Autor Wątek: Jaką grę ostatnio ukończyłeś?  (Przeczytany 1398468 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
  • Specjalizuje się w starych linkach.
    • www.facebook.com/skrubolski
Odp: Jaką grę ostatnio ukończyłeś?
« Odpowiedź #11520 dnia: Listopad 03, 2018, 18:21:21 »
Yoku's Island Express - przypadkowo ściągnąłem demo, wyglądało mi to na kolejną biedaplatformówkę, ale o mamo, jak bardzo się myliłem. Sterujemy jakimś takim żuczkiem co kula przed sobą kulkę gnoju. Pierwsze co mnie zaskoczyło - czemu to nie skacze? Platformówka bez skakania? WTF? Szybko jednak przekonałem się czemu tak jest. YIE to mix platformówki metroidvaniowej z... pinballem! I działa to znakomicie. Kolejne części wyspy są przemyślane i pomysłowe, mamy bardzo fajny balans pomiędzy eksploracją oraz sekcjami pinballowymi. Gra też jest śliczna. Wygląda jakby ktoś ją namalował. Do tego bardzo przyjemny, czasem lekko jazzujący soundtrack. No gra jest czarodziejska. Gorąco polecam. Jedyna wada, to że gra jest dosyć krótka. Jak wyjdzie dwójka to biorę w ciemno. No i zaczynam obserwować dewelopera - http://villa-gorilla.com

TL;DR - Najlepsza platformówka 2d od czasów Shovel Knight i najlepsza gra, w jaką grałem na Switchu po Super Mario Odyssey.

https://youtu.be/Wsm8YfW9C90

pozdr
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2018, 18:25:03 wysłana przez Screwball »
psn - Skrubolski
www.facebook.com/skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline Gregys

• I Am Robot
  • pukier cuder
« Odpowiedź #11521 dnia: Listopad 04, 2018, 20:40:57 »
Pękła Yakuza 0, bawiłem się świetnie ale jeżeli pozostałe części są podobnie skonstruowane, to nieprędko sięgnę po kolejną. Moja rozgrywka wyglądała tak, że do 7 rozdziału rozwijałem co trzeba i bawiłem się w misje poboczne. Potem wpadła większa kasa, wykupiłem umiejętności i poleciałem głównym wątkiem w dwa dni. Około 80 całkiem przyjemnego (ale jednak) grindu i potem te pozostałe godziny do zakończenia. Końcówka to jakaś masakra, bo trwała chyba z 1,5 godziny. Całkiem ciekawe doświadczenie, takie japońskie dziwactwo. Przy okazji, ciągle miałem ochotę na sushi. :)
Gregys out.

Offline meatbag

• I Am Robot
« Odpowiedź #11522 dnia: Listopad 04, 2018, 20:45:11 »
Krótsze są.

Offline Rudy_rydz

• I Am Robot
  • 50 twarzy Rudego_Rydza
« Odpowiedź #11523 dnia: Listopad 04, 2018, 21:10:40 »

Chyba jedna z oryginalniejszych gier logicznych w jakie miałem przyjemność zagrać. Całość jest zrobiona przez jednego człowieka i prezentuje się naprawdę imponująco. Prosta grafika i pastelowe kolory świetnie się komponują i bardzo ładnie wyglądają na ekranie. Zagadki są głównie oparte na perspektywie gdzie jedna część obrazka będzie pasować do innej tylko wtedy kiedy ustawimy właściwą perspektywę. I tak konstrukcja po której ma spadać kula zaczyna się od pokoiku z dzbanem, żeby przejść przez wieżę zegarową, a wylądować w miejscu przeznaczenia i zbić szkło w innym pomieszczeniu. Ciężko to wytłumaczyć na przykładzie, ale każdy kto chociaż widział trailer będzie wiedział o co chodzi gdyż tam jest pokazana podobna sytuacja tylko, że z jabłkiem. O fabule nie wiadomo nic i w głównej mierze wydarzenia przedstawione na ekranie interpretujemy indywidualnie. Gra krótka bo zajmuje jakąś godzinę, maksymalnie 2, ale za 19 zł na Google Play warto było wziąć. W ogóle nie wyobrażam sobie grania w taką grę na stacjonarkach, a jedynie na mobilce czy Switchu. Ja od siebie polecam bo to bardzo unikalna pozycja.

Ocena: 8/10

Offline spisu

• Super Badass
« Odpowiedź #11524 dnia: Listopad 05, 2018, 00:19:29 »
Pękła Yakuza 0, bawiłem się świetnie ale jeżeli pozostałe części są podobnie skonstruowane, to nieprędko sięgnę po kolejną. Moja rozgrywka wyglądała tak, że do 7 rozdziału rozwijałem co trzeba i bawiłem się w misje poboczne. Potem wpadła większa kasa, wykupiłem umiejętności i poleciałem głównym wątkiem w dwa dni. Około 80 całkiem przyjemnego (ale jednak) grindu i potem te pozostałe godziny do zakończenia. Końcówka to jakaś masakra, bo trwała chyba z 1,5 godziny. Całkiem ciekawe doświadczenie, takie japońskie dziwactwo. Przy okazji, ciągle miałem ochotę na sushi. :)

Ja miałem ostatnio (w oczekiwaniu na mesjasza gejmingu) maraton z Yakuzą. Yakuza 0, Yakuza Kiwami, Yakuza Kiwami 2 i mogę powiedzieć, że bawiłem się świetnie. Najdłużej oczywiście przy 0 ale potem było już tylko lepiej. Grind jak najbardziej jest immanentną cechą serii ale był on przy okazji, a nie zamiast fabuły.

Teraz czekam na reedycję 3, 4 i 5 na ps4, bo 6 leży już na półce.
(kliknij)

Offline Puchacz

• Super Badass
  • Apex predator
« Odpowiedź #11525 dnia: Listopad 08, 2018, 23:28:00 »
Guacamelee 2

Ukończyłem w wielkich bólach i sporej irytacji, wiele lokacji bardzo trudnych zręcznościowo i to chyba głównie przez sterowanie (pad nie działa jak powinien, nie wiem czy to mój już jest zużyty czy to taka gra). Sprawia to wielką frustrację w elementach zręcznościowych i przeszkadza w walce (a to postać walnie specjala nie w tą stronę, a to nie trafimy ciosem kilka razy). Podczas walki często nic nie widać, nie wiadomo gdzie jest postać i łatwo dostać hita do lawy/na kolce i zaczynamy od nowa. Gdybym wiedział jak to wygląda to bym nawet nie zaczynał. Na plus walki z bossami (dla odmiany każda mega prosta). Mogę tylko dodać, że byłem wielkim fanem części pierwszej i takich problemów z elementami zręcznościowymi (sterowaniem) nie miałem.

Nie polecam nikomu, nawet za darmo, bo szkoda nerwów. Po takich grach jak Spiderman czy AC Odyssey to można się zszokować, że ktoś takie coś zrobił, a tym bardziej kupił (gra tania nie jest ponad 80 zł standardowo).

Offline Rudy_rydz

• I Am Robot
  • 50 twarzy Rudego_Rydza
« Odpowiedź #11526 dnia: Listopad 11, 2018, 15:14:44 »
#20 RED DEAD REDEMPTION II

Na żadną grę tak mocno nie czekałem w ostatnich latach jak na kontynuację, a w zasadzie prequel, Red Dead Redemption. Rockstar już na filmikach promocyjnych pokazał, że to będzie przełomowa produkcja co najmniej w kwestiach technicznych. I faktycznie gra okazała się hitem nie tylko sprzedażowym ale recenzenci również się rozpływali w samych superlatywach nad przygodami Arthura Morgana. Ja niestety nie jestem taki przychylny do wszędobylskich zachwytów zwłaszcza, że Red Dead Redemption 2 jest w pewnym sensie dosyć sporym rozczarowaniem.

Więcej: http://forum.polygamia.pl/dyskusje/red-dead-redemption-2/msg1141512/#msg1141512

Offline knur

• Prezes
  • 8==>
« Odpowiedź #11527 dnia: Listopad 12, 2018, 20:38:23 »
#39/2018
Bioshock 2/BioShock: The Collection, PS4
Też dobra ale delikatnie słabiej wypada od jedynki. Wkurza brak ustawienia FOV, w jedynce był a tu ni ma!
Historia ciekawa ale bardziej przewidywalna niż poprzednio, dalej świetny, unikalny klimat podwodnego miasteczka.
8/10

#40/2018
Red Dead Redemption 2, PS4
To nie jest gra dla każdego. Ba, zaryzykowałbym stwierdzenie, że jest to gra dla nielicznych. Wielu może odbić się od niedzisiejszych mechanik i animacji oraz faktu, że gra dosyć długo się rozkręca. Moja rada i recepta na wkręcenie się w grę to granie powoli, bez pośpiechu, biegnąć ślepo od punktu a do b nie zauważymy wielu aktywności po drodze, które przygotowali nam twórcy. Najlepiej w ciszy i w skupieniu, jest masa dialogów, często odgrywanych podczas akcji, muzyka buduje także niepowtarzalny klimat. Nie jest to gra pod podcasty, idąc tą drogą znudzimy się bardzo szybko, w ten świat trzeba po prostu wsiąknąć, stać się częścią głównego bohatera.
Masa dodatkowych aktywności jak przebieranie się pod panujące warunki klimatyczne, golenie mordy, jeśli nie chcemy wyglądać jak zwierze oraz dbanie o swojego wierzchowca - to tylko kilka przykładów rzeczy, które można robić żeby zwiększyć imersję i zasymilować się z Arthurem i jego świtą. Wielu narzeka na powolne animacje postaci, czynności jakie wykonuje, monotonię podróżowania, mało widowiskowe zadania często polegające na porozmawianiu z jakąś osobą albo przywiezieniu czegoś z punktu a do b. Takie są założenie tej gry, powolność w wielu aspektach, majestatyczność.
Historia ciekawie opowiedziana, nie przepadam ogólnie za takimi klimatami oraz przerośniętymi sandboxami ale ratuje się tym, że robię w zasadzie tylko główne zadania a poboczne tylko przy okazji jak już na prawdę na coś interesującego trafię. Graficznie i od strony dźwiękowej jest bardzo dobrze, krajobraz prezentuje się niezwykle okazale i jest bardzo szczegółowy, pory dnia, szczegóły terenu, wszystko zrobione z niesamowitą szczegółowością.
Jest to gra zupełnie inna od tego, w co do tej pory mogliśmy grać. Nie jest to dla mnie gra generacji, może przez wspomniany wcześniej fakt, że nigdy nie przepadałem za westernami, kowbojami galopującymi na koniach i pojedynkach 1 v 1. Dalej prym wiedzie Wiedźmin 3 i wiem, że tutaj nic się już nie zmieni do samego końca. Jedyny sandbox, gdzie miałem ochotę robić wszystkie poboczne aktywności, których przeważnie nie tykam. No i wiedźmin > lotr. :)
Ciekawa przygoda mimo, że nie jestem idealnym targetem tej gry, bawiłem się dobrze, niektóre rzeczy zrobione nie do końca poprawnie i niekonsekwentnie względem pozostałych. Z tego co czytałem tutaj to wiele osób natrafiło na liczne błędy, jest to niedopuszczalne w grze tej rangi i skali, oczekiwania są jednak o wiele większe i z tego co wiem co zostało to jeszcze naprawione.
Ciężko mi to ocenić, osobiście preferuję gry nastawione na akcję w większej częstotliwości i momentami czekałem na moment, kiedy się zacznie dziać coś więcej. Gra jest dobra, oczekiwania były ogromne, wiele osób widzi w grze wady, których się nie spodziewało. Ja nie nastawiałem się kompletnie na nic, po prostu w ostatniej chwili wskoczyłem do tego pociągu, żeby samemu ocenić tego "mesjasza" gamingu. Cieszę się, że udało się skończyć, mesjaszem gra dla mnie nie jest, nie mam chyba nawet takiego terminu w swoim słowniku. Fanem gier rockstara też za specjalnie nie jestem, w każdą grałem ale ukończyłem tylko jedną, nudziły mnie na dłuższą metę.
8/10 - butelki i kamienie już lecą!

Offline Rudy_rydz

• I Am Robot
  • 50 twarzy Rudego_Rydza
« Odpowiedź #11528 dnia: Listopad 12, 2018, 20:46:28 »
No to ja jestem fanem gier Rockstara, a finalnie również dałbym 8, maksymalnie 8.5/10. Wiedźmin 3 dalej moją grą generacji. :)

Offline knur

• Prezes
  • 8==>
« Odpowiedź #11529 dnia: Listopad 12, 2018, 20:54:58 »
Tego wysypu 10 serio nie rozumiem, wszyscy nagle są fanbojami R*?
Btw, zobaczcie na user score na meta. :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2018, 21:03:57 wysłana przez knur »

Offline meatbag

• I Am Robot
« Odpowiedź #11530 dnia: Listopad 12, 2018, 21:09:28 »
#nieznaciesie

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #11531 dnia: Listopad 12, 2018, 21:15:53 »
User score to sobie mogą darować, wiadome jak to działa.

Offline knur

• Prezes
  • 8==>
« Odpowiedź #11532 dnia: Listopad 12, 2018, 21:24:04 »
Zaniżają ocenę mesjaszowi na złość? :)

Offline Rudy_rydz

• I Am Robot
  • 50 twarzy Rudego_Rydza
« Odpowiedź #11533 dnia: Listopad 12, 2018, 21:24:50 »
A więc to spisek!  :D

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #11534 dnia: Listopad 12, 2018, 21:26:54 »
Zaniżają ocenę mesjaszowi na złość? :)
zeby tylko jemu. Pewno z 20 proc to nawet nie grała.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #11535 dnia: Listopad 12, 2018, 21:48:01 »
Był bombing na wersję xboxową za to ze nie wyszło na PC. Nie wiem dlaczego PS4 to nie dotkneło wtedy.
Knack is back baby!

Offline brazil-gornik

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #11536 dnia: Listopad 13, 2018, 14:32:49 »
#14/2018
Banner Saga 2; PS4

Jedynkę przechodziłem jeszcze w 2016 roku, więc najpierw potrzebowałem odświeżenia na Wikipedii. Fajnie, że można przenieść zapis z poprzedniej gry i kontynuować grę z tymi samymi postaciami.

Rozgrywka się nie zmieniła, czyli karawana jedzie dalej, co chwilę pojawiają się różne wydarzenia i jako przywódca musimy zdecydować jak się zachować. W zależności od podjętych decyzji możemy zyskać lub stracić - morale, zapasy, ludzi. Wybór to często loteria, bo z opisu ciężko przewidzieć jakie mogą być konsekwencje. W praktyce, o ile ktoś nie zbiera trofeów, to sporo decyzji nie ma dużego znaczenia. Co jakiś czas nasza drużyna musi stanąć do walki. Starcia są turowe, przy czym nie ma tutaj żadnego wskaźnika inicjatywy. O kolejności ruchu naszego oddziału decydujemy przed walką. Potem tury odbywają się naprzemiennie - twoja postać, wróg. Ma to dość duże znaczenia, i sprawia, że potyczki wyglądają jak szachy, gdzie na wyższym poziomie trudności jeden nieprzemyślany ruch może skończyć się porażką. Same starcia są ciekawsze niż w jedynce, jest sporo nowych typów wrogów, ale i my mamy więcej postaci i możliwości. Gra na wysokim poziomie trudności jest dość wymagająca, na normalu podobno zbyt banalna. 

Gra natomiast gorzej wypada pod względem opowiedzianej historii. W jedynce fabuła mogła funkcjonować jako całość, sequel urywa się nic nie wyjaśniając. Trochę słabo, bo mimo, że mi się podobało i lubię ten system walki, to nie mam ciśnienia, żeby od razu rzucać się na trójkę (tym bardziej, że tania nie jest). 
Ocena 7+/10 

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #11537 dnia: Listopad 13, 2018, 15:07:47 »
Gra nr 40

Burly man at sea

Porywająca przygoda narracyjna :) :)

Offline Screwball

• Żywa Legenda
  • Specjalizuje się w starych linkach.
    • www.facebook.com/skrubolski
« Odpowiedź #11538 dnia: Listopad 13, 2018, 15:17:27 »
Wielu może odbić się od (...) animacji

Animacje są przecież w tej grze rewelacyjne. Pewnie chodziło ci o laga i efekt "sterowania czołgiem"?

pozdr
psn - Skrubolski
www.facebook.com/skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline knur

• Prezes
  • 8==>
« Odpowiedź #11539 dnia: Listopad 13, 2018, 15:19:48 »
Mechanika animacji, przeszukiwanie, majestatyczne wykonywanie czynności itp. :)

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #11540 dnia: Listopad 13, 2018, 15:22:35 »
W ogóle to zdziwiła mnie Forumogadka. Np Tartaq mowi, ze mu sie bardzo nie podobaja elementy a la sim. Jedzenie, spanie, strzyzenie. Tyle, ze niczego (oprocz zarcia) NIE trzeba robic.

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #11541 dnia: Listopad 13, 2018, 15:29:59 »
Kupilem na premiere i tak sobie stala na polce do tej pory.
Jakos tak czekalem az mi sie zachce :)

Wreszcie wczoraj ukonczylem podstawke (zajelo mi to z 80 godzin) najlepszej gry na swiecie czyli Wiedzmin 3 :)
Teraz zaczynam dodatek i wiem ze sie nie oderwe. Nadal chce mi sie grac.

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
  • HANG ON TO YER HELMET...
« Odpowiedź #11542 dnia: Listopad 13, 2018, 16:58:23 »
Grand Theft Auto V (PC)

Nawet fajnie się grało w 60 fps i strzelało myszą. Po RDR2 już nie robi takiego wrażenia jak kiedyś. Nadal jest ładnie, miasto żyje i można rozjeżdżać rowerzystów, ale już się to zestarzało.
Tym razem bez minimapy (tylko blipy na radarze) i grało się świetnie.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #11543 dnia: Listopad 13, 2018, 18:00:25 »
Z modami tez sie zestarzało?

Offline knur

• Prezes
  • 8==>
« Odpowiedź #11544 dnia: Listopad 13, 2018, 18:09:27 »
Do modów to trzeba mieć komputer do gier a nie biurowy.

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
  • HANG ON TO YER HELMET...
« Odpowiedź #11545 dnia: Listopad 13, 2018, 21:21:01 »
Nie moduję gier. Nie chce mi się.