Autor Wątek: Kara - nowy projekt Quantic Dream  (Przeczytany 6587 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
Kara - nowy projekt Quantic Dream
« dnia: Marzec 08, 2012, 01:28:50 »
Nie pamiętam kiedy ostatnio cokolwiek wywarło na mnie takie wrażenie. Poruszyło mnie. Piękne.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Dou4Gy0p97Y

Offline okoo

• Badass
    • fajne obrazki robiem
Odp: Kara - nowy projekt Quantic Dream
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 08, 2012, 01:39:46 »
jak kazał jej zaśpiewać coś po japońsku spodziewałem się tego: http://www.youtube.com/watch?v=794LvX5PWus

Offline Misiakk

• I Am Robot
  • Viva Yuri!
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 08, 2012, 02:34:26 »
Żadnej gry z tego nie ma co się spodziewać. To tylko pokaz możliwości silnika, tak jak ten monolog kobiety w kuchni (który swoją drogą strasznie się zestarzał).   http://www.youtube.com/watch?v=JuitbK5kO90&feature=related

Co do historyjki to motyw wałkowany wielokrotnie.

Offline lutoslav

• I Am Robot
  • RDR
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 08, 2012, 05:50:49 »
Ktos wierzy, ze nie bedzie z tego gry :P? Podobne gadanie jak w przypadku taxidermist, ze niby tylko na potrzeby dema na konferencje bla bla bla.

A samo demko mega fajne i mega fajnie sie zapowiada. Pytanie tylko jak ma wygladac gameplay? A Kara jakos mi przypomina 13 z House'a.

mateuszgreloch

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 08, 2012, 05:55:54 »

BluePL

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 08, 2012, 08:24:54 »
Jaram się :).

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 08, 2012, 08:40:32 »
Czekalem az kaze jej cos powiedziec po polsku :)
Niby robot, ale jak juz sie pojawila "ludzka" skora to zaczal zaslaniac miejsca intymne :)
Czepianie sie, ale robot nie powinien czuc wstydu :)

A tak na powaznie
Kurcze podobalo mi sie i to straszliwie. Czekam z niecierpliwoscia na dalsze informacje.

mateuszgreloch

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 08, 2012, 08:46:03 »

Kara była inna, gdyby nie odczuwała i nie myślała, to nie byłoby poruszenia :)

BluePL

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 08, 2012, 08:50:55 »

Kara była inna, gdyby nie odczuwała i nie myślała, to nie byłoby poruszenia :)
+1 robot nie powinien w ogóle czuć ;). KARA ma defekt.

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 08, 2012, 09:11:53 »
mi sie skojarzylo troche z Rachael z Blade Runnera - chociaz tutaj nie bylo testu Voight-Campffa, tylko mocno naciagane IMO gadki-szmatki. bardzo bym chcial gre poruszajaca podobne tematy co Blade Runner wlasnie - moze byc w kompletnie innym settingu niz film, ale androidy odczuwajace emocje i ich koegzystencja z ludzmi - to jest temat, ktory chyba sie nigdy nie zestarzeje :)

Offline Furio

• I Am Robot
  • R=2Gm/c2
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 08, 2012, 11:12:52 »
Genialnie to no i zaskoczyła mnie informacja, że to realtime na ps3. Oby wyszło jak najszybciej.

ImYourFather

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 08, 2012, 11:41:34 »
Genialnie to no i zaskoczyła mnie informacja, że to realtime na ps3.

nie rozumiem podniety warstwą wizualną tego dema, przeciez tutaj nie ma nic szokującego graficznie, zwykla grafika z dobrym designem jakich wiele , jak przeczytalem tresc newsa to spodziewalem sie czegos zajebistego a dostalem normalną ale ładnie podaną grafikę. , male pomieszczenie, stosunkowo niewiele geometrii , jedna postać, dosyc ladne swiatlo i cienie (jak na mozliwosci konsol, ale takie same widzialem juz w paru grach), ladna mimika twarzy i to w zasadzie wszystko jesli chodzi o poziom graficzny.

duzo lepsza grafike i efekty mialo demo technologiczne TRI-ACE prezentowane dawno temu:

www.youtube.com/watch?v=6cuXgRVMvZ0
Oczywiscie jesli chodzi o rezyserie filmiku i sam pomysl to kawal dobrej roboty i tutaj należą sie słowa uznania

Offline Furio

• I Am Robot
  • R=2Gm/c2
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 08, 2012, 11:46:04 »
Tylko widzisz, to nie jest cgi a realtime, a to robi różnicę.Z resztą wystarczy zagrać już choćby w Heavy Rain żeby zobaczyć o co chodzi.Jeśli tu będzie lepiej, to nie mam pytań.Poza tym tu akurat chodzi w 90 procentach o fabułę.
edit: jeśli chodzi o grafikę to Nie zostało w tym demie zaimplementowane 50% efektów etc.To jego wczesna wersja a już powala.
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2012, 11:54:45 wysłana przez Furio »

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 08, 2012, 12:03:37 »
spodziewalem sie czegos zajebistego a dostalem normalną ale ładnie podaną grafikę.
Bo nie grafiką się zachwyciłem. Jeśli dla Ciebie to tylko geometria i piksele, to faktycznie szału może nie robić ::)

ImYourFather

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 08, 2012, 12:10:11 »
Tylko widzisz, to nie jest cgi a realtime, a to robi różnicę.

Ja mam pełną swiadomosc ze to jest realtime a nie CGi dlatego sie dziwie czym sie tutaj podniecać (mała scena, prosta geometria postaci i otoczenia, zwykle teksturki), jedyne jest ladne to animacja i oswietlenie ale to za malo by powiedziec ze to super grafika. Oczywiscie mowie tylko o grafice bo rezyseria i klimat przedstawionej opowiesci są wysmienite

Offline mataman

• I Am Robot
Kara - nowy projekt Quantic Dream
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 08, 2012, 12:11:15 »
Zapowiada się naprawdę ciekawa rzecz do czego QD już przyzwyczaiło. Klimat sf jest mega rajcujący :)

Offline Buster Dogg

• I Am Robot
  • Pitagoras siłowni
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 08, 2012, 13:26:47 »
Wow śliczne. Ciesze się, że są jeszcze w tej branży ludzie pokroju Davida Cage'a, którym się chce robić coś nowego.
Do dziś uważam HR za jedną z najlepszych gier tej generacji. Czekam z niecierpliwością co z tego wyniknie.

Swoją drogą ogrywam właśnie LA Noire i mimika twarzy w tej grze jest ładna, ale nie wgniata mnie jakoś w fotel. Ta z demka QD wydaje mi się łatwiejsza w interpretacji.
(kliknij)

Offline Misiakk

• I Am Robot
  • Viva Yuri!
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 08, 2012, 14:27:02 »
To dema ma już rok, i jest tylko pokazem możliwości silnika.
http://www.gametrailers.com/video/gdc-2012-quantic-dream/727755

Offline KuFeL

• Mieszkaniec tego forum
    • blog.ku-fel.com
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 08, 2012, 16:44:15 »
Wow śliczne. Ciesze się, że są jeszcze w tej branży ludzie pokroju Davida Cage'a, którym się chce robić coś nowego.
Do dziś uważam HR za jedną z najlepszych gier tej generacji. Czekam z niecierpliwością co z tego wyniknie.
+1

Swoją drogą ogrywam właśnie LA Noire i mimika twarzy w tej grze jest ładna, ale nie wgniata mnie jakoś w fotel. Ta z demka QD wydaje mi się łatwiejsza w interpretacji.

Dla mnie póki co jedna z najlepszych gier na PS3 zaraz po HR. Grafika to nie wszystko...

Offline Ken Marinaris

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 08, 2012, 16:51:46 »
No to czekamy na gre z Kara, ktora, nie zaprzecze, mnie kupila:)
Prezentacja jest swoista sonda i reklama w jednym. Beda peany pochwalne, bedzie gra. Gdyby sie jednak nie spodobalo, zawsze moga powiedziec, ze pokazali co chcieli o grze przeciez nic nie wspominajac.
Patrzac jednak na opinie ludzi na polskich jak i zagranicznych serwisach, prezentacja sie podoba. Czekamy na dalsze informacje o projekcie :)

Offline martin1841

• Badass
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 08, 2012, 18:03:04 »
że to realtime na ps3.

Może tak ale to co widzieliśmy to był pre renderowany filmik. :p Skoro to jest real time to dlaczego nie wrzucą tego na PSN za free każdy user by sobie pobrał i zobaczyłby w pełnej okazałości a nie w skompresowanej jakości na YT. :(

Serio skoro to "real time" to powinni to dać na PSN.

THU31

• Gość
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 08, 2012, 18:54:38 »
Jakoś filmiku z pierwszego posta jest katastrofalna. Ja myślałem że to tak wygląda, i nie rozumiałem czym się podniecacie.

W dobrej jakosci to wygląda bardzo fajnie - http://www.gamersyde.com/news_quantic_dream_introduces_kara-12572_en.html

Tylko że to małe pomieszczenie, można sobie pozwolić na efekty. Wielka hala czy coś na zewnątrz już by tak nie wyglądały.

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 08, 2012, 19:03:34 »
Może tak ale to co widzieliśmy to był pre renderowany filmik. :p Skoro to jest real time to dlaczego nie wrzucą tego na PSN za free każdy user by sobie pobrał i zobaczyłby w pełnej okazałości a nie w skompresowanej jakości na YT. :(

Serio skoro to "real time" to powinni to dać na PSN.
Nie dają miliona innych rzeczy na psn, nie dają nawet dem, a Ty chcesz, aby udostępnili coś, co stanowi jedynie pokaz technologii, na silniku, który jest dopracowywany, rozbebeszony i do tego za darmo. Stary, to nawet nie jest gra, może Ci bilet do studia powinni kupić, abyś uwierzył, czy aby na pewno nie robią Cię w konia. ;D

Ogólnie: SHUT? UP AND TAKE MY MONEY!
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2012, 19:05:43 wysłana przez Rolek »

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 08, 2012, 19:34:53 »
Jakoś filmiku z pierwszego posta jest katastrofalna. Ja myślałem że to tak wygląda, i nie rozumiałem czym się podniecacie.

W dobrej jakosci to wygląda bardzo fajnie - http://www.gamersyde.com/news_quantic_dream_introduces_kara-12572_en.html

Ojej!  ::)

Nie o piksele się tu chodzi, zrozum to.

THU31

• Gość
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 08, 2012, 19:46:41 »
To o co, o robota z uczuciami? Wow! Data i Lore mi tu na myśl przychodzą.

Ale spoko. Nie krytukuję, zapewne jakbym miał PS3 to bym był w siódmym niebie, patrząc po osobach postujących w tym temacie.

Offline martin1841

• Badass
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 08, 2012, 19:51:42 »
który jest dopracowywany, rozbebeszony

Na mój gust demko wyglądało bardzo dopracowane. Poprostu wzieli by ten  kod co pokazali i dali do działu "dema" w PS store. Dodatkowo mogli by dorzucić pare bajerków takich jak np zbawa mimiką jej twarzy itp.
Coś jak w demku nvidii z okazji permiery kart Geforce 8000 w 2006 "Adrianne". Napewno kojarzysz.

To naprawde żaden problem dla nich kod już mają tylko go upload'ować :)  Oglądanie tech demosów jako "video" a nie plik wykonywalny jest głupie. Skoro macie tech demo to wrzućcie plik do sieci.
Zupełnie jak z demem Epic "Samaritan" cwaniaki pokazali "video" a do tej pory pliku exe ani widu ani słychu. Tak nie każy ma mocarny sprzet ale niektórzy mają ^^

Offline abc

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 08, 2012, 19:53:19 »
Wywołało emocje? Albo jestem gruboskórny, albo ten filmik jest słaby. Motyw wałkowany zbyt często.

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 08, 2012, 19:58:03 »
Na mój gust demko wyglądało bardzo dopracowane. Poprostu wzieli by ten  kod co pokazali i dali do działu "dema" w PS store. Dodatkowo mogli by dorzucić pare bajerków takich jak np zbawa mimiką jej twarzy itp.
Nie wiem, często widujesz pokazy technologii wypuszczane w postaci softu? Zwłaszcza na konsole? Serio, bo jakoś nie bardzo rozumiem domagania się kawałka kodu, aby uwiarygodnić pokaz samej technologii, gdyby to była powszechna praktyka, a tak?

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 08, 2012, 19:58:34 »
Nie krytukuję, zapewne jakbym miał PS3 to bym był w siódmym niebie, patrząc po osobach postujących w tym temacie.
I właśnie tego typu wypowiedzi sprawiają, że jakiekolwiek dyskusje z Tobą nie mają sensu. Co ma wspólnego platforma z odbiorem tego filmiku? Litości.

Offline martin1841

• Badass
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 08, 2012, 20:12:11 »
Nie wiem, często widujesz pokazy technologii wypuszczane w postaci softu? Zwłaszcza na konsole? Serio, bo jakoś nie bardzo rozumiem domagania się kawałka kodu, aby uwiarygodnić pokaz samej technologii, gdyby to była powszechna praktyka, a tak?

Cóż nikogo sie nie zmusi ale byłoby to miłe ze strony Quantic dream. Chociaż spore czarne belki na górze i dole ekranu mogą sugerować że "HD" to nie bedzie bardziej coś jak 540p.

Offline martin1841

• Badass
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 08, 2012, 20:19:23 »
@Xian
Naprawde imponująca kolekcja platynek. Z masy gier wycisnąłeś wszystkie soki. Tak z ciekawości. Kto ma najwięcej platyn na polskim PSN?

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 08, 2012, 20:25:41 »
Wywołało emocje? Albo jestem gruboskórny, albo ten filmik jest słaby. Motyw wałkowany zbyt często.

W grach ?

THU31

• Gość
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 08, 2012, 20:30:59 »
Nie krytukuję, zapewne jakbym miał PS3 to bym był w siódmym niebie, patrząc po osobach postujących w tym temacie.
I właśnie tego typu wypowiedzi sprawiają, że jakiekolwiek dyskusje z Tobą nie mają sensu. Co ma wspólnego platforma z odbiorem tego filmiku? Litości.

Nie wiem co ma, ale nie widze fascynacji u kogoś kto PS3 nie posiada, bo nie wypada zazdrościć na głos, czyż nie?

Offline Fredosław

• Badass
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 08, 2012, 20:37:21 »
mi sie skojarzylo troche z Rachael z Blade Runnera - chociaz tutaj nie bylo testu Voight-Campffa,
Tutaj mamy robocisko, sztuczną inteligencję. Komputer "z defektem". Wystarczy zajrzeć pod sztuczną skórę aby rozpoznać. Replikanci z najnowszej serii byli nierozróżnialni od ludzi. Byli sztucznie stworzonymi białkowymi klonami których nie zdradzał Rentgen, badani krwi czy co tam jeszcze. Dopiero specjalny test psychologiczny ujawniał że ich wspomnienia są nieprawdziwe, że są tylko organizmami wytworzonymi na kilka lat do ciężkiej pracy w okolicach w które nikt normalny sam lecieć nie chciał. Twist polega na tym że jeżeli stworzono ich tak doskonale na podobieństwo ludzi, z takimi samymi mózgami, to odczuwają jak ludzie i de facto są ludźmi, stad implikacje moralne. Temat rzeka.
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2012, 20:41:18 wysłana przez Fredosław »

Offline Buster Dogg

• I Am Robot
  • Pitagoras siłowni
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 08, 2012, 21:18:22 »

+1 Kopanie się z koniem nie ma sensu.
(kliknij)

Offline jac3k5

• I Am Robot
    • Ev1lMustache
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 08, 2012, 21:26:37 »
Az mi sie lezka w oku zkrecila. Ma nadzieje, ze na gre nie trzeba bedzie dlugo czekac. Podobno demo zawiera hinty do gry. Ktos cos zauwazyl?

Offline Furio

• I Am Robot
  • R=2Gm/c2
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 09, 2012, 00:40:25 »
Chyba chodzi o to, że sony zarejestrowało nazwę i domenę "fiv5" czy jakoś tak, a w pewnm momencie tego dema stoi 5 replik andridów ale imo to mocno naciągane.

Offline tytacz

• I Am Robot
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 09, 2012, 08:32:40 »

Nie wiem co ma, ale nie widze fascynacji u kogoś kto PS3 nie posiada, bo nie wypada zazdrościć na głos, czyż nie?

Wsadź sobie w buty te swoje teorie spiskowe, będziesz wyższy ;)

Osobiście liczę, że tym razem dostaniemy jednak grę, a nie film z niezłą fabułą i "gameplayem" zrobionym dla średnio rozwiniętego szympansa. Do trzech razy sztuka QD  ;)

Offline Furio

• I Am Robot
  • R=2Gm/c2
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 09, 2012, 09:34:01 »
Ja mam nadzieję że w kwestii gameplayu niewiele się zmienu.

Offline DoubleR

• Super Badass
  • Gamer Since 1993
    • Twitter
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 21, 2012, 20:09:11 »
Tech-demo Quantic Dream - "KARA" - zza kulis http://www.youtube.com/watch?v=mSnFN8Ja58s