Autor Wątek: Jaką grę ostatnio ukończyłeś?  (Przeczytany 1746626 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LukeSpidey

• Mieszkaniec tego forum
Odp: Jaką grę ostatnio ukończyłeś?
« Odpowiedź #9960 dnia: Grudzień 29, 2017, 20:54:35 »
Bridge Conanuctor
Gierka, która chyba najpierw wyszła na Androida. Zdecydowałem się na zakup, bo raz, że kosztowała grosze na PS4, a dwa, że to była miła odmiana od tych wszystkich produkcji AAA, które ogrywam ostatnio.

W grze trzeba wybudować mosty, żeby połączyć wyspy po katakliźmie. Zaczyna się od łatwych konstrukcji, do wybory cztery rodzaje materiałów do budowy (drewno, stał, beton oraz stalowe liny), ale nie każdy możemy wykorzystać, a i też mamy ograniczony budżet na budowę mostu. Ten musi być w stanie utrzymać osobówki, ciężarowe oraz byczą cysternę, która odblokowuje się po zakończeniu całego etapu.

Fizyka gry jest dobra - fajnie widzimy jak poszczególne elementu mostu zmieniają kolor w czasie przejazdu pojazdu (zielony - ok, czerwony - zaraz może coś jebnąć), ale czasami to czysta loteria, bo niraz takie motywy odchodzą z autami, że śmiech na sali.

Niektóre konstrukcje mostów przegięte i bez pomocy można spędzić na kombinowaniu nawet kilkadziesiąt minut.

Ogólnie polecam, jeśli ktoś szuka jakiejś odmiany od standardowych konsolowych gier.

Offline maxplastic

• Prezes
« Odpowiedź #9961 dnia: Grudzień 29, 2017, 21:27:29 »
Bridge Conanuctor

To coś w stylu Tearaway Undolded? ;)

Offline knur

• I Am Robot
  • 8==>
« Odpowiedź #9962 dnia: Grudzień 31, 2017, 12:27:37 »
No i zamykamy ten owocny rok!

PixelJunk Shooter Ultimate, PSV

Prosty ale wciągający indyczek z przyjemną mechaniką. Takich gierek oczekują na ręczniaka!

8/10

Offline Astarot

• Super Badass
« Odpowiedź #9963 dnia: Grudzień 31, 2017, 22:46:36 »
22:24 31.12.2017

Na styk. Kampania Destiny 2. Ostatnie dwie-trzy misje dawały radę. Reszta to szrot :D 5+/10

Offline Ja Być z Polska_

• I Am Robot
  • Nuż, Widelec Klienta Hydzę
« Odpowiedź #9964 dnia: Styczeń 01, 2018, 21:49:31 »
Bottle

Niestety strasznie nudny walking simulator, w którym nie dzieje się kompletnie nic, a historia zupełnie nie jest interesująca. Ale można przez 30 minut popatrzeć na ładną grafikę i posłuchać bardzo ładnej muzyki.

Na plus alternatywny tryb gry w nocy po przejściu gry, gdzie jest jeden zaskakujący moment.

Na minus brak optymalizacji, gdzie GTX 1080 nie wyciąga stałych 1080p60. ::)
III-v materials can only result in n-channel HFETs or NPN BJTs. You can't make an active pull-up device, which is required for any VLSI use. Only very high power resistive pull-up or current steering logic is possible.

Offline knur

• I Am Robot
  • 8==>
« Odpowiedź #9965 dnia: Styczeń 02, 2018, 08:46:02 »
#1/2018

Destiny 2, PS4

W zasadzie to dokończyłem resztę gry ale skoro wypadło to już w nowym roku to będzie na konto 2018.
Online shooterek fpp z bardzo okrojonym dodatkiem rpg. Kampania singlowa nudna i bez polotu, fabuła to standard - zabij złego co nam zrobił kuku, kolejne zadania to bezmyślne przedzieranie się przez ai z inteligencją pachołków z halo (czuć, że to gra od nich). Przedmioty i bronie zmieniamy prawie tak szybko jak w diablo lecz kompletnie nie zwracamy na to uwagi, bo każdy z nich na 3 atrybuty wiec to wszystko jest symboliczne. Powinna być opcja auto zakładania lepszego sprzętu, nie trzeba by w ogóle wchodzić do menu.
Gra ma spory potencjał lecz nie został on wykorzystany, mogli pójść bardziej w diablo albo stary hellgate london i zrobić grę bardziej złożoną.
Ja wiem, że kwintesencją gry jest pvp i rajdy (grind mnie nie interesuje) ale sam rdzeń gry jest płytki, co z tego, że się fajnie strzela skoro poza cyferkami na sprzęcie ta gra nic więcej nie oferuje.

(kliknij)

6/10

Offline SinfulScholar

• Prezes
  • Drop It Like It's Hot
« Odpowiedź #9966 dnia: Styczeń 02, 2018, 09:00:41 »
Wolfenstein II
Jakie to jest dobre! świetnie się strzela, super wygląda i chodzi. dodatkowo bardzo fajna historia. jestem mega zaskoczony. mały minus - lokacje mocno korytarzowe i klaustrofobiczne.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #9967 dnia: Styczeń 02, 2018, 09:08:27 »
Nie wiem o co chodzi z pacholkami z Halo, ale jak halo wyszło to było chwalone za AI.

Offline knur

• I Am Robot
  • 8==>
« Odpowiedź #9968 dnia: Styczeń 02, 2018, 09:24:23 »
Może na początku serii tak było ale 5 już chyba słabo w tej kwestii, tym bardziej nasi sojusznicy.

Offline SinfulScholar

• Prezes
  • Drop It Like It's Hot
« Odpowiedź #9969 dnia: Styczeń 02, 2018, 10:07:56 »
akurat jestem na forumogadce 136 gdzie Qbar recenzuje Halo 5 i chwali właśnie AI przeciwników :)

najlepszy AI przeciwników pamiętam z Rage'a

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #9970 dnia: Styczeń 02, 2018, 10:14:51 »
A jak qubor chwali Halo 5 to na pewno musi być prawda ;)
Może na początku serii tak było ale 5 już chyba słabo w tej kwestii, tym bardziej nasi sojusznicy.
Tylko ze 5 to nie Bungie...

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #9971 dnia: Styczeń 02, 2018, 21:12:30 »
Gra nr 24

Uncharted: Zaginione Dziedzictwo

Seria szczególna dla mnie, pamiętam nawet co robiłem w danym okresie życia przy każdej części :)
Czwórka jednak sporo namieszała, zmiany nie przypadły mi do gustu. Nastawienie na skradanie i fabuła stojąca okrakiem (udaje miejscami poważną przez co staje sie groteskowa, dyskutowane było)

Dodatek to ta sama gra co U4, gorsza tylko troche. Mamy jedna lokacje zamiast podróży po świecie (na minus jak dla mnie).No i dalej skradamy sie co moim zdaniem do serii pasuje jak parówki do lodów. Mozna wprawdzie strzelać, ale zle to wyglada. Przypomina multi czyli biegamy i rolujemy jak szaleni (na crushingu np).

Jednak jest i druga połowa, tj to za co kocham starą trylogie. Nazwijmy to "widoczkami". Wychodzimy z zacienionej doliny i nagle trach: przed nami wyrastają monumentalne posągi. Raz, ze to Uncharted wiec grafika urzeka. Ale nie to jest clue. Ten artyzm Naughty Dog. To naprawde jest magiczne. Tomb Raider choć dobry to odstaje sporo

Jest wiecej zagadek, mniej strzelania. 

4/6 daje. Dobra gra, ale to najsłabsze Uncharted. Ciesze sie wiec, ze seria odchodzi. Bede pamietał te kapitalne chwile :)

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #9972 dnia: Styczeń 03, 2018, 21:32:13 »
Gra nr 25

Deus Ex: Rozłam Ludzkości

Ostatni tytuł w 2017. Podszedłem inaczej niz do poprzednika, zamiast rozwiazan siłowych- skradanie.
Tutaj wciaz ten sam minus: ewidentna droga siłowa to strata masy zabawy. Dziwie sie devsom, ze daja taką opcje w takim kształcie. Ktos sie zdecyduje na offensywne upgrady i napisze potem, ze lipa.
Sama gra ptaktycznie nie rozni sie od poprzednika. To ta sma gra, doszło pare wszczepów, ale chyba offensywne sie jakos roznia

Bawiłem sie niezle, przy ok 80 proc gry wkradło sie znuzenie jednak.

3+/6

Offline maxplastic

• Prezes
« Odpowiedź #9973 dnia: Styczeń 03, 2018, 21:33:17 »
Gra nr 25 od kiedy? Już jest 2018 rok, chyba że dopiero teraz piszesz :P

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #9974 dnia: Styczeń 03, 2018, 21:45:24 »
Ostatni tytuł w 2017. Napisałem. Rano w niedziele dokończyłem :)

Offline knur

• I Am Robot
  • 8==>
« Odpowiedź #9975 dnia: Styczeń 03, 2018, 22:04:55 »
#2/2018

Game of Thrones: A Telltale Games Series - Season One, PS4

Kolejny rozgrzebany tytuł z zeszłego roku dobity!
I wpadła mi ta salaterka, nad którą wszyscy się tak pałują! Kryształowa Kula czy tam inny puchar czterech skoczni.
Pierwsza w życiu i chyba nie ostatnia, bo jeszcze kilka gier od telltale mam z plusa. I co śmieszne, to w tych grach pucharki lecą jak pojebane i dosłownie za nic, wystarczy klikać cokolwiek. ;D Ale głupi ci rzymianie!

Wracając do gry to jest to po prostu interaktywny mini sezon GoT, jak ktoś lubi to może zagrać, jak ktoś nie jest fanem to może to zrobić tylko i wyłącznie dla aczików. Ciężko ocenić gry od TT, są to takie rozmemłane wersje filmów i co lepsze wybory nie mają większego znaczenia jeśli chodzi o całokształt, na końcu dostajemy zestawienie w jaki sposób postępowaliśmy i czy pokrywa się to z większością graczy. Można zdechnąć jak się na czas nie zrobi niektórych QTE ale sekwencję można powtarzać do upadłego.

Długo broniłem się przed fenomenem GoT, w zeszłym roku zacząłem grać ale bez znajomości uniwersum trochę słabo się w to zanurzało więc nadrobiłem serial i dopiero dokończyłem ten tytuł. Tak jak pisałem wcześniej, należy to rozpatrywać tylko pod kątem interaktywnego serialu, bo gra to z tego żadna w zasadzie.

5+/10, bo GoT, inaczej o wiele mniej, jako fan zagrałem tylko i wyłącznie dlatego, że była w plusie, innego miejsca dla gier od TT nie widzę

Rudy_rydz

• Gość
« Odpowiedź #9976 dnia: Styczeń 03, 2018, 22:37:50 »
Ten jak szaleje, co za czub. :D

#1 Nex Machina: Death Machine

Kolejna po Resogun i Alienation gra od Housemarque, która w założeniach jest twin stick shooterem. Fabuły nie ma tutaj żadnej, ot jest to typowa zwariowana gra akcji z rzutem izometrycznym i gra się w to fantastycznie. To jest czysta, nieskrępowana frajda z pokonywania kolejnych mini-plansz usianych wrogami. Na ekranie dzieje się mnóstwo i trzeba mieć oczy dookoła głowy aby nie tylko unikać wszelkich pocisków i ataków, ale także eliminować przeciwników i zbierać ocalałych ludzi co jest systemem podobnym do tego z Resogun.

Nasza postać ma standardową broń, którą ulepszamy poprzez zbieranie przeróżnych power upów. Oprócz tego jest też jeszcze broń specjalna podnoszona z paczek, które trzeba rozbić a kryje się tam chociażby potężny laser, wyrzutnia rakiet czy miny. Mamy też odskok, który pozwala nie tylko uciec przed wrogami ale także przejść przez lasery bez żadnego uszczerbku. Na planszach jest też mnóstwo sekretów jak dodatkowi ocaleni czy nawet mniejsze plansze. Nigdy na podsumowaniu poziomu nie miałem czegoś wymaksowanego chociaż kilka razy byłem pewien, że zebrałem dosłownie wszystko.

Bazowo są 4 poziomy trudności z czego najwyższy jest zablokowany. Najpierw zagrałem na Experienced czyli odpowiedniku normalnego poziomu trudności i było wymagająco. Szczególnie walki z bossami to był momentami ciężki orzech do zgryzienia, ale co ważne to im wyższy poziom trudności tym gra ma więcej poziomów. Na najniższym jest ich tylko 5, na średnim jest 6 a na hardzie jest ich 7. Na razie udało mi się skończyć grę tylko na najniższym poziomie bo na średnim ostatni boss był ponad moje siły głównie z tego powodu, że nie było żadnej dodatkowej broni do podniesienia na początku planszy. Co więcej, każdy poziom trudności ma określoną liczbę żyć. Najniższy ma nieskończenie wiele żyć, średni 99, wysoki 10, a najwyższy tylko 5. Gdy je wyczerpiemy to jest game over i trzeba zaczynać od nowa, przynajmniej w trybie arcade bo jak odblokujemy dany poziom w tym trybie to możemy je grać w każdej chwili w oddzielnym trybie.

Muszę pochwalić też fenomenalną ścieżkę dźwiękową bo to właśnie dzięki niej przemierza się kolejne plansze jakby się było w jakimś transie. Próbowałem przez chwilę grać bez niej, ale totalnie nie potrafiłem i ginąłem dosłownie co chwilę. Niestety, ale jak świetnie by mi się nie grało to jednak czułem, że poziomy trudności są odrobinę źle wyważone jednak trening czyni mistrza i mam zamiar wrócić jeszcze do gry na wyższych poziomach bo to jest typowa gra do kręcenia coraz lepszych wyników. Jeżeli podobał wam się Resogun (tak jak mi) to serdecznie polecam Nex Machinę. 8.5/10
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2018, 22:50:36 wysłana przez Rudy_rydz »

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #9977 dnia: Styczeń 04, 2018, 00:58:50 »
Knur

Ja z Tales from Borderlands siluje sie od czerwca :) mnie to nudzi strasznie dlatego by czasu nie marnowac pozyczylem rowerek stacjonarny i bede zapylac i platynowac: wpadl Batman, jest Gra o Tron i wspomniany Border.

Wszystko z Plusa, szkoda wazonow a cardio sie zrobi dobre :)

Wkurza mnie jednak, ze produkcje te udaja gry. To filmy po prostu.

Offline Arcybibosz

• I Am Robot
  • Jasiu, jak ja nie cierpię tych wstrętnych myszy!
« Odpowiedź #9978 dnia: Styczeń 04, 2018, 08:15:13 »
GoT od Telltale - nie skończyłem pierwszego odcinka, ta gra wygląda i rusza się tragicznie, chyba najbrzydsza gra od nich.

Natomiast wczoraj skończyłem pierwszy odcinek Batmana i jest jak najbardziej w porządku.

Rudy_rydz

• Gość
« Odpowiedź #9979 dnia: Styczeń 04, 2018, 08:48:13 »
Knur

Ja z Tales from Borderlands siluje sie od czerwca :) mnie to nudzi strasznie dlatego by czasu nie marnowac pozyczylem rowerek stacjonarny i bede zapylac i platynowac: wpadl Batman, jest Gra o Tron i wspomniany Border.

Wszystko z Plusa, szkoda wazonow a cardio sie zrobi dobre :)

Wkurza mnie jednak, ze produkcje te udaja gry. To filmy po prostu.

Jak to było?
Co sie z tym wiąze: wybierac lepsze gry, zlewac słabsze pozycje
Aha. ;)

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #9980 dnia: Styczeń 04, 2018, 12:08:49 »
Gdyby mi wszystkie plany wychodziły byłbym zbyt doskonały, czasem specjalnie sie podkładam :)

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #9981 dnia: Styczeń 05, 2018, 22:11:55 »
#1 Steamworld Dig - Przeszedłem, fajne klikadło, troche po ponad połowie się zrobiło jakiegoś tam drobnego wyzwania. Potem przez upgrade znów zszedł poziom trudnosci do nikłego, walka z ostatnim bossem poszła momentalnie do strzału, banalnie i szybko, ale gierka przyjemna w kategorii pustego zapychacza czasu.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2018, 22:54:34 wysłana przez Blue__ »

Offline dziki

• Prezes
« Odpowiedź #9982 dnia: Styczeń 06, 2018, 23:43:11 »
Rise of the Tomb Rider - koniec roku do byl dobry czas zeby w koncu rozpoczac przygode z Lara ;) Ogolnie jestem mocno rozczarowany kiedy serie, ktore pamietam jako nowatorskie staja sie jedynie dobrymi, rzemieslniczymi produktami przygotowanymi przez smutnych panow sledzacych zza biurka obecne trendy.
Tym bardziej, ze ta gra wyglada bardzo ladnie, chociaz efektu wow przy wejsciu do jakiejs lokacji jak w Uncharted nie uswiadczylem. To efekt tego, ze lokacje sa bardzo rozlegle i otwarte wiec ich dopieszczenie jest trudniejsze. Nawiazujac jeszcze do Uncharted; jesli ktos tam mial dysonans pomiedzy Nathanem "luzne gacie" Drakiem a strzelaniem, to tu moze miec powazne problemy z wczuciem sie w role kiedy pani archeolog o twarzy nastolatki metr 50 w kapeluszu beznamietnie wybija tabuny wyszkolonych nakoksowanych najemnikow, na wiele sposobow (moment, w ktorym niczym Rambo zaczalem robic wybuchowe strzaly bezcenny) a to i tak nie bedzie jeszcze truskawka na torcie.
Jesli ktos gral w poprzednia czesc to w zasadzie nie uswiadczy wielu zmian. Fabula jest tak biedna i sztampowa, ze jesli nie zal wam grafikow sleczacych dlugie, crunchowe godziny nad animacjami przerywnikow, to mozna ja bez bolu skipowac. Sila tej gry ma wg zamierzen tworcow byc w gameplayu, a ten jest robiony tak jak jest to teraz modnie czyli mariaz sandboxowych lokacji, mnostwo znajdziek, poboczne misje i wyzwania (temu kto to wymyslil rzucilbym na pole kukurydzy 8 monet i kazal mu je znalezc zanim siadzie znowu do klawiatury i wymysli cos rownie wspanialego), obowiazkowy upgrade naszego gieroja plus pukawek. Sek w tym, ze wogole nie trzeba tego robic, gra na normalnym poziomie trudnosci przechodzi sie wlasciwie sama. Te dodatkowe bronie szalu kompletnie nie robia, nie ma ich wiele, a do tego sa jeszcze podwojne. No szapoba, w singlu mi ta zlota skorka daje +5 do fejmu dla domownikow.
Do listy typowo giereczkowych absurdow dochodza smaczki jak wesole taplanie sie w ubraniu w syberyjskich zamarznietych jeziorkach, czy patenty w stylu zabij 16 krolikow i zedrzyj z nich skorki, dodaj do tego 5 sprezynek, wymow hokus-pokus przy ognisku i twoj shotgun bedzie miec o 5% lepsza stabilizacje odrzutu. To jest pyszne :) Na deser, czyli w endgamie mozna sobie jeszcze rozgrywac wyprawy; to nic innego jak odwiedzanie tych samych lokacji i wykonywanie serii zadan w stylu odzyskaj 3 przedmioty/ zabij 5 wilkow. Mniam. Mozna sobie te wyniki porownac ze znajomymi..., ktorzy chyba nie maja zycia ;)
Zeby tylko nie jeczec to pochwale opcjonalne swiatynie do odwiedzenia gdzie trzeba w koncu ruszyc glowa.
Reasumujac; lubisz takie klimaty jak Infamous/ Far Cry to jest duza szansa, ze to gra idealna dla ciebie. U mnie seria laduje juz w worku "nie dotykac".
gram w gry, a nie polygony! :P

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #9983 dnia: Styczeń 06, 2018, 23:51:01 »
U mnie seria laduje juz w worku "nie dotykac".
Wstyd takie rzeczy wypisywać!

BTW. Far Cry nie lubie.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2018, 23:52:34 wysłana przez Blue__ »

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #9984 dnia: Styczeń 07, 2018, 00:13:09 »
Co to ma wspolnego z Infamous?  :)

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #9985 dnia: Styczeń 07, 2018, 00:16:01 »
Fajny model poruszania po "otwartym" terenie chociażby.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #9986 dnia: Styczeń 07, 2018, 00:18:04 »
No zupełnie nie, ale to juz omawiane było. Inafamous to srodowisko totalnie wertykalne po ktorym przemieszczasz sie jak rakieta.

Offline dziki

• Prezes
« Odpowiedź #9987 dnia: Styczeń 07, 2018, 01:09:33 »
Co to ma wspolnego z Infamous?  :)

nniej wiecej to:
Cytat: dziki
mariaz sandboxowych lokacji, mnostwo znajdziek, poboczne misje i wyzwania (temu kto to wymyslil rzucilbym na pole kukurydzy 8 monet i kazal mu je znalezc zanim siadzie znowu do klawiatury i wymysli cos rownie wspanialego), obowiazkowy upgrade naszego gieroja plus pukawek.

Offline maxplastic

• Prezes
« Odpowiedź #9988 dnia: Styczeń 07, 2018, 01:15:46 »
Brzmi jak połowa sandboxów w historii ;) Ale jednak pod względem gameplayu to do Infamous jak najdalej. Z Far Cry się zgodzę, ja bardzo lubię serię Ubi. W tych nowych Tomb Raiderach bawiłem się dobrze, ale jednak lepiej w pierwszym. Drugi niby ma to wszystko, co napisałeś, być może powinien być bigger, better & more badass, ale jakoś nie do końca mi leżały te aspekty otwartego świata. Miałem wrażenie, że to jest wciśnięte na siłę i trochę biedne, nie daje takiej swobody.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #9989 dnia: Styczeń 07, 2018, 01:19:23 »
Ninja. To miałem napisac. Infamous to wertykalny swiat i staroszkolny gameplay. Nie ma oslon (sa ale bezuzyteczne),-biegamy, strafeujemy jak za dawnych lat.

To srednia gra ale dosc oryginalna jak na dzisiejsze czasy

Offline dziki

• Prezes
« Odpowiedź #9990 dnia: Styczeń 07, 2018, 11:01:50 »
@Orson:
grales w te nowe TRy?
Tam tez jest wertykalnie; jestes w gorach/ jaskiniach. Przemierzac sie mozesz szybko; wykorzystanie lin, akrobacji Lary. Sa tez oslony, ale... bezuzyteczne (bo jak jestes za nia 5sek to dostajesz z chirurgiczna precyzja granat). Biega tez sie duzo ;)

p.s.
IMO sandboxy to zlo; bardzo wymagajace z technicznego pkt widzenia, z poziomu gameplayu sztampowe do bolu, sztucznie wydluzajace rozgrywke (jesli chce sie wszystko wykonac), z zadaniami kopiuj-wklej.
Pierwsze Fallouty: odkrywales lokacje, sprawdzales, robiles ciekawego questa/ dowiadywales sie czegos ciekawego nt historii/ zbierales loot robiacy roznice.
Sandboxowe fallouty; widzisz lokacje - czy tam pojdziesz czy nie, nie ma w zasadzie wiekszego znaczenia (jesli oczywiscie nie wiaze sie z fabula). Szanse na to powyzsze mizerne.

Offline Czaju

• Super Badass
« Odpowiedź #9991 dnia: Styczeń 07, 2018, 12:17:40 »
Full Throttle Remastered

Rozczarowanie. Niby taki klasyk, ale nie bardzo widzę z jakiego powodu. Sam remastering jest jak najbardziej udany, ale tak jak 20 lat temu historia jest krótka i taka se, miejscówki nieciekawe, zagadki łatwiutkie, elementy "zręcznościowe" niepotrzebne i topornie wykonane, do tego występują wkurwiające czasówki.

Przygodówka bez przygody. Ujdzie, czyli 4/10.
PSN ID: czajuprime

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #9992 dnia: Styczeń 07, 2018, 12:36:39 »
Jasne, ze grałem w TR. Osłony są użyteczne, co ty gadasz, chyba ze na easy to moze. Wspinanie jest, jest w wielu grach, ale to z Infamous łaczy sie z strzelaniem i jest cholernie dynamiczne. No i Cole wylazi po sciankach tak 38484 razy na K2 i 7373838393 na Giewont.

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
  • Nie liczę klatek, gram w gry
« Odpowiedź #9993 dnia: Styczeń 07, 2018, 13:07:46 »
Full Throttle Remastered

Rozczarowanie. Niby taki klasyk, ale nie bardzo widzę z jakiego powodu. Sam remastering jest jak najbardziej udany, ale tak jak 20 lat temu historia jest krótka i taka se, miejscówki nieciekawe, zagadki łatwiutkie, elementy "zręcznościowe" niepotrzebne i topornie wykonane, do tego występują wkurwiające czasówki.

Przygodówka bez przygody. Ujdzie, czyli 4/10.
O, ktoś ma jak ja! Skończyłem tę grę wspomniane 20 lat temu, chyba nawet mi się podobała. Kupiłem w zeszłym roku remaster i stwierdzam, że jest to straszny paździerz. Tym razem nie skończyłem. Sekwencję z jazdą motocyklem przez kanion musiałem z solucją robić, bo nie wiedziałem co trzeba tam zrobić i jeszcze się okazało, że to bazuje na chamskim RNG.

Polecam natomiast wspaniałe Thimbleweed Park.

Tapatalkin'

Offline dziki

• Prezes
« Odpowiedź #9994 dnia: Styczeń 07, 2018, 13:40:42 »
Jasne, ze grałem w TR. Osłony są użyteczne, co ty gadasz, chyba ze na easy to moze. Wspinanie jest, jest w wielu grach, ale to z Infamous łaczy sie z strzelaniem i jest cholernie dynamiczne. No i Cole wylazi po sciankach tak 38484 razy na K2 i 7373838393 na Giewont.
dla mnie to niuanse i postrzegam te gry generalnie jako z jednej bajki :)

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #9995 dnia: Styczeń 07, 2018, 13:45:25 »
A dla mnie to jak jeep i Ferrari. Niby auta, służa jednemu celowi, koła mają itd, a jednak zupełnie inne :)

Offline Czaju

• Super Badass
« Odpowiedź #9996 dnia: Styczeń 07, 2018, 14:02:24 »
Polecam natomiast wspaniałe Thimbleweed Park.

Czekam na pierwszą przecenę na PSN, mam nadzieję, że już niedługo.
PSN ID: czajuprime

Offline Arti

• Badass
« Odpowiedź #9997 dnia: Styczeń 07, 2018, 14:50:46 »
Sky Force Reloaded, 1000/1000
Zwalone osiągnięcia - zdobycie 500k gwiazdek pod koniec zaliczało mi tylko jak zrobiłem poziom, zamknąłem grę i wchodziłem ponownie robić poziom
Ale jest :D
Sama gra genialna na szybkie odprężenie, tu przed telewizorem. Na ipadzie w różnych miejscach ;)
xbox live - Arti 0777

Offline Astarot

• Super Badass
« Odpowiedź #9998 dnia: Styczeń 07, 2018, 15:17:17 »
Grałem na Vicie i jak cena nie zabije to biorę wersję na NS. Dobry spill!

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #9999 dnia: Styczeń 07, 2018, 17:24:26 »
Gra nr 1

Resident Evil 7

Moja gra roku z 2017 i zarazem najwieksze zaskoczenie. Seria skonczyła sie dla mnie na Code Veronica. Owszem, RE4 i RE 5 były spoko grami, ale odeszły zbyt daleko, stając sie jednoczesnie czymś już zupełnie innym. A szosta cześć to już jakiś crap. Seria umarła.

No ale w tym uniwersum śmierć nie oznacza czasem końca :)
Resident powraca. Ale robi to po prostu w sposób niesamowity, magiczny :) :)

Dlaczego? Jest idealnym powrotem do korzeni, jednocześnie we współczesnej mechanice. Jest gospodarowanie ekwipunkiem, sa zagadki (shootgun i medaliony na drzwiach- ach łezka w oku). Aby tradycji stało sie dość- końcowka jest słabsza :)

Klimat rezydencji po ktorej sie wałesamy to miód. Niby to nowa lokacja (Bagna Luizjany) ale cholera- komisariat policji sie przypomina :)

Bossowie- jedni fajni (pierwsza dwojka), pozostały duet- taaak, by tradycje dopiać- mutuje. Nie fajne.

Grafika jest słaba. Czuc ten vr compatible, wszystko jakies takie rozmazane
Gra jest długa. Hltb mowi o 10 h, mi 14 na normalu zajeło- bo to stara szkoła, oszczedzałem amunicje, lizałem ściany itd

-5/6
Dawno sie w cos tak nie wciagnąłem