Autor Wątek: Indies - czyli gry niezależne  (Przeczytany 144547 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline psxfan

• Ultimate Badass
  • Rozwalmy te bude
Odp: Indies - czyli gry niezależne
« Odpowiedź #760 dnia: Sierpień 15, 2017, 13:04:45 »
dzieki, czyli tak jak słyszałem ze zagadki sa dość hardorowe, ogólnie chyba w tej grze sie tylko chodzi o rozwiązuje zagadki a fabuła jest gdzieś ukryta bardzo

ale zaryzykuje bo cholernie podoba mi sie artstyle

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #761 dnia: Sierpień 15, 2017, 14:45:45 »
Fabuły w tej grze nie ma, a zagadki bardzo szybko robią się trudne. Ogólnie jest to wysiłek intelektualny. Myślę, że nie takiej gry szukasz, ale po wyspie sobie pochodzisz przynajmniej :).
Moje opinie są moje i tylko moje, tzw. własne.
Cytat: Starh
EMIEL jak chesz next gena to sprzedaj konsole.. taka rada. Tak czytam Twe posty i zawsze Ci coś nie pasuje.... Czy ty kiedykolwiek byłeś w pełni z czegoś zadowolony?

Offline psxfan

• Ultimate Badass
  • Rozwalmy te bude
« Odpowiedź #762 dnia: Sierpień 15, 2017, 15:54:47 »
słuchałem troche tego kolesia co zrobił tą grę, bo to podobno jakieś guru gamedevu i nawet go polubiłem więc postanowiłem sypnąć mu groszem, biedny nie jest bo ta gra sie bardzo dobrze sprzedała pomimo ceny z kosmosu jak za indyka

Ale ja tak ma ze lubię gadające głowy, kupiłem grę chmielarza(nie żałuje) kupiłem grę Gop-a(troche słaba była ale ok) i jeszcze kilka gier mundków i popierdułek na androidzie

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #763 dnia: Sierpień 20, 2017, 07:53:38 »
Ciekawy artykuł twórcy SteamSpy o cenach indykow:
https://galyonk.in/the-indie-games-are-too-damn-cheap-11b8652fad16

W skrócie, są za tanie i podaje sensowne argumenty czemu powinny być droższe.
Tylko chyba zapomniał ze witness trafił do Humble Monthly, na co mu zwrócono uwagę w komentarzach.
To też jest sensowny komentarz, gość opisał mnie ;)

There are people whom you may call ?gaming enthusiasts?. Those who will never play an illegal copy of a game, who have high-end hardware (often they have a good gaming PC and a console) and upgrade it regularly (or even just to try some new tech, be it beta-grade VR goggles or new AMD GPU family or Steam controller) who just like gaming a lot, talk about it, write and read reviews, etc. And I suppose they are the main audience and main source of profit for game creators and publishers (like Steam, GOG?).

It?s some kind of collecting: for some people your Steam library is like book shelves or paintings on the walls???a sign of good taste and owner?s vizit card.

If those indie games were sold at 40-50$ I myself wouldn?t behave that way. You may consider buying a discounted indie game for 3?5$ a donation for the development of game industry but you don?t buy games you will never play for a quarter of good GPU price. Rising the bar will cut off the ?sponsors? (who buy a game knowing they will likely not play it more than 30 minutes) and limit the market very much.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2017, 08:19:39 wysłana przez Simplex »

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #764 dnia: Sierpień 20, 2017, 22:01:33 »
No czekam na early access (ma byc pod koniec lipca), bo wsparłem na indiegogo zanim to było modne!  8)

https://www.indiegogo.com/projects/darkwood/

3 lata później gra wyszła z Early Access, ale chyba wszyscy zdążyli o niej zapomnieć.

Offline Irreversible

• I Am Robot
  • Huc venite pueri ut viri sitis
« Odpowiedź #765 dnia: Sierpień 20, 2017, 23:09:14 »
Simplex, Ciebie nei dotyczy pogrubiony fragment:

It's some kind of collecting: for some people your Steam library is like book shelves or paintings on the walls - a sign of good taste and owner's vizit card.
Ty zbierasz wszystko jak leci, kto daje.
;)

Steam, GoG, Origin: Irr3versible; Battlenet: Irr3versible#1100; Uplay: Nutshell
Serdeczna prosba o dopisanie krotkiego komentarza wskazujacego na forum przy zaproszeniu.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #766 dnia: Sierpień 20, 2017, 23:12:30 »
Jak dają w bundlu to oczywiście że biorę!

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #767 dnia: Sierpień 21, 2017, 08:18:27 »
Problem jest taki, że to przestaje się zamykać budżetowo.

Gra po 10 USD(choć teraz raczej 13-15) i sprzedaż ok 20k (czyli niezły wynik w obecnej sytuacji) oznacza, że gra musi być robiona przez 2 osoby przez rok, bo inaczej przestaje się opłacać. Te lepsze indyki wymagają więcej.

Rynek się podzieli - będą skromne małe gry z jakimś jednym pomysłem na kilka godzin i duże AAA. Te indyki większe będą nieliczne i przy pierwszej słabszej sprzedaży studio od razu się przewróci. Niestety.
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline Irreversible

• I Am Robot
« Odpowiedź #768 dnia: Sierpień 21, 2017, 10:10:04 »
Są też takie gry jak We happy few, wlasnie widziałem cennik:
289 za normalna wersje, w pre-orderze promocja na 245
379 za deluxe, teraz 341
Absurd.

Serdeczna prosba o dopisanie krotkiego komentarza wskazujacego na forum przy zaproszeniu.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #769 dnia: Sierpień 21, 2017, 10:39:26 »
Akurat przykład mało reprezentatywny, ta gra przez conajmniej dwa lata była dużo tańsza w Early Accessie, podwyżka ceny nastąpiła kilka dni temu (i była ogłaszana z wyprzedzeniem, więc jak ktoś chciał to mógł kupić taniej).

Są też takie gry jak No Man's Sky - pamiętasz cenę premierową? ;)

Offline Irreversible

• I Am Robot
« Odpowiedź #770 dnia: Sierpień 21, 2017, 16:07:02 »
Praca testera na PC nie jest kontrargumentem.
Podaje cennik z PSN dla indyka, ceny absurdalne skrojone pod niska sprzedaz + promocje. Devsi indykow nie potrafia w pozycjonowanie cennikowe, a to mial byc przyklad.
Re NMS, Oczywiscie ze gra powinna byc za 150 na start. Hype zrobil swoje, ludzie kupowali wlasne oczekiwania, a nie produkt - oczywiscie nie przecze, ze dev ma sporo na sumieniu. Ja kupilem za 54 PLN, wersje 2.0. Bylem konsekwentny, powiedzialem ze kupie maluchowi jak spadnie znacznie. Juz polatalismy dwa razy - w tej cenie daje okejke (mnie wnerwia sporo rzeczy, ale junior ich nie kwestionuje - ladowanie kilofa itp :p)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #771 dnia: Sierpień 22, 2017, 13:04:51 »
Kolejny ciekawy indyk od Mike'a Bithella (Thomas was alone, Volume):
http://store.steampowered.com/app/676820/Subsurface_Circular/

http://opencritic.com/game/4736/subsurface-circular

! No longer available

Gra jest bardzo krótka, ale też tania.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #772 dnia: Sierpień 31, 2017, 21:42:59 »
No czekam na early access (ma byc pod koniec lipca), bo wsparłem na indiegogo zanim to było modne!  8)

https://www.indiegogo.com/projects/darkwood/

3 lata później gra wyszła z Early Access, ale chyba wszyscy zdążyli o niej zapomnieć.

Wywiad z twórcami:
http://polygamia.pl/jesli-chcesz-uderzyc-do-szerszej-publicznosci-to-raczej-nie-umieszczasz-akcji-gry-na-jakims-zadupiu-w-polsce-wywiad-z-tworcami-darkwood/

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #773 dnia: Wrzesień 22, 2017, 14:36:36 »
Crypt of the Necrodancer

Ale to jest świetnie wymyślone. Pełen podziw za konsekwentne realizowanie oryginalnego pomysłu. Nie jest to mój typ gry, bo trzeba cierpliwie powtarzać, żeby uczyć się i zdobywać przedmioty i umiejętności, ale syndrom "jeszcze jedna próba" jest zdecydowanie obecny. Nie jest to gra, którą się gra długo i namiętnie, ale w mniejszych dawkach znakomita zabawa.
I duże brawa za małe smaczki - sprzedawcę w podziemiach, menu, otwieranie nowych możliwości przez ratowanie postaci, wpływ na skład zdobywanych przedmiotów.

Znakomita gra - wzór oryginalnego indyka. Koniecznie trzeba spróbować.
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline kikoshima

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #774 dnia: Wrzesień 22, 2017, 14:40:07 »
Tylko trzeba dodać, że żeby się chociaż zacząć dobrze bawić trzeba mieć poczucie rytmu :D

Offline Arcybibosz

• I Am Robot
  • Jasiu, jak ja nie cierpię tych wstrętnych myszy!
« Odpowiedź #775 dnia: Wrzesień 22, 2017, 14:42:07 »
Crypt of the Necrodancer

Ale to jest świetnie wymyślone. Pełen podziw za konsekwentne realizowanie oryginalnego pomysłu. Nie jest to mój typ gry, bo trzeba cierpliwie powtarzać, żeby uczyć się i zdobywać przedmioty i umiejętności, ale syndrom "jeszcze jedna próba" jest zdecydowanie obecny. Nie jest to gra, którą się gra długo i namiętnie, ale w mniejszych dawkach znakomita zabawa.
I duże brawa za małe smaczki - sprzedawcę w podziemiach, menu, otwieranie nowych możliwości przez ratowanie postaci, wpływ na skład zdobywanych przedmiotów.

Znakomita gra - wzór oryginalnego indyka. Koniecznie trzeba spróbować.

Nie trzeba, ja byłem napalony na ten tytuł i kompletnie się od tego odbiłem.

Szlag mnie trafia z tym poruszaniem się w rytm muzyki - człowiek chciałby szybko gdzieś dojść a tu musi skakać do bitu.

Nie mówię że to zła gra jest, ale z pewnością nie dla każdego.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #776 dnia: Wrzesień 27, 2017, 12:45:20 »
Bez tego rytmu by była normalna gra jakich milion.

Offline Arcybibosz

• I Am Robot
« Odpowiedź #777 dnia: Wrzesień 27, 2017, 12:49:56 »
Dokładnie - mamy normalną grę jakich milion + to irytujące skakanie w rytm ;).

W weekend zrobiłem jeszcze jeden podjazd do tej gry i dalej nie umiem czerpać z niej frajdy.

Ale nie poddam się - nie chcę żeby 3 dychy poszły w piach ;).

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #778 dnia: Wrzesień 27, 2017, 12:51:53 »
Zupełnie się nie zgadzam. Cały design jest zrobiony wokół rytmu, potwory, bronie, ilość kasy itp.
Czyli Hook plus konwencja w jego implementacji

Offline Arcybibosz

• I Am Robot
« Odpowiedź #779 dnia: Wrzesień 27, 2017, 12:56:27 »
No ja wiem że w takiego rogala to trzeba się wkręcić i poznać mechaniki żeby czerpać frajdę z gry.

Ja po prostu nie mogę się wkręcić w ten tytuł.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
  • Specjalizuje się w starych linkach.
    • www.facebook.com/skrubolski
« Odpowiedź #780 dnia: Październik 04, 2017, 20:40:02 »
W sumie nie indyk, tylko bardziej gęsik:
! No longer available

pozdr
psn - Skrubolski
www.facebook.com/skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline Arcybibosz

• I Am Robot
« Odpowiedź #781 dnia: Październik 05, 2017, 07:22:22 »
Gąska jest na tyle pocieszna że grałbym!

Mam tylko nadzieję że nie ginie na końcu...

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
  • Nie liczę klatek, gram w gry
« Odpowiedź #782 dnia: Październik 05, 2017, 07:53:13 »
Super :)
Fajnie trailer zrealizowany. Taki zabawny. Nawet elementy Metal Gear Solid są. ;) Grałbym w tę gąskę.

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #783 dnia: Październik 07, 2017, 19:36:23 »
Jako, że nie było ostatnio za dużo fajnych premier ;) to sięgnąłem weekendowo po Sexy Brutale i muszę powiedzieć, że to bardzo fajna i przemyślana gra, którą położył setting i tytuł. W skrócie gra przypomina trochę grę planszową, gdzie w ograniczonym czasie musimy odkryć w jaki sposób nasz cel (niewinny gość posiadłości) zostanie zamordowany i udaremnić próbę na jego życie. W efekcie da on nam dostęp do następnej części rezydencji przez specjalną moc, jak otwieranie zamków, niesamowity słuch czy rozmawianie z duchami i tak mamy około 9 morderstw do rozwikłania, każde będące unikalną zagadką. Jeśli nam się to nie uda to czas po prostu cofa się do początku i dostajemy jeszcze jedną szansę. Fajnym patentem jest to, że wszystkie te morderstwa dzieją się jednego dnia i powtarzają cały czas, więc o odpowiedniej godzinie słyszymy strzał z pistoletu, gaśnie światło, uderza piorun itp. Morderstwa i ich rozwiązania są dość wymyślne i czasem zahaczają o dziwne nadprzyrodzone moce, ale całkiem dobrze naprowadzają gracza co trzeba zrobić, więc obejdzie się bez poradników. Pomimo tego, że czas leci na bieżąco to nigdy nie czułem, że jest to wyścig.

Niestety grę moim zdaniem położył wydumany setting i tytuł wpasowujący się w ten sam trend. Jeśli chodzi o stronę audiowizualną to jest naprawdę nieźle, bo sama rezydencja w takim widoku izometrycznym prezentuje się bardzo ładnie, muzyka wpada w ucho, a morderstwa małych postaci jak ze starych Final Fantasy nie przerażają realizmem pomimo, że są dość brutalne, ale wszystko wokół tego już jest za mocno przekombinowane i "artystyczne". Grę zaczynamy obudzeni przez "wróżkę z krwi", wszystkie postacie mają udziwnione magiczne maski, nasi przeciwnicy mają maski przeciwgazowe i jak nas widzą to nas ta maska atakuje i musimy wyjść z danego pokoju, same śmierci też są dość wydumane. Rezydencja, choć ma to swój urok też jest zbudowana z czasem dość udziwnionych miejsc. Ogólnie wszystkie te elementy są dopracowane, ale mi jakoś tak do końca się nie wpasowały - bardziej ocierają się o kicz i groteskę, ale to nie bardzo przystaje do reszty, bo to to nie jest jednak czarna komedia. Tematyka choć ukazana w taki sposób jest dość poważna. Być może to moje osobiste odczucia, ale uważam, że tytuł zainteresowałby więcej osób podany w innej tonacji.

8/10 ode mnie, skończyłem i wymaksowałem (grind kart na końcu po dodatkowe zakończenie, ale warte zobaczenia ;D) w około 6-7 godzin i była to miła odskocznia od szybszych tytułów. Polecam, gdy wpadnie w jakiejś promocji dla osób, które lubią puzzle/gry planszowe.
EMIEL jak chesz next gena to sprzedaj konsole.. taka rada. Tak czytam Twe posty i zawsze Ci coś nie pasuje.... Czy ty kiedykolwiek byłeś w pełni z czegoś zadowolony?

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #784 dnia: Październik 07, 2017, 19:55:03 »
Ja przeszedłem indyka Narcosis w VR (ale można też grać na płasko, tryb VR jest dodatkiem). Gra dzieje się pod wodą, łazimy gościem w ciężkim kombinezonie ciśnieniowym po podwodnej stacji wydobycia metanu która została zniszczona przez trzęsienie ziemi. Jest trochę horroru, całkiem dobry voice acting narratora (jego głos kojarzył mi się z Robertem Downeyem Jr), wygląda całkiem spoko jak na indyka, ale jest krótkie i jest trochę "paddingu" (wolne poruszanie się, słaba walka z podwodnymi stworami, są też wrogowie którzy nas instakilują i trzeba czekać aż przejdą, są tylko 3 typy wrogów). Gra kosztuje normalnie 20 euro za jakies 2-3 godziny gry (chyba że ktoś się będzie bawił w zbieractwo, to może więcej), teraz jest obniżka 50%, a zapłaciłem 5 euro bo drugie 5 miałem z kart i tyle pewnie jest warta. Zapewne wkrótce trafi do jakiegoś bundla, bo sprzedała się fatalnie wg steamspy (10k sztuk). Jest też dostępna na Xboxa One, a więc KONSOLOWY EKS! ;)

W grze jest ciekawy motyw, ale to totalny spoiler.
(kliknij)

Można zagrać, ale nie podoba mi się jedna rzecz (znowu spoiler):
(kliknij)

Biorę pod uwagę, że to jest debiut małego i niedoświadczonego indie deva, biorąc to pod uwagę wyszło im całkiem nieźle.

EDIT: I ciekawostka, w grze jest wspomniana książka i można ją kupić na amazonie:
https://www.amazon.com/Hell-Highwater-Surviving-Kipling-Mattas-ebook/dp/B06XNLN5N8
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2017, 20:51:31 wysłana przez Simplex »

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #785 dnia: Październik 07, 2017, 21:29:51 »
Lekka errata, haluny są jakoś tam wytłumaczalne:
https://en.wikipedia.org/wiki/Nitrogen_narcosis#Signs_and_symptoms

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #786 dnia: Październik 07, 2017, 21:38:18 »
Szczerze to nie zachęciłeś do zakupu.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #787 dnia: Październik 07, 2017, 21:41:22 »
No bo przy tak wielkiej konkurencji to taki średniak zawsze przegra z hitami. Ja nie żałuję że grałem ale więcej jak 5 euro to bym nie dał. Jak ktoś lubi klimaty podwodne to warto.

Na pocieszenie pozytywna recenzja ze steama ;) http://steamcommunity.com/app/366870/discussions/0/1457328392110268705/
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2017, 21:54:26 wysłana przez Simplex »

Offline SimonX

• Prezes
  • Przechodzimy na stareforumpoly.pl
« Odpowiedź #788 dnia: Październik 08, 2017, 08:49:09 »
Gra kosztuje normalnie 20 euro za jakies 2-3 godziny gry (chyba że ktoś się będzie bawił w zbieractwo, to może więcej), teraz jest obniżka 50%, a zapłaciłem 5 euro bo drugie 5 miałem z kart i tyle pewnie jest warta.

Gra brzmi ciekawie, ja się tylko przyczepię trochę OT do kwestii ceny. Pieniądze z kart to też pieniądze, które mogłeś wydać na coś innego.
Zapłaciłeś 10euro :)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #789 dnia: Październik 08, 2017, 08:51:25 »
Tak, ale wydałem 5 euro własnych a 5 zarobionych na kartach z gier które i tak bym kupił.

Offline SimonX

• Prezes
  • Przechodzimy na stareforumpoly.pl
« Odpowiedź #790 dnia: Październik 08, 2017, 09:16:10 »
A mogłeś je dostać od ciotki na imieninach, co za różnica :)
Zresztą nie chodzi mi o pochodzenie pieniędzy,, duzo istotniejszy jest fakt, ze mozna je było wydać na coś innego. Jakbyś dostał kod rabatowy tylko na te grę to wtedy tak.
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2017, 09:21:18 wysłana przez SimonX »

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #791 dnia: Październik 08, 2017, 09:50:28 »
Wiadomo, ale bardziej chodzi o fakt, że jest to kasa, która jest uwięziona na Steamie, więc nie to samo co od ciotki. Wydasz ją na jakąś grę i to najczęściej w promocji i z tej perspektywy myślę pisał Simplex.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #792 dnia: Październik 08, 2017, 09:58:43 »
No w tym sensie - możesz to potraktować jako kupon rabatowy. Szymon, jak masz kupon rabatowy 20zł i kupujesz coś za 40zł płacąc 20zł z własnej kieszeni a 20 kuponem to ile wydałeś?

Offline Astarot

• Super Badass
« Odpowiedź #793 dnia: Październik 08, 2017, 14:35:39 »
60! Kupon mogłeś sprzedać, a przedmiot ukraść. Jesteś 60zl w plecy!

Offline szpynda

• I Am Robot
« Odpowiedź #794 dnia: Październik 08, 2017, 21:03:47 »
Sexy Brutale - to kolejny tytuł o którym zapomnę, a bardzo chcę zagrać. Niech Rudy dorzuci do listy ;)
Tak. Nie każdy jest zniewolony własnymi decyzjami życiowymi.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #795 dnia: Październik 08, 2017, 21:13:49 »
Ruiner jest spoko, nie zapomnij ;)

Offline szpynda

• I Am Robot
« Odpowiedź #796 dnia: Październik 08, 2017, 22:38:10 »
I jeszcze to bym chciał ale nie pamiętam tytułu. Co ta za przygodówka jest? Forumogadka wzięła na okładkę.

Offline psxfan

• Ultimate Badass
  • Rozwalmy te bude
« Odpowiedź #797 dnia: Październik 08, 2017, 22:45:57 »
takie gówno co się kiepsko sprzedało, twórcy monkey island
(kliknij)

Offline szpynda

• I Am Robot
« Odpowiedź #798 dnia: Październik 15, 2017, 12:40:57 »
O! Dziękować! Zapomniałem o tym. Do *listy Rudego.

Offline jac3k5

• I Am Robot
    • Ev1lMustache
« Odpowiedź #799 dnia: Październik 15, 2017, 15:14:22 »
Za indykami nie przepadam, ale Overgrowth bym chetnie wyprobowal, jak sie pojawi na konsoli oczywiscie

http://store.steampowered.com/app/25000/Overgrowth/