Autor Wątek: Jaką grę ostatnio ukończyłeś?  (Przeczytany 1399090 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SinfulScholar

• Prezes
  • Drop It Like It's Hot
Odp: Jaką grę ostatnio ukończyłeś?
« Odpowiedź #11120 dnia: Sierpień 06, 2018, 12:30:23 »
Gra nr 24

Rayman Legends

Ale to dobre jest. Bawiłem sie kapitalnie. Kolorowa, słitaśnia, poprawiajaca nastrój. Ppwtarzanie checkpointów nie boli, loading jest błyskawiczny. Dla chcacych wymaksowac- kupa roboty.

5/6 pure gameplay

100% zgody. i jeszcze tak długo wyczekany rodzynek w plusie. ale miło się ogrywało  8)

Offline brazil-gornik

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #11121 dnia: Sierpień 10, 2018, 12:23:36 »
#9/2018
Yakuza 0; PS4

Na początku nie byłem do końca przekonany. Męczyłem się przez te wszystkie archaizmy (dwa razy powtarzałem cały prolog bo nie skumałem, że nie ma autosave?a). Do tego co chwilę mnie ktoś zatrzymywał z jakimś durnym side questem, przez co ciężko mi się było skupić na historii. Ale po jakimś czasie mnie wciągnęło i nie potrafię sobie przypomnieć innej gry z tak rozbudowaną, spójną i wciągającą historią. Normalnie brakowałoby mi trochę różnorodności jeśli chodzi o rozgrywkę, bo tylko biegasz po mieście, spuszczasz oklep i oglądasz cut-scenki, ale tak się zżyłem z postaciami i tą historią, że mi to w ogóle nie przeszkadzało.
W międzyczasie zacząłem robić side questy i próbować tych ciekawszych mini gierek, ale gra zrobiła na tyle dobre wrażenie, że nie chcę go psuć katowaniem gry do upadłego (a można, bo zawartości jest sporo). Na razie dziękuję. Może kiedyś zabiorę się po prostu za inną Yakuzę.

Ocena 8+/10

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
  • HANG ON TO YER HELMET...
« Odpowiedź #11122 dnia: Sierpień 10, 2018, 12:46:40 »
Horizon: Zero Dawn (PS4)

Piękne widoczki, pierwszy opad deszczu zwalił mnie z nóg, zajebiste udźwiękowienie, nudna historia, chujowe cutscenki, beznadziejna mimika postaci, fatalny polski dubbing, chaotyczna walka, bezużyteczne wierzchowce, fatalna konstrukcja misji, durne AI, idiotyczny crafting ze zbieraniem śmieci, i tylko ciekawość apokalipsy mnie przy tej grze trzymała.
Ogólnie dobra gra, ale zmarnowany potencjał. Gra pod podcasty.
3+

Watch Dogs 2 (PS4)

Ładne miasto, fajny model jazdy (chociaż ruch uliczny na autostradzie choruje na tę samą chorobę, co GTAV, tj. nieważne czym jedziesz: pozostałe samochody są tylko ciut od ciebie wolniejsze), strona dźwiękowa bez zarzutu, ale dupy nie urywa. Pomysłowe misje, fabuła pomijalna. Cała ta pstrokacizna po jakimś czasie przestała mnie wkurwiać, a nawet zaczęła się trochę podobać. Ubi umi otwarty świat.
Nie jest to dzieło wybitne, lecz w żadnym wypadku nie jest crapem. Bawiłem się świetnie. Mimo rasizmu głównego bohatera: scena z początku gry - zapoznaje się z ferajną i z wszystkimi białymi wita się normalnie, a z Murzynem "ma brada" i sikret hendszejk.
5-

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #11123 dnia: Sierpień 10, 2018, 12:49:38 »
Szczawy będzie niedługo oddawal legitymację SDF. Najpierw skalał Dad of Boy, a teraz Horizon. Czekam na recenzje Detroit :D

Offline tolman

• I Am Robot
« Odpowiedź #11124 dnia: Sierpień 10, 2018, 12:51:41 »
Na Każe szkoda czasu. Daremne.
Mam gust zbieżny z Sczwanym, z tą różnicą że Watch Dogs 2 kiepskie i 3 maks się należy.

Online meatbag

• I Am Robot
« Odpowiedź #11125 dnia: Sierpień 10, 2018, 12:54:16 »
Detroit dobre, bo androidka recepcjonistka jest/są fajne. Kupiłbym.

Offline nier

• Stały bywalec
« Odpowiedź #11126 dnia: Sierpień 10, 2018, 13:00:17 »
WD2 można sobie zepsuć jak rozbudujemy drona. 90% misji wygląda tak, że siadamy sobie i robimy rozpierduchę.

Online Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #11127 dnia: Sierpień 10, 2018, 14:33:00 »
Dzieło nie jest wybitne I 5/6 ocena

Chyba, ze to 5/10

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #11128 dnia: Sierpień 10, 2018, 14:43:03 »
5/6, gdyby było wybitne byłoby 6+ ;)
Ocena wysoka, bo dobrze się przy tej grze bawiłem.

Offline Danio

• Badass
« Odpowiedź #11129 dnia: Sierpień 10, 2018, 14:45:28 »
Gram teraz w Horizon i jakby Szczwany mi w myślach czytał, zgadzam się ze wszystkim. No poza dubbingiem bo gram z napisami.

Online Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #11130 dnia: Sierpień 10, 2018, 15:00:41 »
Ooo opinia o HZD jak moja. Ale Sczwany daje ciut za wysokie noty wzglwdem swego opisu. Opis sugeruje gre na 2+/6.

Ja dalbym 3. Pod podcasty, sredniak. Fabula moze nie głupia, ale klasycznie podana zle. Walka nuzy bo niektore maszyny zabija sie zbyt dlugo. Poza tym ucieka sie od walki gdy mozna tj eksplorujac mape.
Wydmuszka.

Offline Arcybibosz

• Prezes
  • Jasiu, jak ja nie cierpię tych wstrętnych myszy!
« Odpowiedź #11131 dnia: Sierpień 10, 2018, 15:34:09 »
Walka w Horizonie trwa za długo?

Panie, to Pan żeś Monster Huntera nie widział!

Online Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #11132 dnia: Sierpień 10, 2018, 15:37:21 »
Nie, ale podejrzewam, ze tam to ma sens :)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #11133 dnia: Sierpień 10, 2018, 15:37:56 »
Na normalu walka trwa w sam raz.

Offline Arcybibosz

• Prezes
« Odpowiedź #11134 dnia: Sierpień 10, 2018, 15:55:17 »
Na hardzie tez było ok, pod warunkiem ze na każdego mecha miało się odpowiedni sprzęt.

Offline spisu

• Super Badass
« Odpowiedź #11135 dnia: Sierpień 11, 2018, 08:52:20 »
Crash Bandicoot 1, 2 i 3 na Switchu. Grałem wcześniej na PS4 ale w pewnym momencie (pod koniec jedynki) odpadłem. Switch, w trybie przenośnym, sprawdził się tutaj idealnie, bo odłożenie konsoli i ponowne jej włączenie w kilka sekund jest bardzo wygodne. Gry mi się podobały, pomimo gejmplejowych archaizmów. Najtrudniejsza część pierwsza, potem łatwiej i ciekawiej, bo rozgrywka stawała się bardziej różnorodna. Myślę, że teraz wrócę do Crasha na PS4.
(kliknij)

Offline szpynda

• I Am Robot
« Odpowiedź #11136 dnia: Sierpień 12, 2018, 11:48:28 »
The Chronicles of Riddick: Escape from Bucher Bay. To wciąż jest tak dobre jak zapamiętałem, a może i nawet lepsze. Kilku poziomów nie pamietałem i pomimo głupotek i ograniczonego designy poziomów, sama zabawa wciąga. Być może przemawia za mną nostalgia i uwielbienie Pitch Black ale Riddick to Riddick. Mutherfucker skreca karki, wrzuca w maszyny mielące kamienie. Poza tym czy taki nowy DOOM jest jakoś bardziej rozbudowany? Nie sądzę. Polecam starym dziadom, bo narybek może się odbić od pewnych uproszczeń i pamiętajcie, że to 2004 rok. Czas na Dark Athena.
Tak. Nie każdy jest zniewolony własnymi decyzjami życiowymi.

Offline spisu

• Super Badass
« Odpowiedź #11137 dnia: Sierpień 12, 2018, 11:57:53 »
Donkey Kong Country Tropical Freeze na Switchu. Gra jest tak samo miodna, jak na Wiiu, a do tego wspaniale gra się w nią przenośnie. Jeśli ktoś ma Switcha, to powinien kupić tę grę, a jeśli Switcha nie ma, to powinien rozważyć zakup konsoli z grą. Ja ograłem po raz kolejny i zakupu nie żałuję. Nie ma co pisać o designie poziomów i grafice, bo to top level i wszyscy to wiedzą. Bardzo czekam na kontynuację DK.
(kliknij)

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #11138 dnia: Sierpień 12, 2018, 15:31:43 »
Batman od Telltae (PS4)

Słabe QTE, na dodatek źle wykonane, bo symbole pokazują się w kółku, więc odruchowo wciskałem kółko, ale że QTE było źle zrobione, więc nie miało to żadnych konsekwencji. Brawo ::)
Postacie to kołki z nienaturalną mimiką. Przycinanie podczas wczytywania nowego etapu przypomniało mi czasy ogrywania TWD i TWAU na PS3.
Historia nawet ciekawa - w kolejną odsłonę chętnie zagram.

2+, przynajmniej platynka sama wpada :)

Offline spisu

• Super Badass
« Odpowiedź #11139 dnia: Sierpień 16, 2018, 14:08:56 »
Dziś wskoczyło 100% w Donkey Kong Country Tropical Freeze. Odblokowane poziomy naprawdę dobre, gra przygotowuje na nie przez cały czas, więc wymagają jedynie skupienia i można przejść dość sprawnie. Super jest ta gra. Myślę, że jeszcze trochę mnie przy konsoli przytrzyma. Jeśli zdjęcie jest w złym formacie, to przepraszam ale piszę z komórki (brak dostępu do kompa) i proszę moderatorów o edycję.
(kliknij)

Offline Arcybibosz

• Prezes
« Odpowiedź #11140 dnia: Sierpień 16, 2018, 14:19:45 »
Nie wiem jak z poziomem trudności w tej części, ale ostatnio wróciłem do Country Returns na Wii i jak złośliwie jest ta gra zaprojektowana to masakra - dawno się tak przy niczym nie wkurwiałem, zwłaszcza jak chcesz znajdźki zbierać.

A dopiero w trzecim świecie jestem...

Zobaczymy czy starczy Ci samozaparcia żeby zdobyć koronę w Captain Toad ;).
« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2018, 14:28:25 wysłana przez Arcybibosz »

Offline spisu

• Super Badass
« Odpowiedź #11141 dnia: Sierpień 16, 2018, 16:07:59 »
Złośliwości raczej nie zauważyłem. Gra przyjazna, choć miejscami wymagająca, tzn. przy kompletowaniu znajdziek trzeba nauczyć się poziomów na pamięć i jest git. Zresztą żyć i monet jest zawsze pod dostatkiem, co zachęca do podejmowania ryzyka.
(kliknij)

Offline Arcybibosz

• Prezes
« Odpowiedź #11142 dnia: Sierpień 17, 2018, 08:57:37 »
Thimbleweed Park

Wczoraj wieczorem skończyłem i bardzo mi się podobało. Mało tego że skończyłem - skończyłem 2 razy, bo gra ma 2 poziomy trudności za które są trofea, a chciałem mieć calaka . Zaskoczyło mnie jak bardzo okrojony i prosty jest easy mode w porównaniu do hard. Bywało, że przedmiot który żeby zdobyć na hardzie musimy znaleźć 10 innych rzeczy i pogadać z 5 różnymi osobami, na easy po prostu jest w ekwipunku. Na łatwym poziomie trudności wycięta jest nie tylko masa zagadek, ale i dialogów jak i całych scenek. Przejście gry za pierwszym razem na hardzie wzięło mi z 16 godzin. Trzeba dodać że gra jest miejscami cholernie trudna i momentami musiałem wspomagać się poradnikiem (zwłaszcza jak wracałem po przerwie), choć zagadki nie są jakieś abstrakcyjne. OD razu po skończeniu gry walnąłem speedrun na easy i zamknąłem się już w niecałych 2ch godzinach.

Generalnie jak można się spodziewać masa humoru, ciekawe postacie i historia, masa nawiązań do lat 80tych i mega frajda z samodzielnego pchania fabuły do przodu.

W napisach końcowych (za niespiknięcie których oczywiście jest trofeum) twórcy proszą aby powiedzieć znajomym żeby kupili grę, tak żeby oni nie musieli szukać prawdziwej pracy i dalej mogli robić gry. Tak więc mówię wam: Kupujcie i grajcie w Thimbleweed park, bo to bardzo dobra przygodówka!

Trine

Kupiłem razem z częścią drugą na promocji bo raz że lokalny coop, a dwa że dość łatwe i szybkie platyny. Długo leżało, aż któregoś razu udało się z kumplem pograć. Mieliśmy sprawdzić z jeden poziom czy fajne, a po paru godzinach przeszliśmy ponad połowę i skończyliśmy tylko dlatego, że następnego dnia trzeba było iść do pracy. Trine jest świetny, platformówka z dużym nastawieniem na fizykę. Mamy trzy postacie, między którymi w dowolnym momencie możemy się przełączać (ale nie jak w lost viking, trzy postacie stanowią tak jakby jedną,  jak święta trójca). I tak, jest rycerz który atakuje mieczem i broni tarczą, jest złodziejka, która strzela z łuku, a dodatkowo ma grapling hooka na który działa tak jak w wormsach oraz mag - walczyć nie potrafi, za to umie wyczarować z powietrza różne platformy ułatwiające eksploracje.

Bardzo podoba mi się poziomy. Zawsze mamy więcej niż jedną drogę do celu. Widzimy gdzieś wysoko znajdźkę? Możemy strzelić hakiem złodziejki i wspiąć się na górę, albo zestrzelić znajdźkę łukiem, tak żeby spadła na dół, możemy magiem postawić parę skrzynek na sobie i wspiąć się do góry, albo zamiast się wspinać, unieść skrzynkę i po prostu strącić przedmiot. Sekrety poukrywane są dosłownie wszędzie, a odnajdywanie ich oprócz punktów doświadczenia, za które możemy kupować nowe umiejętności dla naszych postaci,  daje też masę frajdy w coopie.

Później dopiero kapnąłem się że ta gra ma łatwe trofea, ale oryginalne wersje z PS3/xboxa360 - wersje enhanced na nowe generacje konsol, mają inne zestawy trofeów i to cholernie trudne, więc jednak nie będzie calaka ;).

Tak czy inaczej bawiłem się bardzo dobrze i gorąco polecam fanom coopa i platformówek 2d, tym bardziej że gra chodzi za mniej niż paczka fajek.

Offline cezar

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #11143 dnia: Sierpień 17, 2018, 11:11:24 »
Później dopiero kapnąłem się że ta gra ma łatwe trofea, ale oryginalne wersje z PS3/xboxa360 - wersje enhanced na nowe generacje konsol, mają inne zestawy trofeów i to cholernie trudne, więc jednak nie będzie calaka ;).

Też się tak nadziałem ;)

Online knur

• Prezes
  • 8==>
« Odpowiedź #11144 dnia: Sierpień 17, 2018, 21:39:00 »
#31/2018
The Unfinished Swan, PS4
Gra "chodzona" z ciekawym pomysłem na design - kulkami farby chlapiemy na ściany, podłogę i sufit żeby zobaczyć dalszą drogę w całkowicie białej/czarnej scenerii. Mimo swojej prostoty gra jest wciągająca i chce się poznać tajemniczą historię króla.
Nic innowacyjnego, gra czysto dla relaksu.
7+/10

#32/2018
My Name is Mayo, PSV
Dobry pomysł na szybki zarobek, gra za 99 centów z platyną do zdobycia w ciągu 30 minut, który koniobijca przejdzie obok tego obojętnie? :) Ja nie przeszedłem, chciałem poczuć się jak orson i wbić w jakiejś gównogrze darmową, nic nie wartą platynę, teraz wiem jakie to uczucie! :P Któż wie, może mi się to spodoba i pójdę za ciosem w poszukiwaniu kolejnych kryształowych kul Adama Małysza?
0/10

Online Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #11145 dnia: Sierpień 17, 2018, 21:41:50 »
Odnosnie Majo: ciekawe co trzeba zrobic by Sony sie zgodzilo na taka gre. Bo nie czarujmy sie, koszty produkcji minimalne, stopa zwrotu pewno ogromna. A taka gra jest jedna.

Energy Cycle juz inna liga mimo wszystko

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #11146 dnia: Sierpień 17, 2018, 21:48:56 »
Z każdego dolara ze sprzedanego mayo sony zgarnia 30 centow. Głupi by się nie schylił.

Online Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #11147 dnia: Sierpień 17, 2018, 21:57:21 »
No nie. Wazniejsze jest pilnowanie systemu trofeow. Gdyby nasladowcow Mayo bylo wiecej, duzo wiecej, to zabawa w pucharki stracila by sens. Dla tych dla ktorych sens ona ma, bo juz widze, ze he he dawno stracila.

A jednak niektorym wolno np Mayo. A dam sobie uciac reke, ze setki devow by chcialo takie cos zrobic.

Offline regisek

• Super Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #11148 dnia: Sierpień 17, 2018, 22:22:15 »
Powiedzmy, że ukończyłem Banner Sagę - obejrzałem ostatnią walką na youtube bo już nie dawałem rady. Straszny paździerz. 5/10 z powodu pseudo wyborów i odbieraniu z powodu "fabuły" postaci graczowi, w które inwestował. Strasznie głupie.

(kliknij)

Online knur

• Prezes
  • 8==>
« Odpowiedź #11149 dnia: Sierpień 17, 2018, 22:27:36 »

Offline wrobel

• Super Badass
« Odpowiedź #11150 dnia: Sierpień 17, 2018, 22:32:53 »
Na to Mayo szkoda pada/Vity. Tam trzeba 10k razy wcisnąć X. Wiem, bo zrobiłem kiedyś...

Offline Rudy_rydz

• I Am Robot
  • 50 twarzy Rudego_Rydza
« Odpowiedź #11151 dnia: Sierpień 17, 2018, 22:34:07 »
#32/2018
My Name is Mayo, PSV
Dobry pomysł na szybki zarobek, gra za 99 centów z platyną do zdobycia w ciągu 30 minut, który koniobijca przejdzie obok tego obojętnie? :) Ja nie przeszedłem, chciałem poczuć się jak orson i wbić w jakiejś gównogrze darmową, nic nie wartą platynę, teraz wiem jakie to uczucie! :P Któż wie, może mi się to spodoba i pójdę za ciosem w poszukiwaniu kolejnych kryształowych kul Adama Małysza?
0/10
:'(

Online knur

• Prezes
  • 8==>
« Odpowiedź #11152 dnia: Sierpień 17, 2018, 22:42:29 »
Na to Mayo szkoda pada/Vity. Tam trzeba 10k razy wcisnąć X. Wiem, bo zrobiłem kiedyś...
To już wiemy dlaczego orson ma ciągle zepsutego pada.

Offline regisek

• Super Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #11153 dnia: Sierpień 17, 2018, 22:42:45 »
Pomyliłeś tematy!
http://forum.polygamia.pl/dyskusje/gra-ktora-porzuciles/

Nie zaliczamy! :)

Argh! So close! ;)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Online Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #11154 dnia: Sierpień 17, 2018, 23:02:54 »
To już wiemy dlaczego orson ma ciągle zepsutego pada.
non stop mi lewy analog pada. To nie majonez.
Ponoc Fifa I Pes maja gameplay mocno eksploatujacy analoga, tak pan naprawiacz mi mowil.

Online Puchacz

• Super Badass
  • Apex predator
« Odpowiedź #11155 dnia: Sierpień 20, 2018, 20:14:26 »
Metroid: Samus Returns na 3DS (to mój pierwszy Metroid w jakiego grałem). Grę bardzo polecam, chociaż odzwyczaiłem się od grania na małych konsolach i problemy z precyzyjnym sterowaniem były ewidentne (a tutaj potrzeba trochę zręczności). Jej ukończeni zajęło mi 16,5h, a grałem w to cały swój dwutygodniowy urlop (w wolnych chwilach).

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #11156 dnia: Sierpień 23, 2018, 09:59:59 »
Horizon: Zero Dawn - Frozen Wilds (PS4)

Piękne widoczki, tym razem góry zimą: misa like!. Pierwszy opad śniegu zwalił mnie z nóg, zajebiste udźwiękowienie, nudna historia, chujowe cutscenki, beznadziejna mimika postaci, fatalny polski dubbing, chaotyczna walka, bezużyteczne wierzchowce, fatalna konstrukcja misji, durne AI, idiotyczny crafting ze zbieraniem śmieci, i tylko ciekawość o co chodzi z tym wulkanem mnie przy tej grze trzymała.
Śnieg ładniejszy niż w God of War, ziejący ogniem niedźwiedź-zapaśnik, to jakieś nieporozumienie.

Daję 3. TOP 3 najładniejszych gier w jakie grałem.

Bioshock (PS4)

Nie dziwię się docierającym zewsząd ochom i achom. Gra ideał: pięknie wygląda i brzmi (chociaż brak surrounda drażnił), wciągająca historia, odpowiednio długa - bez sztucznego wydłużania rozgrywki, świetny gameplay. Jedenaście lat ta gra na mnie czekała i nie zawiodła :)

Zasłużone 6+.

Offline SinfulScholar

• Prezes
  • Drop It Like It's Hot
« Odpowiedź #11157 dnia: Sierpień 23, 2018, 11:01:39 »
no to ciekawy jestem, czy będzieisz w obozie hejterów dwójki, czy osób zachwycających się :)

Online Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #11158 dnia: Sierpień 23, 2018, 11:04:39 »
Bioshock ma wszystko oprocz...dobrej mechaniki. Inna formuła rozgrywki I byłby sztosik.

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #11159 dnia: Sierpień 23, 2018, 11:06:13 »
Mechanika mnie urzekła: idealne tempo chodzenia, idealny gunplay, szybkie i wygodne przełączanie między bronią/plazmidami.