Autor Wątek: Grand Theft Auto V  (Przeczytany 1471937 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
  • Nie liczę klatek, gram w gry
Odp: Grand Theft Auto V
« Odpowiedź #5560 dnia: Kwiecień 14, 2014, 20:55:04 »
W IV nie pamiętam, ale w V motocyklem jeździ mi się jeszcze lepiej niż autem. Nie dość, że łatwo się zmieścić między samochodami, to jeszcze w zakręty wchodzi się bez problemu na gazie. :)

Offline canto

• Ultimate Badass
  • R.I.P.
« Odpowiedź #5561 dnia: Kwiecień 14, 2014, 22:58:32 »
Kompletnie tego nie pamiętam, co oznacza ze albo to nie było trudne, albo mój Alzheimer jest bardziej zaawansowany niż myślałem :)
No ale jak już się chwaliłem, miałem złoto w szkole latania, więc może się to opłaciło w tej misji.

To dotyczyło 'heista'. Możliwe, że wybrałeś inną ścieżkę :)
(kliknij)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #5562 dnia: Kwiecień 14, 2014, 23:06:07 »
Możliwe.
To ta misja w której
(kliknij)

Da sie wybrać potem inny wariant, czy trzeba przechodzić grę od nowa?

Offline sew360

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #5563 dnia: Kwiecień 15, 2014, 08:45:35 »
Ej no, w tej misji wcale nie trzeba latać między wiatrakami, można nad nimi przelecieć ;D

(kliknij)

Offline canto

• Ultimate Badass
  • R.I.P.
« Odpowiedź #5564 dnia: Kwiecień 15, 2014, 10:28:22 »
Możliwe.
To ta misja w której
(kliknij)

Da sie wybrać potem inny wariant, czy trzeba przechodzić grę od nowa?

Da się, tylko nie ma misji przygotowawczych. Od razu zaczynasz skok.
(kliknij)

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #5565 dnia: Kwiecień 25, 2014, 17:10:38 »
Zostało mi chyba 7 misji z dziwakami, mam na liczniku ~59% ukończenia gry. Kolejne misje się nie pojawiają, tylko główne. Nagle na mapie zrobiło się pusto :), nie licząc sandboksowych rozrywek, które już mi się znudziły, bo są powtarzalne. Czy jeszcze przed końcem gry pojawią się jakieś misje?

(kliknij)

Offline sew360

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #5566 dnia: Kwiecień 25, 2014, 20:00:07 »
Misje poboczne tez ukladają się w watki i wykonujesz od jednego gościa kilka zadań jedno po drugim, więc sporo misji może się odblokować.

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #5567 dnia: Kwiecień 25, 2014, 20:41:03 »
Już się pojawiły, widocznie tak miało być. Obawiałem się czy czegoś nie pominąłem, albo nie wyświetliło się na mapie. Odczuwam lekkie znużenie grą, pewnie ze 40h za mną.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #5568 dnia: Kwiecień 26, 2014, 13:10:32 »
Chcesz misji? To zbieraj odpadki z dna morza, oraz fragmenty listu i części statku kosmicznego (ja nie zebralem zadnego z powyższych :) ).

Offline arian

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #5569 dnia: Kwiecień 26, 2014, 15:23:18 »
Z dna morza wyzbierałem wszystko, bo to przynajmniej pokazuje się na mapie, ale fragmenty statku to jakiś kosmos. Jak to w ogóle znaleźć bez poradnika w tak ogromnym świecie, skoro na jeden z nich trafiłem w jakimś skateparku, czy placu zabaw, do którego wpadłem przez przypadek? Ja mam już chyba 90%  i, oprócz tego powyżej, parę nieruchomości do zakupu. Nie wiem, co jeszcze mógłbym robić w tej grze.

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #5570 dnia: Kwiecień 26, 2014, 15:57:59 »
Mam jedną część statku kosmicznego, znalezioną przypadkiem. Nie lubię takiej rozgrywki i ją olewam. Przykład dobrego zbieractwa to figurki w Sleeping Dogs. Jakiś złom w GTA albo pióra w AC mnie nie interesują. W GTA zamierzam przejść wszystkie misje dziwaków i wątek główny i koniec. :) Sanboksowymi zajęciami już się pobawiłem, wystarczy. Nawet mi się nie chce spotykać ze znajomymi w grze, bo to ciągle to samo. Przynajmniej Roman do mnie nie dzwoni...

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #5571 dnia: Kwiecień 27, 2014, 13:20:02 »
Rockstar późno reaguje na pozytywne zmiany w mechanice gier, takie jak fast travel i checkpointy w trakcie misji. W szanujących się (a raczej gracza) współczesnych grach jest opcja wyświetlania znajdziek na mapie (Tomb Raider, Black Flag, Dead Rising 3, Second Son). Pod tym względem GTA jest w poprzedniej epoce i trzeba siedzieć z wydrukowaną/wyświetloną mapką i odznaczać. Może w GTA VI za 6 lat się ogarną.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2014, 13:21:42 wysłana przez Simplex »

Ja Być z Polska

• Gość
« Odpowiedź #5572 dnia: Kwiecień 27, 2014, 13:50:05 »
Też nie wiem co jest fajnego z zmuszaniu do szukania znajdziek w ten sposób. Jak do wszystkiego, powinna być opcja w menu, albo kupno jakiejś mapy, czy to w grze czy nawet za kase (byle rozsądnie). Do Asasyna se kupiłem unlock za dulara, pokazujący wszystkie znajdźki na mapie. W FC3 były do kupienia mapy w grze, w Sleeping Dogs randki. Masa różnych rozwiązań, oczywiście w GTA nie ma, bo po co. Nawet w Bully można było odblokwać pokazywanie znajdziek na mapie.

Najgorsze to są takie jak w BioShock, gdzie omijając znajdźki dużo tracimy, a są poukrywane maksymalnie.

Offline Romek

• I Am Robot
  • #także
« Odpowiedź #5573 dnia: Kwiecień 27, 2014, 13:55:00 »
W ALBW było to zrobione chyba idealnie. Mapa podzielona na sektory i na każdym sektorze była wyświetlona liczba znajdziek pozostałych do zebrania. Jest wyzwanie i jednocześnie nie ma frustracji, bo wiadomo w jakim rejonie szukać.
Podziwiaj moje trofea. Zobacz, ile osiągnąłem!

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #5574 dnia: Kwiecień 27, 2014, 13:57:25 »
W ALBW było to zrobione chyba idealnie.
Gdyby nie osoba pisząca posta, to w życiu bym nie zgadł o jaką grę chodzi. :)

Offline Romek

• I Am Robot
  • #także
« Odpowiedź #5575 dnia: Kwiecień 27, 2014, 14:06:13 »
To nie jest coś, do czego wypada się przyznawać :)

Ja Być z Polska

• Gość
« Odpowiedź #5576 dnia: Kwiecień 27, 2014, 15:43:16 »
To nie jest coś, do czego wypada się przyznawać :)

W istocie, nie przyznawaj się więcej, ze grasz w takie gry.

Offline Romek

• I Am Robot
  • #także
« Odpowiedź #5577 dnia: Kwiecień 27, 2014, 15:45:37 »
Takie, to znaczy jakie?

Ja Być z Polska

• Gość
« Odpowiedź #5578 dnia: Kwiecień 27, 2014, 15:49:07 »
Japońskie, z lat 80.

Offline Romek

• I Am Robot
  • #także
« Odpowiedź #5579 dnia: Kwiecień 27, 2014, 16:10:26 »
Japońska czy szkocka (GTA), to nie ma znaczenia, ważne żeby była dobra. LttP, będący wzorcem dla ALBW, to akurat 1991 rok. GTA V to właściwie też tylko rozwinięcie idei GTA III z 2001. I super :)

Offline arian

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #5580 dnia: Kwiecień 27, 2014, 19:22:09 »
Właśnie odkryłem, że na Social Club na interaktywnej mapie zaznaczone są wszystkie fragmenty listu i części statku kosmicznego!  :o

Zabieram się do szukania. W ogóle zobaczyłem ile misji w tej grze jeszcze mi się nie odpaliło, bo na www mamy świetną listę. W ogóle nie zaglądałem tam od czasów grania w RDR, a okazuje się, że to był wielki błąd. Pytanie czemu R* tego co jest na stronie nie wydał w formie aplikacji zamiast tego gównianego iFriuta.

Offline canto

• Ultimate Badass
  • R.I.P.
« Odpowiedź #5581 dnia: Kwiecień 27, 2014, 19:45:48 »
Social Club jest świetny w GTAV. Nie wiem skąd te narzekania na znajdźki. Ogólnie robienie 100% w tej grze było bardzo przyjemne. Czekam teraz tylko na dodatek do singla bo multi mnie jak na razie nie porwało.

Ja Być z Polska

• Gość
« Odpowiedź #5582 dnia: Kwiecień 27, 2014, 19:54:57 »
Social Club czy poradnik, na jedno wychodzi. Trzeba patrzeć na coś innego niż TV/monitor, co jest wkurzające.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #5583 dnia: Kwiecień 27, 2014, 19:58:15 »
Dokładnie, znajdzki na mapie to we wspolczesnej grze cos tak oczywistego jak checkpointy i fast travel.

Offline arian

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #5584 dnia: Kwiecień 27, 2014, 23:17:27 »
Tyle, że nie porównywałbym tego z poradnikiem, bo na Social Club odkryte znjdźki automatycznie są oznaczane, więc nie trzeba sobie nic spisywać na kartce. W Assasin's Creed zbierając flagi musiałem drukować mapy i to było słabe. Grając w jedynkę dałem sobie z tym spokój. Ale tu działa automatycznie, więc pewnie nawet to zrobię.

Z innej beczki. Mam mnóstwo niewykonanych misji z cyclu "Nieznajomi i dziwacy" i "Przypadkowe zdarzenia". Próbowałem pojawić się w miejscach misji różnymi postaciami i nic. Kiedy to się aktywuje? Mam już blisko 70h gry i nic nowego się nie pojawia. Tylko od czasu do czasu coś, co już kiedyś robiłem. Co gorsza przegapiłem misję z jakimś banerem reklmowym, która pojawiła się po zaliczeniu szkoły latania i też od tamtej pory jej nie ma. :/

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #5585 dnia: Kwiecień 28, 2014, 08:11:59 »
Chyba chodzi Ci o losowe zdarzenia, na które się natrafia podróżując po mieście. Bo misje nieznajomych i dziwaków są oznaczane znakami zapytania na mapie i nie trzeba na nie polować, dojeżdża się tak samo jak do misji z wątku głównego.

Offline arian

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #5586 dnia: Kwiecień 28, 2014, 08:27:22 »
No to jeszcze lepiej... "Przypadkowe zdarzenia" mam ukończone 25 z 57, a "Nieznajomi i dziwacy" 45 z 58. A na mapie pusto. Do zaliczenia mam misje przemytnicze Trewora, ale też się już nie wyświetlają. Do tego w ogóle nie miałem wyścigów ulicznych. Na razie jeżdżę jeszcze za częściami statku i listami. Dotarcie do niektórych to szaleństwo. Jak tak dalej pójdzie, to pewnie dobiję do 100 godzin gry.

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #5587 dnia: Kwiecień 28, 2014, 08:33:18 »
No to jeszcze lepiej... "Przypadkowe zdarzenia" mam ukończone 25 z 57, a "Nieznajomi i dziwacy" 45 z 58. A na mapie pusto. Do zaliczenia mam misje przemytnicze Trewora, ale też się już nie wyświetlają. Do tego w ogóle nie miałem wyścigów ulicznych. Na razie jeżdżę jeszcze za częściami statku i listami. Dotarcie do niektórych to szaleństwo. Jak tak dalej pójdzie, to pewnie dobiję do 100 godzin gry.
Jak wy w to gracie... Nastepny Blue. ;-)

Przypadkowe zdarzenia (jak sama nazwa wskazuje) są przypadkowe. ;) Nie są praktycznie w żaden sposób pokazane na mapie gry (chyba, że jesteś obok) natomiast masz je wszystkie na mapie z Social Club. Nieznajomi i Dziwacy są oznaczeni, ale nie wszystko - są misje o których jest tylko wspomniane w mailu, rozmowie lub gdy dotrze się do okreslonego miejsca.

Wyścigi odbywają się o okreslonej godzinie - przegapić ich nie możesz, bo wyścig to jeden z pierwszych main questów a potem masz info, że odbywają się w nocy. Kolejne wyścigi (triatlon, offroad i morskie) odblokowują się automatycznie wraz z postepem gry.

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #5588 dnia: Kwiecień 28, 2014, 08:38:03 »
Dodatkowa misje przegapic mozna chyba tylko jedna, co mi sie zreszta przytrafilo, a jest to misja dla Simeona. Traci sie dostep do niej w momencie, kiedy odblokowujemy Trevora.

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #5589 dnia: Kwiecień 28, 2014, 08:44:06 »
Dokładnie, ale tę misję można sobie odpuścić, bo ona nic nie wnosi ani nam też nie daje żadnych profitów. W sumie to jest taka w kit. :)

Offline arian

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #5590 dnia: Kwiecień 28, 2014, 09:06:32 »
Ale wyścigi morskie, offroad, skoki - to mam zrobione wszystko. Ale nie odblokowałem do tej pory żadnych wyścigów ulicznych. W SocialClub wszystkie mają kłódkę, a na mapie nic. O żadnej porze.

Do tego z tymi "Nieznajomymi..." mam tak, że jeżdżę na miejsca misji i nic się nie odpala w ich okolicy. Jest tak, że trzeba spełnić określone warunki? Mieć odpowiedni samochód, czy coś? "Przypadkowe..." już sobie daruję, bo pewnie ciężko jest to odpalić nawet przejeżdżając koło danego miejsca, skoro gra może to jakoś losować, ale reszta jest mi potrzebna do 100% gry i mimo wszystko chciałbym to zaliczyć.

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #5591 dnia: Kwiecień 28, 2014, 09:16:19 »
Ale nie odblokowałem do tej pory żadnych wyścigów ulicznych. W SocialClub wszystkie mają kłódkę, a na mapie nic. O żadnej porze.
No to albo coś zjebałeś, albo masz megabuga. :) Misja z wyścigiem pojawia się jakoś po drugiej misji fabularnej - wyścigi są na mieście koło 01-05 w nocy. Jakoś tak, nie chce mi się sprawdzać. :P

Do tego z tymi "Nieznajomymi..." mam tak, że jeżdżę na miejsca misji i nic się nie odpala w ich okolicy. Jest tak, że trzeba spełnić określone warunki? Mieć odpowiedni samochód, czy coś?
Tak jak z misjami - musisz pojechać odpowiednią postacią. Ale mam wrażenie, że coś ci się zjebało w grze. :)

"Przypadkowe..." już sobie daruję, bo pewnie ciężko jest to odpalić nawet przejeżdżając koło danego miejsca, skoro gra może to jakoś losować, ale reszta jest mi potrzebna do 100% gry i mimo wszystko chciałbym to zaliczyć.
Ta mapa z Social Club jest afair połączona z tą w grze (albo w ACIV tak jest...) - przypadkowe są zawsze w tym samym miejscu. I AFAIR nie trzeba mieć tego wszystkiego na 100%.

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #5592 dnia: Kwiecień 28, 2014, 09:19:14 »
Wplyw na to ma pora dnia i bohater. Raz mialem tak, ze punkt informujacy o wydarzeniu pojawial sie na mapie, a kiedy bylem na miejscu, to nikogo nie bylo. Wczytywalem zapis, restartowalem i w kolko to samo. Okazalo sie, ze w czasie podrozy na miejsce zmieniala sie godzina i nieznajomy znikal (koles przywiazany do slupa nieopodal bazy wojskowej). Po jakims czasie bylo juz w porzadku.

Ja mimo usilnych staran (150% gry ;) ) nie doczekalem sie kilku furgonow z kasa, te podobno pojawiaja sie tylko o konkretnej porze w konkretne dni.

Ogolnie sa problemy z zadaniami pobocznymi od ktoregos patcha, ktory mieszal jesli ktos gral wczesniej i zalatal gre.

Offline arian

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #5593 dnia: Kwiecień 28, 2014, 09:22:58 »
No właśnie "Przypadkowych..." wystarczy mieć 14 i tyle już mam. Ale "Nieznajomych..." przynajmniej 20, a ja mam 16 i dalej nic. Spróbuję zrobić wszystko inne co mam do zrobienia, może akurat coś jeszcze się odblokuje.

Offline canto

• Ultimate Badass
  • R.I.P.
« Odpowiedź #5594 dnia: Kwiecień 28, 2014, 09:31:45 »
Popatrz na necie jakie warunki muszą być spełnione (jak pisał Xian, na pewno pora dnia ma znaczenie, możliwe, że bohater też). Będzie prościej. Co do wyścigów to trzeba wpierw otrzymać sms (bądź telefon) od tego chińczyka aby wyścig się odblokował i żeby go otrzymać trzeba być Franklinem. Z tego co kojarzę, to przespałem nim kilka dni z rzędu i w końcu odebrałem sms (bądź telefon).

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #5595 dnia: Kwiecień 28, 2014, 09:32:00 »
Okazalo sie, ze w czasie podrozy na miejsce zmieniala sie godzina i nieznajomy znikal (koles przywiazany do slupa nieopodal bazy wojskowej).
Koleś przywiązany do słupa odwiązywał się od słupa i szedł spać. Wracał rano i przywiązywał się ponownie :D

(a tak serio to chyba nie trafiłem na tę misję, albo alzhaimer poczynił spustoszednia).

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #5596 dnia: Kwiecień 28, 2014, 09:34:16 »
Jesli dobrze pamietam, to byl efekt wieczoru kawalerskiego, wiec moze koledzy sie nad nim w koncu litowali i go odwiazwali ;) Jesli dobrze kojarze, to pozniej byl sprint na slub i w koncowym efekcie otrzymywalo sie bialego Rollsa.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #5597 dnia: Kwiecień 28, 2014, 09:35:58 »
No to na bank nie widziałem tego na oczy. To jakiś random encounter?

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #5598 dnia: Kwiecień 28, 2014, 09:39:41 »
Tak.

Offline canto

• Ultimate Badass
  • R.I.P.
« Odpowiedź #5599 dnia: Kwiecień 28, 2014, 09:40:38 »
Przy okazji zajrzałem na SC i zobaczyłem, że w Random Events mam jeszcze 28 rzeczy do zrobienia a myślałem, że mam już wszystko. Jest więc powód aby wrócić do LS 8)