Autor Wątek: Jaką grę ostatnio ukończyłeś?  (Przeczytany 1745502 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krusty

• Żywa Legenda
  • Badass Beard on Win10
Odp: Jaką grę ostatnio ukończyłeś?
« Odpowiedź #3240 dnia: Luty 07, 2014, 16:58:55 »
@DarkStar I tego szukales w sztampowym Dragon Age 2? ;D
Nie, nie mam jak Krusty.

Cisnę Amalura i nie wiem nawet o co chodzi. ;)

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
  • Nie liczę klatek, gram w gry
« Odpowiedź #3241 dnia: Luty 07, 2014, 17:27:57 »
Skipujesz wszystkie dialogi i nie czytasz opisów zadań? :)

Offline Krusty

• Żywa Legenda
  • Badass Beard on Win10
« Odpowiedź #3242 dnia: Luty 07, 2014, 18:13:02 »
Skąd wiedziałeś? W amalurze nie widzę żadnych dialogów.

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
  • HANG ON TO YER HELMET...
« Odpowiedź #3243 dnia: Luty 07, 2014, 21:49:40 »
Może dzięki auto-aimowi strzelałeś wszystkim w klatę?
Bez a-a jest dużo łatwiej.
Gdyby nie tragiczny input lag to bym się zgodził. Ja grałem bez żadnego auto-aima do czasu pierwszego rampage-a. Wtedy musiałem włączyć auto-aim bo inaczej ginąłem błyskawicznie przy hordach z bliska. Gry R* mają największy input lag z jakim się spotkałem (ciągłe dropy w V jeszcze to wzmacniają).
Na rampage włączałem a-a, bo mnie szlag trafiał :), a tak przez cały czas bez. Jedynie strzelaninę na cmentarzu pominąłem, bo mnie krew zalewała i w końcu kliknąłem "Pomiń" :(
"Co się tak kurwa patrzysz? Nas tu nie ma!"

Ja Być z Polska

• Gość
« Odpowiedź #3244 dnia: Luty 07, 2014, 22:24:53 »
Jedynie strzelaninę na cmentarzu pominąłem, bo mnie krew zalewała i w końcu kliknąłem "Pomiń" :(

To był dramat bo nie mieliśmy własnych broni. Dwa razy tam zginąłem, ale ogólnie cała ta walka mnie mocno irytowała.

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #3245 dnia: Luty 07, 2014, 22:28:47 »
Jedynie strzelaninę na cmentarzu pominąłem, bo mnie krew zalewała i w końcu kliknąłem "Pomiń" :(
To był dramat bo nie mieliśmy własnych broni.
O to chodziło!
Przypomniałem sobie, że jeden rapmage zrobiłem bez a-a. Ten z żołdakami :D

Offline maxplastic

• Prezes
« Odpowiedź #3246 dnia: Luty 07, 2014, 22:39:19 »
Nie przypominam sobie, żebym miał jakikolwiek problem z tą misją. Pominąłem chyba tylko jedną w całej grze - gdy jakimś małym samolocikiem musimy wlecieć do środka transportowca. No ludzie! Nie dość, że była to zabawka do ćwiczenia beczek i była strasznie czuła to jeszcze gdy się zbliżałeś, byłeś wycelowany to zaczęło telepać od zawirowań powietrza z większego samolotu. Albo to tylko takie wrażenie. Więc olałem chyba po kilkunastu próbach. Podobna misja była w San Andreas, jeśli się nie mylę.
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2014, 22:41:00 wysłana przez maxplastic »

budda

• Gość
« Odpowiedź #3247 dnia: Luty 07, 2014, 22:43:48 »
Lama. Ja za 3. czy 4. wleciałem, a to moja pierwsza gra na padzie. 8)
Co prawda było to aaaałaaakurwajest! I pod takim kątem, że nic z samolotu nie powinno zostać.

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #3248 dnia: Luty 07, 2014, 22:48:54 »
Pytanie mam co do tej misji:
Czy grając z wyłączonym invertem osi Y - w samolocie też nie ma inverta?

budda

• Gość
« Odpowiedź #3249 dnia: Luty 07, 2014, 22:59:37 »
Jest jak powinno być (chyba). Ale bym się zabił jak by było odwrotnie, czyli tak. Tzn. jak invert to invert.

EDIT:
OK, 7h to za mało snu. :P Nie wiem.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #3250 dnia: Luty 07, 2014, 23:19:22 »

To był dramat bo nie mieliśmy własnych broni. Dwa razy tam zginąłem, ale ogólnie cała ta walka mnie mocno irytowała.
Dwa razy umarł i dramat, co za czasy :P Mnie ukatrupili z 7 razy co najmniej, zastanawiałem sie nawet czy mam coś zrobić żeby jakąś scenkę odpalić (tyle tych wrogów wyskakiwało, że obstawiałem, że będą sie pojawiać forever...zresztą nie wiem czy tak nie było bo w końcu wbiegłem do auta). I to jest archaizm właśnie- zasypywanie gracza chmarą przeszkadzajek, miadt kilkoma, za to z dobrym si

Ja Być z Polska

• Gość
« Odpowiedź #3251 dnia: Luty 07, 2014, 23:39:02 »
Nie chodziło o te śmierci. Chodziło o niekończące się hordy przeciwników, których musiałem wybijać marnym pistolecikiem. Dopiero gdzieś w połowie podniosłem jakąs inną broń, która na długo nie wystarczyła.
Wielokrotnie w takich grach są hordy, i to nie jest złe, bo przeważnie mamy całą selekcję broni do wyboru, i tak właśnie było w wielu innych misjach w V.

To była dla mnie najtrudniejsza misja, wyłącznie przez to że mieliśmy jedynie pistolet.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #3252 dnia: Luty 08, 2014, 09:39:13 »
Ja nie pamietam zeby mi ta misja sprawila duza tudnosc. Uzywalem oslon i to pomoglo. Moze zginalem raz czy dwa, ale bez frustracji. GTA V jest 100x mniej frustrująca od chociażby GTA IV (głównie przez brak checkpointów) - nie musialem pomijać ani jednej misji w GTA V i nie musialem żadnej powtarzać kilkanaście razy, w przeciwieństwie do słynnej misji z GTA IV któą przechodziłem chyba ze 3 godziny i o mało nie rzuciłem gry w kąt z tego powodu (Holland Nights)

Offline hazi

• I Am Robot
« Odpowiedź #3253 dnia: Luty 08, 2014, 22:11:35 »
Jak II
Damn jaka ta gra jest posranie trudna. Pół biedy trudność sama w sobie wynikająca z ciężkiej walki czy trudnego etapu platformowego, ale tu dochodzi absolutnie beznadziejny system checkpointów (przeważnie jest 1 checkpoint na samym początku misji, od biedy zdarzy się dodatkowy np. przed walką z bossem) i praca kamery przy której nawet polscy kopacze narodowi mogliby stwierdzić, że wykonują dobrą robotę. Do tego tragiczne sterowanie (dlaczego sterowanie celowniczkiem w sekcjach strzelanych ma automatycznego inverta góra-dół bez możliwości zmiany???) Wiem, że ta gra jest stara i należy jej wybaczyć to i owo, ale takie elementarne kwestie są niewybaczalne bez względu na wiek. Na plus gigantyczna różnorodność gamepleyu. Czego to nie ma. Poza standardem w postaci skakania po planszach i strzelania mamy wyścigi, starego tony hawka, celowniczka, etapy w mechu, etapy ucieczek przed potworami, minigierki w klikanie odpowiednich klawiszy na pamięć czyli qte, etapy eskortowania npców, hordy i pewnie wiele innych, o których akurat zapomniałem. Do tego rewelacyjny humor w postaci Daxtera i kilku innych npców. Podobał mi się wykreowany świat jak i twist fabularny na końcu, mimo że w gruncie rzeczy był on do przewidzenia. Gra jest też długa. Licznik przy savie pokazuje 15:59h ale mam wrażenie, że jest to czas bez bardzo licznych powtórzeń. Z nimi pewnie przebiłem 20h.
Ciężko mi wystawiać ocenę jako, że to staroć ale jeśli już to dałbym tak 4/10 (gdyby nie humor byłoby jeszcze niżej bo wszystkie podstawowe elementy są skopane). Widać, że pomysłów Naughty Dog nie brakowało, problem w tym, że ich implementacja była chyba outsorsowana u tworców nowej gry o Rambo albo innych równie "wybitnych" programistów. Jak dobrze, że od tego czasu zrobili solidne postępy.

Offline Acrid

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • pank rok
« Odpowiedź #3254 dnia: Luty 10, 2014, 13:52:17 »
Dynasty Warriors Next, skończyłem po ~35h. Tylko główny wątek i 6 razy conquest. Piękna gra, ale ze względu na trochę kiepskie rozwiązania związane z obsługą (ps vita) nie planuje grindu do platyny. Musiałbym doliczyć kolejne 35h jak nie więcej. Serie znam i grałem, ale chyba na nowo zostałem fanem ;)

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
  • Hejter MGS i Death Stranding
« Odpowiedź #3255 dnia: Luty 11, 2014, 09:02:50 »
Dead Island (z Games with Gold) - początkowo zgadzałem się z ocenami typu 2/5 dla tej gry, ale im dalej w las tym lepiej. Grało mi się lepiej niż w Borderlands (założenia odnośnie mechaniki są zbliżone), wyspa Banoi mi się spodobała, do tego stopnia, że rozważam zakup sequela. Fabułę potraktowano na poważnie (w sensie "poważnie poważnie", nie jak w Dead Rising, gdzie fabuła jest dramatyczna, ale ogólna otoczka i sporo sidequestów jest komiczna czy wręcz groteskowa) i wbrew temu co pisało wielu recenzentów, silono się na dramatyzm znany z (nie)sławnego zawiastunu także w wielu miejscach gry, choć z różnym skutkiem. Oprawa jest ładna kiedy patrzy się na nią jako całość, czyli oprawę sporego, malowniczego i makabrycznego zarazem obszaru gry. Z bliska Chrome Engine 5 już okazale nie wygląda. Szczególnie kiepskie są cut-scenki - postaci wyglądają na nich słabo, reżyseria i animacja są poniżej standardów i w dodatku niezależnie od tego w ile osób się gra, zawsze cała ekipa z gry jest w nich pokazana (to jest akurat zrozumiałe, ale o imersji nie ma tym samym mowy, z drugiej strony, mechanika gry jej nie sprzyja zbytnio). Przyzwoita produkcja, ale zdenerwować też potrafi i wiele rzeczy w niej bym poprawił (np. żenująco mało XP za questy, nawet te z późnej części gry, dodał bym jakiś blok i sensowny unik, etc.).

Śmiałbym się jakby ten grafoman Kojima upadł i sobie głupi ryj rozwalił!

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #3256 dnia: Luty 11, 2014, 09:13:33 »
Skok + galka do tylu = unik, a blok jest chyba tylko w manualnym systemie walki pod R1. Akurat tez ogrywam ze znajomymi i gra bardzo mi sie podobala do momentu kiedy trafiamy do dzungli. Fabula rusza tam z kopyta, ale gameplayowo + backtracking ssie ten akt niemilosiernie.

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #3257 dnia: Luty 11, 2014, 09:27:00 »
Grałem na tym manualnym ustawieniu i zbyt komfortowe to nie było, możliwości blokowania nie stwierdziłem. Ten odskok to tylko taki pół środek, w dodatku nie do końca intuicyjny (jak już ma wychylić gałkę w tył to i tak się cofnę i zazwyczaj to pozwala uniknąć ciosów walkerów). W sumie kopniak działa jako swoisty blok, ale ja bym jednak wolał żeby, niczym w Condemned, dało się jakoś zablokować ciosy bronią (choć to trochę nierealistyczne, biorąc pod uwagę jak zombie atakują). W sumie to mi to w dalszej części gry nie było potrzebne, bo grałem Loganem i po prostu rzucałem rozmaitymi ostrzami w zombie i to z dobrym skutkiem. Szkoda tylko, ze czasem fajna broń wyparowywała zanim zdążyłem ją podnieść  :(

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #3258 dnia: Luty 11, 2014, 09:31:22 »
Mój ulubiony bug ;-) Dodatkowo notorycznie zapominalem podnosić te bronie. Ja DI ukończyłem 2 razy w coopie i dobrze sie bawiłem. Ale liczę że w Dying Light dużo bardziej się postarają.

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #3259 dnia: Luty 11, 2014, 09:45:16 »
@TG - dokladnie, blok w przypadku kiedy chca cie pogryzc troche nie pasuje, ale to i tak pikus przy najgorszym systemie strzelania jaki widzialem. Tez sie z kumplem nad kontynuacja zastanawialismy, ale 119 zl w PSN skutecznie nam zapal ostudzilo. Poczekam na wyprzedaz i wtedy wrocimy do tematu, bo gra miodna, jak wszytsko w coopie, ale za pelna cene, to bym jednak nie wzial. DI: GotY za jakies smieszne grosze na promocji dorwalem w PSS. Bez cisnienia, oczekiwan, miodna sieciowa zabawa.

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #3260 dnia: Luty 11, 2014, 09:59:42 »
O tak, celowanie z broni palnej w DI to też jest...specyficzna sprawa. Zastosowano jakiś kulawy auto-aim, którego nie da się wyłączyć i który bardzo przeszkadza przy celowaniu poprzez przyrządy celownicze, a przy waleniu z biodra to się chyba w ogóle nie włącza.

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #3261 dnia: Luty 11, 2014, 10:02:30 »
A ten kolosalny rozrzut, to chyba ma symulowac niezaznajomienie z bronia palna bohaterow ;)

Ja Być z Polska

• Gość
« Odpowiedź #3262 dnia: Luty 11, 2014, 14:37:14 »
Ja sobie z ciekawości odpaliłem DI na klocku, i kąsolowa wersja jest straszna. Lagujące sterowanie (narzekali na to ludzie, czego nie rozumiałem, bo w pecetowej wersji jest ok), tragiczny aliasing, przesadzony bloom (na PC można tweakiem go zmniejszyć lub wyłączyć). Do tego częste dropy, a w każdym pomieszczeniu jest 20 FPS i masakryczny tearing. Dramat.

Jakby ktoś porównał te dwie wersje, to nie ma żadnej nawet najmniejszej możliwości aby stwierdził że technikalia nie mają znaczenia. W tej grze mają szczególne, bo wpływają nie tylko na wygląd, ale i na rozgrywkę.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #3263 dnia: Luty 11, 2014, 14:41:06 »
Bo najgorsze co mozna zrobic to porównać lepsze z gorszym. Jak sie widzialo tylko gorsze, to nie ma poczucia krzywdy ;)
Ta zasada sprawdza się uniwersalnie w życiu.

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #3264 dnia: Luty 11, 2014, 14:53:30 »
Po raz pierwszy przetrwałem FTL na normalu. Przeważnie nawet w podejściach, gdzie w co drugim sektorze znajdowałem broń za free mnie rozwalali przed bosssektorem. Teraz zainwestowałem w scrap recovery arm, chyba nawet 2 razy, i na koniec miałem jeszcze z 400 luźnego hajsu.

Offline hazi

• I Am Robot
« Odpowiedź #3265 dnia: Luty 11, 2014, 17:11:07 »
Bo najgorsze co mozna zrobic to porównać lepsze z gorszym. Jak sie widzialo tylko gorsze, to nie ma poczucia krzywdy ;)

"czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal"
Paulo Coelho

Ja Być z Polska

• Gość
« Odpowiedź #3266 dnia: Luty 11, 2014, 17:37:51 »
Skończyłem Splinter Cell: Blacklist.

Nie grałem kilka miesiecy, i w sumie zapomniałem o czym była fabuła, a miałem tylko trzy misje do końca, więc wiele z koncówki nie zrozumiałem.

Raczej przeciętna gra. Lubie tę mechanikę i gadżety (już w Conviction mi się podobały), ale nie podoba mi sie przeważnie liniowy design leveli, oraz AI przeciwników, którzy zawsze patrolują w ten sam sposób, i do tego widzą i słyszą wszystko. W co-opie AI to w ogóle jacyś nadludzie nawet na rookie, w singlu na normalu jest łatwiej, ale też strasznie łatwo zjebać.

Ogólnie trochę mnie męczyła ta gra. Grafika też bardzo różna. Na zewnatrz gra wygląda dość słabo (to co w oddali czesto fatalnie), wnętrza są o wiele lepsze, głównie przez oświetlenie. Ogólnie technicznie to dziwna gra, bo z jednej strony UE2.5, z drugiej dużo efektów DX11, i całościowo jakoś niezbyt to grało ze sobą.

Gry projektowane jako skradanki chyba nie do końca są dla mnie. Ja uwielbiam skradanie, ale wtedy gdy jeśli nie wyjdzie to mogę zrobić rozpierdziel (np. Crysis, Far Cry).

Mogliby podstawową kampanię zrobić w co-opie, w końcu jest Briggs.

Offline Czaju

• Super Badass
« Odpowiedź #3267 dnia: Luty 11, 2014, 17:53:31 »

U mnie z gierkami tak to nie działa. W Black Flag na PS4 mam na liczniku pewnie już ze 100 godz. A że wciąż mi mało asasynów (strasznie się wkręciłem), odpaliłem niedawno AC3 na PS3. Nawet się nie skrzywiłem na krawędzingi, migotingi i przycinki. Dobra gra i tyle. BTW, kiedy to AC3 stanie się takie gówniane, jak to wszyscy mówią? Bo póki co chwilami podoba mi się nawet bardziej niż Black Flag. :)
PSN ID: czajuprime

Offline Puchacz

• Super Badass
  • Apex predator
« Odpowiedź #3268 dnia: Luty 11, 2014, 18:40:06 »
Właśnie ukończyłem The Walking Dead. Gra mega zajebista. Wielka szkoda, że gry nie idą w tą właśnie stronę (interaktywny film, gdzie podejmowane decyzje mają wpływ na całość).

Ja Być z Polska

• Gość
« Odpowiedź #3269 dnia: Luty 11, 2014, 19:32:37 »
Właśnie ukończyłem The Walking Dead. Gra mega zajebista. Wielka szkoda, że gry nie idą w tą właśnie stronę (interaktywny film, gdzie podejmowane decyzje mają wpływ na całość).

Lolwut.

Żeby te decyzje faktycznie miały wpływ, to spoko. Ale gra jest zrobiona tak, że tylko myślisz że one mają wpływ. Historia jest jedna i ta sama, a to czy przeżyje ta czy inna postać to nie ma w praktyce żadnego znaczenia.

Też mi sie bardzo podobała ta gra, ale bez jaj. Dokładnie z tego powodu nie interesuje mnie David Cage, bo gry Telltale wypełniają limit ochoty na filmy interaktywne. Gdyby gry miały isć w takim kierunku, to bym się musiał z nimi rozstać. Na szczęście nie pójdą, bo gry to gameplay, i tego ludzie w większości tytułów szukają, a nie naciśnięcia guzika raz ma 5 minut.

Offline hazi

• I Am Robot
« Odpowiedź #3270 dnia: Luty 11, 2014, 21:16:27 »

U mnie z gierkami tak to nie działa. W Black Flag na PS4 mam na liczniku pewnie już ze 100 godz. A że wciąż mi mało asasynów (strasznie się wkręciłem), odpaliłem niedawno AC3 na PS3. Nawet się nie skrzywiłem na krawędzingi, migotingi i przycinki. Dobra gra i tyle. BTW, kiedy to AC3 stanie się takie gówniane, jak to wszyscy mówią? Bo póki co chwilami podoba mi się nawet bardziej niż Black Flag. :)

Też zacząłem dzisiaj ac3 ns ps3 z plusa i też póki co bardzo mi się podoba, choć gra faktycznie jest brzydka i ma bugi graficzne, których w AC2 na ps3 i AC:B oraz AC:R na pc nie stwierdziłem.

LOL good one

Offline Puchacz

• Super Badass
  • Apex predator
« Odpowiedź #3271 dnia: Luty 12, 2014, 08:52:24 »
Żeby te decyzje faktycznie miały wpływ, to spoko. Ale gra jest zrobiona tak, że tylko myślisz że one mają wpływ. Historia jest jedna i ta sama, a to czy przeżyje ta czy inna postać to nie ma w praktyce żadnego znaczenia.

Przecież o tym wiem. Chodziło mi o to, że o ile na główna oś nie mamy wpływ o tyle na całą otoczkę już tak i np. mamy wybór jaka postać przeżyje w danym momencie, nawet jeżeli jest w kolejnych scenach i tak każda z nich zginie; później ma to odbicie w dialogach; poszczególne zachowania mają wpływ na reakcje innych postaci np. nie pomożemy komuś to  i ktoś nam nie pomoże, oczywiście sami sobie też poradzimy ale związek przyczynowo skutkowy jest tutaj widoczny. Mnie się to bardzo podoba i z chęcią zobaczyłbym więcej takich gier.

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #3272 dnia: Luty 12, 2014, 08:55:55 »
Mnie opadły witki gdy
(kliknij)

To było takie słabe, że aż mnie zatkało.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #3273 dnia: Luty 12, 2014, 08:58:23 »
Czasem tak jest, że co byś w życiu nie zrobił i tak wynik będzie taki sam ;).

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #3274 dnia: Luty 12, 2014, 09:01:38 »
W 400 days miałem fakap z grą w papier-kamień-nożyce.
(kliknij)

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #3275 dnia: Luty 12, 2014, 09:12:53 »
Czasem tak jest, że co byś w życiu nie zrobił i tak wynik będzie taki sam ;).
(kliknij)

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #3276 dnia: Luty 12, 2014, 09:17:29 »
Nie mamy pańskiej opcji i co pan nam zrobi?
Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!
8)

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #3277 dnia: Luty 12, 2014, 09:21:39 »
Eee tam. Mnie to po prostu zaburza fabułę i stawia ten cały "This game series adapts to the choices you make. The story is tailored by how you play." pod wielkim znakiem zapytania czy to się nie przełoży na inne pozycje od Telltale.
Jak tak, to ja wysiadam z tego serialu - m.in. dlatego jeszcze nie zagrałem w drugi epizod Fables. Boję się, że znów pęknie bańka i zostanie sam smrodek. :)

Offline arian

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #3278 dnia: Luty 12, 2014, 10:33:35 »
Skończyłem Dishonored. Bez dodatków, ale te sobie daruję, bo już i tak mam przesyt tej gry. Gdy myślałem, że już się kończy, to okazało się, że jednak nie i musi pojawić się zwrot fabuły.

Stwierdzam, że nie lubię takich gier, które niejako wymuszają na graczu określony typ rozgrywki jednocześnie zachęcając swobodą. Ten sam problem miałem w Deus Ex. Możesz robić co chcesz, możesz walczyć, możesz zabijać, a w statystykach udowodnimy Ci, że jeśli się nie skradałeś i nie ocaliłeś wszystkich przeciwników, to nie dostaniesz ptaszka przy opcji idealne przejście. Wolałbym, żeby ta gra nie miała ekranów podsumowujących, bo to najbardziej wybija z rytmu. Cała trudność tej gry to nie zmaganie z przeciwnikami, tylko zmaganie z własną chęcią wyzbierania wszystkiego na planszy. Ostatecznie pod koniec gry zwalczyłem w sobie konieczność łażenia po zbędne już runy i amulety i niemal przebiegałem przez plansze. I przy takiej grze poziom trudności jest żenująco niski. Mnóstwo strzał i ustawienie przeciwników, a do tego ich łażenie wciąż tymi samymi ścieżkami sprawia, że dla kogoś nieprzejmującego się alarmami gra nie stanowi żadnego wyzwania. A przeciwnicy wystawiają się jak muchy na rzeź. Do tego cała walka jest popsuta, bo od momentu gdy odkryłem, że nawet walcząc z trzema przeciwnikami możemy ich łatwo eliminować podskakując i uderzając mieczem (odpala się śmierć z powietrza, która działa nawet na teleportujących się wrogach) równie dobrze od tego momentu blokowania i kontry mogłoby nie być. Walczyłem tylko na próbę, później wczytywałem grę, bo starałem się jednak unikać zabijania.

Martwi mnie poziom inteligencji przeciwników w takich grach. Ja wiem, że chodzi o to, żeby gracz się nie frustrował, ale czy nie lepiej byłoby gdyby mechanizmy patrolowania były losowe i wymuszały na graczu szybkie podejmowanie decyzji, czy kogoś zabić, czy uciekać, zamiast w przyczajeniu oglądać nienaturalną ścieżkę, po jakiej porusza się przeciwnik, po czym bez problemu go omijać? Do tego stojących w miejscu przeciwników, których trzeba ominąć inną drogą można policzyć na palcach jednej ręki. A przecież poziomy skonstruowane są tak rewelacyjnie, że aż zachęcają do postawienia gdzieś wartownika, który się nie ruszy, dopóki nie rzucimy butelką, albo nie odłączymy zbiornika z tranem.

Co mi się podobało. Projekt lokacji pod względem wizualnym i technicznym. Wiele dróg przejścia i  rewelacyjne mapy. Pomysł na świat i stylistyka. Nieco mniej podobał mi się milczący bohater i nie rozumiem tego wyboru twórców w takich grach, tym bardziej, że Corvo ma twarz, historię i charakter. Na minus niektóre twarze postaci, przynajmniej skonfrontowane z tym, co jest na szkicach koncepcyjnych. Emily to, w porównaniu z jej obrazem, jakiś mały potworek z chorobą skóry. Nie rozumiem tego, bo inne osoby w grze wyglądają co najmniej dobrze.

Podsumowując, dobra gra, ale nie wybitna, bo czekam w końcu na skradankę, gdzie decyzje podejmuje się w locie, a nie siedząc przyczajonym za beczką z piwem. Chciałbym, żeby to gra zmuszała mnie do określonych zachowań: skradam się, bo tak jest łatwiej; walczę, bo nie mam innej możliwości, albo jej nie odkryłem; ogłuszam, bo ktoś niespodziewanie się odwrócił, a mnie goni czas i nie mogę w nieskończoność analizować, którędy się porusza.

Ode mnie takie 7/10 i absolutnie nie jest to żadna gra roku, ani przełomowy tytuł.

(kliknij)

Ja Być z Polska

• Gość
« Odpowiedź #3279 dnia: Luty 12, 2014, 11:34:01 »
W 400 days miałem fakap z grą w papier-kamień-nożyce.
(kliknij)

To dziwne, że tak było, bo przegrać można i mi sie udało za pierwszym razem. Potem chciałem wygrać do achieva to musiałem dwa razy restartować tę historyjkę.