Autor Wątek: Jak rozpoczac zabawe z grami "gitarowymi"?  (Przeczytany 128214 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
Jak rozpoczac zabawe z grami "gitarowymi"?
« dnia: Czerwiec 14, 2009, 21:13:17 »
Nie znalazlem podobnego tematu, wiec tworze nowy. Jesli cos takiego juz bylo to prosze o przeniesienie.

Po sobotniej prezentacji GH:WT, kiedy ze zdziwieniem zauwazylem, ze to nawet fajne jest, zaczalem poszukiwania zestawu dla siebie (na X360).

I przy mnogosci roznych gier i wersji wybor staje sie coraz trudniejszy.

Jest dobra oferta w Ultimie na GH:WT z gitara za 330 PLN.

Ale ja chcialbym raczej kupic caly kit - a przynajmniej gitare z perkusja.

I teraz prosilbym Was o rade co najlepiej wybrac.

Zestawy z GH:WT sa koszmarnie drogie (p[onad 800 PLN) i zupelnie odpadaja.

Jedna koncepcja to zakup zestawu z Rock Band - chodza po ok 470 PLN. Tylko z tego co rozumiem wszystkie instrumenty sa przewodowe.

Czy mozecie podzielic sie wrazeniami z ich uzywania? Czy kable nie przeszkadzaja w przyjemnym graniu? Jak rozumiem instumenty sa kompatybilne ze wszystkimi grami, wiec zastanawiam sie nad tym rozwiazaniem. Poniewaz jednak zasmakowalem bezprzewodowej gitary do World Tour nie wiem, czy te kable to nie bedzie jakas meka.

Drugie wyjscie to kupno tego zestawu z Ultimy i oddzielnie dokupienie perkusji. Czy w tym wypadku mozecie polecic jakas perkusje w rozsadnej cenie? Na allegro sa tylko jakies dziwne zestawy przenosne.

Granie na gitarze spodowalo sie zonie, ale gdy tylko dowiedziala sie, ze mozna tez pograc na perkusji zdecydowanie musimy kupic caly zestaw :-).

Pomozecie?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2009, 21:15:10 wysłana przez Don Simon »
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline Jabol

• Super Badass
Odp: Jak rozpoczac zabawe z grami "gitarowymi"?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 14, 2009, 21:52:39 »
Ten temat spada mi jak z nieba. Sam się dzisiaj zastanawiałem czy aby takiego nie założyć :D. Do tej pory omijałem gry muzyczne dalekim łukiem ale odkąd pograłem w czwartek u kumpla to mnie wzięło ;). Mam pytanie o kompatybilność instrumentów i gier. Ze względu na ograniczony budżet planuję kupić jedną z tych przewodowych gitar i mam pytanie, czy będzie ona kompatybilna zarówno z Guitar Hero jak i Rock Band? Druga sprawa to wszelkiego rodzaju DLC. Jak tu wygląda kompatybilność, czy na przykład do GH: Aerosmith które planuje nabyć na star, będe mógł kupić/ściągnąć kawałki z innych części serii?

Offline m1sza

• n00b mod
  • Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team

Offline Qu84

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 14, 2009, 22:17:28 »
GH:Areosmith w Gekonie kupilem za 220 PLN z bezprzewodowa Les Paul. Sprawdz http://sklepgekon.pl/ bo to lepsza oferta niz ta przewodowa za 119 bez gry. Z tego co pamietam wersja na X'a byla w tej samej cenie. Jesli chodzi o kawalki DLC to niestety nic takiego w GH:Areosmith nie zauwazylem. Ale moge sie mylic bo zbytnio nie wnikalem.
Ceterum censeo reviewers esse delendam!

Offline Jabol

• Super Badass
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 15, 2009, 00:39:45 »
No faktycznie, gitarę można złapać już za 169 zł, do tego za 70 zł Aerosmith i za 240 zł jest podstawowy zestawik. Całkiem ok. A mam przy okazji jeszcze jedno pytanie. Ściągnąłem sobie wszystkie demka GH jakie są dostępne na Rynku i problem jest taki iż w GH:M i GH:H niezbędny jest mikrofon bądź headset. Ten drugi jak najbardziej posiadam jednak jakoś nie specjalnie kręci mnie śpiewanie, bardziej sama gra. Czy przy pełnej wersji można używać tylko gitarki?

PS: Sorki jeśli moje pytania wydają się wam głupie, wolę się upewnić zanim włożę w coś ~200 zł ;)

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 15, 2009, 02:56:51 »
NIE KUPOWAC GH:Aerosmith. tam sa 3 kawalki nadajace sie do zabawy.
kupic GH3.

Wielkie dzięki, drogie panie, wielkie dzięki koleżanki, za poparcie, za zachętę bym w wyborcze stawał szranki. Wielkie dzięki, ale przyznam, że gdy tyle pań dookoła, nie wybory mi się marzą, ale inne kwestie zgoła - B. Komorowski

Offline Qu84

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 15, 2009, 08:47:39 »
Zalezy co kto lubi....ale fakt najlepsze kawalki w grze "o Aerosmith" to Run DMC i Lenny Krawitz;-)
Ceterum censeo reviewers esse delendam!

Offline Padre

• Super Badass
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 15, 2009, 09:03:17 »
Ech, miałem w miarę podobnego questa ostatnio - chciałem do RB dokupić drugą gitarkę i któreś GH, ale warszawskie sklepy z grami nie chcą moich pieniędzy. U jednych nie ma (a na stronie i aukcjach jak byk "dostępne od ręki"), u drugich syf i burdel (nie polecam pewnego sklepu na Ś) a inni chcą za grę dwóch nerek i pół wątroby. Skończyło się na kupnie samego RB2.

Co do sprzętu: zestaw z Rock Banda jest IMHO taki sobie. Strum bar w gitarze nie "klika" - z jednej strony gra się ciszej, ale z drugiej jest to bardziej męczące (kliknięcie pozwala wykonywać oszczędniejsze ruchy). Perkusja jest dość głośna, ale nie mam porównania z innymi zestawami. Kable nie są jakimś wielkim problemem, tylko wkurza fakt, że do podłączenia całej kapeli trzeba podpinać huba usb. Moim zdaniem, w miarę możliwości lepiej jest zainwestować w zestaw GHWT lub RB2, ale ten z RB też nie jest zły.

Offline m1sza

• n00b mod
  • Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 15, 2009, 09:15:45 »
Bardzo dobrze, ze nie klika. Mnie klikanie w gitarze z WT wkurza :(.

A perkusja nie dziwota, że głośna jak w plastik walisz ;). Nie sądzę, żeby inne były lepsze, chyba, że w komplecie są nakładki.

Offline aZiss

• Super Badass
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 15, 2009, 09:29:28 »
Zawsze będę powtarzał ... zakupić Rock Band 1, za 400 punktów wyeksportować kawałki, sprzedać, kupić Rock Band 2, ściągnąć kawałki Iron Maiden  :P

Gitarę xplorer zakupić na początek. Potem jako drugą dokupić z Rock Band 2, albo GH: WorldTour/Metallica (wedle preferencji).

Z serii Guitar Hero jedyne "zjadliwe" to GH3 i GH: Metallica.

Bez kombinowania zalecam zakup kompletu GH: Metallica z gitarką na początek. Potem myk z RB1/RB2.

Na perkusję polecam polować na allegro, albo od znudzonych użytkowników.
(kliknij)

Offline ViktoR

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 15, 2009, 10:26:43 »
Zawsze będę powtarzał ... zakupić Rock Band 1, za 400 punktów wyeksportować kawałki, sprzedać, kupić Rock Band 2, ściągnąć kawałki Iron Maiden  :P

Gitarę xplorer zakupić na początek. Potem jako drugą dokupić z Rock Band 2, albo GH: WorldTour/Metallica (wedle preferencji).

Z serii Guitar Hero jedyne "zjadliwe" to GH3 i GH: Metallica.

Bez kombinowania zalecam zakup kompletu GH: Metallica z gitarką na początek. Potem myk z RB1/RB2.

Na perkusję polecam polować na allegro, albo od znudzonych użytkowników.

Dodam jeszcze że poziomy trudności w grach gitarowych różnią się dość znacznie więc zaczynając przygodę od trudnego GH3 trzeba przygotować się na trochę frustracji :) Dla początkujących polecam RB/GH:WT a potem przesiadka na trudniejsze części.

Jeżeli planujesz kupowanie sporej ilości DLC to także polecam RB, gdzie można nabyć sporo znanych kawałków. Seria ta dobrze się sprawdza przy rodzince/żonie gdyż znajdziesz tam więcej znanych z radia numerów niż w GH.
In the rain or in the snow
Got the got the funky flow

(kliknij)

Offline Screwball

• Żywa Legenda
  • Specjalizuje się w starych linkach.
    • www.facebook.com/skrubolski
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 15, 2009, 11:33:37 »
W zasadzie jestem całkiem świeży w temacie, obcykane mam w zasadzie tylko GH: World Tour i Metę. Przyznam szczerze, traki w GH:M bardziej odpowiadają mi niż te z WT, ale na imprezach jednak ta druga sprawdza się lepiej. Jest bardziej różnorodnie, sporo traków mnie zaskoczyło. Generalnie siedzę w zupełnie innej muzyce, ale musze przyznać że trochę się ostatnio wyedukowałem, jeżeli chodzi o gitarowe sprawki. Nawet sobie płytę Airbourne kupiłem :)

pzdr
psn - Skrubolski
www.facebook.com/skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline michal

• Badass
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 15, 2009, 11:42:31 »
... i problem jest taki iż w GH:M i GH:H niezbędny jest mikrofon bądź headset.

Nie jest potrzebny. Wylacz pada i wlacz gre i "steruj" tylko gitarka.

Offline Jabol

• Super Badass
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 15, 2009, 12:38:58 »
NIE KUPOWAC GH:Aerosmith. tam sa 3 kawalki nadajace sie do zabawy.
kupic GH3.

Zważ tylko na to że GH:A kosztuje 70 zł, co przy ~200 za Metalicę jest całkiem niezłą ceną.

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 15, 2009, 12:58:00 »
Nie kupujcie RB jesli myślicie o dzwiękach gitary. W tej serii gitara jest bardzo spłycona i nie ma poweru. Polecam GH-M na poczatek. Kawałki pod gitarę dają czadu, a do tego sa łatwiejsze niż w GH3.

Offline m1sza

• n00b mod
  • Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 15, 2009, 13:02:18 »
No w metallice to wiadomo, że gitara jest pierwszy plan (ewentualnie garniki Larsa w St. Anger, bleh).

Offline Ryszard Chojnowski

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 15, 2009, 13:03:24 »
a do tego sa łatwiejsze niż w GH3.

Może na medium :)

Zagraj sobie Fight Fire with Fire na hardzie to pogadamy. Nie mówiąc już o ekspercie :)

Offline aZiss

• Super Badass
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 15, 2009, 14:04:06 »
Nie kupujcie RB jesli myślicie o dzwiękach gitary. W tej serii gitara jest bardzo spłycona i nie ma poweru.

Co ?? What ?? Was ?? ... Dwie kwestie. Don Simon dał tytuł wątku: "Jak rozpoczac zabawe ..." - RB/RB2 uważany jest za łatwiejszy, szczególnie jeśli chodzi o grę na wszystkich przyciskach. To raz. Do tego mnie osobiście seria RB jeśli chodzi o feeling koncertu, mnogość kawałków i właśnie oddanie gitary (bez nadmiarowych dźwięków aby było trudniej) bardziej odpowiada. Rysunkowe, przekombinowane GH3 mnie osobiście drażni. W GH:M już jest o wiele lepiej. GH:WT pomijam, bo to muzycznie pomyłka. Stąd jak widać kwestia gustu. Na rynku dema GH3, Aerosmith, Metallica i Greatest Hits są, więc tą serię Don Simon poznać może i sam oceni.

Abstrahując, że import z RB+RB2 i kilka utworów z DLC i mam GH3 :) bez otoczki GH3.
(kliknij)

Offline h4n5

• Super Badass
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 15, 2009, 14:13:46 »
Nie kupujcie RB jesli myślicie o dzwiękach gitary. W tej serii gitara jest bardzo spłycona i nie ma poweru.

Co ?? What ?? Was ?? ... Dwie kwestie. Don Simon dał tytuł wątku: "Jak rozpoczac zabawe ..." - RB/RB2 uważany jest za łatwiejszy, szczególnie jeśli chodzi o grę na wszystkich przyciskach. To raz. Do tego mnie osobiście seria RB jeśli chodzi o feeling koncertu, mnogość kawałków i właśnie oddanie gitary (bez nadmiarowych dźwięków aby było trudniej) bardziej odpowiada. Rysunkowe, przekombinowane GH3 mnie osobiście drażni. W GH:M już jest o wiele lepiej. GH:WT pomijam, bo to muzycznie pomyłka. Stąd jak widać kwestia gustu. Na rynku dema GH3, Aerosmith, Metallica i Greatest Hits są, więc tą serię Don Simon poznać może i sam oceni.

Abstrahując, że import z RB+RB2 i kilka utworów z DLC i mam GH3 :) bez otoczki GH3.

Absolutnie popieram, mi osobiście też najbardziej podchodzi seria RB, po zestawie utworów jakim mnie zbombardowało GH:WT (Hotel California WTF) nie sięgnę prędko po kolejną część (z wyjątkiem GH:M ofc). Na start zdecydowanie GH2, lub RB!

Offline jarken

• Super Badass
  • You ROCK!
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 15, 2009, 14:46:56 »
Na start GH2 lub RB2. Najlepsze setlisty i feeling z grania. Omijać GH3 i Aerosmith.

Offline Karol-ek

• Aktywny forumowicz
  • Casualcore?
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 15, 2009, 14:52:53 »
GH3 jest kozackie, szczególnie utwory pod zakładką Bonus!

Offline aZiss

• Super Badass
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 15, 2009, 15:19:55 »
Mała reklama, user z Warszawy bodajże:
http://forum.polygamia.pl/index.php/topic,2225.0.html
Do tego gitarka za 120 zł. Za taką samą kwotę za tydzień grę odsprzedaż (po eksporcie setlisty), za 150 zł kupisz RB2 i w sumie za 270 zł + 400 punktów masz koło 200 kawałków do pogrania + przebogate DLC. GH3 "poleciało" z ceny to sobie potem zakupisz.

GH2 fajne, ale ma ciut coverów i lekko już oldschoolowy klimat.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2009, 15:24:09 wysłana przez aZiss »
(kliknij)

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 15, 2009, 15:25:55 »

Może na medium :)

Zagraj sobie Fight Fire with Fire na hardzie to pogadamy. Nie mówiąc już o ekspercie :)

Zanim DS dojdzie do Harda, to będzie miał kilka m-cy z głowy na Medium, a najpierw na Easy. RB to popłuczyny gitarowe, sorry za mocne słowa, ale dla mnie tylko dzwięk gitary się liczą, dlatego RB nie trawię, bo to raczej popik, nie HARD ROCK!

Offline h4n5

• Super Badass
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 15, 2009, 15:27:51 »
...RB to popłuczyny gitarowe, sorry za mocne słowa, ale dla mnie tylko dzwięk gitary się liczą, dlatego RB nie trawię, bo to raczej popik, nie HARD ROCK!

Zaczyna się typowe dla Pana K. trollowanie.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 15, 2009, 15:38:05 »
Dzieki wszystkim za propozycje i opinie.

Poki co gram na pozyczonym GH:WT i muzyka jest rozna i zawsze znajde cos dla siebie. Niby niewiele utworow znam, ale kilka jest bardzo fajnych (Bon Jovi, Linkin Park, Michal Jackson, Survivor), a te nieznane tez sie przyjemnie gra.

Ale z tego co widze ta gra jest oceniana dosyc kiepsko, wiec inne tytuly powinny mi sie bardzo podobac.

Ale o ile wszystkie opinie o grach bardzo cenie i na pewno sie przydadza to nie ukrywam, ze poki co szczegolnie intensywnie przygladam sie opiniom o sprzecie.

Poki co widze tylko jedna opinie Padre zwiazana z zestawem do Rock Banda. Czy pozostali z Was bawia sie tylko na gitarze?
Nikt z Was nie ma calego zestawu lacznie z perkusja?

Zastanawiam sie teraz mocno nad zakupem i wychodzi na to, ze zestaw do RB1 jest jedynym sensownym i w miare tanim wyborem. Sama perkusje bardzo ciezko upolowac, by cos z allegro dobrac do jakiejs gitary.

A czy gitary przewodowe (np. ta z GH III) sie do czegos nadaje?

I dobrze rozumiem, ze jesli chce sie bawic w zespol (czytaj zona sobie pogra na perkusji) to zostaje tylko Rock Bandy lub GH:WT?
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline Kraven

• Badass
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 15, 2009, 15:44:56 »
RB to popłuczyny gitarowe, sorry za mocne słowa, ale dla mnie tylko dzwięk gitary się liczą, dlatego RB nie trawię, bo to raczej popik, nie HARD ROCK!

O, to ja chyba mam jakis wybrakowany egzemplarz Guitar Hero WT, skad tam ta tracklista sie wziela, nawet Michael Jackson sie znalazl.  ;)

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 15, 2009, 15:50:35 »

O, to ja chyba mam jakis wybrakowany egzemplarz Guitar Hero WT, skad tam ta tracklista sie wziela, nawet Michael Jackson sie znalazl.  ;)

Bo WT to marna część, podobnie jak GH:A. Świetne są GH3 i GH:M - maja mocarne brzmienie.

Offline aZiss

• Super Badass
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 15, 2009, 17:05:53 »
Zanim DS dojdzie do Harda, to będzie miał kilka m-cy z głowy na Medium, a najpierw na Easy.

Dawno wiadomo, że Rock Band jest do grania, a Guitar Hero do masterowania 30 kawałków przez pół roku ;P

Zestaw do RB1 jest najtańszy, ale perkusja szybko siada (stopa) i trzeba ją wyciszać a to koszty, więc tylko ogólnie polecana z GH:WT. Perkusja z RB to kiepska chińszczyzna bez serwisu w Polsce. Jedyna opcja to ION Drum Rocker  ;D
...
Na perkusjach mało osób gra, bo to drogie, mało mobilne, hałaśliwe, zajmuje miejsce i trzeba mieć poczucie rytmu.
...
Gitara przewodowa w pewnych kwestiach jest trwalsza i lepsza (baterie, tracący styk z pudłem gryf, tilt sensor).
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2009, 17:10:22 wysłana przez aZiss »
(kliknij)

Offline jarken

• Super Badass
  • You ROCK!
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 15, 2009, 18:53:39 »
Kupiłem używaną perkę do RB, gram na niej od 3 miesięcy na expercie i stopa nadal jak nowa. Wystarczyło ją troszkę ulepszyć (zamontowanie 2 dodatkowych bolców u spodu), dzięki temu stała się niezniszczalna.

Po ponad 2 latach grania na gitarce, trzeba było spróbować coś nowego :)

RB to popłuczyny gitarowe, sorry za mocne słowa, ale dla mnie tylko dzwięk gitary się liczą, dlatego RB nie trawię, bo to raczej popik, nie HARD ROCK!
Zagraj w RB2 to zmienisz zdanie. Tam gitara jest 2x lepsza niż w każdym GH (Harmonix rox).

Offline aZiss

• Super Badass
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 15, 2009, 20:26:36 »
Wystarczyło ją troszkę ulepszyć.

To już nie oryginał :)

Zagraj w RB2 to zmienisz zdanie. Tam gitara jest 2x lepsza niż w każdym GH (Harmonix rox).

Podzielam. Jest super surround i dzięki temu odczucie "grania na koncercie". Ci goście zaczęli serię GH i dla mnie bardziej znają się na rzeczy. Może dla kogoś to popłuczyny. Dla mnie w GH3 itd. gitara jest właśnie zbyt sztucznie "na górze". To symulator bandu a nie samej gitary.
...
Najlepiej jak Don Simon znajdzie kogoś z Warszawy, podjedzie, pogra i wybierze.
...
Poza tym wiadomo, że jak ktoś to polubi to będzie chciał mieć wszystko.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2009, 20:32:00 wysłana przez aZiss »
(kliknij)

krzychu_419

• Gość
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 15, 2009, 22:04:02 »
Na początek kup explorera z allegro za 120zł. i GH 3 (wg. mnie najlepsza część serii GH, pomijając Mettalice w którą jeszcze nie grałem) ze sklepu http://xmaniac.pl za 69zł. i masz hardcorowy zestaw z świetną settlistą za niecałe 200zł. Później dokup perkę od RB1 chyba że będzie już dostępna ta z RB2, mikrofon i grę RB2.

Offline kabanos

• Junior
  • *
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 15, 2009, 22:43:43 »
Ja mogę się wypowiedzieć o zestawie z Guitar Hero World Tour.
1) Gitara - bardzo dobrze wykonana, gra się wygodnie, wszystko działa :P Na pewno lepsza od tej z GH3.
2) Mic - Mikrofon jak to mikrofon,na USB, wygodny, kabel długi.
3) Perkusja - Generalnie niejest zła. Wszystko było by dobrze, gdyby nie problemy z czułością, których nieda się skorygować przez ten ich kabelek. Wykonanie dobre.

Jeżeli jest kasa to brać ten zestaw :)

krzychu_419

• Gość
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 15, 2009, 23:09:21 »
dodałbym jeszcze:
1. struna od gitary piszczy - WD40 wystarczy
2. zestaw jest dosyć delikatny i lubi się często psuć
poza tym OK!

Offline Rip van Winkle

• Mieszkaniec tego forum
  • all work and no play make rip a dull boy
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 15, 2009, 23:16:46 »
(...) Poki co widze tylko jedna opinie Padre zwiazana z zestawem do Rock Banda. Czy pozostali z Was bawia sie tylko na gitarze?
Nikt z Was nie ma calego zestawu lacznie z perkusja? (...)

Obecnie mam zestaw: RB2 (plus tracklista zmigrowana z RB1 plus ok. 60 kawałków z Music Store, może nawet więcej), perka, mikrofon i gitara z RB1 oraz druga gitara z GH:M. Ze znajomymi gramy 2-3 razy w miesiącu, tak mniej więcej od września, pełną ekipą, niekiedy nawet z nadwyżką, więc jest rotacja przy instrumentach.

Na pewno Rock Band miażdży wszystkie GH większą i bardziej zróżnicowaną listą piosenek (w sumie dzięki tej grze poznałem świetne The Fratellis...), jeżeli zaś chodzi o instrumenty:
- perka jest głośna, a wyciszenie (oficjalne pady) negatywnie wpływa na wrażliwość czujników, trzeba więc uderzać mocniej i na jedno wychodzi - w ogóle z tą perką do RB1 podobno jest tak, że wyszły trzy modele o różnej czułości padów, mi się akurat trafił najbardziej toporny wariant... połączenie kablem nie ma znaczenia, ale ze względu na głośność przy najbliższej możliwej okazji zmieniam na perkę z RB2;
- gitara z RB bardzo fajna, majtania strumem faktycznie nie słychać (nie ma "skoku", który jednak lubię), ale za to przyciski pokrywają całą szerokość gryfu, co ułatwia grę w porównaniu z gitarą konkurencji; kabel przeszkadza co bardziej spontanicznym osobom, samo wykonanie jest solidne (z pięć razy lądowała na podłodze, kilka razy pożyczałem, nic się nie stało);
- mikrofon - jaki jest każdy widzi, wolałbym bezprzewodowy.

RB1 na płytce mam ciągle w domu, sprzedam tanio :) 

EDIT: A propos wspomnianych róznych wersji perki do RB1 - http://www.fakeplasticrock.com/2008/04/08/how-to-identify-your-rock-band-drum-set/ (ja akurat mam wariant EL)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2009, 23:22:41 wysłana przez Rip van Winkle »

Offline Karol-ek

• Aktywny forumowicz
  • Casualcore?
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 15, 2009, 23:39:45 »
Ja z drugiej strony odradzam X-Plorera. Grałem na nim intensywnie i potem przyszedł kolega z Les Paulem... Niebo a ziemia, dosłownie, strumowanie to zupełnie inna jakość, to samo z whammym, który w X-Plorerze łapie luzy. :)

Offline Jabol

• Super Badass
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 15, 2009, 23:44:57 »
No to mam kolejne pytania. Na razie skłaniam się bardziej ku opcji z RB ale co z tego wyjdzie zobaczymy :).

Czy aby zgrać piosenki z pierwszej części muszę równocześnie posiadać także RB2 czy na przykład w tym tygodniu mogę sobie skołować RB (kupić, pożyczyć), zgrać kawałki za te 400 MSP które akurat posiadam a potem za jakiś czas dopiero kupić RB2 i na nim mieć wszystkie piosenki?

Druga kwestia dotyczy sprzętu a konkretniej gitar. Czy Les Paul i X-Plorer jakoś wyraźnie różnią się od siebie wykonaniem? Wiem że pierwsza jest bezprzewodowa, druga nie ale dla mnie to akurat detal. Poza tym cenowo także są do siebie dość podobne. Wiem również że z ich kompatybilnością z różnymi grami jest tak samo.

krzychu_419

• Gość
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 16, 2009, 00:25:23 »
No to mam kolejne pytania. Na razie skłaniam się bardziej ku opcji z RB ale co z tego wyjdzie zobaczymy :).

Czy aby zgrać piosenki z pierwszej części muszę równocześnie posiadać także RB2 czy na przykład w tym tygodniu mogę sobie skołować RB (kupić, pożyczyć), zgrać kawałki za te 400 MSP które akurat posiadam a potem za jakiś czas dopiero kupić RB2 i na nim mieć wszystkie piosenki?

Druga kwestia dotyczy sprzętu a konkretniej gitar. Czy Les Paul i X-Plorer jakoś wyraźnie różnią się od siebie wykonaniem? Wiem że pierwsza jest bezprzewodowa, druga nie ale dla mnie to akurat detal. Poza tym cenowo także są do siebie dość podobne. Wiem również że z ich kompatybilnością z różnymi grami jest tak samo.
X-plorer jest solidniejszy i wytrzymalszy ale brzydszy :P Jak chcesz gitarkę do masterowania to weź X-plorera.

Offline aZiss

• Super Badass
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 16, 2009, 07:45:44 »

Tak jak pisałem. Kupujesz RB, robisz eksport piosenek (bez chyba 4 piosenek, głównie Enter Sandman) wykupując "licencję" za 400 MSP. Kawałki wyglądają na HDD jak każde inne DLC. Mogą sobie tam nawet do końca tego HDD leżeć :) Jak sprzedasz RB i kupisz RB2 bez żadnych kombinacji są widziane na setliście i wykorzystywane w grze (to będzie nowość w GH5 - DLC w grze). Możesz nawet pokasować nielubiane wałki z poziomu podglądu HDD.
(kliknij)

Offline yanogore

• Super Badass
  • dyslektyk z zamilowania
    • something
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 16, 2009, 11:13:21 »
taka mala uwaga dla pocztkujacych, kalibracja jest bardzo ale to bardzo wazna - sam przez jakis czas wyklinalem gh3 zanim odkrylem ta czarodziejska opcje co nie znaczy ze teraz nie wylkinam ale to juz z innych powodow ;)

Offline Screwball

• Żywa Legenda
  • Specjalizuje się w starych linkach.
    • www.facebook.com/skrubolski
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 16, 2009, 12:01:40 »
Pytanie z innej beczki - skąd można zawijać jakieś faceplaty (gitka z WT) - sklep redoctane chyba nie wysyła do nas? ;(

pzdr
psn - Skrubolski
www.facebook.com/skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname