Autor Wątek: inFAMOUS  (Przeczytany 91884 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Magnus

• Gość
Odp: INFAMOUS - strona na ign
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 17, 2009, 18:14:44 »

Gra będzie gorsza od Prototype i nie dobije nawet 1 mln sprzedanych kopii :P.

Czyli to czy gra jest dobra czy nie, świadczy w ilu kopiach się sprzedała? Hmm... ciekawa teoria, zaiste ciekawa :)

To dwa różne stwierdzenia :P. Proszę, żebyś mi nie wciskał swoich teorii dobrze?

Planescape Torment, któremu według mnie może czyścić buty KAŻDA gra, sprzedał się strasznie słabo. Zatem Twoja teoryjka właśnie upadła :P.

Offline Yeb

• Ultimate Badass
  • aka Yebaka
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 17, 2009, 18:17:39 »
Na 100% ilość sprzedanych kopii o tym nie świadczy, gram obecnie w dodatek jednej z najlepszych gier IMHO na psn Pixel Junk Eden Encore i widzę że w sam dodatek zainwestowało niewielu ludzi bo ranking online w którym mogę się pochwalić jestem koło 200 miejsca gra zaledwie 4500 osób, a zapewniam że gra jest znakomita :)

Offline Anorak

• Stały bywalec
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 18, 2009, 16:52:01 »

Czyli to czy gra jest dobra czy nie, świadczy w ilu kopiach się sprzedała? Hmm... ciekawa teoria, zaiste ciekawa :)

"Planescape Torment, któremu według mnie może czyścić buty KAŻDA gra, sprzedał się strasznie słabo. Zatem Twoja teoryjka właśnie upadła :P."

widze ze kolega ma problemy ze zrozumieniem czytanego tekstu

Magnus

• Gość
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 18, 2009, 19:07:09 »

"Planescape Torment, któremu według mnie może czyścić buty KAŻDA gra, sprzedał się strasznie słabo. Zatem Twoja teoryjka właśnie upadła :P."

widze ze kolega ma problemy ze zrozumieniem czytanego tekstu

W którym miejscu? Czemu nie zacytowałeś tekstu o tym, że to co napisałem to były dwie różne rzeczy? Podpowiem Ci:

Stwierdzenie numer JEDEN: Gra będzie gorsza od Prototype.
Stwierdzenie numer DWA: Nie dobije 1 mln sprzedanych egzemplarzy (skoro K2, który jest FPS dobił ledwo do 1,5mln).

Co do tekstu o PT, to po prostu argument przeciwko teorii jakobym uważał, że tylko dobre gry się dobrze sprzedają (co jest według mnie najbardziej IDIOTYCZNĄ rzeczą jaką słyszałem/czytałem). To, że Katanka nie napisał tego wprost nie oznacza, że nie wiem o co mu chodziło :P.

PS. Zdania zaczyna się wielką literą ;).
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2009, 19:58:50 wysłana przez Magnus »

Offline Exef

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 18, 2009, 19:22:02 »
A to już wiadomo, że inFamous będzie gorszy od Prototype?

Magnus

• Gość
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 18, 2009, 19:25:08 »
A to już wiadomo, że inFamous będzie gorszy od Prototype?

Według mnie i tego co do tej pory widziałem/czytałem?

Odpowiedź brzmi: tak.

No chyba, że nie mogę wyrażać własnego zdania. Jeśli tak to przepraszam :(.

Offline Anorak

• Stały bywalec
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 18, 2009, 19:59:35 »

Stwierdzenie numer DWA: Nie dobije 1 mln sprzedanych egzemplarzy (skoro K2, który jest FPS dobił ledwo do 1,5mln).

juz wiem czego mi brakowalo na tym forum , prawdziwego "znafcy" branzy :D

ps.zapomniales wspomniec o polskich literach i znakach interpunkcyjnych ;)

Magnus

• Gość
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 18, 2009, 20:06:04 »

juz wiem czego mi brakowalo na tym forum , prawdziwego "znafcy" branzy :D

ps.zapomniales wspomniec o polskich literach i znakach interpunkcyjnych ;)

Hmm... nagle okazało się, że potrafię czytać ze zrozumieniem? Oczekiwałem Twojej odpowiedzi, na to co źle zinterpretowałem w teorii Katanki i się nie doczekałem :P.

PS. Cóż, pisz jak chcesz, ale taka pisownia niezbyt dobrze o Tobie świadczy.
PS2. Znawcą branży nie jestem, po prostu grałem już w tyle gier, że wiem na co się przygotować.
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2009, 20:19:41 wysłana przez Magnus »

Offline Anorak

• Stały bywalec
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 18, 2009, 20:32:17 »

Hmm... nagle okazało się, że potrafię czytać ze zrozumieniem? Oczekiwałem Twojej odpowiedź, na to co źle zinterpretowałem w teorii Katanki i się nie doczekałem :P.

moze potrafisz , a moze to tylko przeblysk ;)

odpowiedzi sie nie doczekasz ,bo skoro nie widzisz ironicznego tonu wypowiedzi katanki , to o czym mamy rozmawiac

PS. Cóż, pisz jak chcesz, ale taka pisownia niezbyt dobrze o Tobie świadczy.

tu juz mi rece opadly, jest mi wstyd :P

Magnus

• Gość
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 18, 2009, 20:34:50 »
Faktycznie, ta rozmowa nie ma sensu :P. Koniec OT.

Offline Qu84

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 18, 2009, 20:56:11 »
Co do Prototype vs inFamous to nawet ludzie, ktorzy nie sa specjalnymi fanami Sony (mam na mysli, ze lubia sie na temat Sony "powyzlosliwiac") przyznaja, ze inFamous broni sie w konfrontacji z Prototype: http://www.gametrailers.com/video/episode-55-invisible-walls/48806 (przy okazji, ten material zawiera calkiem ciekawe informacje o MAG)

Gadka o infamous zaczyna okolo 17 minuty i padaja tam miedzy innymi stwierdzenia "it plays better", "it looks a lot better than Prototype too, on technical level" itd. Dochodzi do tego recenzja IGN, ktora nazwalbym entuzjastyczna. Wstrzymajmy sie wiec z gadkami o tym jaki to Prototype bedzie lepszy od inFamous nawet jesli w ta ostatnia ma kiepskie latarnie (polygadka#90).

« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2009, 21:01:23 wysłana przez Qu84 »
Ceterum censeo reviewers esse delendam!

Offline mark24

• Badass
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 18, 2009, 21:05:06 »
z drugiej strony ludzie ktorzy powinni być fanami Sony (pisemko branżowe skierowane tylko do posiadaczy PS3) ocenia grę Prototype wyżej.

A o przekroczeniu bariery 1mln sprzedanych kopii nie ma nawet mowy. Zbyt duża konkurencja - sami zobaczcie jakie tytuły na nas czekają w przecągu kilku nastepnych tygodni.

Magnus

• Gość
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 18, 2009, 21:24:50 »
Może uargumentuję swoje stanowisko dlaczego uważam, że Prototype okaże się lepszą grą dla przeciętnego gracza.

1. Prostota w pokonywaniu przeszkód (bieganie po budynkach zamiast żmudnej wspinaczki "krok po kroku")
2. Możliwość podróżowania pojazdami.
3. Przesadna brutalność.
4. Chory klimat.
5. Jakieś potworki/zombie.

Dzisiejsi gracze (nie wszyscy oczywiście) to według mnie bardzo proste mechanizmy. Po prostu musi być łatwo, efektownie i brutalnie.

Tu pewnie Was zaskoczę, bo kupuje inFamous w dniu premiery, gdyż bardziej wolę klimat brudnego miasta i gangów niźli jakieś potwory z du*y.

PS. Uprzedzając wszelkie pytania. Nigdzie nie napisałem, że "dla mnie" IF będzie gorsze ;).
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2009, 21:33:02 wysłana przez Magnus »

Offline Buster Dogg

• I Am Robot
  • Pitagoras siłowni
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 18, 2009, 21:39:18 »
Ciekawe, że w pierwszym zdaniu argumentujesz, że Prototype będzie lepszy niż Infamous, a na końcu napisałeś "Nigdzie nie napisałem, że "dla mnie" IF będzie gorsze". Sam sobie przeczysz. I to w tym samym poście (!!).

Po drugie może prostota jest argumentem "za" dla mlodego pokolenia iPodów, SMSów i szybkiego seksu w kiblu. Dla mnie nie jest.
(kliknij)

Magnus

• Gość
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 18, 2009, 21:47:46 »
Ciekawe, że w pierwszym zdaniu argumentujesz, że Prototype będzie lepszy niż Infamous, a na końcu napisałeś "Nigdzie nie napisałem, że "dla mnie" IF będzie gorsze". Sam sobie przeczysz. I to w tym samym poście (!!).

Po drugie może prostota jest argumentem "za" dla mlodego pokolenia iPodów, SMSów i szybkiego seksu w kiblu. Dla mnie nie jest.

Napisałem, że będzie lepszy dla przeciętnego NEOgracza, który sika po spodniach jak komuś odpadnie głowa w grze. Ja się do nich raczej nie zaliczam, bo wiem czego oczekuję od gry i mam trochę większe wymagania niż masakrowanie przeciwników bo to jest "łał ale superrrrrr".

PS. Wiem, że takie pisanie "graczom bardziej spodoba się ta gra" jest trochę dziwaczne :P. Taki już jestem zamotany po prostu :D.
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2009, 22:12:25 wysłana przez Magnus »

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 19, 2009, 10:09:11 »
Napisałem, że będzie lepszy dla przeciętnego NEOgracza, który sika po spodniach jak komuś odpadnie głowa w grze. Ja się do nich raczej nie zaliczam, bo wiem czego oczekuję od gry i mam trochę większe wymagania niż masakrowanie przeciwników bo to jest "łał ale superrrrrr".

Czyli jak komus sie spodoba Prototype to MUSI byc takim gimbusem, jak wyzej?
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline m1sza

• n00b mod
  • Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 19, 2009, 12:22:40 »
Taki już jestem zamotany po prostu :D.

No niestety po Twojej arcybłyskotliwej wypowiedzi to widać. :/

Magnus

• Gość
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 19, 2009, 16:51:23 »

Czyli jak komus sie spodoba Prototype to MUSI byc takim gimbusem, jak wyzej?

Nie musi.

Właśnie tu dochodzi do jakże ciekawego rozdzielenia graczy czekających na Prototype.

Otóż:

Jedna grupa to właśnie te NEO chłopaki mówiące "łał, ale super ta krew się leje"
Druga grupa to ludzie, który pomimo tego, że lubią brutalność (lub jest im ona obojętna) to mają jeszcze inne wymagania co do tej gry i np podoba im sie motyw z przejmowaniem wspomnień.

Dziękuję za uwagę. Wszelkie ironiczne komentarze proszę słać na PW, gdzie być może spotkają się z moją odpowiedzią (gdyby okazały się godne mej osoby)  ;D
« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2009, 17:57:53 wysłana przez Magnus »

Offline Świt

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 19, 2009, 18:14:46 »
Sam jesteś neo. :-P

Jak grałem z kumplami w demo Wolverine'a (każdy musiał sobie przejść, było nas ośmiu), to największą frajdę dawało nam nabijanie ludzi na paliki i słynna już chyba scena z helikopterem (kto grał, ten wie o co chodzi). No i krzyczenie do kogoś, kto dopiero wszedł "OTWIERAJ SPADOCHRON!" tuż przed upadkiem na ziemię Logana na początku dema. :-D Reakcja przestraszonego gracza zazwyczaj prześmieszna.

W każdym bądź razie, to, że w grze najbardziej podoba mi się ten właśnie element (bo demo w zasadzie pozbawione jest jakichkolwiek innych elementów, czyli zagadek i skakania), oznacza, że ejstem jakimś neograczem? No c'mon, w takiej grze przecież właśnie o taką rozwałkę chodzi. :-P A takie teksty i traktowanie innych z góry możesz sobie spokojnie darować, albo iść z tym na inne forum.
Bandits are coming, you fool. Why worry about the beard, when the head is about to fall?

A.K.A. Wehr

Magnus

• Gość
« Odpowiedź #59 dnia: Maj 19, 2009, 19:16:01 »
No jeśli w grach dla Ciebie liczy się TYLKO* brutalność (o takich ludziach pisałem) to faktycznie... dla mnie JESTEŚ NEO  8).

* Słowo "TYLKO" oznacza 1 (słownie: JEDNĄ) rzecz. W tym przypadku chodzi o BRUTALNOŚĆ.

:D

PS. Bylibyście mądrzejsi i nie odpowiadali na moje posty, bo ja tak pisać mogę w nieskończoność  ::).

PS2. Zauważyłem dość sporą rozbieżność w 3 ostatnich postach, które napisałem. Ciekawe czy zauważycie :D.
« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2009, 19:46:25 wysłana przez Magnus »

Offline Exef

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #60 dnia: Maj 19, 2009, 20:08:21 »
Magnusie Drogi, to temat o inFamous, a nie o Prototype (rownież to nie inFamous vs Prototype).
Wg mnie juz z zapowiedzi te gry maja ze sobą tylko wspólne: to bohater posiadajacy moce nie wiadomo skąd i obie posiadają otwarte miasto. A resztą się w wiekszosci rożnią.

Wszak jedna jest wspinajko-strzelanką, a druga wspinajko-slasherem, nie mam racji?:)

Offline m1sza

• n00b mod
  • Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #61 dnia: Maj 19, 2009, 22:38:37 »
PS. Bylibyście mądrzejsi i nie odpowiadali na moje posty, bo ja tak pisać mogę w nieskończoność  ::).

Byłbyś mądrzejszy i stonował trochę, bo smędzisz niesamowicie.

Magnus

• Gość
« Odpowiedź #62 dnia: Maj 19, 2009, 22:54:50 »

Co robię? W jakim to języku?  ;D

Dobra z mojej strony EOT, bo nikt mnie zbytnio nie atakuje to nie mam tutaj co robić.

Odchodzęęęę...

PS. Tylko nie płakać mi z tego powodu. Bądźcie mężczyznami!

Offline Crazy Butcher

• Badass
  • NO PAIN, NO GAIN
« Odpowiedź #63 dnia: Maj 20, 2009, 00:52:01 »

Co robię? W jakim to języku?  ;D

Dobra z mojej strony EOT, bo nikt mnie zbytnio nie atakuje to nie mam tutaj co robić.

Odchodzęęęę...

PS. Tylko nie płakać mi z tego powodu. Bądźcie mężczyznami!

o_0 no coz troli pelno w necie

Offline Tartaq

• Forumogadka Team
  • Super Badass
  • recovering WoW addict
« Odpowiedź #64 dnia: Maj 20, 2009, 10:47:34 »
W nowym PSX Extreme są dwie reklamy inFamous i na obu znajduje się adnotacja: "ściągnij darmowe demo z PlayStation Store".
Znaczy się, że już jest dostępne dla wszystkich? Ktoś sprawdzi?

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #65 dnia: Maj 20, 2009, 14:59:31 »
Będzie od jutra, ale pamiętaj, że wypuszczając gazetę wrzucasz reklamy na cały miesiąc, więc generalnie przez 1-2 dni napisali nieprawdę :).
Moje opinie są moje i tylko moje, tzw. własne.
Cytat: Starh
EMIEL jak chesz next gena to sprzedaj konsole.. taka rada. Tak czytam Twe posty i zawsze Ci coś nie pasuje.... Czy ty kiedykolwiek byłeś w pełni z czegoś zadowolony?

Offline Buster Dogg

• I Am Robot
  • Pitagoras siłowni
« Odpowiedź #66 dnia: Maj 21, 2009, 13:07:25 »
InFamous dostał od Gametrailers 9.0. Więc chyba nie ma już większych wątpliwości, czy gra jest dobra.

http://www.gametrailers.com/video/review-hd-infamous/49517

(kliknij)

Offline m1sza

• n00b mod
  • Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #67 dnia: Maj 21, 2009, 14:12:54 »
O matko, kolejny zakup zatem. Chyba, że ktoś ze znajomych się skusi :).

Offline Yeb

• Ultimate Badass
  • aka Yebaka
« Odpowiedź #68 dnia: Maj 21, 2009, 20:26:26 »
No i widać że ludzie rzucili się na demko bo ściaga się makabrycznie wolno, Red Faction MP demo ściągnął mi się błyskawicznie może z 15 minut, a z Infamous leci już ponad pół godziny i nawet jeszcze nie ma połowy.

Offline nikvist

• Stały bywalec
« Odpowiedź #69 dnia: Maj 21, 2009, 21:09:59 »
U mnie 1% pobrany i 500 minut do końca  :-\ No to sobie chyba demka dzisiaj nie sprawdzę...

Offline Qu84

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #70 dnia: Maj 21, 2009, 21:39:07 »
Mi sie sciaga tylko odrobine wolniej niz zwykle (0% i 90 min do konca). Gral juz ktos?
Ceterum censeo reviewers esse delendam!

Offline Wynmacher

• Stały bywalec
« Odpowiedź #71 dnia: Maj 21, 2009, 21:50:28 »
Ach ten legendarny Aster i jego działanie z PSN, mnie te 1,2 Gb sciągneło się w jakieś 20Min.

Demo jak i gierka świetne, w demie są 3 misje {"serfowanie" po pociągu, obrona zapasów medycznych oraz zniszczenie maszyny zatruwające zapasy wody}, do tego gramy tak złym jak i dobrym Colem wiec możemy zobaczyć jak dane moce działają po obydwu stronach karmy.

Gra naprawdę dobra i nawet dobrym ocen jej wystawianym. Jak wersja PL będzie znośna to trzeba będzie się zaopatrzyć.

Offline Tartaq

• Forumogadka Team
  • Super Badass
  • recovering WoW addict
« Odpowiedź #72 dnia: Maj 21, 2009, 21:50:37 »
Grał

W ogólnym rozrachunku; interesujące. Gra się w to jak w coś w pół drogi między Assassins Creedem, a Crackdown'em. Klimat przypomina mi trochę starszą grę Freedom Fighters. Zrobiłem póki co dwie misje, obie ciekawe.
Graficznie mniej więcej poziom GTA4 więc jak na sandbox'a bardzo dobrze. Zdezelowane miasto wygląda wiarygodnie, a natężenie przechodniów i samochodów jest jak na moje oko 2 razy większe niż we wspomnianym GTA4.
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2009, 21:52:29 wysłana przez Tartaq »

SimonX

• Gość
« Odpowiedź #73 dnia: Maj 21, 2009, 21:52:44 »
Ach ten legendarny Aster i jego działanie z PSN, mnie te 1,2 Gb sciągneło się w jakieś 20Min.

Demo jak i gierka świetne, w demie są 3 misje {"serfowanie" po pociągu, obrona zapasów medycznych oraz zniszczenie maszyny zatruwające zapasy wody}, do tego gramy tak złym jak i dobrym Colem wiec możemy zobaczyć jak dane moce działają po obydwu stronach karmy.

Gra naprawdę dobra i nawet dobrym ocen jej wystawianym. Jak wersja PL będzie znośna to trzeba będzie się zaopatrzyć.

czyli nie dali dema PL - szkoda, miałem nadzieję sprawdzić przy okazji lokalizację

Offline Wynmacher

• Stały bywalec
« Odpowiedź #74 dnia: Maj 21, 2009, 21:55:29 »
No niestety też miałem nadzieje że będzie można posłuchać wersji PL. "Niestety" jest wersja Ang, i co by nie powiedzieć voice acting jest bardzo dobry.

Offline Buster Dogg

• I Am Robot
  • Pitagoras siłowni
« Odpowiedź #75 dnia: Maj 22, 2009, 12:22:18 »
Pytanie do tych co jednak postanowili zamówić InFamous w angielskiej wersji językowej - możecie polecić mi jakiś sklep gdzieś za granicą? Bo ten słynny kanadyjski www.videogamesplus.ca wychodzi jednak trochę drogo.
(kliknij)

Offline Ryszard Chojnowski

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #76 dnia: Maj 22, 2009, 12:33:53 »

Offline Yeb

• Ultimate Badass
  • aka Yebaka
« Odpowiedź #77 dnia: Maj 22, 2009, 12:54:40 »
Ja osobiście poczekam na filmiki z wersji pl i dopiero wtedy zdecyduje jaką wersje kupię, podkład angielski imho jakiś wybitny nie był. Co do minusów to niepodobała mi się cutscenka na silniku gry po tym jak trzeba było bronić się przed falami przyciwników. Przechodząc do plusów, ładne kolorystyka, ostra grafika, naprawdę może się podobać, polecam Wam stanąć na zbiorniku z wodą na najwyższym budynku, niezły widoczek :) Świetnie też wygląda atak jednego z przeciwników gdy w Twoją stronę tak jakby rozrywało ziemię. Bardzo efektowne też są wszystkie akcje związane z elektrycznością, typu wysysanie energii z lamp, wentylatorów czy innych urządzeń elektrycznych. Za to przerywniki w komiksowych stylu są bardzo klimatyczne i trudno mi sobie wyobrazić że coś mogło by je zastąpić. Jeżeli w pełnej wersji misje będą zróżnicowane to powinna z tego wyjść dobra gra w którą warto będzie zagrać.

Offline charlesz

• Badass
« Odpowiedź #78 dnia: Maj 22, 2009, 13:23:46 »
Klimat przypomina mi trochę starszą grę Freedom Fighters.

Uuuu, w takim razie grubo. To jedna z najlepszych gier w jakie mi było dane zagrać. Demo zassane, zainstalowane ale jeszcze nie zagrane. Jak tylko znajdę chwilę jadę z bałaganem ...

(kliknij)

Offline Exef

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #79 dnia: Maj 22, 2009, 13:53:52 »

Jest jeszcze jedna misja atak na ciężarówke :)

Całkiem przyjemne - choc animacja łownego bohatera troche mi sie nie podoba podczas wspinaczki oraz brak sprintu oraz brak szybkiego skoku.

Ale jest dobrze:)