Autor Wątek: Grand Theft Auto V  (Przeczytany 1484463 razy)

Pikacz

• Gość
Odp: Grand Theft Auto V
« Odpowiedź #5160 dnia: Październik 19, 2013, 11:16:43 »
Ta, znam tę mapę, ale mi chodzi o ręczne zdejmowanie kolejnych/pojedynczych/już zrobionych - no nic, się wydrukuje i ręcznie będzie skreślać.

Offline Krojsta

• Super Badass
« Odpowiedź #5161 dnia: Październik 19, 2013, 11:30:16 »
No to w tej z AH jak już klikniesz na znajdźkę, skok itp. masz opcję żeby "odznaczyć" i na mapie pokazuje się puste białe kółko.

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #5162 dnia: Październik 19, 2013, 11:57:03 »
A faktycznie, nie zauważyłem. Dzięki. :)

Offline Gregys

• Żywa Legenda
  • pukier cuder
« Odpowiedź #5163 dnia: Październik 19, 2013, 16:42:47 »
Ja swoją kopię sprzedałem, kupię za jakiś czas znowu, w wersji goty z dodatkami, na PS4 :P
Gregys out.

Offline Puchacz

• Super Badass
  • Apex predator
« Odpowiedź #5164 dnia: Październik 19, 2013, 16:55:45 »
A Blue po cichu liczył, że znajdzie w kimś oparcie. Nie, tak gra jest taka dobra po prostu  ;D

Niestety ;) Im dalej tym lepiej  :D
A stacje radiowe chyba najlepsze jakiekolwiek były w GTA.

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #5165 dnia: Październik 19, 2013, 19:00:56 »
Co to jest "Różne" na liście 100%?

Ja Być z Polska

• Gość
« Odpowiedź #5166 dnia: Październik 19, 2013, 19:01:45 »

Bez jaj. Niezłe, ale tych z VC i SA nic nie przebije, tam były same klasyki.

@Pikacz

Na Social Clubie masz przecież checkliste. Tam jest cała lista wszystkich rzeczy do 100%.

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #5167 dnia: Październik 19, 2013, 19:06:39 »

Bez jaj. Niezłe, ale tych z VC i SA nic nie przebije, tam były same klasyki.
+1 Ten soundtrack jest mocno średni, a słuchałem wszystkich stacji przy przechodzeniu trzy razy.

@Pikacz

Na Social Clubie masz przecież checkliste. Tam jest cała lista wszystkich rzeczy do 100%.
Ta, żeby mi ten SC jeszcze dobrze działał...

Offline Puchacz

• Super Badass
  • Apex predator
« Odpowiedź #5168 dnia: Październik 19, 2013, 20:46:58 »
Ten soundtrack jest mocno średni, a słuchałem wszystkich stacji przy przechodzeniu trzy razy.

Jaki jest sens przechodzenia trzy razy skoro każdą misję można powtarzać ile się chce razy?

Mnie się w ten tytuł po prostu przyjemnie gra. Pograłem w tenisa (a po skończonym meczu, który wygrałem walnąłem w pysk mojego przeciwnika ;D ), pojeździłem sobie na rowerze, pobawiłem się na strzelnicy (nawet nie wiedziałem, że to ulepsza statystki). Wczoraj grałem kilka h robiąc kursy taksówką ;)

Oczywiście wiadomo, że to GTA więc czasem zginie się w głupi sposób albo misja nie wyjdzie pod sam koniec przez jakąś durnotę/glitcha ale znamienne jest to, że wyeliminowano konieczność durnych i bardzo długich dojazdów na misje, są też checkpointy w poszczególnych etapach misji (nie wiem czy tak jest cały czas ale dotychczas sprawdza się). Innymi słowy z gry wywalono to co najbardziej irytowało, a to co było najfajniejsze rozwinięto i ulepszono. Gra generacji jak nic!

(kliknij)

Ja Być z Polska

• Gość
« Odpowiedź #5169 dnia: Październik 19, 2013, 21:11:02 »
(kliknij)

(kliknij)

Wady faktycznie wyeliminowano prawie wszystkie. Największa jaka została to strzelanie z samochodu, czyli jest jeden przycisk, a nie celowanie i strzelanie osobno dwoma bumperami (jak np. w Sleeping Dogs).

Swoją drogą w GTA IV na PC strzelanie z auta jest własnie rozdzielone jeśli używamy myszki - prawym przyciskiem celujemy, lewym strzelamy. Na padzie już jest tak samo jak na konsoli. Dziwne że tego nie zmienili.
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2013, 21:15:01 wysłana przez Ja Być z Polska »

Offline Puchacz

• Super Badass
  • Apex predator
« Odpowiedź #5170 dnia: Październik 19, 2013, 21:30:54 »
(kliknij)

(kliknij)

Ja Być z Polska

• Gość
« Odpowiedź #5171 dnia: Październik 19, 2013, 21:44:20 »
Swoją drogą kupowanie strojów ma dość mały sens, bo jak nie gramy daną postacią to przy następnym przełączeniu i tak będzie mieć inny strój niż wybraliśmy. Trzeba by jechać do domu i sie przebrać, kiedyś znowu to samo, więc olałem to dośc szybko.

Ogólnie idea trzech postaci bardzo mi się podoba w misjach, ale jeśli chodzi o free-roam to nie. Nie czuję związania z żadną postacią, nie czuję postępu ani faktu nabywania kolejnych rzeczy, bo wszystko trzeba robić trzykrotnie.

Jak sobie pomyślę o starych częściach, to tam były fajne możliwośći na zrobienie przełączania postaci podczas misji. I mam nadzieję, że własnie coś takiego pojawi się w kolejnych grach, czyli jedna główna postać, ale możliwosć kontroli kilku postaci w trakcie misji.

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #5172 dnia: Październik 19, 2013, 22:17:20 »
Jaki jest sens przechodzenia trzy razy skoro każdą misję można powtarzać ile się chce razy?
Bo mogę do trzech zakończeń doprowadzić jak chce - tylko nie robię misji pobocznych, to po głównym wątku. Aktualnie każdy ma ponad miliard na koncie, wszystko wykupione i lecę na 100%. Po to, żeby nauczyć się gry.

Offline prezesstoczni

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #5173 dnia: Październik 20, 2013, 12:16:12 »
Zagadka obrazkowa.

Co to jest?
(kliknij)

Offline Duplo65

• Badass
« Odpowiedź #5174 dnia: Październik 20, 2013, 16:17:07 »
:D Muszę coś podobnego zrobić, bo ta misja to masakra.

Offline Krojsta

• Super Badass
« Odpowiedź #5175 dnia: Październik 20, 2013, 16:26:07 »
E tam, to jest chyba 25 minut ciągłego naciskania A. Jak kondycha na 100% to szybko idzie :)

Offline DoubleR

• Super Badass
  • Gamer Since 1993
    • Twitter
« Odpowiedź #5176 dnia: Październik 20, 2013, 16:26:45 »
Ja biegałem wciskając ten guzik. Bieglem w linii prostej. Przy 4 z 8 km na liczniku, wyskoczył mi komunikat (mimo, że na minimapie wciąż pokazywało teren pustynny), że opuściłem teren pielgrzymek (nie wiem czy pamiętam dobrze) i musiałem zaczynać od nowa. Tym razem się jednak przygotowałem. Za trasę "maratonu" posłużył pas lotniska Trevora.
Gumka recepturka na lewy triger + taśma naklejona tak, żeby przycisk biegu był cały czas wciśnięty. Musiałem tylko nawracać przy końcach pasa :)

Offline Misiakk

• I Am Robot
  • Viva Yuri!
« Odpowiedź #5177 dnia: Październik 20, 2013, 16:28:10 »
Kifflom!

Offline DoubleR

• Super Badass
  • Gamer Since 1993
    • Twitter
« Odpowiedź #5178 dnia: Październik 20, 2013, 16:29:29 »

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #5179 dnia: Październik 20, 2013, 20:16:26 »
Kifflom baracia-bracia!

Offline prezesstoczni

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #5180 dnia: Październik 20, 2013, 20:33:13 »
Kifflom spoiler;)
(kliknij)

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #5181 dnia: Październik 21, 2013, 11:35:21 »
Rozumiem, że to co mi pokazuje ten Social Club na mapce jak wybiorę Listę zadań, to te, co już zrobiłem tak? Chodzi mi o te kropki i inne duperele. Bo na to mi wygląda, ale tylko połowicznie.

Np. Prisoner Lift pokazuje mi na mapie i mam je zrobione (lift no.1), bo wczoraj go robiłem. Natomiast The Civil Border Patrol mam nie zrobiony, nie ruszałem tej misji, a pokazuje mi ją na mapie SC. Ktoś ogarnia o co chodzi? Coś czuję, że najlepiej będzie pierdolnąć to w cholerę i zrobić sobie wydruki z IGNu.

I jeszcze niech mi ktoś wytłumaczy gdzie są opisy wymagań do misji, bo mi pokazuje tylko to, co już zrobiłem.
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2013, 11:37:55 wysłana przez Pikacz »

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
  • Hejter MGS i Death Stranding
« Odpowiedź #5182 dnia: Październik 21, 2013, 12:02:58 »
Na mapie są wszystkie zadania typu "strangers and freaks", losowe spotkania oraz części UFO i fragmenty listu. Złoty kolor - zrobione/znalezione, biały - do zrobienia/znalezienia. Domyślnie jest włączony podgląd wykonanych, niewykonane trzeba sobie ręcznie włączyć. Z pomocą tej mapy bardzo dobrze mi się szukało znajdziek, żadna inna nie była mi potrzebna.

Śmiałbym się jakby ten grafoman Kojima upadł i sobie głupi ryj rozwalił!

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #5183 dnia: Październik 21, 2013, 12:05:19 »
Dzięki, Turbo, teraz wszystko jasne. No to jeszcze trochę mi zostało do poganiania. :)

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #5184 dnia: Październik 21, 2013, 12:09:33 »
Aha, żeby nie było, że tylko chwale te mapkę - IMO powinny być na niej zaznaczone skoki kaskaderskie i mosty oraz budynki liczące się do wyzwań.

Offline Puchacz

• Super Badass
  • Apex predator
« Odpowiedź #5185 dnia: Październik 21, 2013, 21:29:24 »
Ten Trevor to niezły psychol ;)

Znalazłem minusy:
1) latanie samolotem,
2) pływanie batyskafem.

Obydwa ww. w ogóle nie intuicyjne. Pierwszą misję gdzie trzeba wylądować (a dokładnie sam akt lądowania) powtarzałem z 15 razy ???
W końcu jak to opanowałem to przez kolejne godziny w ogóle nie było misji z samolotem (może to i lepiej).

Batyskafem pływa się łatwo ale: zerowa widoczność i trwa to wieki.

Ja Być z Polska

• Gość
« Odpowiedź #5186 dnia: Październik 21, 2013, 21:36:27 »
Ej, lądowanie to jest najbanalniejszy aspekt całego latania, no może poza startem. I w przypadku heli i samolotów. Przy lądowaniu jeszcze ani raz się nie rozbiłem. W sumie to w ogóle się nie rozbiłem, ale już wiele razy poplątałem palce przy skręcaniu, bo nie dość że inwert, to jeszcze input lag. Jak już kiedyś pisałem, w San Andreas latało mi się sto razy lepiej, i to na klawiaturze. W IV latanie heli też było dużo lepsze, pomijając trudne celowanie.

Offline Puchacz

• Super Badass
  • Apex predator
« Odpowiedź #5187 dnia: Październik 21, 2013, 21:41:49 »
Skręcanie? Mnie się udało przelecieć pod kilkoma mostami (takimi dosyć niskimi) podczas pierwszego lotu ale z lądowaniem to tragedia :(
Śmigłowcem dotychczas zero problemów.

Offline prezesstoczni

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #5188 dnia: Październik 21, 2013, 22:54:42 »
Od pewnego momentu ograniczam używanie GPS-a i dopiero dzięki potrafię docenić kunszt projektantów z Rockstar. Z Gps-em nie zwracałem uwagi na otoczenie, patrzyłem głównie na wyznaczoną trasę. Teraz jest inaczej. Zawsze miałem problem z orientacją, ale potrafię już określić mniej więcej położenie punktów orientacyjnych w mieście i w ten sposób dojechać tam gdzie chcę. Zwracam o wiele większą uwagę na otoczenie i miasto po raz kolejny mnie zachwyca.

Przypomina mi się moment, w którym wkręciłem się w osiągnięcia i ganiałem za gołębiami w IV. Chociaż dzisiaj już jestem wyleczony i trochę żałuję straconego czasu, to muszę przyznać, że podczas tych godzin spędzonych na polowaniu na te latające szczury, poznałem grę dużo lepiej niż podczas 1,5 krotnego skończenia fabuły. Samo miasto i jego smaczki, ale także stacje radiowe i reklamy, których wcześniej nie wyłapywałem.

W V przez moment czułem zniechęcenie po skończeniu głównej linii fabularnej, ale teraz odpalę sobie na godzinkę i porobię jakieś zadania poboczne czerpiąc z tego ogromną satysfakcję.

Nie ma drugiego takiego wykreowanego świata w grach jak w Gta. Kolejny raz chylę czoła przed magikami z rockstar. Poziom przywiązania do szczegółów po prostu poraża.

BluePL

• Gość
« Odpowiedź #5189 dnia: Październik 22, 2013, 09:34:56 »
Od pewnego momentu ograniczam używanie GPS-a i dopiero dzięki potrafię docenić kunszt projektantów z Rockstar. Z Gps-em nie zwracałem uwagi na otoczenie, patrzyłem głównie na wyznaczoną trasę.
Dlatego m.innymi hejtowałem brak rozwiązania ala sleeping dogs. Strzałki przy skrętach, ew jakaś kreska nawet bezpośrednio na drodze, mniej to odwraca uwagę niż sam GPS. Ale nie, bo "realizm"... coś mi się zdaje że w autach z dzielnicy michaela mołgyby być już Gpsy z wyświetlaczem w szybie, więc prawie to samo, do tego dołożyć śledzenie drogi kamerką z przodu + eye tracking od środka i mamy system ze sleeping dogs w realu.

Ja Być z Polska

• Gość
« Odpowiedź #5190 dnia: Październik 22, 2013, 12:16:13 »
No, strzałki w psach to super rozwiązanie, w ogóle nie trzeba patrzeć na mapę. Też bym wolał taką opcję w GTA.

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #5191 dnia: Październik 22, 2013, 12:50:36 »
Pod warunkiem, że te spotkania losowe (które losowe nie są) byłyby wyraźnie na mapie zaznaczone. Teraz minimapa rozbłyska lekkim niebieskim światłem, a że spogląda się w miare regularnie to człowiek zauważa.

BluePL

• Gość
« Odpowiedź #5192 dnia: Październik 22, 2013, 12:52:05 »
Panie, nic się nie rozświetla, żadnych spotkań losowych nie ma, ale to już mamy omówione ;).

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #5193 dnia: Październik 22, 2013, 12:53:41 »
Rozświetla rozświetla, aż tak pijany nie byłem. ;) Ale faktycznie, fajniej by było jakby to było tak jak w RDR.

Ja Być z Polska

• Gość
« Odpowiedź #5194 dnia: Październik 22, 2013, 13:07:00 »
A to tylko mapa sie rozświetla? Wydawało mi się że cały ekran. Do tego jest dźwięk, ogólnie to tak jakby było robione zdjęcie z flashem. Ja raczej zawsze to miałem nie patrząc na mapę, bo dopiero po tym flashu zerkałem na mape żeby zobaczyć gdzie ten event.

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #5195 dnia: Październik 22, 2013, 13:27:29 »
Tylko minimapa, a dźwięk faktycznie jest - tylko jakiś taki, że musze mieć radio wyłączone.

Offline Buster Dogg

• I Am Robot
  • Pitagoras siłowni
« Odpowiedź #5196 dnia: Październik 23, 2013, 01:11:57 »
Jak komuś jeszcze brakuje kasy w singlu to niech kupi akcje Badgera (BDG), są na historycznie niskim poziomie i zaczynają iść znowu do góry. Za parę dni będą warte grube miliony.
(kliknij)

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #5197 dnia: Październik 23, 2013, 08:13:26 »
Ufff, w końcu skończyłem kampanię, teraz jeszcze tylko parę pierdół i będzie 100%. Muszę przyznać, że główny wątek jest w istocie znacznie ciekawszy od tego z GTA IV, zróżnicowanie misji jest ogromne, momentów, w których gra mnie irytowała jest mało, a do tego dochodzi koncepcja napadów z najczęściej dwoma wariantami podejścia do danego problemu. Z drugiej strony, gra nie ekscytowała mnie specjalnie, pomimo obecności efektownych setpieces. Końcówka gry ponadto była mniej dramatyczna niż w poprzedniej odsłonie. W GTA IV końcowy wybór nie był oczywisty, myśląc, że wybiera się mniejsze zło (na podstawie przekonujących przesłanek) można się było rozczarować swoją decyzją i pomimo tego, że faktycznie było mniejsze i większe zło, to tak czy siak była to sytuacja typu: damned if you do, damned if you don't. Tutaj końcowy wybór jest oczywisty jak 2+2=4, ale IMO wynika to w większości nie tyle z przywiązania do protagonistów, co z kreacji antagonistów.
(kliknij)

Nie pasuje mi też to, że rodzina Michaela miała duży udział w fabule, ale środowisko Franklina już nie (pod koniec się jakby obudzono i Lamarowi poświęcono nieco więcej uwagi), a w przypadku "rodziny" Trevora wątek urywa się w połowie. Nie razi to jak małżeństwo Cole'a z L.A. Noire (które wiąże się z punktem zwrotnym w grze, a jest mu poświęcone parę sekund), ale chwalić nie ma czego pod tym względem (no chyba, ze syna Michaela).
GTA V, jak inne sandboxy Rockstara,  imponuje światem gry i w tej odsłonie zróżnicowaniem misji, ale dla mnie grą roku nie jest jest.

bodi

• Gość
« Odpowiedź #5198 dnia: Październik 25, 2013, 10:33:34 »
Nawet się nad tym nie zastanawiałem ale wczoraj osiągnąłem max cap kasy dla każdej osoby, czyli 2,147 miliarda co jest największą liczbą całkowitą ze znakiem dla systemów 32 bitowych.

Ja Być z Polska

• Gość
« Odpowiedź #5199 dnia: Październik 25, 2013, 12:32:25 »
O proszę, na next-genach i PC będzie można mieć dużo wiecej.