Autor Wątek: Jaką grę ostatnio ukończyłeś?  (Przeczytany 1746625 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Astarot

• Super Badass
Odp: Jaką grę ostatnio ukończyłeś?
« Odpowiedź #9840 dnia: Grudzień 07, 2017, 14:57:57 »
80x10=???

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #9841 dnia: Grudzień 07, 2017, 14:58:19 »
Gra już kosztuje dużo mniej niż 80 dyszek, możesz brać ;)
Edit: ninja'd.

Offline dziki

• Prezes
« Odpowiedź #9842 dnia: Grudzień 07, 2017, 15:58:48 »
Czekam na ten tytuł, aż stanieje do 80 dyszek albo i mniej, bo uważam, że 7 godzinna kampania to wciąż za mało, aby wydawać więcej kasy.

mi wyszlo 14, ale sie nigdzie nie spieszylem tylko ogladalem. Jak chcesz to odezwij sie na priv; bedzie za 80 :)
gram w gry, a nie polygony! :P

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #9843 dnia: Grudzień 07, 2017, 16:57:18 »
8 h to ok wynik. Podbijanie go multi, które pasuje jak świni siodło, było by bez sensu. Gre mozesz zawsze sprzedać, odzyskując 80 proc nakładów.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #9844 dnia: Grudzień 07, 2017, 16:58:15 »

Gre mozesz zawsze sprzedać, odzyskując 80 proc nakładów.
Developer gry lubi to!

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #9845 dnia: Grudzień 07, 2017, 17:03:40 »
Pewno Audi tez sie nie cieszy, ze ich używki są w komisach, no ale tylko giereczkowo mogło sie osmieszyć debatą o ewentualnej blokadzie używek

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #9846 dnia: Grudzień 07, 2017, 17:04:40 »
Masz rację, bity w giereczkach zużywają się dokładnie tak samo jak części w Audi.

Offline dziki

• Prezes
« Odpowiedź #9847 dnia: Grudzień 07, 2017, 17:38:37 »
hmmm..., czwartek dopiero... :D
gram w gry, a nie polygony! :P

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #9848 dnia: Grudzień 07, 2017, 17:56:35 »
Masz rację, bity w giereczkach zużywają się dokładnie tak samo jak części w Audi.
mamy biblioteki i to jest nawet jakby legalne piractwo. A slyszałes kiedys by pisarz jakis postulował likwidacje bibliotek?

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #9849 dnia: Grudzień 07, 2017, 18:07:31 »
Kolejne doskonale porównanie. Koszt napisana książki jest jak koszt stworzenia giereczki.

Offline Astarot

• Super Badass
« Odpowiedź #9850 dnia: Grudzień 07, 2017, 18:08:33 »
mamy biblioteki i to jest nawet jakby legalne piractwo. A slyszałes kiedys by pisarz jakis postulował likwidacje bibliotek?
Dyskusja z dupy, ale pisarz jako jeden z nielicznych dźwiga ciężar produktu. Przy grze pracuje pewnie z 150-200x więcej osób

Co nie zmienia faktu, że giereczkowo to świat a krowy.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #9851 dnia: Grudzień 07, 2017, 18:13:56 »
Kolejne doskonale porównanie. Koszt napisana książki jest jak koszt stworzenia giereczki.
w przeliczeniu na jedną osobę mozliwe ze takie same.
A ponoc zyski fatalne poza kilkoma gwiazdami pióra.

Biblioteki powinny mieć mozliwość wylozyczania jedynie dzieł zmarłych pisarzy. Pisarzr jednak nie walcza o taką zmiane bo nie chca uchodzic za smiesznych.

Offline knur

• I Am Robot
  • 8==>
« Odpowiedź #9852 dnia: Grudzień 08, 2017, 00:01:04 »

God of War: Ghost of Sparta, PSV

Następca Chains of Olympus, zmiany można powiedzieć kosmetyczne. Dalej nie ma walki z bossami więc to taki trochę wykastrowany GoW chociaż długość gry jest zadowalająca. Graficznie mimo, że to port z PSP prezentuje się nieźle, Franz Maurer robi robotę.  ;)

7/10, bo to GoW

Ukryty plan

Ale to to dobre jest! Trochę mix heavy rain i until dawn (gra jest od twórców UD). Podoba mi się taka forma jeśli chodzi o grę, interaktywny film z elementami zręcznościowymi, w którym decyzje wpływają na finałowy obraz gry. Graliśmy razem z żoną i było to mega wciągające doświadczenie, razem szukaliśmy poszlak (mini gierki na czas) i podejmowaliśmy ważne decyzje! Były emocje, serce biło szybciej gdy ważyły się losy postaci na ekranie.
Graliśmy dwa razy i za pierwszy razem gra skończyła się bardzo szybko a to za sprawą jednej decyzji - dałem żonie wolną rękę w podejmowaniu decyzji a, że "grała" bardzo zachowawczo to wyszło jak wyszło.  :D Jeśli już Wam się to zdarzy to nie oglądajcie końcowego filmiku (tego w sklepie, gdy pewna osoba coś kupuje) tylko od razu zacznijcie grę od nowa, to bardzo istotny tip.

U mnie historia wyglądała następująco:
(kliknij)

Graficznie przyzwoicie, czuć było momentami spadki na slimie ale UE4 daje radę. Mimika postaci i modele twarzy stoją na wysokim poziomie ale do Ryse czy starego LA Noira to im daleko.

Reasumując - fajny film, polecam grać we dwie osoby, jest tam jakiś tryb rywalizacji, którego jeszcze nie rozkminiałem ale znając już przebieg całej gry nie wiem czy jest sens w to wnikać, było zagrać tak od początku.  ;)
Chętnie bym jeszcze jakiś inny film w ten sposób przeszedł. :)

Na zachętę, 8/10

Rudy_rydz

• Gość
« Odpowiedź #9853 dnia: Grudzień 08, 2017, 10:10:54 »
No to na pewno chcę zagrać w Hidden Agenda tylko pytanie mam, bo podobno w ogóle nie można sterować padem tylko telefonem. Czy gra wymaga jakiegoś konkretnego softu w telefonie czy pójdzie dosłownie na każdym szrocie ze smartfonów?

Offline knur

• I Am Robot
  • 8==>
« Odpowiedź #9854 dnia: Grudzień 08, 2017, 10:16:40 »
Nie można padem.. niestety. Telefon ma jakieś większe opóźnienie i sterowanie dotykiem nie zawsze jest na tyle responsywne co byśmy chcieli a jest kilka dynamicznych scen i człowiek walczy z dotykiem żeby trafić w odpowiednie miejsce na ekranie.  :D
Zainstaluj sobie z play marketu aplikację "ukryty plan", jak się odpali na ekranie "dołącz do gry" to na pewno telefon jest kompatybilny.

Offline Arcybibosz

• I Am Robot
  • Jasiu, jak ja nie cierpię tych wstrętnych myszy!
« Odpowiedź #9855 dnia: Grudzień 11, 2017, 09:50:22 »
Titanfall 2

Rewelacyjna gra! Zarówno singiel jak i multi cholernie dają radę. Jest mi niezmiernie przykro że geniusze z EA postanowili wydać to razem z dorszem i Battlefieldem 1, przez co gra się nie sprzedała tak jakby tego wszyscy chcieli. A bardzo szkoda, bo przy Tytanie CoD:IF to straszny kloc.

Osobiście chyba stawiam wyżej nawet nad zeszłorocznym Doomem. Doom był fajny, ale nie miał dobrego multi, a i singiel nie był tak zróżnicowany jak w T2. Kampania generalnie nie jest długa, ale jako że grałem na najwyższym poziomie trudności, to potrafiłem próbować niektóre sekwencje po kilkanaście razy, co znacznie wydłużyło licznik godzin.  Fajnie trzeba kombinować w tym singlu. Planujemy każdy krok, później wykonanie planu, nie udaje się, jedziemy od nowa, ewentualnie zmieniając któryś z kroków. Jak po godzinie w końcu wszystko wyjdzie perfekcyjnie to jest mega satysfakcja. Powtarzanie sekwencji nie jest irytujące bo checkpointy są porozstawiane często i gęsto. Na dobrą sprawę dzięki chwilowej niewidzialności możemy nawet przebiec obok wrogów bez walki. Strasznie mi się podoba poruszanie się w tej grze. Jako pilot jest to zrobione bardzo intuicyjnie. Te podwójne skoki i bieganie po ścianach są proste i dają masę frajdy. Nie przypominam sobie żeby w jakimś dorszu to było tak fajnie zrobione. No i tytan. Tytan to potęga. Czuć jego masę i siłę. Wchodzimy do środka i czujemy że siejemy rozpierdziel. Na pieszo też jest bardzo spoko - bronie mają kopa, a my czujemy trafiamy w przeciwników.

Multi odpaliłem tak tylko żeby sprawdzić, a w obecnej chwili jak chcę pograć online wybieram T2 nad Overwatchem. Gram w trym wyniszczenie w którym ściera się 4ch pilotów na 4ch + boty i jest to rewelacyjne rozwiązanie. Nie mamy na ekranie mega chaosu, nie dostajemy co chwila kulki w plecy, a dzieje się cholernie dużo. Fajnie że biegają te boty, bo zamiast zabić powiedzmy 2ch przeciwników, rozwalamy ośmiu i wcale nie przeszkadza mi że sześciu to są boty - podczas walki masz mega satysfakcję z takiej rozwałki.

Titanfalla 2 polecam każdemu, jak dla mnie to numer jeden jeśli chodzi o FPSy. Za tą cenę za jaką ta gra chodzi obecnie to jak za darmo.

9+/10

Offline l0s r0b3rt0s

• Badass
  • a.k.a. pernaq
« Odpowiedź #9856 dnia: Grudzień 12, 2017, 14:22:21 »
Star Wars: Knights of the Old Republic 2

Same starocie ostatnio ;) Zaraz po przejściu jedynki odpaliłem dwójkę. Na początku był szał, że jest dużo ładniej, mniej błędów i nie wywala do pulpitu. Ale jakoś szybko zapał mi przeszedł i gdzieś do połowy się musiałem się przemęczyć. Później znowu fabuła się rozkręciła i poszło gładko 8) Generalnie jedynka jakoś bardziej mi się podobała fabularnie, miała większy rozmach i lepszy klimat świata (wiem, większość uważa że to dwójka była lepsza...).

Co ciekawe, grałem po jasnej stronie mocy (tak sobie postanowiłem) i cały czas miałem wrażenie, że lepiej pod względem wyborów byłoby iść jednak w ciemną stronę... Save'y z różnych etapów gry zostały, więc może niedługo spróbuje od pewnego momentu zobaczyć co się dzieje przy innych wyborach.

Ogólnie to są dwa świetne rpgi i dwie świetne gry ze świata SW - jak ja mogłem wcześniej w to nie zagrać ???

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #9857 dnia: Grudzień 13, 2017, 21:31:53 »
Gra nr 23

FAR CRY: Primal

Ogrywany bezpośrednio po czwórce. Okazał sie prywatnym zaskoczeniem bo wniósł wiecej niz sie spodziewałem.
Setting zmienił sporo: raz, ze łuk, włócznia czy maczuga to nie karabiny.
Siła zwierząt wreszcie ma sens bo człowiek pierwotny toczył z nimi smiertelne boje.
Grafika naprawde daje rade,-dobrze prezentuje sie zwłaszcza noc.

Niestety Ubi nie potrafi w misje.Wciaz robimy to samo praktycznie. Juz nie mowie o urozmaiceniu GTA, ale takie Sleeping Dogs chocby.

Generalnie duzo usprawniono wzgledem Far Cry 4. Moze kosmetyka niekiedy, ale calos zauwazalnie lepsza.

3+/6

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #9858 dnia: Grudzień 13, 2017, 22:24:47 »

Same starocie ostatnio ;) Zaraz po przejściu jedynki odpaliłem dwójkę. Na początku był szał, że jest dużo ładniej, mniej błędów i nie wywala do pulpitu. Ale jakoś szybko zapał mi przeszedł i gdzieś do połowy się musiałem się przemęczyć. Później znowu fabuła się rozkręciła i poszło gładko 8) Generalnie jedynka jakoś bardziej mi się podobała fabularnie, miała większy rozmach i lepszy klimat świata (wiem, większość uważa że to dwójka była lepsza...).

Co ciekawe, grałem po jasnej stronie mocy (tak sobie postanowiłem) i cały czas miałem wrażenie, że lepiej pod względem wyborów byłoby iść jednak w ciemną stronę... Save'y z różnych etapów gry zostały, więc może niedługo spróbuje od pewnego momentu zobaczyć co się dzieje przy innych wyborach.

Ogólnie to są dwa świetne rpgi i dwie świetne gry ze świata SW - jak ja mogłem wcześniej w to nie zagrać ???
Ja tez chyba wolałem jedynkę :) dużo bym dał za remake tych gier, albo pełnoprawna cześć trzecią.

Offline knur

• I Am Robot
  • 8==>
« Odpowiedź #9859 dnia: Grudzień 14, 2017, 10:01:07 »

Assassin's Creed II, PS4

Jedna z trzech zremasterowanych części o przygodach Ezio Auditore da Firenze. Remaster całkiem przyzwoity, niektóre twarze npc wyglądają komicznie, jakby jakieś dziecko w paincie rysowało dla beki ale ogólnie poziom jest dobry. Sama gra i mechanika zestarzała się już konkretnie ale nie na tyle, żeby się przez ten tytuł nie przebić. Ilość zmian w stosunku do części pierwszej jest przytłaczająca i wielu ocenia tę odsłonę jako najlepszą z serii.
Niestety brak tutaj epickich zadań i większej akcji, najczęściej musimy przebiec z punktu a do b żeby z kimś pogadać, coś dostarczyć, zwieńczeniem każdego rozdziału jest zabicie jakiejś ważnej persony - standard w tej serii. Wtedy może i była to świeża formuła, teraz sporo ludzi by się już od tego odbiło, zalatuje momentami nudą i sucharem.

Ciężko też ocenić grę na obecną chwilę, bo jak pisałem taka forma jest już niesamowicie wyeksploatowana (stąd duże zmiany w origins) więc ocenię tak, jak pamiętam tę grę za czasów premiery gdzie ogrom świata i bieganie po dachach robiły pozytywne wrażenie.

7/10 za grę i jakość remastera

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #9860 dnia: Grudzień 14, 2017, 13:23:39 »
Na premiere to u mnie 9/10. Klimat, muzyk (muzyka!), grafika. Szkoda, ze tak zbeszcześcili serię.

Offline Astarot

• Super Badass
« Odpowiedź #9861 dnia: Grudzień 14, 2017, 13:42:29 »
Serio? Fabuła w AC2 była pisana przez nienarodzonego wnuka scenarzysty. Film Mario był bardziej logiczny.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #9862 dnia: Grudzień 14, 2017, 13:44:35 »
Serio 10/10.

Offline Danio

• Super Badass
« Odpowiedź #9863 dnia: Grudzień 14, 2017, 13:46:40 »
@Astra: Ale przecież nikt nie chwali fabuły? Jak w każdym Asasynie, wiadomo, scenariusz jest głupi i nie ma sensu. To nie zmienia faktu, że AC2 to bardzo dobra gra.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #9864 dnia: Grudzień 14, 2017, 13:52:00 »
Serio? Fabuła w AC2 była pisana przez nienarodzonego wnuka scenarzysty. Film Mario był bardziej logiczny.
fabuła w grach?  :) blask ciemnieje, biały kruk czyli oksymoron :)

Pamietam do dzis: wnetrza kosciołów. Czuc było to zimno i starość. A do tego przygrywały aranzacje Kyda.

Ty wiesz, ze jestem ateista...ale od tej gry polubiłem koscioly i jak widze nowy to wchodzecna chwile? :)

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #9865 dnia: Grudzień 14, 2017, 14:13:16 »
Mi sie fabuła nawet podobała, postacie były fajne. A motyw z animusem mi mega siadł, lubie takie fantasy pierdoły, do tego jabłko etc ala kod Da Vinci. Końcówka odjechała już mega mocno, a mi się podobała :).

To był chyba pierwszy sandbox ever, który mi się podobał, bo ktoś wpadł na to, że żeby sadbox był fajny poruszanie się po nim musi dawać fun, ale jak widać po obecnych grach mało kto sobie to wziął do serca :P.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2017, 15:02:21 wysłana przez Blue__ »

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #9866 dnia: Grudzień 14, 2017, 14:29:38 »
Dokładnie- poruszanie sie. To bardzo wazne. Jesli nie ma fajnego modelu jazdy to jest lipa. Dlatego sandboxy chodzone na starcie duzo traca

Rudy_rydz

• Gość
« Odpowiedź #9867 dnia: Grudzień 14, 2017, 15:00:39 »
@knur
Grałeś w 2 na premierę czy remaster to Twój pierwszy kontakt z tą częścią?

Offline knur

• I Am Robot
  • 8==>
« Odpowiedź #9868 dnia: Grudzień 14, 2017, 16:58:09 »
Grałem lecz nie ukończyłem - jak wielu gier na pc.  :D

Rudy_rydz

• Gość
« Odpowiedź #9869 dnia: Grudzień 14, 2017, 17:16:44 »
A to spoko bo myslalem, że sztucznie nabijasz sobie licznik!

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #9870 dnia: Grudzień 14, 2017, 17:25:53 »
Daj mu spokój, nie widzisz ze gry przestały sprawiać mu frajdę? ;)

Offline knur

• I Am Robot
  • 8==>
« Odpowiedź #9871 dnia: Grudzień 14, 2017, 18:13:00 »
Taką jak kiedyś to na pewno, maniakalną wręcz. Już nie pamiętam kiedy zarwałem nockę albo siedziałem po kilka godzin z rzędu. ;)
A, że dalej gram? Jeszcze mi się to nie znudziło a póki są tytułu, które mnie interesują to dlaczego nie. :)

Rudy jakbym miał licznik nabijać to bym szukał gier na 1-2 h a nie prawie 20. :D

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #9872 dnia: Grudzień 14, 2017, 18:34:55 »
Ja sobie wyjątkowo w tym roku licze, chce miec czas spedzany z grami pod kontrola. Za duzo go chyba mam (jak dla mnie), w 2018 planuje ograniczyc.

Offline l0s r0b3rt0s

• Badass
  • a.k.a. pernaq
« Odpowiedź #9873 dnia: Grudzień 15, 2017, 10:38:41 »

Ja tez chyba wolałem jedynkę :) dużo bym dał za remake tych gier, albo pełnoprawna cześć trzecią.

Pełnoprawnej trójki raczej nie zrobią :-\ I to nawet nie ze względu na licencje, ale na to, że historia głównych bohaterów z 1&2 została dokończona w MMO SW: The Old Republic (gram już, ale nie doszedłem do tego jeszcze i nie wiem czy dali radę :P). A szkoda, bo kończąc KotOR 2 miałem wrażenie, że aż się prosi o część trzecią zamykającą historię, w której wyruszamy na poszukiwanie tej dwójki. Ale remake po ciemnej stronie mocy to bym ograł :D

Offline Astarot

• Super Badass
« Odpowiedź #9874 dnia: Grudzień 15, 2017, 13:09:14 »

Pełnoprawnej trójki raczej nie zrobią :-\ I to nawet nie ze względu na licencje, ale na to, że historia głównych bohaterów z 1&2 została dokończona w MMO SW: The Old Republic (gram już, ale nie doszedłem do tego jeszcze i nie wiem czy dali radę :P). A szkoda, bo kończąc KotOR 2 miałem wrażenie, że aż się prosi o część trzecią zamykającą historię, w której wyruszamy na poszukiwanie tej dwójki. Ale remake po ciemnej stronie mocy to bym ograł :D
Za każdym razem mówię... KotOR 3 jest już dostępny od ładnych paru lat. SWTOR to świetne mmo z dobrymi rajdami (przynajmniej podczas Rise jak gralem) i świetnym systemem gearowania. Kampania też jest świetna. Szkoda tylko silnika, bo jest robiony pod gry na singla co widać.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #9875 dnia: Grudzień 15, 2017, 13:52:44 »
A kto by tą gre miał zrobic? Kondycja autorów raczej nawet gdyby to nie zwiastuje niczego dobrego

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
  • Nie liczę klatek, gram w gry
« Odpowiedź #9876 dnia: Grudzień 15, 2017, 15:05:20 »
Jak to kto? Obsidian.

Rudy_rydz

• Gość
« Odpowiedź #9877 dnia: Grudzień 15, 2017, 15:19:05 »
Rudy jakbym miał licznik nabijać to bym szukał gier na 1-2 h a nie prawie 20. :D
Miałem na myśli sztuczne podbijanie licznika poprzez ponowne ogrywanie już kiedyś skończonych tytułów. ;)

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #9878 dnia: Grudzień 15, 2017, 16:15:34 »

Disney już raz zaorał kanon, także kto im zabroni tego MMO paździerza zepchnąć w niebyt? :D nikomu by przykro nie było.

Offline Astarot

• Super Badass
« Odpowiedź #9879 dnia: Grudzień 15, 2017, 16:32:05 »
Jak to kto? Obsidian.
Oni robili dwójkę, która jak  a ich standardy była równie zajebista co zbugowana :D