Autor Wątek: HEAVY RAIN  (Przeczytany 159722 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kessarath

• Gość
HEAVY RAIN
« dnia: Kwiecień 09, 2009, 11:49:40 »
Pod tym adresem [troszkę niżej] znajduje się film [jakość CAM ale OK] z PRAWDZIWYM gameplayem przeplatanym [lekko] wypowiedziami twórców.
Być może część z Was już go widziało, ale jakoś nie jest ogólnie dostępny. Podkreślam prawdziwy gameplay ok 20 minut proszę obejrzeć do końca - 2 różne możliwości rozwoju akcji. Mnie już nie trzeba przekonywać, że to najlepsza gra 2009!

GAMEPLAY zaczyna się od 3 minuty 05 sekundy

http://www.valhalla.pl/news12267-20-niezapomnianych-minut-z-Heavy-Rain.html
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2009, 13:22:57 wysłana przez Beniamin Durski »

Offline Gregys

• Żywa Legenda
  • pukier cuder
Odp: HEAVY RAIN - REAL GAMEPLAY
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 09, 2009, 13:21:22 »
Na pewno roku 2009? ;)
Gregys out.

Offline skylight

• Mieszkaniec tego forum
  • A felon, a father, sleeping pill addict...
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 09, 2009, 13:30:54 »
Już w polygadce podsumowującej 2008r Emiel wysnuł przypuszczenia, że któreś z dużych tytułów na PS3 (Uncharted2/GoW3/GT5/HR) zostaną przesunięte na 2010. O ile U2 jest raczej pewniakiem na ten rok, o tyle HR może wylądować w końcówce roku fiskalnego a na gwiazdkę dostaniemy GoW3. Ale spoko, HR to jeden z tytułów, które wolę widzieć takie jak zakładał producent. Popędzanie w tym momencie twórców gry nie wyszło by nikomu na dobre.
Sam gameplay widziałem jakiś czas temu, robi wrażenie ale o ile pamietam to epizod stworzony na potrzeby prezentacji a nie część gry.

Offline abc

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 20, 2009, 09:55:56 »
Temat odkopuję, bo temat ładnie się wstrzela w to co chcę przekazać ;).

CG Reviews miało okazję ujrzeć najnowszy gameplay Heavy Rain, tym razem już z prawdziwymi bohaterami:
I'm really restricted to what I can say here, but I just wanted to get a couple chimes in about Heavy Rain. I've recently had the opportunity to get a glimpse of some new gameplay footage, and I was absolutely floored. Heavy Rain is so dynamic and alive, it'll blow your mind. No one I've spoken to can confirm if E3 2009 will see the same footage I saw yesterday, but I have done all I can to encourage them to show some of what they've shown me. We're talking physics, dynamic story-telling, insane graphical updates since E3 '08--it is an amazing game and a contender for Game of the Year.
Szczegółnie ciekawe jest ostatnie zdanie. Scenariusz powali (w końcu to QD), ale ciekawi mnie o co chodzi z tą fizyką? Po pierwszym gameplayu z modelką i grubasem wydawało mi się, że obiekty są nieruchliwe (poza oknami i drzwiami) i stanowią tylko tło. Zastanawiam się też co oznacza insane graphical updates. Czuję, że ta gra jeszcze nas zaskoczy. Liczmy na nowy gameplay na E3 2009.

Ciekawi mnie co to za tęgi facet jest w prawym górnym rogu. Wygląda na luzaka, mało związanego z justice league, może to przestępca, którym pokierujemy (vide Fahrenheit)?

Offline Fader

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 20, 2009, 12:53:06 »
Jeśli scenariusz ma powalać tak jak w Fahrenheit to ja dziękuję wysiadam...

Offline Kraven

• Badass
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 20, 2009, 13:00:26 »
Jeśli scenariusz ma powalać tak jak w Fahrenheit to ja dziękuję wysiadam...

Dokladnie cos podobnego mialem napisac.
Gra swietna, ale to zakonczenie i

SPOILER

"Helghasci"...
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2009, 13:09:14 wysłana przez Kraven PL »

Offline Świt

• Aktywny forumowicz
Odp: HEAVY RAIN
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 20, 2009, 13:48:03 »
No okej, rozwiązania fabularne pod koniec Fahrenheita ssą (ta sama sytuacja co w drake'u, co za idioci takie rzeczy wymyślają?), ale sposób narracji przez całą grę kosi. Cholera, do tej pory mi ślina cieknie z ust, gdy sobie przypomnę początek gry, no miodzio po prostu.
Bandits are coming, you fool. Why worry about the beard, when the head is about to fall?

A.K.A. Wehr

Offline catalyst

• Stały bywalec
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 20, 2009, 21:22:23 »
No okej, rozwiązania fabularne pod koniec Fahrenheita ssą (ta sama sytuacja co w drake'u, co za idioci takie rzeczy wymyślają?), ale sposób narracji przez całą grę kosi. Cholera, do tej pory mi ślina cieknie z ust, gdy sobie przypomnę początek gry, no miodzio po prostu.

Dobrze gadasz - IP było BOSKIE tak gdzieś do połowy potem było OK ale już lekki zawód się pojawił. Nie zapomnę nigdy jak czmychałem z tego pubu hehe miałem pełne pory, nie zapłaciłem nawet rachunku: poprostu mnie rozwalił sposób przedstawienia akcji - i ten klimat zimy na zewnątrz.. brrr - pragnę takiej klimatycznej gry.

Offline olas

• Super Badass
    • http://www.woollenteddies.net
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 20, 2009, 22:02:36 »
plus zatrudnili Angelo Bandalamenti'ego do skomponowania muzyki (ten od Twin Peaks), wiec wysoka poprzeczka wg mnie teraz bedzie im postawiona ...

Offline HanSatan

• Stały bywalec
  • Üßer Fuhrer
    • HanSatan's BLOG
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 21, 2009, 12:11:46 »
serio? no to można liczyć na super muzę w gierce ;]

Offline BaRiBaL

• Mieszkaniec tego forum
  • Hardcore casual gamer
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 21, 2009, 12:59:48 »
serio? no to można liczyć na super muzę w gierce ;]

Nawet nie musialby sie wysilac tylko podmontowac muzyke z Twin Peaks pod Heavy Rain i podejrzewam, ze klimatycznoscia by pasowala idealnie do gierki :)

Offline HanSatan

• Stały bywalec
  • Üßer Fuhrer
    • HanSatan's BLOG
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 21, 2009, 14:35:30 »
Z tego co wyguglowalem to on robil muze do fahrenheit czy do heavy rain tez napewno robi?

Offline Świt

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 21, 2009, 19:18:17 »
Olas pisał o Fahrenheicie. Badalamenti, Twin Peaks... Mullholand Drive, LYNCH. Taaak, ta gra ma w sobie coś z Lyncha. Tym się różni, że w Twin Peaks czy MD zakończenie było szalone i zaskakujące, a w Fahrenheicie zwyczajnie zawiodło oczekiwania.

W sumie to ja najpierw grałem w demko Fahrenheita - od razu złożyłem zamówienie i w święta grałem, w dwa dni przeszedłem (w moim wypadku coś takiego zdarzyło się chyba tylko w wypadku czterech gier - poza tą ejszcze Call of Duty 1 z dodatkiem i dwa).

HR to gra, która stała się już kultowa. Gdyby się dało, to bym w tej chwili wziął preordera.
Bandits are coming, you fool. Why worry about the beard, when the head is about to fall?

A.K.A. Wehr

Offline Cubituss

• Super Badass
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 22, 2009, 10:24:24 »
Sam nie wiem... QTE gameplay jakoś do mnie nie trafia, a Fahnrenheit odrzucił mnie elementami nadprzyrodzonymi w fabule, IMO nie była to dobra historia...

Offline afwi

• Ultimate Badass
  • Evul One
    • Vivid Games
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 22, 2009, 16:32:44 »
to byla swietna historia...do momentu kiedy (czytaj nizej)

(kliknij)

a jak narazie ostatnie materialy z HR mnie zawiodly. grafika wyglada okropnie, potworne chrupniecia ;/ sie napalilem a teraz przeszlo mi kompletnie. mam nadzieje ze to bardzo wczesna wersja a jezeli tak to lepiej by tego nie pokazywali - odstrasza.

Offline Exef

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 22, 2009, 19:21:23 »
Mi się podoba to, że jest widoczne na meteriale z GT podejmowanie decyzji, które trzeba będzie podejmować szybko trzeba będzie podejmować szybko (akcja z pistoletem).

Dla mnie to moze być paragrafówka z QTE xD

Offline abc

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 22, 2009, 19:30:29 »
Afwi, przejrzałeś wszystkie dodane w tym tygodniu materiały? Wywiady z twórcami gry (zwłaszcza z Cage`em)? Podejrzewam, że nie.

Offline afwi

• Ultimate Badass
  • Evul One
    • Vivid Games
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 22, 2009, 21:26:21 »
nie, poza materialem o Indigo Prophecy i tego motywu z garazu nic bo mnie skutecznie odstraszyl od ogladania pozostalych. wole nie ogladac teraz nizeli bardziej sie zniechecic. poczekam az gra bedzie blizej ostatecznej wersji.

Offline Cubituss

• Super Badass
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 22, 2009, 22:06:06 »
"Paragrafówka z QTE" to IMO strzał w 10. W sensie oddania istoty HR, a nie tego, czy fajnie się będzie w to grało.

Offline HanSatan

• Stały bywalec
  • Üßer Fuhrer
    • HanSatan's BLOG
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 22, 2009, 22:35:33 »
Nie żebym się nastawiał tylko na grafikę bo widzę, że gra ma bardzo duży potencjał fabularny i będzie mieć na pewno b. dobry klimat ale spodziewałem się po grafice czegoś lepszego, jednak nie osiągneli tego co było na tym prerenderze (jak się okazuje) na którym panienka walczyłam z tym grubym kolesiem. Takie efekty na PC były już w roku 2006-7 ;/

Ogólnie to sama gra jest fajna bo to w sumie cutscenki z opcją interakcji ;]

Offline Exef

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 22, 2009, 22:41:35 »
@Cubituss: Ale pewnie i tak będzie się przyjemnie grało. Czas pokaże. :)

@hansatan: Chyba nawet The Casting, czyli pierwszy materiał z gry, był już na prototypie silnika. Więc dlaczego późniejszy materiał ma być w takim razie prerenderem?

Offline HanSatan

• Stały bywalec
  • Üßer Fuhrer
    • HanSatan's BLOG
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 22, 2009, 22:46:31 »
Ponieważ to co zobaczyłem dzisiaj z realtime wygląda gorzej od tego co było zaprezentowane tam, a może to po prostu kwestia filtrów i wyblurowania?

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 23, 2009, 09:12:22 »
Powiem szczerze, że mnie ten trailer ze scenką koło warsztatu zniesmaczył ... graficznie :) wygląda to jak na pierwszym Xboksie, do tego mało płynnie. No ale liczę na ostra poprawę, skoro ta gra ma byc mozliwa tylko na PS3.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 23, 2009, 09:56:19 »
Mnie ta cala histeria na polygamii zwiazana z HR bardzo bawi. Fahrenheit mi sie bardzo podobal (poza denna koncowka) i chetnie bym zagral w kolejna gre. Ale robienie z tego tytulu jakiegos 7. cudu swiata? Hell, no!

Te filmiki co sie ostatnio ukazaly nie pokazuja NIC rewolucyjnego, czy ciekawego. Pomijam grafike (choc dla niektorych wydaje sie ona byc nad wyraz istotna), ale sam gameplay nie pokazuje nic oryginalnego. Ot jakas rozmowa, pozniej walka QTE w stylu Fahrenheit.

Nie zrozumcie mnie zle - gra moze byc super i miec ciekawa fabule. Ale poki co NIE ma sie czym podniecac. A wytrzasanie sie nad kazdym filmem i wywiadem, w ktorym w kolko slyszymy to samo (bo co niby mamy slyszec od producenta) jest zadziwiajace.
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline Matin83

• Stały bywalec
  • PS3 konsolą tej generacji ;)
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 23, 2009, 11:05:51 »
Ja nie wiem o co wam chodzi. Gdzie wy macie słabą grafikę ?

Po czym poznajecie że na tych filmikach grafika jest słaba ? Bo wg mnie jest bardzo fajna i klimatyczna. Miejscówka na wysypisku jest świetna, a dyskoteka to wręcz obłęd.

Jak ktoś oglądał o tej grze w gametrailers i widział po filmikach z Heavy rain DLC do Gears of War 2, to tam można powiedzieć że grafika wygląda jak z pierwszego Xbox-a.

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 23, 2009, 11:17:56 »
Apetyt rosnie w miarę jedzenia :) Gdy pierwszy raz zobaczyłem filmik z HR w domu i te szczegóły, grę świateł, odbicia - mało mi szczęka nie upadła na glebę. Po takich fajerwerkach dla oczu dostajemy ten słaby graficznie motyw przy garazu - dlatego powinno byc odwrotnie .. najpierw pokazuje się słabsze, potem mocniejsze :)

Offline Matin83

• Stały bywalec
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 23, 2009, 11:32:51 »
Ale co tutaj jest słabe ?

Dalej tego nie rozumiem. Po prostu to inna lokacja była. Ona nie jest słaba, tylko po prostu jest w innym klimacie. Co wy chcecie w deszczowy dzień na wysypisku oglądać żeby wam szczęki opadły ??.

Katanka:
widziałeś fragment z dyskoteką ? też uważasz że jest słaby ??

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 23, 2009, 11:44:23 »
Tego fragmentu nie widziałem, zobaczę zaraz, bo mnie zaintrygowałeś :)

Offline Matin83

• Stały bywalec
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 23, 2009, 11:48:13 »
No to daj znać jak ci się widzą majteczki pani reporterki  ;D hehe

Ciekawe na czym będą polegały QTE w scenach łóżkowych  :P

SimonX

• Gość
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 23, 2009, 12:38:05 »
Pod tym adresem [troszkę niżej] znajduje się film [jakość CAM ale OK] z PRAWDZIWYM gameplayem przeplatanym [lekko] wypowiedziami twórców.
Być może część z Was już go widziało, ale jakoś nie jest ogólnie dostępny. Podkreślam prawdziwy gameplay ok 20 minut proszę obejrzeć do końca - 2 różne możliwości rozwoju akcji. Mnie już nie trzeba przekonywać, że to najlepsza gra 2009!

GAMEPLAY zaczyna się od 3 minuty 05 sekundy

http://www.valhalla.pl/news12267-20-niezapomnianych-minut-z-Heavy-Rain.html

przeciez to materiał z 2008 roku
ja to juz dawno temu ogladalem

tutaj sa ostatnie filmiki
http://www.gametrailers.com/game/heavy-rain/2717

jest cos jeszcze?
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2009, 12:45:40 wysłana przez SimonX »

Offline HanSatan

• Stały bywalec
  • Üßer Fuhrer
    • HanSatan's BLOG
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 23, 2009, 13:22:42 »
na razie nie ma, moim zdaniem to kwestia tego że zdjeli blur effect i occlusion effects ;] przynajmniej nie widać tego na tych nowych filmach ;]

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 23, 2009, 13:42:37 »
Te majtusie genialne :) Rusza się laseczka świetnie. Aż sobie na PS podrasuję tego screena, aby wydobyć z tych kształtów cos więcej :)

Offline Świt

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 23, 2009, 14:10:09 »
@Katanka - pochwal się wynikiem tego podrasowania. :-D

Miodny motion capture.

A.K.A. Wehr

Offline Matin83

• Stały bywalec
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 23, 2009, 14:14:44 »
Taa.. panna tańczy i porusza się świetnie. Ogólnie balety wg mnie znakomicie wyglądają. Pełno dymu, laserów, stroboskopów, no i cała wiara daje czadu na parkiecie  ;)

Z tego co gdzieś wyczytałem, w grze ma być ponad 100 różnych lokacji, my znamy jak narazie te 2, więc gra, choćby to był sam QTE ma sporo do zaoferowania jeśli chodzi o różne interesujące lokacje.

Offline abc

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 23, 2009, 19:55:07 »
Ja nie wiem o co wam chodzi. Gdzie wy macie słabą grafikę ?

Po czym poznajecie że na tych filmikach grafika jest słaba ? Bo wg mnie jest bardzo fajna i klimatyczna. Miejscówka na wysypisku jest świetna, a dyskoteka to wręcz obłęd.

Jak ktoś oglądał o tej grze w gametrailers i widział po filmikach z Heavy rain DLC do Gears of War 2, to tam można powiedzieć że grafika wygląda jak z pierwszego Xbox-a.
Hehe,  d o k ł a d n i e. To samo pomyślałem oglądając ten odcinek GTTV. Po pokazie Heavy Rain nagle przeskoczyło na pokaz DLC do Gears of War 2 i zacząłem się zastanawiać ile Microsoft zapłacił (=ironia) niektórym serwisom, żeby GeoW2 był pierwszy na liście najładniejszych gier. Faktycznie, te wyprane kolory tekstur wyglądają ohydnie w porównaniu do Heavy Rain.

Mnie ta cala histeria na polygamii zwiazana z HR bardzo bawi. Fahrenheit mi sie bardzo podobal (poza denna koncowka) i chetnie bym zagral w kolejna gre. Ale robienie z tego tytulu jakiegos 7. cudu swiata? Hell, no!

Te filmiki co sie ostatnio ukazaly nie pokazuja NIC rewolucyjnego, czy ciekawego. Pomijam grafike (choc dla niektorych wydaje sie ona byc nad wyraz istotna), ale sam gameplay nie pokazuje nic oryginalnego. Ot jakas rozmowa, pozniej walka QTE w stylu Fahrenheit.

Nie zrozumcie mnie zle - gra moze byc super i miec ciekawa fabule. Ale poki co NIE ma sie czym podniecac. A wytrzasanie sie nad kazdym filmem i wywiadem, w ktorym w kolko slyszymy to samo (bo co niby mamy slyszec od producenta) jest zadziwiajace.
Hmm... Fahrenheit Ci się podobał? Nie zauważyłeś czasem w nim czegoś rewolucyjnego może?
Heavy Rain już teraz jest dla mnie najbardziej wyczekiwaną grą. Nigdy tak na żadną nie czekałem. Przy wsłuchiwaniu się w te wszystkie wywiady, czesaniu internetu, wiem czemu. Jak to ujął producent przy pytaniu "czy to czasem nie jest po prostu film?" -- to jest coś więcej niż gra. Gra, w której samemu tworzy się scenariusz, emocjonalnie łączy z bohaterami. David Cage opowiedział kilka fajnych historii związanych z Fahrenheit. Wiele osób pisało do niego listy jak bardzo źle się czuło, gdy nie uratowali dziecka i ich to potem jeszcze długo to dręczyło, inni pisali jak chcieli przejść grę na kilka różnych sposobów, ale nigdy nie mogli się przeboleć, aby postąpić źle i zawsze grali tak samo; nie chcieli sprawiać przykrości osobom.

Don Simon, to nie chodzi o materiały z gry, gameplaye. Tu chodzi o to co nam obiecuje Cage. Opowiada on jak dorósł do tego by zrobić grę, na którą zawsze czekał. Ja z Davidem mam takie same poglądy na gry. W tym wypadku gra jest narzędziem do tworzenia historii, przejmowania kontroli nad aktorami.
Do tej pory za najlepszą grę tej generacji uważam MGS4, myślę że do czasu zagrania w Heavy Rain.

SimonX

• Gość
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 23, 2009, 21:39:04 »
ja obejrzałem materiał z gametrailers i teraz to naprawdę złapałem hype na tą grę
już nie mówię o grafice, która jest bardzo dobra a miejscami niesamowicie dobra - jak ktoś widzi grafikę z xboxa pierwszego to ma cos z oczami chyba

wreszcie na konsoli zagram w przygodówkę, prawdziwą przygodówkę, gdzie najważniejsza jest opowieść i sposób jej przekazania

nic rewolucjnego?
bardzo spodobalo mi się to co powiedział Cage o systemie savegamow - w heavy rain śmierć jest częścią opowieści - jeżeli postać zginie, bo szereg decyzji spowoduje, że znalazła się w sytuacji bez wyjścia, albo po prostu QTE nam nie wyjdzie, to postać zginie, a gra pójdzie dalej
oczywiście można wrócić do savea i spróbować inaczej, ale nie trzeba :)

po drugie te okularki detektywa - strasznie fajnie wymyślony sposób na znajdywanie śladów i wskazówek, do tego wygladajacy rewelacyjnie

nawet samo QTE jest innowacyjne - znaczki pokazują się w przestrzeni gry, a nie na ekranie - poruszaja się z postacią i co najlepsze - jest kilka opcji do wyboru

ta scenka, gdzie detektyw mierzyl w tego murzyna z pistoletu i 4 możliwe opcje działania zmigały szybko, mając zasymulować decyzję podjętą pod wpływem stresu - genialne

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 24, 2009, 12:56:16 »
Trzymam kciuki, zeby gra okazala sie hitem.
Ale jak mowie - filmiki nie pokazaly nic wyjatkowego (jak dla mnie).

W wywiadach oczywiscie gra jawi sie bardzo zachecajaco, ale... zawsze taka sie jawi :-).

Generalnie ja ogolnie nigdy specjalnie sie nie ekscytuje zapowiedziami gier, filmow itp. i HR nie jest pod tym wzgledem wyjatkiem.

I mnie dziwi, ze doswiadczeni gracze tak spijaja z ust producenta kazde slowo, bez jakiegos dystansu...
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline HanSatan

• Stały bywalec
  • Üßer Fuhrer
    • HanSatan's BLOG
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 24, 2009, 17:02:34 »
No niestety, w zasadzie ja wierze tylko jednemu twórcy - Kojimie ;]

Offline Świt

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 24, 2009, 17:11:37 »
@Don Simon

Widać Cage zasłużył na duży kredyt zaufania u doświadczonych graczy.

A.K.A. Wehr

Offline Kraven

• Badass
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 25, 2009, 09:35:41 »
Wiele osób pisało do niego listy jak bardzo źle się czuło, gdy nie uratowali dziecka i ich to potem jeszcze długo to dręczyło, i

To dalo sie nie uratowac tego dzieciaka w stawie?
Ja chialem tak pierwotnie zrobic, zachowujac sie tak, jak postaplibym w zyciu, czyli ratowac wlasne dupsko, niestety wtedy robilo sie game over- bodajze lapal mnie policjant.