na stronie www, gdzie autor będzie mógł co nieco tam opisać i pomóc innym przy tworzeniu własnych gier.
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2010, 09:50:57 wysłana przez tytacz »

Czezare

• Gość
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 11, 2010, 10:11:52 »
Akurat dla mnie edytor to nie jest zadna zaleta.Mnie bys sie nie chcialo w tym babrac...Poza tym niektore poziomy zrobione przez fanow z jedynki zasysaly na maxa.Byly takie, ktorych  sie nawet skonczyc nie dalo.

Offline Furio

• I Am Robot
  • R=2Gm/c2
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 11, 2010, 10:23:49 »
Były też i poziomy genialne przerastające mocno to co zrobiła załoga z MM.
Ja tylko żałuję, że nie mam ciut mniej wiosen na karku, bo z chęcią zatopiłbym się w odmętach takiego edytora.
Kupię i spróbuję coś stworzyć. Mam nadzieję, że zapowiedziana obsługa myszki i klawiatury znacznie ułatwi i przyspieszy proces tworzenia.
Na początek coś łatwego: Sacktennis  :)
peace

Offline abc

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 11, 2010, 16:36:04 »
Padre, żadnych paradoksów nie ma, dokładnie tak samo gadali ludzie przed premierą jedynki. Zawsze znajdzie się sporo zapaleńców, którzy nawet tydzień po premierze zrobią wyczesane levele (a jeszcze przed pełną zapewne znowu będzie beta). LBP2 znosi wiele ograniczeń znanych z jedynki. Często projektując poziomy borykałem się z problemem tylko trzech płaszczyzn i jednej ustalonej kamery; teraz te 2 największe problemy są rozwiązane.

Offline kinetiKc

• Super Badass
  • zamaskowany muczaczo.
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 11, 2010, 16:49:38 »
Dobra, jestem pozytywnie pozamiatany trailerem. Motyw z gierkami retro wplecionymi w poziomy baunsuje LBP2 wysoko na (prawie pustej) liście rzeczy do kupienia.
leukemia, schizophrenia, polyethylene.

Offline Shadowriver

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 05, 2010, 21:49:09 »

Offline Mexx

• Super Badass
  • Magnificent.
    • Twitter
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 05, 2010, 21:57:25 »
Było na głównej. Ale trailer świetny.

BluePL

• Gość
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 07, 2011, 19:28:48 »
Dobry, odgrzewam kotleta. Skończyłem właśnie razem z żonką LBP2, ocena będzie dotyczyła tylko kampanii(rozegranej w co-opie), graliśmy w takim samym teamie w LBP1.

Plusy:
To LBP, platformówka 2,5d praktycznie czegoś takiego teraz ze świecą szukać, chyba ze w jakichś indie games / arcade.
Ficzery ;) - jest tego sporo i są naprawdę fajne :). Poziomy rywalizacji, arcade, ulepszone przesłodkie "pojazdy", linki itp. itd.

Minusy:
Poziom trudności - mocno niski, wiem że dla większości to zaleta. Do tego to czego nie trawiłem w Killzone 2 -ostatnia walka duuuużo trudniejsza niż cała gra - większość będzie kląć, bo poziom nagle mocno wzrasta, sam chciałbym podobny poziom trudności przez całą grę, niestety nie dane mi było tego uświadczyć.
Czas trwania kampanii - szczerze mówiąc nie mam pojęcia ile graliśmy, ale mam wrażenie, że za mało, może właśnie pośrednio przez poziom trudności.
Oczopląs - można w niektórych levelach dostać świra, nie widać praktycznie gdzie jest nasza postać, dodając do tego to co się dzieje z ekranem w co-opie robi się czasami kosmos, często jest też tak że tracimy orientację która postać jest która i nie pomagają mocno różne stroje.
Fabuła  / zróżnicowanie poziomów - w jedynce było dużo więcej różnorodności przez to, że całość była raczej dość luźno związana. Do tego było dużo weselej i mniej "sztucznie", o ile ktoś rozszyfruje o co mi chodzi ;).
Brak elementu "jeszcze jeden lvl" - mieliśmy to w pierwszej części, tutaj brak wyzwania i pomimo atrakcji w postaci nowości jakoś nie ciągnęło aż tak, przechodzi się przez to jak przez masło i jakoś kurcze nie chciało mi się nawet zatrzymywać i tego oglądać, gdzie w pierwszej części jarałem się designem. Chyba z pół roku ją przechodziliśmy pytając od czasu do czasu.
dialogów jest mało, a i tak nie wszystkie zdubbingowane... come on

Narzekam narzekam, ale gra jest na 8/10, gdzie pierwsza część była dla mnie na 10/10 jak idzie o kampanię, cóż, bywa. Zawsze jest jeszcze online, szkoda że przy moim cienkim łączu dość wkurzający bo jednak levele trochę zajmują.
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2011, 19:47:57 wysłana przez BluePL »

Offline Shadowriver

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 22, 2012, 04:19:11 »
Story mode taki krótki bo wiadomo że w LBP2 głównie chodzi o poziomy społecznościowe ;]

Otworzyłem kanał YouTube z muzyką LBP2 tworzonej przez społeczność , 334 utwory, 14 twórców, 19h nieedytowanej muzyki pokazujące możliwości sekwencera w grze, tworzone dla siebie i dla poziomów społecznościowych

http://www.lbpcentral.com/forums/showthread.php?68948-LittleBigAudio-Sound-of-Community-for-Community-(330-songs-14-artists-19h)

http://www.youtube.com/user/LittleBigAudio

Biblioteka z czasem będzie się poszerzać :)

« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2012, 04:21:14 wysłana przez Shadowriver »