Autor Wątek: Jaką grę ostatnio ukończyłeś?  (Przeczytany 1400648 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline meatbag

• I Am Robot
Odp: Jaką grę ostatnio ukończyłeś?
« Odpowiedź #11000 dnia: Lipiec 03, 2018, 21:24:25 »
Z cyklu: Orson poznaje świat.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #11001 dnia: Lipiec 03, 2018, 21:28:59 »
Bo to tak jakby ludzie chodzili do kina tylko na filmy o II Wojnie I czytali tylko o II Wojnie. No ok, gracze to debile, jednak prawda

Offline meatbag

• I Am Robot
« Odpowiedź #11002 dnia: Lipiec 03, 2018, 22:02:03 »
Chciałeś powiedzieć o Amerykanach broniących Wolności.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
  • Specjalizuje się w starych linkach.
    • www.facebook.com/skrubolski
« Odpowiedź #11003 dnia: Lipiec 04, 2018, 12:15:28 »
Bo to tak jakby ludzie chodzili do kina tylko na filmy o II Wojnie I czytali tylko o II Wojnie. No ok, gracze to debile, jednak prawda

Już to było raczej milion razy omawiane, ale II wojna paradoksalnie jest najbardziej bezpiecznym tematem, jeżeli mówimy o grze, która ma dotrzeć do mainstreamu. To największy konflikt w historii świata, już to budzi spore emocje i wyobraźnię, do tego w przeświadczeniu wielu posiadający bardzo prostą polaryzację na tych dobrych i na tych złych. Ci ostatni do tego charakteryzują się symbolami o rozpoznawalności Coca-Coli (nie mówię tu tylko o swastykach).

pozdr
psn - Skrubolski
www.facebook.com/skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline knur

• Prezes
  • 8==>
« Odpowiedź #11004 dnia: Lipiec 04, 2018, 14:48:35 »
#27/2018
Trials Fusion, PS4
Świetna zręcznościówka, jestem fanem serii, może nie na tyle, żeby kupować day1 ale jako, że była w plusie to nie mogłem przejść obok obojętnie. Tak zażarło, że "jeszcze jeden etap" a kończyło się po kilku godzinach maksowania i bicia rekordów znajomych. Wciąga jak bagno, nieraz kilkadziesiąt razy powtarzałem daną sekwencję ale bez wkurwu i pozytywnie.
Solidne 8/10

#28/2018
Dishonored: Death of the Outsider, PS4
Arkane Studios dostarcza. Brakowało mi tego typu gry, przypomniałem sobie, że został mi do ogrania ni to dodatek do 2-ki, ni to trzecia część, bo dwa razy krótsza od pełnych odsłon - kolejna część serii Dishonored. Uwielbiam takie skradanki i zawsze wyczekuję kolejnych gier z serii deus/dishonored/thief i podobnych z rozbudowaną eksploracją (podobnie w prey tutaj też jest masa materiałów, książek i dokumentów, które można poczytać i wczuć się w świat gry).
Oczywiście standardowo całość ograna bez żadnego trupa, niestety z wykryciami ale nie chciałem się bawić w wieczne save/load, bo nie o to w tego rodzaju grach chodzi. Solidna choć krótka pozycja (ok 6h), mimo to świetna zabawa, wymagająca czegoś więcej niż bezmyślne dziobanie w klawisze.
8+/10, ocenione przez fana serii, formuła już się trochę przejadła ale na rynku nie ma żadnej konkurencji więc i to dobre

Offline Arcybibosz

• Prezes
  • Jasiu, jak ja nie cierpię tych wstrętnych myszy!
« Odpowiedź #11005 dnia: Lipiec 04, 2018, 14:50:17 »
jestem fanem serii, może nie na tyle, żeby kupować day1

Ponad 4 lata od premiery i jeszcze dostał w plusie - tacy fani to skarb dla wydawcy ;d.

Offline knur

• Prezes
  • 8==>
« Odpowiedź #11006 dnia: Lipiec 04, 2018, 14:52:31 »
:P
Bo to krótka gierka, taka popierdółka i dlatego. ;)
Dostali moją kasy od sony? Dostali, więc niech się cieszą, że lepiej późno niż wcale. :)

Offline SinfulScholar

• Prezes
  • Drop It Like It's Hot
« Odpowiedź #11007 dnia: Lipiec 04, 2018, 15:39:52 »
oho, weź podaj login na psn. mam ochotę pograć w te trialsy ale potrzebuje jakiegoś bodźca w postaci chociażby czasów innych znajomych/forumowiczów ;)

Offline knur

• Prezes
  • 8==>
« Odpowiedź #11008 dnia: Lipiec 04, 2018, 15:41:16 »
Stary, w ostatnim "świecie" to się będziesz cieszył jak w ogóle do mety dojedziesz.  :D

Offline SinfulScholar

• Prezes
  • Drop It Like It's Hot
« Odpowiedź #11009 dnia: Lipiec 04, 2018, 15:48:27 »
czyli boisz się wyzwania  8)

Offline Marcin Szymański_

• I Am Robot
  • Verified by Żabka and Freshmarket
« Odpowiedź #11010 dnia: Lipiec 04, 2018, 16:05:37 »
oho, weź podaj login na psn. mam ochotę pograć w te trialsy ale potrzebuje jakiegoś bodźca w postaci chociażby czasów innych znajomych/forumowiczów ;)
Podłączam się.

Offline Danio

• Badass
« Odpowiedź #11011 dnia: Lipiec 05, 2018, 21:11:43 »
Fez (PS4) - niestety dla mnie to tylko kolejna zwykła indie platformówka, który ma ten myk ze zmianą perspektywy ino by się jakoś wyróżniać. Piękny pixel art i fajna, klimatyczna muzyka niestety nie były w stanie odgonić nudy, która jak na tak krótką grę bardzo szybko mnie nawiedziła. Za dużo pod koniec jest wracania do lokacji w których już byliśmy i szukania jakiegoś małego elementu, który wcześniej przeoczyliśmy by dojść do kolejnej złotej kostki. Zawiła mapa świata z masą różnych dziwnych przejść zdecydowanie potęguje to wrażenie. 6/10 za przyjemną pierwszą połowę i oprawę audiowizualną.
Przy czym muszę zaznaczyć, że ja grałem w Feza czysto casualowo, a przejście gry na 100% bez żadnych poradników to już zupełnie inna para kaloszy, jest tu masa bardzo trudnych i wymyślnych zagadek, jednak wizja ich rozwiązywania zupełnie mnie nie pociągała. Dostajesz na przykład ze skarbu jakąś zieloną kostkę z dziwnymi wyrytymi na niej hieroglifami i teraz sam sobie dojdź do tego do czego to służy łażąc w kółko i drapiąc się po głowie. Doceniam wysiłek włożony w skonstruowanie tego wszystkiego, jednak grę oceniam z perspektywy tego jak ja grałem. Jakby ktoś chciał wiedzieć więcej na ten temat to tu świetny filmik - klik.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #11012 dnia: Lipiec 05, 2018, 21:26:02 »
Mnie ta oprawa meczy. Zbyt bardzo "pixel art" ;)

Offline Astarot

• Super Badass
« Odpowiedź #11013 dnia: Lipiec 05, 2018, 23:07:33 »
Próbowałem pograć, ale odłożyłem na później. Gra była idealna na Vitę. Niestety nigdy nie wróciłem do gry po tym jak zaczęła się gównoburza z udziałem autora i foszki-paproszki na community gamingowe.

Offline Danio

• Badass
« Odpowiedź #11014 dnia: Lipiec 06, 2018, 10:50:25 »
Na moją ocenę to kompletnie nie ma wpływu, w dzisiejszych czasach TRZEBA rozdzielić autora od jego dzieła by się czymkolwiek cieszyć i docenić. Kiedyś nie miałeś pojęcia kim są twórcy gry i jakie mają poglądy, a dzisiaj prawie każdy ma Twittera gdzie komentuje politykę itd. A filmów to już w ogóle nie miałbym do oglądania jako że na oko 90% Hollywood to lewica. To że np. Ron Perlman na Twitterze wypisuje idiotyzmy nie sprawia, że nie lubię go jako aktora.

Offline Arcybibosz

• Prezes
  • Jasiu, jak ja nie cierpię tych wstrętnych myszy!
« Odpowiedź #11015 dnia: Lipiec 06, 2018, 10:55:32 »
Fez ma zagadki od których mnie mózg boli, 2 razy podchodziłem po ten pixel art jest przepiękny, ale nie dałem rady.

Offline Marcin Szymański_

• I Am Robot
  • Verified by Żabka and Freshmarket
« Odpowiedź #11016 dnia: Lipiec 06, 2018, 11:26:30 »
Na moją ocenę to kompletnie nie ma wpływu, w dzisiejszych czasach TRZEBA rozdzielić autora od jego dzieła by się czymkolwiek cieszyć i docenić. Kiedyś nie miałeś pojęcia kim są twórcy gry i jakie mają poglądy, a dzisiaj prawie każdy ma Twittera gdzie komentuje politykę itd. A filmów to już w ogóle nie miałbym do oglądania jako że na oko 90% Hollywood to lewica. To że np. Ron Perlman na Twitterze wypisuje idiotyzmy nie sprawia, że nie lubię go jako aktora.
+1 gazyliard. Ja na szczęście kojarzę może ze dwie gęby z giereczkowa, a aktorzy prywatnie kompletnie mnie nie interesują. O Cosbym dowiedziałem się ze standupu jakiegoś. Niestety, raz się totalnie sparzyłem - Maleńczuk wydawał się byc ciekawym człowiekiem, a jak piliśmy po koncercie to okazał się egocentrycznym i apodyktycznym dupkiem. Z kolei Piotrka Szumowskiego spotkałem prywatnie i jest to spoko koleś (jakby ktoś nie ograniał, polski standuper, objechał cały świat) tak samo jak jego standupy.

Reguły nie ma, ale lepiej omijać twórców i zająć się tworzywem. :)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2018, 11:28:05 wysłana przez Marcin Szymański_ »

Offline Irreversible

• I Am Robot
  • Huc venite pueri ut viri sitis
« Odpowiedź #11017 dnia: Lipiec 07, 2018, 00:06:05 »
Właśnie mi pezypomnieliscie jak na koncercie Pearl Jam w Krakowie pojawił się napis Strajk Kobiet, po czym Eddie powiedział kilka słów. Na koncercie cisza malkontentow, ale w necie później sporo osób - niech się zajmie spiewaniem!
Beka tym większa, że pj zawsze aktywnie uczestniczyło w wielu inicjatywach i wyrażają swoją opinię (również w tekstach piosenek czy całych płyt).

Steam, GoG, Origin: Irr3versible; Battlenet: Irr3versible#1100; Uplay: Nutshell
Serdeczna prosba o dopisanie krotkiego komentarza wskazujacego na forum przy zaproszeniu.

Offline Rolek

• I Am Robot
  • #nikogo
« Odpowiedź #11018 dnia: Lipiec 07, 2018, 07:05:39 »
Mieli się w dyskusje wdawać? Zaczekali, aż powie swoje i szybciej wróci do tego, za co ludzie mu zapłacili, czyli muzyki. Zachowali się bardzo dobrze.
Red Dead Redemption 2 ma zepsuty HDR!

Offline Irreversible

• I Am Robot
  • Huc venite pueri ut viri sitis
« Odpowiedź #11019 dnia: Lipiec 07, 2018, 07:38:00 »
Pj gra 3 godzinne koncerty, a element wspomniany jest normalnym na ich koncertach.
Bylem na 9 ich koncertach (w tym roku 3). Sorry, ale to nie Beyonce gdzie idziesz na dyskotekę i wszystko inne masz w dupie, między innymi dlatego maja jeden z najbardziej oddanych fun clubowiczow - yep, I am a 10c member too!
Oczywiście, że nie było sensu polemizować, dałem tylko jako przykład ze czasem ludzie interesują się tylko okładką.Te tematy są poruszane w ich tekstach. Dlatego reakcje mnie potem śmieszyly.

Steam, GoG, Origin: Irr3versible; Battlenet: Irr3versible#1100; Uplay: Nutshell
Serdeczna prosba o dopisanie krotkiego komentarza wskazujacego na forum przy zaproszeniu.

Offline Rolek

• I Am Robot
  • #nikogo
« Odpowiedź #11020 dnia: Lipiec 07, 2018, 12:08:59 »
Ty jesteś fanem, a dla kogoś to zwykła muzyka. Kupili bilet i poszli dobrze się bawić słuchając muzyki, a polityczne zaangażowanie zespołu dla nich to #nikogo. Nie widzę niczego złego w tym, że ktoś po tym, jak kupił produkt, miał czelność go ocenić.
Red Dead Redemption 2 ma zepsuty HDR!

Offline Ja Być z Polska_

• Prezes
  • Nuż, Widelec Klienta Hydzę
« Odpowiedź #11021 dnia: Lipiec 09, 2018, 16:44:25 »
Gears of War 2

Graficznie dużo słabiej niż w remasterze/rimejku jedynki, ale design lokacji i sam gameplay to ogromny skok w przód, zaledwie dwa lata później. Dużo urozmaicenia (wszelakie pojazdy żywe i nie).

Jak na 10-letnią grę to naprawdę świetnie się trzyma, choć duża w tym zasługa 4K. Ogromny szacun dla M$ za wsteczną kompatybilność. Starocie dostają nowe życie, a z podbitą rozdziałką przechodzenie tych gier pierwszy raz nie jest bolesne dla oczu.

Trójeczka pewnie będzie jeszcze lepsza.
III-v materials can only result in n-channel HFETs or NPN BJTs. You can't make an active pull-up device, which is required for any VLSI use. Only very high power resistive pull-up or current steering logic is possible.

Offline mmgl

• Super Badass
« Odpowiedź #11022 dnia: Lipiec 09, 2018, 16:47:14 »
Nie będzie. Dwójka to najlepsza cześć.
subtelnie zastawiam pułapki :)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #11023 dnia: Lipiec 09, 2018, 17:01:28 »
Ok, to nie bedziemy grac.

Judgement naprawdę jest tak zly jak wszyscy mówią?

Offline hadxmen

• Super Badass
  • I wish i was dead.
« Odpowiedź #11024 dnia: Lipiec 09, 2018, 19:13:52 »
Zdecydowanie najsłabsza część serii i ogólnie mocno średnia nawet w dniu premiery. W coopie może ma szanse na 7/10.

Offline wrobel

• Super Badass
« Odpowiedź #11025 dnia: Lipiec 09, 2018, 21:13:53 »

To, że gorszy od trylogii nie znaczy, że zły. Jak się lubi Girsy to czemu nie zagrać.

Offline Ja Być z Polska_

• Prezes
« Odpowiedź #11026 dnia: Lipiec 09, 2018, 21:30:53 »
Jeśli dadzą 4K to się zagra. W 720p to nie wiem.
III-v materials can only result in n-channel HFETs or NPN BJTs. You can't make an active pull-up device, which is required for any VLSI use. Only very high power resistive pull-up or current steering logic is possible.

Offline Rudy_rydz

• I Am Robot
  • 50 twarzy Rudego_Rydza
« Odpowiedź #11027 dnia: Lipiec 10, 2018, 00:03:09 »

Średniak.

Ma najlepsze strzelanie, ale nieciekawą fabułę i fatalną konstrukcję poziomów gdzie wrzucono co chwilę totalnie niepotrzebną hordę.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #11028 dnia: Lipiec 10, 2018, 07:05:45 »
Dzięki.

MS też się go chyba wstydzi bo to jedyna cześć która nie została zremasterowana do 4K.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
  • Specjalizuje się w starych linkach.
    • www.facebook.com/skrubolski
« Odpowiedź #11029 dnia: Lipiec 10, 2018, 12:00:14 »
Ty jesteś fanem, a dla kogoś to zwykła muzyka. Kupili bilet i poszli dobrze się bawić słuchając muzyki, a polityczne zaangażowanie zespołu dla nich to #nikogo. Nie widzę niczego złego w tym, że ktoś po tym, jak kupił produkt, miał czelność go ocenić.

Ludzie, którzy wydają conajmniej 335 zł na koncert to raczej w większości fani.

pozdr
psn - Skrubolski
www.facebook.com/skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline Pierog

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #11030 dnia: Lipiec 10, 2018, 12:03:59 »
Gears of War 2

Graficznie dużo słabiej niż w remasterze/rimejku jedynki, ale design lokacji i sam gameplay to ogromny skok w przód, zaledwie dwa lata później. Dużo urozmaicenia (wszelakie pojazdy żywe i nie).

Jak na 10-letnią grę to naprawdę świetnie się trzyma, choć duża w tym zasługa 4K. Ogromny szacun dla M$ za wsteczną kompatybilność. Starocie dostają nowe życie, a z podbitą rozdziałką przechodzenie tych gier pierwszy raz nie jest bolesne dla oczu.

Trójeczka pewnie będzie jeszcze lepsza.

Heh... jak dla mnie GoW to bardzo dziwna seria. Jedynka była dla mnie zbyt prymitywna i trudna, dwójka była poezją a trójka była zbyt nudna i sztampowa (typowa gra z osłonami). Jak da mnie to jedyna taka seria z tak odmiennymi odsłonami.

Offline Rudy_rydz

• I Am Robot
  • 50 twarzy Rudego_Rydza
« Odpowiedź #11031 dnia: Lipiec 13, 2018, 12:48:39 »
#11 The Room

Wydana pierwotnie na smartfony gra logiczna, w której celem gracza jest rozwiązywanie kolejnych zagadek w celu otwarcia przygotowanej przez twórców szkatułki. Droga do celu podzielona jest na kilka etapów i w każdym z nich odblokowujemy inną część całości. Zagadki są zazwyczaj różnorodne aczkolwiek przez całą grę pojawiają się też różne wariacje widzianych już pomysłów co wprowadza lekką monotonię. Większość zagadek polega na dopasowaniu konkretnych elementów do pustych miejsc, przesunięciu czegoś czy zobaczeniu danego fragmentu przez specjalne szkło, które ujawnia nam przeróżne tajemnice chociażby w postaci kodu otwierającego szufladę. Niestety, ale kilka zagadek bywało niejasnych i dopiero po podpowiedziach skojarzyłem rozwiązanie. Miejscami też gra błędnie obierała miejsce, które chciałem powiększyć przez co kamera przesuwała się na drugą stronę pudełka co nie było moim zamiarem.

Ocena: 6/10

#12 Resistance: Fall of Man

Jeden z pierwszych tytłów startowych na PS3, w który zawsze chciałem zagrać z racji dosyć oryginalnej tematyki. Historia jest interesująca i chętnie się ją śledzi na statycznych planszach w filmikach przerywnikowych oraz przez czytanie przeróżnych notatek znajdowanych w świecie gry. Strzelanie sprawia całkiem niezłą frajdę ale nie jest ono jakoś szczególnie satysfakcjonujące. Pukawek jest sporo, a system apteczek sprawia, że trzeba podchodzić do każdej potyczki taktycznie. Gra jest wymagająca nawet na normalu chociaż często miałem wrażenie, że przeciwnicy wiedzą zbyt dużo i są zdecydowanie zbyt celni. Po 12 latach gra graficznie nie odstrasza, a miejscami nawet potrafi zachwycić pojedynczymi elementami jak roślinność chociaż lokacje same w sobie nie zapadają mocno w pamięć. Zdecydowanie udana pozycja i żałuję, że zagrałem w nią dopiero teraz.

Ocena: 7.5/10

#13 Resistance 2

Kontynuacja, która mocno rozczarowuje. Przede wszystkim akcja gry dzieje się od razu po jedynce jednak wszystkie najciekawsze wątki zostają zamiecione pod dywan i tak naprawdę dopiero końcówka gry cokolwiek w tej kwestii wyjaśnia. Lokacje są różnorodne aczkolwiek średnio wykonane, a sama gra jest bardziej kolorowa niż jej poprzedniczka i nawet graficznie momentami potrafi się podobać. Wprowadzono noszenie tylko dwóch broni oraz system regeneracji zdrowia, który jednak nie sprawia, że gra staje się prostsza. Wręcz przeciwnie gdyż AI jest w tej odsłonie fatalnie zaimplementowane co nawet na normalu prowadzi do frustracji. Przeciwnicy skupiają się w większości przypadków tylko na graczu i nawet jak wokół są inne jednostki do atakowania to są one kompletnie ignorowane, a wrogowie skupiają swój ogień tylko i wyłącznie na głównym bohaterze co sprawia, że bardzo często widzi się ekran umierania. Dodatkowo sama formuła gry się troszkę zmieniła i jak pierwsza część miała swój unikalny styl, tak druga część przypomina bardziej kolejne Call of Duty niż kolejne Resistance. Nie mogę jednak zapomnieć o strzelaniu, które zostało mocno poprawione i sprawiało mi dużą frajdę, a walki z bossami były pomysłowe i mocno urozmaicały rozgrywkę. Niemniej jednak, jest to mocny niewypał.

Ocena: 5/10

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #11032 dnia: Lipiec 13, 2018, 14:28:18 »

zobaczymy jaka będzie finalna ocena Rudego, moze zachęci do zagrania.
Będzie raczej pozytywna bo jestem za połową ale raczej nie doczekasz się opinii po skończeniu.

Czuję się oszukany ;)

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #11033 dnia: Lipiec 13, 2018, 14:31:47 »
Rudy zagrał w Resistance 3, IMO najlepsza część serii jeśli chodzi o gameplay.

Wielkie dzięki, drogie panie, wielkie dzięki koleżanki, za poparcie, za zachętę bym w wyborcze stawał szranki. Wielkie dzięki, ale przyznam, że gdy tyle pań dookoła, nie wybory mi się marzą, ale inne kwestie zgoła - B. Komorowski

Offline Ja Być z Polska_

• Prezes
« Odpowiedź #11034 dnia: Lipiec 13, 2018, 14:35:46 »
Jakby już zagrał, to na pewno by się pochwalił. ;)

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #11035 dnia: Lipiec 13, 2018, 16:04:40 »
Gra nr 17

Beyond: Two Souls

Trudno mi sie jednoznacznie odniesc, zarazem podobało mi sie, ale I widze jakie to cholerne grafomanstwo. Czego tu nie ma, czasami to jakis cyrk na kołkach, nawet jak na konencje

Zawieszenie niewiary musi pracowac na 170 proc, kompletny brak konsekwencji co duszek moze a co nie.

Hmm neutralne 3/6 wystawie.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #11036 dnia: Lipiec 13, 2018, 16:14:31 »
Racja, w rzeczywistości każdy głupi (wink wink) wie, że ten typ duszka się tak nie zachowuje, tylko realistycznie. Żądamy większego realizmu duszków w grach.
Głupi każe mógł wejść na Wikipedię i sprawdzić.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #11037 dnia: Lipiec 13, 2018, 16:15:12 »
Simplex prosze cie.

Offline MsbS

• I Am Robot
« Odpowiedź #11038 dnia: Lipiec 13, 2018, 16:59:07 »
Znacznie lepszą duszkową grą był Ghost Trick Phantom Detective na Nintendo DS.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #11039 dnia: Lipiec 13, 2018, 17:12:45 »
Simplex prosze cie.
Nie jesteś ze mną we frakcji za realistycznymi duszkami?