Autor Wątek: Jaką grę ostatnio ukończyłeś?  (Przeczytany 1378298 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
Odp: Jaką grę ostatnio ukończyłeś?
« Odpowiedź #8440 dnia: Luty 13, 2017, 15:33:25 »
Nie no, fanem nie jestem, choc kiedys probowalem przeczytac jakas ksiazke w Oblivionie i poleglem. Ale znam ludzi, ktorzy sie wkrecaja w takiego Skyrima na dlugie miesiace - podejrzewam ze do takich typkow to by byla super opcja. Poza tym - to jest naprawde tak proste do zrealizowania ze az mi sie wierzyc nie chce, ze nikt nigdy tego nie zaimplementowal.

Wielkie dzięki, drogie panie, wielkie dzięki koleżanki, za poparcie, za zachętę bym w wyborcze stawał szranki. Wielkie dzięki, ale przyznam, że gdy tyle pań dookoła, nie wybory mi się marzą, ale inne kwestie zgoła - B. Komorowski

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #8441 dnia: Luty 13, 2017, 15:40:57 »
W takim tormencie czy pillarsach naprawde jest gównopisarstwo growe?

Online DarkStar

• Żywa Legenda
  • Nie liczę klatek, gram w gry
« Odpowiedź #8442 dnia: Luty 13, 2017, 15:56:28 »
W porównaniu do książek - tak.

Offline MsbS

• I Am Robot
« Odpowiedź #8443 dnia: Luty 13, 2017, 16:48:13 »
Ale immersja by wzrosła. W domu grasz, a w autobusie czy pociągu czytasz lore z gry. Wsiąkasz w świat podwójnie, większa szansa, że kupisz DLC które dopowie kawałek historii, albo sequel.

Ma to sens, zwłaszcza biorąc pod uwagę pozorną łatwość implementacji (mobi + EPUB i git).

Online Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #8444 dnia: Luty 13, 2017, 16:58:06 »
W takim tormencie czy pillarsach naprawde jest gównopisarstwo growe?
Nie. Albo inaczej, miejscami jest, całość się broni.
Knack is back baby!

Offline tytacz

• I Am Robot
« Odpowiedź #8445 dnia: Luty 13, 2017, 18:14:16 »
W porównaniu do książek - tak.

Dlatego szkoda marnować czas na książki  jak się ma hobby w postaci gierek ;)

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #8446 dnia: Luty 13, 2017, 20:55:44 »
Ale immersja by wzrosła. W domu grasz, a w autobusie czy pociągu czytasz lore z gry. Wsiąkasz w świat podwójnie, większa szansa, że kupisz DLC które dopowie kawałek historii, albo sequel.

Ma to sens, zwłaszcza biorąc pod uwagę pozorną łatwość implementacji (mobi + EPUB i git).
totalnie tego nie widze...sa setki doslownie ksiazek ktore chce nadrobic. Wielcy I fantastyczni pisarze. I mam siedziec na jakimis gownianymi tekstami z giereczkowa?

Offline Czaju

• Super Badass
« Odpowiedź #8447 dnia: Luty 14, 2017, 08:10:43 »
Wystarczy żeby na ekrany loadingów to wrzucali. W wersjach konsolowych wyposażonych w długie loadingi sprawdziłoby się świetnie.
PSN ID: czajuprime

Online Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #8448 dnia: Luty 14, 2017, 08:16:42 »

totalnie tego nie widze...sa setki doslownie ksiazek ktore chce nadrobic. Wielcy I fantastyczni pisarze. I mam siedziec na jakimis gownianymi tekstami z giereczkowa?
To nie jest visual nove, to jest RPG. W visual novel porównanie do ksiazki na miejscu, w point and clicku jeszcze może też, ale nie w RPG.
Knack is back baby!

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #8449 dnia: Luty 14, 2017, 08:31:00 »
No ale w takim razie po co w tym Skyrimie te wszystkie ksiazki, z ktorych niektore maja po kilkadziesiat stron? Ktos to w ogole kiedykolwiek przeczyta? Jakos nie widze siedzenia przed TV i czytania malych literek przez 40 minut - co innego w takim przyslowiowym autobusie czy nawet kiblu. Czy chociazby w trakcie loadingow w grze - gram sobie, obok lezy Kindle, jak cos mi sie zaczyna dogrywac, to akurat mam chwile zeby poczytac jakas ksiazke, ktora 5 minut wczesniej znalazlem w jakiejs chatce. W Wiedzminie 3 byloby to idealne rozwiazanie na ekrany ladowania, przez ktore nie chce mi sie w ta gre grac - tylko z kolei ludzie w Wiedzminie niepismienni i wszystko co jest do przeczytania jest na tablicach ogloszeniowych i nagrobkach.

Wielkie dzięki, drogie panie, wielkie dzięki koleżanki, za poparcie, za zachętę bym w wyborcze stawał szranki. Wielkie dzięki, ale przyznam, że gdy tyle pań dookoła, nie wybory mi się marzą, ale inne kwestie zgoła - B. Komorowski

Offline Rolek

• Moderator Globalny
  • I Am Robot
  • #nikogo
« Odpowiedź #8450 dnia: Luty 14, 2017, 08:38:33 »

Ktoś zmusza do czytania tekstów z giereczkowa?

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #8451 dnia: Luty 14, 2017, 08:39:25 »
Jest bardzo dużo książek, ale zawierają krótkie fragmenty.

Online Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #8452 dnia: Luty 14, 2017, 08:48:19 »
No ale w takim razie po co w tym Skyrimie te wszystkie ksiazki, z ktorych niektore maja po kilkadziesiat stron? Ktos to w ogole kiedykolwiek przeczyta?
W skyrimie nie wiem, bo to nudna gra. W pillarsach(i pewnie w większośći RPG) były książki związane ze światem gry, a że ten mi się spodobał i chciałem dłużej w nim pozostać i go poznać, to przeczytałem pewnie ponad połowę tego co tam było.
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2017, 09:39:19 wysłana przez Blue__ »
Knack is back baby!

Offline Marcin Szymański_

• I Am Robot
  • Verified by Żabka and Freshmarket
« Odpowiedź #8453 dnia: Luty 14, 2017, 09:17:06 »
Kumpel przeczytal wszystkie ksiazki w BG1, BG2 i dodatku.

Offline MsbS

• I Am Robot
« Odpowiedź #8454 dnia: Luty 14, 2017, 12:56:49 »

W Wiedzminie 3 byloby to idealne rozwiazanie na ekrany ladowania, przez ktore nie chce mi sie w ta gre grac - tylko z kolei ludzie w Wiedzminie niepismienni i wszystko co jest do przeczytania jest na tablicach ogloszeniowych i nagrobkach.

Akurat w Wiedźminie poprzeczka książki nie wisi zbyt wysoko.

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #8455 dnia: Luty 14, 2017, 13:40:50 »
W wiedźminie są dość fajne teksty, widac że pisane od zera po polsku a nie tłumaczone, ale niestety są krótkie.

Offline Astarot

• Super Badass
« Odpowiedź #8456 dnia: Luty 14, 2017, 13:47:37 »
Na szczęście. Przez to praktycznie każdą przeczytałem nie wybijając się z rytmu gry ;)

Offline Marcin Szymański_

• I Am Robot
  • Verified by Żabka and Freshmarket
« Odpowiedź #8457 dnia: Luty 14, 2017, 14:01:57 »
W wiedźminie są dość fajne teksty, widac że pisane od zera po polsku a nie tłumaczone, ale niestety są krótkie.
W BG1 albo BG2 jest cała książka (kilkanaście stron AFAIR) z erotykami. Całkiem fajnie napisane.

Offline Misiakk

• I Am Robot
  • Viva Yuri!
« Odpowiedź #8458 dnia: Luty 14, 2017, 19:31:56 »

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #8459 dnia: Luty 14, 2017, 20:45:42 »
Kumpel przeczytal wszystkie ksiazki w BG1, BG2 i dodatku.
ktos w podcascie mowil o jakims kolesiu, ktory potrafil odpalic Skyrima by przez 3h czytac ksiazki, po czym wylaczal gre. Jaki hardkor.

Offline Rudy_rydz

• I Am Robot
  • 50 twarzy Rudego_Rydza
« Odpowiedź #8460 dnia: Luty 15, 2017, 21:41:13 »
#10 Resident Evil VII

Resident Evil VII to najlepsza część od czasów czwórki. Niesamowicie klimatyczna produkcja z interesującą fabułą, nutką tajemnicy i naprawdę wciągającą rozgrywką. Bawiłem się bardzo dobrze i mam nadzieję, że kolejna część zaoferuje podobne wrażenia. Seria idzie w bardzo dobrym kierunku.

Więcej w temacie: http://forum.polygamia.pl/dyskusje/resident-evil-7-biohazard/msg984547/#msg984547

« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2017, 21:43:35 wysłana przez Rudy_rydz »

Offline Pierog

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #8461 dnia: Luty 16, 2017, 10:32:24 »
Watch Dogs (i Bad Blood)

Nie rozumiem o co ludziom chodzi. Niedawno kupiłem ps4, kilka gier już zaliczyłem ale Watch Dogs jest pierwszą grą którą sobie chcę zostawić.

Nie wiem dlaczego ale wszystko mi się w niej podoba - model jazdy (zbliżony do ukochanego GTA3), strzelaniny (wszystkie misje można zaliczyć na jana, nie trzeba się skradać), pościgi (przestawianie świateł), grafika (woda! efekty pogodowe i świetlne! odbicia na autach), dowolność w zaliczaniu zadań (otwarte plansze, częsta możliwość ucieczki bo zaliczaniu celu)

Mówili że to taki Assasin na nową generację. Guzik prawda. Assasina można nie nawiedzić a Watch Dogs można kochać, czego jestem żywym przykładem :)

Tylko teraz czekać aż dwójka potanieje. chyba jej to długo nie zajmie biorąc pod uwagę niską sprzedaż...

Offline maxplastic

• Prezes
« Odpowiedź #8462 dnia: Luty 16, 2017, 10:36:02 »
Wszystko fajnie, mogę się zgodzić, bo dobrze się bawiłem. Jednak model jazdy - nie, nie, nie.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #8463 dnia: Luty 16, 2017, 10:41:36 »
No on porownuje model jazdy do GTA 3. Ktory zestarzal sie do granic mozliwosci. Zero fizyki.

Offline Rudy_rydz

• I Am Robot
  • 50 twarzy Rudego_Rydza
« Odpowiedź #8464 dnia: Luty 16, 2017, 10:42:29 »
Model jazdy w watch dogs jest gorszy od modelu jazdy z GTA 3.

Offline Pierog

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #8465 dnia: Luty 16, 2017, 10:59:11 »
No on porownuje model jazdy do GTA 3. Ktory zestarzal sie do granic mozliwosci. Zero fizyki.

Dokładnie. Dla mnie maksimum symulacji jakie mogę zaakceptować to split/second :)

Offline cezar

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #8466 dnia: Luty 16, 2017, 11:14:05 »
Watch Dogs (i Bad Blood)

Nie rozumiem o co ludziom chodzi.

Bo to miała być gra o hakerze, który hakując zmienia świat na lepsze i pakuje zwyrodnialców do więzienia. A wyszło kolejne GTA w którym jedyne hakowanie polegało na podglądaniu ludzi w domach. Do tego głupie moim zdaniem śledzenie ludzi (wyjdź 50cm poza kółko a już 'Nie widzę celu' - jak w AC) + ogólna nuda. Jak dla mnie, a ja zbierałem piórka w AC2 i wszystkie obozy w Mad Max. Dostałem kompletnie nie to, czego się spodziewałem. A serio chciałem być cybernetycznym zbawicielem świata.

BTW - mam WD2 na sprzedaż - nowa w folii za 125PLN, gdybyś 'reflektorował'

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
  • HANG ON TO YER HELMET...
« Odpowiedź #8467 dnia: Luty 16, 2017, 11:15:58 »
Model jazdy w W_D zyskuje dzięki ciasnym ulicom, wyraźnym różnicom w prędkościach pomiędzy samochodami różnych klas i brakiem (albo bardzo niskim) input laga. No i trzeba poświęcić trochę czasu, żeby zacząć jeździć jak mistrz.
Dlatego w W_D jeździło mi się lepiej niż w GTAV, gdzie ulice są szerokie, żebyś spokojnie mógł ominąć wszelkie przeszkody, jazda autostradą usypia, bo sportowym autem wyjącym na wysokich obrotach ledwo co wyprzedzasz kombi z bagażami na dachu, a input lag* (po przesiadce z W_D) powoduje wkurw.

*Dotyczy wersji PS3 (zarówno WD, jak i GTAV), nie grałem jeszcze w Pacz Psy na PS4, więc nie mam porównania input laga.

Offline Arcybibosz

• Prezes
  • Jasiu, jak ja nie cierpię tych wstrętnych myszy!
« Odpowiedź #8468 dnia: Luty 17, 2017, 12:01:00 »
SteamWorld Heist (3DS)

Kolejna gra z uniwersum SteamWorld. O ile SteamWorld Dig był wariacją na temat Boulder Dasha tak Heist jest rurową strzelaniną 2d z widokiem z boku. Fajne jest w niej to że nie mamy jak np. w X-Comie procentowej szansy na trafienie przeciwnika tylko celujemy manualnie - jeśli nie trafimy, to jest to wyłącznie nasza wina.
Fajnym patentem jest to pociski niektórych rodzajów broni odbijają się od ścian, więc daje to pole do kombinowania. Gra jest idealna na 3dsa/vite (na 3DSa obniżyli cenę na stałe więc jeśli ktoś nie grał to polecam).
Podoba mi się na tyle że od razu kupiłem dodatek. Zazwyczaj gdy kończę grę, to już do niej nie wracam. Ten tytuł męczę dalej na najwyższym poziomie trudności w NG+.

Jestem wielkim fanem studia Image & Form które stworzyło tę jak i poprzednią grę i czekam na nowy tytuł  z uniwersum SteamWorld.

Offline knur

• Prezes
  • 8==>
« Odpowiedź #8469 dnia: Luty 19, 2017, 12:56:15 »

Far Cry 4, PS4

Kolejny sandbox od ubi jaki udało mi się ukończyć w niedługim czasie i pierwszy far cry, który ukończyłem w swojej karierze. Prześliczna grafika i otoczenie mogące robić za podkład do crpg np. skyrim, dowolność wykonywania zadań i ogólna swoboda to największy plus tej gry. Mnogość pojazdów - dżipy, ciężarówki, heli, lotnie itp. umila nam drogę z punktu a do b. Sama walka, strzelanie, skradanie się i cała mechanika dają dużo satysfakcji, szczególnie końcowe misje, gdzie bardzo dużo się dzieje.
Fabuła do bólu sztampowa więc nie ma co się zbytnio rozwodzić, mapa to tradycyjny szablon ubi - wieże odkrywające znaczniki na mapie, poukrywane skrzynki, bossowie do zabicia, więc każdy fan przeczesywania mapy będzie w niebo wzięty, bo jest co robić poza głównym wątkiem.
Gra poprawna ale to chyba tyle albo aż tyle, bo jednak to kolejna gra ubi, która mnie nie znużyła w połowie i im dalej tym lepiej. Klimat w jakim toczyła się gra nie do końca mi odpowiadał ale wszytko wynagradzał miodny gameplay.
7+/10

Hotline Miami, PSV

Chyba pierwsza gra od dawna, w której zdychanie co chwilę nie wywoływało u mnie irytacji tylko nakręcało do dalszej gry i planowania przejścia etapu w inny sposób, kombinowania jak zatańczyć z przeciwnikiem i wjechać w niego jak motorem w kury. Niesamowicie klimatyczna i staroszkolna oprawa audio-wizualna, fabuła, bohaterowie, zakończenie, które zniszczyło system. Idealna na handheldy, kiedyś odpaliłem na pc i gra odrzuciła mnie sterowaniem, teraz dałem drugą szansę na vicie i to okazało się strzałem w dziesiątkę - dopiero w ok 3/4 gry odkryłem, że przeciwników można lockować, rtfm rebel!  ;D
Początki mogły wydawać się trudne i zniechęcające ale z każdą minutą dochodzimy do coraz lepszej wprawy w mordowaniu i przejmowaniu kontroli nad mechaniką gry (żonglowanie przedmiotami podczas walki, zabijanie drzwiami, maski ze specjalnymi zdolnościami, rzucanie przedmiotami itp.). Fabuła w pozoru płytka a schemat kolejnych etapów monotonny ale końcówka wszystko wynagradza. Szkoda, że 2-ka z tego co czytałem nie ma podejścia do części pierwszej ale chyba i tak spróbuję mimo wszystko.

9/10

Offline Rudy_rydz

• I Am Robot
  • 50 twarzy Rudego_Rydza
« Odpowiedź #8470 dnia: Luty 19, 2017, 13:06:09 »
Co do Far Cry'a to trójka imo najlepsza. Czwórka zbyt mocno ją kopiuje więc szczerze była trochę męcząca.

A HM2 mi się bardzo podobało bo jest bardziej zróżnicowana od jedynki z powodu kilku postaci oraz lepiej poprowadzonej fabuły. Niemniej jedynkę i tak stawiam wyżej.

Offline knur

• Prezes
  • 8==>
« Odpowiedź #8471 dnia: Luty 19, 2017, 13:10:15 »
Pograłem chwilę tylko w FC1 na pc i to ze względu na grafikę, która w tamtym czasie wyłupywała oczy swoją zajebistością.
Co do HM2 to czytałem recki i płakali na zbyt duże otwarte przestrzenie gdzie dostaje się kulki spoza mapy. Ale zaliczyć tak czy siak trzeba, bo to jedyna gra tego typu, chyba.

Offline Rudy_rydz

• I Am Robot
  • 50 twarzy Rudego_Rydza
« Odpowiedź #8472 dnia: Luty 19, 2017, 13:12:44 »
Nie miałem problemu z dostawaniem kulek spoza mapy. Przecież można się rozglądać poza określony obszar i zobaczyć czy gdzieś nie czai się przeciwnik. Ja kupiłem na premierę na PC, skończyłem w jeden dzień i bawiłem się znakomicie. Mam nadzieję, że trójka jednak się gdzieś tam tworzy. :)

Offline maxplastic

• Prezes
« Odpowiedź #8473 dnia: Luty 19, 2017, 13:13:50 »
Dla mnie czwórka lepsza. Ciekawsza kraina, nie jest płaska, skoki z wingsuitem, piękne widoki, Himalaje. Misje w Shagri La były fajne, choć trójka też chyba miała jakieś swoje narkotyczne tripy. Jak nie bawią mnie Ci ubisoftowi szaleńcy, tak Pagan Min zdecydowanie przed Vaasem. Historia była nawet całkiem interesująca, a z trójki nic nie pamiętam. Gameplay za bardzo się nie różni. Jednak ja jestem dużym fanem, przeszedłem cztery główne części, bez Primal i tego czegoś na Xboxie - Instinct czy jakoś tak. To chyba była po prostu rozbudowana jedynka, nawet nie pamiętam.

Online Gregys

• I Am Robot
  • pukier cuder
« Odpowiedź #8474 dnia: Luty 19, 2017, 20:13:40 »
będzie w niebo wzięty,
Wiem, że błędu nie podkreśliło, ale wniebowzięty. ;)
Gregys out.

Offline dziki

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #8475 dnia: Luty 20, 2017, 10:07:01 »
@knur:
IMO pomijajac fabule, ktora w HM mi sie podobala, a w 2 byla za bardzo wykrecona to dla mnie to wciaz ta sama swietna gra. Nie rozumiem za bardzo marudzenia na 2ke; moze za duzo strzelania bylo? ;)
gram w gry, a nie polygony! :P

Offline Screwball

• Żywa Legenda
  • Specjalizuje się w starych linkach.
    • www.facebook.com/skrubolski
« Odpowiedź #8476 dnia: Luty 20, 2017, 10:12:50 »
Jak nie bawią mnie Ci ubisoftowi szaleńcy, tak Pagan Min zdecydowanie przed Vaasem.

max pls. Vaas przeszedł do historii gamingu z tym swoim insanity. O Paganie nikt już dzisiaj nie pamięta. Zresztą to była ewidentnie próba skopiowania Vaasa.

pozdr
psn - Skrubolski
www.facebook.com/skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline maxplastic

• Prezes
« Odpowiedź #8477 dnia: Luty 20, 2017, 10:43:37 »
Może i przeszedł, ale co z tego? Dla mnie ta postać to była taka sztuka dla sztuki, był wręcz zbyt szalony, nie szła za tym żadna ciekawa historia, którą zapamiętałbym. Oczywiście przechodziłem tę grę ze 3 lata temu, a czwórkę jesienią, ale jednak. Poza tym okazuje się, że to wcale nie on kończy fabułę.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
  • Specjalizuje się w starych linkach.
    • www.facebook.com/skrubolski
« Odpowiedź #8478 dnia: Luty 20, 2017, 10:56:55 »
No więc tym bardziej, gosciu ukradł całą grę. Pewnie dobrze wiesz, że np. w filmach często epizodyczne postacie kradną seans.

pozdr
psn - Skrubolski
www.facebook.com/skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline maxplastic

• Prezes
« Odpowiedź #8479 dnia: Luty 20, 2017, 12:06:35 »
Owszem, ale mnie nic nie skradł, irytował mnie jak Trevor. Z szaleńców wolę Lyncha. Natomiast historia z Paganem była głębsza, rodzinna i naprawdę angażująca, jak na taką grę. Chciałem się dowiedzieć o co chodzi, czego szukamy, po co tam przyjechaliśmy. W trójce wszystko było przypadkowe, trafiliśmy na wysepkę dr Moreau i tyle, a potem i tak musimy jeszcze zabić jakiegoś randomowego barona.