Autor Wątek: Jaką grę ostatnio ukończyłeś?  (Przeczytany 1406564 razy)

Online brazil-gornik

• Padawan
  • **
Odp: Jaką grę ostatnio ukończyłeś?
« Odpowiedź #11400 dnia: Październik 02, 2018, 11:03:14 »
#13/2018
LittleBigPlanet 3; PS4

Fajna platformówka do kanapowego coopa. Chyba pierwsza gra, która spodobała się mojej dziewczynie, do tego stopnia, że sama odpala i ogrywa jakiś etap. Poziom trudności fajnie wyważony i rośnie wraz z kolejnymi etapami. Gra przyjazna dla casuali, ale stanowi wyzwanie też i dla hardkorowców, bo przejście etapu bez straty życia potrafi być wyzwaniem.

Plansze są różnorodne i praktycznie każda wprowadza jakąś nową mechanikę. Jest kolorowo, a postacie są sympatyczne i urocze (zawsze się śmieję jak jedna wisi na drugiej trzymając ją za nogę). Fajnie wypadł też dubbing, a pewne zwroty trafiły już do naszego domowego żargonu.

Po skończeniu można bawić się na planszach stworzonych i udostępnionych przez innych graczy, gra ma bowiem wbudowany moduł do tworzenia własnych etapów. Sam próbowałem stworzyć coś własnego, ale ilość opcji póki co przytłacza. Rozegrałem kilka społecznościowych etapów i jestem pełen podziwu, bo wiem, ile wysiłku i czasu zostało włożone w zaprojektowanie takich plansz.

Ocena 8/10

Jakie inne kanapowe gry w podobnym klimacie polecacie? Czy poza Overcooked jest coś jeszcze?

Offline Arcybibosz

• Prezes
  • Jasiu, jak ja nie cierpię tych wstrętnych myszy!
« Odpowiedź #11401 dnia: Październik 02, 2018, 11:18:35 »
Kirby Star Allies na Switcha.

A Little Big Planet ma takie skakanie że dla mnie jest 0/10 ;).

A na PS4 to może Rayman Legends? Kiedyś z luba grałem, ale później skacze poziom trudności, a gra momentami robi się nieczytelna i wymiękliśmy.
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2018, 11:22:00 wysłana przez Arcybibosz »

Offline JaWamDam

• Stały bywalec
« Odpowiedź #11402 dnia: Październik 02, 2018, 11:39:04 »
#13/2018
LittleBigPlanet 3; PS4

Fajna platformówka do kanapowego coopa. Chyba pierwsza gra, która spodobała się mojej dziewczynie, do tego stopnia, że sama odpala i ogrywa jakiś etap. Poziom trudności fajnie wyważony i rośnie wraz z kolejnymi etapami. Gra przyjazna dla casuali, ale stanowi wyzwanie też i dla hardkorowców, bo przejście etapu bez straty życia potrafi być wyzwaniem.

Plansze są różnorodne i praktycznie każda wprowadza jakąś nową mechanikę. Jest kolorowo, a postacie są sympatyczne i urocze (zawsze się śmieję jak jedna wisi na drugiej trzymając ją za nogę). Fajnie wypadł też dubbing, a pewne zwroty trafiły już do naszego domowego żargonu.

Po skończeniu można bawić się na planszach stworzonych i udostępnionych przez innych graczy, gra ma bowiem wbudowany moduł do tworzenia własnych etapów. Sam próbowałem stworzyć coś własnego, ale ilość opcji póki co przytłacza. Rozegrałem kilka społecznościowych etapów i jestem pełen podziwu, bo wiem, ile wysiłku i czasu zostało włożone w zaprojektowanie takich plansz.

Ocena 8/10

Jakie inne kanapowe gry w podobnym klimacie polecacie? Czy poza Overcooked jest coś jeszcze?
Zdecydowanie Rayman. Moja mnie też ostro cisnęła na grę w A Way Out i Ultrawings.

Online Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #11403 dnia: Październik 02, 2018, 11:42:24 »
Legends jest proste w porównaniu do Origins. Polecam, najlepszy kanapowy co-op eva!

Offline Arcybibosz

• Prezes
« Odpowiedź #11404 dnia: Październik 02, 2018, 11:47:27 »
Co nie znaczy że jest łatwe dla osób które nie spędziły połowy życia przed konsolą.

Dla ciebie każda gra z coopem ma najlepszy kanapowy co-op ever ;).

Offline l0s r0b3rt0s

• Badass
  • a.k.a. pernaq
« Odpowiedź #11405 dnia: Październik 02, 2018, 12:03:52 »
Stellaris - o ile wygranie jednej rozgrywki można nazwać ukończeniem ;) Zajęło mi to 1,5 podejścia i jakieś 100h. Piękna gra, wciągnęła mnie niesamowicie. W odkrywaniu, kolonizowaniu i podbijaniu kosmosu jest coś, co sprawia, że nie mogę się oderwać od komputera. Może to za sprawą możliwości stworzenia własnej rasy i budowania jej historii (u mnie były to oczywiście kosmiczne krasnoludy 8))? Albo przez narzucony tryb Iron Man - konieczny do zdobywania achi (które oczywiście nikogo) - który wymuszał przemyślane decyzje i chęć zobaczenia konsekwencji? Na pozytywny odbiór wpłynęło też pewnie to, że do gry podszedłem bez żadnych poradników i innych materiałów internetowych przez co niektóre wydarzenia i odkrycia były naprawdę zaskakujące - kolejna rozgrywka nie byłaby już chyba tak dobra. Polecam też granie z dodatkami - pierwsze podejście (które potraktowałem jak tutorial), grałem bez nich i galaktyka jest uboższa o neutralne frakcje i kosmiczne potwory-wyzwania. Polecam strategom głodnym SF ;)

Online Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #11406 dnia: Październik 02, 2018, 12:09:30 »
Co nie znaczy że jest łatwe dla osób które nie spędziły połowy życia przed konsolą.

Dla ciebie każda gra z coopem ma najlepszy kanapowy co-op ever ;).
Nie :P. Raymany są top of the top.

Offline Rudy_rydz

• I Am Robot
  • 50 twarzy Rudego_Rydza
« Odpowiedź #11407 dnia: Październik 02, 2018, 12:29:50 »
Legends jest proste w porównaniu do Origins. Polecam, najlepszy kanapowy co-op eva!
Jak to? Już nie KNACK?

Online Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #11408 dnia: Październik 02, 2018, 13:26:36 »
A kiedyś mówiłem że Knack jest lepszy od Raymana? Cytaty poproszę.

Offline Estevez

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #11409 dnia: Październik 03, 2018, 03:03:52 »
Evil Within 2 - rewelacyjna gra, jakoś pominięta ale podeszła mi pod każdym względem. 22h; teraz będę grał w jedynkę dopiero...

Sent from my LG-V30 using Tapatalk

Online brazil-gornik

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #11410 dnia: Październik 03, 2018, 08:47:16 »
Rayman fajny, grałem w to jeszcze na ps3 u kumpla po wieczornym bieganiu zawsze. Myślę, że można będzie spróbować.

Online SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
  • HANG ON TO YER HELMET...
« Odpowiedź #11411 dnia: Październik 03, 2018, 14:58:55 »
Downward Spiral: Horus Station (PSVR)

Grę kupiłem tylko dlatego, że pracował przy niej ziomek z GAFa - robił avatary na zamówienie, a teraz senior artist przy gierce, coś jak nasz DS kochany :)

Gra z miłym dla oka designem, oszczędnym acz klimatycznym udźwiękowieniem i fajnym klimatem. Generalnie to taki walking sim z stanie nieważkości z prostymi zagadkami, eksploracją i elementami strzelankowymi. Te ostatnie można wyłączyć i eksplorować w trybie Explore. Znajdujemy się na uszkodzonej stacji orbitalnej Horus. Naszym zadaniem jest jej naprawienie. I w tym momencie kończy się fabuła, bo w grze nie ma żadnych przerywników filmowych, dialogów ani notatek do poczytania. Instrukcje wyświetlane są na ekranach mijanych przez gracza monitorów. W grze poruszamy się odpychając od elementów otoczenia (uciążliwe), wyciągarki (zdobywamy później - dużo wygodniejsze niż ręcznie, lecz ma ograniczony zasięg) oraz jakiejś takiej dmuchawy (zdobywamy jeszcze później, wygodniejsze niż wyciągarka, bo tylko wskazujesz kierunek i pyk! lecisz, no i trochę szybciej niż na sznurku). Zagadki są proste jak budowa cepa: wciśnij guzik, przesuń wajchę, znajdź kartę, czy dokowanie odseparowanych elementów stacji.
Spacery kosmiczne robią robotę: skala w połączeniu z brakiem dźwięku (jedynie stłumione odgłosy przenoszone przez kombinezon) robią robotę.
Mowa oczywiście o wersji VR. Plackowa wersja jedynie wygląda bardzo ładnie, ale brakuje tej immersji (mimo tego polecam), VR na PC wygląda już jak należy, ale wiadomo - PC nikogo! :)

Nie poleciłbym za pełną cenę, ale gra ma coopa (cała kampania, horda i deathmatch), więc jednak polecam.

Offline Ja Być z Polska_

• Prezes
  • Nuż, Widelec Klienta Hydzę
« Odpowiedź #11412 dnia: Październik 03, 2018, 17:14:18 »
Beyond: Two Souls (PS4)

Na początku miałem tytuł zmienić na "Press T to Aiden", ale po skończeniu uznałem, że nie będę z tej gry żartował, gdyż bardzo mnie zaskoczyła ta produkcja.

Zanim zagrałem, to w sumie zupełnie nie wiedziałem o czym ta gra jest. Wiedziałem jedynie, że grają tam Ellen i Willem.

Początkowe etapy słabe, tak samo jak w Heavy Rain, ale z czasem mocno się rozkręca. Jak Jodie dorasta, to gra staje się naprawdę dobra. Duże urozmaicenie lokacji i wątków, kilka bardzo ciekawych historii.
Fajny gameplay Aidenem, a jako że zawsze cenię sobie dobre udźwiękowienie, to muszę pochwalić audio właśnie w tych segmentach rozgrywki. Szczególnie świetne dźwięki surround przy obracaniu kamerą.

Grałem oczywiście w kolejności chronologicznej, bo skakanie po linii czasu to idiotyzm (nie mylić z retrospekcjami).

Ogólnie grę oceniam wyżej niż Heavy Rain. Głównie dzięki temu, że skupia się na historii "jednej" postaci, a nie kilku. Większość wyborów sprawiała wrażenie iluzorycznych, więc rzadko miałem poczucie, że coś tracę.

Graficznie o wiele lepiej niż w HR. Twarze tam dawały radę, ale zewnętrzny świat wyglądał kiepsko. Tutaj wszystko bardzo ładnie (może poza lokacją na dzikim zachodzie).

W Detroit na pewno zagram, bo setting ciekawy, ale 1500 ścieżek zapewne osłabi mi odbiór tej gry.

A jakby Telltale tak gry robili, to by nie zbankrutowali.
III-v materials can only result in n-channel HFETs or NPN BJTs. You can't make an active pull-up device, which is required for any VLSI use. Only very high power resistive pull-up or current steering logic is possible.

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #11413 dnia: Październik 05, 2018, 16:58:28 »
Zero Escape: Zero Time Dilemma - gra nawet ok, ale poprzednik, czyli Virtues Last Reward był duuużo fajniejszy - i zagadkami i fabularnie. Co jest słabe, że tutaj ostatnie 5h (czyli jakaś 1/4 gry) to jest kobinowanie ze ścieżkami, bo escape roomy się kończą wcześniej. Same pokoje są łatwiejsze niż w poprzedniej części - tak naprawdę tylko przy jednym się zaciąłem na dłużej i internetem posiłkować musiałem. A fabuła też poniżej poziomu z poprzedniej części - i postacie, i ich motywacje i ogólny rys fabularny dużo bardziej hmmm - infantylny, szablonowy. A szkoda, bo gra porusza ciekawe zagadnienia (np. świadomości kwantowej), ale często odpływa w idiotyczny sposób. Mimo wszystko plusowiczom polecam :)

Offline Irreversible

• I Am Robot
  • Huc venite pueri ut viri sitis
« Odpowiedź #11414 dnia: Październik 05, 2018, 20:25:44 »
Skonczylem Divinity Original Sin 2 DE [PS4]

Nie ma lepszego RPG w ostatnich latach, ale nie bede porownywal do Wiedzmina bo jednak zbyt wiele dzieli te tytuly.
Z pelnym przekonaniem napisze jednak, ze gra jest zdecydowanie warta kazdej zlotowki. Jest duzo lepsza pozycja niz jedynka (ktora mnie osobiscie nie wciagnela, choc probowalem).

Co jest tutaj dobre, ze poswiecilem 100h* na przejscie gry? 

- 6 bohaterow o wlasnych questach (4 max w druzynie), interakcja miedzy bohaterami na dobrym poziomie. Dedykowane zadania dla kazdego oraz indywidualne opcje rozwojowe w poszczegolnych questach mozliwe tylko gdy mamy dana postac w druzynie.
- wielowatkowe questy, ktore mozna rozwiazac na rozne sposoby
- wybory/sojusze wplywajace na rozgrywke w tym wybory moralne
- system klas i dowolnosc rozwoju naszych bohaterow
- mechanika walki, tury i cale piekno staroszkolnego planowania
- laczenie zywiolow tworzace nowe efekty czarow
- swietny voice acting i narrator - wszystkie dialogi sa mowione
- ciekawy swiat, w ktorym mamy przyjemnosc poznawac nasza historie
- gra wymaga sporo glowkowania, dziennik jest dobry ale sa zadania podboczne czy inne testy czesto sa wymagajace ponad
- poziom trudnosci gry. Bardzo wysoki, naturalnie. Ja nie chcialem sie przemeczac i dalem classic - musialem jednak po kilku godzinach obnizyc o jeden (czyli gralem 2/5 a pomimo to wciaz bywaly momenty wymagajace odpowiedniego rozplanowania krok po kroku: skradania aka pozycjonowania, doboru czarow, utrzymywaniu status stan lock na poszczegolnych przeciwnikach itp

Moglbym wiemieniac nadal, ale chyba kto bedzie chcial zagrac to zagra bez mojego wychwalania.
Gra podzielona na wiele rozdzialow, skonstruowana wokol kilku map (zamknieke duze lokacje). Zatem jest kilka 'points of no return', kazdorazowo jednak jestesmy ostrzegani o tym fakcie, mozna smialo eksplorowac. Glowna linia fabularna wciaga, mozliwe sojusze nadaja jej glebi a wyscig o korone nabiera rumiencow gdy zdamy sobie sprawe ze kazdy z 6 bohaterow aspiruje do tytulu.

Przemyslana konstrukcja prawie pod kazdym wzgledem, mocne 9/10. Wedlug mnie DoS2 zjada Pillarsy, Tyranny czy inne RPG na sniadanie.

Uwaga.

Gralem na PS4 (prosie), nie mam zastrzezen do samego portu czy mapowania na padzie. Jednak ponizsze nalezy uwzglednic:

-Nalezy pamietac, ze jest to olbrzymia gra, przepelniona lootem (a wszystkiego bedzie przybywac w ramach rozwoju szczescia - jedna osoba w party wystarczy). Do tego dochodzi micro-management w ekwipunku, scrolle, tomy, ksiazki ze swiata, schematy, klucze, rosliny, potiony... Innymi slowy spedzicie grube godziny wertujac wszystko czy sprzedajac do vendorow.
Nadmienie rowniez, ze brakuje nam punktow rozwoju wiec czasem bawimy sie w przebieranki - itemy na kradziez, na perswazje itp - reasumujac, z ekwipunkiem nalezy sie zaprzyjaznic.

- Zapis / wczytanie gry czyli 20-30 sekund vs 60-90. Sama gra jest juz pozbawiona ekranow ladowania czy pauzy, teleportacja nawet w odlegle rejony mapy trwa sekunde. Wspominam jednak, bo zdarzylo mi sie ze wszedlem do nowej lokacji, wyskoczyla informacja o auto-zapisie ale zanim zapis sie zrobil poruszylem postac przyslowiowe dwa metry do przodu wchodzac w skrypt rozmowy z jednak z kluczowych postaci fabularnych. Innymi slowy reload nie pozwoli sie przygotowac bo rozpoczniemy w dialogu.
Sama gra ma jednak po 3 auto-save i 3 quick-save (najstarszy zapisywany nowym) oraz pozwala robic 'twardy' save.

- Raz sie wykrzaczyla, kilka razy nie pozwalala na multi-selekcje przedmiotow w ekwipunku (tych mozesz miec lekko kilkaset!) wiec wymuszala restart.

*Odjac dwadziescia jesli gracie na PC - zarzadzanie na konsoli tym calym rozgardiaszem serio zzera wiele godzin...
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2018, 21:20:32 wysłana przez Irreversible »

Steam, GoG, Origin: Irr3versible; Battlenet: Irr3versible#1100; Uplay: Nutshell
Serdeczna prosba o dopisanie krotkiego komentarza wskazujacego na forum przy zaproszeniu.

Offline hadxmen

• Super Badass
  • I wish i was dead.
« Odpowiedź #11415 dnia: Październik 05, 2018, 22:31:22 »
Ja jestem na wykończeniu pierwszej części - gra jest pod wieloma względami świetna, ale trochę mnie już wymęczyła. Jak ją skończe to wezmę się za dwójkę, bardzo ciekawa opinia Irrev.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #11416 dnia: Październik 05, 2018, 23:50:32 »
Tak, propsy za rzeczową opinie.

A ja z jedynką mam wzloty i upadki. Bywa upierdliwa. Tony nudnego tekstu nie zachecaja.
Interface moze i znośny ale wkurzyć potrafi. Np gdy zamiast podnieść przedmiot gadamy do kompana...po raz trzeci w ciagu minuty.

No i gra jest trudna jak cholera. I złośliwa. Mam szkieletora do zabicia. Ma paznokieć energii. I nie trafiam- coś podejrzenie czesto w takich przypadkach :)

Hadxman- masz jakiegoś tipa na łatwy exp?

Poza tym nie kumam rozwoju umiejetnosci. Daje jeden punk w broń dwureczna np. I ok, awansuje dalej i nie moge zwiekszac juz tej cechy, moge inne.  Bez sensu, nie czaje.

Offline Rudy_rydz

• I Am Robot
  • 50 twarzy Rudego_Rydza
« Odpowiedź #11417 dnia: Październik 07, 2018, 10:30:41 »
#17 Marvel's Spider-Man

Insomniac Games dostarczyło grę o Spider-manie, o której marzyli nie tylko fani tego bohatera. Od samego początku fabularnie jest bardzo interesująco. Scenariusz rozwija się dosyć powoli ale nie brakuje zarówno intensywnych momentów jak i tych spokojniejszych. Te drugie średnio mi przypadły do gustu z powodu skradania się. Postaci są znakomite, od głównego bohatera przez postaci drugoplanowe, a na głównych przeciwnikach kończąc. W ogóle główny bohater i jego suchary to coś wspaniałego. Walki z tymi ostatnimi to kwintesencja całej przygody. Poruszanie się po mieście jest tak niezwykle przyjemne i płynne, że nigdy nie ma się go dość. Walka jest niesamowicie satysfakcjonująca, widowiskowa i płynna. Chyba nawet lepsza niż ta z Batmana a to sztuka pobić Rocksteady w tej kwestii. Pająk zna mnóstwo sztuczek, które wykonuje w trakcie walki łącznie z wykończeniami w slow-motion. Przeróżne gadżety pomagają w walce, a dzięki różnym kostiumom odblokowujemy nowe perki. Drzewko umiejętności jest wykonane przyzwoicie aczkolwiek niektóre umiejętności są kompletnie zbyteczne. Miasto jest odwzorowane bardzo realistycznie i wygląda świetnie, a przede wszystkim żyje. Niestety aktywności poboczne już tak nie zachwycają. Przede wszystkim jest ich stanowczo za dużo i mapa jest zaśmiecona różnymi ikonkami. Ponadto duża część z nich jest bardzo schematyczna i dosyć szybko się nudzą, a niestety robienie ich jest wymagane jeśli chcemy ulepszać gadżety czy wykupować nowe kostiumy. Świetny Spider-man, ale już nie tak dobry sandbox.

Ocena: 8/10

#18 Detroit: Become Human

Po średnim Beyond: Two Souls nie spodziewałem się, że nowa gra Quantim Dreams odkupi wszystkie winy, a jednak to zrobiła i to z nawiązką. Historia androidów już od początku intryguje i ciekawi, że ciężko oderwać się od ekranu, a im dalej tym jest coraz lepiej. Każda decyzja ma znaczenie i jest mnóstwo momentów, w których historia głównych bohaterów może się zakończyć. Na szczęście jakimś cudem udało mi się uzyskać najlepsze zakończenie gdzie cała trójka przeżyła, ale w wielu momentach było bardzo blisko do stracenia jakiejś postaci. Świetną opcją jest drzewko wyborów, które wyświetla się po zakończeniu rozdziału pokazujące ile odkryliśmy, a ile opcji zostało pominiętych. Postaci lubi się od samego początku chociaż mimika twarzy nie jest jakaś szczególnie wybitna. QTE czyli główna rozgrywka w Detroit jest wykonane naprawdę dobrze bo przynajmniej na wyższym poziomie trudności wykorzystuje sporą gamę przycisków, a kombinacje ich nie są tak uciążliwe jak w Heavy Rain. Graficznie jest bardzo dobrze aczkolwiek nie jest to oszałamiający poziom, tym bardziej zdziwiły mnie okazjonalne spadki płynności ale nie były one dużym problemem. Miłym dodatkiem jest to, że AI z głównego menu próbuje wchodzić z nami w interakcje zadając nam pytania czy nawet przeprowadzając ankietę. Miły smaczek powodujący jeszcze większe zaangażowanie w problem przedstawiony w grze.

Ocena: 8.5/10
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2018, 10:33:04 wysłana przez Rudy_rydz »

Online Danio

• Badass
« Odpowiedź #11418 dnia: Październik 07, 2018, 18:12:58 »
God of War (2018) - zajebista gra, najlepsza w jaką grałem tej generacji. Po skończeniu do platyny brakowało mi tylko kruków Odyna i parę skarbów, a tak to wszystko inne sam wcześniej zrobiłem z przyjemnością - zupełnie inna sytuacja niż w Horizonie. Czyli można zrobić grę która nawet po czyszczeniu wszystkiego się nie nudzi? Można. Cała historia i relacja Kratosa z synem to dla mnie najmocniejszy punkt gry, w paru miejscach w zasadzie wystarczyło tylko kilka zdań boga wojny by pojawiały się u mnie łzy z wrażenia jak to zajebiście jest zagrane. Choć w sumie jakby na chłodno pomyśleć o fabule to tak naprawdę jest bardzo oszczędna - tzn twórcy wyraźnie sobie zostawiają sporo rzeczy na sequele - ale grając w ogóle tego nie czułem. Świat wygląda pięknie i jest zaprojektowany idealnie pode mnie - mały, ale jak ktoś liże ściany to wyciągnie z niego bardzo dużo. Znajdźki są jak w Batmanie, czyli niekoniecznie chodzi o szukanie chuja w śmietniku, ale o kombinowanie jak do tego chuja dotrzeć. Poziomy trudności nareszcie są dobrze zrobione, w końcu jak ustawiłem trudny to naprawdę miałem trudno - gdyby było tak łatwo jak w Horizonie to np. walk z Walkiriami już dawno bym nie pamiętał. Ale GoW to oczywiście nie ideał, jakieś wady musi mieć - system walki choć przeważnie sprawia frajdę, to również potrafi mocno sfrustrować - są sytuacje gdzie jak mamy pecha to nic nie zrobimy, obrażenia dostaniemy czy zagramy idealnie czy nie, mimo wyraźnej inspiracji, do czystości Soulsów jest temu bardzo daleko. Do tego przeciwnicy po prostu oszukują - nie po to w grze przedstawia się blokowanie by później połowa wrogów mogła ten blok bez problemu przełamać. A za wiedźmy, które rozpływają się w powietrzu i mają w dupie nasze machanie toporkiem to najchętniej bym kogoś z Sony wyjebał. >:( Z drobnostek dodam jeszcze okropny interfejs z bardzo ładną, ale w ciul nieczytelną mapą świata oraz platformowe wspinanie się, które jest tak proste i ograniczone, że praktycznie Kratos mógłby to robić za nas. Jednak te pierdoły nie zmienią tego, że GoW to fantastyczna przygoda, która już na zawsze będzie w mojej growej, życiowej topce (co najmniej top5). Przez tą grę poważnie zastanawiam się nad kupnem PS3 by ograć poprzednie części. 9/10

Przy okazji ciekawostka - po napisach końcowych chciałem sobie trochę poczytać o mitologii nordyckiej, więc wyszukałem jedną z ważniejszych postaci* w wikipedii. I okazało się, że historia GoW jest tak sprytnie pomyślana, że pomimo wielu zmian wyszło dokładnie na to samo co "w oryginale". Dla bezpieczeństwa przed spoilerami z kolejnych części nie czytałem nic więcej. :)
(kliknij)

Online SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #11419 dnia: Październik 07, 2018, 18:52:17 »
God of War (2018)

(ciach)

Przez tą grę poważnie zastanawiam się nad kupnem PS3 by ograć poprzednie części.

Które są zupełnie inne i nie mają niemal żadnego związku z najnowszą odsłoną.
Dlatego polecam, bo są dużo fajniejsze. :)

Online Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #11420 dnia: Październik 07, 2018, 18:53:44 »
Jedynke mozna ograc bo fajna 2 i 3 przesadzone.

Online Danio

• Badass
« Odpowiedź #11421 dnia: Październik 07, 2018, 18:59:12 »
Jakie by nie były - mają Kratosa, więc muszę zagrać. :) Ale na razie mam mnóstwo gier do przejścia więc kupno ps3 odkładam i po cichu liczę na to, że wydadzą też jakąś kolekcję na ps4.

Online SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #11422 dnia: Październik 07, 2018, 18:59:53 »

Tamzaraz przesadzone. Dobre gry! Chains of Olympus, Ascension i Betrayal można sobie darować. Ghost of Sparta między 1 a 2 częścią pyknąć i tyle.

Online Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #11423 dnia: Październik 07, 2018, 19:07:29 »
Ta ostatnia odsłona z psp zdecydowanie lepsza od 2 i 3, bo bardziej kameralna i bliższa jedynki.

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #11424 dnia: Październik 07, 2018, 19:19:17 »
zdecydowanie to się można z taka opinia nie zgodzić :)

Online Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #11425 dnia: Październik 07, 2018, 19:35:44 »
Można.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #11426 dnia: Październik 07, 2018, 20:35:17 »
Ja nie wiem czemu, ale najgorzej dwójke wspomin. Ascension jednak całkiem dobrze.

Offline JaWamDam

• Stały bywalec
« Odpowiedź #11427 dnia: Październik 08, 2018, 08:09:04 »
3 zdecydowanie najlepsza. Przeszedłem kilka razy a za pierwszym razem zbierałem szczękę z podłogi. Już samo demo robiło robotę.

Online Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #11428 dnia: Październik 08, 2018, 08:27:37 »
Ta ostatnia odsłona z psp zdecydowanie lepsza od 2 i 3, bo bardziej kameralna i bliższa jedynki.

+1, GoW(1) i obie odsłony z PSP, z naciskiem na Ducha Sparty, to najlepsze części serii.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #11429 dnia: Październik 11, 2018, 21:18:14 »
Gra nr 37

Before the Storm

Tak, jest ciut gorsza niż "podstawka". Patent z cofaniem czasu sam w sobie jest super, ale sprawiał też (pewno często iluzoryczne) wrażenie, że możrmy wiecej. Że jest gameplay. Tu mamy bardziej odczucie ogladania filmu.

Ale dla fana pierwowzoru jest to obowiązkowa produkcja.
Zakończenie oferuj wybór i waży on o wiele wiecej niż ten z poprzednika

Jest tez ciekawa sytuacja. Gra dzieje sie wcześnie niz "podstawka". Wiemy jak sie niektore rzeczy potoczą co wpływać może na nasze wybory

(kliknij)

4+/6

Offline mmgl

• Super Badass
« Odpowiedź #11430 dnia: Październik 11, 2018, 21:19:58 »
A tego Spidera skończyłeś czy poddałeś?
subtelnie zastawiam pułapki :)

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #11431 dnia: Październik 11, 2018, 21:22:37 »
Jeszcze nie. Skoncze ale tylko fabułe.

Co ciekawe tam pada taki tekst: Spiderman odbija baze więźniów. Wybiega ich 5 fala, pokonujemy ja, pojawia sie-fala ostateczna. Spider mówi: "cooo kolejni? Obniże ocenę"

Tak jakby dev miał swiadomość, ze ktos sie wkurzy.

A odnośnie ostatniego wyboru z Before. Statystyki sa 49 do 51. To samo mówi za siebie.
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2018, 21:41:14 wysłana przez Orson. »

Offline Arcybibosz

• Prezes
« Odpowiedź #11432 dnia: Październik 12, 2018, 09:06:22 »
Mnie tam rozbawiło ;). Całe szczęście w majonezie można wbić platynke bez takich męczarni ;d.

Online SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #11433 dnia: Październik 12, 2018, 10:04:17 »
Jest tez ciekawa sytuacja. Gra dzieje sie wcześnie niz "podstawka". Wiemy jak sie niektore rzeczy potoczą co wpływać może na nasze wybory

(kliknij)

(kliknij)

Jakby nie patrzeć: dla fanów podstawki pozycja obowiązkowa.
Bonusowy epizod "Farewell" miałeś, czy to tylko w wersji Deluxe było?

Online knur

• I Am Robot
  • 8==>
« Odpowiedź #11434 dnia: Październik 12, 2018, 10:07:52 »
Tylko w deluxie, pisał, że nie kupi, bo dzbanów nie ma.

Online SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #11435 dnia: Październik 12, 2018, 10:32:21 »
Też mi wielki fan serii. :P

Online knur

• I Am Robot
  • 8==>
« Odpowiedź #11436 dnia: Październik 12, 2018, 11:02:03 »
Darmowych platyn chyba. ;)

#37/2018
Trine 2: Complete Story, PS4
Jedynkę przechodziłem lata temu i bardzo mi się podobała, świeży pomysł, trochę na zasadzie blizzardowych wikingów, każda postać od czego innego. 2-ka to więcej i lepiej, chociaż gra wydaje mi się o wiele łatwiejsza od jedynki, tutaj ani razu się nie zaciąłem i szedłem jak przecinak. No i najważniejsza sprawa - gra jako jedna z niewielu na PS4 obsługuje stereoskopowe 3D, wygląda to fenomenalnie w połączeniu z bajkową oprawą graficzną, przeszedłem tak całą grę i polecam jak ktoś ma TV 3D. Jestem ogólnie fanem 3D, cały czas oglądam filmy w tej technologii i jakbym miał zmienić na 4K to też z 3D.  :D
Gra miła i przyjemna, nic nowego, odkrywczego, relaksujący produkt.
7+/10

Offline Arcybibosz

• Prezes
« Odpowiedź #11437 dnia: Październik 12, 2018, 11:03:10 »
Ja z kumplem jedynkę przeszliśmy na dwa posiedzenia. Przy dwójce już się odbiliśmy - plansze są jakieś za długo.

Online knur

• I Am Robot
  • 8==>
« Odpowiedź #11438 dnia: Październik 12, 2018, 11:12:21 »
A no właśnie w kołopa można!
3-ka podobno to niezła kaszana i ogólnie niedorobiona gra.

Offline Arcybibosz

• Prezes
« Odpowiedź #11439 dnia: Październik 12, 2018, 11:24:23 »
Rzuciło mi się w oczy ostatnio że jednak robią czwórkę.

https://polygamia.pl/trine-4-jednak-powstanie-czyli-o-malym-europrzecieku/