Autor Wątek: Jaką grę ostatnio ukończyłeś?  (Przeczytany 1553652 razy)

Offline maxplastic

• Prezes
Odp: Jaką grę ostatnio ukończyłeś?
« Odpowiedź #3080 dnia: Styczeń 05, 2014, 16:21:36 »
Ja w zeszłym roku próbowałem grać w jedynkę i nie mogłem zdzierżyć. Robiłem to po przejściu dwóch pozostałych części i odpadłem gdzieś w połowie. Strzelanie w tej serii zawsze było słabe, broni mało, a przeciwników dużo. Jest tylko kilka gier, w których strzelanie mnie autentycznie zmęczyło, bo było go za dużo - Crysis 2 (gra dość długa, ale można było też zabijać wrogów w inny sposób), ostatnio AoT: The Devils Cartel (momentami przegięli z ilością przeciwników, gdybym grał na hardzie to chyba bym się zesrał i rozwalił kolejnego pada) no i Uncharted.

Dla mnie kolejne części gier w serii zazwyczaj bywają lepsze niż pierwsze, w przeciwieństwie do filmów. W takim Uncharted i Mass Effect chyba powszechna jest opinia, że najlepsze są części środkowe. Nie mówię tu o seriach, które ciągną się przez dwie lub więcej generacji, bo to można głównie opierać na sentymencie (dla mnie np w GTA, Max Payne, Hitman). Teraz gram w pierwszego Mass Effecta po pięciu latach i nie tyle mnie denerwuje, co brakuje mi pewnych rozwiązań z kolejnych części.

Offline skała

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #3081 dnia: Styczeń 05, 2014, 17:44:33 »
Od połowy grudnia do teraz
(kliknij)
Oprócz wyżej wymienionych skończyłem także 39 Steps i Coin Crypt, które serdecznie polecam, ale nie robię dłuższych wynurzeń bo nie mają strony na golu i nie chce mi się szukać obrazków :P

Offline Danio

• Super Badass
« Odpowiedź #3082 dnia: Styczeń 05, 2014, 22:48:30 »
Woah, i nareszcie dokończyłem Portala 2. Świetna gra, chcę więcej, niech Valve zrobi coś nowego! (tylko nie jakiegoś nudnego Half Lajfa)

Offline ReganRegnis

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #3083 dnia: Styczeń 05, 2014, 23:50:18 »
Gaben przemówił, że Valve obecnie jest najbardziej skoncentrowane na Steamie i grach multiplayerowych więc należy oczekiwać L4D3 jako gry F2P w której Valve będzie zarabiało na przedmiotach :P

Rudy_rydz

• Gość
« Odpowiedź #3084 dnia: Styczeń 06, 2014, 00:43:22 »
Dopóki Valve nie zrobi nowego HL ich gry nikogo.

Ja Być z Polska

• Gość
« Odpowiedź #3085 dnia: Styczeń 06, 2014, 01:13:38 »
Gaben przemówił, że Valve obecnie jest najbardziej skoncentrowane na Steamie i grach multiplayerowych więc należy oczekiwać L4D3 jako gry F2P w której Valve będzie zarabiało na przedmiotach :P

Może być. Dla mnie L4D to gierka do odpalenia pare razy w roku, przejścia paru leveli w co-opie i długa przerwa, więc F2P w sam raz.

Offline SimonX

• Prezes
  • Przechodzimy na stareforumpoly.pl
« Odpowiedź #3086 dnia: Styczeń 06, 2014, 09:36:01 »
Brothers. Tale of two sons.
Przeszedłem wczoraj za jednym posiedzeniem. Super przygoda, gra - baśń.  Jest i klimat i opowieść i bardzo fajna coopowa mechanika. Taki coop sam ze sobą, bo gramy jednocześnie dwoma bracmi.
Naprawdę polecam. Za obecną promocyjną cenę grzech w to nie zagrać.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #3087 dnia: Styczeń 06, 2014, 10:50:03 »
A ile mniej wiecej to zajęło? Bo mam kupione, ale nie chce rozgrzebywać kolejnej gry. Jak do przejścia w 3-4 godziny, to chętnie doświadczę tych emouszyns.

Offline SimonX

• Prezes
« Odpowiedź #3088 dnia: Styczeń 06, 2014, 13:44:42 »
A ile mniej wiecej to zajęło? Bo mam kupione, ale nie chce rozgrzebywać kolejnej gry. Jak do przejścia w 3-4 godziny, to chętnie doświadczę tych emouszyns.

Tak do 4h wydaje mi się mi to zajęło.  Zagadki są bardzo fajne, nie ma się gdzie zaciąć.
Emołszyns też są, aż mnie korci żeby więcej napisać, ale nie mogę spoilować :)

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #3089 dnia: Styczeń 06, 2014, 13:58:12 »
Zaspojluj w spojlerze 8) Kto bedzie chcial ten popsuje sobie zabawe :)

Offline tytacz

• I Am Robot
« Odpowiedź #3090 dnia: Styczeń 06, 2014, 14:16:58 »
Obejrzałem na YT i fakt, emołszyns o wiele lepsze niż u QTECage'a.

Offline quong

• Badass
« Odpowiedź #3091 dnia: Styczeń 06, 2014, 14:23:41 »
Nie pamiętam czy pisałem o podstawce, ale kilka dni temu ukończyłem rewelacyjną strategię Black & White 2 wraz z dodatkiem Wojny Bogów

Mimo, że gra ma już kilka lat na karku, to została ona zaprojektowana w sposób, który mimo upływającego czasu nie pozwala się jej zestarzeć. Można grać bez obaw o ból oczu, wszystko nadal pięknie się prezentuje. Na szczególne uznanie zasługuje tutaj woda, która jest naprawdę przepiękna i chyba równie satysfakcjonująca co w powstałym nie tak dawno Anno 1404. Jeśli chodzi o gameplay to tak jak w jedynce, sterujemy poczynaniami boga - tym razem boga greków, którzy zaatakowani przez aztecką armię muszą podnieść się popiołów wojny. Modlitwą wskrzesili gracza jako boga, który zmierza się z różnymi przeciwnościami. Możemy wygrywać prowadząc wojny, bądź zaskarbiać sobie inne ludy swoją dobrocią. Sam dodatek Wojny Bogów, muszę przyznać był bardzo wymagający, szczególnie w ostatniej krainie, gdzie bóg śmierci co chwile atakował moje miasto różnymi cudami ognia, trzęsieniami ziemi, wybuchami wulkanów a także wysyłał co chwile liczne armię nieumarłych. Mocno trzeba było mieć oko na wszystkie aspekty by nikt nie przedarł się przez mury miasta. Dla tych, których bawiła jedynka a nie mieli okazję jeszcze zagrać w dwójkę, naprawdę polecam. Peter Molyneux wiedział jak dobrze oddać nostalgiczny klimat emanujący wprost z monitora. Polecam!

5/6

Offline SimonX

• Prezes
« Odpowiedź #3092 dnia: Styczeń 06, 2014, 15:04:56 »

Są w tej grze rzeczy, których na yt nie doswiadczysz zupełnie, może miał sobie to jakoś poukładam to opiszę szczegółowiej. Niestety ja nie jestem zbyt dobry w pisaniu. W każdym razie gorąco polecam.

Offline tytacz

• I Am Robot
« Odpowiedź #3093 dnia: Styczeń 06, 2014, 15:42:20 »

Są w tej grze rzeczy, których na yt nie doswiadczysz zupełnie, może miał sobie to jakoś poukładam to opiszę szczegółowiej. Niestety ja nie jestem zbyt dobry w pisaniu. W każdym razie gorąco polecam.

Wiem, wiem, ale jak już sobie jakiś czas temu zaspoilerowałem zakończenie, to nie mam ochoty grać. Nawet jakby mi za darmo dali ;)

Dla mnie to typowa gra na "raz".

Offline SimonX

• Prezes
« Odpowiedź #3094 dnia: Styczeń 06, 2014, 16:03:45 »
A no tak, jak znasz zakończenie, to lipa.
Nie muszę już nic opisywać, bo ktoś sprawniejszy w pisaniu już to zrobił :)
http://www.explosion.com/42872/spoilerific-story-analysis-brothers-tale-two-sons/

Daję linka, ale naprawdę, jak ktoś nie grał, niech najpierw zagra.

BTW nie miałem pojęcia, że ta gra była tak dobrze oceniana i tak opisywana, dopóki teraz nie zacząłem szukać jakiegoś tekstu z interpretacją gry.

Offline Krusty

• Żywa Legenda
  • Badass Beard on Win10
« Odpowiedź #3095 dnia: Styczeń 06, 2014, 16:07:39 »
BTW gra będzie w promocji amazona z kuponem za zakup w grudniu za 3 dolce. ;)

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #3096 dnia: Styczeń 06, 2014, 19:49:27 »
A no tak, jak znasz zakończenie, to lipa.
Nie muszę już nic opisywać, bo ktoś sprawniejszy w pisaniu już to zrobił :)
http://www.explosion.com/42872/spoilerific-story-analysis-brothers-tale-two-sons/

Daję linka, ale naprawdę, jak ktoś nie grał, niech najpierw zagra.

BTW nie miałem pojęcia, że ta gra była tak dobrze oceniana i tak opisywana, dopóki teraz nie zacząłem szukać jakiegoś tekstu z interpretacją gry.

Właśnie była strasznie reklamowana przez recenzentów i ogólnie prasę, ale kto by im tam wierzył. Przecież to kretyni co grać nie umieją ;). W każdym razie przez wydawcę nie było o niej za głośno i miała słabiutki marketing, ale cieszę się, że coraz więcej osób w nią zagrało. Jak dla mnie jedna z ciekawszych gier zeszłego roku, bo po prostu wykorzystująca nasze medium w taki specyficzny sposób. Kto to widział, żeby w grze siadać na ławeczkach skoro nie ma za to osiągnięcia. To jest właśnie to!
Moje opinie są moje i tylko moje, tzw. własne.
Cytat: Starh
EMIEL jak chesz next gena to sprzedaj konsole.. taka rada. Tak czytam Twe posty i zawsze Ci coś nie pasuje.... Czy ty kiedykolwiek byłeś w pełni z czegoś zadowolony?

Offline Netor

• Super Badass
  • PC ni-ko-go!
« Odpowiedź #3097 dnia: Styczeń 06, 2014, 20:01:20 »
Dishonored

Skończyłem jeszcze przed świętami, ale dopiero dziś na dobre zakończyłem granie w ten tytuł po skończeniu obu fabularnych DLC. I muszę przyznać, że gra trafiła idealnie w moje gusta. Przede wszystkim większość zadań można wykonać na mnóstwo sposobów (i nie mówię o sposobie podejścia przeciwnika itd, do czego też prowadzi wiele dróg), z czego najciekawsze są te poznane w trakcie danej misji, często wynikające z kontekstu i przebiegu wydarzeń. I w końcu z chęcią szukałem i przeczesywałem wszystkie lokacje w poszukiwaniu nie tylko znajdziek, ale książek, notatek, listów - wszystkiego, co mogło pozwolić na uzyskanie informacje o celu i otwierało nową drogę jego podejścia i/lub zgładzenia.

No i tego polecam oba fabularne DLC: The Knife of Dunwall i The Brigmore Witches. Bardzo fajne rozwinięcie podstawki (a w zasadzie to nie tyle rozwinięcie, co pokazanie świata gry z perspektywy drugiej strony konfliktu).

9/10 :)

Offline szpynda

• I Am Robot
« Odpowiedź #3098 dnia: Styczeń 08, 2014, 10:36:25 »
Tomb Raider 2013

Gra zdecydowanie bardziej mi się podobała niż U3. Świetny reboot serii pomimo kilku kiepskich pomysłów: Lara taka jęcząca, a jak co do czego to czekan w łeb i móżg na ścianie. Holokaust na Wyspie. Hurtowe ilości kości, trupów, mięcha, przeciwników. Zbyt łatwy moim zdaniem jest poziom Normal i to tyle z minusów. Plusy to cała reszta czyli grafa, historia, strzelanie, niewiele elementów QTE. Nawet znajdźki zacząłem zbierać i pierwszy raz zainteresowały mnie osiągnięcia na steam! Szok.  Ostatnio taką zajawkę miałem na Dead Space w X360.
Chce się wracać na Wyspę po przejściu gry i dozbierać resztki.
Jak dla mnie to ocena -5/6 w pełni zasłużona.
Ostatnie posiedzenie z grą to bite 10h non stop. Idę spać.
Tak. Nie każdy jest zniewolony własnymi decyzjami życiowymi.

Offline MsbS

• I Am Robot
« Odpowiedź #3099 dnia: Styczeń 08, 2014, 10:53:33 »
Pierwszy Sly Cooper (z trylogii w HD). Świetnie się bawiłem. Było w sumie dość łatwo, choć ja jestem beznadziejny w 3d platforming i niektóre poziomy musiałem po kilka razy powtarzać. Ostatni boss był nieco wkurzający i zajął mi może z 15 minut.
Świetny design poziomów, do tego sterowanie jak żyleta. Cudne postacie i mnóstwo kreskówkowego uroku. Na minus - głos Sly'a jakoś mi kompletnie nie pasi. Wolałbym więcej Bogarta, mniej Biebera.

Przy okazji przy minimalnym wysiłku wpadła moja pierwsza platyna EVER :P

Ode mnie dostaje mocne 11/13.

Speed runy olewam, za jakiś czas wezmę się za dwójkę, teraz potrzebuję zmiany gatunkowej.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2014, 11:04:13 wysłana przez MsbS »

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #3100 dnia: Styczeń 08, 2014, 11:03:20 »
Uff ciesze sie, ze podeszlo, bo chyba ci te gre tutaj zachwalalem. Dwojka rozni sie gameplayem, ale zmiany sa wg mnie na lepsze :)

Odswiez ps id z okazji pierwszej platyny ;)

Offline MsbS

• I Am Robot
« Odpowiedź #3101 dnia: Styczeń 08, 2014, 11:07:36 »
Ja też zachwalam :-) Trylogię zresztą kupiłem na forumie. Na razie, po przejściu pierwszej części, mam apetyt na więcej Sly'a, ale wiem, że przerwa mi dobrze zrobi. Parę razy grałem dwie części jakiegoś cyklu pod rząd i pod koniec czulem przesyt - staram się nie powtórzyć tego błędu :P

Offline Tomek Andruszkiewicz

• Badass
  • Pan Spinacz
« Odpowiedź #3102 dnia: Styczeń 08, 2014, 16:09:32 »
Sly jest super, ogrywałem na PS2, kupiłem kolekcję HD, nawet najnowsza część już na PS3 daje radę. Świetna, bardzo równa jeśli chodzi o poziom satysfakcji seria.

Offline hazi

• I Am Robot
« Odpowiedź #3103 dnia: Styczeń 09, 2014, 14:57:42 »
Wczoraj przed snem odpaliłem Star Fox 64 3D i skończyłem po jakiś... 45 minutach. Nintendo WTF? 7 kilkuminutowych leveli plus trenning. Na szczęście są niby jeszcze jakieś inne ścieżki przejścia gdzie jest parę dodatkowych leveli, które pewnie jeszcze sobie przejdę zanim grę opylę, ale no bez jaj. Nintendo wydało to w pudełku za pełną cenę. To sie nazywa rip-off.

Offline Romek

• I Am Robot
  • #także
Podziwiaj moje trofea. Zobacz, ile osiągnąłem!

Offline a_ratajczak

• Badass
  • PC WSZYSTKICH!
« Odpowiedź #3105 dnia: Styczeń 09, 2014, 15:06:10 »
O co cho z tymi linkami?

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
  • HANG ON TO YER HELMET...
« Odpowiedź #3106 dnia: Styczeń 09, 2014, 15:09:57 »
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2014, 15:18:51 wysłana przez SzczwanyGapa »
"Co się tak kurwa patrzysz? Nas tu nie ma!"

Offline a_ratajczak

• Badass
  • PC WSZYSTKICH!
« Odpowiedź #3107 dnia: Styczeń 09, 2014, 15:12:46 »
A czy to sprawi, że ten Star Fox będzie dłuższy?

Offline Romek

• I Am Robot
  • #także
« Odpowiedź #3108 dnia: Styczeń 09, 2014, 15:14:53 »
http://pl.wikipedia.org/wiki/Test_IQ

(kliknij)

Offline Tomek Andruszkiewicz

• Badass
  • Pan Spinacz
« Odpowiedź #3109 dnia: Styczeń 09, 2014, 15:16:11 »
A czy to sprawi, że ten Star Fox będzie dłuższy?

Nie sprawi, ale niektórych może pocieszać, że oprócz murzynów biją też żółtych i beżowych.

Offline a_ratajczak

• Badass
  • PC WSZYSTKICH!
« Odpowiedź #3110 dnia: Styczeń 09, 2014, 15:20:00 »
http://pl.wikipedia.org/wiki/Test_IQ

(kliknij)
Wiem co to za strona, zastanawiałem się po co to wstawiasz, ale Tomek już mi wyjaśnił :)

Offline Romek

• I Am Robot
  • #także
« Odpowiedź #3111 dnia: Styczeń 09, 2014, 15:21:08 »
Ale hazi najwyraźniej nie wiedział. Pisałem do niego, nie do ciebie.

Offline hazi

• I Am Robot
« Odpowiedź #3112 dnia: Styczeń 09, 2014, 15:22:57 »
Te 1,5 godziny to chyba raczej nie main story, tylko przejście wszystkich poziomów włącznie z tymi pobocznymi ścieżkami. A poza tym gra jest banalnie prosta. Nie tylko nigdy nie zginąłem, ale nawet poziom energii  nigdy nie spadł mi poniżej 75%. Także dla mnie gra powinna być cyfrowa dystrybucja za trzy dychy a nie pełna pudełkowa cena. Dobrze, ze kupiłem w dealu 3 za 20 elżbietów, więc pewnie jeszcze sprzedam z zyskiem.

I tak wiem, że to reamake starej gry arcade i tak spodziewałem się, że może być krótka ale nie aż tak. Poza tym myśląc o starych grach arcade spodziewałem się jakiegoś wyzwania a tu patrz wyżej gra jest banalna.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2014, 15:24:56 wysłana przez hazi »

Offline Romek

• I Am Robot
  • #także
« Odpowiedź #3113 dnia: Styczeń 09, 2014, 15:56:29 »
Zgoda, wbrew opinii niektórych bystrzaków ;) nie uważam inaczej. Sam przeszedłem raz i pogoniłem. Gra na dzisiejsze czasy słaba, do tego żenujący dubbing, właściwie tylko dla fanów oryginału.

Jedyna ciekawostka to multiplayer z Download Play (jeden kartridż, kilka konsol) i przekazywanie obrazu z kamerki nad pojazdem przeciwnika. Obserwowanie miny przeciwnika po zestrzeleniu - bezcenne :)

Offline sirtorpeda

• Aktywny forumowicz
  • graczemjestem.pl
    • Graczem jestem
« Odpowiedź #3114 dnia: Styczeń 10, 2014, 19:42:16 »
Przelazłem Gunpoint i totalnie polecam. Szkoda tylko, że gra jest taka krótka, ale mechanika, responsywność postaci na wydawane komendy i wiele możliwości przejścia plansz to jest to, co tygryski lubią najbardziej. Jeśli ją traficie na jakiejś promocji, brać. :)
http://www.facebook.com/graczemjestem - by gracz mógł się pośmiać. (łojezus 7k like'ów! :) )
http://www.graczemjestem.pl - by gracz mógł poczytać
http://www.youtube.com/graczemjestem - by gracz mógł pooglądać

Offline SinfulScholar

• Prezes
  • Drop It Like It's Hot
« Odpowiedź #3115 dnia: Styczeń 10, 2014, 19:57:14 »
zmęczyłem Black Ops II na weterenia. da się przejść, parę trudnych momentów jedynie jest, trzeba odpowiednio dobierać bronie przed misją. a ogólnie to żenada i nie polecam.

(kliknij)

Offline Krojsta

• Super Badass
« Odpowiedź #3116 dnia: Styczeń 11, 2014, 01:28:08 »

(kliknij)

To była taka żenada, że do końca nie wierzyłem, że to prawda

Rudy_rydz

• Gość
« Odpowiedź #3117 dnia: Styczeń 11, 2014, 01:42:47 »
To był jeden z lepszych momentów w tej grze. Totalna beka. :D

Offline Romek

• I Am Robot
  • #także
« Odpowiedź #3118 dnia: Styczeń 11, 2014, 02:10:17 »
Mam nadzieję, że nie braliście na serio tego, co było wcześniej.

Offline Krojsta

• Super Badass
« Odpowiedź #3119 dnia: Styczeń 11, 2014, 02:39:53 »
Mam nadzieję, że nie braliście na serio tego, co było wcześniej.

Np. momentu w którym amerykański żołnierz zakłada pilotki i w tym momencie słychać mocny patriotyczny riff? To było dobre i wtedy nawet się uśmiałem, to co było po napisach było równie zabawne jak typ który powtarza teksty z kwejka na imprezach.

EDIT: No nie mogę, to jest najlepszy moment w historii całego CODa xD
https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=coSdJr-s6AQ#t=1805
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2014, 02:45:55 wysłana przez Krojsta »