Autor Wątek: Jak rozpoczac zabawe z grami "gitarowymi"?  (Przeczytany 132031 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline draak

• I Am Robot
Odp: Jak rozpoczac zabawe z grami "gitarowymi"?
« Odpowiedź #840 dnia: Listopad 09, 2015, 19:47:53 »
Mam nadzieje, ze to nie mój komentarz  8)

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #841 dnia: Listopad 10, 2015, 10:40:24 »
No i okazalo sie, ze moj Party Pass dalej wczoraj dzialal, do godziny 19 wlacznie. Probowalem ubic te 1000 nutek po przeczytaniu wczesniejszych postow i niestety nie dalem rady - maks co mi sie udalo to 854. Ale dziekuje za polecenie kawalka, bo jest swietny, choc na Advanced kompletnie nie do ogarniecia dla mnie. Wole nawet nie sprawdzac jak to wyglada na Expercie ;)

Offline Acrid

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • pank rok
« Odpowiedź #842 dnia: Listopad 10, 2015, 10:44:07 »
Próbuj dalej, regular jest do ogrania :) Dla mnie nie do przejścia jest już 100% w Expert. Jedyny numer z Live to:

http://www.youtube.com/watch?v=tgIemXqtUO4#ws

ale zawsze mi się ręka powinie, zwłaszcza w momencie przejścia, gdzie masz środkową nutkę plus szybkie trzy. Innych polecanych nie jestem w stanie w ogóle przejść a co dopiero maksować.

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #843 dnia: Listopad 10, 2015, 12:03:17 »
No wiadomo, ze sie nie bede poddawac, ale na razie odpuszcze, pocwicze sobie w GHTV (i moze podsrubuje nieco wyniki w Live i skoncze ostatnie 3 koncerty na Advanced). I coraz bardziej chcialbym wsparcie dla tej gitarki w Rock Band 4.

Offline Jay

• Żywa Legenda
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #844 dnia: Listopad 10, 2015, 16:33:02 »
Zapomij o jej wsparciu w RB4, Harmonix nawet sie po nia nie schyli. Musieli by dopasowywac interfejs, a skoro prawie nic nie zmienili przy RB4 i bardzo duzo rzeczy ssa (a przedtem byly ok) to wiesz :)

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #845 dnia: Listopad 11, 2015, 10:28:42 »

Offline Jay

• Żywa Legenda
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #846 dnia: Listopad 11, 2015, 14:52:59 »

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #847 dnia: Listopad 16, 2015, 16:18:27 »
Zrobilem 982 streak na jakiejs dziwnej piosence popowej, w ktorej sa 2 akordy. Tak sie tym podjaralem, ze zapomnialem co to byla za piosenka ;) Poziom trudnosci niby byl Advanced, ale to bylo tak nudne, ze dwulatek spokojnie by sobie z tym poradzil. Tak tylko daje znak sygnal, ze oprocz tego Cry of Achilles.

Offline Revnir

• Stały bywalec
« Odpowiedź #848 dnia: Listopad 16, 2015, 16:54:29 »
Mam nadzieję, że 982 to nie było 100%. Pamiętasz co się działo w teledysku, coś szczególnego?
Z Cry of Achilles doszedłem tylko do 528 :'(  Może jest jeszcze nadzieja.

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #849 dnia: Listopad 17, 2015, 12:22:09 »
Nie, bo zaczalem grac nie od samego poczatku. Jakies boysbandowe cos to bylo, chyba nawet kojarzylem to z radia, ale co sie dzialo w teledysku to nie mam pojecia ;)

Offline SinfulScholar

• Prezes
  • Drop It Like It's Hot
« Odpowiedź #850 dnia: Listopad 17, 2015, 13:37:25 »
napaliłem się trochę na GHL. nigdy wcześniej razem z partnerką nie graliśmy w tego typu gry.

czy poziom trudności w tej grze jest odpowiednio skalibrowany do tego typu osób (nie grających nigdy na gitarach ani we wcześniejsze odsłony)? oglądając filmiki nie wiem za bardzo na czym ta gra polega, wcześniejsze części o ile się nie mylę pokazywały który przycisk o danym kolorze w danym momencie trzeba wcisnąc, a teraz?

czy jest jakiś tryb rywalizacji? coś na zasadzie imprezy - ja gram dany utwór dostaję tyle punktów, po mnie gra następna osoba na tej samej gitarze, dostaję tyle punktów - jakaś tabela, podsumowania?

czy da się grać na siedząco z wyciągniętymi nogami? :D
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2015, 13:49:37 wysłana przez SinfulScholar »

Offline Revnir

• Stały bywalec
« Odpowiedź #851 dnia: Listopad 17, 2015, 14:23:27 »
Przesłuchaj ostatnią Forumogadkę.
Ja ze swojej strony bardzo polecam. Wejście w grę jest bardzo proste, dalej polega to na wciskaniu wskazanych przycisków, tylko w innym układzie - zamiast rzędu 5 przycisków są 2 rzędy po 3 przyciski. Na początku grasz na 3 przyciski. Jak złapiesz rytm przycisk + struna to włączasz poziom średni z 6 przyciskami, ale dalej prosty i przyjemny. Z zaawansowanym jest już trudniej, niektóre naprzemienne kombinacje są trudne do złapania i wszystko leci szybciej. Brakuje opcji treningu z poprzednich wersji.
Do rywalizacji potrzebne są 2 gitary, czyli dodatkowe 200 zł. Jest opcja quickplay - wybierasz pojedyncze kawałki lub tworzysz playlistę, na końcu masz wynik punktowy, reakcję tłumu i najdłuższą serię bez pomyłki. Jest ranking ale chyba tylko globalny bez filtrowania - nie mam pewności.
Grać można w każdej pozycji. Ja się kiedyś nauczyłem na stojąco i teraz siedząc nie zawsze gitara układa mi się wygodnie w rękach.
Najważniejszą opcją jest jednak GHTV - 2 kanały z teledyskami non stop do których grasz, zbiór ponad 200 utworów do wybrania (za żetony), kupowanie zdolności specjalnych, nowych skórek itp.

Offline SinfulScholar

• Prezes
  • Drop It Like It's Hot
« Odpowiedź #852 dnia: Listopad 17, 2015, 14:27:27 »
ok dzięki wielkie.
drugiej gitary tylko na imprezki na pewno nie będę kupował. po prostu będziemy odpalać poj. utwory z dostępnej listy i zapisywać punkty na kartce, no cóż.

chyba się skuszę. pewnie już po świętach ale mimo wszystko. zawsze ta seria kojarzyła mi się przy premierze z wydatkiem rzędu 5-6 stów. a teraz z promocją z pay-palem na cdp.pl jest niewiele droższa od zwykłej gry.

Offline Revnir

• Stały bywalec
« Odpowiedź #853 dnia: Listopad 17, 2015, 14:34:25 »
Będzie Pan zadowolony. Na imprezę nadaje się rewelacyjnie.

Offline Acrid

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • pank rok
« Odpowiedź #854 dnia: Marzec 01, 2016, 21:20:56 »
https://www.fig.co/campaigns/rock-band-4-pc

Interested in investing in game shares for Rock Band 4 for PC + Rock Band Network? Deal terms and other details available here.
$1,500,000 goal

Offline Jay

• Żywa Legenda
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #855 dnia: Marzec 01, 2016, 23:29:46 »
Ha! Nie. Niech sie lepiej wezma za support legacy kontrolerow, a nie ida tam gdzie ich nie chca.

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #856 dnia: Marzec 02, 2016, 10:48:15 »
Raczej są już w tyłku, ostatnio mogłem kupić podstawkę z gitarą za 50 Euro i jednak zrezygnowałem. To się po prostu nie udało.
Moje opinie są moje i tylko moje, tzw. własne.
Cytat: Starh
EMIEL jak chesz next gena to sprzedaj konsole.. taka rada. Tak czytam Twe posty i zawsze Ci coś nie pasuje.... Czy ty kiedykolwiek byłeś w pełni z czegoś zadowolony?

Offline Jay

• Żywa Legenda
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #857 dnia: Marzec 08, 2016, 08:57:26 »
http://www.polygon.com/2016/3/7/11175304/harmonix-drops-mad-catz-rock-band-4-rock-band-vr-pdp

Mad Catz out, PDP in. Moze PDP sie postara, a adapter do x1 nie bedzie super drogi i moze wesprze instrumenty bezprzewodowe.

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #858 dnia: Marzec 08, 2016, 10:18:06 »
Raczej są już w tyłku, ostatnio mogłem kupić podstawkę z gitarą za 50 Euro i jednak zrezygnowałem. To się po prostu nie udało.

Rock Banda 4 za 50EUR z gitara? Impossibru, na Amazonie gola gra caly czas trzyma jakas kosmiczna cene, to samo w sklepach stacjonarnych tutaj :(
Guitar Hero mozna dostac za fistaszki, ale RB4 niestety ciagle jest kosmicznie drogi.

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #859 dnia: Marzec 08, 2016, 10:51:57 »
Tak, GH Live jest u nas za 40 Euro, a RB był za 50. Oba zestawy z gitarą.
Moje opinie są moje i tylko moje, tzw. własne.
Cytat: Starh
EMIEL jak chesz next gena to sprzedaj konsole.. taka rada. Tak czytam Twe posty i zawsze Ci coś nie pasuje.... Czy ty kiedykolwiek byłeś w pełni z czegoś zadowolony?

Offline Acrid

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • pank rok

Offline Jay

• Żywa Legenda
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #862 dnia: Kwiecień 24, 2017, 11:33:09 »
Mocno się zastanawiam nad zestawem Guitar Hero w Ultimie. 2 wiosła za 189 zeta i 500 traków. Ktos to ma? Warto?
http://www.ultima.pl/ct/playstation-4/gry/muzyczne/guitar-hero-live-zestaw-gra-2-gitary-2

pozdr
to sa dodatkowe 'na zawsze' czy pojedyncze odsluchy? :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2017, 11:48:18 wysłana przez Emiel »

Offline Screwball

• Żywa Legenda
  • Specjalizuje się w starych linkach.
    • www.facebook.com/skrubolski
« Odpowiedź #863 dnia: Kwiecień 24, 2017, 11:41:53 »
Nie mam pojęcia.
psn - Skrubolski
www.facebook.com/skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline pantooh

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #864 dnia: Kwiecień 24, 2017, 11:46:57 »
na poprzednim promo, też się nad tym zastanawiałem,
kupony są na pojedyńcze odtworzenia, w grze nie ma możliwości kupienia utworu na zawsze

Offline Jay

• Żywa Legenda
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #865 dnia: Kwiecień 24, 2017, 12:00:45 »
Nie mam zestawu, ale mam jedna gitare+gre, zabawa jest dobra i zaluje, ze nie zaczekalem do teraz bo dalem prawie dwa razy tyle za jedna gitare.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #866 dnia: Kwiecień 24, 2017, 12:03:51 »
Ja mam jedną zakurzoną gitę do x360 i straciłem na tej grze życie. Ale dawno już nie grałem, xboxa nie chce mi się podłączać, a na pc jakos też to nie to.

pozdr
psn - Skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline Jay

• Żywa Legenda
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #867 dnia: Kwiecień 24, 2017, 14:57:09 »
Na PC to lepiej Rocksmith 2014 i prawdziwa gitara, bo tam mozna ladowac customowe kawalki, ktore to spolecznosc Rocksmithowa robi na biezaco. Dostepnych utworow jest masa.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #868 dnia: Kwiecień 24, 2017, 16:34:51 »
Tia, tylko że

na pc jakos też to nie to.

A moją karierę gitarzysty zakończyłem jakos w drugiej połowie lat 90., więc też nie mam już na to cisnienia. Co było do osiągnięcia w rocknrollu - osiągnąłem ;)

pozdr
psn - Skrubolski

Offline Buster Dogg

• I Am Robot
  • Pitagoras siłowni
« Odpowiedź #869 dnia: Sierpień 30, 2018, 00:08:59 »
Odświeżam wymarły wątek, bo nie widzę żeby Rocksmith miał własny, a ktoś mnie kiedyś poprosił żebym zrobił małą recenzję jak już ogram. Więc ostatecznie wrzucam swój strumień świadomości tutaj. Jak ktoś ma lepszy pomysł to niech da znać.

Pewnego chłodnego marcowego dnia mając kilka godzin do zabicia, przechadzałem się po Zurichu, kiedy nagle moim oczom ukazało się takie cacko:

(kliknij)

Wbrew wszelkiej logice kupiłem ją i od tego czasu dumnie zdobi mój dom. Full disclosure, nigdy wcześniej nie miałem w rękach gitary, ani nie grałem na żadnym instrumencie (no dobra w 3 klasie podstawówki raz dostałem w łeb tamburynem od nauczycielki muzyki za odpierdalanie jakiejś hucpy, ale chyba się nie liczy  :P)
Poniższa tak-jakby-recenzja jest zapisem mojej kilkumiesięcznej przygody z wiosłem i Rocksmithem od zera.

Po zakupie gitary zastanawiałem się jak najlepiej podejść do nauki. W necie jest mnóstwo stron z tutorialami, pełno filmików na YT i mnóstwo płatnych ofert szkoleniowych. Wszystkie wydawały mi się skomplikowane i miałem wrażenie, że wymagają od uczącego posiadania już podstawowej wiedzy z zakresu teorii muzyki, a ja byłem zielony jak szczypior na wiosnę.
Wtedy przypomniałem sobie o grach gitarowych, które w czasach swojej popularności totalnie olałem. W zasadzie wielkiego wyboru na rynku nie ma. Z opcji pozwalających podłączyc prawdziwą gitarę (a nie plastikową zabawkę) jest tylko Rocksmith i BandFuse. Z tym, że ten drugi umarł i chyba już nie jest nawet rozwijany. No więc padło na Rocksmitha.

Zamówiłem więc wersję na PS4 w zestawie z kablem do podłączenia gitary (Real Tone Cable) myśląc, że wygodnie rozłożę się na kanapie przed TV i będę sobie brzdąkał. Taki chuj  :P. Po rozpakowaniu i podłączeniu zestawu do PS4 wyszło kilka nieprzyjemnych faktów:

1.  Jeśli podłączasz konsolę do TV poprzez HDMI będziesz miał problem z lagiem pomiędzy rejestrowanymi dźwiękami z gitary, a odtwarzanym dźwiękiem z telewizora. Gra przy konfiguracji zaleca podłączenie dźwięku optykiem do zewnętrznych głośników. Jeśli nie masz takiej opcji to masz pecha. Lag po HDMI jest moim zdaniem zbyt duży i czyni grę niegrywalną. IMO taka informacja powinna być na pudełku. Podobno na Xboxie jest tak samo, ale nie miałem okazji przetestować, więc ręki sobie uciąć nie dam. Dla mnie to był deal breaker.
2. Nawet jeśli z jakiegoś powodu zignorujesz laga, to prędzej czy później zapragniesz kupić jakąś swoją ulubioną piosenkę w DLC i wtedy nadziejesz się na magię Playstation Store, w którym chuja da się znaleźć. Wyszukiwanie po artyście lub tytule mija się z celem. Trzeba wchodzić do sklepu przez www i tam szukać, to jest jedyna racjonalna opcja poradzeina sobie z tym problemem.
3. Niby nihil novi, ale wersje konsolowe tej gry nawet używane są wciąż drogie. Nówki chodzą po 300zł z tym kablem. Ciut sporo jak za 5-letnią grę.
4. No i na samym końcu połapałem się, że jest jeszcze jeden problem. Mianowicie na PC prężnie działa społeczność i jeśli jakiejś piosenki nie ma w sklepie i nie jest to jakaś totalnie niszowa buddyjska muzyka albo inny jrock to jest duża szansa, że da się ściągnąć szukaną piosenkę jako CDLC (custom DLC). Na konsolach oczywiście nie ma o tym mowy. Sprawa jest o tyle ważna, że inaczej niż przez CDLC nie pograsz sobie choćby w nic z repertuaru Metalliki (Ubi nie ma licencji).

Anyway dałem sobie spokój z wersją konsolową i kupiłem Rocksmitha na Steamie i każdemu kto poważnie zastanawia się nad kupnem tej gry polecam to rozwiązanie. Na szczęście kabel jest uniwersalny i działa z każdą platformą.

A jak sama gra zapytacie? Otóż po pierwsze trzeba zaznaczyć, że mimo iż Ubi reklamuje ten produkt jako grę, to tak naprawdę jest to bardziej interaktywny program szkoleniowy niż gra. Jeśli ktoś grał kiedyś w Guitar Hero, albo inne Rockbandy to zauważy, że w Rocksmithcie wycięto do minimum zabawy w nabijanie jakichś gwiazdek, highscorów, streaków i porównywanie e-penisów itp. Gra ocenia progress gracza, ale robi to w sposób bardziej stonowany i mniej "flashy".
Nie ma tu również żadnych kampanii, żadnej bieda fabuły z robieniem kariery przez jakiś fikcyjny zespół prowadzony przez gracza. To nie jest również party game. Gra dzieli się na kilka trybów, z których każdy służy graczowi do szkolenia innych umiejetności.

Zanim gra rzuci nas w wir chwalenia diabła tłustym riffem, najpierw pyta nas o stopień biegłości w posługiwaniu się wiosłem, pyta jakie wiosło mamy (można podłączyć gitarę elektryczną, basową i akustyczną poprzez mikrofon), a następnie pomaga nam nastroić swoje wiosło. Wszystko jest bardzo proste, przejrzyste i przyjemne.

Następnie prowadzi nas za rączkę poprzez video tutoriale, od tych najprostrzych pokazujących jak trzymać gitarę (serio) poprzez podstawowe techniki, aż po akordy i inne zaawansowane techniki. Wyjaśnia znaczenie poszczególnych znaków, którymi gra się posługuje i jak je wykonywać. Tutoriale to ogólnie mocny element tej gry.

W końcu przychodzi czas kiedy chcemy coś zagrać i tu dochodzimy do mięska. Rocksmith ma zaawanzowany system oceniania progresu gracza i na jego podstawie sugeruje graczowi co powinien zrobić dalej, albo co powinien poćwiczyć. Przykładowo jeśli widzi, że męczymy się z jakąś konkretną partią danej piosenki, sugeruje nam powtórzenie jej za pomocą tzw. Riff Repeatera, mechanizmu który pozwala zapętlać dowolną część danej piosenki, zmieniać jej szybkość i stopniowo zwiększać trudność aż dojdziemy do zadowalającego poziomu.
Gra stawia przed graczem również wyzwania w postaci misji, które możemy robić np. zagrać solo z 90% dokładnością, albo zagrać piosenkę z innym strojeniem.
Da się również modyfikować tzw. learning curve i jeśli poczujemy, że piosenka za szybko robi się trudna możemy sobie obniżyć poziom trudności. Zdarzyło mi się kilka razy trafić na twardą ścianę, dlatego miło, że taka opcja istnieje.

W innym trybie, nazwanym tutaj Guitar Arcade, możemy ćwiczyć sobie pewne konkretne aspekty gry (np. akordy) za pomocą wbudowanych minigierek. Przykładowo możemy jako ninja skakać pomiędzy palami robiąc slide'y na gitarze. Generalnie każda minigierka jest pomyślana tak, aby gracz mógł poćwiczyć podstawowe techniki, które potem może wykorzystać grając piosenki.

Z wykrywaniem dźwięków gitary jest dobrze, ale moim zdaniem nie idealnie. Ze zdecydowaną większością dźwięków nie ma problemów. Ja jedynie u siebie zauważyłem, że bendy robione pod rząd na tej samej strunie czasem "nie wchodzą" mimo,  że wydaje mi się, że robię je poprawnie.

Na plus należy również zaznaczyć, że mimo lat Ubi nie porzuciło gry i dalej wychodzą do niej piosenki (są ich tysiące już).

A co z minusów? No cóż jest kilka.
1. Po pierwsze Rockmisth emuluje dźwięk, więc nie jest on idealny z tym co faktycznie zagraliśmy. W którymś momencie złapałem się na tym, że potrafię zagrać piosenkę w Rocksmithcie, ale po podłączeniu gitary do piecyka i jej odegraniu słyszę dużo więcej błędów w swoim graniu. Rocksmith dużo wybacza. Najlepszym rozwiązaniem jest rozdzielenie rozgałęziaczem sygnału za 5 dyszek tak, aby dźwięk wychodził z piecyka, a mimo to Rochsmith potrafił dalej rejestrować szarpnięcia.
2. Rocksmith uczy odgrywać piosenki, ale jest słaby w uczeniu gracza ich na pamięć. Jestem w stanie zagrać kilka piosenek na 100%, ale bez spadających nutek na monitorze szybko się gubię. Jeśli ktoś chce się nauczyć grać poza Rocksmithem, to będzie musiał włożyć dodatkowy wysiłek w nauczenie się ich na pamięć.
3. Rocksmith pokazuje graczowi, gdzie robi błędy, ale nie potrafi zakomunikować dlaczego i co robi źle, ani jak to poprawić. Przy pewnych zaawansowanych technikach trzeba szukać informacji z zewnętrznych źródeł inaczej można się nieźle sfrustrować.
4. Od grania w Rocksmitha nie zostaniesz gwiazdą rocka. To jest program treningowy pozwalający zapoznać się z podstawami grania na instrumencie, ale w gruncie rzeczy dotyka tylko czubka góry lodowej. Don't get me wrong, dla kompletnego nooba jak ja to jest super zabawa, ale nie mam złudzeń, że w którymś momencie trafię na ścianę i bez lekcji u kompetentnego gitarzysty, który potrafi nauczyć mnie dobrej techniki nie wejdę na wyższy poziom (zakładając, że w ogóle będę miał taka potrzebę). To jest kwestia indywidulana, czy ktoś będzie chciał dalej się rozwijać, czy wystarczy mu dobra zabawa przed monitorem. Niby oczywiste, ale wolę napisać żeby nie było złudzeń.
5. Ubi skalpuje graczy jak może na DLC. 11zł za pojedynczą piosenkę i 30 zł za pakiet 3 piosenek to jest lekki rip off.

Podsumowując.
Cieszę się, że kupiłem Rocksmitha. Miałem ostatnio kryzys growy i żaden blockbuser triple-A mi nie podchodził, a taki Rocksmith wciągnął mnie na dziesiątki godzin. Po drugie brakowało mi ostatnio jakiegoś nowego hobby, a granie na gitarze okazało się strzałem w dziesiątkę. Jeśłi masz gdzieś walającą się w szafie gitarę i nie chce ci się uczyć z YT to mogę spokojnie polecić Rochsmitha.

Ok sorry za ścianę tekstu. Mam nadzieję, że mój strumień świadomości komuś kiedyś się przyda  ;)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 30, 2018, 00:13:29 wysłana przez Buster Dogg »
(kliknij)

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #870 dnia: Sierpień 30, 2018, 09:49:56 »
Lepiej nagraj i wrzuc na jutuba jakas probke swoich mozliwosci ;)
A co do laga po HDMI, to zalezy od telewizora glownie, znajomy mial ten sam problem i jakos w opcjach dzwieku udalo sie wylaczyc synchro audio z video po HDMI i dalo sie grac.

Offline Jay

• Żywa Legenda
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #871 dnia: Sierpień 31, 2018, 13:03:20 »
(...)
4. Od grania w Rocksmitha nie zostaniesz gwiazdą rocka. To jest program treningowy pozwalający zapoznać się z podstawami grania na instrumencie, ale w gruncie rzeczy dotyka tylko czubka góry lodowej. Don't get me wrong, dla kompletnego nooba jak ja to jest super zabawa, ale nie mam złudzeń, że w którymś momencie trafię na ścianę i bez lekcji u kompetentnego gitarzysty, który potrafi nauczyć mnie dobrej techniki nie wejdę na wyższy poziom (zakładając, że w ogóle będę miał taka potrzebę). To jest kwestia indywidulana, czy ktoś będzie chciał dalej się rozwijać, czy wystarczy mu dobra zabawa przed monitorem. Niby oczywiste, ale wolę napisać żeby nie było złudzeń.
(...)

Gwiazda rocka moze nie, ale FrenchStallion na Twitchu pokazuje co mozna osiagnac poprzez samego Rocksmitha. Gosc uczyl sie TYLKO poprzez te gre, a miazdzy ostro.

https://www.twitch.tv/frenchstallion

Streamuje przewaznie od polnocy do 8. rano naszego czasu, czasem dluzej - od czasu do czasu robi tez maratony 24h i poza przerwa na kwadrans/dwa non-stop gra :D

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #872 dnia: Sierpień 31, 2018, 13:28:34 »
Zacewnikowany? Szanuję.